Wassenaar (wee dagen in Oranjetooi Cineast Nieuwenhuis vervaardigde instructieve voetbalfilm Het noodlottige halssnoer RECHTZAKEN Radio-programma 88ste Jaargang LE1DSCH DAGBLAD Vrijdag 2 September 1949 Tweede Blad No. 26785 Jeugd had belangrijk aandeel in de feesten De Koningin Wilhelmina Vereniging «Jeiftt bij het organiseren van de fees- tea in de eerste plaats aan de kinderen. de verjaardag van Koningin Juliana kregen zij een geduchte portie van de vreusde toegewezen en ook DinsdaR wer den vele jeugdigen bij de feesten betrok ken, Om 9 uur 's morgens waren het de 6- en 7-jarlgen, die konden aantreden op de Duinrellweg voor een hardrijderij op steps; zij lieten zich niet onbetuigd! Uitslag: le prijs Hein v. d. Ham, 2e Corry v. d. Kooy, 3e Piet Heemskerk. Hierna werden op dezelfde plaats be- hendigingheldswedstrijden voor fietsers tot 16 jaar gehouden. De opgaaf was niet buitengewoon moeilijk en de baan was kort. le werd R. Boef, 2e N. Paardekoo- p;r en 3e H Lakemeier. De K.W.V. Is nooit karig met prijzen en ook nu weer eerden in beide gevallen meerdere deel nemers beloond. Op het terrein naast het Lunapark, dat door de Jeugd was veroverd, stond alles reeds klaar voor de volksspelen, welke om twee uur aanvingen. Uitslag wat de hoofdprijzen betreft: stoelendans voor meisjes van 15 jaar en ouder: le Beb Ruygrok, 2e Thea de Jong, R. Strotman; sigaret, draai in naald race, zelfde leeftijd, le Anny Meyer, 2e Nel Compeer, 3e Joopje Vermeulen; kuipjesteken voor wielrijders van 12 jaar en ouder, le P. Sohmal, 2e B. Jansen, 3e E. Oosterling; het eerst aan de trein, 15 jaar en ouder, 4 gelijke prijzen aan J Post. C. v. Wissen, P. v. Rhijn en Th. v d. Kooy. Om 5 uur op het spoorttrrrein aan de Katwjjkseweg estafette-lopen onder lei ding van de Gymnastiek- en Atletiek vereniging W.I.K., vertegenwoordigd in de gebroeders Langerak. Een grappig moment was hierbij de uitdaging van drie leden van het bestuur van de KWV en drie van WEK aan een zestal uit het publiek. Het kostte heel was moeite om er zes bij elkaar te krijgen. De uitsla gen van de estafettes 6 x 60 meter voor jongens van 12 t/m 14 jaar en 6 x 80 m. voor jongens van 15 en 16 jaar zijn in beide gevallen: winnaren leden van de padvinders der Marlijngroep. Estafette voor sportverenigingen le WIK I, 2e WIK II, 3e Sportvereniging Wassenaar, 4e Sportver. Blauw-Zwart. Niet sport verenigingen le R.K. Verkenners Par- cival, 2e C.J.M.V., 3e Kajoma. 's Aonds een populair concert van Excelsior en een openlucht filmvoorstelling op het feestterrein, waarvan de inwoners ge noten. V/at het weer .betreft was er Woens dag. de tweede en laatste dag van het Oranjefeest, aanvankelijk wel een klein vuiltje aan de lucht, maar de zon brak er doorheen, waarin de belofte lag van een even gunstige dag als de voorgaan de. Het programma werd geopend met ringsteken op het. Burchtplein, waarbij de motorrijders met hun dames het eerst aan bot kwamen. De spanning over de uitslag ontbrak, daar de ringen niet goed gesteld werden. Het publiek vermeerderde aanmerkelijk tegen de tijd van het ringsteken met opgetuigde tilbury's. De jury zal het nemen van een juiste beslissing niet gemakkelijk hebben gevonden, want op een enkele ulzondering na waren de rijuigjes even keurig versierd. De prijsuireiking, wel ke direct na afloop in Nieuw Rijksdorp zou volgen, werd uitgesteld tot na af loop van het bloemencorso, dat in de middag plaats had De stoet was niet zeer lang. doch het bekijken alleszins waard. Een nieuwigheid in het programma was een concours d'élégance voor kin derwagens met baby eri begeleidster. Het had van de zijde van het publiek zo grote belangstelling, dat alleen de meer vooraanstaanden er iets van heb ben gezien. Het publiek was jury en kende een le prijs toe aan mevrouw Stuivenwold, een 2e aan mevrouw Büch en een 3e aan mevrouw J. Grovers. De uitslagen waren: Motoren: J. W. v. Laar, J Jansen en F. L. de Smit; tilbury's: J. v. Wissen, J Oliehoek, J. J. Nell; versiering tilbury's: J. A Hooy- mans, N. Koot. C A v. Schie; le prijzen behaald in het bloemencorso kinderen jhr Sandberg, kinderen Van Beesten, B. v. Tol, M. v. Tol, Rusthuis Zonne- hoek, firma Nagtegaal, kwekerij Duln- rell, ass kantoor H. Beek, W. Bakker. 's Avonds concerteerde de Accordeon vereniging D V S. op het Plein, waarna alleen het Lunapark overbleef, waar het neg lang zeer druk bleef. 3 INBRAAKJES. Dieven brachten bezoeken aan een consumptietent staande aan de Buurt weg en maakten zich meester van eet waren; aan een dito tent op het sport terrein aan voornoemdè weg, waaruit niets wordt vermist en ten slotte aan de Rijksstraatweg waaruit twee overjas sen werden meegenomen. JUBILEUMTENTOONSTELLING De minister van L., V. en V., de heer S. L. Mansholt, en de burgemeester van Wassenaar, Baron van Wijnbergen, hebben respectievelijk het bescherm heerschap en het ere-voorzitterschap aanvaard van de jubileumtentoonstel ling. binnenkort te houden ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan van de pluimveeverenjging „Wassenaar". Samenkomst hondcnlicfhebbers - Za terdagmiddag houdt de Kynolo- genclub „Rijnland" een bijeenkomst voor alle Wassenaarse hondenliefheb bers od het terrein van de Jachthaven Prinsehaven Van Zuylen van Nyevelt- straat 100, (halte Den Deyl. gele tram). Onder leidine van erkende keurmees ters en ervaren exposanten zal men de meegebrachte rashonden bespreken en aanwijzingen geven hoe men ziln hon den moet verzorgen en voorbrengen op tentoonstellingen. Abe, Faas en andere grootheden vertolken de hoofdrollen Lenstra. Wilkes, De Vroet, Scheve- naar, Kraak, Kick Smit en andere voetbal-grootheden uit ons land en onze tijd zijn allen filmsterren ge worden, maar dan in dezelfde status als waarin z«ï voetballen als ama teurs. Zelfs Wilkes is er niet voor be taald. Wilt u in 65 minuten tiids vertraagd, ontleed, versneld en normaal eens haar- fiin zien hoe Abe een hoekschop voor het doel Dlaatst. hoe hii links en rechts koeels uit de lucht afvuurt en passes geeft, wilt u zien hoe Wilkes listig drib belt. Kick Smit schijnbewegingen maakt. Kraak uitvalt. Bergman over het veld stomend, de bal langs de liin speelt, kortom wilt u alle technische voetbal- snufjes van de individuele soelers zien. dan zult u daar binnenkort gelegenheid toe hebben, want Jaap Nieuwenhuis heeft met volledige medewerking van de KNVB een instructieve voetbalfilm, ge titeld „Koning Voetbal" vervaardigd, waarin vele der bekendste Nederlandse spelers de hoofdrollen vervullen. Er ziin fragmenten uit internationale wedstrijden opgenomen als ook uit nor male comDetitiewedstriiden. maar in hoofdzaak toch een film. die opgezet is met het doel DroDasanda voor de voet balsport te maken, en de leugd'ge spe lers te doordringen van het nut der trainine hoe in voortdurende oefening de spelers van de Nederlandse elftal club worden getraind. Gisteravond is te Amsterdam de pre mière gegeven voor officials van de KNVB de technische commissie, de pers en natuurlijk ook voor de filmsterren zelf. tot wie woorden van dank werden gesoroken omdat zil dikwijls veel tiid hebben moeten geven voor de repetities en de opnamen. Drie jaar lang heeft Nieuwenhuis aan de film gewerkt, thans is zij gereed gekomen en binnenkort zullen voetbalclubs de gelegenheid heb ben de film in eigen kring te tonen. Onder suDer-visle van Jaao van der Leek. met een scenario van Karei San ders. met adviserende stem van lr A. van Emmenes en scheidsrechter Karei van der Meer en ten slotte met teksten van Aad van Leeuwen is zo de eerste grote Nederlandse voetbal-film gereed eekomen. ATHLETIEK. Heino verbetert wereldrecord 10.000 meter Tijdens atletiekwedstrijden in de Finse stad Kouvola verbeterde de Fin Vlljo Heino het wereldrecord op de 10.000 meter. Hij legde de afstand af in de tijd van 29 minuten 27.2 sec. Dit is 1 seconde sneller dan het oude record, dat sedert 11 Juni van dit jaar op naam stond van de Tsjech Zatopek met 29 min. 28.2 sec. HERFSTWEDSTRIJDEN TE OSLO. Gisteravond werden de z.g.n. herfst- wedstrilden in het Bfsletstadion te Oslo voortgezet. De voornaamste uitslagen luiden: 110 meter horden: 1. Dixon (Ver Sta ten) 14.4 sec. 400 meter: 1. Whitfield (Ver. Staten) 46.5 sec. 100 meter: 1. Stanfield (Ver Staten) 10.7 sec. Hoog springen: 1 Gundersen (Noorw.) 190 m. 1500 m: 1. Vernier (Frankr.) 3 min. 49.2 sec. Discuswerpen; 1. Gordien (Ver- Staten) 56.43 m Gordien bleef hierbij slechts 54 centimeter onder zijn wereld record. 5000 m: 1. Salonen (Finland) 14 min. 27.8 sec. Vèrspringen: 1. Ri chards (Ver. Staten) 6.60 m. Kogelsto ten 1. Gordien (Ver. Staten) 16.39 m. 4 x 100 m estafette: 1. Ver. Staten 42.5 sec.; 2. Oslo A-ploeg 43.6 sec. VOETBAL Morgenmiddag worden op het Kat wijk-terrein de volgende wedstrijden ge speeld om de Katwijk-wisselbeker: 3 uur: Katwijk 3Rijnsburgse Boys3. 4 uur: Katwijk 1—Rijnsburgse Boys 1. 4.30 uur: Katwijk 2Rijnsburgse B. 2. i, MUGGEN jft AT VLIEGEN f dlcael uitroeit O.O.T POEDER in de practisch'e. voordelige sluif zak 65 cent- C.K.B.-Competitie afd. Zuid Holland Noord EERSTE KORFBALDAG NA DE HERVATTING ZEER BELANGRIJK. De eerste competitiemiddag na de hervatting zal waarschijnlijk zowel in de le als 2e kl. beslissingen brengen. In de le kl. zijn slechts 2 wedstrij den vastgesteld, doordat morgen even eens de V.OP.S.-wedstrijden worden gespeeld, waaraan Pernix, VEO en ODI deelnemen. Excelsior bindt op eigen ter rein de strijd aan met KVS. Eerstge noemde is kampioensgegadigde, terwijl KVS degradatiecandidaat is. Een ver rassing is dus niet uitgesloten, hoewel een Dslftse overwinning natuurlijk nor maal is. Ijsvogels krijgt het zwaar te verduren tegen V.E.S. en het moet win nen om nog een kans te hebben zich van een der twee onderste plaatsen te dlstanciëren. Een gelijk spel betekent voor de Ijsvogels reeds het spelen van degradatiewedstrijden. Oranje Nassau 1Excelsior 2 is de enige strijd in 2a maar beide ziin dan ook titelpretendenten. Wanneer de thuisclub wint kan zij zich gevoeglijk kampioen noemen en daar is wel kans op. In 2 b worden de laatste twee wed strijden gespeeld. VEO 2Pernix 3 is hier van geen belang, maar bij Fluks 1 —TOP 1 is de onderste plaats ln het geding. Een gelijk spel is voor Fluks reeds voldoende Mocht TOP 1 winnen dan is een beslissingswedstrijd tussen beide nodig. Het programma voor de le en 2e klasse luidt: le kl.: Excelsior—KVS; VES—De Ijs vogels. 2e kl. a: Oranje Nassau 1Excelsior 2 2e kl. b: VEO 2—Pernix 3; Fluks 1— TOP 1. PERNIX GAAT VOPS-WIMPEL TE DORDRECHT VERDEDIGEN. De jaarlijks terugkerende VOPS-wed- strijden tussen VEO (Voorburg), ODI (Schiedam), Pernix en Snel (Dordrecht) van welke clubs de beginletters de naam VOPS vormen, worden morgen te Dordrecht gespeeld. De wimpel is mometeel ln het bezit van Pernix. Aan gezien het voor Pemix ook de generale repetitie voor de volgende week te spelen wedstrijd Excelsior-Pernix is, menen we te mogen aannemen, dat de wimpel des avonds wel weer in Leiden terug zal komen. De wedstrijden duren 2 x 15 min. en er wordt een halve competitie gespeeld. DAMMEN. RIJNSBURGSE DAMCLUB. De Rijnsburgse Damclub speelde gis teravond een bekerwedstrijd tegen KDC De Rijnsburgers wonnen met 2216. Hier volgen de gedetailleerde uitsla gen: F. Laterveer (RDC)F. Spierenburg 1i, A. VletterJ. Freke 11, J. v. d. MeyA. Vooys 1—1. A. firink—H. Koe- lewijn 02; W. LeeuwenburgJ. Laven 1—1, F. VerkuilJ. Schoneveld 11, A. v. d. Mey—J. v. Elk 2—0, P. v. Egmond J. Koelewijn 20, J, Kromhout--A. Barnhoorn 0—2, H. Ravensbergen—G. Koelewijn 2—0; C. Zandbergen—J. Hou wer 0—2, H. Verkuil—G. Varkevlsser 20, W. v. d. Haak—M. v, Beelen 20, R. Heemskerk—J v. Delft 0—2, B. BedekerP. v. Dulvenbode 02, S. HeemskerkAm, v. Beelen 20, A. v. d. MeyJ. Heemskerk 11, D. Schone veld—W. Böttcher 2—0, C. v. Rossum— G. Freke 20. SCHAKEN SIMULTAAN-SÉANCE JERRY BEY. Voor de schaakclub van de Verenigde Touwfabrleken speelde Jerry Bey (Phl- lidor) simultaan. Gezien het geringe aantal van 14 tegenstanders was het resultaat van 9 gewonnen. 2 remise en 3 verloren partilen, derhalve een per centage van 71%, niet opvallend maar nagenoeg het gehele eerste tiental van V.T.L. was van de partij en bood sterke tegenstand. FEUILLETON door GORDON MCDONELL. 2) De agent keek mij aan en knikte. - Heken maar, dat het een meisje Als het de een of andere ouwe juf frouw geweest was, zou hij nooit ft ging op hem'af. Mijn handen be gonnen te trillen, zoals zij na mijn er- dringen in de Pacific wel meer doen. De brigadier zei: Kalm aan, Ma joor. Ik hield mijzelf net bijtijds in. De agent bleef staan, maar het was duidelijk, dat hij niet op zijn gemak Ik was ogeveer twintig pond marder dan hij. Hij wachtte tot ik bleef staan en zei toen: Goed, bri gadier, ik ga al, draalde zich op zijn 'Welen om en ging weg. De brigadier nam de telefoon weer en draalde een nummer. Hij scheen aiij geheel vergeten te zijn, maar ik *ist wel beter. Ik probeerde al die tijd - bedenken, hoe een meisje als zij zich to een dergelijk parket had kunnen Jurken. Ik dacht, dat het waarsohijn- to's iemand was die uit de oorlog te- gekomen was. die haar dat aan gedaan had en wel om die cowrie- «helpen. Waarschijnlijk het gewone verhaal van een'meisje, dat gedurende s-yn afwezigheid van gedachten veran derd was. Er overviel mij een vreemd gevoel een soort Jaloezie en dat was fWj niet duidelijk, daar ik sedert het kgin van de oorlog geen al te hoog Wee van vrouwen gekregen heb. Maar ai scheen toch andexg. Zij kon niet dat slag zijn geweest. Ik vroeg mij af, de vent wel geweest kon zijn en overviel mij dat gevoel, zodra ik hem dacht: Dat er ook maar •«mand geweest was, die haar zó goed gesend had. Tenslotte moet je toch waand wel goed gekend hebbenom of naar te willen vermoorden. .De brigadier telefoneerde met een dokter en vroeg nem onmiddellijk te gmen om haar te onderzoeken. Hij de telefoon neer, drukte op een al zo, voor ik nog ooit een vliegmachi ne had aangeraakt; dus lang voor de oorlog. Maar het is beter, om de men sen te laten denken, dat het van het vliegen komt; speciaal mensen zoals Ives. Als zij wisten, dat het alleen maar een soort surplus electriciteit was, als zij wisten, dat het- iets is, wat het gehele jaar doorgaat dan zou hun dat een heel andere kijk op mij geven. En het had geen zin om hun iets te geven, waar zij zich aan konden vastklampen. Ik zat er over te denken hoe ik mijn handen in bedwang zou kunnen hou den op het moment, dat zij binnen kwamen en ik keek naar I-ves' gezicht, of dat mij ook enige aanwijzing kon gewen .De andere man was zijn helper dat zag men onmiddellijk; ik kon duidelijk zien. dat van hem niet veel moeilijkheden te wachten waren. De brigadier gaf Ives een korte om schrijving van de zaak. Ives luisterde en stond nogaltijd te luisteren, toen de agenl de stoep op kwam met haar tasje. Hij legde dat op de lesse naar en zei, dat dit alles was. Zij droeg geen ringen, maar zij had een schel pencollier, zoals matrozen en mariniers uit de Pacific meebrengen en terwijl hij dit zei, keek hij naar mij. Ives nam het tasje op en begon het te doorzoe ken. De agent zei, dat het er naar uit zag, alsof zij haar nek gebroken had, maar de dokter was nu bezig met haar te onderzoeken en zou zo dadelijk wel zijn rapport uitbrengen. Ives luis terde maar, terwijl hij het tasje door zocht. De agent zei, dat zij nogal knap was en de brigadier zei, dat hij be dankt werd en wel gaan kon en ik stopte mijn handen in mijn zakken, toen de agent het vertrek verliet. Ives keek mij aan. Dat duurde on geveer tien seconden. Zijn helper keek mij ook aan en toen zei Ives: Deze kant op, Majoor, en de helper ging ons vóór een gang door. Ik liep achter hem aan en Ives liep achter mij. Zij brach ten mij in een klein, eenvoudig ver trek met wanden, die niet helemaal tot de zoldering reikten. Er stonden een kale lessenaar en een paar stoelen. Ives ging achter de lessenaar zitten en vroeg mij tegenover hem plaats te ne men, terwijl de andere man in de sohaduw achter mij bleef staan. Ives trok de ritssluiting van haar tasje, dat hij nog altijd in de hand had, dicht en legde het op tafel. Hij zei: Wat betekende Letitia voor u? Is dat haar naam Letitia? Wist u dat niet? Ik heb haar nog nooit eerder ge zien! Ik dacht; ,,Letitia", dat is geen aar dige naam voor haar; een beetje te leurstellend. Ives zei: Waarom liet u haar dan niet waai- zij was en belde u de politie in de dichtstbijizijnde telefooncel cp? Dat had ik ook moeten doen. Maar ik deed het nu eenmaal niet. Ik heb er ook geen uitleg voor. H'm, zei Ives. Hij trommelde met de vingertoppen van zijn linkerhand zachtjes op de tafel. Mag ik uw identificatie-papieren eens zien? Ik haalde mijn portefeuille te voor schijn en gaf hem die in haar geheel over. Hij nam mijn rijbewijs er uit, bestudeerde dat even en keek naar mijn ogen en haar. Hoe heet u?. vroeg hij. James Quentin Foraker. Geboortedatum? 13 October 1915, Hij keek mijn andere papieren door, gaf mij mijn portefeuille terug en stond op, terwijl hij even tegen zijn helper knikte. Laten we maar gaan. Wij gingen dqpi de hall naar buiten. De dokter stond bij de lessenaar met de bngadier te praten, terwijl die tele foneerde. De brigadier was blijkbaar in gesprek met de officier van Justitie, die hem gelastte om een zekere Carson op te bellen. De brigadier gaf de tele foon aan de dokter terug en deze zei, dat het Inderdaad een breuk van de halswervels was. Hij bleef nog even luisteren en zei toen, dat het goed was, waarna hij de telefoon neerlegde. Hij zei tegen de brigadier, dat het feitelijk niet nodig was, om een sectie te ver richten, maar dat het om alles vol gens orde en regel te behandelen misschien beter was, dat Carson voor die sectie zou zorgen. De brigadier zei, dat het hem best was en dat hij het hem zou opdragen, waarna hij zien tot Ives wendde en vroeg, wie het meisje was. Ives gaf hem haar tasje en ant woordde, aat hij mij meteen meenam naar de plaats van de misdaad en dat hij hem later nog wel spreken zou. Waarop wij allen naar buiten gingen naar Ives' wagen. (Wordt vervolgd) Parijs heeft gesproken 1 Ondanks de stakingen van de midlnet- tes zijn de Parijse shows toch tijdig ge houden. Mode-deskundigen uit tal van landen waren hiervan getuige. Hoogst- tevreden zijn zij uit Parijs vertrokken, om de herfstcollecties voor hun eigen land samen te stellen voor zo ver het industriëlen betreft, en anders om de vrouwelijke landgenoten een indruk te geven van het modebeeld voor de ko- bel en riep iemand, die Ives heette. i08n sprak hij in zijn radio-microfoon «i nep de wagens 12 en 61 op om on- oiadellijk naar de plaats van de moord Saan en de weg af te sluiten tot de «tectlves -ter plaatse zouden zijn. ives kwam binnen met een andere oan. Zij waren beiden in burger en f-[ was mij onmiddellijk duidelijk, dat ■fzou moeten proberen om mün han- ,3 Qlet te laten trillen, zolang ik met «n besig Was. Ik zou moeten trachten er niet in te doen slagen om mij r; 8€v'oel te geven van in een kooi te MoLA1M.lk. de ldee krilg' dat ll£ °P- jeu 1 ket mis. Heel veel men- bt ?finken. dat dit een gevolg is van k 'Wegen, maar het vliegen heeft er mee te maken. Als kind was Uc tets 24). Wanneer Ernest Klapper mis schien een ogenblik gedacht mocht heb ben, dat Panda en zijn paard voorgoed weg waren, dan werd hij spoedig ge rustgesteld. Want na een korte stilte kwam Panda's gezicht te voorschijn door het gat, dat er in het dak gesla gen was, en zei: „We zitten nu op het dak, baas. Wat moet er nu gebeuren?" „Nu moet er voorzichtiger gehandeld worden!" sprak Klapper, terwijl hij een laddertje tegen de wand zette en naar boven klom. „Nu zal ik persoonlijk mijn aanwijzingen geven. Beklim het edele ros opnieuw!" Daar had Panda eigen lijk weinig oren naar, maar hij deed het natuurlijk, omdat zijn baas het zei. Het paard zat er maar een beetje bij en deed niets. „Goed", zei Klapper. „En druk nu weer op knop A!" „Maar aarzelde Panda. „Knop Adat is...." „Doe wat ik zeg, assistent!" beval Klapper. „Knop A! Snel!" Toen deed Panda het dus maar. Ten slotte wist die uitvinder alles het beste. Knop A... en hoetsch! Daar schoten Panda en het ros met een onmetelijke snelheid de nachthemel is. „Wacht even!" riep Klapper van be neden. „Ik bedoelde knop H!" Maar dat was te laat, zoals je op de tekening kunt zien. WATERPOLO. Heroptreden van L.Z.C. dames-zevental LZC (HEREN)—WZC 4—1. Gisteravond speelde LZC in de zwem inrichting De Zijl twee vriendschappe lijke wedstrijden tegen WZC uit Woer den. Het heroptreden van het LZC-da- mes zevental, dat zich door te weinig animo reeds vroeg uit de competitie had moeten terugtrekken, deed velen groot genoegen. De „oude krachten" bleken het spel gelukkig nog niet te zijn ver leerd al werd met 2—1 van de Woerden- se dames verloren. De ontmoeting tussen de heren-teams was het aanzien ten volle waard. LZC zwom veel, waardoor de Woerden se ploeg uit haar verband werd gerukt. Voor de rust ging de strijd gelijk op met wisselende kansen. Beide ploegen scoor den in deze periode elk eenmaal. (Tege laar voor de Leidenaars). Het spel ln de tweede helft was feitelijk van nog beter gehalte. Nadat Tegelaar de bal legen de paal had geschoten, werd het door hem toch nog 21. Een goed staaltje samenspel tusen Tegelaar en Brak stel de laatstgenoemde in staat er 31 van te maken. WZC zat evenmin stil, maar had met schieten bijzonder weinig ge luk. Even voor het einde bracht Stomps de stand op 4—1. NATIONAAL WATERPOLO-TEAM VOOR MILAAN EN GENUA. De Nederlandse waterpoloploeg, wel ke morgen naar Italië vertrekt om van 6 t/m 11 September aan het Europees waterpolo-tournooi te Milaan en Genua deel te nemen, bestaat thans definitief uit de volgende spelers: Rohner (Robben;Van Gelder (HZ PC), Braasem (Zian;, Stam (HZPC), Bijlsma (Haarlem), VanFegelen (Meeu wen), Smol (Zian), Cabout (GZC), Smael (SVH> en Vis (GZC). De Rob ben-speler Keetelaar, die aanvankelijk ook was uitgenodigd dé tour mede te maken, is door militaire dienst verhin derd. Het zevental zal voor elke wed strijden Italië worden samengesteld. DUIVENSPORT „De Luchtkllevers" (Llsse) Wedvlucht met oude en Jonge duiven vanaf Roozen- daal. In concours waren 160 duiven. Deze werden Maandag met N.W. wind gelost om 10 uur 30 minuten. Aankomst lste duif 11 uur 48 min. 2 sec. De eerste 10 prijs winnaars. waren: P. v. d. Hulst 1. 3, 10; Gebr. 't Hort 2; Jac. v. d. Poel 4; G. C. Degger 5; J. Bee len 6; Jac. van Es 7, 8; H. Meyer 9. BURGEMEESTER THOMASSEN KOMT WOENSDAG VOOR. Woensdag a.s. zal de burgemeester van Zaandam, de heer W. Thomassen, zich voor de Haarlemse kantonrechter moeten verantwoorden terzake over treding van het zwem verbod op het strand te Heemskerk. Naar men zich zal herinneren, begaf de burgemeester zioh enige tijd geleden met opzet al daar te water, omdat hij zich met dit zwemverbod niet kon verenigen en een proces daarover wilde uitlokken. mende maanden. Wij zeiden „hoogst tevreden", want Parijs heeft het beste met ons voor. Opzienbarende verande ringen heeft het modebeeld niet onder gaan. Er wordt veel met zakken en grote kragen gewerkt om aan Japon .en mantel een apart cachet te geven. De foto links boven toont een Japon van modehuls Germaine Lecomte. van geel bruin geribd fluweel, die duidelijk de belangrijkheid tot uitdrukking brengt, die aan zakgarneringen wordt gehecht. De hoedjes zijn klein, wat in een win derig land als het onze ideaal is. De garnering Is echter omgekeerd evenre dig tot de omvang van de hoed. - De mantel rechts boven is eveneens een creatie van het huis Lecomte en is ge maakt van geel met groen geruite stof. De sjerp met franje van dezelfde stof, die van de schouder tot de rokzoom valt. maakt, dat veler aandacht op de overigens zo eenvoudige mantel zal ziin gericht. - Tot slot een avondtoilet van Jean Lanvin. Deze droom van zuiver zijde en tule vertoont een diep décolleté met aan de voorkant drie omhoog- staande roesjes. Op de rok is een cor sage van rose rozen aangebracht. De ceintuur is van blauwe zijde. Parijs heeft gesproken, en de hele wereld heeft aandachtig toegeluisterd. VOOR ZATERDAG 3 SEPTEMBER. Hilversum I (301 M.) KRO 7.00: nieuws; 7.15. ochtendgymnastiek; 7.30: Maria ter ere 7.45: morgengebed en litur gische kalender; 8.00: nieuws; 8.15: pluk de dag; 9.00: voor de vrouw: 9.05: muziek van Rachmaninoff; 9.30: Omroeporkest; 10.00: klein, klein kleutertje; 10.15: mu ziek houdt fit; 11.00: de zonnebloem; 11.45: licht orgelspel; 12.00: Angelus: 12.03: pianorecital; 12.30: mededelingen; 12.33: Amusementsorkest: 12.55: zonne wijzer; 1.00: Ned. strijdkrachten; 1,30: orkest zonder naam: 1.50: film en toneel; 2.10: Omroeporkest: 3.05: boekennieuws; 3.15: orgelkoraal; 3.30: Omroep a capella- koor; 4.00: wat staat ons te doen?; 4.10: pianomuziek; 4.30: de schoonheid van het Gregoriaans; 5.00: de wigwam; 6.00: The Queen's Hall Light Orchestra: 6.05: actua liteiten; 6.15: Journalistiek weekoverzicht: 6.30: Ned. strijdkrachten; 7.00: nieuws: 7.15: kampvuren langs de evenaar; 7.30: fragmenten uit The Gondoliers; 7.45: voor de Nederlanders ln Duitsland; 8.00: nieuws 8.05. de gewone mah; 8.12: gram.pl.; 8.20: lichtbaken; 8 45: gram.pl.: 9.00: taptoe: 9.45: zomersproeten; 10.00: Promenade Orkest; 10.30: wij lulden de Zondag ln; 11.00: nieuws; 11.15—12.00: avondconcert. Hilversum II (415 M.) VARA 7.00: nieuws: 7.18: gram.muzlek; 8.00: nieuws; 8.18: gram.muzlek; 8.40: orgelspel; 9.00: Philadelphia Orkest; VPRO 10.00; ..tijde lijk uitgeschakeld"; 10.05: morgenwijding door ds D. G. van Vreumlngen; VARA 10 20: radlofeullleton; 1CL35: voor de ar beiders in de continubedrijven: 11.40: muziek van Brahms; 12.00: gevarieerd pro gramma: 12.30: mededelingen: 12.33: or gelspel; 1.00: nieuws! 1.15: kalender: 1.20: Metropole Orkest; 2.00: het Nederlandse lied; 2.20: Kon. Militaire Kapel; 2.50: streekuitzendlng: 3.15: Omroepkameror- kest: 4.00: komt u binnen; 4.15: Miller- 8extet- 4 45: sportpraatje; 500: schijven- schouw; 5.30: om en nabij de twintig: 6.00: nieuws: 6.15: nopulalre liedjes en melodletles; 7.00: artistieke staalkaart: VPRO 7.3C: lezen ln de bijbel: 7.45: cau serie; VARA 8.00: nieuws: 8.05: dingen van dc dae: 8.12: varia: 8.15: Promenade Orkest: 8 45: de Golfbreker: 9 45: socia listisch commentaar 10.00: Vlndobona Pchrammel'n; 10.25: voordracht: 10.40: Cor Steyn met Aceordeola: 11.00- nieuws; 11.15: sfeer en rhythme; 11.35—12.00: gram.muzlek. AGENDA Stadszaal: Tentoonstelling „De Men» en zijn Arbeid". 10 u. voorm.11 u. nam. ZATERDAG. Stadszaal: Tentoonstelling „De Mens en zijn Arbeid". 10 u. voorm.11 u. nam.

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 5