Bedrijvigheid te Djokja teruggekeerd Joinovici, koning der voddenrapers te Parijs, voor de rechter Levendige strijd biedt schouwspel zonder weerga Een gelukkige Admiraal Mc Grigor temidden van vrienden WEERBERICHT Allerwege portretten van Sukarno en Hatta Tweede Kamer over de Europese eenheid 88ste Jaargang WOENSDAG 6 JULI 1949 00 No. 26735 LEIDSCH DAGBLAD IVecreur: J W Henny FTnnfrtrwlflctle* B W Menkhorst en J Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f4,15 pet kwartaal: 32 cents per week Telefoon Dir. eD Adm.: 25041; Red 21507 Witte Singel 1, Lelden - Giro no,: 57055 De vlootmanoeuvres: Onze speciale verslaggever seint ons: De sensaties van gisteren waren on getwijfeld de luchtaanvallen, die het convooi onder leiding van het slag schip Anson, en beschermd door 23 escorte-vaartuigen, waarbij het vlieg kampschip „Implacable" als aanvoer der, had te verduren. Vroeg in de morgen en ook in de macht werd het convooi verkend door vijandelijke vliegtuigen. Zes Engelse onderzeeboten probeerden aanvallen. Drie werden er op het Asdie-appa- raat gepeild, één kwam in positie, twee trokken terug. Onze vijand was nu de •vloot, welke terug kwam van bombar- dementsoefeningen bij de Scilly-eilan- den. Seafuries, met Rockets bewapend, stegen op van de Theseus, die 25 vlieg tuigen bij zioh had, en deden een aan val op het convooi. Met grote snelheid gierden zü laag over de schepen heen. Een tweede aanval kwam eveneens van de Theseus met 6 Nederlandse en 6 Engelse Fireflies. Op de Vulkaan wa ren de Oerlikons in stelling. Herhaal delijk klonken seinen: ieder op zijn •post, dekking zoeken. De Vulkaan zou, indien er geschoten was. ongetwijfeld goede treffers hebben geplaatst. Van de „Implacable", die met 21 vlieg tuigen in verdediging lag, en telkens anoest wenden om -haar vliegtuigen te gen de wind als het ware uit te spu wen, stegen Fireblends omhoog, ter be strijding der aanvallers. Bij de aanval lers voegden zich nog de Nederlandse Mitchells, die van hun landbasis waren gestart. De strijd was levendig, zeer vlug en emotioneel. Er werd krachtige tegen stand geboden. Ware dit werkelijk heid geweest, velen zouden diep ge schokt zijn. Nu was het voor ons, leken, een onvergetelijk schouwspel zonder weerga. Botsingen zouden geen verwondering hebben gebaard. Het was een bijzonder staal van samen werking tussen vloot en luchtwapen. Te kwart voor vier werd de steven gewend naar Portland. In de Golf van Biscaje wordt de vloot versterkt met de Arromanches en de Theseus, zeven kruisers, waarbij de Tromp, en twee torpedobootjagers. Zigzaggend gaat het nu terug. Onderzeebcotaanvallen zullen afgeweerd worden met tegenaanvallen met dummies. Vliegtuigen van het kustverdedigingscommando zullen ver dedigen, andere schaduwen. De Vulkaan is met haar snelheid van ell en een halve mijl geen achterblijver geworden. Omtrent de aanval van de „Zeehond en de „Tijgerhaai" wordt meegedeeld dat zij niet uit de luoht zijn verkend. Doch de aanvalspositie was gepeild door het escorte. Dit was ook het geval geweest met de drie Franse onderzee- beten. De gelanceerde torpedo ging voor de boeg van de „Implacable". In een officieel communiqué wordt medegedeeld, dat de gecombineerde vloot, na in de nacht een gebied ge passeerd te hebben waar zich Britse onderzeeërs bevonden, op de hoogte van de Gironde is aangekomen. De opperbevelhebber heeft verklaard, dat de schepen van alle deelnemende landen prachtig manoeuvreren. Ieder is de toestand meester. Admiraal Mc Grigor voelt zich gelukkig om met vrienden-officieren samen te kunnen werken, die tijdens de oorlog met hem hebben deelgenomen aan de ge allieerde operaties. O.m. heeft de SOCIALISTISCHE UNIE VAN CENTRAAL-OOST EUROPA. Aan het einde van een twee-daagse conferentie te Londen hebben sociaal democratische ballingen uit Polen, Tsjecho-Slowakije, Bulgarije. Hongarije en Jcego-Slavië de vorming van een socialistische Unie van Centraal-Oost Europa bekend gemaakt. De unie zal in October te Parijs een nieuwe conferentie houden, waarop 'n constitutie zal worden aangenomen. Tot deze conferentie zullen ook so cialisten van de Baltische landen en de Oekraïne worden uitgenodigd. MELK WEER OP DE BON IN ENGELAND. Na 15 weken vrij te zijn verkocht, is melk in Engeland weer op de bon ge komen. aldus heeft minister Strachey van Voedselvoorziening gisteravond be- kbnd gemaakt. AANHOUDEND KOEL WEER. De Bilt verwacht tot morgenavond: Voor de Noordelijke provincies: over het algemeen veel bewolking met plaatselijk enkele lichte buitjes. Matige tot krachtige wind tussen Noord-West en Noord. Weinig verandering van temperatuur. Voor het overige deel van het land: wisselende bewolking, maar overwegend droog weer. Zwakke tot matige wind tussen West en Noord. Weinig veran dering van temperatuur, (Opgemaakt te 10 uur) 7 JULI Zon op: 4.28 uur: onder: 21.00 uur. Maan op: 19.01 uur; onder: 1.22 uur. (EK.). Hoog water te Katwijk te 0.12 en 24.46 uur. üummc: bestaat ti*i r:s pagina's. „Soemba" deel uitgemaakt van de bombardementsraacht onder zijn com mando, toen de rechterflank van het achtste leger op Sicilië gedekt moest worden. Ook de ...Fantasque" heeft onder zijn commando in de Adriatische Zee ge staan. Gisteren voegde de opperbevel hebber zich by veldmaarschalk Mont gomery, die zijn eerste tocht aan boord van een vliegdekschip maakte. Mont gomery toonde zioh zeer geïnteresseerd in de werking van het vaartuig. Hij volgde ook aan boord van de „Implacable" het verloop van de oefe ningen. Van Zeeland geeft het op WIE VOLGT? Zoals gistermiddag te verwachten viel, heeft Paul van Zeeland aan de prins- regent zijn opdracht een kabinnet In België te formeren, teruggegeven. Hij verklaarde: „De katholieken blijven er echter bij. dat de koningskwestie zonder verwijl moet worden opgelost. Op dit punt is onze houding onwrikbaar. De C.V.P. zal alle wettelijke middelen te baat nemen welke een einde kunnen maken aan het koningsprobleem". De prins-regent ontving vervolgens de voorzitter der liberale partij Motz en de voorzitter der socialisten, Max Buset. Heden ontvangt hij De Schrijver, voor zitter van de C.VP. EEN FRANS PLAN. De Franse minister van Financiën, Maurice Petxhe, heeft aan de Ameri kaanse minister van Financiën. John Snyder, een geheim plan overhandigd voor Europese economische samenwer king. De Amerikaanse minister van Finan ciën zal later in deze week een onder houd hebben met de Britse minister van Financiën. De nlaats. waar de binnenvallende Duitse troepen in de sombere Meidaeen van 1940 de meeste weerstand ondervonden, was ongetwijfeld Rhenen. Od de Greb- beberg werden de felste gevechten geleverd, vaak van man teeen man. Zoals in vele Dlaatsen van ons land was ook in Rhenen de materiële schade aanzien lijk. De spoorbrug over de Lek., die op 13 Mei 1940 door de Nederlandse troe- oen werd opgeblazen is de enigp spoorbrug, die nog niet is hersteld. Een kijkje van de Grebbeberg op de Lek met de vernielde brug. Twee Ned. deserteurs thans T.N.I. luitenant Nadat Djokja twee dagen lang het beeld van een uitgestorven stad ver toonde, waar langs de straten alleen patrouilles van de Republikeinse po litie en TNI-ers, bewapend met auto matische wapens en gekleed in ge scheurde uniformen met het roodwit op de mouwen of op de hoofddeksels, gingen, is Zondag plotseling de be drijvigheid in de straten terugge keerd. De winkels werden geopend en de muren van openbare en particuliere gebouwen begonnen schuil te gaan on der talloze aanplakbiljetten met pro pagandistische strekking. Buitendien verschenen nieuwe landroverjeeps, be mand met militairen van de TNIr in de hoofdstraten. Nieuwe Republikeinse troepen waren 'de stad binnengetrok ken. Onder de nieuwe troepen bevonden zich twee Nederlandse deserteurs, die beiden door de speciale correspon dent van Aneta ondervraagd werden. Zij waren in 1946 naar de TNI over gelopen en bekleden thans de rang van eerste luitenant. Beiden zijn af komstig uit Amsterdam. Het zijn Harry Hulskar, thans genaamd Har ry Dermawan, en Freddy Weer en- stijn. Gistermiddag werd de TNI-generaal Sutomo (Bung Tomo) te Djokja ver- De moeilijkheden bij de Japanse spoorwegen MOORD OF ZELFMOORD? De politie van Tokio was gisteren op zoek naar de directeur van de staats spoorwegen, Sadanori Sjimojama, die spoorloos was verdwenen nadat hii zich naar ziin kantoor begeven had Aan 30.000 employé's van de spoorwe gen is intussen ontslag aangezegd. In totaal zullen er 95.000 worden ontslagen als bezuinigingsmaatregel. De regering trof maatregelen om in geval van nood'" te kunnen optreden. Wanneer de vakcentrale van spoorweg personeel een staking zou uitroepen, zou den haar leden worden gearresteerd. Onder een spoorwegbrug te Tokio heeft men ten slotte het liik gevonden van een persoon uit wiens visitekaartjes en nas men meent op te kunnen maken dat het slachtoffer Sjimojama is. Spoorwegarbeiders vonden het lichaam, dat door een trein is overreden Het hoofd is verbrijzeld. De politie weet niet. of het slachtoffer zeLfmoord heeft ge pleegd of is vermoord. Kort voordat Sjimajama verdween, waarschuwde hij de nationale bond van spoorwegarbeiders de \taktiek van ge weld". zoals stakineen uit protest tegen de ontslagen te laten varen. Volgens mevrouw Sj mojama vertoon de haar echteenoot de laatste tiid teke nen van overspanning. Des nachts nam hii slaaptabletten in. wacht. De pasars worden weer druk bezocht, terwijl voedsel weer verkrijg baar is tegen vrij vaste prijzen. De koers van de Indonesische gulden is ten opzichte van de Republikeinse gul den aanzienlijk gedaald: Maandag kreeg men 80 rupiahs voor een gulden en gister nog slechts 50. Suiker, tabak en sigaretten zijn schaars. De voorbe reidingen voor de aankomst van Su karno, Hatta e a. zijn in volle gang. Portretten van Sukarno en Hatta ziet men allerwegen. Sedert 1 Juli is in de stad niet het geringste incident voor gekomen, terwijl het nachtelijk schie ten ook ophield. Aan de avondklok wordt streng de hand gehouden. Toch deden zich enkele gevallen van plunde ring voor, waarbij door gewapenden fietsen en andere goederen uit winkels van Chinezen werden weggenomen. De Chinese consul deelde aan Aneta mede, dat circa 5.000 van de Chinezen, die evacueerden, verzocht hebben te mogen terugkeren naar Djokja, Hoofdredacteur „Merdeka" interviewt minister Drees VOOR 1 JANUARI SOUVEREINI- TEITSOVERDRACHT? Het Republikeinse dagblad „Merdeka" publiceert een interview van de thans in ons land vertoevende hoofdredacteur van dit blad de heer Diah, met minis ter-president dr Drees, Deze verklaarde tegenover de heer Diah: „Het is mijn ernstige hoop, dat wij binnen zeer korte tijd een regeling kunnen bereiken, waar bij het Indonesische volk zich vrij kan voelen en waarbij een zo goed mogelijke samenwerking tussen Indonesiërs en Nederlanders tot stand kan worden ge bracht". Dr Drees hoopte, dat de repu bliek zo spoedig mogelijk een besluit zou nemen ten aanzien van de deel neming aan de Ronde Tafel-conferentie. Hij noemde 1 Augustus als riohtdatum voor de aanvang hiervan en hoopte, dat zij niet langer dan twee maanden zou duren. De Souvereiniteltsoverdracht zou dan voor 1 Januari geschieden. B.F.O. afvaardiging van 60 man naar R.T.C.? NIET AANWEZIG BIJ SUKARNO'S INTOCHT. In de vanmorgen gehouden vergade ring der B.F.O. was een der agendapun ten de afvaardiging der BJ.O. naar de Ronde Tafel-Conferentie. De voorzitter zeide, zich het zo voor te stellen, dat direct na de inter-Indoneslsche confe rentie, een kleine commissie naar Ne derland zal gaan ter regeling en voor bereiding van een groot aantal kwesties van teohnische en huishoudelijke aard. Sultan Hamid deelde mede, dat voor de afvaardiging van de B.F.O. gere kend mag worden op een maximum aantal van 60 man. Blijkens een op gave van de afzonderlijke delegaties der vergadering zou het totale aantal af te vaardigen vertegenwoordigers 82 worden. Tot een besluit kon men niet komen. Sultan Hamid vcr" scheidene malen op de moeilijkheden, die het zenden van een zeer omvang rijke delegatie zou opleveren. Hierna werd de .vergadering met ge sloten deuren voortgezet. Eerder was bekend gemaakt, dat de voorzitter der B.F.O. eerst hedenmorgen het gisteren door de Sultan van Djokja afgezonden telegram had ontvangen, waarin de B.F.O. werd uitgenodigd om naar Djokja te komen om de aankomst van president Sukarno cs. aldaar bij te wonen. Sultan Hamid, die het telegram ln kwestie voorlas, zeide dat hij moeite had gedaan, om nog luchtvervoer naar Djokja te verkrijgen, daar immers van middag de officiële intocht plaats heeft. Noch de KIM, noch de U.N.C.I. had den echter een vliegtuig beschikbaar. In een antwoord-telegram aan de Sul tan van Djokja werden de felicitaties der B F.O. met de terugkeer der Repu blikeinse regering aangeboden. WEER AANVALLEN EN MOORDEN. Bendeleden met „M.P." helmen. Maandagochtend deed een sterke bende een aanval op de theefabriek en het emplacement van de onderneming Kiara Jajung, 30 km. ten N.W. van Tjiandjur. De bende droeg helmen, waarop de letters „MP." waren aan gebracht, zodat aanvankelijk werd ge dacht. dat er een Nederlandse patrouil le naderde. De aanval werd afgeweerd door de ondernemingswacht en drie militairen. Fabriek en woningen zijn gespaard. Onder de bende waren min- stens twee Japanners. De employé Luning werd licht gewond: een onder nemingswachter wordt vermist De on derneming werd ten slotte door een militaire patrouille ontzet. Zondagmiddag werd een trein van Cheribon naar Tjikampek door een bende aangevallen. Bewaking en mili taire reizigers sloegen deze af. Op de openbare grote weg te Malang is de 22-jarige Europeaan S. op klaar lichte dag neergeschoten, de tweede moord in enkele dagen. De twee daders werden een half uur later gepakt. Het doek is gehaald Onze Parljse correspondent telefoneer de ons hedenmorgen: In hetzelfde rechtszaaltje. waar Krav- chenko deze winter ruim 2 maanden lane ziin bekende duel met de commu nisten heeft geleverd, is gistermiddag het proces van de milliardair-vodden- raper Joinovici begonnen. Zoals wii reeds schreven, heeft dit monster-proces, aan welks voorbereiding twee iaar onafgebro ken is gewerkt en waarvoor men een 300-tal getuigen heeft gehoord, betrek king op het erootstp en sensationeelste geval van economische collaboratie, dat 'n Frankrijk tot dusverre is behandeld. Maar belangrijker misschien nog dan de milliarden-sommen. die gisteren een mirleton begonnen ziin. is het politieke asoect van de zaak Dit wordt zelfs zo belaneriik. geacht, dat de minister van iust:tie Dersoonliik als getuige voor het hekie zal verschij nen. wat een unicum in de geschiedenis van de Fran^ rechtsüraak is. Hij. de minister is het namelijk eeweest. die tij dens de bezetting voor Joino een bewijs van goed vaderlands gedrag heeft afge- trf-ven. De vraag, die gedurende een 20-tal zittingen zal moeten worden oncost is 'Uk of Joino slechts een walgelijk pro fiteur van het ongeluk 'van Frankrijk, zijp twee ie '"adc i.o is geweest, dan wel of geliik door hem zelf wordt be weerd hij slechts de Duitsers on geniale wiize .beduve'd" heeft, teneinde voor het verzet ziin bekende rol van Maece nas te kunnen sDelen. Toen Joino gisteren ziin entree maakte in de zaal. waar de hitte heerste van een Turks bad. had men moeite te ge loven, dat hier een notoire oplichter bin nen werd gevoerd, want de vertoning had inderdaad meer van de soectaculaire ontvangst van een gevierde Amerikaanse filmheld. Minstens 20 fotografen mi trailleerden de vriendelijk lachende, links en rechts groetende monsieur Joseph met hun magnesium apparaten en het aantal journalisten, dat een woord van hem hoopte op te vangen, liep ze ker teeen de honderd Joino. gekleed in een elegant griis pak. met ziin massieve hoofd, dat direct zon der hals op het lichaam schijnt te ziin "eplaatst de erote uitsnringende neus en de kleine glinsterende fonkeloogies en erauwe gelaatskleur die duidelijk twee jaar cellulair verblijf verraadt, maakte op ons de indruk van een vette, d'kke. ronde muis Naast hem namen zifn broer en twee andere verdachten van minder allure plaats en ziin drie raadsheren dra gers van klinkende namen in de Pariise advocatuur gaan voor hem zitten. Dan begint de eriffier de acte van be schuldiging voor te lezen, die weinig nieuws oplevert en vier uur tiid vp-»ist. In de droge termen van het juridisch jargon is Joino's kleurige levensverhaal, dat een Balzac waardie is. een monotoon en erauw relaas *ew den. Na aflooo vraaet een lournalist de verdachte, of het waar is. dat hii niet lezen kan en het bewegelijke gezicht een en al glun derheid horen wii M Joseph met zijn rollende Balkan-r dan antwoorden: .Dat ik riet zou kunnen lezen, wil Ik ze'f niet zezeen maar zeker *k. dat de commissaris van He renubiiek d)e de beschuldieings-acte heeft ofestcld niet kan schni «n" En kennelilk zeer voldaan over deze geslaagde woordspeling wordt Joino dan tussen twee genten dc zaal weer uitge voerd. Vooral het Christendom bindt de volkeren Begroting Landbouw- Egalisatiefonds aangenomen (Van onze parlementaire redacteur). De Tweede Kamer hield gisteren haar algemene beschouwingen over het wets ontwerp tot goedkeuring van het Sta tuut van de Raad van Europa. De zetel van deze Raad is Straats burg. Mej Kiompé (Kath.), die haar mai denspeech hield, en tie heren Schmall (CH). Bruins Slot (AR), Oud (VVD), Van der Goes van Naters (Arbeid) en Weiter (Nat. Kath.) betuigden hun in stemming n\et het wetsontwerp. Slechts de heer Wagenaar (Comm.) was afwijzend. Alg»meen prees men de wijsheid, dat er een bescheiden begin is gemaakt. De organisatie, haar taak en bevoegd- beden, moeten immers groeien naarma te de idee der Europese eenheidgroeit. De heer Weiter constateerde met vol doening dat de Nederlandse „federalis tische drift" door de andere mogend heden geremd is. Hij begreep trouwens niet hce vele Nederlanders zulk een ondersohikkingsdrang in Federaal ver band gevoelen op internationaal gebied, terwijl zij die gedachte afwijzen op na tionaal gebied, n.l. ten aanzien van In donesië. Spr. vertrouwde dat een der eerste punten van behandeling te Straats burg zou zjjn, het wegnemen der be lemmeringen van het internationaal verkeer, welk verkeer immers de bes te bevorderaar is van de Europese eenheid. De heer Van der Goes zeide dat hij en zijn politieke vrienden het als een sport, neen als een roeping beschouw den, er het hunne toe bij te dragen dat de Raad van Europa meer wordt dan hy is. Spr. bepleitte een veelvuldiger over leg van de regering met de commissie voor Buitenlandse Zaken bij de voor bereiding van internationale overeen komsten, ook in Benelux-verband. Deelneming van Spanje wees de heer Van der Gces krachtig af, maar West- Dultsland hoort in de Federatie. De heer Oud waarschuwde tegen na tionale belangen, die als Europese zou den kunnen worden voorgesteld. De raadgevende vergadering moet uitgroei en tot een Europees parlement. Met nadruk wees spr. op de Christelijke grondslag onzer beschaving. Het was jammer dat zulks niet in de preambule van 'het Statuut was opgenomen. Spr.'s fractie aanyaardde het voorstel gaarne als begin van een Federatief Europa voor het behoud van de vrede, de vrij heid en de grote goederen onzer be schaving. De heer Schmal was verheugd, dat er op het gebied van het Europees Federalisme iets concreets tot stand is gekomen. Want voor Europa geldt: „pompen of verzuipen". Spr. wees er op dat het vooral het Christendom is, dat de Europese volkeren bindt. De heer 'Bruins Slot wees op moge lijke gevaren. Doch als wij die te bo ven komen kan de pre-federale toe stand overgaan in een werkelijke fede ratie. Mej. Kiompé pleitte voor betere ver tegenwoordiging van de kleine landen, grotere rechten van de Assemblée en toetreding van diverse staten, waarbij zij Spanje niet priori afwees. Minister Stikker vroeg zijn rede in een volgende vergadering te mogen houden, waartoe werd besloten. LANDBOUW EGALISATIE FONDS. Bij de aanvang der vergadering werd de stemming over de motie-Droesen ter verhoging van de inleveringsprijs van boter aangehouden. Minister Mansholt zal eerst nog eens spreken met de Kamercommissie voor landbouw en voedselvoorziening. De begroting van het Landbouw Ega lisatie Fonds werd zii^t. aangenomen. VERKLARING VAN ANAK AGUNG OVER B.F.O. Ter gelegenheid van het 1-jarig be staan der B.F.O. hield de minister president van Oost-Indonesië, Anak Agung, te Makassar, een persconferen tie, waarvoor hij verklaarde, dat de politiek van Oost-Indonesië steeds is gebaseerd geweest op de synthese van alle bevolkingsgroepen en regeringen ln geheel Indonesië, teneinde een hech te en nationale eenheid te bereiken voor de huidige nationale stryd. Hfj zeide, er trots op te zyn. dat de kloof tussen de deelstaten en de repu- blieg niet breder is geworden, integen deel. Het is duideiyk, aldus spr., dat de B.F.O. thans als een vry-staande or ganisatie en samen met de Republiek kan strijden voor de nationale idealen. Vanwege de Ned. Spoorwegen is ten gerieve van de reizigers aan boord van de .Van Hasselt", die tussen Enkhuizen en Stavoren vaart een mobilofoon op- gestold. Via de Rükstelefoondiensten kunnen de abonné's over het gehele land worden bereikt KLM-TOESTEL MET AMERIKAANSE JOURNALISTEN MAG OVER INDIA. Als bewijs van goodwill ten opzichte van de 15 Amerikaanse journalisten, die Indonesië bezoeken, heeft de regering van India toestemming verleend, dat het KJL.M.-toestel, waarmede zy terug reizen, over India vliegt. OPSLAGPLAATS RUBBERFONDS VERBRAND. Zeer grote schade. De opslagplaats van het Rubberfonds te Bandjermasin is Zondagmiddag door brand vernield.. Hierin bevonden zich honderden tonnen voor export 'bestem de rubber. Alleen reeds aan de gebou wen is voor ongeveer 4 ton schade aan gericht. De oorzaak is niet bekend. DRIE AANVALLERS AANGEHOUDEN In verband met aanval bjj Tengaran. Hst ls de politie van Salatiga gelukt drie personen te arresteren, die betrok ken waren by de grote aanval op een politie-patrouille by Tengaran op 22 Juli j.l. Volgens verklaringen heeft de bende, die gedeelteiyk bestond uit leden van de B.G.M. (Barisan Guerilla Merbabu) 32 doden en 17 zwaar gewonden verlo ren. De bevolking van Gading had hen moeten helpen bij het begraven der lyken. ZWARE TERREUR IN SALINDUNG-VALLEI. Het in Tarutung" verschynende blad „Suara Tapanuli" meldt, dat ln de Sl- lindung-vallei een zware terreur wordt uitgeoefend door een bende, waarby 7 Japanners zyn aangesloten. De bende bedreigt iedereen die met de Nederlan ders wil samenwerken, maakt rooftoch ten en voert executies uit. De groep staat onder leiding van een Batak, ge naamd Lui Simandjuntak. ONZE VERLIEZEN De regering maakt bekend, dat in de afgelopen week de navol gende verliezen in Indonesië zun gerapporteerd: Kon. Landmacht: 2e Luit. D. M. Driebergen, Venlo-Blerick. Sold. T. H M. Ververgaert, Venlo. Serg. A. Rjjsdam, Oegstgeest. Sold. Ie kl. J. H. Bedaux, Te- gelen. Sold. L. Bos, Brunssum. Sold. A. C. M. van Dongen. Eindhoven. Sold. J. A. M. van Griensveen Deurne. Sold. M van Happen, Eindho ven. Serg. A. W. Schut, 's-Graven- hage. Sold. J. H. J. Albers. Wanroy. Kon. Ned Ind. Leger: Soend. sold. Ie kl. Kol, Indone sië. Tim sold. 2e kl. inf. Laben, id Chin, sold 2e kl inf. Lim oeij 'ifng, idem. Proeverbander Moehalini, id. Soend. sold. 2e kl. Sahroen, id. Jav. sold. Ie kl. inf Djoemadi, idem Jav. sold. Ie kl. inf. Mardjo id. Men. korp] inf Paleneven L. P. Sold le kl. inf Portier B. R., -dem Jav sold Soekri. idem Amb sold, le kl inf Tanamal, '-m. Jav sold 2e kl. inf Kamsoen idem. "ï-rz 1e kl Boenag, idem.

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 1