Gemeenteraads-vergadering te Nieuwkoop MOTOR TE KOOP Zil-Slaapkamer Brieër's voor60 Ruimte gevraagd Skoda Cabriolet Snijmachine No 3 AANBESTEDING KJ UIT DE RIJNSTREEK Kerkelijk Leven P. TIMMERS KUNSTGEBIT Strandtent Kinder- verzorgster TREKKING VERLOTING TE KOOP Flinke Verpleeghulp BEKWAME LAKSCHRIJVER Bekendmaking Gemeente Voorschoten Botenverhuurbedrijf H-K. KEUKEN WERKMEISJE MAANDAG 4 JULI ALPHEN „KINDERVREUGD" GEOPEND. Saterdagmiddag werd Alphens derde ^eeltuin „Kindervreugd" officieel ge opend. Van de ruime oppervlakte is voorlopig slechts een klein gedeelte be nut. De heer K. Winkel, voorzitter, schet ste in het kort de totstandkoming van de speeltuin, voordat burgemeester, mr F. M. A. Schokking, de opening kon verrichten. Allereerst memoreerde de burgemees ter, dat het een telkens terugikerende zorg van het college van -B. en W. is, bij de begrotingen in het najaar, de post „speeltuinen" vast te stellen. Het is geen onwil van B. en W. en nog veel minder gebrek aan liefde voor de kin deren, als zij in het toestaan van cre- dieten even de teugels strak moeten houden. Dit vindt zijn oorzaak in de minder rooskleurige positie, waarin de gemeente zich thans nog financieel be vindt. De kinderen leren elkaar op dit ter rein spelenderwijs beter waarderen, en men voorkomt zo onaangenaamheden op straat, waartegen de politie helaas maar al te zeer moet optreden. Spreker w^s dankbaar voor het 4 jaren geleden door de heer G. de Jong genomen ini tiatief, en besloot met de wens, dat deze speeltuin moge uitgroeien tot een van Alphens mooiste instellingen. De heer N. Vylbrief uit Leiden, voor zitter van de Ned. Unie van Speeltuin organisaties, wees op het doel van de speeltuinen en braoht de wenselijkheid naar voren van een centrale samenwer king tussen de plaatselijke speeltuin verenigingen. Namens de Speeltulnver. ,31oemhof" sprak de heer C. P. de Jong en namens „Oudshoorn" de heer G. de Vries. Hierna ontsloot de burgemeester de poort met een sleutel, welke hem op een kussentje, door een klein meisje werd aangeboden. Mevr, Oosthoek hees vervolgens de vererügingsvlag en weldra was het ter rein druk bevolkt. Enige tijd later ar riveerde een optocht van de kinderen dezer speeltuinvereniging met de mu- ziekver. „Arti" voorop. O.l.v. mej. R, Verhagen voerden de kinderen van de speeltuinvereniging „Bloemhof" enige rhythmische oefenin gen uit De commissie, die de versieringen moest beoordelen, kwam tot het volgen de besluit: le pr. Ouderwetse kledij (kinderen De Knfjf). 2e pr. Groep voorop in de stoet (kinderen Venneul). 3e"pr. Kabouters (M. de Jeu, R. Versteeg), 4e pr. Tirolers (kinderen Harting en De Knijf). 5e pr. Step (Keesje v.d.Hoek). 6e pr. Step (Koopman). 7e pr. Hooiwa gen (P. Geerlof en Russenberg). BOSKOOP DE CONCOURSDAG VAN HET GOUDEN EXCELSIOR. De concoursdag, Zaterdag, is voor het gouden Excelsior een groot succes ge worden, Het bezoek aan het feestterrein, gelegen aan de Wilhelminalaan, was zeer groot. De uitslagen: 4e afd. Acordeon: .Excelsior", Sassen- heim 2 pr.; De Amigo's, Bussum 2de pr.; „Grandioso, Den Haag 2de pr. 3e afd. kinderkoor: „Kinderkoor Zoe- termeer" 1ste pr. 2e afd. Mannekoor: „Die Gouwe San- ghers". Boskoop 1ste pr. 4e afd. Mandoline: „Concordia", Zuid- land 2de pr. Ie afd. Fanfare: „Tot ons Genoegen", Barneveld 3de pr. „Voorwaarts", Wad- dinxveen, 1ste pr. Ie afd. Accordeon: „Door Wilskracht Volbracht". Róttérdam 2de pr. Afd. 'uitmuntendheid: Goeree's Gem. Koor, Goedereede 2e pr. Ere-afd.: „Kunst naar Kracht", Oos- terwyk 2e pr.; „Zingt den Heer", Zwam- merdam 1ste pr. Ere-afd. Harmonie: „Aurora". Leer dam 1ste pr. en 1ste pr. marswedstrijd. Superieure afd. Fanfare: „De Herle ving". Zwaag 1ste pr. De grot-e bronzen medaille van H.M. de Koningin en een muziekstuk naar keuze, beschikbaar gesteld door „Mole naars muziekhandel". Mej. L. Susan, alhier, slaagde voor de eindexamenvakken analyse en me thodiek aan het Conservatorium te Utrecht. Onze plaatsgenoot W. Boer Jacz. slaagde te Surabaja voor het eind examen H.B.S. Voor het Mulo-diploma slaagden te Gouda de volgende leerlingen van de openb. Ulo-school alhier: mej. R. van Gelderen (diploma B) en de heren W. van den Broek en F. Kromhout (di ploma A). De harmonie „Concofdia" maakt Dinsdagavond a.s. haar 5de mars door de gemeente. De route is: Nieuwstraat, Zijdeweg, Puttekade tot aan de grens van de ge meen te; terug dezelfde weg. VOETBALLEN VOOR DE „NIWIN". In verband met de sportactie van de „Niwin" voor de jongens overzee, wordt a.s. Woensdagavond, des avonds om kwart voor acht een voetbalwedstrijd gespeeld tussen de ambtenaren der ge meente-secretarie en de onderwijzers en leraren van alle scholen alhier. De muzikale omlijsting zal verzorgd wor den door de harmonie „Excelsior". NIEUWE WETERING „DOOR GUNST VERKREGEN" NAAR SOESTDIJK. Dat de muziekverenigingen ten plat- telande altijd veel belangstelling genie ten en vele malen goede krachten onder zich hebben, is algemeen bekend. Maar dat een eensgezind werken, waarbij van alle leden veel gevergd wordt op de repetitie-avonden, tot zeer mooie re sultaten kan leiden, mag toch wel een voorbeeld genoemd worden voor vele verenigingen. Want een bescheiden plaats als Nieuwe-Wetering heeft met haar muziekver. „Door Gunst Verkre gen" bewezen een buitengewone presta tie te kunnen leveren door 'op het na tionale muziekconcours te Uselstein een 1ste pr. in de concertwedstrijd le afd. fanfare te behalen en tevens een lste prijs in de marswedstrijd. Alle leden waren in geheel nieuwe uniformen gestoken, en het geheel maakte dan ook een zeer goede indruk. Door dit succes promoveren zij naar de afd. uitmuntendheid, hetgeen zeer eer vol genoemd mag worden, niet alleen voor Nieuwe-Wetering, maar voor ge heel Alkemade Vanavond zullen zii daarom een ere-ronde maken door het dorp. Dit prachtig resultaat is natuur lijk voor een groot deel mede verkregen door het werk van zijn eminente direc teur. de heer J Ruyter, maar ook het onversaagd werken van ziin volijverige voorzitter, de heer M. Spring in 'tVeld, heeft veel bijgedragen voor de steeds heersende harmonische en opgewekte geest. Een bijzondere onderscheiding mogen wij het daarom wel noemen, dat het corns uitgenodigd is deel te nemen aan het défilé voor H M. de Koningin op Zaterdag 9 Juli te Soestdük. ter ge legenheid van 't 1212-jarig Koninklijke huwelijksfeest. WOUBRUGGE AFSCHEID Ds VAN DER MEULEN. Onder grote belangstelling nam ds W. van der Meulen afscheid van de Ger. Kerk alhier. Na het uitspreken van het votum en de zegen, werd gezongen Ps. 121:1 en 2. Terwijl na de geloofsbelijdenis ge zongen werd Ps. 48 vers 6. Gelezen werd Jes. 40: 111, waarna ds Van der Meulen voorging in gebed. Tot tekst was gekozen uit 't voorgelezen Schrift gedeelte het 8e vers gedeeltelijk „Want het Woord des Heren bestaat in der eeuwigheid". In een drietal punten wees de scheidende leraar op de troost die er is in deze standvastigheid, de eeuwigheid en de onveranderlijkheid in deze standvastigheid. Hij wilde ook in deze afscheidspredi- katie naast een persoonlijk woord de nadruk leggen op het Woord zélf. Predikanten komen en gaan, maar het Woord moeten zij brengen, terwijl zy zelf op de achtergrond blijven. Spr. zette uiteen, hoe het was in de dagen van de profeet Jesaja- en bracht dit in toepassing op de Kerk en de gemeente van dezen dag.-Van de gemeente wordt gevraagd geloof en geloof alleen. Huisnummers worden niet meer veranderd De Raad van Nieuwkoop kwam Vrijdag onder voorzitterschap van burgemeester Van den Weijden in openbare zitting bijeen. Van mej. M, P. van Groos is een verzoek tot ontslag ontvangen per 1 September a.s..als onderwijzeres van de Openbare Lagere School, in verband met haar benoeming als zodanig te Wormerveer. Dit ontslag zal haar eer vol worden verleend. De voorzitter deel de verder mede, dat met benoeming van een nieuwe leerkracht zo spoedig mogelijk zal worden aangevangen. Het oude raadhuis is in eigendom overgegaan aan de vereniging „Hen drik de Keizer". Ten slotte deelt de voorzitter mede, dat met de gemeente Leiden een zekere overeenstemming is bereikt omtrent de afvoer van het stadsvuil; met Wasse naar moet echter nog het een en ander geregeld worden. Het voorstel iz. verbouwing van het gemeentehuis wordt aangenomen, evenals dat van de vernieuwing van het meubilair. De heer E. H. van Dam stelt als eis, dat het werk publiek zal worden uitbe steed. De heer Augustinus zegt dat men in 1932 zeer verheugd was met dit gemeentehuis, omdat het zo voordelig werd aangeschaft. Maar nu, met al de restauratie's komt het toch nog op plm. f. 42.000.De voorzitter meent echter dat ook in Nieuwkoop het ge meentehuis aan alle eisen behoort te voldoen, waarna de heer Zekveld op merkt, dat bij dit bedrag ook inbegre pen is het meubilair. Hierna volgt een uitgebreide discus sie over het voorstel inzake de salarië ring van de opzichter der Technische Diepst. Het voorstel, omtrent het vernieuwen Na de predikatie volgde de gebrui kelijke toespraken, waarmede hy zich eerst richtte tot het dagelijks bestuur van de gemeente, dat blijk gaf van waardering en medeleven door voltallig aanwezig te zijn. Ook in andere landen in Europa is in deze dagen belangstel ling van de burgerlijke overheid voor de Kerk. maar van een geheelandere aard. Ds Van der Meulen dankte de beide ouderlingen Blanksma en Rijpstra, die namens de Ned. Herv. Gem. aanwezig waren en sprak hen hartelijk toe. Voorts sprak hij tot de consulent as Tom van Oudshoorn en zijn eigen ker keraad. De kerkeraad dankte hij voor de prettige samenwerking, Spr. kon zich niet herinneren, dat er een onaange naam woord in hun vergaderingen tot hem gericht was. Ouderling J. Metselaar sprak na mens kerkeraad en gemeente. Het ver trek stemt ons tot droefheid, maar toch ook weer tot dankbaarheid. Droefheid, omdat banden zo niet verbroken, dan toch langer worden gemaakt. Dank baarheid, omdat de scheidende predi kant naast een zuiver inzicht 't Woord Gods getrouw verkondigd.* Hij ver zocht de gemeente ds Van der Meulen staande toe te zingen Ps. 121 vers 4. Ds Tom sprak namens de classis Woerden en als consulent. Hij be loofde de gemeente te willen steunen In deze vacature en met raad en daad bij te staan, waarna hij verzocht te zingen Ps. 119 vers 53. Vervolgens sprak de heer P. J. Rijpstra namens de Ned. Herv. Gem. Hij dankte ds Van der Meulen voor de prettige samenwerking en ruime blik en opvatting, .zodat het mogelijk was om hoogtijdagen geza menlijk in één kerk te vieren. Hij wenste hem in zijn nieuwe "gemeente Steenwijk Gods zegen toe op zijn werk. Ten slotte sprak burgemeester J. C. v. Wageningen nog woorden van waar dering en dank namens de burgerlijke gemeente en wenste hem Gods zegen toe on zijn verdere levensweg. Nadat ds Van der Meulen verschil lende sprekers had gedankt, werd nog gezongen Gez. 27 vers 1 en sprak hij voor het laatst de zegen uit over zijn gemeente. van de brughoofden en de brug in de gemeentevaart, werd door omstandig heden van practische aard tot de vol gende vergadering aangehouden. Artikel 172 der gemeentewet geeft aan de Raad de bevoegdheid te be sluiten inzake het verhuren, verpach ten of op enige andere wijze gebruik te geven van gemeente-eigendommen. Voorgesteld wordt, om met toepassing van artikel 212 van dezelfde wet, die bevoegdheid over te dragen aan B. en W. De heer E. H, v. Dam vraagt of hier wordt bedoeld alleen de bevoegd heid tot het verhuren van de nieuw gebouwde woningen, zoalshet op de agenda staat aangegeven. De voorzitter antwoord bevestigend en merkt op, dat het niet de bedoeling is van B. en W., om langs een omweggetje de totale be voegdheid, bedoeld in art. 172 tot zich 3 trekken. Ook dit voorstel wordt aan genomen. Zonder enige discussie wordt voorts besloten om tot-wederopzegging aan de „Bond tegen het schenden door het vloeken van Gods Heilige Dam" een subsidie te verlenen van f. 25.per jaar. De iedere vijf jaar terugkerende ver lenging van de fraudeverzekering ging vlot onder de hamer^oor. Na enkele begroti^swyziglngen, die overigens weinig om het lijf hadden, volgt de rondvraag. De heer Zekveld meent, dat hy nog op enkele punten de aandacht moet vestigen, voordat hy de Raad gaat ver laten. Hy merkt op, dat de verbouwing van het gemeentehuis vooral een ver fraaiing te weeg zal brengen, maar gaarne zag hy dan ook, dat de tuin om het gebouw eens flink onderhanden wordt genomen. Verder vraagt de heer Zekveld om ook aandacht te besteden aan verdere beplanting in het dorp, banken voor het Meyepad, kapotte trottoirtegels en de riolering. De heren Augustinus, Verhaar en Tien hoven zien dit alles echter niet zo mooi, want de jeugd zorgt overal wel voor een grondige vernieling. Na uitwisse ling van enige ervaringen op dit gebied, meent de heer Klein, dat het toch mo gelijk moet zyn de jeugd beter op te voeden. Een vraag van de heer E. H. v. Dam, omtrent het zwembad wordt door de heer Zekveld beantwoord. Deze deelt mede, dat de gedragingen van de ba ders voldoende worden gadegeslagen. Zelfs de politie houdt regelmatig toe zicht, ook al in verband met mogeiyke vernielingen, waarvan het zwembad overigens veel te lyden heeft. Spreker verzekert dat het in het zwembad be slist ordelyk toegaat. Als gevolg van een vraag van de heer E. H. v. Dam omtrent het ontginnings- bedrljf, stelt de voorzitter voor om eens een boottocht te gaan maken met de gehele Raad en dan alles in en om de plassen in ogenschouw te nemen. Dit voorstel vindt byval en zo zal Nieuw- koop's Raad een tocht gaan maken waarby ook de ambtenaren van de secretarie worden uitgenodigd. De heer Klein had nog een vraag omtrent de nieuwe huisnummers. De voorzitter verzekerd dat nu voorlopig geen wyzlgingen meer zullen plaats vinden. De heer H. Pieterse vroeg naar ventvergunningen voor - ysco-venters. De voorzitter zegt, dat het niet zo heel gemakkelyk is een ventvergunning te verkrygen. Niets meer aan de orde zynder sluit de voorzitter de vergadering. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Loon op Zand A. J. Timmer te Polsbroek; te Oldemarkt-Paaslo J. M. Gerritsen te Wichmond (Geld.); te Noordeloos H. N. v.Hensbergen te Schalkwijk. Geref. Kerken Beroepen te Kraling- scheveer J. v. d. M(je te Loenen aan de Vecht; te Noord-Scharwoude J. Couvee cand. te Axel; tè Heeg J. H. Post te Wle- ringenwerf. Bedankt voor Selllngen H. Botma te Emmer-Erfscheldenveen; voor Garrelsweer, Kantens, Opende en Surhulsterveen en voor Twijzel D. Deddens 'cand, te Kampen. Oud-Geref. Gemeenten Tweetal te Grafhorst W. v. Dyk te Capelle aan- de IJssel en T. de Jong te Kralingscheveer. Hendrica Francisca, d. van P. Deiln en van Leeuwen; Nellne, d. van J. C. Sollle Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN: Marlnus Chrlstlaan, z. van L. Prins en M. C. van der Hoeven; Cornelia Hendrlka Johanna, d, van C. J. van Rooden en C. J, Blona» Elisabeth, d. van L. van Haarlem en J. P. de Tombe; Johanna Jannetje Deijn en I. en A, Kersbergen. OVERLEDEN: E. C. Heemskerk, wed. van L. van Bo- hemen, 68 jaar; J. W. Stoffers, man, 71 J. GEVESTIGD: J. Arbouw, dienstbode, Javastraat 10; H. Arp en fam., filiaalhouder, Doezastr. 6; J. B. Bakker, T. Slegenbeekstraat 27; S. J. Bertel, vertegenwoordiger, Morsweg 14; P. J. Bleljl en fam., textielarbeider, Leven daal 160; J. J. de Boer, winkelbediende, Hoogstraat 5; J. de Bruin, zonder, Hooi gracht 38; W. M. van den Burg, kantoor bediende, Stieltjesstraat 35; M. van Dam, dekenwever, Alexanderstraat 37a; J. J. Emmen Riedel echtg. Gerretsen, zonder, J. van Goyenkade 24; A. Goethals, koop man, Janvossensteeg 59; W. J. G. de Grood en fam., hoofdonderwijzer. J. v, Goyen kade 16; J. van Haaster, zonder, Heren gracht 33/35; B. Hennipman en fam., ass. bedr. leider houthandel, B. Ballotstraat 49; L. F. A. van dén Heuvel, verpleegster, Stad houderslaan 24; M, J. Sloos-Hilbert, zon der, Zegersteeg 4; E. C. Hoekstra, hulp 1. d. hulsh., Hartmanstraat 16; C. A. van der Hoorn, zonder, Breestraat 143; E. M. A. F. H. Huf, literator, Breestraat 3b; T. G. J. Hunck, militair, G. Doustraat 2a; U. Kahnt, woonark „The Spinsters", Galge water t.o. 10; M. M. van Kempen, huls houdster, Garenmarkt 30; A. Keijzer en fam,. kellner, Mandenmakersteeg 15; H. C. E. Kloprogge, Roodenburgerstraat 72a; D. Kralt, conservenarb Alexanderstr. 43a; J. G. M, van Dam-Krapels, zonder. Lust hoflaan 63; D. Lemson, leraar ambacht school, 3 Octoberstraat 33a; M. P. Lepe laar, Breestraat 153; P. J. Lu A Si, zon der, Rljnsb.weg 179; J. Matulessy, militair, Wlllemstraat 10; A. H. Penseel, 11. ver pleegster, Drlfstraat 73; C. T. M. Relring, hulp 1. d. huishouding, Noordeinde 50; M. A. de Ridder, kantoorbediende, Druk- kerstraat 34; A. M. Ruttinger, piccolo, Hoogl. Kerkgracht 42; P. Santegoets en fam., stoffenwever, Rljnsb.weg 18; M. Scherpenhuijsen Rom en fam., lerares oude talen, Herengracht 58; E. Schreuder Peters, kantoorbediende, Vreewijkstraat 20; H. Schut, koopman ln gal., Oude Vest 97; R Seinstra en fam., bureel ambtenaar, H. de Grootstraat 12; Soemarsono (Raden) en fam., arts, Schelpenkade 37; J. A. Sprong en fam., arts, Lorentzkade 52; M. S. E, G. Vergalen, dienstbode, Rapenburg 122. VERTROKKEN: W. Andrlnga, van Zoeterw.slngel 60 naar 's-Gravenhage. Papaverhof 6; W. P. M. Bagchus, van H. Rijndijk 195 naar Indo nesië; O. Bergamlnl en fam., van Oude Vest 107a naar Milaan (Italië)J. A. R, H. van den Bergh, van J. v. Goyenkade 16 naar Ubach over Worms, Groenstr. West 1-h; A Bos, van H. de Grootstraat 2 naar Hilversum, Albert Perkstraat 29; G. H. Bosker en fam., van RNnsb.weg 116 naar Delft, Roëllstraat 21; H. G. van Bueren, van Sterrenwacht 2 naar Eindhoven, Jonckbloedlaan 13; H„ Thljssen-Burkhardt en fam., van Leliestraat 38 naar 's-Her- togenbosch, Leonard us v. Veghelstraat 9;. S. Doff, van Thorbeckestraat 39, naar Groningen. O. Boterlngestraat 4; H. A. Dijkstra, van H. de Grootstraat 5 naar R'dam, van Weelstraat 2; K. Dijkstra, van De L. de Kanterstraat 15b naar Heerenveen de Pok 29; A. L. R. Fischer, van O. Ryn 3 naar Verenigde Staten van Noord Amerika; J, C, Frudlger. van Rljnsb.weg 10 naar Velsen, Koningsweg 175; W. Groenenboom van Magd. Moonsstraat 12 naar Wassenaar Hoogerbeetsstraat 26; M. S. Leenart-Gljzen van Herenstraat 13 naar 's-Gravenhage, Soestdijksekade 814; C. P. van Heel. van Nieuwe Rijn 61a naar 's-Gravenhage, van Weede v. Dijkveldstraat 97; P. W. van der Heldè, van Breestraat 47 naar Delft, Nwe Plantage 50; M. Herbermann, van Mezen- straat 1 naar Amsterdam, Damrak 59: W J. M, Heyneker, van Hartesteeg 2a naar Verenigde Staten van Noord Amerika; E. van der Meulen-Hoesen, van W. Singel 63 r.aar Indonesië; A. Israël, van W. Singel 27 naar Indonesië; A. Jansen, van Schelpen kade 42 naar R'dam, Schieweg 84D; H. de Jong, van W. Rozenstraat 26 naar R'dam Vlctorleuxstraat 7; P. C. Nottrot-Kanbier, van Lammenschansweg 36 naar 's-Gra venhage, Groenteweg 25; A. E, Kerling, van Drulvenstraat 30 naar A'dam, Prinsen gracht 769; G. A. Kerst, van Rljnsb.weg 43a naar Delft. Julianalaan 130a; W. Kret, van Haagweg 210 naar Utrecht, Robert Schumannstraat 16; C. Kruijt, van Bree straat 33a naar 's-Gravenhage, Wildhoef- laan 30; C. D. Laros. van Rapenburg 12 naar 's-Gravenhage, Mezenlaan 35; H. A. A. W. Waasdorp-Laupman en fam., van H. Ryndijk 140a naar Indonesië; G. Let- tinga, van v. d. S. Bakh.laan 20 naar Bloemendaal, Heuvelweg 1; M. J. Rood- been-Mangelsdorf, vau Langebrug 28a naar 's-Gravenhage, Flscherstraat 84; C, Meijer, van Boerh.laan 15 naar A'dam, Hercules straat 24a; A. de Mooy, van Prinsenstraat 110a naar Rynsburg, Oegstg.weg 74; C. E. C. Holthausen-Nix en fam., van De Sitter- laan 80 naar Indonesië; L. A. Nijssen en fam., van B. Ballotstraat 53 naar Vlagt- wedde, Ter Apelkanaal. Schaalbergerweg 9. A. J. Oldenburg, vaV St. Rijn 8 naar Oegstgeest, Spaargarenstraat 25: P. Over- ciyk, van Oosterstraat 3 naar Arnhem, Spoorwegstraat 282; G. H. W, L. van Oyen, van St. Jacobsgracht 1 naar R'dam, Nieuwe Binnenweg 33; F. Relnders, van Boerh. laan 4 naar Dalen, Wachtum 59; P. van der Reyden, van Trompstraat 49 naar Haarlem, Leldsevaart 136; S. de Ridder, van Rynsb.weg 10 naar R'dam. Gordelweg 160; A. Roftl en fam., van R. en Schiekade 116b' naar Indonesië; J. Schelling, van 3 Octoberstraat 33a naar Noordwyk, Boe- renburgerweg 65; R. A. Schimmel, van Zoeterw. singel 29 naar 's-Gravenhage, Stalpertstraat 9; M. J. Schrier, van Nieuwe Ryn 18 naar Boskoop, Reyerskoop 27; M, Sevenster, van W. Singel 22 naar Canada: F. C. de Smalen, van Rynsb.weg 26 naar Wassenaar, de v. Calcarlaan 18; M.# S, de Smet, van Nieuwe Rijn 18 naar Bos koop, Reyerskoop 27; G. Smit. van De Goejestraat 27 naar A'dam, Llnnaeus- straat 43II; H, J. J. Smits, van Heren gracht 12a naar Geertruidenberg, Koe straat 2: A. J. Sohler en fam., van Schel penkade 42 naar Rotterdam, Schieweg 84d; C. Sol, van Zoeterw. singel 99 naar Tlet- jerksteradeel, Ryksstr.weg 146; G. Spaar garen van Rijnsb.weg 10 naar A'dam, Sar- phatlstraat 106; S. L. Steenvoorden, van Vestestraat 57 naar C.B.R.;; F. Swagers, van Haarl.weg 8 naar Oegstgeest. H. Morsweg 68; T. A. Tan, van De Sitterlaan 54 naar Indonesië; J. A. Taselaar, van Lijsterstraat 17 naar Vlaardingen, Pr. Bernhardlaan 2; T. S. Thlo en fam., van Rijnsb.weg 50 naar Indonesië; H. H. H. Trebels, van Zoeterw weg 68 naar 's-Gra venhage, Tomatenstraat 254; H. G M. Vissers, van Lorentzkade 58 naar Eersel Markt by mej. Dinken; A. J. G Gante- voort-Vogelaar, van Janvossensteeg 31 naar Oegstgeest. Endeg.str.weg 5; C. J. van der Voorn, van De Sitterlaan 87 naar Lel- muiden, Oosterweg 423; R. E. van Voorst van Beest en fam., van Haagweg 206 naar Indonesië; A, vgn Leeuwen-Vos., van Lage Morsweg 61 naar Indonesië; J. D. C. de Vries, van H. de Vriesstraat 13 naar Was senaar, Dulnvoetlaan 20; D. H, van Waas dijk, van Schelpenkade 42 naar Rotter dam, Schieweg 84d; W. Welmers, van Jan v. Goyenkade la naar 's-Gravenhage, Abrl- cozenpleln 31; C. H. Westra, van R. en Schiekade 125, 's-Gravenhage, De Mildestraat 26; L. J. T. Mohamed Ach- mad-Wlrth. van W. Singel 25 naar Indo nesië; A. N. Wijnnobel. van Roodenbur gerstraat 3 naar Noordwijk, Katenblank- weg 10; T. A. de Zwyger, van Tesselschade- straat 19a naar Baarn, Nassaulaan 45K Verzoek aan onze Weekabonné's wy verzoeken onze Weekabonné's die met vacantie gaan en ons blad niet op hun vacantie-adres wensen te ontvan gen, maar tooh prys stellen op regelma tige bezorging tydens hun afwezigheid, de abonnementskosten over de week of weken dat zy afwezig zyn, vooruit aan de bezorger te voldoen. Dit ter voorko ming van de mogelijkheid, dat de be zorger, die voor de betaling van het weekabonnementsgeld aansprakelyk is, het abonnement wegens niet-betaling laat afschryven, f Is vooruitbetaling om een of andere :eden niet mogelyk, stel dan onze admi nistratie van Uw tydeiyke afwezigheid in kennis, DE DIRECTIE. VACANTIE-ADRESSEN Wy verzoeken onze abonné's die ook tijdens hun vacantie ons blad regelmatig wensen te ontvangen, hun vacantie- adres (sen) bytyds aan ons mede te delen, met duidehjke vermelding van de eerste en de laatste dag waarop toezen ding gewenst wordt. Portokosten voor toezending aan een adres in Nederland worden- niet berekend, doch slechts 15 cent administratiekosten per adres, onverschillig de duur. Na thuiskomst wordt per kwitantie over deze kosten (voor weekabonnementen met Inbegrip van het abonnementsgeld) gedisponeerd. DE DIRECTIE. Op 20 Juli hopen onze Pa en Ma P. ZWEISTRA H. ZWEISTRA VAN HOOIDONK de dag te herdenken dat zy vóór 12i jaar in de Echt werden verbonden. CHRISJE SUZE. Leiden, Uiterstegracht 3a 4 Juli 1949. 'Heden overleed te Brussel ten gevolge van een tra gisch ongeval tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Dochter en aan staande Dochter, Zuster, Behuwdzuster, Tante, Nicht en Verloofde Mejuffrouw CAROLINA CATHARINA ELISABETH WAGENAAR, op de leeftijd van 36 jaar. J. P. WAGENAAR Mevr. F. C. SLUYTER D. D. WAGENAAR A. A. S. WAGENAAR— PRINS en kinderen en verdere Familie. 's-Gravenhage 1 Juli 1949, Herenstraat 4 Allen, die haar gekend heb ben zullen beseffen, hoe zwaar ons dit verlies treft. Liever geen bezoek Herenstraat 4. De overledene is opgebaard in de Rouwkamer Van Diemenstraat 167 te 'sGra- venhage. Bezoekuren aan de Rouw kamer Maandagavond van 8—10 en Dinsdag van 10— 2 uur. De teraardebestelling zal plaats hebben Dinsdag 5 Juli a.s te ca. 3 uur iri het familiegraf op Nieuw Eyk en Duinen. Vertrek van de rouwkamer Van Diemenstraat 167 te 2.30 uur. Enige en algemene kennisgeving. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurige ziekte, onze lieve zorgzame Vrouw, Moe der, Behuwd- en Groot moeder, Zuster, Behuwd zuster en Tante, MARIA CATHARINA MEIJERS-MONTAGNE, in de leeftyd van 60 jaren. Uit aller naam: M. MEIJERS. Leiden, 2 Juli 1949 3 Octoberstraat 44 Liever geen bezoek. De begrafenis is bepaald op Dinsdag 5 Juli as. om 11.30 uur op de begraaf plaats „Rhynhof". HUIDARTS HEEFT PRACTIJK HERVAT Eysink 125 c.c. in goede st^at. Te bezichtigen: Kernstraat 1, Leiden. Voor 9 uur vun. en na 7 uur n.m., tel. 26150 Gebroken, gescheurd of tan den afgebeten? Reparaties v.a. f2,-, in enkele uren gereed. ENKRI, Tel. 23970 - Hogewoerd 88a LEIDEN. TE KOOP GEVRAAGD tevens MEISJESFIETS, leef tijd! 10 jaar, S. v. MAANEN, Levendaal 27 Telefoon 20300 Gevraagd voor direct met volledig pension Brieven aan het Bureau can dit Blad onder nummer 742 Medisch Kleuterdagverblijf „MARGRIET" Boerhaavelaan 4 - Lelden Gevraagd een Dr Van Voorthuysenschool. Rywiel: 1580. Verdere prijzen: 32. 112, 155, 164, 202, 206, 217, 235, 352, 404, 483, 510, 511, 530, 560, 698, 809, 913, 918, 953, 971, 1024, 1054. 1088, 1124, 1174, 1179, 1185, 1215, 1269, 1345, 1397, 1402, 1403, 1418, 1448, 1458, 1476, 1505, 1528, 1572, 1617, 1627, 1628, 1637, 1642, 1692, 1727, 1737, 1865,. 1902, 1910, 1921, 1930, 1937, 1952, 1964, 2012, 2016, 2080, 2082, 2115, 2130. 2131, 2134, 2139, 2156, 2163, 2164, 2194, 2203, 2229, 2238, 2263, 2265, 2285. 2295, 2422, 2495. Afhalen: Caeciliastraat 65a, Dinsdag 3-4, Woensdag 9-12. Stalen Motorkajuitjacht 7 M. met Chevroletmotor. 2 Per- soons Zeilkano 6 M„ Amer, Grenen. Te bevragen bij: TH. NIEBOER. N. Ryn 95 Beddenmakerij Als Uw verenbed hopeloos stuk is, kunt U nu Uw bed van nieuw verentyk laten voorzien en tevens drie-delig laten maken, maar dan al leen in BRIEËR'S Bedden- makery, Hooigracht 4a, t.o. het. Ziekenhuis. gevraagd in Verpleeghuis voor Orthcpaedische Operatie pa tiënten, Voor directe of spoe dige indiensttreding. Rusthuis „ZONNEWEELDE", Oegstgeest, Oranjelaan 2, Telefoon., 22380 (K 1710) [UVA LOTEM oP°o gulden HoofdprlJ* o l.v.lOmlTle LuvaLoten a.b.c.leder hoofdprijs t.w./iO.OQQ.Zletb/d KLM Lissone, Kiosken, Giro 241.000 M.v.J.26-10-48 2al506,1507.1508 Alle binnenkomende i gegevens duiden er op; jrOC(l> IllCllTVS o „LUVA LOTEN 60 centvèr voor 29 Juli verkocht" evenals de Luva voor tyds verkocht in '38, '39 en in '47, '48 in Leiden, voor magazyn en kantoor. LEIDSE LECTUUR CENTRALE, Levendaal 27 - Tclef. 20300 AUTOMATEN TE KOOP één 2 rij, 20 vakken één 2 rij stapelmodel één 1 rij stapelmodel. Prys te samen f 650. ED. DE LA BIJE, 18 Kort Rapenburg Gevraagd voor spoedige indiensttreding leeftijd 18—23 jaar, vlot in het schrijven en schilderen van verschillende lettertypen. Brieven met volledige inlichtingen, genoten onder wijs, opleiding enz. te richten aan de afd. Personeels zaken van VROOM DREESMANN LEIDEN N.V. De Burgemeester der ge meente Warmond brengt ter openbare kennis, dat vanaf heden gedurende 21 dagen op de gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage is neder- gelegd het besluit van de Raad dier gemeente d.d. 30 Juni 1949 tot onteigening in het belang van de volkshuisvesting ten name van de gemeente van de percelen, kadastraal be kend, gemeente Warmond, sectie D nr. 1298, D 2392 en D 2393, gelegen binnen het goedgekeurde uitbreidings plan. Warmond, 1 Juli 1949. De Burgemeester voorn. L. VON FISENNE. Het Hoofd van het gemeente bestuur van Voorschoten brengt ter openbare kennis, dat de by besluit van Gede puteerde Staten der provincie Zuid-Holland van 27 Juli 1948 B. no. 27062 (le afd.) G.S. no. 224/1, vastgestelde partiële herziening van het uitbrei dingsplan in onderdelen „Hofweg-Krimwyk", by Ko- ninklyk. Besluit van 16 Mei 1949, no 22, gedeeltelyk is goedgekeurd. Voorschoten, 2 Juli 1949. De Burgemeester voorn., C. J. v. d. HOEVEN, j Beziet Uw land van de waterkant HELSEN en v. KLAVEREN, Herenweg 7, Hjiven Postdam Telefoon 427, Warmond. Vergr. B.M.'s, Kajuitjachten enz. per dag, per week Prima materiaal. ZILVERVOSSEN en BONTMANTELS n. maat Betaling kunt U regelen. Br. Bur. v. d. Blad No. 9909 Gevraagd terstond flink Restaurant „LIBERTY", Stationsweg 2 Té koop aangeboden Nieuwe (ingereden, 3000 K.M.) Telefoon 21559, Leiden. TE KOOP VAN BERKEL met nieuw mes (als nieuw). Te bevragen: Oude Zeeweg 2, Noordwijk a. Zee, tel. 2232. Namens zyn opdrachtgevers zal ondergetekende inhet openbaar aanbesteden, over eenkomstig het Aanbeste dingsreglement WE: HET BOUWEN VAN DRIE WOONHUIZEN op een terrein gelegen aan de Molentuinweg te Katwyk aan den Ryn. Bestek en voorwaarden, met tekening, verkrygbaar by on derstaand adres, tegen beta ling van f 10.per stel, resti tutie by ongeschonden Inle vering f 7,50. De aanbesteding vindt plaats op Donderdag 14 Juli te 11 u. in het C.J.MV.-gëbouw. Rijn straat 37 te Katwijk a.d Rijn. Inschrijvers moeten bestek houders zyn. D. VERLOOP. Architect B.N.A., Bestevaersweg 1, Katwijk aan Zee. GEVRAAGD B Goud, Zilver en Diamant koopt Speller door het gehele land. Jan van Houtkade 18, Lelden. Telef 26869. Taxatie. Heer b. b. li. h„ zoekt zlt- slaaipkamer met voll. pension. Br, m. prijsopgave Bur. van dit Blad No. 9800 k. B Gezoelit zonnige kamer met stook- en kookgelegenheid. Br Bur. v. d. Blad No. 9799 k Jongeman heeft avonduren beschikbaar voor het bijhou den v. administratie. Brieven I ^ur. van dit Blad No. 9807 k B Ouderejaars med. stud.e zoekt tegen half Augustus zonnige kamer (ongemeub.) met kookgelegenheid in Oegst geest. Brieven Bur, van dit Blad onder No. 9830 k. M Rustige zelfstandige jonge dame. h. b. b. h. vraagt zon nige zitkamer en slaapkamer tje of zlt-slaapkamer (liefst gestoffeerd) met kookgelegen heid of medegebruik v. keu ken, liefst Zuid-Oosten stad. Br. Bur. v. d. Blad No. 9829 k B Werkster gevr. Mevr. P. Bauer. Boommarkt 4 a. Vrijdag 91 uur. f. 3. 19 Student zoekt zitkamer m. slaapkamer. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 9847 k. 0 Slagersleerling of aank. bediende gevraagd bil O. Zie- rlkzee v/h, Rulgrok, Hoolgr. 45. Lelden. Gelegenheid om 't gehele vak grondig te le ren. AANGEBODEN B ..Roslne" geeft de hoogste prils voor eoud, zilver en Ju welen Grote keuze ln verlo vingsringen. gouden, zilveren en verzilverde artikelen. Het ■"■'-ps voor alle reparatlën en uurwerken Steenstraat 16. 'r'elef26854. Dierenvrienden. Grote keu ze vogels, ook zeldzame soor ten Kooien zaden enz. Uw adres voor scheren trimmen of ultklltten van uwe hon den. P Karei, Steenstraat 21. Telef. 20629. B Handnaalmacliines. wy kunnen weer enige prima hand- en trapnaalmachines aanbieden. Alles met langdu rige garantie. Reparaties aan alle merken naadmachines, vlug en goedkoop. P. J. v. Steya. Haven 46, Tel. 24809. B Hengelaars. Wy hebben al les voor de vissers. Hengels voor iedere beurs. riet. bam boe. tonkin, splitcane, staai en Japanners, Prachtige lijnen, netten en tuigen. R. Karei, Steenstraat. Telef. 20629. a Wastellen, wasketels, em mers enz., roestig of defecte bodem worden opnieuw ge galvaniseerd. Vooraf prijsop gaaf, Bezorging gratis. Ook vertinnen van melkgeTeed- schap. Vakkundig adres: A. J. HartwUk. Landbouwadres Nieuwe Beestenmarkt 79. Telef, 26627 - 24013. B VergT, B.M. Te koop vergr. B.Mkleine B.M., kajuitboot, Alle in prima staat, tegen bill. prils. Jachtwerf ,,De Vaart". Gebr. Janssen. Mare- dijk 181. Tel. 20691. Damast kastpapier. Prima hagelwitte, vooroorlogse kwa liteit. Per rol van 7 1/2 meter 55 ct. Damast tafelpapier 100 cm. breed, per rol van 10 me ter f 1.30. 100 meter f. 10. Papierhandel N. Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. B Tulngarnltuur te koop aangeboden, bestaande uit ta fel. bank. 2 armstoelen (rus tiek). Te bevragen; De Sitterlaan 100. IB Gestoff. le etage. Op lste stand, badkamer. W.C., bal- con. keuken, c.v.. medegebruik kelder, garage, telef. aange boden voor rustige huurders. Alleen met vestiginersverg. ko men ln aanmerking Brieven Bur. van dit Blad No. 9831 k B Aangeboden een heren mo- torjas en zwart gekleed pak. Alles maat 58 en een kist tim mergereedschap ln beste staat. Br. Bur. v. d. Blad No. 9849 k IS Te koop goed onderhou den Van Delfts Til-op kin derwagen. Te zien 's avonds na 7 uur Haarlemmerstr. 37, boven Susan. B Te koop modern radiotoe stel zo goed als nieuw. Te bevr. 's av. 78 uur. Sonhiastraat 16 m Damesfiets te koop, ln prima staat, tegen elk aann. bod. Hooigracht 34 a. DIVERSEN 19 Zaterdag verloren vcr- enroomd dames-polshorloge, merk ..Tellus", vierkant, lloht bol glas. bruin lederen riemp je. Teeen beloning terug te bezorgen: Da Cost astraat 17, Lelden,

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 4