WMM Rustige 6e étappe van Sf. Mato naar Les Sables EEN VAGE HERINNERING OM YL Kerkelijk Leven Radio-programma WOENSDAG 6 JULI TOMATENEXPORT TOT 30 VERMINDERD. Nadat gedurende twee dagen de ex port van tomaten naar Engeland was vastgesteld op 70 van de voor export goedgekeurde tomaten Is dit kwantum met ingang van vanochtend terugge bracht op 30 Het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen heeft be paald, dat de ophoudingsprijs 20 cent per kilogram voor alle sorteringen zal bedragen. De vergoedingsprijs voor de kwekers zal nog nader worden vast gesteld. PLAATSVERVANGENDE MILITAIRE GOUVERNEURS IN DUITSLAND VERGADEREN. De vier plaatsvervangende militaire gouverneurs in Duitsland «Ijn in een „zeer vriendschappelijke sfeer" bijeen geweest voor verdere besprekingen over de uitvoering van het besluit der vier ministers van Buitenlandse Zaken ten aanzien van een overeenkomst van „leven en laten leven" in Duitsland. j De plaatsvervangers kwamen overeen een commissie van deskundigen voor economische en vervoerskwesties samen te stellen. De commissie zal aan de plaatsvervangers verslag uibbrengen. Drie doden bij ernstige botsing tussen bus en auto Gistermorgen kwam op de Rijksweg Heeze-lGcldrop bij Eindhoven een personenauto in botsing met een autobus van de NecL Spoorwegen. Drie van de vier inzittenden van de personenauto werden op slag gedood. Het z\jn de 39-j. mevrouw A. M. P. Kuilaars uit Amsterdam, de 38-j. heer P. Kruilbos uit Amsterdam en de bestuurder J. Overburg uit Eind hoven. De vierde Inzittende, de heer Pelders uit Eindhoven werd ernstig gewond naar het ziekenhuis te Geldrop over gebracht. Hij is nog steeds bewusteloos. De personenauto werd totaal vernield. De aanrijding veroorzaakte enige paniek onder de busreizigers. Op de plaats van het ongeval is de weg zeer smal en vol slipgevaar, waar tegen bij de autoriteiten reeds herhaal delijk geprotesteerd is. McCloy, de eerste Amerikaanse hoge commissaris in Duitsland, heeft aan verslaggevers verklaard zeker te gelo ven, dat de Russen eerlijk de vriend schappelijke betrekkingen met de an dere bezettende mogendheden willen hernieuwen. Op de vraag of hij van plan was het initiatief te nemen tot besprekingen met de Russen antwoordde McCloy: „Ik denk dat ik, wanneer de gelegenheid zich zou voordoen, de eerste stap zou doen." Volgens McCloy was hervatting van de handel tussen Oost en West „hoogst wenselijk" voor Duitsland. Verder zeide McCloy te hopen, dat het „ln afzien bare toekomst mogelijk zal zijn, Duits land toe te staan officiële handelsver tegenwoordigers in het buitenland te (hebben en de beperkingen voor de Duit sers betreffende handel overzee tezelf dertijd te verlichten. De luchtbrug zou voorlopig worden gehandhaafd. „We zullen de toestand moeten beoordelen wanneer de treinen loop volledig hersteld is." AMERIKAANSE MIJNWERKERS ZULLEN NIET STAKEN. De Amerikaanse „verenigde mynwer- kersbond" heeft zijn politiek van „geen contract geen werk" laten varen. De voorzitter van de bond, John Le wis, gaf de leden bevel het werk na afloop van him vacantie te hervatten. Het contract liep op 30 Juni af, de mijnwerkers waren op dat ogenblik met vacantie. De besprekingen over het contract zullen worden hervat. SABOTAGE IN ROEMENIE Volgens „Borba", het blad van de Joe goslavische communistische partii. die tegen de Kominform gekant is-, verkeren werkeloosheid, sabotage en stakingen in Roemenië op een hoogtepunt en neemt de productie af. Volgens het blad zijn saboteurs, .thans in bet gehele land ac- t/ef", verantwoordelijk voor een grote brand in de Argus-olieraffinaderiien. die in Mei een schade van „naar schatting enige millioenen lei" heeft veroorzaakt. De Roemeense regering is niet opgewas sen tegen de werkeloosheid, die „even erg is als in een kapitalistisch land", al dus „Borba". BALTISCHE VLUCHTELINGEN IN DE V.S. AANGEKOMEN. Gisteren zijn te Boston 83 vluchte lingen uit de Baltische landen aange komen, n.l. 64 Letten, 16 Esten, 2 Polen en een Lithauer. De vluchtelingen, die de laatste tijd in Zweden hadden vertoefd, konden daar niet langer blijven, omdat zij als Russische staatsburgers werden be schouwd. zy zijn voorlopig onder dak gebracht in afwachting van het be sluit van de Amerikaanse regering op hun verzoek om het Amerikaanse staatsburgerschap. allerlei pijnen, nimmer teleur (Advert.) Défilé van landelijke organisaties ZATERDAG IN PALEISTUIN SOESTDIJK. Nadat Vrijdagmiddag te Den Haag het nationale huldeblijk aan H.M. dc Koningin en Z.K.H. Prins Bemhard zal zijn aangeboden, zal o.l.v. het betreffende landelijke comité op a.s. Zaterdag een tweetal défllé's in de tuin van het Kon. Paleis te Soestdjjk worden gehouden. De défilé's bestaan uit een défilé voor volwassenen op Zaterdagochtend halfelf en een défilé voor de jeugd 's middags om drie uur Er nemen de putaties van talrijke landelijke organi saties aan deel in klederdrachten. Tot zelfs het Nederlandse voetbal elftal in Oranjetrui neemt o.l.v. Karei Lotsy aan het défilé deel. De 80 groe pen worden met koffie en broodjes in de Paleistuin ontvangen, waar de Kon. Militaire Kapel, de Marinierskapel en de Baamse muziekvereniging „Cres cendo" concerteren. Onderwijl brengen sportvliegers van hoog uit de lucht evenzo hun groet. Aan het défilé van de georganiseerde jeugd nemen 35 landelijke organisaties deei met eveneens circa 1500 vertegen woordigers van Padvinderij, A.J.C., Jeugdvoetballers, gymnasten e d. Er zullen demonstraties worden ge geven en de vertegenwoordigers van de jeugd zullen door spijkers met kop pen voor de toekomst te slaan, een houten reuzen medaille later aan het Kon. Paar aan te bieden van een toepasselijke randschrift voorzien. Aanmeldingen tot deelneming kun nen niet meer worden aangenomen. GEEN NIEUWE ZIEKTEGEVALLEN OP „KOTA INTEN". Debarcatle verloopt eventueel normaal. Van militaire zijde wordt medege deeld, dat zich geen nieuwe ziekte-ge vallen aan boord van de Kota Inten" hebben voorgedaan. Het schip zal ver moedelijk 16 Juli te Rotterdam aanko men. Indien zich geen nieuwe gevallen meer zullen voordoen zullen de opva renden op de dag van de debarkatie op normale wijze hun woonplaatsen berei ken. In het andere geval wordt quaran taine van alle opvarenden noodzakelijk geacht. De infanterle-kazernes aan de Leusderweg te Amersfoort zullen voor dit doel worden ontruimd. In verband met de ontruiming van deze kazernes, zullen de sportwedstrij den, welke 7 en 8 Juli as. ter gelegen heid van het 120 jarig bestaan der gar deregimenten grenadiers en jagers te Amersfoort zouden worden gehouden niet doorgaan. Het défilé voor HM. de Koningin en Z.K.H, Prins Bernhard op morgen gaat wel door. De mars. die Zaterdagmorgen door de Residentie zou worden gehouden echter niet. TOERISTISCHE DEVIEZEN VOOR GROOT BRITTANNIË EN FRANKRIJK. Naar de A.N.W.B, mededeelt is het deviezen bedrag, dat voor toeristische reizen naar Groot-Brittannië en Ier land kan worden toegewezen, verhoogd van 30 pd. st.tot 35 pd. st., terwijl het maximum dagverbruik per per soon gesteld is op 3.10.- pd. st. Ook voor kinderen beneden 14 Jaar kunnen thans deviezen worden aange vraagd. Zü ontvangen maximum 17.10.- pd. st. met een maximum dagverbruik van 1.15.- pd. st. Voor toeristische reizen naar Frank rijk zullen voortaan voor kinderen eveneens reisdeviezen kunnen worden aangevraagd. Het maximum bedraagt hier de te genwaarde van maximaal f.' 150.per persoon, met een toegestaan dagver bruik van ten hoogste f. 15. JAARVERSLAG HET VIERDE PRINSENKIND. Succesvolle actie van „Klaver vier". Verschenen Is het jaarverslag 1948 van de Stichting „Het vierde Prinsenkind", die zich. zoals bekend, ten doel stelt aan kinderen, wier vader door de oorlog is omgekomen, een vacantie te verschaffen. Ruim 700 jonge mensen hebben zich in het verslagjaar met de leiding in de kampen belast. Op „Kareol" te Aerden- hout kon aan 120 oorlogsinvalide kinde ren een vacantie van 14 dagen worden geboden. Door de gemeentebesturen cq diensten voor Sociale Zaken werd alle mogelijke medewerking verleend voor de enquête- ring der uit te zenden kinderen. De actie „Klaver vier" werd voortge zet. Steeds meer kinderloze echtparen werden bereid gevonden een oorlogs- slachtoffertje voor vacantie te adopte ren raison van f.25 per week. Ook grote bedrijven, instellingen en particu lieren kochten de vacantie van één of meer kinderen. Er was over 1948 een batig saldo van f. 22.189,31. Naar de algemene kampen werden uitgezonden 3684 kinderen met 744 leiders, naar „Kareol" 120 kinderen met 58 leiders. De kosten per kind be droegen ln de algemene kampen f. 23.37 per week. op „Kareol" f. 43.86 per twee weken. PROEFBORINGEN VAN DE NEDERLANDSE AARDOLIE MIJ. In de omgeving van Stieltjeskanaal zijn door de N.AM. twee nieuwe put ten geboord. Eén hiervan toont aan, dat de productieve laag van 't Schoo- nebeker veld zich in Westelijke richting voortzet. Binnenkort zal met een derde proefboring een begin worden gemaakt. NIEUW INCIDENT BIJ „THE IRON CURTAIN". Geroep: „Leve de Sovjet Unie". Ongeveer tien personen moesten gis teravond, uit de zaal verwyderd worden gedurende de vertoning in het Asta- theater van de film „The Iron Curtain". Gedurende de eerste avondvoorstelling werd direct by de aanvang „Goebbels propaganda" geroepen. Onmiddellijk stond een aantal reohercüheurs op en verwyderde de verstoorder van de open bare orde. Zowel mannen als vrouwen hebben de film driemaal dqen onder breken door geroep als „fascisten-pro- paganda" en „leve de Sovjet Unie". In enkele gevallen moesten de rechercheurs van hun gummiknupped gebruik maken. VRACHTAUTO TE DEN BOSCH TE WATER. De chauffeur verdronken. Maandagavond, toen de 26-jarige boekhouder J. Spierings uit Vught in een der garages van de Handelskade te Den Bosch een vrachtwagen wilde star ten, reed deze plots achteruit. In zyn vaart vernielde de wagen de garage deur en reed de kade af. De boekhou der kwam met de vraphtauto zo on gelukkig in het water terecht dat hy is verdronken. S. was pas een week gehuwd. Ronde van Fiankiijk Ockers brak een pink en het verwachte Belgische offensief bleef uit In tegenstelling met de vijfde étappe, is de zesde, die gisteren van St Malo naar Les Sables voerde, zeer rustig verlopen. Slechts een enkele maal werd een serieuse ontvluchtingspoging ondernomen. Uit de felheid waarmee de Belgen er aanstonds bil de start van door waren gegaan, bleek duidelijk dat zij deze étappe wilden benutten om hun positie in het algemeen klassement welke se dert Brussel wel Iets geleden had, te verbeteren. Maar no* voor StMalo door de karavaan was verlaten, ontstond een valpartij, die de Belgen aanvankelijk een achterstand bezorgde. Ockers brak hier bij ziin linker pink en doordat zijn ploeg genoten bleven wachten tot hil verbon den was. bleef het verwachte openings offensief van de Belgen uit. Bii Dlnan '29 km) lag alles weer bij elkaar en het peleton bleef verder ge sloten tot de ravitail1eriner van Nan tes (215 km). De gemiddelde snelheid had tot nu toe 33 km bedragen. De enige man die weinig vo.or dit lus teloze gedoe bleek te voelen, was de Lux emburger Dlederich die er halverwege Nantes alleen tussen uit trok. Het pe leton reageerde in het totaal niet en Diederich fietste 85 km alleen, ziin voor sprong regelmatig vergrotend. Bit Nan tes. 90 km voor de finsh. lag hy byna 6 minuten op het grote peleton voor. Na Nantes' volgde eindelijk een felle jacht. Sciardis, Ricci, Desbats en Gold- schmidt schoten het eerste naar voren, daarna Caput. Pezzi Kirchen, Coppi, Lucas en ton slotte Bartali, Magnl Ro- bic, Ockers en Kubler. Bii St Etienne werd de weggelopen Dlederich in deze groep opgenomen. De strijd had nu een zeer levendig aanzien. Op 32 km van de eindstreep had de kopgroep 2 minuten voorsprong op de rest, maar van blijvende aard was dit niet. want onder de rook van Les Sables gekomen, lagen allen weer bij e^aar. Toen volgde een succesvolle demarage van de Fransman Deledda. een renner die tot nu toe geen rol van betekenis had g°soeeld. en hii ging als eerste over de eindstreep. Vandaag hebben de renners een rust dag te Les Sables, welke velen zeer wel kom zal zijn, want bil de meerderheid vallen reeds duideliik sporen van ver moeidheid te constateren. Ook gisteren waren er weer uitvallers. Stettler, Hut- macher, Serra en Syen, Nog 88 renners ziin dus in de course. VOOR SIJEN IS DE RONDE AFGELOPEN. Of de Nederlanders de ronde met veel overtuigine zullen voortzetten is na de teleurstellingen van de laatste dagen niet erg waarschijnlijk. Niet alleen ziin de plaatsen welke in het algemeen klas sement worden ingenomen alles behalve bemoedigend, maar ook de pechduivel,, welke tijdens elke étappe steeds gedu rende de eerste kilometers ziin kop op steekt. draagt weinig bii tot een geest driftige en strijdlustige mentaliteit. Steeds hebben onze landgenoten al hun krachten nodig om z;ch in het peleton te handhaven. Soms hebben zii zich luLst na veel moeite van een goede plaats ver zekerd. of een volgende ontgoocheling dient zich aan in de vorm van een lekke band. kapotte derailleur of iets derge lijks. Ook gisteren bleven zii hiervoor niet besnaard. Drie maal kreeg elke Neder lander een bandbreuk. Tweemaal ge lukte het hun weer aansluiting met de verdelgt vlieg, vlo, luis, enz. O R G A N O N O S S (Adv.) FEUILLETON 3) door NATALIE SHIPMAN „Zij is zo kalm en gelukkig en lief, om dat zy nooit geleden heeft", dacht hy. „zy Is precies het tegenovergestelde van het product uit de school van wie- de-roeae-spaart-haat-zijn zoon. zy heeft nooit voor de dingen behoeven te vechten en dus heeft zy nooit vecht methodes geleerd. Zy is nooit klein of gemeen of wreed, omdat zy niet weet, dat de wereld zo zyn kan. Het Is verba zingwekkend en werkelyk wonder- baariyk"; Zijn eigen leven was niet bepaald on gelukkig geweest, maar hy had al vroeg genoeg geleerd, dat de wereld wel dege- lyk klein en gemeen en wreed kan zyn en zijn twee jaar dienst by een krant in Chicago had veel tot die kennis byge- dragen. Hy zette de wagen weg en liep om het huis heen naar de achterkant. Ge leid door het geluid van stemmen ging hy naar de bgek, die alleen maar in het voorjaar en de herfst die naam verdien de. Twee kleine gestalten en een co- kerspaniel waren zo druk bezig met graven aan de waterkant, dat zy zyn voetstappen op het dikke gras niet hoorden. Hij stond naast hen, neerky- kehd op die twee gebogen hoofdjes, goud en licht bruin van kleur en de stevige blote beentjes, die in kleine bruine schoenen eindigden. Emily zei: Ik geloof, dat het kikkerrit is. maar we zullen het Daddy vanavond vragen. Laten we ze hier laten. Mark schudde zyn blonde hoofdje, de kluit kikkerrit in zyn hand geklemd. Neen, ik wil het hebben. Ik heb het gevonden. Leg het onmiddeliyk weer neer. Emily's stem begon gevaarlyk luid te klinken. Je moet, Mark. Wacht op Daddy. Laten we het eens bekyken, stelde Jim voor en de beide kinderen draaiden zich, nog steeds op hun knieën liggend, om. Emily's gezicht was versierd met een paar modderstrepen, evenals haar jumper en haar korte blauwe rok. Haar lichte bruine haar, dat dezelfde keur had, als dat van Jim. was samengeno men in dikke korte vlechten, die nau- weiyks haar schouders raakten. Haar giys-blauwe ogen waren groot en keken met veel belangstelling de wereld in. Nu, op achtjarige leef tyd, was zy nog geen knap kind. maar later ,zou zy misschien een schoonheid kunnen wor den. Jim was nooit in staat geweest iemand te zeggen, wat zyn gevoelens tegenover het kind waren zelfs niet tegen Helen. Zyn vrouw was teleurge steld geweest, omdat het een meisje was. Ik had een jongen willen hebben, die er net uitzag als jy, beklaagde zy zich. Toen glimlachte zy. Enfin, zij lykt tenminste op jou. Zij raakte het kleine gefronste voorhoofdje even aan. zy kykt zelfs net zo grimmig als jij. Het arme kind, zei hy. Maar toen hij op de baby neerkeek, kwam er een eigenaardig gevoel in zyn borst op. Hy had het niet tegen Helen gezegd, maar hy had een meisje willen hebben Mark was een dik goudblond jongetje met 'n engelachtige glimlach, een zon nig humeur en 'n eigenaardige verras sende stijfhoofdigheid. Hy was juist het tegenovergestelde van Emily, wier ernstig gefronste voorhoofdje een gevoelig en onzeker natuurtje verborg. Jim dacht wel eens, dat hij zioh over Mark nooit on gerust zou behoeven te maken, maar van Emily was hy niet zo zeker. Laten we het eens bekijken, her haalde hy en aarzelend opende de klei ne jongen zijn natte vuistje en depo neerde de kluit kikkerrit in de hand van zyn vader. Ja. het zyn eitjes, zei hij in ant woord op Emily's vragen. We zullen ze hier laten. Het is in huis te warm voor ze. Je zult ze waarschijnlyk niet zien uitkomen, maar misschien zul je later de kleine kikkertjes zien. Hoeveel later? Emily was altyd onverbiddelijk. —Dat weet ik niet. Dat zou ik moe ten opzoeken. Hy bukte zich en liet de trillende massa op een blad glijden en Emily maakte er zorgvuldig een walletje van modder omheen. Walter, de spaniel, kwam aanlopen, terwyi al de haren aan zyn poten en zyn oren dropen van de zwarte modder. We zullen hem moeten wassen, zei Emily met een gelukkig gezicht. Is het niet fyn, dat Daddy zo vroeg thuis ge komen ls? Na zijn eenzame diner zat hij die avond, nadat de kinderen naar bed wa ren gegaan, in zyn studeerkamer de kleine kamer, die hij nu byna alleen nog gebruikte en dacht er over, dat hy eigenlyk volkomen gelukkig be hoorde te zyn. Hy had zyn vrouw ver loren, maar dat hadden anderen ook; hy had twee gezonde, intelligente kin deren en een huis, dat hem bijna be- lacheiyk luxueus scheen; hy hield van zijn werk en hy had genoeg geld. En toch was hy niet gelukkig. Voor het eerst sedert maanden scheen het huis die avond dreigend stil. Het gegons van de auto's op de straat bereikte hem slechts vaag; dichter by hoorde hy de meid naar boven gaan; de spaniel be woog zich in zyn slaap en toen heerste er stilte dieper en drukkender dan hy die ln lange tyd gekend had. Wel, hy hoorde aan 'het werk te gaan. Daar waren toch Reeds pry sop gaven, die hy moest doornemen. En toen dacht hy weer aan dat meisje op Reeds kantoor. Dat eigenaardige niet af te schudden gevoel over haar kwam nog sterker dan te voren terug. Met ge fronst voorhoofd bleef hy zitten, trach tend het met zichzelf eens te worden. Waar kon hy haar ontmoet hebben? Zij kon niet veel meer dan vier- of vyfentwintig jaar zyn misschien zes entwintig. Zij was toch minstens der tien Jaar jonger dan hy. Hy riep zich zijn eerste tyd in Craigford weer voor de geest. Kon zy een vriendin van Helen geweest zyn? New-York in de eerste vroiyke maanden na de intrek king der drankwetten? Daarvoor was zij veel te jong. En daarvoor ln de dagen van zyn journalistieke werk zaamheden in Chicago.... (Wordt vervolgd) 14) Geert Graai, Fokko Flopke en hun vrienden waren onmiddeliyk te vinden voor een spelletje kaart, en Joris begon dus snel uit te delen. Pan da wilde beslist niet meedoen en was eigenlyk boos, maar de deftige Jeroen de Blaet. nam wèl zyn kaarten op en speelde dapper mee. Hij wilde zeker geen spelbreker zyn. Maar dat bekwam hem toch erg slecht. Want er werd gespeeld en ge speeld, en dat nog wel om geld en na een poosje moest Jeroen de Blaet met het spelletje ophouden, want toen h&d hy echt niets meer bij zich! ,.Ik vind dit een akelig spel", zei hy be droefd; „ja, ik vind dit een echt akelig spel. Kunnen wy nu niet weer naai myn horloge gaan zoeken?" „Kalm, goede man," antwoordde Jo ris. „Dit is toch waariyk een aardig partytje? Gy zoudt ons doen geloven, dat ge geen verlies verdragen kunt! En uw horloge ach, dat loopt toch niet. weg". Dergeiyke dingen zei hy Panda vond het maar vreemd en dal voor een President van een Maatschap- py voor Goede Werken! Maar het op merkelijke was, dat Joris byna alle kaartspelletjes won. Geert Graal en de andere boeven vonden het helemaal niet leuk! grote eroep te krijgen, maar de derde keer. toen Pauwels en De Hoog in Nan tes het slachtoffer waren ontbrak hun de kracht om een behoorlijke positie te heroveren. Syen voelde zich niet fit en moeiiyk kreeg hil ziin pedalen rond. Ten slotte eaf hij op. Het klassement van de zesde étappe luidt: 1. Deledda (Zuid West) 8 uur 39 min, 07 sec.; 2. Ockers (België A) 8.39.20; 3, Kubler (Zwits.) 8.39.32, 4. Bartali (Italië A) zelfde tijd; 5. Robic (West Noord) z. t.; 6. Ex Aeguo een groen van 27 ren ners in dezelfde tiid als Kubler. De Ruiter 57e in 8.39.52; De Hoog 85e in 9.01.33 en Pauwels 86e in dezelfde tijd. Het algemeen klassement luidt thans: 1. Marinelli (He de France) 42 uur 21 min 58 sec.; 2. 'Magnl (Italië B) 42. 36.56; 3, Kubler (Zwitserland) 42.37.00; 4 Dupont (België B) 42 38.31; 5. Tacca (lie de Franse) 42.40.38; 6. Ockers (Bel gië) 42.41.04; 7. Teisseire (Frankryk) 42.42.34 8. Bartali (Italië) 42.45.20; 9 Cogan (West Noord) z. t10. Camellini (Zu'd West) z. t.; 24 CoddI (Italië) 42. 58.33; 42 De Ruiter 43.0737; 77 Pau wels 43.52.50; 88. De Hoog 45.20.57. Swift-Combinatie" De Swiftren- ners, A- en B-klassers. ryden morgen avond een Rynstreektrainingsrit. AUTOMOBILISME. Om de Grote Prijs van Zand voort BEKENDSTE INTERNATIONALE COUREURS NEMEN DEEL. Alles wyst er op, dat de eerste wer kelijk internationale automobielrace, die de K.N.A.C. organiseert en die op 31 Juli a.s. op het circuit van Zand- voort zal worden gehouden, in alle opzichten een wedstrijd van groot formaat zal worden. De belangstelling van de automobiel- wereld voor dit gebeuren weerspiegelt zloh in de deelneming van de meest bekende rijders van internationale klasse Tot dusver staat het vast, dat van Ita liaanse zyde Villoresi, Ascarl en Fa rina met een Maserati of een Ferrari aan de start .zullen verschynen. Frank rijk zal vertegenwoordigd zijn door de Talbot-ryders Chiron en Mairesse, Zwit serland door De Graffenrïed, België door de coming-man Claes, die eveneens met een Talbot zal ryden, Engeland door Parnell, die voor de renstal Ambro siana met een nieuwe Maserati uitkomt, Whitehead met een Ferrari, en de E.R.A. coureurs Harrison, Gerard en Horsfall, en ten slotte Siam door prins Bira, die een Maserati zal besturen. Verder worden er nog onderhande lingen gevoerd met een zevental renners van naam, Italianen, Fransen en Zuid- Amerikanen, zodat verwacht mag wor den dat op 31 Juli twintig van de meest bekende rijders aan de start zullen komen, VOETBAL. VETERANENCOMPETITIE AFDELING LEIDEN K.N.V.B. Door de afdeling Leiden van de K.N. V.B. zyn de voor de veteranencompeti- tie ingeschreven verenigingen als volgt ingedeeld Groep 1: DOSR, Leidse Boys, RCL, Alphen, LDWS en Gezellen. Groep 2: Scheidsrechters, ASC, Lisser Boys, Noordwyk, Quick Boys, Ryns- burgse Boys en SJC. Het programma voor volgende week ziet er als volgt uit; Groep 1: 11/7 LDWS—RCL. 13/7 DOSR—Leidse Boys en Gezellen—Al phen, Groep 2: 13/7 Scheidsrechter—.ASC en Quick Boys—Rynsburgse Boys, 14/7 Lisser BoysNoordwyk. SERIEWEDSTRIJDEN LDWS. LDWSRijnsburgse Boys 11. De Rynsburgers namen in de eerste helft door hun middenvoor de leiding, maar in de tweede helft, toen LDWS iets sterker was, bracht B. v. d. Weyden de partyen weer op gelijke voet. Bil het nemen van strafschoppen bleek LDWS iets gelukkiger en plaatste zich daar door in de halve eindstrijd. De snelle en sportief gespeelde wedstrijd werd door vry veel publiek by gewoond. DUIVENSPORT. „De Reisduif" (Hazerswoude) hield een wedvlucht met oude duiven vanaf Orleans (Fr.), afstand plm. 504 KM. (In concours 8 duiven). De duiven wer den losgelaten om 6 uur 30 minuten met Noord Oostenwind tot Noord-West, De eerste duif werd geconstateerd om 4 uur 22 min. 55 seconden, en bereikte een snelheid van 856,11 meter per minuut. Van deze vogel was eigenaar K, Starre- veld. die ook de 2de prys behaalde. De 3de prys werd gewonnen door W. G. de Jongh. HENGELSPORT. Leidse glazenwassers op de visvangst. De Leidse glazenwassers, sectie eigen werkers, hielden Maandag j.l. hun jaar- ïykse viswedstrijd in de Ringvaart by Sassenheim. De mannen die dagelijks met water omgaan brachten er in de Ringvaart niet veel van terecht, de vangst mogen wy gerust slecht noe men. De uitslag luidt, 1. W. Schouten, 550 gram (met wissel beker en medaille voor grootste bliek), 2. E. Groenedijk Sr 480 gram, 3. R. v. Es (met medaille voor grootste voorn), 4. W. v. Leeuwen, 5. W. Stoute, 6. J. Bleye, 7, W. Truyers, 8. W, Duiveman, 9, C. Groenendyk Jr, 10. W. Brand. BOKSEN. KID DUSSART EUROPEES KAMPIOEN LICHTGEWICHT. De Belgische lichtgewïoht Dussart heeft gisteravond te Londen de Europese kampioenstitel gewonnen doordat zyn tegenstander, de titelhouder Billy Thompson (Engeland), in de zesde ronde gedisqualificesrd werd, DDS SUCCESSEN IN DEN HAAG. Aan de wedstrijden die de Haagse boksvereniging DOS gisteravond organi seerde, werd door vyf leden van het Leidse DDS deelgenomen. Onze stadge noot Snik bokste een van zyn beste wedstrijden tegen-de Hagenaar Verwijk, die hii verdiend op punten sloeg. De Graaf was een klasse beter dan zyn te genstander Schelling, terwyl P Roe- landse onbeslist bokste tegen de 3 kilo gram zwaarder wegende Hagenaar Pot hoven. De twee nieuwelingen B. Krom hout en R. Florijn boksten beiden een goede eerste wedstrijd. Kromhout bok ste onbeslist tegen R. Ritman en R. Florijn verloor op punten van A. Tau- tenburg uit Den Haag. WATERPOLO. Twee overwinningen en twee nederlagen voor De Zijl Gisteravond werden in de zwemin- riohting De Zijl drie wedstryden ge speeld. Allereerst gingen te water de adspiranten van De Zyl en H.Z. en P.C. De Haagse jeugd trok direct goed van leer en daar onze stadgenoten hierop het juiste antwoord schuldig bleven, had H.Z. en P.C. drie doelpunten gemaakt voordat De zyi tegenscoorde. Rust 13. In de tweede helft verkleinde De Zyl- hope de achterstand tot 23, doch on danks enige goede kansen, kwamen de Leidenaars niet verder, zodat een 32 nederlaag het eindresultaat werd. De Zyl-damesZwip Het eerste succes was voor onze stadgenoten, die door Truus Sjardin de leiding namen, welke voorsprong door Janny Crama vergroot werd tot 20. Na de rust scoorde dezelfde speelster wederom, doch daarna liet Suze Onvlee in het Leidse doel een houdbare bal glippen (31). Even kwam er spanning, maar Janny Crama stelde met een goed doel punt de Leidse overwinning veilig (4-1). De Zyl 3L.Z.C. 4 Dit was een spel van kat en muls. L.Z.C., dat een wel zeer zwakke combinatie in het water bracht, had niets in te brengen. Het regende doelpunten. Na afloop waren de meningen verdeeld of de eindstand een 120 of een 130 overwinning voor De zyi was. Officieel was het 130, Haarlem 3De Zyl 2 Onmiddeliyk na het beginsignaal nam De zyi de lei ding. Daarna werden diverse kansen gemist. Door het voortdurend opzwem- men van De zyi-achterspelers werd het een opeenhoping van spelers voor het Haarlem-doel, waarvan uiteindelyk de Haarlemmers profiteerden. Door snelle uitvallen maakten de gastheren voor de rust 21. In de tweede helft voegde Haarlem nog een doelpunt aan de score toe, zodat met 3f de eerste nederlaag voor De Zyi 2 kwam. BRIDGE. EUROPESE KAMPIOENSCHAPPEN. De resultaten van de wedstryden ge speeld voor de tweede ronde van het Europese bridge-kampioenschap luiden: Zweden won van Finland met 69 match- punten; Italië won van Ierland met 63 matchpunten; Gr. Brittannië won van Frankryk met 18 matchpunten; Dene marken won van België piet 13 match- punten; Noorwegen speelde geiyk tegen IJsland; Nederland was deze ronde vry. Uitslagen 3e ronde: Nedèrland won van Italië met 6 matchpunten; Engeland won van Fin land met 64 matchpunten; Zweden won van Nooi-wegen met 25 matchpunten; IJsland won van Frankryk met 15 matchpunten; België sloeg Ierland met 11 matchpunten. SCHAKEN HONGARIJE—NEDERLAND 1VA—VÏ. De afgebroken parti) tussen Van Scheltinga en Tipary eindigde in remise, zodat de eindstand werd Hongarije 12Va punt, Nederland 7& punt. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Blokzyi (toez.) J. J. Stoutjesdyk te Zevenhuizen (Z.H.); te Ouderkerk a. d, IJssel J, J. Poot te Barneveld; te Benschop N, B; N. Bout hoorn te Bennekom; te Nyverdal (toez.) J. v. Kuiken te Baarn; te St. Pancras J. Haltsma, laatstelijk Geref. pred. te Noord- scharwoude; te Heerlen-Waubach (toez.) H. Janzen te Tubbergen. Bedankt voor Oostwold-Mldwold (toez.) A. C. v. d. Kreeke te Tiel; voor Wijk by Duurstede A. Barendrecht te Klundert. Geref. Kerken Beroepen te Idsken- huizen C. v. d. Boom te Berkum; te Wans- werd F. H. Vonk te Veemvoudsterwal. Geref. Kerken art. 31 K.O. Tweetal te Zoutespul Th. Hoff te Grootegast en Th C. F. v. Kamp te Alblasserdam- Nieuwlekkerland. Bapt. Gemeenten Aangenomen naar Noordbergum H. D. Hooghwinkel te Arn hem. Beroepen te Utrecht G. Brongers te Enschedé. Oml-Geref. Gemeenten Beroepen te Grafhorst W. v. Dijk te Capelle a. d. IJssel. Hervormde predikantsplaats in Frankryk. De algemene synodale commissie der Ned. Herv. Kerk besloot gelden te voteren voor een te stichten predlkantsplaats ln Frank rijk. ten behoeve van de ln dat land wonende Nederlanders. Aan de Generale Synode zal worden voorgesteld een zo danige predikantsplaats te willen vestigen. Amsterdamse Ned. Herv. Gein. en de Vryz. Hervormden. Dezer dagen heeft de centrale kerke- raad der Ned. Herv. Gemeente van Am sterdam het besluit genomen, aan 'de centrale kerkeraadscommlssie als uitvoe rend orgaan, te adviseren om twee pre dikantsplaatsen te stichten met bijzondere opdracht voor de kerkelijke verzorging van de arbeid onder de Vrijzinnig Her vormden. Tevens zal een regeling worden getroffen, welke de verhouding tussen de gemeente en de Vereniging van Vryz. Hervormden bepaalt, welke regeling zowel organisatorisch als financieel zal zyn. De uitwerking van dit advies zal inhou den, dat de predikant-voorgangers der Vereniging van Vrljz. Hervormden te Am sterdam. "als predikanten met byzondere opdracht zullen worden beroepen. Een en ander ls gevolg van langdurige besprekingen, niet op grondslag van „evenredige vertegenwoordiging", maar op grond van confrontatie met de Heilige Schrift, waardoor een wezeniyke eenheid in geloof en belijden openbaar werd. VOOR DONDERDAG 7 JULI. Hilversum I (301 M.) KRO 7.00: nieuws; 7.15: ochtendgymnastiek; 730: pianomuziek; 7.45: morgengebed en litur gische kalender: 8.00: nieuws; 8.15: pluk de dag; 9.00: voor de' vrouw; 9.05: oude en nieuwe songs: 9.30: ochtendconcert; NCRV 10.00: viool en altviool; 10.16: mor gendienst door ds W. F. ten Rouwelaar; 10.45: koraal; KRO 11.00; de zonnebloem; 11,45: Benjamino Glgll zingt; 12.00: An gelus; 12.03: de zevenklapper; 12.30: mede delingen; 12.33: septet Johnny Ombach; 12.55: zonnewijzer; 1.00: nieuws: 1.20: planoduo; 1,45: roeromme; NCRV 2 00: herdenkingsdankdienst; 3.00: Kameror kest: 4.00: Nationaal Programma. Hilversum II (415 M.) AVRO 7.00: nieuws; 7.15: gram.muzlek; 7.50: (VPRO) dagopening door dr A. Trouw; 8.00: nieuws; 8.15: ochtendvaria; 8.55: van vrouw tot vrouw; 9.00; muziek van Schu mann; 9.30: waterstanden; 9.35: soft and sweet; 10.00: morgenwijding door ds A. L. Broer; 10.15: arbeidsvitaminen; 10.50: kleutertje luister; 11.00: ochtendconcert; 11.45: de nieuwe leerling; 12.00: Skymas- ters; 12.30: mededelingen; 12.33; ln 't spionnetje; 12.38: Trio Jan Hofmeester; I.00: nieuws; 1.15: mededelingen; 1.20: Queen's Hall'Light Orchestra; 1.50: gram. muzlek: 2.00: van de hak op de tak. ln en om de tuin; 2.15: solistenprogramma; 3.00: klimop; 4.00: Nationaal Programma. Nationaal Programma 4.00: koper fanfare; 4.02: gelukwens; 4 06: zangklasse; 4.30: Promenade Orkest; 5.00: jullie, hoor spel; 5.35: gram.muzlek; 5.40: feest ln Holland's huls; 6.00: nieuws; 6.15: fan fare: 6.17: oranleliederen; 6.30: sport; 6.40: marsmuziek: 6.50: reportages; 7.00: klok; 7.01: toespraak; 7.10: Promenade Orkest; 7.30: het klaverblad van vier; 8.00: nieuws; 8.05: gevarieerd programma: 9.00: 'l huvs int boech": ,9.30: Omroep orkest; 1015: Album 1937: 11.00: nieuws; II.15: Kon. Militaire Kapel; 11.45—12 00: kooropnamen van Nederlandse liederen.

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 2