Reg Harris onttroonde Arie v. Vliet Geen Nederlandse wereldkampioen op de baan En sloeg Derksen kansloos in de eindstrijd Koning voetbal prepareert zich Radio-programma MAANDAG 29 AUGUSTUS De Brit Harris heeft gisteren te Kopenhagen de kroon van Arie van Vliets hoofd gerukt. De flegmatieke Engelsman versloeg onze landgenoot in de halve finale in twee ritten. De Brit reed buitengewoon sterk op de laatste 100 meter, het was of men de befaamde sprong van Poeske Scherens, uit zyn goede jaren, weer voor zich zag. En daarna, in de eindstrijd, rekende de Engelsman af met de Nederlandse kampioen Jan Derksen, die zich via Gerardin voor deze kamp geplaatst had. Bij de amateurs veroverde de 22-jarige Australiër Patterson de titel, een grote, forse knaap, die over enorme krachten beschikt. Hij versloeg in de finale de Fransman Bellcnger. halve lengte achterstand op te werken, maar met de laatste twee pedaaltrappen passeerde Harris als eerste de streep Tijd laatste 200 m. 12 sec. In de eerste rit van de halve eind strijd lootte Van Vliet de kop tegen Harris. Het werd een prachtige rit, vol durf en tactisch kunnen. Van Vliet de marreerde van kop, lag bij het uitko men van de laatste bocht in gewonnen positie, maar Harris zag toch nog kans om de achterstand van een lengte, op het laatste rechte eind te rouceren, tot het verschil van een wiel. In de tweede rit vertrok Harris van kop en Van Vliet volgde op grote af stand. Van Vliet zette, hoewel hij vol doende kans had gehad zeer laat de aanval in. De aanzet van Van Vliet was sterk, maar Harris bleek over een lan gere sprint te beschikken en vooral op de laatste 100 meter is de Engelsman zeer moeilijk te slaan. Op het laatste rechte eind had Harris al gewonnen en deed van Vliet geen trap meer. In de belle tussen Van Vliet en Har ris moest Van Vliet de kop nemen. Hij was zeer nerveus. Midden in de voor laatste bocht, reed Harris precies onder onze landgenoot, die bijna tegen de ba lustrade aan kwam. Toch demarreerde Van Vliet uitstekend en nam 1 a 2 lengten voorsprong bij het ingaan van de laatste bocht. Bij het uitkomen lag Harris op een lengte afstand, maar de kracht van de Engelsman, zijn enorme sterke aanzet en zijn grote souplesse zorgden er voor, dat hij bij het ingaan van het laatste rechte eind met enkele trappen op de pedalen niet alleen naast, maar zelfs voorbij Van Vliet kwam. De titelhouder 1949 was geslagen door Har- ris, die dit jaar zijn debuut maakte in het sprintnummer der professionals. Ook tussen Derksen en Gerardin was een derde rit nodig. De Fransman lootte de kop, maar drie kwart ronde voor het einde nam Derksen, onbegrijpelijk ove rigens, de kop over en lag Gerardin te loeren op tweede positie. Het werd een vrij lange sprint, waarin Gerardin ech ter op het laatste rechte eind toch nog iets tekort kwam en Derksen met een kwartwiel won. Derksen en Harris kwamen dus in de eindstrijd, Van Vliet en Gerardin be- kampten elkaar om de de derde plaats. DE EINDSTRIJD. Derksen had de kop geloot. In de eer ste ronde reed hij hoog door de .boch ten, loerend naar zijn tegenstander. Maar ondanks deze oplettendheid ver raste Harris onze landgenoot toch bij het uitkomen van de voorlaatste bocht, demarreerde snel en zwenkte naar bin nen. Derksen had even niet opgelet en Harris was twee tot drie lengten voor. Met de formidabele snelheid van Harris was deze rit, op dat moment reeds voor Derksen verloren. Hij kan niet eens het achterwiel van Harris te pakken krij gen. In de tweede rit vertrok de Brit van kop. In de laatste ronde loerde hij naar zijn tegenstander om af te wachten wan neer onze landgenoot met de aanval begon. Toen deze niet kwam demar reerde Harris zelf, en wel zo snel, dat Derksen bij het uitkomen van de laatste bocht nauwelijks het wiel van Harris te pakken kon krijgen. Derksen kwam ech ter van bovenaf, wist zich tot een CRICKET. NED. CRICKET BOND. Uitslagen van gisteren. Ie klasse: SpartaVOC, gewonnen door VOC met 110 runs Sparta 120 VOC 230). Hermes DVSHaarlem, ge wonnen door Hermes DVS met 6 runs (Hermes DVS 197 voor 4; Haarlem 191 all out). RUIME ZEGE VAN FREE FORESTERS. Dit weekeind speelde het „Neder lands elftal" te Den Haag tegen de ..Free Foresters". Zaterdag eindigden de Britten op een totaal van 251 runs, waar tegenover het Nederlandse elftal een totaal van slechts 94 runs kon stellen, gisteren scoorden onze landge noten op de tweede innings 204 runs. waarmee een totaal score van 298 werd bereikt, zodat de Free Foresters slechts 48 runs moesten scoren om een over winning te kunnen behalen. Zij deden dit ook zonder het verlies van een wicket, zodat de Engelsen met 1 run en 10 wickets een zeer ruime overwin ning konden behalen. HENGELSPORT LEIDSE JEUGD TOOG TER VISVANGST. Evenals vorig jaar organiseerde de Hengelaarsbond voor Leiden en Om streken weer een viswedstrijd voor de jeugd in de Nieuwe vaart, die gezien de belangstelling en deelname uitste kend is geslaagd. Onder de leiding van de heer J. J. de Water, bijgestaan door vele helpers, had het geheel een vlot Verloop. De uitslag werd: 1. J. Beekman; 2. Brakshoven; 3. Klink; 4. Neuteboom; 5. Ria van Ek; 6 Koster; 7. Den Os; 8. C. Schouten; 9. Fuchs; 10. Goddijn; 11. Veldhuizen; 12. Mas- saar; 13. Tine Boot; 14. v. d. Hoeven; 15. Groenendijk; 16. Mulder; 17. v. d. Laan; 18. Boekkooi; 19. J. Schouten; 20 Kok; 21. Straabhof. Bijna terzelfder tijd hengelde in de Vliet het personeel van de fa. Ydo en ook hier bleek de stemming veel beter dan de vangst. Hier was de uitslag: 1. De Boer; 2. Goddijn; 3. Bleute. DUIVENSPORT. „Het Oosten" Zaterdag werd de tra ditionele taartenvlucht gehouden vanaf Roosendaal. De uitslag luidt: 1. H, E. Christiaanse, 2. J. van Staden, 3. H. J. Kettenis, 4. A. ter Haar, 5. Th. Houthoff, 6. J Faas, 7. W. Nagtegaal, 8. J. Boek kooi, 9. A. v. Gennip, 10. W. Burgy, 11. A. van Wezel. 12. J. Prins, 13. Tj, de Wit, 14. J. Driessen, 15. W. Alting. 16. C. van Helden. 17. J. Schipper, 18. F. Breedijk, 19. P. Groenendijk, 20. J. Ma- rijt 21. A. Goudswaard, 12 C, v. Leeu wen, 23. D. Zwaan, 24. B. Singeling, 25. D. Cossee. Van Vliet won in de rit tegen Gerar din om de derde plaats gemakkelijk van de Fransman. DE STAYERS. De strijd achter de grote motoren werd beslist in het voordeel van de Ita liaan Frosio. Onze landgenoot Pronk volgde op 200 meter achter de Italiaan. Derde werd Lesueur (FrankrfcTc) op 250 meter. Nederland sterkste te Kopenhagen Na elk wereldkampioenschap wordt eert klassement opgemaakt, waarbij elk land voor een kampioenstitel 5 punten krijgt, voor een tweede plaats 3 punten en voor een derde plaats 1 punt. Elk jaar worden de punten geteld bij die van het voor afgaande kampioenschap, in totaal 10 jaar achter elkaar. In 1948, te Amsterdam, waren juist de 10 jaren om en kwam de Prix de Rome definitief in het be zit van Frankrijk. De Prix de Rome wordt voor de eerstvolgende tien jaren, te begin nen met dit wereldkampioenschap opgevolgd door de Prix Henri Des- grange, de stichter van de Ronde van Frankrijk. Ook voor deze prijs geldt hetzelfde reglement. De puntenverdeling voor Kopen hagen 1949 is als volgt: 1. Nederland 14 punten; 2. Italië 12 pnt.; 3. Engeland 8 pnt.; 4. Luxemburg 6 pnt 5. België, De nemarken en Australië, 5 pnt.; 8. Frankrijk 4 pnt9. Zwitserland 3 pnt.; 10. Ver. Staten 1 pnt. De Engelsman Harris slaat onze landgenoot Jan Derksen in de finale van het wereldkampioenschap voor professionals op de baan. ATHLETIEK. A.A.V. '36 vergaarde prijzen te Wassenaar Door een aantal leden van de AAV '36 werd deel genomen aan de athle- tiekwedstrijden, georganiseerd door de athletiekvereniging WIK te Wassenaar. Niet minder dan t-len prijzen vielen de Alphense athleten ten deel. Bij de meisjes werd B. Lam eerste op de 50 M. en J. v. <A Berg tweede. Op de 300 M. werd H. v. d. Meer tweede, hoewel hij in zijn serie de snelste tijd van de middag maakte, n.l. 39.3 sec. Door een vergissing kon hij niet in de finale meestarten en moest hij alleen lopen legen het horloge. Hierdoor zonder strijd maakte hij een tijd, die juist 1/10 sec. hoger was dan van de winn-aar. Pech vootf de Alphenaar. Mej. T. Hoo- geveen won het nummer vèrspringen in de C-klasse met 4 60 M. Bij het discuswerpen werd zij tweede met een worp van 21.08 M. T. Mooi) zegevierde bij de heren B-klasse vèrspringen met 6.19'A M. In de C-klasse werd F. v. Harskamp 2de bij het vèrspringen met een sprong van 595 M. C. v. d. Nagel won het nummer 800 M. in de B-klasse in 2 min. 0.5 sec J. v. d. Hoorn werd tweede bij de 3000 M., op welk num mer W. de Jong van Sparta zegevierde. De tijd van v. d. Hoorn was 9 min. 33 8 sec. De 4 x 100 M. est. werd door de Al phense ploeg gewonnen in 47.9 sec. Holland resultaten te Wassenaar. Op de 100 M. kl. D promoveerde Ra mooy met een tijd van 11.8 sec. naar de B-<klasse, een goede prestatie. 100 M. kl. C: 3e v. Es 12.3, 5e Bonte 12.7. 1500 M.C. D: le J. Tonkelaar 4.32, 6e Hartevelt. 300 M.C.: le P. Boekweyt. 60 M. Jun. C: le Arnoldus 7.9. Ver. Jun. C: 3e Arnoldus 4.83. JANSEN IN NEDERLANDSE STUDENTENPLOEG. Naar wij vernemen, is de Holland athleet J. Jansen voor de Studenten Wereld Kampioenschappen, van 29 Aug.4 Sept. in Italië, in de Neder landse Ploeg op de 1500 M. en 5 K.M. opgesteld. KORFBAL. JAARVERGADERING NEDER LANDSE KORFBALBOND. Onder voorzitterschap van de heer W Chr. Schaap is gisteren in Utrecht de Nederlandse Korfbalbond in jaarverga dering bijeen geweest. De ere-beker voor de beste prestatie van het afgelopen seizoen werd uitgereikt aan dr ir Ma- zure. Als bestuursleden werden herkozen de heren Schaap, dr ir Mazure, F. Maas land jr en J. W. Rogge. Ingevolge een aangenomen reglementswijziging mogen 12-tallen in het vervolg na 4 in plaats van na 2 wedstrijden worden gewijzigd. Uitvoerig bespraken de gedelegeerden de automatische promotie en degradatie, zoals die sedert 1939 in de korfbalcom petitie wordt doorgevoerd. Besloten werd op de volgende jaarvergadering een be slissing te nemen. ZUIDERKWARTIER IN DORDRECHT Zuiderkwartier heeft in Dordrecht bij de seriewedstrijden van de Dordtse Korfbalbond geen succes kunnen beha len. De geelblauwen verschenen met 6 reserves en waren hierdoor dan-g ge handicapt. De resultaten waren. Merwede—Zuiderkwartier 22; Zui derkwartier—Regenboog 1—3; Zwer versZuiderkwartier 51. ZWEMMEN. Alphense 1 k.m. wedstrijd voor Coen v. d. Bijl GONNY v. d. BIJL EERSTE BIJ DE DAMES. Precies 3 uur werd Zaterdagmiddag het startsein gegeven voor de 1 K.M. zwemwedstrijd in het Aarkanaal met ais inzet het kampioenschap van Al phen. Daar deze wedstrijd een zeer plaatselijk karakter droeg was het vanzelfsprekend, dat niet zo'n groot aantal nu weer te water ging als vorig maal bij de nationale 2 K.M. zwemwed strijd. De krachten kennende, stond het bij voorbaat reeds vast, dat Coen v. d. Bijl bij de heren met de titel zou gaan strijken en diens zuster, mej. Gonny v. d. Bijl, bij de dames. Werkelijk strijd is er dan ook sleohts geweest om de tweede en derde plaat sen. Coen v. d Bijl won met bijna 2 min. voorsprong op nummer twee, M. Dusoswa. Bij de 500 M voor jongens en meis jes was het Joep Jongeleen, die de sporen van zijrn vader volgde en num mer 1 werd. Jans van Schaick won de 500 M. voor de meisjes. Na afloop vonden er in het zwembad volkswedstrijden plaats, waaraan een kleine 200 jongens en meisjes deel na men. Het talrijke publiek heeft zich uitstekend vermaakt, vooral het jonge volkje genoot naar hartelust. De uitslagen: 1 K.M. zwemmen heren: 1. C. J. v. d. Bijl Jr 17 min. 14 sec; 2. M. Dusoswa 19 min. 8.5 sec; 3. H. van Campen 19 min. 14.8 sec. 1 KM. zwemmen dames: 1. ^Gonny v. d. Bijl 20 min. 6.9 sec; 2. Rie Rom- bouts 20 min. 34.5 sec; 3. Neeltje v. Va- rik 21 min. 21.3 sec. 500 M. zwemmen jongens: 1. Joep Jongeneel 9 min. 25 sec; 2. J. Bernnard 9 min. 33.4 sec. 500 M. zwemmen meisjes: 1. Jans van Schaick 9 min. 45.4 sec; 2Annie Zuidam 10 min. 1 2 sec. Zaklopen meisjes: 1. Annie van Ispe- len; 2. Nelly Brandwijk; 3. Rika Ver hoef: 4. Johanna Claus. Zaklopen jongens: 1. Geza Kaltenec- ker; 2 H. Poster; 3. Piet v. d. Neut; 4. Jan Wijbinge. Vlottrekken meisjes: 1. Hennie Bij- leveld; 2. E. v. d. Beek; 3. Neeltje Over hand; 4. M. Koppe. Vlottrekken jongens: 1 Joopv Brum- men; 2. Tom Schipper; 3. Jos Werneke; 4. Piet v. d. Neut. Teilroelen meisjes: 1. Adrl van Leeu wen; 2. T. Holtkamp; 3. Jannle Bijle- veld. Teilroeien jongens: 1. Wout Balk; 2. Gerrit Blauw; 3. Piet v. d. Neut. Jeugd-zwemdag K.N.Z.B. STEEKPROEVEN VOOR DE ZWEMKUNST Zaterdag werd door de K.N Z.B. in vele plaatsen van ons land een Jeugd-zwemdag georganiseerd, waarbij de Nederlandse Jeugd de kans kreeg te laten zien, dat zij inderdaad zwemmen kan. Voor De Zijl waren de uitslagen: Jongens 10 t/m 14 Jaar: Herman Ra makers. Hans Bonnet, Kees Groenewegen. Hans van Linteren, Jan Stouten. Gljs Slootweg. Jan van Leeuwen. Henk de Boer. Wim Edelaar, Henk Rol, Bert v. d. Berg, Theo Rozler, Rens van Zonderop, Henk v d. Mey, Piet van Dam, Jan van Stade, Wim Zwetsloot, Kees Grosman. Meisjes van 10 t/m 14 Jaar: Stieny Broers. Rictle Broers, Anny Hendrlkse, Rla Leugerlng. Rita Keunen. Henny Keunen, Nel Rademaker. Rietje Monkes. Willy Plankensteyn. Plonnle de Boer, Tiny van Heuzen, Gretha Merijnen Gonny Nleuw- land. Rlca Burgerjon, Clazientje Koren hof. Beppie de la Rie. Ada Schelllnger- hout. Tiny Roelandse. Rietje Belt. Elly Stouten. Anny v Schooten Dlna Wolrlng. Adri Menljne'n. Truus v. d. Llth. Willy v. d. Leek.' Rla v. Tongeren. Maart Je van Hokke. Agatha MeniJn^n. Anny Bink. Carla Meershoek. Cobl van Duuren. Ria de Vos, Elly v d. Linden. Bea Dijkstra. Joke Ver berg. Stieny Stafleu. Auke v. Maurik, Els Stpffln en Cobi van Loeb. In dc zweminrichting „Poelmeer" had- BILJARTEN. NEDERL. BILJART FEDERATIE OPGERICHT. Bonnet (LBB) penningmeester. In Utrecht werd besloten tot oprich ting van een Nederlandse biljart fede ratie voor plaatselijke centrale en ge westelijke biljart bonden. Vertegenwoor digd waren de biljartbonden van Arn hem, Utrecht, Leiden, Tilburg, Oss, Wa- geningen en Haarlem. Deze bonden vertegenwoordigen 40 gemeenten, 200 verenigingen en 420 clubleden. Statuten en huishoudelijk re glement werden goedgekeurd, terwijl in het federale bestuur werden gekozen, de heren Verhoef (Tilburg) als voorzitter, Ulijn (Oss) als 2e voorzitter, Neggers (Tilburg) als secretaris, Postuma (Wa- geningen) 2e secretaris en Bonnett (Lei den) als penningmeester en Abbenbroek (Arnhem) en Van de IJssel (Utrecht) als commissarissen. SCHAKEN. NEDERLANDS SCHAAKTEAM VOOR WEDSTRIJD TEGEN ENGELAND. Het bestuur van de Kon. Ned. Schaak bond heeft de volgende speiers uitgeno digd om mede te spelen in de tweedaag se schaakmatch tussen Nederland Groot-Brittannië, welke op 17 en 18 September a.s. te Utrecht zal plaats vinden: dr M. Euwe, N. Cortlever, H. Kramer, T. D.Scheltinga, mr dr J. H. O. Graaf van den Bosch, W. J. Muhring, ir H. J. van Steenis, Chr, Vlagsma, mr Ed. Spanjaard en F. W. J. Henneberke. Allen hebben de uitnodiging aanvaard. De Britse ploeg zal als volgt zyn sa mengesteld: C. H. O'd Alexander, R. J. Broadbent, Sir George Thomas, W. A. Fairhurst, P. S. Milner Barry, D. M Home, dr S. Fazekas, D. V. Hooper, A. W. Bowen en B. H. Wood. Aan Nederlandse zijde ontbreekt Lod Prins, die wegen verbintenissen in het buitenland niet kan medespelen. De Britten zullen het moeten stellen zon der Golombek en Winter. TAFELTENNIS. BEKERWEDSTRIJDEN BEGINNEN 4 SEPTEMBER. Zaterdagavond werd een vriendschap pelijke wedstrijd gespeeld tussen Tempo (Wassenaar) en ALTC (Leiden). De uitslagen luiden: Tempo IALTC 1 Heren 010; Tem po II ALTC II id. 5—5; Tempo I—AL TC dames 19. De Leidse Tafeltennis Commissie deelt ons mede, dat op 4 Sept. a.s. de bekerwedstrijden een aanvang nemen. De volgende clubs nemen hieraan deel: Sleutels, ALTC, BAT, Brandweer, Grofsmederij (alle uit Leiden), Treffers (Roelof arendsveen), Tempo (Wasse naar), Steeds Vooruit (Warmond), AT TC (Alphen), „Oegstgeest" en Dolfijn (Noordwijk). WANDELEN. ALPHENSE TIPPELAARS LOPEN 100 K.M. De heren W. Verboom en Th. Ver- hoeff, leden van de AWSV, hebben met succes deel genomen aan de 100 KM. nachttocht georganiseerd door de wan delsportvereniging RWV te Rotterdam. Zaterdagavond werd om 10 uur te Rot terdam gestart en via Delft en Leiden werd Alphen bereikt, waar in 't Cen trum de grote rust werd gehouden. Vandaar ging het over Bodegraven en Gouda weer naar Rotterdam. Van de 84 deelnemers moesten er 7 de tocht staken. den dé badmeesters voor een extra attrac tie gezorgd en wel in de vorm van een CowDoy-spel. waarbij de deelnemers te paard verschenen en met hun grappen de leugd bezig hielden. Hier waren de geslaagden: Saartje Leget, Nelly Clgaar. Nel Kaay. Hermlen Kaay. Theo Weiter. Juut v. Dijk, SJef Kem- jerman. Ida van Regteren Altena, Dicky .angentuls, Toos van Regteren Altena, Thea Langentrus, Henk Mulder, Mlentje Sleet, Fransje Roos, Anneke Jonk, Lleneke Jonk Hans Gaillard, Freddy Mugge. Adrl Mugge, Beatrix Scheffer. Frans Beker, Fria Deminlt, Kees Smit, Renee Lahr, Jeanette Lahr. Dolf v. d. Scheer, Adrle Diebcp, Nelleke Blok. Kees Hortenslus, Hans Lancre. Marianne Kleibrlnk, Hanny Gerth van Wijk. Rlnus Mazurel. Llneke Lewln, Dirk v. d. Scheer, Dicky Timmer mans, Hans Brookhuis, Rla Verstappen, Jootje de Koning. Dick Tesselaar, Rietle Karremnr. Emmy Steensma. Douwe de Vlucht. Theo Ykema. Berth Waasdorp. Inge v. d. Gon Netschler, Ans de Besten. Kees oen Besten, Truus de Cler. Frans Swaak. Joke Wester, Trudv Wester, Ma rlike Westen Hettv v. Kesteren. Toos Elshaf Sybllle de Weerd, Plet Hooeer- vorst. Jan Oostrom. Marion van Zilll; Mies van Zijll. Piel Verhaar. Ansje Kahemlnk, Fleke v. d. Werf, Dieneke v. d Werf, Truus van Beukering. Corry Kraav. Nelly Kraay, Kees Bol. Adrian Scheffer, Beb de Koning. Pieter v. d. Lugt. Thes v. d. Lult Berend ten Cate. Carlo v. d. Wetering. Grada v. d. Wetering. Bram Llevense. Anna Men- slng, Joan Mensing, Kittv Strijk. O. Ver kerk. Maru Bougers, Nelleke Öudshoom, Arend van Duuren. L.Z.C. vierde Elzinga's afscheid MAAS WON VETERANENTOURNOOI Het heengaan van Jan Elzinga als actief waterpolospeler is door L.Z.C. op bijzondere wijze „gevierd". 's Middags was de oude garde aan wezig voor het spelen van enkele wa- terpolowedstrijden en ook nu bewees de oude glorie het spel nog lang niet te zijn verleerd. L.Z.C.Haarlem werd al direct een vinnig partijtje met als slot een gelijk spel, 11. In het- nemen van strafschoppen was Haarlem echter gelukkiger. MAÏSH.V.G.B. 2—2. De gebr. Van Senus speelden lang niet slecht en Roel bracht spoedig de stand op 1-0. Na rust maakte H.V.G.B. gelijk 11. en daar beide ploegen nog eenmaal scoorden 22. moesten straf- worpen beslissen. Maas was de geluk kigste. L.Z.C.—H.V.G.B. (Verliezersronde) 2-1. L.Z.C. verscheen zelfs met F. van Ingen Schenau, Hofsteenge, e.a. en wist door goed volhouden verdiend met —1 te winnen. De strijd om de eerste en tweede plaats ging tussen Maas en Haarlem en met rust hadden beide ploegen nog niet kunnen doelpunten. Met veel ge luk hield Maas ook in de tweede helft stand en maakte zelfs door Han van Senus een goed doelpunt. 10. Maas werd daardoor le, Haarlem 2e, L.Z.C. 3e en H.V.G.B. 4e. Tot slot volgde een geslaagde recep tie in Het Witte Huis. Nadat de heer J. H. de Winter de prijzen had uitge reikt. overhandigde hij Elzinga een aandenken en deelde hem mede, dat L.Z.C. besloten had Jan tot erelid te benoemen. Ben Planjer releveerde in een gees tig speechje Elzinga's wederwaardig heden. terwijl mr Goudsmit hem be dankte voor het vele dat hij voor LZC heeft gedaan. Tot slot bedankte Elzinga voor de sportieve middag; hij bood L.Z.C. een beker aan voor een steeds terugko mend veteranen-tournooi. O.N.A. en U.V.S. winnaars van Alphen's Juniorentournooi Op de Alphen-terreinen werd giste ren een Jubileum Tournooi gehouden voor Junioren in de leeftijden van 14 16 en van 1618 jaar. Niet minder dan acht elftallen namen in elke grosD deel. zodat in totaal 24 wedstrijden nodig waren om de winnaars in elke greep aan te wijzen. Dat er met veel animo om de over winning gestreden is. wordt wel be wezen door het feit. dat niet minder dan 10 maal strafschoopen de beslis sing moesten brengen. Vooral de beide finales brachten hoogspanning De Drijzen werden na afloop door de heer W. Dijkman met een toepasselijk woord aan de respectievelijke aanvoer ders uitgereikt. De uitslagen fcijn: - Jun. A. GSVAlohia 2—1; Alphen— Hillinen 00 (Hillinen wint na straf schoppen): Waddinxveen—UVS 01; BoskoopON A (ON A w.ns.). Herkansing: Alohia—Aiohen 0—2; Waddinxveen—BoskooD 0—3. 2de Ronde; GSV—Hillinen 0—0 (GSV w.nA.); UVS—ONA 0—2. 3de Ronde: Alphen—Boskocp 1-0: GSV—ONA 0-1. Verliezersronde om 3e en 4e prijs- BoskoopGSV 13. Winnaarsronde om le en 2e prijs: Alphen—ONA 1—1 (ONA w.n-s.). Jun. B: HaastrechtUVS 1—1 (UVS w.n.s.)Alphen—GSV 0—3; Boskocp— Waddinxveen 0—0 (Boskocp w.n.s.); ONAAlohia 20. Herkansin?: Haast rechtAlphen 01Waddinxveen Alphia 00 (Waddinxveen w.n.s.). 2de ronde: UVS—GSV 1—1 (GSV w.n.s.); BoskoopONA 00 (Boskoop w.n.s.). 3de ronde: Alphen—'Waddinxveen 2-0; UVSBoskooo 10. Verliezersronde om 3e en 4e4 prijs: Waddinxveen— Boskoop 02. Winnaarsronde om le én 2e prijs: Alphen—UVS 0—0 (UVS WJ1.S.). Als scheidsrechters fungeerden de heren J. Vermijt, J. Schuurman. M. v. Wieringen, Hoef lak en J. de Hertog. VOETBAL ALLERLEI. UVS won gistermiddag in een matige wedstrijd met 2—0 van de Oostelijke tweede klasser Theole. De doelpunten werden gemaakt door Blom en M. de Wolf. ASC kon het tegen de Haagse derde klasser Westerkwartier niet bol werken De rood-zwarten verloren met 5—2. Jan de Troye en Brard zorgden voor de Leidse doelpunten. LFC speelde een goede wedstrijd te gen de Rotterdamse derde klasser DHZ, welke ontmoeting met 31 door d? kanaries werd gewonnen. Sira doel puntte tweemaal, terwijl de derde goal var de voet van Senteur kwam. zij het met medewerking van de Rotterdamse rechts-back. Lisse won thuis met 2—1 van de Halfwegse vierde klasser St. Pancras. terwijl WSB de punten deel de met DSS. ALPHEN SPEELT GELIJK IN HOOGERHEIDE. Het eerste elftal van Alphen heeft gisteren een uitstapje gemaakt naar Hoogerheide bij Bergen op Zoom. Al daar werd een wedstrijd gespeeld tegen de derde klasser „METO". Het was 10 en 20 voor de gast heren, voor Alphen wist wat er aan de hand was. M Tuinenburg zorgde voor de rust voor een tegengoal. terwijl G. v. Leeuwen direct daarna gelijk maakte. Alphen werd nu sterker en dank zij goed samenspel der linkervleugel wist M. Tuinenburg Alphen de leiding te geven. Zeer enthousiast streden de METO-spelers verder en zij zagen kans In de laatste minuten nog gelijk te maken 33. GDA WINT DEKEN DE KORTE BEKER. Door een 10 overwinning op het eerste elftal van de Alphense Boys heeft GDA kans gezien zich voor een jaar in het bezit te stellen van de De ken De Korte-beker. DE RIJNSTREEK BEKERWEDSTRIJDEN. 1 Aan de Rijnstreekbekerwedstrijden, Zondag op het Alphen-terrein te hou den, nemen deel de elftallen van DOS, Blauw-Wit, Zeist en Alphen. De Zaterdagavond gehouden loting had het volgende resultaat: DOS tegen Zeist en Alphen tegen Blauw-Wit. Daarna vinden de finale's plaats. Vorig jaar heeft DOS de beker ge wonnen. AROL-TOURNOOL De uitslagen van de gistermiddag ge. speelde wedstrijden voor het Aro*. lournooi, dat dit jaar in het Olympisch Stadion wordt gespeeld, luiden: AFCZeeburgia 00, Zeeburgia wint na strafschoppen; DWSKFC (k_o KFC wint na strafschoppen; Blauc' Wit—West Frisia 1—2; Ajax—HBS EMMA EN EINDHOVEN IN ZILVEREN BAL FINALE. De uitslagen van de wedstrijden, öie gisteren te Rotterdam voor het Zilve ren Bal-tournooi werden gespeeld lui den: Emma—Wageningen 1—0; Feyenoord —Heracles 0—0 (Feyenoord wint na strafschoppen); RCH—Willem 2 0-2- Eindhoven—WV 21; Emma— Feye^ noord 30; Willem 2Eindhoven 1—2 Zondag a.s. is de finale Emma- Eindhoven. ARC OEFENT TEGEN WADDINXVEEN. De Alphense Racingclub speelde een oefenwedstrijd tegen het eerste elftal van Waddinxveen. In deze doelpunt rijke wedstrijd bleef de thuisclub in de meerderheid. De rust ging in met 1—1. In de tweede helft wist ARC opnieuw de leiding te nemen, maar de gasten maakten bij 3—2 weer gelijk. Daarna nam ARC het spel In handen en door een tweetal fraaie doelpunten van Van Heusden werd het 53. De linksbinnen der gasten scoorde echter nogmaals tegen 54, waarmede tévens het einde kwam. Het tweede elftal van ARC speelde tegen Nieuwkoop 1 en moest toezien, dat de gasten met een 43 overwin ning huiswaarts kèerden. LFC WINT DOCOS- SUPPORTERSBEKER. De strijd om de Docos-supportersbe ker begon met de wedstrijd LFCLug- dunum. Na een gelijk opgaande strijd, won LFC met 10. Hierna kwamen de UVS-combinatie en Docos binnen de lijnen. Deze wedstriid eindigde zoals hij begonnen was (00). UVS benutte de strafschoppen beter dan Docos. De verllezersronde werd alzo gespeeld tus sen Docos enn Lugdunum. De fut bij de Docosmannen was er evenwel uit. Lug dunum won dan ook verdiend met 40. De finale LFCUVS werd door LFC met 10 gewonnen. De voorzitter van Docos reikte aan de kanaries de eerste prijs, aan UVS de tweede en aan Lugdunum de derde prijs uit. VOETBAL IN ENGELAND. De uitslagen van de Zaterdagmiddag gespeelde wedstrijden voor de Engelse league luiden; Eerste divisie: Aston VillaFulham 31, BurnleyBolton Wanderers 2—1, Charlton AthleticManchester City 3-1, ChelseaDerby County 1—2, Everton— Liverpool 00, Huddersfield Town Middlesbrough 22, Manchester United —West Bromwich Albion 11, Ports mouth—Blackpool 2—3, Stoke City- Birmingham City 3—1, Sunderland—Ar senal 42, Wolverhampton Wanderers —Newcastle United 2—1. Leidse Sportploeg vertrok hedenmorgen naar Oxford LAATSTE ONTMOETING LN DIT JAAR. Uitgeleide gedaan door wethouder Van Schaik en de ambtenaar van lichamelijke opvoeding, de heer Coers, vertrok hedenmorgen van 't station H.S. een groep Leidse sportmensen naar Oxford. De groep, die onder leiding staat van Paul Lut, bestaat uit tennisspelers, athleten en zwemmers. De reis ge schiedt in het kader van de sportuit- wisseling met Oxford en is de laatste in dit jaar. Onze stadgenoten over nachten In Harwich en worden morgen officieel in Oxford ontvangen. Het programma ziet er als volgt uit: Voor de athleten: wedstrijden op Woensdag en Zaterdag a.s.; voor de zwemmers: ontmoetingen op Donder dag en Zaterdag a.s.. terwijl de tennis spelers driemaal in actie zullen komen, de data voor deze laatste wedstrijden zijn nog niet bekend. Op 5 September keren onze stadge noten huiswaarts. GOLF. NOORDWIJKSE GOLFWEEK. Uitslagen van Zaterdag: Vlaggen four some H.C. Bogey -I- halve gezamelijke H.C., mixed paren 2 slagen meer: 1. mej. T. Gütermann in 20e hole: 2. de heer en mevr. Linthorst Homan bij 20e green: 3. mevr. A. van Dijk met de heer Van Houten op 20e fairway. Zondag: British American Challenge Cud, middle play 18 holes van backtee's H.C. t/m 20: 1. W. H. Andre de la Porte; 2. H. J. de Koster; 3. E. Lemberger Jr. (allen gelijk aantal punten). Approach and Putting: gelijk geëin digd J. W. Henny en H. Steinz, belden met 7. Huis ter Duin Trophy: 1. L. v. Ster- kenburg met 1 up; 2. mevr. K. de Graaf— De Bruin. De Golfdygcup: 1. dr W. J. Bangert met 71; 2. mevr. M. A. Schweers-De Vries Lentz; 3. P. H. A. Eberwem; 4. mr H. P. Linthorst Homan. Als't vuur U zuurbrandend opstijgt naar de keel, bij het minste, dat Uw maag niet verdraagt Dan is het goed 'n paar Rennles te nemen. Die blussen dat branden op staande voet en de pijn is over, even vlug als ze opkwam. Dat maakt Rennies temeer tot een heerlijke remedie. Niet nodig af te wachten of ze helpen. U ondervindt de weldadige werkring da delijk. Daarbij zijn Rennie-tabletten nog smakelijk ook. U neemt ze met genoe gen. En zo eenvoudig en opvallend, zon der water of wat ook. Steek een paar Rennles bij U - altijd - als een vaste gewoonte. Als ge dan overvallen wordt door die snerpend brandende pijn. dan kunt U deze ook prompt afdoende te gengaan. Vraag Uw Apotheker of Dro gist vandaag nog Rennles. (Advertentie) VOOR DINSDAG 30 AUGUSTUS Hilversum I (301 M.) KRO 7.00: nieuws; 7.15: ochtendgymnastiek; 7.3U- gram.muziek; 7.46: morgengebed en litur gische kalender; 8.00: nieuws; 8.15" piuk de dag; 9.00: lichtbaken; 9.25: imUZl" van J. Brahms: 10.00: wie komt er in tnijir hokje?; 10.15:. muziek houdt fit; liw- internationaal muziekfeest te Edinburgn, 11.30: als de ziele luistert-, 11.40: muziek van Mozart; 12.00: Angelus; 12.03: piano muziek; 12A0: mededelingen; 12.33: orkest zonder naam; 12 55: zonnewijzer; nieuws; 1.20: orkest zonder naam; lm- volksllederenkwartet; 2.00: omroepkoor. 2.30. onder ons; 3.00: orgelmuziek: 3.w- met een lied ln het hart; 3.45: Omroep orkest; 4.00: de zonnebloem; 4.30: zleken- lof, 5.00: vacantle-verhaal; 5.15 lang zui len ze leven; 5.45: lezing; 6.00: Amuse mentsorkest; 6AO: nabeschouwing wereia- kamoloenschappen wielrennen, 6.30' Nea. strijdkrachten; 7.00: nieuws: 7.15: Anu^" mentsorkest; 7.30: dit ls leven; 7.45: voor de scheepvaart; 7.50: voor de wederop bouw; 8.00: nieuws; 8.05: de gewone man. 8.12: Concertgebouworkest; 9 05: vragen van deze tijd; 9 20: Kamermuziekconcert. 1030: actualiteiten; 10.40: pianomuziek. 10 45: avondgebed en liturgische kalenaer. 11.00: nieuws; 11.15: Symphonette Orkest, 11.4012.00: gram.pl.; Hilversum II (415 M.) AVRO 7.00 nieuws; 7.15: gram.muziek; 7-50: (VPROl dagopening; 8.00: nieuws: 8.15: varia; 8.55: van vrouw tot vrouw; 9"V muzlek uit de achttiende eeuw; 9.3W- waterstanden; 9.35: aubade: 10.00: mor genwijding door dr W. Lodder: 10.15: ar beidsvitaminen; 10.50; kleutertje 1100: Israëlitische componisten; lij" de wekker; 12.00; Lyra trio; 12.30: mede delingen; 12.33: voor ons platteland; plano-duo; 1.00: nieuws; 1.15: Metropoje Orkest; 145: sollstenconcert; 2.30: radio matinee; 4.25: honderd beroemde compo- risten; 4.40: hiep hoy, we zijn met va- cantle; 5.30: orgelmuziek: 5.50: Tafel Conferentie; 6.00: nieuws; 6.15: Tooi Erlch, plano; 6.30: Romancers; 7.00' Pan vous parle; 7 05: Ik zou zo graae: 7.jw- Promenadeconcert: 8.00: nieuws; 8.05: j het radio zoeklicht; 8.15: Muslcorda; 8«. muziek voor Potemkin. hoorspel: 9-iw^ vacantleprentbrlefkaarten uit binnen- buitenland: 9 45: buitenlands overzien^ 10 00- cello en plano; 10.25' reporta^ revanche wedstrliden wielrennen: juji; Skvmasters; 11.00: nieuws; 11.1512UU' Robert Schumann concert. AGENDA HEDEN: Stadszaal Tentoonstelling ..De Mens en zijn Arbeid" 1.3011 uur n.m. DINSDAG: Hoogl. Kerkgracht 21: Aandeelhoudett- verg. N.V. Leidsche Uitgeversmij. 1°13 uur. Stadszaal: Tentoonstelling „De Mens e® zijn Ax bald", 1.3011 uur aam.

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 6