Levensloop der slachtoffers Ramp van de Feiste 45 mensenlevens 4 1 Talloze bewijzen van innige deelneming Nederland en Amerika zijn diep geschokt Droevige aanblik op de plaats des onheils Diepe verslagenheid in. de Ver. Staten Holland rouwt WEERBERICHT 88ste Jaargang WOENSDAG 13 JULI 1949 00 No. 26741. LEIDSCH DAGBLAD Directeur: J. W. Henny Hoofdredactie: B. W. Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f4,15 per kwartaal; 32 cents per week Telefoon Dir. en Adra.: 25041; Red 21507 Witte Singel 1, Leiden - Giro no.: 57055 Naar de K.L.M. mededeelt zün alle in Batavia ingestapte passagiers en leden van de bemanning van de ..Fra neker" omgekomen. Aan boord van het verongelukte toe stel bevond zich behalve de reeds ge noemde 44 inzittenden ook mr Adam Richardson, KLM-Operations Mana ger voor Pakistan, India en Birma, die te New Delhi was ingestapt. 33 OVERBLIJFSELEN GEVONDEN. Reuter meldt uit Bombay, dat in een tropische regen en stormvlagen, die bii tijd en wiile het uitzicht onmogclite maakten, gisteren tientallen lucht vaartfunctionarissen. dokters, consu laire vertegenwoordigers, ziekendra gers en Indiase journalisten stonden oj de plaats van de grootste vliegtuig ramp in de geschiedenis van India. Zij zochten in de dichte plantengroei op de heuvel van Ghatkobar naar de resten van de mannen w*er namen be grippen ziin geworden in de Amerlka&n- se lournalistiek. Er was ten minste nog een uur nodiz voordat de hulpploegen de heuveltop konden bereiken, waar de reusachtige viermotorige Constellation in stukken geslagen lag. De plaats van de ramp bood een droe vige aanblik In de zware moesson, die niet meer dan 50 meter zicht liet. zag men onder de zwarte laaghangende wol ken de overblijfselen van vliegtuig en inzittenden en de geblakerde bomen ver in het rond. Zes uur na de ramn zocht men nog naar de stoffeliike resten, waadde men door de rijstvelden en baggerde men door de modder, tot od de huid door weekt. De vier machtige motoren vond men meer dan een halve miil van el;- kaar. De lucht was vervuld van benzine reuk. De romp van de Franeker lag door midden gebroken aan beide zijden van de heuvel. Het staartstuk lag te midden van open koffers, stukgeslagen schrijf machines en tafelgerei. Toen de schemering inviel waren 33 overblijfselen gevonden en naar het vliegveld van Santa Cruz overgebracht. VERPLETTEREND NIEUWS Het eerste nieuws over de ramp met de „Franeker" kwam te laat om in de New Yorkse ochtendbladen te worden opgenomen, maar de nieuwsuitzen ding van 's morgens 8 uur bracht het verpletterende bericht aan de ontbijt tafels van millioenen Amerikaanse ge zinnen, die de beroemde verslaggevers van naam hadden leren kennen en waarderen. Het nieuws van het ver ongelukken van deze prominente jour nalisten, die een zo representatieve groep vormde als maar mogelijk was, heeft in brede kringen en in alle lagen van de Amerikaanse bevolking versla genheid gewekt. Door het gebruik in de V.S. om de naam van de journalist te vermelden bii zijn artikel, ziin de groten onder hen veel beter bii het publiek bekend dan elders het geval is Twee van de slacht offers. Knickerbocker en Burton Heath waren winnaars van de Pulitzer-prijs, ongeveer de hoogste onderscheiding die een Amerikaans journalist zich kan ver werven, De meesten der verongelukten hebben voor verschillende bladen en nieuwsorganisaties gewerkt en zim daar om bij velen van hun collega's persoon lijk bekend. Op plaatsen waar journa listen vaak bijeenkomen, zoals de Ders kamer van het Depart, van Buit Zaken te Washington, heerste een neerslachtige stemming over het verlies van zovele geëerde collega's. MATTHEWS EN BRANDON Het Amerikaanse Dep. van Buit. Zaken heeft verklaard, da het niet over inlichtingen beschikt, die op wijzen, dat het ongeluk het gevolg is van sabotage. De woordvoerder zeide dit naar aan leiding van een bericht van een Ameri kaanse Nieuwsbureau, volgens hetwelk Williams Matthews van de „Arizone Star" had verklaard, dat mej. Dorothy Brandon van de New York Herald Tri bune had geweigerd met de Franeker te vertrekken, omdat er sabotage op zou worden verpleegd. Matthews maakte deel uit van de groep Amerikaanse journalisten, doch hij was naar men weet. niet met de Franeker vertrokken. William Matthews vertelde Reuter in Manilla, dat hii en mrs Brandon te Sin gapore de Franeker verlieten. Hii had toen besloten via Manilla naar huis terug te keren. Mrs Brandon wilde de reis aan boord van de Franeker voor niets ter wereld voortzetten, omdat zij een voorgevoel had. -dat er een ramp zou gebeuren", aldus Matthews. Mat thews denkt linger dan een week in Manilla te blijven. De „Herald Tribune" te New York schrijft echter, dat mevrouw Brandon niet via Nederland is teruggekeerd we gens 'n eerder gemaakte aispraak voor Manilla. REPUBLIKEINSE VERKLARING Het Bureau van de Republiek Indo nesia te New York heeft een verkla ring uitgegeven, waarin wij o.a. lezen: ,X)e delegatie van de Indonesische republiek in de V.S. is diep geschokt en smartelijk getroffen door het berioht over het verongelukken van 't K.L.M.- toestel te Bombay. De delegatie wenst haar diepgevoelde deelneming te be tuigen aan de familieleden en colle ga's van deze mannen en vrouwen die bij de vervulling van hun plicht geval len zün. De delegatie wenst met nadruk te verklaren, dat de veronderstelling van sabotage door iemand die in verband staat met de Republiek absurd en onhoudbaar is. Het is begrijpelijk dat een lid van het gezelschap sabotage door de Repu bliek vreesde, daar de gehele rondreis onder auspioiën van de Nederlanders en onder Nederlandse leiding is ge maakt en de Nederlanders steeds een verkeerde voorstelling hebben gegeven van de politiek en handelingen van de Republiek. Zij hebben getracht de Re publiek aan het Westen als een boe man voor te stellen. Er is echter ge meld, dat het vliegtuig in de moesson de weg is kwijtgeraakt en viermaal heeft getracht te Santa Cruz te landen alvorens het tegen een heuvel te plet ter vloog." Tot zover de Republikeinse verklaring. De verwijzing naar een journalist die uit vrees voor sabotage zou hebben ge weigerd met het later verongelukte toe stel terug te keren, vindt haar oor sprong in het bovengenoemde bericht in de Amerikaanse pers, dat mevrouw Brandon aan de andere overlevende, journalist Mathews voor het vertrek O De bemanning van de „Franeker". die bij de ramp nabij Bombay om het leven is gekomen. Bovenste rij v.l.n.r.: M. v. d. Vaart (gezagvoerder); C. L. vanKooy (2de bestuurder); P. Zeeman (3de bestuurder); J. W. Hoogland (1ste telegra fist), P. den Daas (2de telegrafist) Onderste rij v.l.nr.: H. H. R. J. Fronczek (lste boordwerktuigkundige): J. van Dalman (2de boordwerktuigkundige); Verhagen (steward); mej. Graf (stewardes) en mej. Bruce (stewardes). Dr H. C. MILIUS. Dr H. C. Milius was de enige broer van de directeur van de Utrechtse Jaarbeurs, mr J Milius. Hij werd op 23 Juli 1888 te Arnhem geboren, studeerde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht in de philosofische faculteit en promoveer de in 1916 op het proefschrift „De structuur der suiker". In hetzelfde jaar vertrok hij naar Indië als apotheker ln dienst van de N.V. Chemicaliën Handel Rathkamp en Co. en was achtereen volgens chef van de kantoren te Sura- baja. Batavia en Bandung. Later werd hij commissaris van deze vennootschap. In 1933 keerde hij terug naar Neder land en was tot 1947 conservator aan het Pharmaceutisch Laboratorium te Utrecht, waar hij de rechterhand was van de toenmalige prof. N. Schoorl. Na de bevrijding van Indië stelde hij zich beschikbaar, na zijn commissaris schap te hebben neergelegd, wederom als apotheker naar Indië terug te ke ren om zijn krachten te geven aan de reconstructie van het bedrijf der ven nootschap in Indië. dat tijdens de Ja panse bezetting ernstig had geleden. Het lag in zijn bedoeling na twee jaar in Indië te hebben doorgebracht zijn functie van conservator aan de Rijks universiteit te Utrecht weer on te n#>- men. Het benoemingsbesluit lag reeds op hem te wachten. Dr Milius was gehuwd en had 3 kin deren waarvon er twee op het ogenblik ln Indië verblijven. Albert Edward Pilgrams (Engelsman) werd op 19 Januari 1904 in Amsterdam geboren. Hij studeerde aan het gym nasium en de H.BJ3. en volgde speciale cursussen in Parijs, Hamburg en Ma drid om de vreemde talen te leren. Van 1924 tot 1939 was hij agent voor Thomas Cook in resp. Singapore, Nice, Brussel, Oostende, Amsterdam en Den Haag. Daarna was hij o.a. werkzaam als radio commentator by de „Malaya Broadcoasting Corporation". In 1924 was hjj enige tijd in Zuid-Amerika en daarna tot 1945 in New-York. Daarna keerde hij terug naar Singapore en in October 1946 trad hij in dienst van de K.L.M. als vertegenwoordiger voor Ma- lakka. De heer Pjlgrams was gehuwd en laat een dochter na. De stewardess Janny Bruce wprd ge boren in Katwijk aan Zee op 14 Jan. 1927. Zij volgde het gymnasium afd. B en was enige tijd als secretaresse werk zaam. Op 15 Maart 1948 trad zij in dienst van de KJL.M, als stewardess. Mej. Bruce was enige tijd in Batavia gedetacheerd en keerde nu naar Ne derland tering. Adam Ivor Richardson werd geboren in Norwich (Engeland) op 8 Jan. 1908. Hij was in dienst als vlieger bij ver schillende Amerikaanse en Engelse luchtvaartmaatschappijen en van 1940 tot 1948 was hi.i technisch directeur van een Brits-Indische Luchtvaartmaat schappij. Hij trad 1 Januari 1948 in dienst van de KLM. als operations manawr voor Pakistan, India en Birma. De heer Ri chardson was gehuwd en had 1 kind. DE AMERIKAANSE JOURNALISTEN. Bctram Hulen was sinds 1926 cor respondent van het Washingtonse Bu reau van de New York Times. Zijn werkzaamheden bestreken het Amer Departement van Buit. Zaken. Hü ver sloeg o.a. de Amerikaanse conferentie, die vorig jaar te Bogota is gehouden. James Branyan was journalist sinds 1939. Hij werkte pas anderhalf jaar aan de Houston Post en schreef over poli tieke en arbeidskwesties. Nat Barrows was sinds 1941 aan de Chicago Daily News verbonden. De laatste tijd was hij correspondent bij de Ver. Naties. Hij feeft zeer veel gereist en ging onlangs met de commissie van dc Ver Naties naar Palestina. Barrows was secretaris van de Ver. van cor respondenten bij de Ver. Naties. John Werkley was, voor hij bij Time kwam, Washing tons correspondent van de New York Herald Tribune. Ook ver tegenwoordigde hü zijn blad bij de Ver. Naties. In de jongste oorlog nam hij als officier deel aan luchtaanvallen op Surabaja en Sumatraanse objecten. Elsie Dick was directrice van de op voedkundige afdeling van het Colum bia Broadcasting System. Tevens ver zorgde zü voor deze radiomaatschappij de rubriek nieuws voor de vrouw. «William Newton, de Europese cor respondent van het Scripps-Howard Concern, bracht tijdens zijn reis door Indonesië het nieuws over het ver draaien der rapporten in voor de Re publiek gunstige zin Newton, die als vliegend ei., 'engste wereldoorlog gediend 1 was aanwezig bij de overgave van Tokio. Met de rang van De „Franeker" zoals zij eens was. van het vliegveld zou hebben meege deeld, dat zij verwachtte dat sabotage zou worden gepleegd. Mathews zei dat mevrouw Brandon sabotage vreesde omdat „wü eenparig van mening waren, dat de Indone siërs niet rüp voor zelfbestuur zijn." Mevrouw Rogers, Rep. afgevaardigde van Massachusetts, heeft 't Amerikaan se congres verzocht, een commissie in te stellen om te onderzoeken, of er werkelijk sabotage in het spel is. COMMISSIE NAAR BOMBAY. Een commissie van deskundigen is vanmorgen van Schiphol naar Cairo gevlogen. Vandaar zal deze commissie met een DC 4 toestel naar Bombay ver trekken. De commissie bestaat o.m. uit de he ren Malouin, algemeen chef vliegdienst K.L.M., dr Slotboom, hoofd medische dienst K.L.M., ir Lugten, technische dienst K.L.M., mr Koreman, secretaris General Operations KLM., de heer Groothoffchef telegrafist Indië-route K.L.Mir Falkenhagen, Rijkslucht vaartdienst, mej. Fransz, secretaresse K.L.M. vliegbedrijf, alsmede een verte genwoordiger van de Rijksrecherche en van de K.L.M.-recherche. VANDAAG BEGRAFENIS DER JOURNALISTEN. Vanmorgen zijn Amerikaanse corres pondenten uit New Delhi per vliegtuig vertrokken om te gaan proberen de stoffelijke resten van de Amerikaanse journalisten te identificeren. Heden zou het onderzoek van de 45 lichamen be ginnen, nadat de politie van Bombay van 33 der lichamen foto's had geno men. Men verwacht, dat de begrafenis van de journalisten vandaag op de Europese begraafplaats van Bombay zal geschieden. Loy Hendemon, de Amerikaanse am bassadeur te New Delhi, is vanmorgen per vliegtuig naar Bombay vertrokken en bracht een bezoek aan de plaats van de ramp. Hü zou dan de begrafenis der journalisten Wjwonen. In Franeker vlaggen halfstok H.M. de Koningin en Prins Bernhard hebben telegrafisch aan dr Plesman cn -de directie van de K.L.M. hun diep medeleven betuigd met het on geluk van de „Franeker". Zü hebben de K.L.M. verzocht hun deelneming te willen overbrengen aan dc fami lieleden der Nederlandse slachtoffers. Onder de vele bewijzen van deelne ming, die bij de K.L.M. werden ont vangen, bevonden zich telegrammen van de Nederlandse regering, de gou verneur van Curasao, dr Van Royen en de Nederlandse delegatie in In donesië, dc ambassadeur van Frank rijk. dc gezanten van Venezuela en Portugal, de Amerikaanse consul-ge neraal te Amsterdam, de directie van de Air India, het NVV-congres te Amsterdam, het Congres van Chr. Politic Ambtenaren te Den Haag, de Alg. Bond Mercurius en vele buiten landse luchtvaartmaatschappijen. Te Batavia Is de volgende officiële verklaring uitgegeven; „De regering van Indonesië nam met diepe droef heid kennis van de ramp. die de Con stellation „Franeker" heeft getroffen. De regering wenst haar diepgevoelde sympathie te betuigen aan allen, die zo plotseling en tragisch werden be roofd. De dood dezer journalisten wordt eveneens smartelijk gevoeld als een persoonlijk verlies door allen, die het voorrecht hadden hen te ontmoeten. Zij zullen in de herinnering voort leven als mannen en vrouwen, die een hoog gevoel hadden voor hun be roepseer en het als hun plicht be schouwden de waarheid te zoeken zonder vooringenomenheid en voor oordeel cn kenbaar te maken hetgeen zy gevonden hadden op cerlüke en onbevreesde wyze. Zij vielen als slachtoffers van hun roeping en zul len door velen in Indonesië, die hen gedurende deze weken hebben leren waarderen en respecteren, niet wor den vergeten. De Nederlandse ambassadeur te Washington, mr dr E. N. van Kleffens, verstrekte aan Amerikaanse nieuws agentschappen de volgende verklaring: Mijn regering en het Nederlandse par lement hebben reeds ln het openbaar uiting gegeven aan hun gevoelens van grote deelneming bü het vernemen van het verschrikkelijke nieuws omtrent de plotselinge dood te Bombay, als gevolg van het neerstorten van een Neder lands vliegtuig, van zovele vooraan staande vertegenwoordigers van de Amerikaanse pers en radio-omroep, die terugkeerden van een uitgebreid bezoek aan Indonesië. Namens deze ambassade en ook in mijn eigen naam zou ik uiting willen geven aan onze diepgevoelde gevoe lens van deelneming bü deze ver- schrikkelüke gebeurtenis, die de on- tydige dood veroorzaakte van 14 loyale Amerikanen, die tot de be- kwaamstcn van hun beroep behoor den en die tot op het tüdstip van hun overlyden werkzaam waren in dienst van het openbaar belang, door nieuws te verstrekken over de situatie in In donesië, verkregen op basis van vrije en onbelemmerde toegang tot alle personen en plaatsen in Indonesië, die zij wensten te bezoeken cn tot alle inlichtingsbronnen. Ons diepgevoeld medeleven gaat uit naar de wreed getroffen nabestaanden der slachtoffers. Er zal ongetwijfeld onmlddellük een diepgaand onderzoek naar de oorzaak van de ramp worden ingesteld". Michael Dermott officieel woordvoer der van het Amerikaanse ministerie van Buitenl. Zaken. en Warren Austin, permanent vertegenwoordiger der Ver. Staten in de rang van am bassadeur bij de Ver Naties, hebben eveneens verklaringen uitgegeven. Onze droefheid is vermengd met ge voelens van schuld jegens dc journa listen, aldus Austin, die vielen tydens de uitoefening van hun plicht, n.l. het ons verstrekken van nieuws over een van de grote, door de Ver. Naties on dernomen verzoeningspogingen ver kregen door niet-beinvloedc waarne ming. Velen van hun collega's offer den hun levens op als oorlogscorres pondenten. Deze mannen stierven tij dens de niet minder eervolle vervul ling van hun taak, om nieuws te ver strekken over de vrede. Ik sluit mü aan by alle vrienden van de Ver. Naties, die gezameniyk dit grote verlies moeten dragen." Byron Price, waarn. secretaris-gene raal van de V. N., heeft verklaard dat onder de slachtoffers zich correspon denten bevinden, die bü de V. N. geac crediteerd waren „Zij werden als vrien den geacht en gewaardeerd om hun werk bü de verslaggeving over de V. N. Het zün Nat A .Barrows, die sesreta- VOOR de tweede maal binnen een kort tydsverloop is een K.L.M.- vogel op de vlucht naar huis neer gestort. Na de „Roermond", de „Fra neker". Heel Nederland ondergaat deze tragische reprise als een nationale ramp. De omstandigheid, dat bü dit dra matisch gebeuren ook dertien Ameri kaanse journalisten om het leven zün gekomen, die als gasten van de Neder landse regering terugkeerden van een studiereis door Indonesië, waar zü in de gelegenheid zün gesteld zich een persoonlük beeld te vormen van de werkelijke politieke en economische verhoudingen, verleent aan deze ramp een internationaal reliëf. Het kin niet anders of de wereldpers zal. als gevolg van deze internationale complicatie, aan dit drcevig ongeval meer aandacht besteden dan wanneer ditzelfde onge luk ware overkomen aan een vliegtuig tüdens een normale lünvluoht op een dagelüks bevlogen route. Het leed is er ook voor ons des te dieper om. Wü hadden in de afgelopen dagen reeds verscheidene malen de ge legenheid in deze kolommen melding te maken van de inzichten van velen hunner in de Indonesische kwestie, in zichten welke in tal van opzichten rechtstreeks indruisten tegen de over heersende Amerikaanse opinie; inzich ten ook welke getuigden van een grote mate van politieke objectiviteit en on bevangenheid. Ongetwijfeld zou dit ge zelschap, over enkele dagen ln de Nieuwe Wereld teruggekeerd, zün stem verder hebben doen doordringen en ciaardoor in meerdere mate reent heb ben doen wedervaren aan het Neder landse standpunt en de Nederlandse maatregelen dan totdusverre in de in ternationale pei*s tot uitdrukking is ge komen. Hun plotselinge dood heeft zulks verhinderd en deze slag treft ook ons, Nederlanders ONZE K.L.M. is een nationaal be- drüf als weinig andere. Brede lagen van het Nederlandse volk leven met haar mee in voor- en tegen spoed. Elke bijzondere prestatie van een der K.L.M.-piloten of machines vervult ons met nationale trots; elke ramp, die haar treft, raakt ook ons. En daarom heerst er momenteel rouw in ons hart. Onze deernis gaat uit naar de slachtoffers en vooral naar hun na bestaanden, uit wier leven zo totaal onverwachts een beminde liguur is weg gerukt. Wü gedenken eerbiedig hen cue ln de uitoefening van hun beroep het leven lieten en wü wensen hun, d.e geroepen zün de opengevallen plaatsen in te nemen, de kracht toe om het werk van hun voorgangers voort te zetten met dezelfde bezieling en toewü- ding, welke onze K.L.M. haar voortref felijke reputatie sohonken. En die de Neaerlandse vlag met ere doen waaien overal ter wereld waar zü haar brengt. Dezer dagen hangt die vlag halfstok. Op Schiphol en ook in ons hart. Doch hoe moeilük het soms schünt, het leven gaat verder. Onze dankbaarheid en eer bied zün er niet minder om wanneer morgen de vlag weer in top gaat. Want de K.L.M. is even reeel als het teven zelf en dat teven vraagt de inzst van dc volle mens. Gelyk ook zü, die van ons gingen, hebben gege ven ris was van de vereniging van verslag gevers bü de V. N., John Werkley, Char les Gratke en Bert Hulen. Aan allen, die door deze plotselinge tragedie door een verlies getroffen zün. betuig ik na mens de secretaris-generaal mijn diep ste medeleven." Toen het bericht van de ramp in de Friese gemeente Franeker bekend werd, werden daar de vlaggen halfstok ge hesen. Er werd en vergadering van het college van B. en W. belegd, waarin werd besloten, een schriftelijk bewüs van deelneming aan de K.L.M. te zen den. VERTROUWEN IN K.L.M. ONGESCHOKT. De H.V.K. in Indonesië, de heer Lo- vink, heeft, na het bekend worden van de ramp, een bezoek gebracht aan de consul-generaal van de Ver. Staten, de heer Livengood, en sprak hierbij zün diep leedwezen uit over het verlies van de Amerikaanse journalisten. Hü ver zocht tevens zün condoleance over te brengen aan de familieleden van de omgekomenen. De heer Livengood zeide zeer ge schokt te zijn en bracht eveneens zün deelneming over. Ik kan op het ogenblik verder niets doen dan er mün vertrouwen ln uit te spreken, dat dc volken van de Ver. Staten, van Nederland en van Indo nesië, die bü deze ramp alle zo nauw zün betrokken, er een aanleiding te meer in zullen vinden voor een her nieuwde sympathie en een goede ver standhouding," aldus Livengood. Vervolgens bezocht de heer Lovink de directeur van de intercontinentale dienst van de K.L.M., mr H. Crcutz- berg, en zeide, dat het vertrouwen van het publiek in Nederland cn In donesië in dc K.L.M. ongeschokt was gebleven. De H.V.K. voegde hieraan toe. dat dit verlies niet gevoeld is als een verlies geleden door een particu liere maatschappü. maar door een maatschappij die het symbool is van de ondernemingsgeest van het Neder landse volk. kapitein werd hü in China gedemo biliseerd, waar hü nog twee jaar als correspondent van Scripps-Howard werkte. Thomas Falco was buitenlands re dacteur te Washington voor Business News en een dertigtal andere publica ties van het McCraw-Hill Concern. In 1947 werkte hü als economisch redac teur onder generaal Clay te Berlijn. S. Burton Heath was reizend ver slaggever van de Newspaper Enterprise Alliance, die 750 Amerikaanse bladen omvat. In 1939 won hij de Pulitzer- prüs voor verslaggeverij. Hü werkte voor Associated Press en voor Scripps- Howard. Hü versloeg in 1946 beide proefnemingen met de atoombom op Bikini. Vincent Mohoney was hoofdartike lenschrijver van de San Francisco Chronicle. In de oorlog stond hij aan het hoofd van het inlichtingenbureau voor het Stille-Oceaangebied. Hü had in Italië, Frankryk en Engeland ge studeerd. George Moorad, die deze tocht voor de National Broadcasting Company meemaakte, was gespecialiseerd in za ken betreffende de Sovjet-Unie en het Verre Oosten. Hij is de schrijver van „Achter het yzeren gordijn". Zün laatst uitgegeven boek heet „Lost peace in China" en zal deze herfst worden ge volgd door „The 25 men who rule your world". Hü begon zün carrière in 1932 in Sjanghai bü de China Press en was van 1933—1938 stadsredacteur van de Sjanghai Times. In de oorlog was hü Amerikaans correspondent in Austra lië. Engeland. Frankrük. Rusland. Chi na en het Midden-Oosten. Hij woonde als waarnemer de atoombomproeven te Bikini bü- Fred Colvlg was chef van de rubriek hoofdar'ikelen bü de Denver Post. Te voren werkte hü o.m. bü United Press. In de oorlog diende hij als marine of ficier in de Stille Oceaan. LAGERE TEMPERATUREN. De Bilt verwacht tot morgenavond: Voor het Noorden van het landmeer bewolking met een geringe kans op on weer. Lagere temperatuien. Zwakke tot matige wind hoofdzakeiük tussen Noord Oost en Zuid-Oost. Voor het Zuiden van het land: meer bewo'king rnet hier en daar een reeen- of onweersbui. Iets lagere temperatuur. Veranderiyke wind (Opgemaakt te 10 uur). 14 JULI Zon op: 4.36 uur; onder: 20.55 uur. Maan op: 23.06 uur; onder: 8.59 uur. (V.M.). Hoog water te KatwUk 5.50 en 18 18 u. bestaat uit zes pagina's.

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 1