LU BEZICHTIGING GEDENKRAAM Minister Joekes verheugt zich in groei van het N.V.V. Regering erkent vakbeweging in sociaal en economisch opzicht Engeland vraagt augurken Kerkelijk Leven Houd Uw huid vooral in de vacantie f™/ en fntf&ü met TOILET ZEEP DINSDAG 12 JULI Minister prijst samenwerking vakorganisaties Na de rede van de verbondsvoorzit ter Kupers. sprak minister Joekes op het N.V.V.-Congres te Amsterdam. „De regering", zo zeide hii, .verheugt zich in de opgang van het NVV en over de belangrijke plaats, die het Vakverbond in het politieke en economische leven gaat innemen". Voor deze toeneming- van invloed ziet de minister de volgende factoren: 1. De ontwikkeling in de verhouding tussen werknemers en werkgevers. 2. De steeds grotere invloed van 't NVV en de andere vakorganisaties in de so ciale wetgeving. 3. Toenemende groei van sociale en economische elementen In de vakverenigingen. 4. De ontwik keling od internationaal gebied. Ten aanzien van punt 1 zeide de mi nister. dat de reserine in Nederland de Vakbeweging in sociaal en economisch opzicht erkent. Ten aanzien van de toe stand in andere landen meende hii ..niet met dezelfde gerustheid" deze opvatting te kunnen uitspreken. 2. De rol, die het NVV bii de sociale wetgeving speelt, zou niet mogelijk zijn zonder de belangrijke positie, die de vakorganisaties zich in het Nederlandse leven hebben verworven. Steeds meer pleeet de regering bii haar sociale en politieke wetgeving overleg met. vertegenwoordigers der vakorgani saties. Het was van groot belang, zo meende de minister, dat in Nederland een sa menwerking tot stand kwam tussen de drie grote vakorganisaties, verenigd in de Stichting van de Arbeid. 3 Twee wetsontwerpen getuigen vol gens minister Joekes van de belangrijke plaats die de vakorganisaties innemen, n.l. Ie het ontwerp wachtgeld- en werk lozen verzekering. Als dit bereikt is zal de eehele werkende bevolking een ga rantie hebben tegen de werklposheid. 2e De publiekrechterlijke bedrijfsorga nisatie. waarvan het ontwerp, naar de m'nister hoopt, binnenkort in de Kamer zal worden behandeld. Namens de P. v d. A.-fractie in de Tweede Kamer sDrak vervolgens de heer Burger, die naar voren bracht dat het. aanzien van het NW ..niet vanzelf is ontstaan, maar een gevolg is van de verantwoordelijkheid die sorak uit de bewindvoering van de verbondsvoor zitter. Na deze toespraken voerden af- vevaard gden van Zwitserse, Luxemburg se. Belgische en Franse organisaties het woord In de middagvergadering zeide de voorzit ter van de Metaalbewerkersbond. H, J. v. d. Born, te menen, dat het NVV er zich tegen zou dienen te verzetten als de regering voortgaat de prijzen los te laten met handhaving van het geldende loonpeil „Liever dan terug naar de toe stand van voor de oorlog", zo zeide hij. Spreker deed ook een beroep op de Bond van Onderwijzers zich in 1950 weer „ver sterkt" aan te sluiten bii het NVV. De voorzitter van de Textiel- en Kle- dings Arbeidersbond, Th, van der Heeg. ging accoord met de loonpolitiek, die door het NVV wordt, ondersteund. De heer N, Vijlbrief voorzitter van de Alg, Ned. Ambtenarenbond noemde het een daad van moed van het verbonds- bestuur dat het niet propageert: ..Lonen in eeliik tempo omhoog met de prijzen". Hiermede zou het NVV ongetwijfeld veel leden hebben gewonnen, doch het gro e verantwoordelijkheidsbesef van het be stuur heeft het er van weerhouden een dergelijk standpunt te verdedigen. SCHAKEN. Euwe naar school terug! ZIJN DEELNEMING AAN CANDID ATENTOURNOOI ONZEKER. (Van onze schaakmedewerker). Naar wij vernemen, zal de overeen komst tussen dr Euwe en de Konink lijke Nederlandse Schaakbond, waar bij eerstgenoemde sinds September '46 in dienst van de K.N.S.B. was en welke overeenkomst in hoofdzaak be doeld was om Euwe in staat te stel len zich geheel aan het schaken te wijden en van andere beslommerin gen gevrijwaard te zijn, per 1 Sep tember a.s. beëindigd worden. Dr Euwe zal dan weer naar het on derwijs terugkeren zoals bekend is onze schaakmatador in het gewone leven leraar maar dit betekent na- tuurljjk niet, dat hij het schaken er geheel aan zal geven. Slechts zal. het hem dan niet meer mcgelyk zijn aan zovele tournooien deel te nemen en geregeld siniultaanseances en lezingen te geven, als hij dat in de afgelopen drie jaar heeft gedaan. Zijn deelnemen aan toekomstige tournooien zal zioh dan moeten beperken tot die evene menten welke in de vacanties vallen. Als eerste gevo-lg hiervan zal Euwe niet aan het canaidatentournooivoor het wereldkampioenschap kunnen deel nomen indien dat nog cut jaar zou wor den gehouden, zoals in de bedoeling ligt. Maar naar de ondemanaelin-gen te oordelen, die hierover gaande zijn, Is het weinaast zeker dat het candiaaten- tournooi eerst in 1950 aal plaats, vin den. En als het dan in de maanden Juli en Augustus zou worden vastge steld, is Euwe's deelneming niet uitge sloten. Marktberichten BOSKOOP, 11 Juli. Rozen gr. bloemig per bos: Butterfly 80—1.20. Duisburg 1.00 —1 60 Rosalandla 4060; Vlerlanden 1.40 —2.40; Florex 1.20—2.00; Brlarcliff 80. Better Times 110—1.30; Edlth Helen 1.05 1.20; Aug. Noach 2540, Pechtold 1.20, Babyrozen per bos; Sweetheart 40—80; Ellen Poulsen 4065; Else Poulsen 25 40; Juweeltjes 951.10; Wolfsglorie 52 85- Orange Triumph 2639; Rose Triumph 1832; Prinses Juliana 48; Diversen per bos: Liatrlx 46—58; Clematis Mevr. Ie Coultre 2,803.50, ld. Durandl 40—70; Gladiolen 25—39; Anjers 10—45; Lathy rus 18—22; Margriet 11; Asparagus 23; Legustrum, goudbont 40; Spirea 911; Lelies 37; Floks 13—19; Delphinium 41— 48; Asclepla 21—36; Distels per tak 14—26. KATWIJK a d. RIJN, 11 Juli Groente veiling. Aardappelen groten 8 40-10.40; Idem drielingen 5—6.60; Idem kriel 3.60— 3 80; Bospeen 16—26; Waspeen 14—19; Tuinbonen 812; Rabarber 6.608.10; Rode kool 1112; Komkommers 1516; Peulen 34; Selderie 1.306.30; Bonen kruid 4.30; Peterselie 0.605,10; Sla 1.50 4.40; Sjalotten 10—12; Kroten 6—8.25; Aardbeien 64—98; Boskroten 2.803.60, Andijvie 511. RÓELOFARENDS VEEN11 Juli. Bloe menveiling. Liatrlx 1027; Scablosa 318; Anjers 515; Gladiolen 1634; Lelies 14 70; Alstroemerla 38; Anglala 214; Flox 1015; Colvlllle 5—14; Dahlia 8—34; Esther Read 1015. ROELOF ARENDSVEEN, 11 Juli. Groen teveiling. Aardbeien 2231; Frambozen 23—34; Kropsla 1.502.90; Andijvie 3 00 5.90, Tomaten 22.0036 00; Bloemkool 11.0039 00; Peen 6.008.00 per 100; Snijbonen 8.5012.00; idem stek 4.00 6.0Ó; Dubb. stambonen 9.0011 00; Peulen 1.605.40; Doperwten 2.603.30; Capu- cljners 2.103.10; Tuinbonen 0.600.80 per 10 kg.; Augurken grof 5.806 50; bom men 2 203.30; stippel 1.60 per 25 kg. Nederland verbiedt de uitvoer j Vorige week zagen wij aan de veiling Roelofarendsveen weer eens, na zeer lange tijd, augurken verladen worden voor de export naar Engeland, Dit riep bij ons vooroorlogse herinneringen op. Immers, toentertijd konden wij dit da gelijks zien, en aan nog wel in grote hoeveelheden. Voor andere augurken- centra's, was deze export niet zo be langrijk. De oorzaak hiervan was ge legen in de bijzondere teelt-mogelijk heden, welke Roelofarendsveen tot een van de vroegste productie-gebieden heeft gemaakt. Als de andere augurken centra's aan de eerste oogst gaan be ginnen, heeft Roelofarendsveen reeds vier weken augurken in volle overvloed aan de veiling. Juist in deze vier weken toonde Engeland voorheen zijn be langstelling voor deze augurken en be taalde met een behoorlijke prijs. Na de oorlog stond, echter de export van verse augtrken op Engeland geheel stil. Als reden hiervoor werd opgege ven, dat de augurken niet in de han delsovereenkomst mochten worden op genomen. Het gevolg was, dat de augur ken, die veelal met glas vervroegd wa ren, voor zeer lage prijzen verkocht werden, en somtijds aan vernietiging prijs gegeven moesten worden. Was het eenmaal Augustus, dan toonde de conservering haar belangstelling, met het gevolg, dat de prijzen weer op een behoorlijker niveau kwamen te liggen. Wij hebben daarom bij een inzoutery geïnformeerd, waarom de augurken niet vóór Augustus in het. vat verwerkt werden. Het vakkundig antwoord hier op luidde: „Voor Augustus hebben de augurken nog niet voldoende hard heid. en kunnen daarom in gezouten toestand niet goed houdbaar genoemd worden". Het is dus te begrijpen, dat wij met verheugde blik vorige week de balen augurken weer naar Engeland zagen verladen. Jammer genoeg werd deze export na enkele dagen plotseling weer stopgezet. Natuurlijk gingen wij, nieuws gierig als wij waren, op informatie uit. Het gehele drama kwam ons toen ter ore. Daar de augurken ook voor dit jaar niet in de handelsovereenkomst waren opgenomen, was aanvankelijk de export niet mogelijk. Toch wilden ook de Engelse afnemers onze augurken wel kopen. Dit bleek wel, doordat aan de Engelse handelaren importvergimnlngen .werden verleend onder de naam van I Rldge cumcumbers, hetgeen in Enge- gcuiui„.,.ijke naam voor onze grove augurken is. Het Centraal Bu reau van de Tuinbouwveilingen' en het Uitvoer-Contröle-Bureau konden zich echter met deze gang van zaken niet verenigen. Blijkbaar bracht het gevaar van concurrentie voor de Westlandse komkommers onrust in de gelederen. Het gevolg was, dat beiden haar macht deden gelden, en de export van augur ken verbood. Een belangrijke deviezen- bron werd botweg dicht gegooid. Augurken, door Engeland tegen hoge prijs gevraagd, werden door Ned. in stanties, zeggende werkzaam te zijn voor het belang van de tuinbouw, voor export geweigerd. Natuurlijk is het thans begrijpelijk, dat de Veense tuin ders in het sprookje van „Engeland wil geen augurken" niet meer geloven. Moeten wij daarom geloof hechten aan een ander verhaal, nl. dat de blikcon- servenfabrikanten bang zijn, dat met j export van verse augurken de afzet voor augurken in blik zal verminderen en zij daarom sterk ageren tegen de export van verse augurken? Pit wil er bij ons niet in, want de Nederlander is toch handelsman genoeg omte besef fen, dat de klant koning is. Daarom begrijpen wij niet, dat thans aan de vraag van Engelse zijde voor verse augurken geen gevolg wordt gegeven. Temeer, daar overdui delijk gebleken is, dat de weg voor ver zending open staat, mits de Ned in stanties haar medewerking verlenen. Reeds vele malen heeft de Veenstreek voor haar belangen moeten strijden. Naturlijk zullen zij het er ook nu weer niet bij laten zitten en trachten om als nog deze export weer opengesteld te krijgen. Reeds lange tijd h«fcfoen wij'tals een gemis aangevoeld, dat ook de Veen- streek in de leiding op tuinbouwgebied haar vertegenwoordiging nog niet heeft verkregen. Dit is gelukkig wèi het ge val bij de Stichting van de Landbouw. Zou het daarom geen aanbeveling ver dienen, dat zaken van zo groot belang In handen van deze instantie werden j gegeven? Immers nog steeds is van kracht „Die het dichtst bij het vuur zit, warmt zich het best". Hiermede willen wij niet zeggen, dat de betref fende instanties niet genoeg verant woording en kennis van zaken hebben, maar wel willen wij hiermede de wens uiten, dat de belangen van alle tuin- bouwcentra's de aandacht krijgen die zij waard zijn. opdat voor allen gelijke kansen op een gezonde export zullen open staan. ZEILEN. Aantal inschrijvingen voor Kaagweek overtreft alle verwachtingen Het aantal inschrijvingen voor de Kaagweek. welke Vrijdag a.s. een aan vang neemt, overtreft alle verwachtin gen. Verleden jaar, toen in totaal 394 jachten aan de diverse wedstrijden deel namen, wreef men zich reeds in de han den en sprak men#van een recordjaar, dit jaar zullen het er liefst 474 zijn, die de vijf dagen welke de „Kaagweek" duurt met elkaar de strijd zullen aan binden. En buiten deze grote uitbreiding van het deelnemersaantal heeft ook het wedstrijdprogramma er een nummer bh gekregen. Op Vrijdag zal behalve de team- onderlinge eenmans- en motorbootwed strijden voor het eerst een afstands wedstrijd voor toerj achten worden gehouden. Deze wedstrijd, welke is over genomen uit Zweden en daar wordt gehouden met een tijdsduur van 24 uur, is voor de Kagerplassen aangepast en verkort tot een vaartijd van 4 uur. Het doel van deze wedstrijd is om in die vier uur de grootst mogelijke afstand af te leggen en het grootst mogelijke aantal contróleposten aan te lopen (Er zijn 12 contróleposten). De aankomst moet plaats vinden precies vier uur na het startschot, is men later dan krijgt men strafpunten, die dan worden afge trokken van het aantal behaalde winst punten. En buiten deze interessante afstands wedstrijd en vele andere belangrijke races vermeldt het lijvige programma de traditionele HollandFriesland Re genboogwedstrijd, het hoogtepunt van de Kaagweek. en een extra groepswed strijd in de 16 M2 klasse tussen Noor delijke en Westelijke zeilers. Bovendien zal dit jaar een ooggètui- geverslag van de wedstrijden worden gegeven, hetwelk zal worden weergege ven door luidsprekers op het startter rein zodat het publiek steeds op de hoogte blijft van de situatie in de kam pen tussen de beste Nederlandse zei lers. DUIVENSPORT. „De Zwaluw" (Voorschoten) Wed vlucht vanaf Lyon (Fr.). Afstand 711.64 km. In concours waren 52 vogels. De eerste duif werd geconstateerd Zater dag te 20 uur 56 min. en 36 sec. De laatste prijswinnende op Zondag te 13 uur 9 mm. en 42 sec. De prezen werden als volgt behaald: J. P. v. d. Assem 1, 6, 8,11; A. van Rooiien 2, 3, 10, 12; J. Caspers 4; Th, v. Geylswijk 5; F. Hendriks 7. 9; V. L. Pierlot 13. 15. H. Schoo 14; G, Zwaan 16; C. Zwaan 17 ,„De Reisduif" (Hazerswoude) - Wed vlucht met jonge duiven vanaf Roo sendaal, afstand 67,05 K.M. In concours waren 94 duiven, die wer den gelost om 2 uur. Aankomst eerste duif om 3 uur 11 min. 48 sec. (snelheid 933.10 meter per minuut)laatste prijs winnende duif om 3 uur 16 minuten 23 seconden (snelheid 840.60 meter per minuut). Uitslag: K. Starreveld le, 5e en 8e; P. v d .Male 2e en 15e; P. van Wieringen 3e en 18e; P. J Fase 4e, 6e, 9e. 10e, 12e en 13e; W, Lindhout 7e en 16e; C. Groen lie; C. van Veen 14e; W. G. de Jongh 17e; N. v. d. Bosch 19e prijs. „De Luchtbode" (Boskoop) Wed vlucht met jonge duiven vanaf Tilburg. Afstj. 60 K.M, De volgende vogels wer den gelost om 8 10 uur bij N.W. wind. Aankomst le duif 9.44.37 uur, laatste duif 11.26 01 uur. Uitslag: 1. 38 A. Ver hoef; 2, 4, 53 P. de Lang; 3, 8, 21 A v. Vliet; 5, 18, 22, 32 C, F. Middelkoop; 6, 9. 17, 35 A. Sytzema; 7, 30, 36, 41 G. de Way; 10, 29. 45 J, Kraan; 11, 19, 47 W. v. Leeuwen; 12, 15, 25 J. Kamerbeek; 13. 16, 20, 24, 33. 43, 46. 48, 50, 51 G Lamoree; 14, 26, 40 J. IJegenkamp; 23, 27. 44 M v. d. Berg; 31 H. v. d Willik; 34. 49 A. v. Tienhoven37 N, J. v. Bu ren; 39 W. v. d. Jagt, 42 J. Born; 52 J v. Veen. In concours waren 225 duiven. „De Blauwband" (Alphen a/d. Rijn) Wedvlucht met oude duiven vanaf Lyon, afstand 711 km De duiven zijn gelost om 6 uur. De eerste arriveerde om 20.4.20 (Zaterdag) de laatste om 13.29.16 uur (Zondag). In concours wa ren 46 duiven. Gedetailleerde uitslag: J. van Of wegen 1, 6; P. G. Borgers 2, 7, 9,12; J. A Mens 3, 11; H, W. Martens 4; C. v. Ofwegen 5; K. R. Kuipers 8; J. Landaal 10. ZWEMMEN. DAMES-ZWEMPLOEG VOOR LANDENWEDSTRIJD TEGEN FRANKRIJK. Naar wij vernemen, is voor de landen- wedstrijd FrankrijkNederland, welke op 24 Juli a.s. te Parijs plaats vindt, de volgende damesploep samengesteld Geertje Wielema (De Robben) voor de 100 m .rugslag. Marie Louise Va/essen (ZON) voor de 100 m. borstcrawl en Mary Laven (De Robben) voor de 200 m. schoolslag. De 3 maal 100 m. wissel slag zal door dezelfde zwemsters worden gezwommen. Als leidster zal optreden mevr. A M. StenderDegenhart. TENNIS. FRANKRIJK EN ITALIË IN EUROPESE EINDSTRIJD DAVIS CUP. In de te Boedapest gespeelde halve eindstrijd voor de Europese zone van de Davis Cup, tussen Hongarije en Frank rijk, trokken de zonen van Marianne met 3—2 aan het langste eind. Op 22, 24 en 25 Juli a.s. zal nu op de banen van het Roland Garros Stadion te Parijs de wedstrijd FrankrijkItalië in de finale van de Europese zone wor den gespeeld. VOETBAL SERIEWEDSTRIJDEN LDWS. LFCLugdunum 41. Een volledig LFC had met de zwak ke Lugdunum-combinatie weinig moei te. Toch hield de groen-witte verdedi ging een half uur de score blank. Toen pas doelpuntte LFC op gelukkige wijze. Rust 10. Na de hervatting was LFC overwe gend sterker en voerde regelmatig de stand tot 40 op. Een kwartier voor het einde wist Lugdunum een tegenpunt te scoren. LFC plaatste zich door deze overwinning in de demifinale tegen LDWS. Sportspl inters Door een betreurenswaardige ver wisseling is de uitslag van de laatste set-s van het dubbelspel Cochell en Van SwolBrown en Rinkel onjuist gepu bliceerd, Cochell en Van Swol wonnen, gelijk gemeld, de eerste sets met 63, 62, dooh verloren de volgende met 4—6, 6—8. 2—6. VACANTIE-ADRESSEN Wy verzoeken onze abonné's die ook tydens hun vacantie ons blad regelmatig wensen te ontvangen, hun vacantie- adres(sen) bytyds aan ons mede te aelen, met duidelyke vermelding van de eerste en de laatste dag waarop toezen ding gewenst wordt. Portokosten voor toezending aan een adres in Nederland wordenniet berekend, doch slechts 15 cent administratiekosten per adres, onversohillig de duur. Na thuiskomst wordt per kwitantie over deze kosten ivoor weekabonnementen met inbegrip van het abonnementsgeld) gedisponeerd. DE DIRECTIE NIEUWE UITGAVEN. Verschenen bij: J. Philip Kruseman Ultg. My, Den Haag: Wild is de stroom, roman door Louis Bromfleld, vertaald uit het Amerikaans, door H. N. Brunt. Het groene licht, roman, door Lloyd C Douglas, vertaald uit het Amerikaans door H. H. J. Maas. onder toezicht en met een Inleiding van Dr P H. Rltter Jr. 6e druk. Hoe maak lk vrienden en leef lk ge lukkig, door Dr Dale Carnegie, Ned be werking uit het Amerikaans door John Kooy met voorwoord en bewerking van deel 6 door Dr B. Premsela, 4e druk. Ultg. Mij de Kern, Den Haag: Nacht over de aarde, roman door Delmo Sclfonl. uit het Italiaans vertaald door Dick Kolthoff. Leopold Ultg. Mij, Den Haag: Kinderen va'n mijn hart, roman door Gilbert Cesbron, vertaald uit het Frans door N del Campo Hartman-Zwager. Uitgeverij In den Toren, Naarden: Albert Schweitzer, leven en werk. door Emll Lind, met een voorwoord van Stefan Zwelg, vertaald door Jan Poortenaar. By de N.V. Leldsche Drukkerij verscheen een „Verzendgids voor Lelden" ten dienste van het Leidse zakenleven, bevattende een alphabetlsche opgave van alle van Lelden uit per bodedienst bereikbare plaatsen ln Nederland. Daarachter is tevens vermeld welke vervoerders een dienst op deze plaatsen onderhouden. Ook ls een alphabetlsche lijst van bode diensten opgenomen. Ongetwijfeld een nuttig en handig boekje, waarvan door vele Leidse zakenlieden een dankbaar ge bruik zal worden gemaakt. Wereldraad van Kerken BEHANDELING VAN KERKEN IN OOST EUROPA ONJUIST. Een groep vooraanstaande Chrlsteiyke leiders zal een verklaring opstellen over godsdienstvrijheid, waarbij ln het bij zonder zal worden verwezen naar de kerken in de Oost-Europese landen. Dit zal geschieden uit naam van het cen trale comité van de Wereldraad van Kerken. Op de vergadering van de centrale raad heeft dr G. K. A. Bell. bisschop van Chichester, verklaard: „Als wy niet spre ken, is Qns stilzwygen welsprekend. Het ls onze plicht onze overtuiging uit te spreken, dat de huidige behandeling van de kerken ln Oost-Europa onjuist is". Bisschop Arne FJellbu van Noorwegen zei, dat in de verklaring niet moest worden gepoogd een oordeel te vellen over communisme en kapitalisme als economische stelsels. De kerk had slechts het recht een totalitarisme te veroor delen, dat aanspraken op de gehele mens doet gelden en tracht zijn gods dienstige vrijheid te beperken, Dr John A. Mackay (V.S.) verklaarde, dat de verklaring ook melding moest maken van Inbreuken op de godsdlenst- vryheid in andere delen van de wereld. Dr W. A. Visser 't Hooft, algemeen se cretaris van het centrale comité zei dat dit comité zich er ook van bewust dient te zijn, dat de exploitatie van de kerken voor politieke doeleinden een even ern stig gevaar voor het Christendom ls als de meer rechtstreekse vormen van on derdrukking van het godsdienstig leve*. Men dient zijn Christeiyke Inzichten nlel door „Westerse" vooroordelen in gevaar te laten brengen, aldus spreker Ds J. L. WIELENGA, Ds J. L. Wlelenga, Geref predikant te Oudewater is tot het ondergaan van een kuur opnieuw naar Zwitserland ver trokken. CHRIST, GODSDIENSTONDERWIJS OP DE SCHOLEN IN OOST-JAVA. Na overleg tussen het Comité voor Christelijk onderwys van de Oost-Ja vaanse Kerk met het hoofd van de Dienst van Onderwijs te Surabaja, ls door deze laatste bepaald dat op de scholen, die voorheen beheerd werden door de Zending en thans onder toezicht staan van de schoolopzieners, de gele genheid gegeven zal worden onderwijs te ontvangen ln de Christelijke godsdienst. Deze regeling is na de oorlog met Japan de eerste, waaruit blijkt, dat deze scholen officieel als Christelijke scholen zullen worden aangemerkt. PREDIKBEURTEN VOOR WOENSDAG. Katwijk aan Zee Chr. Geref, Kerk: 8 uur ds P. v. d. Bijl. Geref. Gem. (Remisestraat)7.30 uur ds M, v. d. Ketterij, van Vlaardlngen. Boskoop Ger. Gem.: 7.30 uur ds H. Llgtenberg. Ned. Herv. Kerk Beroepen: te Gouda (vac.-C. A, Korevaar) G. Boer te Putten en (vac. 6de pred.pl.) H. M. Cnossen te Breukelen; te Vreeswijk J. W. de Bruyn te Sprang; te Nijmegen J. v. d. Berg te IJimilden; te Voorthulzen (3de pred.pl.) C. Treure te Wllsum, die bedankte voor Muiden en voor Vlnkeveen; te Vlanen H. P. Hulsman te Makkum; te Oostvoorne (Evangelisatie) Th. S. Houtsma, Ind. pred. met verlof te Oosterbierum. Bedankt: voor Noordgouwe A. Kooi- stra pred. ln alg. dienst te Arnhem; voor Stavenlsse J. v. Drenth te Waverveen; voor Harderwijk (toez) (vac.-J. J. Tim mer) H. Roelof sen te Bodegraven; voor Utrecht (vac.-G. W. Oberman) A P. v. d Haas te Enschedé. Geref. Kerken Bedankt: voor 's-Gra- venzande (vac -E. Masselink) G. Brouwer te Harlingen. Beroepen: te Pesse A. Wiersinga, cand. te Baarn; te Nunspeet E. J. Wasslnk te Doetlnc-hem. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Vllssingen J. P. Geels te 's-Gravenhage- Oost. Tweetal te Doesburg: M. Overduln te Nleuwpoort en Jac. Overduln te Meppel. Tweetal te Den Helder- M. Holtrop te Haarlem Noord en W. Ruiter te Sneek; te Wormerveer: D. Coppoolse. cand. te Ouderljn en A. J. J. v. d. Pol, cand. te Nijmegen. Geref. Gemeenten - Tweetal te 's-Gra- venhage: Chr. v Dam te Werkendam en L. Rljksen te Leiden; te Scherpenlsse T. Dorresteljn te Opheusden en Chr. v. Dam te Werkendam. Beroepen- te Terneuzen Chr. v. Dam, te Werkendam. Komst van Paulus in Griekenland wordt herdacht PELGRIMS UIT DE GEHELE WERELD NAAR ATHENE. Dr Hamilcar Allvisatos van de Grieks orthodoxe kerk, heeft het centrale comité van de Wereldraad der Kerken meege deeld, dat Pelgrims uit alle delen van de wereld ln Juni 1950 te Athene zullen gaan herdenken, hoe de apostel Paulus 1900 Jaar geleden naar Griekenland kwam Het hoogtepunt van deze herdenking zal bestaan uit een plechtige pelgrims tocht naar alle plaatsen, waar Paulus gepredikt heeft. De pelgrimstocht zal op feestelijke wyze in Athene eindigen. Het Bestuur van de Leidsche Chr. Besturenbond nodigt alle leden van de Chr. Vakbeweging en andere belangstellenden uit op Woensdagavond 13 Juli tussen 710 uur, het Ge denkraam, dat geplaatst is ter gelegenheid van het C.N.V.- jubileum in het gebouw voor Chr. Sociale Belangen, Oude Singel 236, te komen bezichtigen. TOEGANG VRIJ. Ve natuur !s wef ie overtreffen! vindt 't Vissertje Puur natuur, pure gezondheid dus, zo'n Hollandse Nieuwe. Komaan, geniet nü! Ze zijn bijzonder mals dit jaar! Eerste Leidse Modevakschool „COUPE NATIONAAL", o.l.v. gediplomeerd lerares Vanaf heden inschryving voor de September-cursussen Costumière, Coupeuse en Lerares. Tevens opleiding voor het Staatsexamen Nuttige Hand werken akte K. Mej. A. VERMOND, Maurits- str. 27, Leiden, Telef. 21778. Rijlaarzen. Te koop gevr, een paar herenrljlaftrzen. mt 4041. moeten ln goede staat zijn. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 320 k. Goed tehuis gezocht voor lieve hond van drie maanden, bastaard herder. Wordt be slist niet afgegeven voor ket tinghond. Dierenbescherming Hoofdstraat 354, Sassenhelm. Rustig Chinees student (hogere jaars) zoekt zit- slaapkamer (of zit- en slaap kamer), met of zonder pen sion, ln Lelden of naaste om geving. Brieven Bur. ran dit Blad onder No. 322 k. Jonged. v. g. h„ werkz. lab. Acad. Zlekenh,, zoekt goed gemeuib. zlt-sl kamer met pens. Brieven Bur. van ölt Blad onder No. 328 k. Net. meisje vraagt een slaapkamertje, weekend af wezig. Brieven Bur, van dit Blad onder No. 330 k. Door heer. geg. st„ b. b. li. h., ln klein gezin of bij wed., als alleeninw.. gem. of ongem. kamer, eigen bed, Gez. sfeer In Tulnst. of omg. Ook Wassenaar. Brieven Bur. v. d. Blad onder No, 332 k. 2 studenten zoeken kamer en cvt. zijkamer, liefst met gaspit, zonder pension. Per 1 Oct. Brieven aan Paetsstraat 34 B R'dam. Heer. mlddelb. leeft., zoekt zlt-slaapkamer. Zo nodig met pension. Gaarne prllsopgave. Br. Bur. v. d Blad No 356 k M Gem. zlt-slaapkamer gevr., j voor 3de Jaars mcd. stud, in de buurt van Ac. Ziekenhuis. Brieven voor J. M. D. Boer- haavelaan 51. 0 Flinke werkster gevraagd. I voor i morgen per week. Wllhelminapark 31, Oegst- geest. 0 Te leen gevraagd door par ticulier f. 100 met wekelijkse terugbetaling van f. 7 50 plus rente, spoed gewenst Br. Bur. v d. Blad No. 381 k 0 Woonboot te koop gevr. Aanbiedingen met volledige beschrijving en prijs alsmede waar en wanneer te zien Bur. van dilt Blad' No. 391 k. E3 Gevraagd bii de Rijksuni versiteit voor het Academie gebouw een flinke werkster voor hele dagen. Zioh te ver voegen bil de Custos. Rapen burg 71. i 0 Jonge vrouw vraagt naai-, stop- en verstelwerk aan huis Br. Bur. v. d. Blad No. 340 k. AANGEBODEN H Golfplaten Nieuwe en ge bruikte golfplaten ln diverse maten Voorts melk^ereed- sohap, bascules gewichten, asphalt, stalart.. eiken spek en waskulpen. Vanouds voor deligst adres: A. J. Hartwilk. Landbouwadres. Nieuwe Bees tenmarkt 79, Telef. 26627 24013, 0 Motorrywielen. 1 FN 50(1 cc. KK 1939, model M86, 1* Arlël 500 cc ZK 1933 voor la ge prijs. C. v. d. Zon, Moto ren handel, Hereweg 448 B, Lisse. Tel. Sassenhelm 7486 Kamer. Aangeboden com fortabele herenkamer. ge meubileerd, met aangebouwde zonnige serre, aparte slaap kamer. bad en tel. aanwezig. Direct te aanvaarden. Ultsl v. oudere Jaars. liefst me disch. f. 60 p. rand. Brieven Bur. van dit Blad No. 333 k. 0 Te huur gesl. zlt-slaapk., goede stand. str. water, stook- gel.. voor dame, b. b. h. h liefst w.e. afwezig. Geen kook sel. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 338 k. Te koop 4 1/2 maand Chow Chow met stamboom (reu). Voorstraat 38. Leiden. 0 Het Griekse letterschrift voor beginners 'n fataal strui kelblok! De grote vacantie ls toch te lang. daarom: Rope- title (taken, herexamens!) of voorbereiding JuliAugustus Oude talen. mod. talen vanaf f,0.75 p. uur. Brieven Bur v. d. Blad onder No. 345 k. Automatiek. Twee ln goede staat zijnde automaten aan geboden. 4 rijen warm en koud buffet. Brieven Bur. van dit Blad No. 350 k. 0 Laat Uw snelweger ijken. WIJ v- -••gen dit voor U en geven U dan een snelweger ln bruikleen. Het Leidse Inven tarishuls. St. Aagtenstr. 30 32. Lelden, Tel. 25850. B Kippen. Aangeb. 5 wilde Leghorns hennen, aan de le leg. Te bevr. Tulpenstraat 18. 0 Te koop aangeboden een 1-pers. eiken ledikant. Te bevr.: Hoefstraat 21. B Te koop een mooi sportpak en winterjas, z. p.. glaslamp. Bakhuis Rozenboomstraat 17, Lelden, 0 Juffr. biedt zich aan voor de avonduren, onverschillig wat. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 371 k. 0 Buitenboordmotor, Cham pion 1 cyl-, 2 1/2 P K„ we gens overcompleet. Te bevr.: Juffermans, Haarlemmertrek vaart Oegstgeest. Jachthaven Welgelegen 's avonds van 89 uur. H Woonarkje te koop voor billijke prijs, groot 10 m„ be staande uit woon- en slaap kamer, liggende aan de brug aan de Rllnsburgerweg tussen Katwijk en Rljnsburg. Aldaar te bevragen. 0 Nette werkster biedt zich aan voor 3 dagen per week. Dinsdag. Woensdag en Vrij dag. Aanvraag met brieven onder letter ,J. aan T. van Beelen, Wilhelmlnastraat 15. te Katwijk aan Zee. H B. a. flink jong meisje, voor winkel of ln de hulshou ding. ook bij kinderen of als 2de meisje, liefst ln de stad, tegen 8 Augustus of later. Br. Bur. v. d. Blad No. 385 k Te koop een ln goede staat zijnde kinderwagen, prils f.50 Te zien na Dinsdag. Garenniarkt 3 boven. Boten aangeboden. Een mo torsloep met eikenhouten op bouw en prima motor, geheel compleet en een Friese zoil- Jol met nieuw tuig en rie men tegen elk aann. bod. C. B. Labruyère Haarlem merstraat 117. B Biedt zich aan nette huls- houdster, leeft. 48 Jaar, liefst Lelden of omgeving. Brieven No. 47 H. J. den Boer's Boek handel, Laanstraat 69. Baarn. DIVERSEN H Verloren Vrydagnanildd., gaande van H. Rijndijk, Zoe- terwoude. via Breestr. en Noordeinde n. Mcrschw. af- knoopb. Egypt, kat capuchon Voor vinder h. beloning. De Wetstraat 19. E5 Wonlngrull. Aangeboden le etage. Den Haag; grote suite m. serre, kabinet en keuken, halve zolder en slaapkamer. Gevraagd klein huls of par- I tei-re Oegstgeest of Lelden. Br. Bur. v. d. Blad No. 341 k waarschuwt U „Laat U niet betoven van Uw kans op roraanciek door verwaarlozing van de huid. Her actieve schuim van Lux Toilet Zeep geeft Uw huid frisse, nieuwe schoonheid". 9 van de 1 0 filmsterren gebruiken LUX toilet zeep LT2 74-024

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 6