De Europese Raad Ie Straatsburg EEN VAGE HERINNERING WERKLUST Radio-programma De Mens, zijn arbeid en de R.A.L.M.I. De weloverwogen en grondiee voorbereiding, die door de organi satoren van de omvangrijke ten toonstelling ..De Mens en zijn Ar beid" is getroffen mag doen ver wachten. dat die expositie in onze Sleutelstad een gebeurtenis van de eerste rang zal worden. In de zalen van de Stadsgehoor zaal en van nabijgelegen gebouwen, verlenen o.m. vele groepen van ambachtsmiddenstanders hun volle medewerking. Toen namens het tentoonstel- lingsbestuur, op de winkeliers-mid denstanders ook een beroep werd gedaan, zoveel als mogelijk was. te willen bijdragen tot het in de ruim ste zin deen slagen van de tentoon stelling. voldeden deze aan dat ver- 'oek vanzelfsprekend gaarne. Van dichtbij en van verre zullen vele duizenden bezoekers in de ko mende dagen door Leidens straten gaan. Het door de Leidsche Midden- tandscentrale daarvoor in het le ven geroepen aclié-comité. deed nu de ooening van de tentoonstelling .De Mens en zijn Arbeid" samen vallen met het begin van een Re clame Actie van .de LeiHse Midden stand. .Ralmi" genaamd. De grondslag van deze actie is: het in extra verzorgde étalages tó nen wat de Leidse georganiseerde middenstand vermag te presteren n het aanbieden van een keur van kwaliteltsartikelen tegen concur rerende prijzen en in'het geven een vakkundige, correcte en goede bediening. De deelnemers aan die actie zou den eeen goede zakenmensen zijn. wanneer zii deze niet vergezeld de- •'en gaan van een pakkende recla me. Van de velen, die dezer dagen door Leidens straten gaan. kan iedereen ogenblikkelijk en ge makkelijk in ds étalages zien, welke zaken aan de ..Ralmi" deel- nemeri en welk buitengewoon voor deel verbonden is aan het kopen in ..Ralmi"-zaken. Wij willen meehelpen de vakten toonstelling „De Mens en ziin Ar beid" te plaatsen déér, waar zij o.i. behoort, n.l. in het volle licht der belanestelling. WH willen ook meehelpen over onze goede stad Leiden te doen inreken als een stad waarin het goed is te verblilven. te arbeiden en te kopen bii de middenstand! Dat is de taak, welke het Ralmi- cortiité zich gaarne heeft gesteld, onder hoge waardering voor het doel dat de deelnemers aan de ex- oositie hebben en voor het vele werk dat zii zich hebben getroost. (Joh. C. J. Lambermont) Lid Ralmi-comité. DONDERDAG 25 AUGUSTUS Foto L.D./Van Vliet In de Belgische afdeling valt een zeer fraaie collectie poppen te be wonderen met Belgische kleder drachten in de loop der eeuwen. Een stroom van 106 nieuwe Duitse dagbladen, waarvan ongeveer vier van de vijf dezelfde naam zullen dragen als die welke zii onder het Nazi-regiem hadden, zullen in de volgende paar dagen, nadat de wetten op de vergunningen vcor das bladen ziln opgeheven. In geheel Beieren verschijnen. 4e stimulering van belangstelling voor het ambacht. De aard van deze afde ling veroorlooft geen sipeotaculalre stand, doch het belang van de beroepskeuze mag niet naar de omvang van deze stand worden afgemeten I De trap op gaande naar de koffiekamer brengt ons in een interessante demonstratie, van wat de arbeider op het gebied van de gasvoorziening verricht. Aansluitend daarop vinden wij, aan de andere zijde in de Kleine Zaal de afdelingen electri- citeit .radio, telefonie e.d., waar interes sante modellen en een stukje „echte" telefoontechniek de aandacht vragen. Zegt U niet tegen de telefoonmonteur „Waarom zitten die draden zo in dé knoop" want dat hebben wij ook al ge daan, en toen bleek dat ze helemaal niet in de. knoop zaten, maar dat het er alleen maar heel veel waren in een kleine ruimte, en dat deze tovenaar met draden precies wist, waar het eind zat van een willekeurig draadje, dat U uit de warwinkel uitkiest! Langs de gang. waar U misschien even op het balkon een kijkje gaat nemen om daar meteen de inwendige mens wat te versterken, komt U in de Foyer, waar alle vormen van kunstnijverheid wor den gedemonstreerd, zoals pottenbak kerij en glasblazen (dit mede voor in dustriële doeleinden). Een belangwek kende uitbeelding van de schoonheid van ambacht en product beide! Daarmee eindigt Uw rondwandeling in dit complex, behalve dan, even voor het naar buiten treden, de tweede helft van de Katwijkse visserij, waarover wij reeds bij ons bezoek aan de eerste helft een paar woorden schreven. NAAR DE WAAG. Dan rest de bezoeker yog het Waag gebouw, toepasselijke omgeving als centrum van de vroegere kaashandel voor een ambachtsdemonstratie op het gebied van voedings- en genotmiddelen. Hoofdzakelijk de zoete arbeid in de brood- en banketbakkerij wordt hier gedemonstreerd op even aantrekkelijke wjjze als de producten aantrekkings kracht uitoefenen. Eigenlijk zijn we wat moe, na deze rondwandeling. En wanneer wij gaan denken over de vraag, waarom wij moe zijn, dan is dit niet omdat er teveel wordt tentoongesteld, maar doordat de vorm van de expositie de toesohouwer er toe dwingt, zich telkenmale te trans formeren van vissersman naar boekbin der, van bloemist naar banketbakker, van electricien naar schoenmaker, en dat men telkenmale moeite heeft, zich los te rukken uit de aantrekkelijkheden van het ene ambacht, ten einde zich in het volgende te verdiepen. Is het niet dit verschijnsel, dat de hoogste lof vormt voor de opzet en uitvoering van deze uiterst belangwekkende en waardevolle exoositie, welke toeschouwers uit heel c 'and in duizendtallen naar Lelden orengen? De lust om te werken is de een wèl, de ander niet aangeboren. Tegenwoordig hpeft 't er echter veel van, dat „die ander" het van de één wint, wat jammer is, niet alleen omdat we allemaal móéten werken om te leven, maar ook, omdat anders alle Marshall-hulp nóg niets helpt. Maar ook is het jammer, als iemand de drang tot werken niet in zich branden voelt, want dén wordt alle arbeid tot pijniging. En we zijn toch niet op aarde gekomen, om ons te laten pijni gen?.... Ik kan me héél goed indenken, dat iedereen op z'n beurt een woest-rijke Maharadja of Maha- rani zou willen zijn. Zo maar iemand met. 36 auto's, een enorm paleis, kostbare spijzen, gouden schotels, verrukkende par fums en een bediendenschaar voor ieder uur van de dag. Maar ook dat geeft onaangename verantwoordelijkheid wat te denken van die lieflijke Begum en haar zwaargewicht Ag a Khan en haar gestolen juwelen? Kortom: Ó1 die overpeinzingen behoren tot de onvervulbare dag dromen. Voor zeven-aohtste bestaat het gewone mensdom uit lieden, die zich met hard werken een eervolle plaats in de maatschappij moeten veroveren en er dan maar weer voor moeten oppassen, dat de be lastingen hen niet te veel van hun verworven „rijkdommen" ontfut selen. Dat de lust tut arbeid vooral bij vele jonge meisjes toch niet erg groot sohijnt te zijn, had ik niet in diè mate gedacht. Nu als 't U blieft niet een stroom protestbrieven van duizenden wèl hardwerkende meisjes, want dan klim ik in m'n geweer en kon met grof geschut. Waarom eigenlijk nü al niet? Kijk eens: waarom anders deze advertentie, die ik met schrik en beven las? „Kom eens bijkijken 1 „Daar is schóón werk, daar is het prettig! „Behoorlijk loon. daarboven een premie ook, elke week! „Etenswaar voor het gehele gezin I „Salaris gaat door tijdens va- cantie! „Bovendien vacantiegeldl „Gezellige, lichte lokalen. „De andere meisjes zijn van je eigen leeftijd! „Er wordt onder het werk veel gezongen! „Alleen gezonde, keurige meisjes worden aangenomen! „Elk jaar er op uit met de reis- club! „Als je 25 bent kom je in het Pen sioenfonds! „Geen eigen kleren. Je krijgt schorten! „Tegemoetkoming in reiskosten! „Na het werk vrolijk en fris naar huis! „Elke dag douohen! „Gezellige cantine en een recrea- tietuin! „Vader en Moeder zijn welkom om te kijken of dit alles niet over dreven is! En dit bouquet, verlucht met een heerlijk plaatje van de liefste meis jes in dat keurige lokaal! Tjonge: wat moet dat „werken" toch veel meisjes .Jekker" gemaakt worden. Zeggen zy zélf nu nog. dat wer ken haar lust en leven is? En tóch: arbeid kón zo „schoon" zijn, vooral met die douche FANTAS IO. EconoBiische besprekingen ten einde gebracht Sterke Zweedse reserves ten aanzien van het directe streven naar een Euro pese federatie en aanvallen op het pond sterling waren de hoogtepunten van de economische beschouwingen, die de assemblee van de Europese Raad te Straatsburg gisteren hield Zij heeft dit debat thans ten einde gebracht en in voorstellen, die ter overweging van de economische commissie zijn gegeven, komt de vrij algemene wens der assem- Europese tolunie, lage invoerrechten, omwisselbaarheid van de valuta's en op wisselbaarheid van de valuta's en op heffing van de invoerquote. Er is voorts een aanzienlijke meerderheid in de assemblee, die de ministers wil verzos ken in Januari a s. opnieuw een zitting van de assemblee bijeen te roepen, ten einde het resultaat van een meer uit voerig economisch onderzoek, waarin deskundigen van de Oeec zoudeh kun nen worden betrokken, te vernemen. Er was overigens ook in de debatten van gisteren weer een scherpe tegen stelling waar te nemen tussen hen, die zweren bij een planmatige economie voor Europa en hen, die de vrije loop der economie voorstaan. Slechts de Bel gische woordvoerder sprak de mening uit, dat een Europese samenwerking kon worden gebaseerd op een concrete appreciatie van resultaten, die in diverse landen door verschillende economische methoden werden bereikt. De economische commissie kan thans gaan beraadslagen over een groot aan tal suggesties, door de assemblee ge daan, waarbij er vele wijzen in de richting van het instellen van een per manente economische commissie, die contacten met de Oeec opneemt. Een dezer ontwerp-resoluties vra gende om instelling van een Europees Foto LD./Van Vliet Een van de stands, welke de sfeer en bedoeling van de tentoonstelling duidelijk demonstreert: de mens en zijn arbeid. In de afdeling der met selaars wordt tijdens de expositie voortdurend gewerkt aan dergelijke objecten zoals de foto toont, een schoorsteenmantel en een fragment van een fundering. economisch departement en een nieuwe zitting van de assemblee in Januari 1950, leidde tot een scherpe aanval van Britse Labour-zyde op de veertig on dertekenaren Deze afgevaardigden, alle leden van de Europese beweging, had den zich volgens Dalton bij het indie nen van deze resolutie laten gebruiken als pleitbezorgers van de beweging, doch hadden niet als zelfstandige afgevaar digden gehandeld. Na een venynig dis puut werd dit geschil naar de reglemen taire commissie verwezen. Even scherp werd een dispuut tussen Labour en de rest der vergadering, toen men zich aan het einde van de middag opnieuw, begaf in de hangende proce dure-kwestie van de rechten van de plaatsvervangers in de commissies. On der de leden, die opkwamen voor grotere rechten der plaatsvervangers waren de Nederlanders Serrarens en Burger (plaatsvervanger van jhr mr M. van der Goes van Naters). Na een urenlange twist besloot de assemblee tot een op lossing. die de plaatsvervangers tot de commissies toelaat en daarmee de kleine delegaties over grotë personeelsmoeilijk- heden heen helpt. Proces tegen von Manstein De openbare aanklager haalde in zyn beschuldiging tegen de gewezen veld maarschalk von Manstein voor het tri bunaal te Hamburg een uitspraak aan van het tribunaal te Neurenberg vol gens welke hoge Duitse generaals .in hoee mate verantwoordelijk zijn geweest voor de ellende en het lijden van mll- lioenen vrouwen en kinderen". Hij zeide. dat zonder de militaire lei- dim? der generaals de ambities van Hit- Ier en ziin volgelingen academisch en steriel eeweest zouden ziin. De beschuldigde had zich bijna vijf laar zonder voorbehoud in de dienst van Hitier gesteld en hij was in de positie om verschillende Nózi-organisaties, SS, Gestapo, militaire politie en veiligheids politie inbegrepen, orders te geven. Een officier van normale intelligentie moest zeker het misdadiee karakter van ver schillende maatregelen hebben doorzien. Vel? daonere of eerbare mannen had den protesten laten horen, doch van de zijde van von Manstein was geen enkel protest bekend. Het was slechts zaak de graad van zijn verantwoordelijkheid te bepalen. De eerste vijf beschuldigingen werden vervolgens toegelicht. FEUILLETON door NATALIE SHIPMAN 47) Het Is oorlog, zei'hij, ik weet het. En toen heb Ik jou opgebeld, zei Bij eenvoudig. Ik had er een hekel aan je lastig te vallen, maar ik wist niet tot wie ik mij anders wenden moest. Weet jij een plaats, waar zij heen kan gaan? De gen of andere privé-inrich- ting buiten misschien? Zij aarzelde even en zei toen: Als het tenminste niet te duur is. Zij heeft wel wat geld, maar ik weet niet hoeveel. Hij dacht snel na. Donald Surroll zal wel iets weten. Hij is mijn dokter. Als je mij met hem wilt laten spreken Zij zal niet willen. Zij zij aar zelde wil by mij blijven, maar ik kan haar niet hebben.Zij kan overdag niet alleen gelaten worden daarvoor is zij niet goed genoeg en 's avonds ben ik te mee. Zij trachtte zichzelf te overtuigen, evenals hem. Ik moest het eigenlijk wel doen, Jim, maar ik kan niet. Natuurlijk kun je dat niet, zei hij heslist. We zullen wel de een of andere plaats vinden, waar zij heen kan gaan. Surroll zal de juiste plaats wel weten en hij zal haar wel kunnen overhalen. Hij lijkt nogal bruusk en hard, als je hem voor het eerst ontmoet, maar in feite is hij een toonbeeld van tact. Zou je hem willen vragen? Ik ben werkelijk bang. om haar nog langer hier te houden Zij zweeg en keek de andere kant op. Ik zal hem nu trachten te berei ken. Hy zal waarsohijnlijk wel thuis zyn. I Toen hij naar een telefooncel liep. hoopte hij maar, dat dit zo was. Het i was Zondagavond en er was alle kans, dat Suroll met zyn familie buiten was. I Maar wonder boven wonder was hy in het ziekenhuis en bereid om te luis- teren naar wat Jlm te zeggen had. Ik weet wel een geschikte plaats, zei hij kortaf. Het is een goed adres op ongeveer twaalf mijl afstand. Enig idee wat er met die vrouw aan de hand is? Ja, zei Jim, maar ik wil je liever zelf de diagnose laten maken. Zou je haar zo gauw mogelijk willen bezoeken? Als je haar vanavond 'of morgenoch tend kon wegkrygen, zou dat voor Miss Bianshaw een grote opluchting zyn. Zij is vrijwel uitgeput en heeft een baan, die zij niet missen kan. Hij luisterde naar de kernachtige, laconieke stem. Gced. Ik zal waar schijnlijk niet hier zijn, maar vraag maar naar Miss Alden Bianshaw. De patiënte is 'n vriendin van haar. Neen, ik weet haar naam niet. Terwijl hij nog sprak, schoot het hem plotseling in de gedachte, dat dit inderdaad waar was. Rita Brayle was weer getrouwd misschien meer dan eensHij voegde er aan. toe: En nog iets, Surroll. Als het een kwestie van geld wordt, laat het mij dan we ten. Vertrouwelijk natuurlijk. Ik zou graag alles weten, wat je me van dit geval vertellen kunt. Er is daar een bepaalde reden voor, die ik je later wel vertellen zal. Wil je even opbellen, na dat je haar ge-zien hebt? Bij mij thuis: leder ogenbhk voor middernacht, dat je maar wilt. Prachtig en wel be dankt. Hij ging terug naar Alden. Hy zal hier binnen een uur zijn. Hij weet precies de plaats, die je heb ben moet een klein privé sanato rium. datniet ver weg ligt. Je zoudt haar kunnen gaan bezoeken Zy slaakte een zuoht van verlichting. Oh, Jim.,., ik kan je nooit zeg gen Hy had de neiging om te zeggen: Ja, dat kun je wel later als je dat wilt tenminste, maar hij nam al leen maar haar hand Je zult wel naar haar terug willen gaan. Haar gelaat gaf te kennen, dat hij juist geraden had. Zij wilde liever niet, dat hy wachtte; zij wilde dr Surroll liever alleen sprekenHy zei: Als er ooit de geringste moeilijkheid ergens over is. laat het mij dan onmiddellijk weten. En bel mij in ieder geval mor gen even op. Zij zei met zachte stem: Je hebt al te veel gedaan, Jim. Ik heb niet genoeg gedaan, zei hij. Lang niet genoeg. Zij wendde het hoofd af en hy zag, hoe "net bloed haar naar het hóófd vloog. Maar toen zij hem weer aankeek, hadden haar ogen weer de oude uit drukking van verlegenheid. Wel te rusten, Jim Ik zal niet trachten je te bedanken. Misschien zul je het eens weten. Eenszei hij. De woorden bleven tussen hen han gen. als een onbeantwoorde vraag. Toen zei zij: Ik zal je altijd dank baar blijven. zy keerde zich om en ging snel de hall door naar de lift. Het volgend ogenblik werd zij omhoog gevoerd. Na een minuut keerde hij zich om en ging naar zijn wagen. Thuis gekomen bleef hij bij de tele foon zitten wachten tot Donald Surroll hem zou opbellen en dacht inmiddels na ever hetgeen Alden hem verteld had, trachtend tussen de regels door te lezen. Het had hem diep bewogen, zelfs dat deel, dat op Rita Brayle betrekking had. Het wrak van een eens mooie vrouw Is altyd een droevig iets om te zien. Sedert de dag, dat hy haar aan de lunch gezien had, was zij vaak in zijn gedachten geweest een tragische geruïneerde figuur, die zichzelf ten laste van haar dochter had gebracht. Zij had anderen veel ellende bezorgd en leed nu zelf waarschijnlijk meer dan iemand wist. Het was bijna twaalf uur, toen Do nald Suit oil opbelde. Ik heb mrs. Vindrin in het sanatorium afgeleverd, zei hij. Dus dat was haar naam, dacht JimZij is er slecht aan toe een vrijwel algehele inzinking en polyneuritis. Alsof dat nog niet genoeg was, komt er waarschijnlijk nog een longafwijking ook bij. Maar dat weet ik niet zeker voor we morgen 'n Rönt- gen-foto genomen hebben. In ieder ge val is zij nu weg en kan Miss Bians haw enige rust krijgen. Zy is degeen, die slaapmiddelen nodig heeft. Ik heb haar wat gegeven, zodat zij een rustige nacht zal hebben. Zy heeft die vrouw gedurende twee weken verpleegd. Wat is er eigenlyk voor een relatie tussen die twee? Zou ik je niet kunnen zeggen, zei Jim voorziohtig. Zij is 'n oude vriendin van familie van Miss Bianshaw. Juist. Er is nu nog geen probleem wat geld betreft. Maar als het een langdurig ziekteproces wordt, zal ik je cp de hoogt* houden. Wel te rusten, Jim. (Wordt vervolgd) 17) Ernest Klapper zat versuft van leed in elkaar gedoken, en Panda stond er maar een beetje hulpeloos bij. „Wat nu?" dacht hij. „Ik moet die arme man toch helpenik wilde dat ik dat paard maar even voor hem kon ma ken... wacht eens Hij keek zoe kend om zich heen. en ja al spoedig vond hij wat hij zocht! Daar ergens aan een muur hing een groot papier, waar alle Klappers van vader op zoon op hadden geschreven hoé dat paard nu eigenlyk in elkaar moest komen. Het zag er heel geleerd uit, met allemaal van die vaktermen waar Panda meestal niet wakker by kon blyven. Maar nu was het ernst! Hy las dus alles aan dachtig, in een stilte, die slechts door de vochtige snikken van Ernest Klap per onderbroken werden toen zag hy tot zyn genoegen, dat er ook heel eenvoudige dingen by stonden. Panda nam dus het papier van de muur af, verzamelde alle onderdelen van het paard die hy kon vinden, en ging systematisch aan het werk. „Men neme de snuf-puffer gemerkt A en bevestige deze aan scl*oef A in het innerlijk las hy. Nou, dat viel mee! "Zo klinkt het niet eens zo moei lijk". dacht Panda. ..Ik kan het best! Ik was vroeger ook altyd goed met myn mecano-doos. Daar gaat het dan!" En daar ging-hij. Ernest Klapper merkte er niets van. want die was ver diept in zyn verdriet. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll|||||ihiui0 Beter een goed vakman dan een middelmatig kantoorbediende Toen in 1941 de zogenaamde Be drijfsorganisaties werden ingesteld, werd de nijverheid hoofdzakelijk verdeeld in industrie en ambacht. Men heeft daarby waarschijnlijk als criterium het gebruik van krachtwerktuigen gesteld. Men zou wellicht andere maatstaven hebben kunnen aanleggen. De practjjk heeft tal van eigenaardigheden dezer verdeling aan het licht ge bracht: een duidelyke scheidings lijn blijkt er niet te ziin. In de Nyverheidsonderwijswet van 1919 wordt onderscheid ge maakt onder meerfcussena. scho- len voor een ambacht of handwerk, b. scholen voor nijverheid, nijver heidskunst en kunstambacht. Naast enkele scholen, verbonden aan speciale fabrieken of bestemd voor een bepaalde tak van industrie, wordt zowel de opleiding voor het imbacht als die voor de nijverheid door de Ambachtsscholen verzorgd en is die opleiding gelukkigerwijze voor beide richtingen geheel de zelfde. Hoe de Jeugdige arbeider zich verder ook ontwikkelt, de grondslag van ziin vak blilft dezelfde. Hoe al gemener ziin vakonderwils is ge weest. hoe gemakkelijker het voor hem is eventueel van richting te veranderen, teneinde niet alleen aan zijn speciale later opkomende wensen te voldoen, maar tevens en voornamelijk de conjunctuur van de nijverheid te kunnen volgen. De opleidine aan de Ambachts scholen voldoet aan de eisen, die am bacht en industrie redelykerwijze kunnen stellen. Ouders, die hun zoons vaklieden willen laten worden, ziin over het algemeen zo verstandig die kinde ren. als het financieel enigszins doenlijk is. naar een Ambachts school te sturen. Niet ieder echter, ook de werk man zelf niet. ziet in dat het beter Ls en meer levensvreugde geeft een goed vakman te worden dan een middelmatig kantooü>edjLgnde of het doodlopende spoor van loopjongen te volgen. Het is daarom wel zeer toe te jui chen. dat de waarde van het vak. hetzij industrie, hetzij ambacht, op een gemakkelijke wijze door de ten toonstelling .-De Mens en ziin Ar beid" te beoordelen wordt gesteld, Ik hoop van harte, dat de inrich ters dezer tentoonstelling hierin zullen blijken te zdjn geslaagd. Ir J. J. G. van Hoek voorzitter Ver. .Re Ambachtsschool". Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Sovjet-vredesduif heeft een enigszins schone keel ALDUS ACUESON. De Amerikaanse minister van buiten landse zaken. Dean Acheson, heeft naar aanleiding van de notawisseling tussen de Sovjet-Unie en Joego-Slavië de Sov jet-Unie er van beschuldigd, dat zij met de sabel rammelt. Hl.j zeide. dat het moeilijk was de strenge toon van de Sov jet-nota in overeenstemmine te brengen met de aanspraken, die de communisten er op lieten gelden, dat zii een vredes offensief voerden. De Sovjet-vredesduli scheen „een enigszins schorre keel" te hebben. Amerika volgde de notawisse ling met grote belangstelling. VOOR VRIJDAG 26 AUGUSTUS. Hilversum I (301 M.) NCRV 7.00; nieuws: 7.15: ochtendgymnastiek; 7.30. gram.muzlek; 7.45: een woord voor oe dag: 8.00: nieuws; 8.15: Te Deum Lauda- mus: 8.45 Gadté Parislenne: 9.15 Oen* tendbezoek; 9.30 Kussengevecht: 10.W Muziek bij het werk; 10.30 Morgendienst: 11.00 Concert: 11.25 Schilderijententoon stelling (Radio Philh. Ork.); 12.00 grpi.. 12 30 Mededelingen land- en tuinbouw. 12 33 Gemengd Omroepkoor; 1.00 Nieuwe. 1.15 Sextet Jonny Kroon; 1.45 Mariniers- kapel: 2.25 Frltz Krelslcr. viool; 2.40 „On der dak.... en dan?"; 3.00 Delen"'1 Opera's; 3.40 Van oude en nieuwe schui vers; 4.00 Symphonle; 4.40 Voordracm. 5.00 Pianorecital; 5.30 English folk sonp 5.45 Engelse madrigalen: 6.15 „Onze ta ping"; 6 30 Voor de strtldkrachten; Nieuws; 7.15 Geestelllke liederen; <-w Promenadeconoert; 9.00 gram.muz.; ..De vergadering van de Raad van Burop® 9.35 Populaire orgelbespeling; 10 W W® Phïlharmonisch Orkest; 10.15 NCrt-r kwartet; 10.45 Avondoverdenkins; u"" Nieuws; 11.15 Melodieën uit vele landen. 12.00 Sluiting. Hilversum II («15 M.) VARA Nieuwsber.; 7.18 Gram-muz.: 8.00 Nleu^* ber.; 8.18 Operette; 8.50 Voor de nu» -VPRO: 10.00 VARA: 10.45 vrouw; 9.00 Philh. orkest; „Thuis"; 10.15 Morgenwijding; 10 20 Gr.muz.; 10.30 Voor de vrouw. Duetten; 11.05 Voordracht; 11.25 Jan,vo* gel en zjjn accordeonorkest; avro: ij- Muziek uit heden en verleden; J*-?. Mededelingen land- en tuinbouw; ij- Verslag wereldkampioenschappen weireu nen; 12.40 Sport en Prognose; „Sport" ln de marsmuz.; 1.00 Nieuwst* 1.15 Het Promenade orkest; 2.00 kunst; 2-20 Het Omroepkamerorkest; J- Ons volk ln zijn dichters; 3 20 roepkamerorkest; VARA: Nap de viool; 4.30 Van twaalf tot zestien ln 1 mers tenue; 5.00 Filmland present»-" 5.20 Klein Omroepkoor; 5.40 Kamerrou^: 6.00 Nieuwsber.; 6.15 De VARA feliciteer^. 6.45 Sllvestrl-kwartet; 7.00 Denk om bocht; 7.15 J. Termaten spreekt „Ons volksleger"; VPRO? 7.30 Cuisus; Tien voor acht; 8.00 Nieuws; 8.05 ou Hoekman, bas; 8.30 ..Op 28 Augus^ 1749; 8.55 „Zo Juist verschenen": vak?' 9,00 Men vraagten wil draalen. Wereldkampioenschappen wielrennen. »- Vacantle ln Nederland; 10.00 Buitenweg weekoverz.; 10.15 Swing and sweet; vr 10.40 „Vandaag"; 10.45 AvondwHa"»; VARA: 11.00 Nieuwsber.; 11.15 si«u* kwintet: 12.00 Sluiting. AGENDA DONDERDAG: StadszaalTentoonstelling „De Mens«n zyn Arbeid". 1.30—5.30 en 7—11 u"r VRIJDAG: Stadszaal Tentoonstelling »De Menj zyn Arbeid", 10—12 uur vjn.; 1-30—- en 7li uur nam. ZATERDAG: Stadszaal: Tentoonstelling „De Mens eg z(jn Arbeid", 1012 uur v.m.; 1-30—3 en 711 uur nam.

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 12