ZAND $en ïo/w^HSitat/e MAKERS DELFTSCHE, FRISSE Kalwijks raad besloot tot herziening werklieden-lonen 7? 26 GROOT WINKELHUIS KlblhN- KAPSTER Compote Schalen Jim UIT DE OMSTREKEN DE WASSENAARSE RAAD BIJEEN Mom- de fnodUwzc ucouw! BUSTEHOUDER Net Meisje Ter overname aangeb. Touringcarbedrijf „TRIO" Fa Bert van der Zaal JAN DE NIE ZONEN Wanneer U'sMorgens aangeboden diversen nar i ovanaaxoa Twee geldleningen goedgekeurd Gistermiddag kwam de Raad van Katwijk in openbare vergadering bij een. Afwezig waren de heren W. van der Bent, A. Wassenaar, J. van Rijn, B Vooys, W. Hueting en G. A. Ouwer- ling. Door het overlijden van de heer D. Blansjaar is er een vacature ontstaan in de commissie tot wering van school verzuim te Katwijk a. d Rijn. Ter ver vulling van deze vacature voor de drie jarige zittingsperiode hebben B. en W. in overleg met de genoemde commissie de volgende aanbeveling opgemaakt: 1. M. M. Vöge, hoofdonderwijzer aan de Otto Baron v. Wassenaer v. Catwijck- school en 2. E. van Wensveen, onder wijzer aan dezelfde school. De Raad be noemde de heer M. M. Vöge. Hierna kwam aan de orde het voor stel tot het aangaan van twee geldle ningen, resp. gr. f. 300.000 en f. 160.009. Het Bankierskantoor Staal Co. te 's-Gravenhage deed 'n aanbieding van 3/3%% lening v. f. 300.000 met 'n loop tijd van 30 jaar. De lening is nodig o.m. voor afschrijvingen op de rijwiel stalling aan de Zuid-Boulevard, voorde noodambachtsschool, voor gronden voor de berghaven en gronden Grondbedrijf. Voor de bemiddeling is aan genoemd kantoor 1/8% provisie verschuldigd. Voor de lening van f. 160.000 is de Gemeente-spaarbank bereid gevonden 'n geldlening aa.n te gaan van f. 160.000 tegen 2%% af te lossen in 10-jaarlijkse termijnen; alle kosten zijn voor reke ning der gemeente. Genoemd bedrag is nodig voor ongedekte kapitaalsuitgaven voor diverse machines gedaan. Beide voorstellen werden goedgekeurd. Dan komt aan de orde het voorstel tot wijziging der Verordening tot re geling van de lonen der werklieden in dienst van de gemeente Katwijk. De in de vergadering van 30 Oct. 1947 vast gestelde en in die van 16 Dec. 1948 ge wijzigde verordening tot regeling van de lonen der gemeentewerklieden was volledig aangepast aan de van Rijks wege vastgestelde loonnormen, zoals die golden vanaf 1 Juli 1947. De afwijking in de datum van ingang van deze ge meentelijke loonregeling, welke aan merkelijke verbeteringen inhield, moest worden gezien als een compensatie van de vóór 1947 ten opzichte van gelijk soortige gemeenten zeer lage bezoldi ging in Katwijk. Hoewel over deze da tum van ingang veel strijd is geweest, heeft de Min. v. Binnenl. Zaken zich uiteindelijk toch verenigd met de door B. en W. aangevoerde motieven. Inmid dels heeft de Minister nadere mede delingen gedaan omtrent de door de regering verder te nemen maatregelen met betrekking tot de bezoldiging van het rijkspersoneel. De mededelingen be staan uit een aankondiging van een technische herziening van de weeklo nen bij het Rijk. Nu in deze gemeente voor de werkliedenionen de Rij ksregeling is gevolgd, zal ook de technische her ziening zonder enig bezwaar kunnen worden doorgevoerd. Dit zal een ver hoging betekenen van 1 tot 4 ct. per uur, een verhoging, zo zeggen B. en W., die zeker belangrijk mag worden ge noemd. Indien de gemeentebesturen de door de Minister in zijn richtlijnen aan gegeven loAmormen overnemen, ach ten de diverse organisaties, samenge vat in de Unie van Overheidspersoneel, overleg over deze aangelegenheid niet noodzakelijk. B en W. stellen voor aanpassing aan de van rijkswege voor geschreven loonnormen zoals tot heden gebruikelijk was. De herziening kan in gaan met terugwerkende kracht vanaf 1 Januari 1948. Het voorstel wordt z,h.st. aangeno men. Na enkele hamerpunten kwam het voorstel tot het onder hef. beheer van het Grondbedrijf brengen van de aan gekochte strook ?rond van A A. Vooys, Commandeurslaan 34, groot 167 m2, welke grond geruild is met grond van E. A. v. Leeuwen te Wassenaar; vootts 5360 m2 van A. Verloop en cons., ge legen ten Zuiden van het Zeehospitium. Ook hiertoe wordt besloten. Op een vraag van de heer C. v. d. Bent of het Juist is dat kinderen van het strand werden verjaagd, antwoordt de voorzitter, dat zulks is voorgekomen bij een afrit in de Zuid, waar een mas sa kinderen de toegang langs de afrit naar het strand verhinderde. Belang hebbenden, tentenhouders, enz., onder vonden hiervan veel last. De heer v. Beelen had enige dagen geleden gvraagd of de toren der Ned. J Herv. Kerk te Katwijk a. d. Rijn voor- j zien is van een deugdelijke bliksemaf leider. De voorzitter merkt op dat de heer v. Beelen een vooruitziende blik heeft gehad, want Dinsdagmorgen is de toren door de bliksem getroffen. In een en ander zal spoedig worden voorz.en. De heer mr v. d. Plas doet enkele vra gen naar aanleiding van de extra toe wijzing der 61 woningen. De voorzitter kan hieromtrent nog geen verdere me dedelingen doen, want het was een te lefonisch bericht. De schriftelijke me dedeling wordt spoedig verwacht. Ver dere mededelingen zijn nog niet voor openbaarheid geschikt. De heer C. van Beelen vraagt maat regelen tegen het rijden met trailers op de Kerklaan te Katwijk a. d. Rijn. De weg wordt vernield. De voorzitter zegt bepaalde maatregelen toe. Hierna sluiting met gebed. KATWIJK AAN ZEE OPENLUCHTCONCERT. Ter gelegenheid van het koperen hu welijksfeest van het Koninklijk Paar geeft vanavond de Chr. muziekvereni ging „U.N.I." om 8 uur een concert in de muziektent op de Boulevard. Na afloop van het concert zal door be middeling van het bestuur van de Oranjevereniging een vreugdevuur ont stoken worden op het strand ter hoogte van de Voorstraat. CONCERT IN DE NIEUWE KERK. Ten bate van het orgelfonds werd gisteravond in de Nieuwe Kerk een concert gegeven door de heer Heimie Schouten uit Leiden, Enkele koorwer ken werden uitgevoerd door het Leids Capella Koor o.l.v. de heer Iskar Aribo. De weinige aanwezigen hebben kunnen genieten van de schone zang van het koor, dat o.a. ten gehore bracht „Eram quasi agnus" van G. P. da Palestrina; „Tenebrae" van Ingeg- neri en het motet „Qui habitat" van Hendrik Andriessen. Het prachtig orgelspel van de heer Schouten werd eveneens aandachtig aangehoord. Hij opende het concert met „Pastorale" van D. Zipoli. Van J. S. Bach liet hij horen „Praeludium". van C. Franck „Choral in E" De heer Schouten besloot het concert met „Toc cata" van H. Mulet. X)p 13 Juli zal Hennie Schouten, met medewerking van Sylvia v. d. Hoef, viool, wederom een cohcert geven. NOORDWIJKERHOUT HET CONTACT-COMITÉ. Het onlangs gevormde contact-comité heeft in enkele vruchtbare vergaderin- sen ziin definitieve vorm. doelstellingen en werkwijze vastgelegd in een aantal richtlijnen. Uit de doelstelling halen wij aan: „De uitvoering van plannen en initiatieven van algemeen belang te steunen en mo gelijk te maken door coördinatie van de verschillende verenigingen: door het be vorderen van onbaatzuchtige samenwer king in het algemeen belang en door het stimuleren van de uitvoering van deze objecten door deelname in het finan cieel risico". Uitdrukkelijk is vastgelegd, dat het co mité „uitsluitend een dienende taak heeft, niet in plaats treedt der vereni gingen en de leiding bii de uitvoering der plannen in handen laat van de medewerkende verenigingen". Naast de idiële doelstelling zijn ook de organisatorische en zakelijke kanten in deze richtlijnen zoveel mogelijk gefor muleerd. Zo zullen de vergade ringen elk kwartaal worden gehou den en zo nodig, tussentijds. Boven dien is overeengekomen, dat het comité voor ten minste 25% deelneemt in het risico van de plannen, die onder haar auspiciën worden uitgevoerd. Intussen heeft het comité reeds de to neelverenigingen, zangverenigingen en GIOS bii elkaar gebracht om met ver eende krachten het eerste grote plan, een openluchtspel, tot uitvoering te bren gen. Deze eerste krachtproef belooft een groot succes te worden. Verschillende nieuwe plannen ziin in voorbereiding. Hoewel tijdens de uitvoerige discussies gebleken is, dat vele moeilijkheden z-eker niet onderschat mogen worden, is an- derzilds het enthousiasme om deze moei lijkheden gezamenlijk te overwinnen zo eroot. dat het contact-comité ongetwij feld een onmisbare schakel zal worden in de Noordwijkerhoutse gemeenschap: een centrum van activiteit op velerlei gebied. OEGSTGEEST Raad keurde nieuw bezoldigingsbesluit goed POLITIE WORDT IN GEVERS STRAAT GEHUISVEST. De Raad van Oegstgeest kwam gis teravond in vergadering bijeen voor een weinig belangwekkende agenda, be houdens de vaststelling van een nieuw gemeentebezoldigingsbesluit, waarmede dan ook de meeste tijd gemoeid was. In de aanvang van de vergadering werd de neer A. H. J. Kooloos beëdigd en geïnstalleerd als raadslid. De geluk wens van de voorzitter ging gepaard aan dipns verzekering, dat ock in de zitting zal hebben nog veel werk voor Oegstgeest te doen valt. Over de reeds genoemde vaststelling van de nieuwe bezoldigingsregeling werd enkele maanden dat de heer Koolocs uitvoerig gesproken, vooral door de wethouder, wiens deskundig inzicht, tot I uitdrukking komend in gedegen techr.i- I sche uiteenzettingen, voldoende bleek om het voorstel met succes te verdedi- gen tegen enige principieel-crltische op merkingen. Het voorstel, waarin reke ning is gehouden met de richtlijnen van de minister van Binnenlandse Za ken naar aanleiding van het rapport der Commissie Ubink, weru tenslotte, na artikelsgewijze behandeling, zonder hoofdelijke stemming door de Raad aanvaard. Hetzelfde was het geval met de kinderbijslagverordening, en 't voor stel tot uitkering van een gratificatie aan het gemeen tepersoneel overeen komstig de Rijksregeling. Enige punten bleken van de agenda te zijn afgevoerd, 'andere werden zon der discussie overeenkomstig de voor stellen aanvaard. Het praeadvies Inzake de verbouw van een gedeelte van het perceel Ge versstraat 5 tot politiebureau bleek wat onduidelijk geformuleerd te zijn, doch de voorzitter kon de vragenstellers te vreden stellen. Het blijkt dat de voor lopige inrichting van een gedeelte van dit gebouw als politiebureau, nu het raadhuis door de verbouwing de politie niet meer kan huisvesten, zo veel mo gelijk is ingesteld op het voornemen het gebouw mettertijd geheel als poli tiebureau in te riöhten, wanneer tot scholenbouw en inriohting van 'n nieuw gymnastieklokaal kan worden overge gaan. De distributie schijnt per 1 Oct. a.s. geheel te verdwijnen, hetgeen in deze voornemens past. Het leek de voorz. niet verantwoord, de Rijkspolitie maar voor zichzelf te laten zorgen, wanneer reeds tevoren vaststaat dat dit betekent, dat zij geen enkele huisves ting meer heeft. Het algemeen belang is daarmede niet gediend. Gehoopt wordt, dat Oegstgeest mettertijd weer gemeentepolitie krijgt. De Raad ging met het voorstel accoord. De termijn voor ontruiming van on bewoonbaar verklaarde woningen werd, nadat de onmogelijkheid van een ande re oplossing was gebleken, andermaal verlengd. Tijdens de rondvraag ontwierp de Raad voor het college van B. en W. een rondrit door de gemeente, door op allerlei verkeerstechnische problemen en sleohte punten in het wegdek te wijzen en telkenmale de verzekering van B. en W. te krijgen, dat de situatie ter plaatse in ogenschouw zal worden ge nomen. Muzikale wandeling. Lag het aanvankelijk in de bedoe ling. dat de muziekkapel „Werkmans Wilskracht" gisteravond een concert zou geven op het kasteelplein van En degeest. hiervan moest door de ongun stige weersgesteldheid worden afgezien. De directie van de Stichtingen wilde echter voor de patiënten dit op zo hoge prijs gestelde genoegen niet voorbij laten gaan. zodat besloten werd een muzikale wandeling te organiseren. De mars heeft een groot succes gehad. Enkele patiënten werden in de ge legenheid gesteld de muzikanten op hun weg te volgen en een rondedans te maken op een groot grasveld. Een uitgebreide agenda In openbare vergadering kwam de Raad van Wassenaar gisteravond bijeen met als voorzitter de loco-burgemeester, mr Van Moorsel. In behandeling kwam een verzoek van de Bond van Ned. Overheidspersoneel om aan het eemeenteoersoneel 2% va- cantie-toeslag te geven. Ten aanzien hiervan was het voorstel ce±*an om het verzoek voor kennisgeving aan te nemen, maar intussen waren van het Riik richt lijnen ontvangen, zodat uitkering zal ge schieden. Aanvaard werd het voorstel van B. en W. om het Kon Besluit van 3 Mei 1949 inzake toekenning van een tijdelijke biislae en een tiideliike kindertoeslag ook in toepassing te brengen voor het gemeenteDersoneel. Aangeboden werd de gemeentereke ning over het dienstjaar 1945 sluitend met nadelige saldi voor de gewone dienst van f. 93.422.01 en voor de kapitaaldienst van f 633.864.80. In de commissie van onderzoek werden benoemd de heren v. d. Vis. Duyvestiin en Oosterling. Besloten wer^ de verzekering der ge- meenteee'öen te verhogen van f. 50.000 tot f. 100 000. Aan de Floraliavereniging werd een subsidie toegekend van f. 80; de Koningin Wilhelm na Vereniging kreeg een sub sidie van f 1000 toegewezen. Door het bestuur der Montessorischool „Wassenaar" werd wegens toename van het aantal leerlingen en invoering van De directeur van de kapel de heer G. Dik en ziin mannen mochten van dr v. Luyk bijzondere dank in ontvangst nemen. S ASSEN H El M Voor het toelatingsexamen van het Coornhert Lyceum te Haarlem slaagde C. Sandberg alhier. Burgerlijke Stand Geboren Abraham z. van H Molenaar en H. Grlekspoor; Mar- garetha Alberdlna. d. van J. Kroon en S. M. v. Zadel; Margot Laura. d. van D. v. Steensel en R- Acht-erhes. Overleden C. H. v d. Lip geb. Dorst, 71 Jaar; G J. Boot. 69 Jaar Ondertrouwd: Johannes J. Anssems, Jaar en Maria J. Verdegaal, 31 Jaar. Getrouwd: M. J. v. Resteren 28 Jaar en E. W. Beljk. 26 Jaar; Th. W. M Zandber gen, 26 Jaar en L. v. d. Lubbe, 24 jaar. WASSENAAR ZOLDERVERDIEPING VAN VILLA UITGEBRAND. Een ernstig aanziende brand brak eis- termrddag uit in de villa van de heer mr W. Huynen, Buurtweg 93. De brand weer werd om even voor 5 uur opge roepen en was sDoedig ter plaatse. Zij bestreed het vuur met twaalf stralen op de waterleiding en wist door dit krach tig ingrijpen het vuur te beperken tot een gedeelte van het rieten dak en de zolderverdieping De meubelen konden worden uitgedragen. Loodgieters, die re- Daraties verrichtten aan een warmwater tank. vlak onder het dak. hadden de brand veroorzaakt. Mr Van Moorsel. lo- co-bureemeester en de heer Maandag, commissaris van politie en de brand weercommandant waren ter Dlaatse aan wezig. Verzekering dekt de schade. de vakken lichamelijke oefening en han denarbeid voor de aanschaffing van. nieuwe schoolmeubelen leer- en hulp middelen medewerking verzocht, welke werd toegezegd Wegens moeilijkheden met de water voorziening in droge en warme perioden, werd de electric!teits-. gas- en water verordening in dier voeee gewijzigd, dat gedurende door B. en W. aan te geven Derioden geen water mag worden ge bruikt voor het bespuiten van gevels, voor het schrobben van stoepen en stra ten behoudens op Zaterdagen en voor het besproeien van tuinen, gazons en dergelijke, met uitzondering van 19—7 uur. Onder voorbehoud van toezegeine van rijkssteun. werd besloten om aan de Wassenaarse Bouwvereniging bedragen van ten hoogste f. 413.850 en f. 60.135 te verstrekken voor aankoop van grond en bouw van 40 woningwetwoningen in het Kerkehout. In verband met een exploitatietekort onbebouwde grond en anderszins werden twee financiële besluiten genomen ten behoeve van de R.K. Bouwvereniging St Wiilibrordus. Prae-advies wefd uitgebracht op het adres van de afd. Wassenaar der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur, betref fende het rekening houden met de be langen van bedrijven, in welk advies 0.2. wordt betoogd, dat voor de bouw van ar beiderswoningen allereerst in aanmer king komt de aan de bestaande bebou wing aansluitende grond. Een Daar be drijven. welke geen bestaan opleveren zullen worden getroffen en eepoogd wordt met twee grote bedrijven overeen stemming te bereiken. Hoewel erkennend, dat aan een reeds eerder genomen principieel besluit niet veel te veranderen is. brachten enige raadsleden bezwaren in. maar na beant woording door wethouder v. d. Voort waarbij o.a. tot uiting kwam. dat bouw elders kostbaar zou zijn en dat de be treffende personen schadeloos worden gesteld, legden zij zich bii het advies neer. Voorzieningen zullen worden eetroffen om de exploitatie van het badhuis tot een gunstiger uitkomst te leiden, waar vóór een crediet van f. 1075 werd toege staan. Ingewilligd werd het verzoek van mevr. Wouwenaar-Lievensp om het badpavil joen aan het Wassenaarse Slag te be stemmen tot een voor het publiek toe gankelijke bad- en zwemgelegenheid. Tot dat e&n algemene begraafplaats zal zijn aangelegd werd van de erven van wijlen mevr. Topali tegen aanne melijke voorwaarden een strook grond aan de Schouwweg in bruikleen aan vaard voor instandhoudme van de oor logsbegraafplaats Het Lahge Duin. B. en W. achtten de geprojecteerde bebouwing In de omgevine van het raad huis uit stedebouwkundig oogDunt on aanvaardbaar en teneinde De Paauw te bewaren voor een exploitatie, welke in striid is met haar karakter, stelden zij voor om van de N.V. Beleggine Mil Pru- dentia percelen grond en water ter grootte van 8.87.59 H.A. over te nemen voor f. 170.000 met de overdrachtskosten van rond f. 10.000 ten laste van de ge meente. Dit voorstel werd gaarne aan vaard. De geloofsbrieven van de nieuwe le den werden tot besluit van de vergade ring door een commissie onderzocht en in orde bevonden. iTfiRiiiriuiiüWHiiniiniiiWinniijiöjïiroiïiiiifliRiijnwwiwniHiiBnTiinTuiniiiiiwiiiiiinnifiir mooie satijnstof met kantgar- nerfng. Amerikaans model 75 Z IJ SLUITING CORSET mooie brochéstof, met grote elastieken inzetsels en rug- vetersluiting, 4 jarretelles, zeer verzorgde pasvorm en uit- 50 voering 30 filialen In het gehele land. LEIDEN: Breestrgtf 99-101. ainfiiiijniiiiipniiimmiinn TE HUUR AANGEBODEN: met ruime woning. Omtrek Haarlemmerstraat-Donkersteeg. Geen woningruil. Brieven onder nummer 828 aan het Bureau van dit Blad. v. d. huish. Zelfst. k. werken en eenv. koken. Zond. vrij. Br. of aanm. na afspr. Mevr. Veegens, Laan v. Poot 306, Tel. 33.87.76, Den Haag. Snelweger, Schrijfbureau, Nat. Kasregister, Leren Mo- torjas, Eng. Ledikant. Alles in prima staat. Zaterdagmid dag tussen 58 uur. J. J. LAMAN, Zijlsingel 44. I Te koop gevr. HEEL HUIS OF HERENHUISJE in ruil voor huurétage van f. 5.50 per week te Leiden. Brieven onder no. 20980 Adv. Bur. „Die Haghe", Plein 11, Den Haag. gevraagd, goede kracht. Loon f 40 per week en verval. MAISON VAN DER VLIST. Botermarkt 3 Leiden Voor Uw Vacantiereizen Boskoop - Zuidstraat 3 - Telefoon 265 Touringcars beschikbaar tot 30 zitplaatsen. GEVRAAGD door reseda emaille per nest f 5. KORT RAPENBURG 10. Telefoon 20025 Uw slechte tanden laat trek ken, plaatsen wij nog dezelfde dag een Amerikaans Plastic Kunstgebit muurvast in Uw mond. - N.I.T., De Perpon- cherstraat 107. Den Haag, Telefoon 392090. aangeboden, 3000 M3. per week; levering franco Lelden of wel franco werk. Tegen scherp concurrerende prijs. Brieven Bur. van dit Blad onder no. 1022. Brieven op advertenties welke naar onze mening niet bona fide op de inhoud reageren <o.a. drukwerken) worden niet aan de stellers doorge geven doch zonder meer ver nietigd. GEVRAAGD B Goud, Zilver en Diamant koopt Speller door het cehele land Jan van Houtkade 18. Leiden. Telef 26869. Taxatie 0 2 meisjesstud. zoeken per 1 Oct. 1 E'ïm. zitkamer en 1 gem slaapkamer, met stook- en Kookgelegenheid. In Lelden. Br. Bur. v, d. Blad No. 20 k. H Gevraagd net meisje, van 8.30 tot 2 uur. In klein gezin van 2 pers. en 1 kindje 2 Jaar Licht werk. Zondags vril. Moet lief voor kinderen ziin. Roemer Vlsscherstraat 12. Onderwijzeres, 35 Jaar, Ned. Herv.. zoekt nette. vlotte vriend of vriendin, om gezel lig mee om te qaari. Brieven Bur. van dit Blad No. 32 k. H Te koop gevraagd Cana dese kano of andere rondspant kano b.v. korjaal (ln goede staat verkerend). Beschrijving, bouwjaar en prijsopgave Bur. van dit Blad No. 26 k. Tc koop gevraagd autostep op luchtbanden, ook genegen te ruilen voor z. g. a. n. kin derwagen. Focke. Tramstr. 8. Voorschoten of Hamsenstr. 12B Lelden. KJ Jong meisje uit beschaafd milieu vraagt llohte bezighe den voor de vaoantle (Juli en/of Augustus). Brieven Bur. van dit Blad No. 42 k. M Door 4 personen 1 zit- en 2 slaapkamers met gebruik van keuken, voor de eerste helft Augustus of laatste helft van Juli gevr.. dicht bij Zee, te Katwijk J. de Valk, Vlletlaan 51. Rotterdam. Huisnaaister heeft nog enige dagen per week vril. Br. Bur. v. d. Blad No 30 k. Dit heerlijke frisse dessert kunt U in een wip maken met water, maar ook met melk, karnemelk of yoghurt. Vooral Te koop aangeboden: 6 ta felcouverts. 6 dessertcouverts, 6 tafelmessen. 6 dessertmes sen, Gero zilver, z. g a n.. 1 babycommode. Riinrichtweg 24 Oegstgeest. Tel. 20313. H Naalm., geysers, gasfornuis, gordijnen. Eiken bureaux, w.o. cylinder. fauteuils. stoelen, ledikanten, boekenkasten, ta fels. dressoirs, baden, keuken- geysers. 3 stel overgordijnen, Zaiss prismakilker. In- en verkoop. Nieuwe Riln 60, bil Hooigracht. Telef. 22150. N Te koop 2-pers. zcilkano, compleet. In prima staat. Te bevragen na 7.30 uur. Plantsoen 79. Te koop old-flnlsli dres soir f 60. lang model. 1 paar grilze pluche overgordilnen f. 10. lengte 1.75 breed 1.25. Te bevragen na 7 u. 's avonds Prinsenstraat 44, Te koop een z. g. a. n, huishoud-iiskastje. uitw ma ten hoog 108 cm., diep 60 cm, breed 55 cm. Prils f. 125. Het Leldse Inventarishuis. St Aagtenstr. 3032. Leiden, Telef. 25850. B Aangeboden, wegens om standigheden 1 damespolshor loge f. 25. 1 heren zakhorloge f. 20, prima conditie Te be vragen: Laan van Oud-Poel geest 48. Tel. 20013, Oegst- geest. 53 Boekhouder-Belastlngconsu lent heeft nog enige avonden beschikbaar voor het bijwer ken inrichten en controleren van boekhoudingen. Brieven Bur. van dit Blad No. 41 k. Te koop 2-pers. kano. In prima staat, met 1 stel nieu we peddels. Haarl.straat 84. Fototoestel Tali bes met syn chroniser voor flitslampen en paraattas, geheel ln orde; enige Jaargangen Vliegwereld en Maandblad voor Phllatelle. Cronestelnkade 30. Raskonijncn te koop aan geboden. Jonge en volwassen witte Vlaamse Reuzen, tevens 2 dl. konllnenhok. 's Avonds na 7.30 u. Kanaalstraat 2. B Wegens vertrek naar bui tenland te koop een electr. wasmachine, weinig gebruikt, zonder motor en enige schil derijen pasteltekeningen. Molenstraat 24. Te koop een z. g. a. n. mo derne kinderwagen en com mode. Ook afzonderlijk te koop. Na 6 uur. Emmalaan 10. 2 x bellen. Oegstgeest. B Te kooi>. zeer lichte uiterst snelle tourflets. Eng. fabr. Te bevr.Pioenhof 20. Lelden. Na 7 uur. Aangeboden ln goede staat, eiken bureau-minlstre, veel bergruimte, bureaustoel, chas seurs. schrijfmachine Smith Premier No3-dellg 2- pers. beds tel. kindermatras, kinderwagen, spiegel (eiken hout) met houten nachtkast je. weegschaal. Leeuwerikstraat 45. boven. B Zonder punten. Grote ma ten costumes, Jas met vesten, broeken, sportcolberts. Alles ln prima staat. Billijke prlj-1 zen. Tevens inkoop van net gedragen herenkleding. L. van Groenewegen. L. Raamsteeg 5. Tel. 23759. Leiden. Jong meisje (18 j.) zoekt per 1 Sept. voor de ochtend-1 uren een plaats ln een bock handel om haar studiekosten te verlichten. Half jaar biblio theekervaring. Brieven Bur. I van dit Blad No. 50 k. Pasgeslaagden voor n.B.S. Rijwielen. Prima gemoffel de dames- en herenrilwiol f. 60 damesrilwlel f.48. Op bestel ling leverbaar Jongensril wie len. zeer lage prijzen. Uw rfL- wiel als nieuw gemoffeld tegen fabrieksprijzen f. 17. Rilwlel- handel H. Geenjaar. Hoge- woerd 71. B Alles voor Uw tuin. Tuin gereedschappen. zoals gras- scharen, grasmachines, gras- harken. schoffels enz. Vlie land "s Zaadhandel, N. Rijn 50. Telef. 20824. Tuinkabouters voor gazons. Asbest-Cement bloembakken. WIJ bezorgen desgewenst alles aan huls. B Alles voor Uw huisdieren. Vlleland's Zaadhandel. N. Rijn 50. Telef 20824. Voor kippen-, duiven- en hondenartikelen ls dit het Juiste adres. Wij geven gratl6 vakkundige voorlich ting. Trimmen en scheren van honden. fl Trimmen en scheren. Zorg dat Uw hond een goede be handeling krijgt. Laat hem er luchtig billopen. Vlieland, N. Rijn 50. Telef. 20824. Ook voor wassen en uitkammen. Speciaalzaak ln alle honden- artikelen. B Te huur, Oegstgèest, bil tramhalte, gr. zonnige keurig gemeub. zitk. m. balcon en kl. slaapk,, gebruik van keuken. Alle denkbare comfort. Ge schikt voor 2 pers. Brieven Bur. van dit Blad No. 59 k. B Mooie ronde antieke tegel gezet ln zwaar verzilverde rand. twee grote ronde witte borden met blauw décor, zeer geschikt voor diners of eta lage Electr. schemerlampje zonder kap. P/a. Boerhaavelaan 9. B H.H. Vissers. Wil hebben pracht collectie hengels, bam boe. riet, Tonkin. Splltcane werphengels, jongenshengels. leef- en schepnetten enz. Steeds maden en wormen. Teunlssen. Levendaal 28, Tel. 29053. Lelden. B Dierenvrienden. Voorhan den zeldzaam mooie Bouvier afgericht. Terriers. Spanlel- tjes, Witte Keesjes, honden manden. hondenlllnen. dren- gels, kammen, borstels enz. Scheren en trimmen in de Juisrte modellen. Ook aan huis Teunlssen, Levend aal 28. Tel. 22053. Lelden. B Wegens vertrek, mooie lan ge zwarte mantel, geheel met tafzijde gevoerd, maat 4446, swaggermodel. pracht stof. Verstelbare tuinparasol met standaard. Witte nieuwe leren schoenen 39. P/a. Boerhaavelaan 9. B Te koop een modern grils mantelcostuum m. 44. pril6 f. 20.50, witte wollen baby cape. ls nog nieuw, prils f 7.50. Janvossensteeg 6. WIJ noteren: Maak het leven goedkoper. Schoenrepa ratie herenzolen en hakken leder f. 3.75, dameszolen en hakken leder f. 3 Schoen makerij A. de Vet, Haarlem merstraat No. 275. WIJ noteren: Maak het leven goedkoper. Schoenrepa ratie herenzolen en hakken rubber f. 2.50. dameszolen en hakken rubber f. 2 -. Schoen makerij A. de Vet. Haarlem merstraat No 275. I Gymnasium, U.L.O. Voor be- rclderdc cursus voor aan- vangsklas. Inleiding v. d. leer stof der aanvancsklas o. 1. v. bekwaam onderwijzer. Brieven I Bur. van dit Blad No. 401:. B Woningruil. Aangeboden In Prof.wtlk. heel huls. Gevraagd benedenhuis of heel huisje, liefst Prof.wijk Brieven Bur. van dit Blad No. 53 k B Verloren. Zondag 3 Juli op Kanaal aan de Nieuwe Vaart, een dames doublé bril. Gelie ve terug bezorgen tegen goe- d® balonlng. Vcor de van geen '.cc;, 3. xu-uldenlerszaak.

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 6