B.F.O. neemt deel aan voorbereidingen tot staken van vuren Vinnige debatten over hulpverleningsprogramma verwacht Inter-Indonesische Conferentie besluit: Naam toekomstige staat is „Republiek der Verenigde Staten van Indonesië" |WEERBERICHT Scherpe aanval van Churchill op huidige regering Geen verschil tussen wezenlijk toegepast socialisme en communisme Verschillende invloedrijke Senatoren zijn tegen 58ste Jaargang MAANDAG 25 JULI 1949 00 No. 2675T LEIDSCH DAGBLAD Directeur: J. W. Henny Hoofdredactie: B. W. Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f4.15 per kwartaal; 32 cents per week Telefoon Dir. en /*dm.: 25041; Red. 21507 Witte Singel 1, Leiden - Giro no.: 57055 In de afgelopen dagen zijn in de bijeenkomsten van de lnter-Indonesische Conferentie in volledige onderlinge overeenstemming besluiten genomen, die zich wat de belangrijkste punten betreft laten samenvatten in de aanvaarding door de Republiek der belangen van de B.F.O. bij de order „staakt het vuren" en de aanvaarding door de B.F.O. van volledige samenwerking met de Republiek bij de oprichting van de Verenigde Staten van Indonesië. Volgens alle partijen gelukkige synthese tussen diverse standpunten De genomen besluiten werden door de voorzitter Hatta als volgt onder woor den gebracht: „Met betrekking tot de veiligheid werd noodzakelijk geoordeeld om te bewerk stelligen, dat de B.F.O. mede zitting gal nemen in het centrale lichaam alsook in de locale lichamen, welke tot taak zullen hebben het beëindigen van de vijandelijkheden tussen de Nederlandse en Republikeinse troepen te effectue ren". Op het eerste deel van de conferentie werd over het volgende overeenstem ming bereikt: 1. Overeengekomen is dat de bena ming van de vrije en souvereine Ver enigde Staten van Indonesië zal zijn „Republik Indonesia Serikat (letterlijk vertaald betekent dit: Republiek van de Verenigde Staten van Indonesië" Red.) Deze Republiek zal o.m. gebas- seerd zijn op de beginselen van demo cratie en federalisme. Op welke wijze de souvereiniteit zal worden uitgeoefend zal door een in te stellen commissie nader worden bestudeerd. 2. In de voorlopige constitutie zal dui delijk dienen te worden aangegeven uit welke negara's de Republik Indonesia Serikat zal zijn samengesteld. Ook dit punt zal door een technische commissie nader worden bestudeerd. 3. De verdeling van de deelstaten in autonome daerahs zal op democratische wijze geregeld worden in de constituties van de verschillende deelstaten. 4. De „Republik Indonesia Serikat" zal verplicht zijn de bijzondere positie van de zelfbesturen, voor zover zij daar mede bemoeienis zal hebben, in acht te nemen. 5. Aan het hoofd van de Republik In donesia Serikat zal staan een presi dent. De president zal zijn constitutio- teel hoofd van de regering. De ministers zullen verantwoordelijk zijn. De presi dent en de ministers zullen tezamen de Federale Regering vormen. De presi- dent zal gekozen worden door de deel gebieden (Republiek en leden van de I BJ.o.) volgens een regeling welke na- der in Batavia zal worden besproken. 6. De samenstelling en de taakverde ling in de ministerraad zal er op ge richt zijn: A. De stabiliteit van het regeringsbestel te verzekeren het ka binet kan niet tot aftreden gedwongen worden zolang de constituante nog niet is gevormd. B. Te zorgen dat zo spoedig mogelijk een regering kan tot stand komen C. Dat de nodige efficiency voor de nieuwe regering is verzekerd. D. „Een I zekere spreiding" wordt toegepast, welke nodig wordt geacht. De samenstelling van de regering zal verder zodanig moe ten zijn, dat in de ministerraad een beperkt aantal ministers een bijzondere Positie inneemt. Omtrent de wijze, waarop dit alles zal moeten worden ge- bereiktWer<i nog geen overeenstemming 7- Ingesteld zullen worden twee ver tegenwoordigende lichamen: a. Een volksvertegenwoordiging; b. Een sta- •envertegenwoordiging (senaat). De volksvertegenwoordiging zal mede wet gevende bevoegdheid bezitten. De be voegdheden van de senaat zullen nader orden besproken. De voorlopige volks vertegenwoordiging zai een niet al te I ff00} aantal leden mogen tellen. 150 I wordt voldoende geacht. I *n de voorlopige volksvertegenwoor- vl zullen de minderheden eigen I I °.emvoordigers hebben. De voorlopige volksvertegenwoordi- I vn !al niet kunnen worden ontbonden I oor het tot standkomen van de con- I s^ituante. I ro1?' De van de voorlopige volks- I J5 |senw°ordiging zullen niet kunnen I »if» w vervol3d ter zake van door hen I nii Chte stemmen of geuite me- I functie in de uitoefeninS van hun 11- Met betrekking tot de wetge- WEINIG VERANDERING. Bilt verwacht tot morgenavond: Nrv^!0* weer met voornamelijk in het I w»r w van het land hier en daar - wa«v, kfyo^ing;. overigens zonnig i' u!"®- Meest zwakke wind 'opende richtingen. Uit uiteen- 26 Juli. Zon i 1 °P; 4.52 uur: onder: 20.40 uur. iaan op: 5.02 uur; onder: 21.38 uur. <N. M joogwater te Katwijk te 3.24 en 15.56 D't nummer bestaat uit zes pagina's. vende en uitvoerende macht en de afkondiging van de staat van oorlog of beleg werd overeenstemming be reikt. 12. Met betrekking tot de rechterlijke macht werd overeengekomen, dat bij federale wet aanwijzingen zullen wor den gegeven ten behoeve van een goede rechtspleging. De bevoegdheden van het hoogste rechterlijke college zullen bij federale wet worden vastgesteld. 13) Staatsburgers in Indonesië zul len zijn: a. Alle Indonesiërs die vroeger „Nederlands Onderdaan" waren of staatsburgers van de Republiek Indone sia. B. Alle Chinezen of Aarabiercn, die vroeger „Nederlands Onderdaan" of staatsburger van de Republiek In donesia waren, voorzover zij niet te kennen geven het Indonesische staats burgerschap niet te wensen. C. Alle Europeanen die vroeger „Nederlands Onderdaan" waren en hun woonplaats in Indonesië hebben, die verklaren In donesisch staatsburger te willen wor den. Bij uitvoering: van een en ander zal een zodanige regeling dienen te worden getroffen, dat zii die Indonesisch staats burger wensen te worden deze positie onmiddellijk op het tijdstip, waarop de souvereiniteit zal worden overgedragen, kunnen innemen. 14) Met betrekking tot de algemeen menselijke rechten en vrijheden is overeenstemming bereikt overeenkom stig de ..declaration of human rights" van 10 December 1948. 16) Ten spoedigste na de overdracht van de souvereiniteit zal de federale re gering vrije geheime verkiezingen doen houden voor de samenstelling van de constituante. 16) Ten aanzien van de financiën en de geldmiddelen werd In grote lijnen overeenstemming bereikt met betrekk.ng tot datgenen. wat door beide partijen in ..workingpapers" was naar voren ge bracht. 17) De besprekingen met betrekking tot: a. De procedure voor de vorming van de constituante, b. De hoofdlij nen der financiële en economische po litiek der VSI, c. De wederzijdse ver plichtingen van de Unie-partners (Ne derland en de VSI), d. De samenwer king tussen Nederland en de VSI in Unie-verband, zullen te Batavia wor den voortgezet. Punt 18 betrof ten slotte het mede zitting nemen van de BFO in het cen trale en de locale lichamen met betrek king tot, het effectueren van het „cease fire" zoals in de aanvang werd vermeld. VERVAGING SCHEIDSLIJN RE- PUBLIKEINENFEDERALISTEN EEN DER BELANGRIJKSTE RESULTATEN. Sultan Hamid heeft, namens de Bij eenkomst Federaal Óverleg verklaard, zeer tevreden te zijn over de od het eer ste gedeelte van Inter-Indonesische Con ferentie bereikte resultaten en sprak de hoop uit.' dat het tweede gedee'te. dat te Batavia zal worden gehouden, even vlot zal verlopen als dat te Djokja. opdat er zeer spoedig een oplossine zal kun nen worden gevonden voor de grote pro blemen. Moh. Hatta zeide. dat de bereikte re sultaten met alleen ziin te danken aan de werkwijze der delegaties, dooh ook aan de gunstige sfeer, waarin zij hebben gewerkt en sprak de hoop uit. dat de zelfde sfeer od het tweede deel der con ferentie zal worden gevonden. Anak Agung verklaard* aan Aneta bij zijn aankomst tc Batavia: „Bij alle verantwoordelijke leiders bleek begrip te bestaan voor elkanders standpunten en. gedreven om te zoe ken naar een synthese, is het gelukt, de kunstmatige scheidsliin die aan vankelijk tussen de z.g. „Federalisten" en „Republikeinen" scheen te bestaan, volkomen te doen vervagen". Anak Agung noemde dit een der belangrijk ste resultaten van de conferentie en zeide. er van overtuigd te zijn. dat op het tweede gedeelte der conferentie volledige overeenstemming zal worden bereikt over de staatkundige structuur van Indonesië,, welke van zoveel be lang is om de Ronde Tafel-Conferen tie vlot te doen verlopen. Hierdoor zal de overdracht plaats hebben binnen de. tiid. die wii ons voor ogen hadden gesteld. NALEVING TE VERWACHTEN ORDER TOT STAKEN VAN HET VUREN. Voor ziin vertrek uit Singapore, waar hii enige dagen de gast is geweest van de Engelse commissaris-generaal voor Zuid Oost Azië. Malcolm MacDonald. zeide dr Van Royen tot een vertegen woordiger van Reuter, dat het enige feit dat zou kunnen leiden tot het niet over dragen van de souvereiniteit in Indo nesië. een voortzetting van de guerilla- striid zou ziin en hii voegde daarash toe. te weten, dat de Republikeinse leiders er evenzo over denken. Naar ziin gevoe len zullen zii in staat ziin. hun militaire commandanten hiervan te overtuigen en hii was er ook zeker van dat de order tot het staken van het vuren, die hij binnen een week verwacht, door de gTOte meerderheid van de Republikeinse troe- Den zal worden opgevolgd Dr van deelde verder mede. dat hii op 25 Juli een bezoek aan Djokja zal brengen voor het voeren van slotbesprekingen met de Republikeinse Regering inzake de over eenkomst tot het staken van het vuren. RUM EN PRINGGODIGDO NAAR NEDERLAND. Naar Aneta's correspondent te Djokja verneemt, zullen Mohammed Rum en A. K Pringgodigdo binnenkort naar Neder land komen om voorbereidingen te tref fen voor de Ronde Tafel-Conferentie. Naar aanleiding van een uitnodiging van de hoofdambtenaren voor Islamiti sche zaken van het kabinet van de KVK aan de Arabische Verenigingen te Ba tavia. om vertegenwoordigers aan te wij zen voor de RTC is door de Islamitische verenigingen in een gecombineerde vergadering beslist, dat geen aparte Arabische vertegenwoordiging naar de RTC zal worden gezonden. Verweer van Attlee Te Wolverhampton heeft de Britse oppositieleider, Winston Churchill, een rede gehouden over het conservatieve program. De socialistische regering heeft, aldus Churchill Engelands aanzien en voor spoed zowel In de ogen van het buiten land als van Engeland zelf verlaagd. Berichten uit het buitenland toon den hoe veel vlugger het herstel zich daar voltrok. In landen zoals Frank rijk, Nederland, België, Luxemburg, Noorwegen en Denemarken waren de voorziening van de dagelijkse levens middelen en de voorwaarden voor een geciviliseerd bestaan beter dan in Engeland. Vele van deze landen had den ook een socialistische regering, doch deze ministers gaven niet om so cialistische pedanterie Zij deden alleen hun best om het land weer tot een redelijke levensstandaard en tot rede lijke welvaart te brengen. Zodoende hadden de volken van deze landen minder te verduren van gebrek dan dat van Engeland Churchill verwees naar de slinkende dollarfondsen en waarschuwde voor werkloosheid en verdere beperkingen als dit zo zou doorgaan. Er bestaat geen wezenlijk verschil tus sen volledig toegepast socialisme en communisme hoewel de socialistische partij van haar twist met de commu nisten een paradepaardje maakte. Het verschil is niet in theorie of be ginsel gelegen, doch slechts in methode. De socialisten vervolgen hun doel langs democratische weg zo zeide Churchill, en hopen oprecht doch tevergeefs de in dividuele vrijheden te beschermen. De communisten daarentegen waren de lakeien en werktuigen van Moskou waaraan zij volledig onderworpen zijn. Zij zouden voor geen misdaad terug deinzen indien zij hierdoor de absolute despotische macht verwierven. Indien wjj. zo besloot de oppositieleider, via het socialisme ineenstorten zal ons eigen lijden groot zijn, doch wij zul len ook andere landen meeslepen naar chaos en communisme. Uit de omliggende plaatsen waren duizenden gekomen om Churchill te horen. Toen deze staande in zijn open auto arriveerd hoorde men kreten van „goede oude Winnie". Leslie Biffle (midden) secretaris der Amerikaanse Senaat tekent de resolutie van de ratificatie van het Noord Atlant'sch Pact te Washington. Bij de onder tekening zien toe (v.l.n.r.) senator Scot Lucas <D, 111) senator Tom Caormal- ly. voorzitter van het Committee of Foreign Relations <D. Texas): vice-pre sident. Barlcley en senator Arthur Vandenberg (R. Mich). De resolutie werd naar president Truman gezonden als officiële aankondiging der ratificatie door de raad. EEN EERLIJK DEEL VOOR IEDER. In een rede tot duizenden mijnwer kers te Durham .heeft Clement Attlee de Britse premier, een aanval gedaan op het kortelings verschenen partij program der conservatieven. Hij noemde dit het oneerlijkste document, dat hij ooit gezien had. In de afgelopen vier jaar, aldus Attlee. hadden allen, met uitzondering van slechts weinigen, bijgedragen tot het Opvoeren van de productie. Ondanks dit was de economische positie moeilijk, hetgeen ook niet anders kon. Door de oorlog waren de economische verbindin gen met andere landen in verwarring gebracht. Engeland behoefde zich niet te schamen voor leningen, die het uit Amerika en Canada had ontvangen vpor de overbrugging van de moeilijk heden. Wij hebben u nooit doen geloven, aldus Attlee, dat bet herstel een ge makkelijke zaak zou zijn. Integendeel wij hebben er op gewezen, dat kwaad, gedaan in tientallen jaren, niet in vier jaar teniet gedaan kon worden. In die vier jaar heeft de regering een politiek gevolgd, welke op morele grondslagen rust. Wij hebben ervoor gestreden dat in tijden van gebrek de lieden met de dikke portefeuille niet alles In handen zouden krijgen, doch ieder een eerlijk deel. Wij hebben gepoogd een nieuw stel sel uit te werken, doch dit nieuwe stel sel v/as niet sterk genoeg om iedere schok op te vangen. De conservatieven bliezen iedere soort van grief op. Ik huiver ervan, indien ik mii indenk, wat er gebeurd zou zfjn als zü aan de rege ring waren geweest. Churchill's krach tige taal is op het ogenblik omgekeerd evenredig aan ziin kennis van zaken. Het is een ongelukkig feit, dat ziin woorden in andere landen op hun schijnbare waarde worden geschat. Zij realiseren zich daar niet. dat dit Juist Winnie's manier is. Attlee deed een oproep om mede te werken aan de verhoging der productie. Men kon zich geen verspilling of on doelmatigheid en evenmin een staking zoals de Londense havenstaking veroor loven. Herbert Morrison, plaatsvervangend premier en hoofdorganisator van de Labour-partjj. noemde het conserva tieve program een reactionnair pro gram. dat de conservatieven de verkie zingen niet zou helpen winnen. Ned- en T.N.I.-soldaten dronken samen thee „BEWONDERENSWAARDIGE VERSTANDHOUDING". Van wélingelichte zijde heeft de „Keng Po" vernomen, dat gedu rende het bezoek aan Bukittingi van de missie van Hatta. die con tact op moest nemen met de Re publikeinse noodregerlng op Su matra. tijdens een tijdelijke wa penstilstand, die van kracht was tussen 5 en 9 Juli. geen incidenten hebben plaats gehad. De verhouding tussen de Neder landse en TNI-soldaten was be wonderenswaardig. Ongeveer 40 TNI-soldaten zou den volgens de „Keng Po", op Gu- muk, de voorste post van de Ne derlandse strijdkrachten, gekomen zijn, waar zij te zamsn met de Ne derlandse soldaten thee dronken en rustig sigaretten rookten De missie van Hatta werd door Nederlandse officieren tot de grens uitgeleide gedaan, waar zij door de Republikeinse officieren werden opgewacht om verder de missie naar de zetel van de Re publikeinse noodregerlng te bren gen. Horowitz optimistisch over Israël INFLATIE TOT STILSTAND GEBRACHT. David Horowitz, Directeur-Generaal van het Israëlische Ministerie van Fi nanciën, heeft verklaard, dat de be volking van Israël met 38 ro is toege nomen sedert 15 Mei 1948, toen de staat Israël werd geboren. Er waren 250.000 immigranten in Israël aange komen. waarvan 177.000 reeds in de bevolking waren opgenomen. Horowitz zeide. dat de inflatie in Israël met succes tot stilstand was gebracht. „Het algemene beeld van Israël is er een van expansie en ontwikkeling, waaraan vele moeilijkheden en ernstige problemen verbonden zijn. Wij gaan eahter gestadig voorulV. Horowitz zeide, dat tegenover het opnemen van immigranten als tegenwicht staat toe vloed van kapitaal en stijgingen in de Industriële en agrarische productie. In de eerste zes maanden van dit jaar beliepen de buitenlandse ..materiële" investeringen in totaal 20 mlllioen pond sterling tegenover 150 millioen aan kapitaalbeleggingen in de gehele pe riode van 1920 tot 1945. De export van geslepen diamant zou naar verwach ting dit jaar 12 millioen pond sterling bedragen. Er is veel vraag naar citroe nen. FELLE CRITIEK VAN SCHUMACHER „Engeland en Frankrijk voeren anti-Europese politiek". Dr Kur Schumacher, leider van de sociaal-democratische party in West- Duitsland, heeft in Keulen bekend ge maakt. dat de partij een beroep zal doen op de arbeiders in West-Duitsland om geen hand uit te steken voor de ontmanteling. Hij zeide. dat zijn partij ook hen zou steunen, die terechtstaan wegens het niet gehoor geven aan ont mantelingsbevelen en verklaarde, dat de Britse regering diende te begrijpen, dat de Duitsers die tegen de ontmante ling protesteerden dezelfden waren als zij. die tegen het Nazi-regiem streden. Zij. die de leiding hadden over de ont- mantelingsploegen waren „beruchte snoevers van het derde Rijk." Even afkeurenswaard als de ontman- telingspolitiek waren „zekere Britse plannen, die een hervatting van Duitse herstelbetalingsleveranties aan de Sov jet-Unie deden verwachten, om de spanning onder de geallieerden over de uitgaven in Duitsland weg te nemen". Hoe meer men trachtte „het nationale geweten van de Duitsers door derge lijke maatregelen te onderdrukken hoe groter de bedreiging van het Duitse na tionalisme werd. Schumacher noemde „hetgeen .Engeland samen met Frank rijk thans doet, een onmenselijke anti democratische en anti-Europese poli tiek". H.M. de Koningin, de Prinsesjes Beatrix en Irene sdaan in het White City Sta dion te Londen de Internationale ruiter wedstrijden, waaraan ook Z.K.H. Prins Bernhard deelnam, gade. Er worden in de loon van deze week in het Amerikaanse Huis van Afge- vaardleden en in de Senaat vinnige debatten over resp. het regeringspro gramma voor het verlenen van Ame rikaanse hulü aan verschillende lan den en over de nieuwe toewijzingen overeenkomstig het plan-Marshall ver wacht. De leiders van het Congres, die zich het verbitterde verzet onder Amerikaan se volksvertegenwoordigers tegen het programma tot militaire hulpverlening tot een bedrag van 1450 millioen dollar welbewust ziin. hebben ermede inge stemd dit netelige Drobleem ee^t door het Huis van Afgevaardigden te doen behandelen, waarna de Senaat het zal besoreken. De commissie voor Buitenlandse Za ken van het Huis zal Woensdag as. met de openbare behandeling van het hulp verleningsprogramma aanvangen. Ver schillende invloedrijke senatoren hebben zich tegen het militaire hulpverlenings- or^amma uitgesproken. Van militaire zijde wordt vernomen, dat de militaire uitrusting, we'ke de Ver, Staten zich voorstellen naar verschil lende staten in de eerste plaats de leden-ondertekenaren van het Atlantisch Verdrag te zenden. Radar-toestellen, gevechtsvliegtuigen. gevechtswagens, j mortieren, geweren en militaire kleding i zal omvatten. Voorts zullen gelden ter 1 beschikking van bevriende landen wor- den eesteld. die hun eieen wapenfabrie- i ken tot ontwikkeling .wensen te bren gen. Er bestaan aanwijzingen dat pre sident Truman het Congres zal ver- j zoeken een bedrag van 938.450.000 dol- j lar ter beschikking te stellen voor wa- I nenleverineen en bijstand aan de Europese deelgenoten van het Atlan tisch Verdrag. Ook de technische opleiding van mi- j litairen dezer landen in bepaalde takken der krijgswetenschap zal uit dit bedrag worden bekostigd Voorts verwacht men. dat de President 155.000.000 dollar zal vragen om de productie van waoens in Europa te st'muleren. terwijl een be drag van 300.580.000 dollar nodig zou zijn voor het leveren van wanen' aan lalden, die geen deelgenoten van het Atlantisch Verdrag ziin. zoals Turk'ie Griekenland en Iran en voor het techo'soh on'eiden van militairen dezer landen. Andere landen, die onder aanwen- dine van eelden. afkomstig uit het laatstgenoemde bedrag mogelijk even eens voor militaire huln in aanmer king zouden komen, ziin o.m. de Phi- lipnünen, Siam en ook Indonesië aangenomen, dat de Nederlanders en de Indonesiërs hun geschillen zopden regelen en wapens zouden vragen om het communisme te bestrijden. De Republikeinse Amerikaanse sena tor Vandenberg., heeft het voorstel geuit om het program voor militaire hulp aan Europa voorlopig als noodmaatregel uit te voeren, totdat de raad van advies van het Atlantisch Pact een commissie voor de Defensie zal hebben benoemd. Senator Taft heeft de regering ver zocht te wachten met het program voor militaire steun aan de Pact-landen, tot dat de raad van^iet Atlantisch Pact ge zamenlijke verdedigingsplannen heeft opgesteld. FRANKRIJKS DEBAT OVER ATLANTISCH PACT DUURT VOORT. Zaterdag werd het debat over de ra tificatie van het Atlantisch pact in de Franse Nationale Vergadering voortge zet. De vroegere minister Billoux fcom- mun'st) diende voor ziin Dartii een mo tie in. waarin de --"tering verzocht wordt het debat over het nact tet uit sluitend tegen de Sov.iet-Unie is ge- rioht" af te gelasten Deze motie werd met 407 tegen 186 stemmen verworpen. De vergadering besloot ten slofte met 350 tegen 245 stemmen het debat tot vandaag uit te stellen. ALS VAN OUDS Onder het spelen van het oude Nazilied „Kameraden, nu trekken we vijandelijk gebied binnen", is te Wolfsbrug bij Brunswlik de verkie zingscampagne ingezet van de .Duitse rechtse partijdie aanvan kelijk door de Britse autoriteiten verboden werd cp grond van ex- treem-nationa^tische ten-denzen. doch voriee week werd erkend. De herleving van de „Duitse rechtse partij" wordt over het alge meen met argwaan beschouwd, vooral sedert de leider, de voorma lige majoor HiJlbreoht verklaarde, dat het program van de nationaal- socialisten „noe zo slecht niet" was In het onder Britse contró'e staande Berliinse blad ..die Welt" is een brief gepubliceerd y*-n een ano- nyme majoor van de SS. waarin wordt voorgesteld alle zuiverings- en demilitariserinsswetten terstond te herroepen en de communistische nartii te verbieden In het blad ziin verder noe drie van dereeliike brie ven afgedrukt van andere ..onder- "e^ken naz:'s" De onder Britse contröle staande .Te'egraf" signaleert het herver- 'chiinen van vo^rnialtee Nazi-eene- -aala od het politiek toneri in West- Duitaland. o.a. van Otto Reme- die in 1944 een opstand tegen Hitier verijdelde. BEVIN CONFEREERT MET SCHUMANN. j Lvlinister Bevln, die voor vacantle mst zijn ech.genote op we? is naar Evian les Bains aan het meer van Genève, heeft te Parijs met de F.anse minister van Buitenlandse Zaken. Schman, ge confereerd heef». Zij bespraken o.a. de tegenwoordige financiële toestand en de toekomst der Italiaanse koloniën.

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 1