Fransman Lapebie wint achtste étappe Vier dagen in liet zadel Honderd gulden en een jaar gratis zuivelproducten voor opa Berkliouwer xAlplien huldigde Laura-rijders op grootse wijze Geslaagd dank zij RESA - HILVERSUM EEN VAGE HERINNERING Pamela em de Radio-programma ZATERDAG 9 JÜLÏ (Van onze sportredacteur). Opa Berkhouwer, een krasse 73-jarige uit het plaatsje Stobvykersluis, kon gisteravond het mooie bedrag van honderd gulden in zijn portefeuille stoppen. En bovendien kon hij naar zijn woonstee terugkeren met de pret tige wetenschap, dat hij zich een heel jaar lang gratis te goed kan doen aan boter, melk, kaas en eieren. Want opa Berkhouwer heeft hierom gewed; hjj heeft gewed met zijn dorpsgenoten, dat hij de Alphense Rijwiel Vierdaag se zou uitrijden. En hij is geslaagd, cum laude! Ais een jongeman van twin tig heeft hij de 477 kilometers verslonden en gistermiddag, tijdens de fan tastische intocht van de Laura-rijders in Alphen, kwam voor hem de wel verdiende beloning. Enthousiaste supporters haalden hem bij het binnenrij den van zijn fiets en plantten hem op de treeplank van de reparatie-auto. En zo maakte de krasse Berkhouwer, sportief gekleed in een voetbalshirt, zijn broekspijpen stoer in een paar geweldige sokken gepropt en een gebreid mutsje met een eigenwijs kwastje op hei hoofd, gelijk een veldheer zijn zegetocht door het industriestadje aan de Rijn. Met enorme kransen om zjjn schouders en in zijn arm fraaie bossen bloemen, die hem door lieftal lige Alphense schonen als blijk van eerbiedige hulde werden aangeboden. Opa Berkhouwer was niet de oudste deelnemer aan deze prachtig geslaag de tweede Laura-rit, maar hij was zeker do opvallendste. Het aantal kilometers, dat de rijders blauw oog. En dan die jongeman, die op deze vierde en laatste dag van de Laura-rit onder hun wielen moesten la ten wegglijden, was, vergeleken bij de andere dagen, een peuleschilletje, beter gezegd: een luchtig dessert na een zware kilometermaaltijd. Het waren er slechts 93. De tocht ging gisteren naar Rotter dam en door deze parel aan de Maas was een 'parcours van 25 km. uitgezet, waarbij de belangrijkste bezienswaardig heden van de havenstad bezichtigd werden. Een woord van hulde mag hier niet aan de Rotterdamse verkeerspolitie onthouden worden, die de Laura-fami- lie op werkelijk voorbeeldige wijze op de tocht over de Maasstedelijke kinder hoofdjes escorteerde en behulpzaam was. Van Rotterdam ging het over Gouda en Boskoop naar Bodegraven, waar de rij ders werden opgevangen om in gesloten formatie de laatste vijf kilometer naar Alphen te rijden. En deze laatste kilometers zijn een ware zegetocht geworden, een tocht om nimmer te vergeten! Zo'nenthousiasme hebben wij slechts zelden meegemaakt. Reeds bij Zwairjmerdam kregen wij een klein voorproefje. Daar stonden school kinderen langs de weg en zij zwaaiden de Laura-rijders met oranje vlaggetjes een hartelijk welkom toe. En toen de intocht in Alphen. Eenvoudig om niet te geloven. Heel de stad was uitgelopen, het werk stilgelegd en langs de route hadden zich rijen dik de Alphenaren opgesteld, met bossen bloemen waar onder zij de rijders bijna bedolven. De duizenden werden niet moe met de Laura-fietsers toe te juichen. Het was een grootse en tegelijk ontroerende ma nifestatie, welke uiting gaf aan de warmte en het medeleven van ae> inwo ners voor Gastelaar's schepping: De Al phense Rijwiel Vierdaagse. En laten we eerlijk zijn, de deelnemers verdienden deze ovatie's, want hoewel de Laura- tocht een toeristisch evenement beoogt te zijn, is hij in werkelijkheid een pres tatietocht. Vier dagen lang hebben de rijders met regen en wind te kampéh gehad, vaak op open polderwegen en meermalen hebben zij zich het devies van de Laura „Beginnen, Volharden, Volbrengen" voor ogen moeten halen om er het bijltje niet bij neer te gooien. En dit laatste heeft niemand gedaan. Zelfs die Hagenaar niet, die elke mor gen op zijn motor van de Hofstad naar Alphen kwam snorren om daar op de fiets te klauteren en die gistermorgen een smak met zijn motor maakte en daarbij een lelijke wonde aan het been en een blauw oog opliep. Misschien was het niet verstandig van die Haagse fiets- enthousiast, maar de Laura-rit wilde hij uitrijden, ondanks bloedend been en slechts één been kan gebruiken. Ook hij volbracht de tocht met goed succes. Prestaties die eerbied afdwingen! In de feesttent op het IJsclubterrein volgde ten slotte de prijsuitreiking. Die genen, die de tocht voor de eerste maal reden, kregen de Laura-medaille en zij, die voor de tweede maal deelnamen, kregen daarop een gouden tweetje. Groepsprijzen werden door de burge meester van Alphen, mr Schokking, uit gereikt aan de politiekorpsen van Al- phen, Rotterdam, Zaandam en Den Haag en aan de teams van de Alphense Gemeentewerken, Water- en Lichtfa briek en de verffabriek Varrossieau. Tijdens deze feestelijke uitreiking werd o.m. het woord gevoerd door de heren B. Knaapen, voorzitter van het organi serende comité, de heer Gastelaars, de geestelijke vader van de Rijwiel Vier daagse en door burgemeester Schokking. Zij hoopten allen dat de deelnemers (sters) een prettige tijd in Alphen had den doorgebracht en riepen hen bij voorbaat een hartelijk welkom toe voor de derde Laura-tocht. Namens de deelnemers sprak ten slot te mr De Heer uit Rotterdam. Hij dank te de organisatoren en bood namens al len mevr. Gastelaars bloemen, de heer Gastelaars sigaren, de heer Teun van Dam een doos bonbons en het hele co mité een reusachtige taart aan. En daarmee behoorde de tweede Lau ra-tocht tot het verleden, maar hij zal én de deelnemers én de Alphenaren nog lang in het geheugen blijven, DE ATHLETIEKWEDSTRIJDEN. In aansluiting op ons verslag van de atletiekwedstrijden van Donderdag avond, verzocht men ons nog mede te delen dat daaraan op verzoek van' de AAV 1936 ook werd deelgenomen door leden der Leidse clubs Holland en Spor tief. De uitslagen waren wat deze deelne mers betrof als volgt: 600 M. jongens A: 1. A. Post (Hol land) 1.36.3; 2. J. den Tonkelaar (Hol land) 1.37.1. 600 M. jongens B: 1. A. Marks (Hol land) 1.36.8. 100 M. jongens A: 1. J. v. Haarlem (Holland) 11.3. 100 M. heren: 4. A. v. d. Houwen (Holland) 11.9; 5. A. R. v. Es (Holland) 12.2. Zweedse estafette: 4. Holland 2.23.9. 80 M. meisjes A: 2. T. Zoet 11.2; 5. T. Noort 11.6 (beiden Sportief). 100 M. dames: 3. N. Braggaar (Spor tief) 14.-. 4 x 100 M. dames: 2e. Sportief. OM HET EUROPEES BRIDGE-KAMPIOENSCHAP. De resultaten van de ontmoetingen, gespeeld in de negende ronde van het Europees kampioenschap bridge-vier tallen luiden: Nederland won van Frankrijk met 58 tegen 34 matchpunten; Zweden won van Ierland met 52 tegen 25 matchpun ten; Noorwegen won van Groot Brit- tannië met 52 tegen 34 matchpunten; Finland speelde gelijk met België 53 te gen 51 matchpunten; Denemarken speelde gelijk anet Italië beiden 26 matchpunten; IJsland vrij. De stand is thans: Groot Brittannië 13 punten, Zweden 12, Denemarken 12, Italië ld, IJsland 8, Noorwegen 8, Ne derland 7, België 7, Frankrijk 6, Fin land 6, Ierland 0 punten. VOETBAL UVS—DWS. U.V.S. komt hedenavond op het LDW S-terrein tegen DWS als volgt uit: Doel: Breyer; achter: Onderwater en Den Daas: midden: v. Duyl. Erades en Koolhaas: voor: Van Beek. v. d. Leer, Heemskerk, Laurier en Ernst. KORFBAL VICUS ORIËNTIS NAAR SHEFFIELD. Nadat verleden iaar een aantal korf baller (sters) uit Sheffield als casten van Vicus Oriëntis hun vacantie alhier heb ben doorgebracht, zullen thans 16 leden van V.O. een tegenbezoek brengen aan Sheffield. Hedenavond vertrekt het ge zelschap per nachtboot naar Engeland, alwaar men 14 dagen hoopt te blijven. DE ZOMERAVOND-COMPETITIE. Voor deze competitie werden de vol gende resultaten verkregen: Afd. A: Vicus Oriëntis A—Algemene A 65; Fluks AVicus Oriëntis A 14, Afd B: AZL—KNS 9—0; Vicus Ori ëntis CFluks B 122. Volgende week staan de volgende ont moetingen od het programma: Maan dagavond: De Algemene AZuider kwartier A: V. Oriëntis CDe Demping. Dinsdagavond: Fluks AV. Oriëntis B; NSA—De Algemene B, Vrijdagavond: Zuiderkwartier A—Vicus Oriëntis B; Zuiderkw. B—AZL. SCHAKEN. TSJECHO-SLOVAKLIE NEDERLAND 5^—414. De uitslagen van de drie afgebroken partijen, welke gisteren werden voort gezet lulden: Dr Euwe—Foltijs 1—0; v. d. Berg— Ujtelki 1—0: Stumpers—Rohacek 01. De stand na de eerste ronde was 4!» 2»,- ten gunste van Tsjechoslovakije, zo dat de Tsjechen ten slotte met 5Vï4V2 punt de ontmoeting hebben gewonnen TENNIS. OM DE DAVïS-BEKER, Italië leidde na de eerste dag in de wedstrijd tegen Zuid-Slavdë voor de halve eindstrijd der Europese zone van het Davisbekertournooi met 20. De resultaten luiden: Gianni Cucelli. (Ita lië) sloeg Drago Mi tic (Zuid-Slavië) 57, 6—(2, 6<1, 75;Onapele (Italië) sloeg Pallada (Zuid-Slavië) 64, 64, 6—1. 3.800.000 WERKLOZEN IN DE V.S. Officieel wordt medegedeeld, dat er gedurende de maand Juni 3.800.000 werklozen in de Verenigde Staten waren, hetgeen ongeveer een half millioen meer is dan in Mei. (Foto Lux-Alphen) In de nauwe Alphense straten dromden talloze belangstellenden samen om de aankomst der Laura-rijders gade te slaan. BRIDGE EUROPEES KAMPIOENSCHAP. Nederland verliest opnieuw. De resultaten van de ontmoetingen, gespeeld in de achtste ronde van het Europees kampioensohap luiden: Italië remise met Noorwegen met resp. 41 en 37 matchpunten: Finland sloeg Nederland met 45 tegen 31 match punten: Denemarken sloeg Ierland met 47 tegen 34 matchpunten; Groot Brit tannië sloeg Zweden met 41 tegen 17 matdhpunten; Usland sloeg België met 59 tegen 45 matchpunten. Frankrijk had vrij. De stand is thans: Groot-Brlttannië 13 punten; 2. Denemarken 11 punten; 3. Zweden 10 punten; 4. Italië 10 pun ten; 5. IJsland 8 punten: 6. Frankrijk 6 punten; 7. België 6 punten; 8. Noor wégen 6 punten; 9. Finland 5 punten; 10. Nederland 5 punten; 11. Ierland 0 punten. CRICKET NED. CRICKETBOND Programma voor morgen. lste klasse: HBS-VRA; HCC II-ACC: HCC I—RW (terrein RW); PW— Kam pong: VWSparta 2de klasse A: LCC—HCC III; Hercu les—Quick (H): TCC—HDVS II. 3e klasse B: Quick III—Ajax: HCC IV —Krekels; Voorburg II—HBS III; VUC II—Kieviten. DAMMEN. LEIDSE DAMVERENIGING. De jaarvergadering. In het Racdthuys hield de Leidse Damvereniging haar jaarvergadering, welke goed bezocht was. Door drukke werkzaamheden van de voorzitter J. Vermeulen, werd deze vergadering ge presideerd door de wnd. voorzitter, de heer B. Slegtenhorst. Na een kort over zicht van het afgelopen verenigings- jaar, bleek dat de vereniging, zowel moreel als financieel er goed voor staat. Daar enkele bestuursleden zich niet meer beschikbaar konden stellen, is het bestuur voor het komend vereni gingsjaar als volgt gekozen: voorzitter, B. Slegtenhorst, secr. E. Klinkenberg, penningmeester C. B. Janssens, alg. ad junct W. de Roode en comm. v. mate riaal Th Uyttenbogaard. De techische comm. werd bij acclamatie herkozen, t. w. B. de Kier, voorzitter, W. Heemskerk, wedstrijdleider. L. C. Gerritsen, redac tie, en A. Sladek en J W. Huisman Sr. De kascontróle-comm. bestaat uit B. de Kier en L. C. Gerritsen. De prijswin naars van de afgelopen bordenwedstrij den waren, J. Klinkenberg, W. Heems kerk, J. v. d. Mey, P. v. d. Stel. L. C. Gerritsen, M. van Leeuwen en J. Mole naar. Een mooi resultaat in deze wed strijden behaalde B. Slegtenhorst door geen enkele maal te verliezen. Het beste resultaat in de afgelopen competitie werd voor het. lste tiental bevochten door P. v. d Stel en voor het 2de tien tal door E Klinkenberg. Na een geanimeerde rondvraag sloot de voorzitter om 12 uur de vergadering. DUIVENSPORT. LEIDSE CONCOURSCOMMISSIE. Wedvlucht met oude duiven van Cor- bell. Aantal vogels 196. gelost te 6 uur met wind uit Noordelijke richting. Af stand 420 K.M. Gem. snelheid le duif 101158 M. per minuut; gem. snelheid laatste duif 891,66 M. per minuut. lste duif te 12.53.43; de laatste prijs winnende duif te 13.49.39. De totaal uitslag werd: J. Bailey 1, 21, 31, 43, 44; H. van Alphen Jr 2; H. Moenen 3, 18; R. P. de Graaf 4; J, Degen 5, 29; M. Noordervliet 6; P. van Griensveen 7, 9; J. Huber 8; gebr. De Groot 10, 24; A. van Weeren 11, 12, 16, 46; G. A. van Albada 13; J. van Alphen 14, 35; D Uythoven 15. 19, 27; H. van Riet 17, 20. 22, 26; A. Polak 23; C. Vlaardingerbroek 25; A. van Noord 28, 30, 40; J. Njjs 32, 47; H. van Alphen 33; H. v. d. Luit 34; J. van Dordt 36. 45. 48; G. v. d. Reyden 37, 42; J. Tijl 38, 39; G. ten Braak 41; B. Ah rends 49. Ronde van Frankrijk Van Steenbergen juichte te vroeg! De étappe van gisteren, van La Ro- chelle naar Bordeaux over 262 km., werd pas op de laatste 60 km. interessant. De renners hadden de Zuidwesten wind tegen en daarom was het ook verklaar baar, dat enkele zwakke pogingen om er tussenuit te trekken, al spoedig vruchteloos werden opgegeven. By Li- bourne, toen er nog 60 kilometer moes ten worden gereden was het Desbats, die er tussenuit trok en aangemoedigd door de duizenden langs de wegen wiSt hü een voorsprong te nemen van 1 min. en 15 sec., maar uit het peleton spron gen vijf mannen weg: Diöt, Tacca, Blanc, Impanis en Peverelli. De strijd werd natuurlijk nadelig voor Desbats en op 30 km. van Bordeaux werd de vluchteling ingehaald. Maar meer ren ners sprongen weg en Van Steenbergen, Lapebie en Caput wisten zioh onder de koplopers te scharen. De beslissing moest in de sprint ko men, maar hier gebeurde iets geks. Men zag, dat Van Steenbergen zich van de groep losmaakte en enkele lengten voorsprong nam. Tot verba zing van iedereen richtte Van Steen bergen zich in de laatste bocht op en liet Lapebie passeren, blijkbaar den kende, dat hij er al was. Toen hij zijn vergissing had bemerkt ging hij La- (Bekende Schriftelijke Cursus) Vraagt ons prospectus Moderne Bedrijfsadministratie - Prak tijk - Boekhouden - Handeiscorr. (f.d.e.) (Adv.) FEUILLETON door NATALIE SHEPMAN 6) U bent geen politieman, wel? Neen... Wat bent u dan? Hij aarzelde even. Toen, als gedreven door iets, waar hij zichzelf geen re kenschap van kon geven, zei hij: O.a. ben ik een boer. Ik werd op een boerderij groot gebracht. Er kwam even een schittering in de grote ogen. Met koeien? Koeien en paarden en een paar schapen. Mijn grootmoeder heeft paarden, zei zij. In 'Virginia. Zij is de moeder van Daddy. Er klonken voetstappen in de hall. Snel zei hij: Je heet Nora, nietwaar? Honora, zei zij met nadruk. Honora dan. Ze zullen je voet weer in orde maken. Mag ik Je nog eens komen opzoeken? Zij knikte, terwijl zij haar ogen op hem gevestigd hield. De dokter kwam binnen met de meid achter zich aan. We gaan een ritje maken, begon hij. All right, zei zij bedaard. Hilda, wil je even mijn jas geven? Dekens alleen zijn wel voldoende, zei de dokter. Ik zal je naar beneden dragen. Zij schudde het hoofd en wendde zich tot Jim. U moet mij dragen. En voegde er toen beleefd tegen de dokter aan toe: Hij is groter en u heeft uw tas. Jim bukte zich en nam haar op. Het meisje wikkelde de dekens om haar heen en toen hij haar in zijn armen optilde, voelde hij haar slanke armen cm zijn hals slaan. Zij sprak niet, terwijl hij haar door de keuken naar de dienstlift droeg, maar hü meende, dat hij haar lichaam eenmaal voelde trillen, net als 'n ouder persoon trilt door 'n onderdrukte snik. Hü was er niet zeker van: hij hoorde geen enkel geluid en haar gezichtje was tegen zijn schouder verborgen. De ambulance stond voor de aohterdeur met een verpleegster en een verpleger er naast. Jim zei tot het kind: Nu zal ik je op dit bed leggen. Je hebt er niet op tegen om achteruit te rijden? Neen. Ik wou, dat u meeging. Ik rzal je komen opzoeken mis schien morgen al. Hij legde haar zachtjes op de brancard en bevond, dat hü een van haar handjes vast in de zijne geklemd hield. Wel te rusten, Honora. Ik zal je komen bezoeken, zojlra ze me bij je toe laten. Hij voelde haar strakke blik in de duisternis op zich gericht. Dag! zei ze zacht. De brancard gleed de ambulance bin nen, de verpleegster stapte ook in en de grote zwarte wagen rolde weg. Gedurende 't gehele verdere verloop van die avond het vervelende gedoe van het nemen van foto's en het over nemen van de verklaring van mrs. Brayle tegenover de politie, want de dokter had haar naar bed gezonden voelde Jim zich eigenaardig afzijdig van de zaak. Het beeld van dat kind, dat daar alleen op haar bedje zat, drong alles in zijn geest op de achter grond. Zij had haar vader zichzelf zien doden, had een man, die zij kende, in een plas bloed zien liggen en had haar moeder half gek van verdriet en vrees gezien; zij was zelf gewond geraakt en had zich beheerst met de waardigheid en de houding van een koningin. Het was ongelooflijk, dacht Jim; 't meest een begoocheling zijn, maar hij wist toch tegelijk, dat dit niet zo was. Maar wat het ook was, 't was hartverscheu rend. In zijn gedachten nam hij dit beeld van haar mee terug naar Chicago en naar de naohtredactie en toen hij voor zijn schrijfmachine zat, kon hij geen regel op papier krijgen hij kon al leen maar met gefronst voorhoofd voor zich uit zitten staren. Vooruit, jongeman, trek er eens op los! adviseerde de man, die aan de lessenaar naast de zijne zat. Wat is er met je? Jims rimpels werden nog dieper, toen hij het papier uit zijn machine rukte en tot een bal in elkaar frommelde. Ik kan geen aanloop vinden.... Kun je geen aanloop vinden en dat nog wel met zo'n verhaal? Ter wijl je practisch een ooggetuige waart? Hoor eens even, er was een kind bij betrokken, nietwaar? Heb je haar ge zien? Jim knikte. Wel, daar heb je je aanloop. Jim wist dat maar al ts goed, maar hij kon er niet toe komen dat kon hij dat kind niet aandoen. Zij zou het verhaal niet zien zij was veilig en wel in het ziekenhuis maar mis schien zou ze het toch op de een of andere dag ondertogen krijgen. Zijn mond trok samen van boosheid. Hij was niet van plan haar leven over de gehele voorpagina uit te smeren zelfs niet als het hem zijn baantje moest kosten. Hij keek eens naar de grote klok. Nog twintig minuten tijd. Langzaam begon hij op de toetsen van zijn schrijfmachine te tikken. Het was een eenvoudig verhaal, nogal sober gehouden, ofschoon de feiten zelf sensationeel genoeg waren. Leighchif Brayle's leven en de carrière van zijn mooie vrouw, Rita leverden locale kleur genoeg. Het kind moest natuur lijk genoemd worden, maar Jim deed het zo kort mogelijk. Tegen de tijd, dat hij het verhaal inleverde, was hü zo vermoeid, dat het hem niet schelen kon, of hij het er in kreeg of niet. Toen hij de volgende morgen zün naam in twaalfpunts hoofdletters ge drukt zag, waren zün gevoelens zeer gemengd. Zün eerste natuurlijke gevoel van jongensachtige opwinding werd ge volgd door een reactie. Er was dus een dergelijke ellende voor nodig, om zün 17). Het had dan wel een kaartspel letje en veel moeite en tijd gekost, maar nu wisten Joris Goedbloed, Jeroen de Blaet en Panda dan toch ook, waar ze naar het horloge met het loterij briefje moesten zoeken in de winkel van Loetje de Heler! De boef Fokko Flopke liep met hen mee om hun het adres te wü'zen. „Zo ziet ge, vrindje", sprak Joris in tussen onderwijzend tot Panda, „hoe men met geduld en overleg tot juiste resultaten kan komen. Thans, myn vriend" vervolgde hü, zich tot Jeroen de Blaet wendend, „thans kunt gü de wanhoop bannen uit uw hart, want nog slechts een korte spanne tijds scheidt u van het bezit van uw geliefd loterij briefje! O, o, wakkere vriend hoe zult ge u dan kunnen wentelen in uw tien duizend rijksdaalders! Nog één woord, voordat gjj uw begerige hand om dit aardse slük heen klemt; vergeet de Goede Werken niet! Myn Maatschap kan er zeer veel van gebruiken en dan Maar verder kwam hü niet, want toen waren zy er. „We zullen de voortreffelyke Loetje de Heler opschrikken uit zün nachtrust", gaf Joris te kennen en hy belde aan. Hij belde nog eens en nog eens, maar het winkeltje bleef gesloten. „Wellicht is de goede heler wat ontspanning gaan genieten na een dag hard werk", mom pelde Joris, „wellicht drinkt hü een glaasje ranja met zyn beste vrienden. Intussen rammelden hü en Fokko Flop ke aan de deur, maar het hielp niets. „We moéten toch naar binnen", klaagde Jeroen de Blaet, „ach wie helpt me nu toch? Ik geef vier daalders aan wie ons hier binnen brengt „Top", sprak Fokko Flopke. naam op de voorpagina te krügen. Hü ontbeet en ging toen naar het zieken huis. Na enig oponthoud zag hy de dokter, die hem vertelde, dat Honora sliep. Zü hadden de vorige avond haar rechtervoet geopereerd. Ik moest de grote teen bij het eerste lid wegnemen, zei hij kortaf. Geen kans om dat te redden de ko gel had het beentje verbrü'zeld. Zal zij mank blüven? Waarschynlük niet, zei de dokter. Zy is nog jong genoeg, om zich aan te passen. Als zü ouder was, zou het haar misschien -zwaarder vallen, maar zij is nog maar aoht jaar. U zoudt er van staan te kijken, hoe kinderen op die leeftüd zich nog aan allerlei dingen kunnen aanpassen. Ik zou my over niets, wat zij deed verbazen, zei Jim. Zü is een merkwaardig kind, stemde de dokter toe. En verbazingwekkend met dergelyke ouders. De moeder is ook helemaal ingestort we moesten haar ook opnemen. Jhn vei nam, dat hü Honora de vol gende Jag mocht Irezoeken en ging terug naar de krant om te trachten daar de gelukwensen van zyn vrienden te ont- wüken. Het was niet als verslaggever, maar als vriend, dat hy de volgende dag Ho nora in het ziekenhuis ging bezoeken. Zü glimlachte teriegen tegen hem, toen hij binnen kwam, maar zij scheen zeer rustig. Haar ovale gezichtje was smal ler en bleker onder bet donkere haar, dat als een weduwekap op haar voor hoofd groeide. Jim zei: Ik ben de boer weet je nog wel? Zü knikte en hy nam haar slappe kleine handje in de zijne. Nadat hü vijf minuten met haar gepraat had, zei hü, dat hij weer aan het werk moest. Op de boerdery? wilde zij weten. Neen, vandaag niet. Misschien in de lente. 7) Terwyl hy sprak, kreeg hü meteen heimwee naar de ruime velden van Wisconsin, de meren, de blauwe hemel, die zoveel hoger en helderder leek, dan de hemel in de omtrek van Chicago. Vertel my er eens wat van, zei het kind. Hü keek de verpleegster aan en deze knikte. Als Honora haar ogen sluit, kunt u vertellen, zei hij. Gehoorzaam ging hü zitten en be gon. Het zal warm zün, als ik daar weer kom en het gras en de klaver zul len zoetig ruiken in de zon. De schuren ruiken op dezelfde manier, omdat de koeien die dingen gegeten hebben. De melkerü zal ruim en koel zyn Zü stak haar hand uit en hy nam die in de zijne. .Wordt vervolgd) pebie, die uit Bordeaux afkomstig is, weer achterna, maar op de streep scheelde het toch altijd nog een wiel. Het peleton kwam ongeveer 2 minu ten later na de 9 man binnen. Met^ Guy Lapebie hebben de Fransen hun tweede étappe-overwinning behaald. Tacca wist de derde plaats in de alge mene rangschikking te veroveren na Marinelli en Kubler. Verder werden op de 19e plaats ex aequo geklasseerd De Ruiter, Camellinl, Vietto, Brambilla, Desanti en nog vele anderen. Henk de Hoog en Frans Pau wels kwamen als 85e en 86e binnen. Na de 8e étappe luidt het algemeen klassement: .1. Marinelli (He de France) 52 uur 17 min. 8 sec.; 2. Kubler (Zwit serland) 52.25.40 3. Tacca (He de France) 52.32.52; 4. Magni (Italië B) 52.34.15 5. Dupont (België B) 52.34.24; 6. Ockers (België) 52.34.18; 7. Bartali (Italië) 52.37.29. VOOR ZONDAG 10 JULI. Hilversum I (301 M.) KRO 8.00: nieuws: 8.15: balletmuziek; 8.25: Inleiding; 8.30: hoogmis; NCRV 9.30: nieuws: 9.45: concert; 10.00: (IKOR) kerkdienst, voor ganger ds S. H. Spanjaard; 11.30: na de kerkdienst: KRO 12.15: apologie; 12.35: gram.pl.; 12.40: Amusementsorkest; 12 55: zonnewijzer: 1.00: nieuws; 1.20: Amuse mentsorkest: 1.45: uit het boek der boe ken; 2.00: Kamermuziek; 2.30: causerie; 2.40: gemengd koor; 3.40: zangrecital; 4 00: Hollywood Bowl Symphony Orches tra; 4.10: zwemreportage; 4.25: vespers: NCRV 5.00 kerkdienst; 6.30: voor de strijdkrachten; 7 00: eenstemmige psal men; 7.15: kent gü uw bijbel?; 7.30: nieuws; KRO 7.45: gram.pl.; 7.50: In 't Boeckhuys; 8.05: vacantie. maar wanneer en waarheen?; 8.12: uit en thuis; 10.15: het Eucharistisch congres te Nancy; 10.45: avondgebed; 11.00: nieuws; 11.1512.00: muziek van L. van Beethoven. Hilversum II (4.15 M.) VARA 8.00- nieuws: 8.15: postdulvenberlchten; 8.17: strydlled; 8.20: gram.pl.; 8.30: rusten zon der roesten; 8.40: van zon en zomer; 9.10: postdulvenberlchten; 9.15: verzoekpro gramma; 9.45: geestelbk leven; 10.00: Meester-trlo; 10.30; in de tuin der poëzie; 1050: de jonge Flierefluiters; 11.15: triangel; AVRO 12.00: Romancers; 12.30: de Zondagclub; 12.40: Symphonle Orkest; I.00: nieuws; 1.15: mededelingen; 1.20: zigeunermuziek: 1.50: even afrekenen, heren; 2.00: gram.pl.; 2.05: boekenhalf uur; 2 30: Holland Festival; 4.20: granr- muzlek; 4.30: sportrevue; VARA 5.00: accordeonorkest; 5.20: „Die Delftsclie Sanghers"; 5.40: mandoline-orkest; 6.00: nieuws; 6.15: sport; 6.30: VPRO studio- dienst; IKOR 7.00: lulsterclubs opgelet; 7.30: het woord spreekt ons aan; AVRO 8.00. nieuws; 8.05; reportagedlenst; 8.15' waltztime; 8.45: weerverwachtlngen: 9.00: de speeldoos; 9.15: verzonken steden; 10 00: werken van Russische componisten. II.00: nieuws; 11.15: Skymasters; 11.45— 12.00: het orkest van Artie Shaw. VOOR MAANDAG 11 JULI Hilversum I (315 M.) NCRV 7.00: nieuws; 7.15: ochtendgymnastiek; 7.30: reveille; 7.45: een woord voor de dag; 8.00: nieuws; 8.15: Te Deum Laudamus; 8.45: Tsjalkofskl-concert; 9.15: zieken bezoek; 9.30: commentaar op het kussen gevecht; 9.40: Radio Phllh. Orkest; 10.30: morgendienst door ds J. J. C. Westera; 11.00: serenade; 11.20: van oude en nieuwe schrijvers; 11.40: vlooi en piano; 12.10: Masqueraders; 12.30: mededelingen; 12.33: lunchconcert; 1.00: nieuws; 1.15: Prome nade Orkest: 2.00: schoolradio; 2.35: BBC Symphonle Orkest; 3 30: Gerbrand Schür- mann, piano; 4.00: bijbellezing; 4.45 hoorn met orkestbegeleiding; 5.00: het kleuterklokje klingelt; 5.15: populaire orgelbespeling; 5.45: Nederland door Indo nesische bril; 6.00: planoduo; 6.15: sport- rubrlek; 6.30: voor de strijdkrachten; 7.00: nieuws: 7.15: onder de NCRV-leeslamp, 7.30: actueel geluid; 7.45: landbouwTU- brlek; 8.00: proloog: 8.15: kerkconcert; 9.00: een snufje land. een lepel water, 9.30: met band en plaat; 10.05: ln een nieuwe tijd rond de oude wereldzee; 10.20 Sweellnck kwartet; 10.45:'avondoverden king; 11.00: nieuws; 11.1512.00: avond concert. Hilversum II (415 M) VARA 7.00: nieuws; 7.18: Masqueraders; 8.00: nieuws; 8.15: gram.pl.; 8.40: orgelspel; 9.00: Ka- mermuziek-concert; VPRO 10.00: voor de ouden van dagen; 10.05; morgenwijding door ds J. J. Thomson; VARA 10.20: reportage van de 19e algemene vergadering van het NVV; 11.30: Romance voor strijk orkest; 11.40: Jonge Nederlandse kunste naars; 12.00; Miller-sextet; 12.30: mede delingen: 12.33: voor het platteland; 12 3" musette-klanken; 100: nieuws; 1.15: Me- tropole Orkest; 2.00: Kamermuziek 2.30 tussen hemel en aarde; 2.45: oratorium van Georg Fr. Handel; 3.55: onbewoonbaar verklaard; 4.40: Wiener Bohème Orkest. 5.00: de school ls uit: 5.30: muziekcorps van het regiment stoottroepen; 6.00: nieuws; 6.15 varia; 6.20: Malando orkest 6.45. parlementair overzicht; 7.00: flitsen lilt de rede van de heer E. Kupers; 7.30: Rossana Bottai, piano; 8.00: nieuws; 8.05. dingen van de dag; 8.15: muzikale staal kaart; 8.50: toen pa gepensionneerd werd; 9.10: P.S. Actuele kanttekeningen; 9-45: Internationaal persrecht; 10 00: Radio Phllh Orkest; 11.00: nieuws; 11.15—12.00. dansmuziek.

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 6