Inter-Indonesisch overleg leidde tot overeenstemming eerbericht Republikeinse zienswijze zegevierde Vrije verkiezingen binnen één jaar na Souvereiniteitsoverdracht Nederlandse sirijdkrachten moeten worden teruggetrokken Feestelijke intocht van de „Amethyst" in Hongkong Financiële en economische paragrafen Gemeenschappelijk belang staat op de voorgrond Het Westen wijst sovjet-beschuldiging af BÖste Jaargang WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1949 ISO. ,!uj9 LEIDSCH DAGBLAD Directeur: J. W. Henny Hoofdredactie: B. W. Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f4,15 per kwartaal: 32 cents per week Telefoon Dir. en Adm.: 25041; Red. 21507 Witte Singel 1, Leiden - Giro no.: 67055 In aansluiting op hetgeen wij gister middag onder „Laatste Berichten" nog tonden melden met betrekking tot het tweede gedeelte der inter-Indonesische Conferentie, vernemen wij nader dat inzake de procedure voor de vaststel ling van een voorlopige constitutie bei de delegaties eenstemmig van oordeel zijn: a. dat door beide delegaties een ge meenschappelijke technische commissie zal worden ingesteld, die een ontwerp voor de voorlopige constitutie zal op stellen; b. dat het ontwerp, zodra dit gereed is, in Den Haag zal worden voorgelegd aan de leden van de beide delegaties ais vertegenwoordigers van de deelsta ten der Republik Indonesia Serikat, ge baseerd op de overeenkomsten, bereikt op de inter-Indonesische conferentie. I c. dat het ontwerp, nadat het- na behandeling zal zijn aangenomen door de delegaties, zal worden geparafeerd door de leden van beide delegaties na mens iedere regering; d. dat het ontwenp daarna ter ratifi catie zal woden aangeboden aan de volksvertegenwoordiging van ieder deel gebied; e. dat de vertegenwoordigers der deel gebieden na ratificatie, zullen bijeen komen om de voorlopige constitutie te ondertekenen. CONSTITUANTE 1 JAAR NA SOEVEREINITEITSOVER DRACHT. Beide delegaties zijn het er over eens, dat binnen een jaar na de overdracht der souvereiniteit de .constituante zal bijeenkomen, welke zal zjjn samengesteld na vrije en geheime verkiezingen, gebaseerd op 'n zo spoedig mogelijk vast te stel len wettelijke regeling. De regeling van de wijze, waarop het I ontwerp ener constitutie zal tot stand tomen en de wijze, waarop dit ont- I werp zal worden vastgesteld, wordt overgelaten aan de voorlopige federale regering en haar organen. Beide delegaties aanvaarden dat, I wanneer de president en de ministers zullen zijn benoemd, de Republik Indo nesia Serikat gereed is om de souverei niteit van Nederland te ontvangen. De samenstelling van de Senaat en de volksvertegenwoordiging zal zo spoe dig mogelijk plaats hebben. De president zal verkozen worden door vertegenwoordigers van de Repu bliek en van de gebieden, die lid zijn van de BFO, waarbij zal worden ge- üreefd naar eenstemmigheid. Aangaan de de zetelverdeling in de voorlopige volksvertegenwoordiging zijn beide de- kgaties van oordeel, dat de vertegen woordiging van gebieden, welke na de jcverdracht der souvereiniteit recht reeks staan onder de voorlopige fe derale regering, aeel zal uitmaken van jbe vertegenwoordiging der gebieden van de BFO en dat zij zal woraen geregeld dwr de BFO. Ten aanzien van de bevoegdheden van jds Senaat kunnen belde delegaties er rh mede verenigen, dat dit lichaam friserende bevoegdheid zal hebbenmet fctrekking tot alle aangelegenheden, 'pnrnaast zal de Senaat wetgevende Vroedheid hebben inzake onderwerpen [«treffende de verhouding tussen de v«ntrale regering en de aeelstaten als- [Ecde tussen de deelstaten onderling. De Ntëring, ae volksvertegenwoordiging of Cf Senaat zelf kunnen bepalen, of een «paald onderwerp betrekiung neeft op b grondslagen van de verhouding tus- |fn de centrale regering en ae aeelsta- «r of tussen de deelstaten onderling pi wanneer een der genoemde organen {yi dienovereenkoihstige beslissing ktfmt, zal dit ontwerp door de Senaat Neten worden behandeld. Wanneer de jS-oaat een door de volksvertegenwoor- tetog aangenomen ontwerp verwerpt, h! het ontwerp nochtans als wet knn- pc worden vastgesteld, indien de ^vertegenwoordiging het nogmaals ^meemt met een meerderheid van peederde der stemmen. DE FRESIDENTSKEUZE. president zal door vertegenwoor- pgers van de Republiek en van de pleden, die lid zijn van de Bijeen- ^tst Federaal Overleg worden geko men aanzien van de ministers met Rondere positie kwamen de delegaties 'toen, dat drie kabinetsformateurs worden benoemd door de pre- "t In overeenstemming met de ge- ■tttigden van de deelstaten en deel- AFNEMEND BUIIG. Bilt verwacht tot Donderdag- Wisselend bewolkt met nog hier en r f.npele buien. Langs de kust aan- ,e»Jk nog harde Noord-Westelijke overigens matige tot krachtige, r Releidelijk afnemende wind tus- west en Noord-West. Tamelijk koel r- (Opgemaakt te 10 uur). 4 AUGUSTUS ?op: 505 uur: onder: 20.26 uur. op: 18.06 uur; onder: 24.00 uur (EK.) *ater te Katwijk te 11.17 en 23.45 gebieden. Deze formateurs zullen ande re ministers by de president ter be noeming voordragen. Vijf van de ministeries zullen worden aangemerkt als ministeries met bijzonder karakter, n.l. de ministeries van: Defensie, Bui tenlandse Zaken. Binnenlandse Zaken, Financiën en Economische Zaken. Als regel zullen de formateurs elk een van de vijf genoemde ministeries leiden. Op aanbeveling van de drie formateurs zal de president een hunner als minister president benoemen. De betekenis van de bijzondere positie zal zijn, dat vijf (of zes) ministers met. bijzondere posi tie bevoegd zullen zijn om in spoed eisende noodgevallen een beslissing te nemen welke dezelfde rechtskracht zal hebben als een beslissing van het vol tallige kabinet. Beide delegaties zijn eenstemmig van oordeel, dat de federale regering de souvereiniteit niet slechts van Neder landse zijde zal ontvangen, doch op hetzelfde tijdstip eveneens van de zijde van de Republiek Indonesia. VORM VAN DE UNIE. Inzake de Nederlands-Indonesische Unie hebben de delegaties van ge dachten gewisseld, hetgeen geleid heeft tot een aanzienlijke overeen stemming van inzicht, die tot voldoe ning stemt. De besprekingen hierover zullen in Nederland worden voort gezet. Aldus luiden de resultaten van de inter-Indonesische conferentie op staat kundig gebied en in de grote lijnen. NEDERLANDSE STRIJDKRACH TEN MOETEN WORDEN TERUGGETROKKEN. Het hoofdstuk, „Veiligheid" vermeldt o.a, dat de Nederlandse strijdkrach ten, (Koninklijke Landmacht) in Tiaar geheel uit Indonesië zullen worden teruggetrokken. De wijze en het tijdstip van de terugtrekking zul len op de Ronde-Tafelconferentie worden vastgesteld. Verder wordt gezegd dat de vorming van de strijdkrachten van de R.I.S. de zaak is van de Indonesiërs en dat zij door de R.I.S. gevormd zullen worden. Hierbij zal gebruik worden gemaakt van de T.N.I. als kern, tezamen met Indonesiërs die deel uitmaken van het K-NJL-. de militaire luchtvaart, de Koninklijke Marine, de veiligheidsba taljons, de territoriale bataljons en andere eenheden, op voorwaarden die later zullen worden vastgesteld. De le den van het K.NJ.L. en anderen, die geen Indonesiërs zijn en die genegen zijn Indonesische staatsburgers te wor den, kunnen ook in de strijdkrachten van de R.I.S. worden opgenomen. K.N. I L.-leden en anderen die geen - Indo nesiër zijn en dat ook niet willen wor den, kunnen als instructeurs tewerk worden gesteld, naar behoefte. Hun po sitie kan worden geregeld als militaire missie tussen Nederland en de R I.S. In de beginperiode kan de minister van Defensie tevens bevelhebber van de strijdkrachten van de R.I.S. zijn. BEROEP OP KON. NED. MARINE De regering van de R.I.S. zal bespre kingen voeren met de Nederlandse regering aangaande de mogelijkheid om een gedeelte van de Kon. Ned. Mrrine voor een bepaalde periode ten behoeve van de R.I.S. gereser veerd te houden. Het eerste artikel van het hoofdstuk over de veiligheid zegt, dat de strijd krachten van de R.I.S. nationale strijd krachten zijn, dat de president van de R.I.S. oppeibevelhebber van de strijd krachten is, dat het bevel over de strijdkrachten te land, ter zee en in de luchi in handen van Indonesiërs zal zijn en dat de negara's geen eigen strijdkrachien zullen hebben. Besprekingen met Koning Leopold. De Belgische katholieke en liberale delegaties hebben gisteravond afzon derlijke besprekingen met koning Leo pold gevoerd te Pregny. Vandaag zul len zy de besprekingen voortzetten. De Schrijver, voorzitter van de Christelijke volkspartij, zei na de be sprekingen van gisteravond, dat het niet waarschijnlijk is, dat de konings kwestie als gevolg van deze besprekin gen wordt opgelost. De reis van de delegaties der drie grote partyen rtóar Pregny is een nieu we fase in de Belgische regerings crisis, die nu ongeveer vijf weken duurt. Voor het ogenblik staan Eyskens' on derhandelingen vrijwel stil en belang rijke ontwikkelingen kunnen pas ver wacht worden na de terugkeer der de legaties. Een Chinese lezing. Het gehavende Britse oorlogsschip „Amethyst" bereikte de haven van Hongkong onder escorte van de kruiser Jamaica en de torpsdojager Cossack. Spitfires van de RAF vlogen laag over, terwijl het de haven binnenstoomde, begroet met sirenegelosi van allerlei schepen en het geknetter van vuur werk en een grote menigte aan de wal. Begeleid door sleepboten en kleine vaartuigen voer kapitein Kerens zijn schip naar de ankerplaats en beëindigde de zegetocht, die het na zijn .gevan genschap" op de Jangtse begon. Zodra de loopplank was neergelaten begaf de gouverneur van Hongkong Sir Alexan der Grantham, zich met hoge militaire De 93 jaar oude Engelse toneelschrijver George Bernard Shaw heeft thans een stuk geschreven „Shakes and Shaw" (Shakespeare en Shaw). dat door het beroemde Lanchester Marionetten Theater zal worden ongevoerd. De eigenaar van het theater. Waldo Lanchester, met de poppen Shakespeare en Shaw, De inter-Indonesische conferentie. Uit de gisteren bekend gemaakte re sultaten van de inter-Indonesische con ferentie op financieel en economisch terrein seint Aneta de volgende pun ten. DE CULTUURONDER NEMINGEN. 1. De verplichtingen der ondernemin gen zullen binnen redelijke grenzen worden geregeld. Het vernieuwen en het verlengen van rechten en concessies dient te worden bezien uit een oogpunt van algemene economische planning, met inachtneming van de belangen van de oude investeringen. Het wordt noodzakelijk geacht dat de domicilies van ondernemingen, welker hoofdwerkzaamheden in de Republik Indonesia Serikat (R.I.S.) liggen, in de RJ.S. zullen zijn gevestigd, terwijl ondernemingen, die alleen een deel ha- rer werkzaamheden in de R.I.S. heb ben, minstens een gevolmachtigde- di rectie in de R.I.S. dienen te bezitten. De ondernemingen dienen haar mede werking te verlenen bij het opleiden van deskundige en leidinggevende krachten op economisch, financieel, sociaal en bankgebied. SAMENWERKING GERICHT OP GEMEENSCHAPPELIJKE WELVAART. 2. Over de samenwerking tussen Ne derland en de R.I.S. binnen het raam der Unie wordt in het financieel-eco- nomische hoofdstuk o.a. gezegd, dat de samenwerking tussen de twee leden der Unie gericht moet zijn op de welvaart van beide landen. De grondslagen de zer samenwerking moeten zijn geba seerd op de gelijkgerechtigdheid, de ge lijkwaardigheid en tevens op de souve reiniteit van beide landen. In zaken, welke voor beide partijen voordeel op leveren, kunnen tegenover het buiten land beide landen optreden als 'n een heid. Bij het tot stand brengen van bui tenlandse betrekkingen, waarbij de be langen van een der leden zyn betrok ken, zullen daaromtrent eerst bespre kingen worden gevoerd. Op "rond van de reciprociteit en ge lijkheid in recht en positie tussen Ne derland en de R.I.S. wordt het nodig geacht om een preferentie toe te pas sen, die in het kader moet liggen van een economisch motief. Als middel tot het bereiken van samenwerking tussen Nederland en de 'R.I.S. moeten weder zijds preferenties worden verleend, wel ke voor geen enkele zijde nadelig zijn en in overeenstemming zijn met 't in ternationale recht. Aan de belangen van de onderne- mingslandbouw in de R.I.S. zal aan dacht worden geschonken in een agra risch reglement. In het staatsbestel der R.I.S. zullen rechts- en bedrijfszejeer- Prinses ELzabeth van Engeland en haar echtgenoot dé hertog van Edinburgh woonden in de kathedraal van Cantermrv een dienst bii voor de Speelvelden Vereniging van het Graafsrhan Kent. Tn processie schreden zii achter de aarts dommer bestaat uit zes pagina's, bisschop van Canterbury dr Geoffrey Fisher, naar de kathedraal. held, alsmede bescherming van leven en goed verzekerd zijn. Er zullen faciliteiten worden gegeven in de regelingen van de geldzaken van Indonesië naar Nederland en omgekeerd. 3. Over de financiën wordt o.a. ge zegd dat er voor het gehele gebied der R.I.S. slechts één wettig betaalmiddel zal bestaan. De stabiliteit van de gelds waarde zal worden gehandhaafd. In principe dient er in de RJ.S. slechts éen circulatiebank te bestaan. Het is noodzakelijk, 'n deviezen-instituut voor de RJ.S. te stichten, dat alleen ver antwoordelijk zal zijn tegenover de re gering der R.I.S. 4, Met betrekking tot de verplichtin gen tussen Nederland en de R.I.S. als gevolg van de overdracht der souverei niteit wordt o.a. gezegd: Ten aanzien van de activa en de passiva van Indonesië (Nederlands In- dië) zal de overdracht tot stand wor den gebracht van Nederlands Indië naar de RJ.S., nadat men het hierover van beide zijden eens zal zijn geworden. Indien het onderzoek ~yan alle activa en passiva aantoont, dat er wijzigingen moeten worden gemaakt, dient men 'n weg te volgen, die in overeenstemming is met het karakter van de resultaten der onderzoekingen. Er dient zoveel mo gelijk de weg van een overeenkomst te worden gevolgd. Indien dit niet moge lijk moent zijn, moet als uiterste hulp middel onteigening ten algeménen nutte bij de wet worden toegepast, met ver goeding van geleden verliezen. Zo lang de R.I.S. schulden heeft, aan gegaan ten tijde van het voormalige Nederlands-Indië, zal de regering der R.I.S. eerst besprekingen v;eren met de Nederlandse regering, alvorens zij be langrijke vers veeringen en vernieuwin gen aanbrengt, op het gebied der finan ciële wetgeving, de wetten betreffende de federale bank en verandering van de koers der munt van de R.I.S. Het aflossen der buitenlandse schulden of het nakomen van de verplichtingen van de R.I.S. aan Nederland zal zodanig worden geregeld, dat daardoor de finan ciën en de economie der R.LS. niet te zeer zullen worden gedrukt. 1 September 45 textiel punten. Het ministerie van Economische Zaken deelt mede, dat met ingang van 1 September a.s. wederom 45 textielpunten zuil worden geldig verklaard. Te zijner tüd zal. nog bekend gemaakt worden, welke bonnen zjjn aangewezen. De aan te wyzen punten zullen wederom gelden over een periode van vier maanden. ENGELSE WAARSCHUWING AAN DUITSE POLITICI. Generaal Bishop, de Britse militaire gouverneur voor het Ruhrgebied. heeft te kennen gegeven dat de geallieerden misschien zullen gaan optreden tegen Duitse politici die crltiek uitoefenen op de Britse ontman telingspolitiek in Duitsland. De generaal vertelde op een persconferentie dat hij nauwkeurig zou letten op verkiezingsredevoeringen van Duitse partijleiders waarin de geallieer den beschuldigd worden van onrecht vaardige ontmantelingsmethodes en de Engelsen van Nazi-methodes. Bishop waarschuwde ook dat hij de vergun ningen zou intrekken van kranten die zouden voortgaan met het belasteren ■van de Britse ontmantelingspolitiek. PRINS BERNHARD TE DUBLIN. Prins Bernhard is gisteren met zijn particulier vliegtuig te Dublin aangeko men voor bijwoning van een concours- hipplque. De Prins zal komende week einde deelnemen aan een springcon cours. Prins Bernhard is te Dublin de gast van president Sean O'Kelly. die hem, te zamen met Sean MacBride, de minister van buitenlandse zaken, op het vliegveld verwelkomde Bii de aankomst van de Prins speelde een militair muziekcorps het „Wilhel mus" en op de landingsplaats was een erewacht opgesteld. Inzake Italië's toetreden tot Atlantisch pact. De V.S. hebben de Russische beschul diging. dat ae aansluiting van Italië bij het Noordatlantisch pact een schending betekent van het Italiaanse vredesver drag. als ongegrond" verworpen. Een desbetreffende nota is door het State Department op de Russische am bassade te Washington overhandigd. In de Amerikaanse nota wordt ver klaard. dat de Italiaanse regering, voor zover de regerine te Washington bekend is. geen wijziging zoekt te verkrijgen in de beperkende militaire bepalineen van het met Italië gesloten vredesverdrag. Er bestaat voorts seen enkele bepaling in dit verdrag welke Italië zou verhin deren zich bii het Noordatlantisch ver drag aan te sluiten Het staat Italië ge heel vrii met andere staten een gemeen schappelijke defensie overeenkomst te sluiten Namens het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken isreeds op 28 April jl. een verklaring afgelegd voor de cotnmissie voor buitenlandse betrek kingen van de Senaat, Inhoudende dat elke biidrage van Italië voor de gemeen schappelijke verdediging van het Noord- atlantische gebied zal geschieden binnen de perken, aangegeven door de militaire bepalingen van het met dit land geslo ten vredesverdrag. Voorts wordt in de nota de verklaring aaneehaald welke op 2 April 11. door de ministers van buitenlandse zaken die het oact hebben ondertekend, werd af gelegd in antwoord oo de Sovjetrussi- sche beschuldigine dat het verdrag .agressief van oozet" zou ziin en waarin om. werd gezegd dat .uit de tekst van het oact blijkt, dat dit eeheel en al oo verdediging is ingesteld dat het in over eenstemming Ls met letter en geest van het Handvest der Vereniede Naties en 1at. het verdrag niet teeen enie land of enige eroeD van landen is gericht doch dat het uitsluitend Ls bedoeld als af weermiddel teeen een gewapenderhand uitgevoerde aanval". Engeland en Frankriik hebben in ge lijke geest geantwoord. en civiele autoriteiten aan boord om de kapitein, de officieren en bemanning van de „Amethyst" zijn gelukwensen aan te bieden. Ter ere van de beman ning heeft men een uitgebreid feest- program samengesteld. Van communistische zijde wordt thans ook een lezing gegeven van het geval, natuurlijk pasklaar gemaakt! Het in communistische handen zijnde omroepstation van Peiping beweerde dat de „Amethyst", tijdens haar ont snapping, een Chinees passagiersschip, op de Jangtse tot zinken zou hebben gebracht, waardoor honderden passa giers om het leven ziin gekomen. Vol gens radio-Peiping dwong de „Ame thyst" het Chinese passagiersschip „Kiangling" langszijde te komen waar na de Britse oorlogsbodem de „Kiang- ling" als schild zou hebben gebruikt tegen beschietingen door de artillerie der communistische strijdkrachten. Een communistische generaal zou ge zegd het>ben dat de communistische troepen de .Amethyst" met seinen be duidden te stoppen, doch dat het oor logsvaartuig daarop het vuur op de .Kiangling" opende, die in brand werd geschoten en zonk. „Terwijl communistische soldaten bc- zig waren de drenkelingen te redden", vervolgt radio-Peiping, „voor de „Ame thyst" snel voorbij, intussen vurend op jonken, wier opvarenden bezig waren met het reddingswerk". Tenslotte verklaart radio-Peiping nog dat de „Amethyst" ten tijde van de op mars der communistische legers naar Sjanghai stellingen van deze troepen aan de oevers van de Jangtse heeft be schoten. waardoor schade is aange richt. De communistische autoriteiten hebben daarop geëist dat Groot-Brit- tannië zich bereid zou verklaren bespre kingen te openen over het vraagstuk van schadeloosstelling hiervoor, waar aan zij toevoegden dat het bereiken van een bevredigende oplossing ln deze als een minimum-voorwaarde diende te worden beschouwd voor het handhaven van de Chinese nationale souvereiniteit en van de nationale eer. Slechts indien aan deze voorwaarde was voldaan, zou den de Chinese communistische auto riteiten een vrijlating van de „Ame thyst" hebben overwogen. De Britse admiraliteit gaf reeds een volledige tegenspraak. DE POSITIE VAN HONGKONG. Onze Londense correspondent meldt ons: De gebeurtenissen met de „Ame thyst" hebben ook onder het Engelse volk het besef duidelijk gemaakt, dat de verhoudingen in China radicaal ge wijzigd zijn en dat aan de vrije vaart op de Jangtse een einde is gekomen. Niettemin hoopt men in Engeland nog steeds, dat de Chinese communisten in schikkelijker zullen blijken te zijn dan hun geestverwanten elders. Dat is ook de reden geweest, dat de Engelsen, na het drama met de „Amethyst" op 20 April besloten af te wachten in plaats van zich terug te trekken, zoals de Amerikanen deden. Wel versterkten zij in allerijl hun vesting Hongkong, ging minister Alexander daarheen om de we reld te tonen, dat het Engeland ernst was en werd besloten het Britse expe ditie-leger geleidelijk tot 25000 man uit te breiden. De Engelse regering beseft natuurlijk wel, dat deze laatste buiten post van het Westen niet te houden is tegen een aanval van millioenenlegers. Men wil echter onlusten op het eiland voorkomen en de onderhand ?lin"«^ositie zo sterk mogelijk maken. Zowel Enge land als Amerika gaan uit van de theorie, dat het nieuwe China voor ziin economische opbouw op het Westen zal zijn aangewezen Men gelooft ook. dat het communistische China een sterk nationaal karakter zal dragen, al of niet Titoistisch. maar niet zo onverzoenlijk als een gewone sovjetsatelliet. De En gelsen hebben de stille hoop. dat de communisten Hongkong, het belane- rilke contactpunt, met de buitenwereld, zullen ontzien. Of dit alles juist is, zal de naaste toekomst lerem Congres later op reces. President Truman en de leiders van de democratische partij hebben beslo ten het Congres minstens een maand langer in zitting te houden, opdat het „een aantal constructieve wetsontwer pen" kan behandelen. Het Congres gaat normaal 31 Juli op reces. Er is niet bekend geworden welke wetsontwerpen men op het oog heeft. ONZE VERLIEZEN De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen de volgende verliezen in Indonesië ziin gerap porteerd Koninklijke Marine: Tiid. korp. mar. H, Bosma. uit Am sterdam. Ie lt. der mar. KMR L. M. Teeken, uit Zwolle. Korp. der mar. H. Roepers, uit 's-Graven\age. Kon, Landmacht: Huzaar J. M. Lobato, uit Amster dam. Ie luit. J. Blaauw. uit 's-Graven- hage. Sold A. v d. Boogaard, uit Ban doeng Korporaal J J. Buys, uit Hilversum Sold L J. Striibosch. uit Geldrop. Sold J. J Grootveld. uit Gouda. Sold. Ie klas P. J. van NUnatten. u't Oud-Gastel. KorDoraal J H. J. Sieben. uit Vaals Kon. Ned.-Ind. Leger: Sold 2e kl lnfie Bisrl Bin Oio. uit Indonesië. Jav sold infie Sarman ld. Sold. 2e kl Am'r Moechsln. id Mal «=old. le kl. infie Soekardl. ld Mal sold. 2e kl infie Amsir. id. Mal. sold. 2e kl. Infie Doeloh. ld. Jav sold. Ie kl lnfie Pardi. ld.

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 1