Heio Spanning en verrassingen te Zandvoort Nederlands schaaktiental speelt achter „ijzeren gordijn" v'°eibaatf(uit' Provinciale brand weer wedstrijden in Katwijk Radio-programma MAANDAG 27 JUNI Een lang en uitstekend programma (Van een onzer verslaggevers). Een 40.000 mensen woonden gister middag de auto- en motorraces voor junioren te Zandvoort bü- Duizenden bevolkten de duintoppen; de tribunes waren tot de laatste plaats bezet. De organiserende verenigingen, de Ko ninklijke Nederlandse Automobiel Club en de Koninklijke Nederlandse Motor rijders Vereniging, welke juist gisteren 45 jaar bestond, kunnen tevreden zijn; er werd goed werk verricht op de baan en de races waren het aanzien ten volle waard. De wedstrijden werden geopend met de 1ste en 2de serie voor motoren, 125 cc. klasse. Zeven ronden lang schoten de kleine machines parmantig over het circuit. Reeds direct viel in de tweede serie Wierda met Batavus op, die bui tengemeen soepel reed en een rondetijd maakte van 2.42.5. ruim 93 k.m. In de finale kwam hij weer als overwinnaar uit de strijd. Om de tweede plaats vochten in een enerverende nek-aan- nek race Meierdres en Oldenhof, bei den op Eysink. Van de tien ronden wist Oldenhof twee keer Meierdres van de tweede plaats te verdringen. Hij kon echter zijn positie niet handhaven. In de eerste serie verrichtte Teeu- wisse met zijn D.K.W., een technisch wonder door derde te worden, hoewel zijn motor een zuigerveer miste. De uitslag van de finale is als volgt- 1. W. Wierda (Batavus) tijd 19.16 8/10 (gem. 91.37 km); 2 J. Muylwijk (DKW) 19.17; 3. W. A. de Greef Jr (Grefa) 19,34 2/10. Snelste ronde Muylwijk: 93.8 km. LICHTE SPORTWAGENS. Twee races werden tegelijkertijd ver reden: tot 1,1 liter (A-klasse) en 1,1 tot 1,5 liter (B-klasse). In de A-klasse dong mede een Morris Minor. 919 c c. Het was een vermakelijk gezicht dit kleine wagentje te zien optornen tegen reuzen als M. G. Magna's en een Riley Monaco. Als laatste ging het dwergje door de finish. De B-klasse vertoonde veel spanning. Om de drie eerste plaat sen streden Gatsonides met de Gatso 1500. Joop Molenaar met M. G. Midget en Richardson met Alfa Romeo. Gatso nides had een buitengemeen snelle start en beklom als eerste de Hunze- Rug, vrij „langzaam"; de overige wa gens brachten het er beter af. In de derde ronde slipte de wagen van Gatsonides en hier maakten Ri chardson en Molenaar gebruik van door hem voorbij te snellen. Gatsonides werd derde en bleef het. steeds terrein verliezend. De beide anderen streden verwoed om de tweede plaats. Tot en met de 8ste ronde lag Molenaar voor, de Alfa Romeo was echter sneller. Zeer goed bracht Kreisel het er van af met zijn Renault 4. een 760 cc. wagentje ln de A-klasse. De kracht van het toch al pittige motortje was nog opgevoerd door een tweede carburator aan te brengen en vier kleine uitlaatpijpjes. Hij eindigde op de vierde plaats. Drie wagens moesten de strijd staken. De uitslagen: Klasse A: 1 A. S. P. van Houten (Fiat) tijd 26.45 4 10 (gem. 94.02 km); 2. W. Oosten (Riley Monaco) 26.45 5/10; 3. W. Houtkooper Jr (M. G. Magna) 28.31 2/10. Snelste ronde: Pieksma met Fiat 508 C.; 95,65 km. Klasse B: 1. Richardson tijd 24,25 4'10 (gem. 103 km); 2. J. L. Molenaar 24.26; 3. M. Gatsonides 24.35. Snelste ronde: Richardson: 106,34 km. MOTOREN 250 c.c EN 350 c.c. In de 250 c.c. klasse werd een vinnige strijd gevoerd tussen Van der Noll op Triumph en Plet op Velocette. Van der Noll lag de drie eerste ronden voor, wist op de Hunze-Rug in de 13de ronde Plet nog even te passeren, doch ging weer als tweede de 14de ronde in. De 350 c.c.-klasse was ook niet van spanning ontbloot. Met een oorverdo vend lawaai Stormden de zware ma chines 18 keer het circuit rond. Vele rijders moesten wegens pech opgeven, totaal 10. Uitslagen: 250 c.c.: 1. W. Plet (Velocette) tijd 38.23 8/10 (gem. 98.27 km); 2. L. v. d. Noll (Triumph) 38.28 2/10; 3. P. Beste- breurtje (Jawa) 40.218/10. Snelste ronde: Schiltmans op D.K.W. (104,75 km). 350 c.c: 1. A. van Nederpelt (Velo cette) tijd 42.48 6 10, gem. 105.78 km; 2. J. C. v. d. Wal (Velocette) 43.30 2/10; 3. W. C. de Haas (Matchless) 43 32 1/10. Snelste ronde: Nederpelt (118,59 km). DE ZWARE SPORTWAGENS. Zonder twijfel was deze race de meest spectaculaire. In de D-klasse, boven 2 liter, dong wederom een Morris mee. een Six; na enkele ronden moest de wagen uitvallen. Enkele slippartijtjes waren niet van ernstige aard. Twee Fords V-8 verschenen op de baan, één van '48 en één vooroorlogse. Beide wa gens leverden uitstekende prestaties. In de vijfde ronde kwam Van der Tuyn A-klasse plotseling tot de ontdekking, dat er nog een deken voor de radiator zathet koste hem en kele seconden. Zeer opvallend was de buitengemeen snelle oranje Veritas, een B.M.V. met 'n lage en vlotte carrosserie. Uitslagen: Klasse C. (1,5 tot 2 liter»1. H. Roos dorp (Veritas) tijd 23.53 2/10, gem. 105.32 km; 2. C. v. d. Tuyn (B.M.W. 328) 23.57; 3. G. J v. d. Wansem (B M W. 328» 24.116/10. Snelste ronde: Roosdorp (108,98 km.) Klasse D (boven 2 liter): 1. R, E. L. M. Tielens (Delahaye) tijd 23.36 1/10, gem. 106,16 km.: 2. C. Bloem (Gatso 4000» tijd 23.53 2/10; 3 H. A. H. Sijthoff (Hcalye) 24.12.1/10; 4. J. Th M. Kneg- tel (Ford V-8. '48» 24 42 1 10. 5. P. M. van Dijk (Ford V-8, voor-oorlogs 25.03.1/10; 6. Fr. P. van Rumpt Sr. (Delahaye) tijd 25.04 2/10. Snelste ronde: Barendregt (Gatso 4000): 110,18 km. MOTOREN 500 C.C. Een ongelijke strijd. Keyzer op Triumph lag honderden meters voor van onge veer de 8ste ronde af. na een pijlsnelle start. De 18 ronden draaide hij met een gemiddelde snelheid van bijna 110 km. Uitslag: 1. A. Keyzer op Triumph, gem. snel heid 107,9 km.. 2. W. Schouten op B.M.W.3. A. Bosch op Ariel (een 15 jaar oude machine). Zaterdag uit Utrecht vertrokken (Van onze schaakmedewerker). Het was Zaterdag in Hotel „Noord- Brabant" te Utrecht een hele drukte, toen het Nederlandse schaaktiental, dat zoals wü reeds eerder meldden op tournee paat, zich aldaar verza melde. Het vertrek viel nl. samen met heit eindie van de aldaar gehouden Bondsraadvergadering van de K.N. S.B., zodat talrijke officials uit het ge hele land. waaronder onze stadgeno ten de heren Herfkens. Modderman en Galjaard de schakers een goede reis en veel succes konden toewensen. In de tournee moest op het laatste ogenblik nog een wijziging worden ge bracht, omdat van de Oostenrijkse Schaakbond een afzegging werd ont vangen. Onmiddellijk werd toen con tact opgenomen met Hongarije, welk land eerder had verzocht om in de tournee te worden opgenomen, hetgeen echter wegens tekort aan tijd en de toch al zware inspanning, die van de spelers wordt gevergd, moest worden afgewezen. En inderdaad gelukte het nog een wedstrijd tegen Hongarije in te lassen. In de samenstelling van het tiental is geen wijziging gekomen en het is dus het sterkste, dat wij momenteel op de been kunnen brengen. En zo zagen wij dan Prins, van Scheltinga, Cort- lever, Kramer. Mührig, Vlagsma. Hen- neberke, Van den Berg, Dr. Stumpers en Ir van Stsems zich bepakt en bela den in een drietal particuliere auto's installeren, om onder leldin<? van de heer Van Vliet, 2e secretaris van de K.N.S.B. de eerste étappe van de reis aan te vangen. Mevrouw van Steenis, K.N.S.B. en mevrouw Cortlever verge zellen de ploeg Dr Euwe is reeds in Belgrado, waar hij momenteel een tweekamp met Pirc, de kampioen van Joego-Slavië, speelt en zal zich aldaar bij het tiental voegen. Dat de reis van de spelers veel inspanning zal vergen bliikt reeds uit het reisschema om Belgrado te bereiken. Zaterdag zou men overnachten in Maastricht. Zon dag gaat het ln één ruk door België en Frankrijk naar Luzern in Zwitserland, dan Maandag naar Milaan in Italië en over Triest naar Belgrado, waar men Woensdagavond hoopt te arriveren. Daar wordt dan Donderdag en Vrij dag gespeeld, om vervolgens naar Boe dapest te gaan, waar op 3 en 4 Juli tegen Hongarije wordt gestreden. Dan gaat het naar Praag voor een wedstrijd tegen Tsjecho-Slowakije op 7 en 8 Juli, en vervolgens weer naar huis. ZWEMMEN Tini Jonker zwom van Noordwijk naar Zandvoort De jeugdige Zaanse lange afstands zwemster, Tini Jonker, die van plan is nog dit jaar over 't Kanaal van Dover naar Calais te zwemmen, heeft giste ren een tralnlngstocht gemaakt van Noordwijk naar Zandvoort. Zij legde de 16 km lange afstand af in de snelle tijd van 5 uur en 50 minuten, waarbij zij geholpen werd door de stroom, die zij mee had. Toen Tini in Zandvoort op het strand stapte, was zü in een bij zonder goede conditie en het leek wel alsof zij een plezlerawemtochtje had gemaakt- Medewerking aan deze tocht verleen den de Noordwijkse en Zandvoortse reddingsbrigades, die de zwemster op echtgenote van de voorzitter van dehaar tocht begeleidden. Massale diploma-aanval in Overdekte Zaterdagavond werden onder grote be langstelling ln de Overdekte examens af genomen voor de zwemdiploma's A en B. De namen van de geslaagden lulden: Meisjes A Anna M. Buitenhuis; Anne- blen Klaasesz; Caty Nap; Cootje Stlgter; Noortje Kedde; Ulrlka Ossterhoff; Rolljn Postel: Inga Venker; Berty Ros; Cleltje de la Court; Hetty de Bruyne; Annette Warren; Rietje v. d. Vijver; Elly Dlssevelt; Toosje van Dorp; Magda Rutgers; Mari nette Laarman; Loesje Knechtel; Ingrld Kakebeeke; Nelly Eversteyn; Lenle van Beusichem: Engellna W. Meyer; Johanna v. d. Heyden; Rietje den Ambtman; W. J. van Gerritsen; Rla Verheul. AU Ver heul; Ineke v. d. Noort; Rla G. Jacoba; Sletske Tonckens; Bepple Gelpke; Bepple Mulder; Mleneke Kraalenoord, Mlep Hablous; Sebllla Hopman, Jannv Pet; Marry v. d. Veur: Nelly Bazel; Wanda Laurens; Ada Treurniet; Trudl v. d Eykel; Nellie v. d. Eykel: Annle Mooten. Flen Overdijk; Alle Kwestro; Adrle Hart; Atl Lodden; G. Zandbergen; mevr K. v. VUet- Parlevllet; mevr. J. van Vllet-Schenke- veld; mevr. H. Schreuder-Wanlnge; mevr. E. van Delft-Star; mevr. J. C. Moser-van Biemen; mevr G. Stam-van Leeuwen; mevr. J. v. d. Broeke-Standaar, F. Mulder. Jongens A: Frank Lange: Carl J. Groo- tendorst; Henk Vervaart, Theo Adrlaanse; Peter C Mooten; Jaap van Gennen: Hans j Dieben; Plm Edelaar; Hein van Horssen; f Tom Nleuwenhulzen-Segaar. Willem G Voorkamp: Peter Volz: Erie Oudegeest;A Jan van Hooidonk: Andrles van Hulsum: Hendrik D. van Galen; Cees Hoogeveen: Josef v. d Broek; Kees J. van Horssen; Bob Bachkolllng; Jan de Raad; Theo van Hevnlngen. Willem van Leeuwen; Johan S. Koning: W. Henslng: Eward v. d Veltz; Jaao Vermeer: Rlen de Koning; Ben v. d. Bosch en Frans Laarman Jongens B Gajus Mansholt; SJoerd Tadcma Dick Tesselaar: Wlm van Evert: Jan Veraart; Tonny Ep^kafhp: Toon Vis ser; Henk Huydlng; Dlck Solerenburg, Clemens Bossplaar, Wout RIJksen; A Fuchs; H. J Moot en H M. Schultema. Meisjes B: Marian de Bruin; Hilda Vieeeveno; Edith Elzerman: Annetje v d. Haar; Anneke Enskamp: Tilly Splinter; Deetje van Leeuwen: Joyce Warren: Rla de Lange; Tineke Blom; Wlllv M Kluit; Ottolien J H. Schrijver: Trüusle Voor kamp; Toos RIJksen; Corrle Ruitenbeek; BepDle de Jong: Ellië Nleuwenbure: Janny Blokland: Ellv van Kerkhof- Aatle Slegenbeek v. Heukelom; Johtie Wlcher*- Hanneke Slaemnlen; Dora de Boer J. W. Hoekstra; Marllke Minnerna: Eveline Soeekenbrink: Lldle Nteuwcnhuls: Hannv Wissen: mevr. M Verhoeven-de Boer mevr. H. J. Snelleman-RamakTS- mevr. H. A. F. Groot-Huize: mevr. N. Verwijd den Oud»n: mevr. M. W. Turenhout v. d. Schoorl-Krauweel; mevr. C. H. van Weer- lee-Hoekstra. COMPETITIE KNZB. Op het programma voor dez; :taan de volgende wedstrijden: De moeilijkste opgave het volspuiten van een emmer, kostte menige groep vele hoofdbrekens. Leerdam als overwinnaars uit de strijd Zaterdagmiddag werden nabij de Vuur toren te Katwijk aan Zee grote brand weerwedstrijden gehouden voor ge meenten uit de provincie Zuid-Holland, Deel namen: Alphen a. d. Rijn, Schie dam 2, Gouda. Hillegom, Voorburg, Monster, Brielle, Alblasserdam, Schie dam 1, 's-Gravenzande, Landsdrukkerij te Den Haag. Gorinchem, Katwijk, Rijs wijk en Leerdam, week Op het hoge plateau van de Vuur toren bevonden zich de officiële perso- T-iincHofr Tunir»o 7hi a V7v o nen. waaronder de burgemeester van Dinsdag 28 Juni. De Zfjl 3-VZV 2. Katwyk> mr w j Woldrlngh van der Hoop. voorzitter van de Provinciale Donderdag 30 Juni: LZC 1Forel 1, LZC 2SVH 3; VZV 2—De Zijl 3. Vrijdag 1 Juli: Sleutelstad 1—HPSV 1 WIELRENNEN Wagtmans en De Groot duelleerden F. GANS WON DE RACE. Gisteren vond te St. Willebrord in Noord-Brabant het eerste duel plaats tussen W. Wagtmans, kampioen van Nederland en Jac. de Groot, winnaar der Beneluxwedstrijd. Fel werd door beiden gestreden cm de ereplaats, maar zoals het gewoonlijk gaat. profiteerden hier anderen van. Nadat er 70 km gereden waren van de 102 km, dema-j reerde een drietal renners en daar noch! Wagtman noch De Goot er direct ach ter aan gingen, wist dit drietal zijn voorsprong dermate te vergroten, dat Wagtmans ontmoedigd afstapte. Jac de Groot zette met zijn clubge noot J v. d. Fits de achtervolging in, maar het mocht hun niet gelukken het drietal te pakken te krijgen, ook al omdat v. d. Fits 12 km voor het eind een lekke' band kreeg. De uitslag werd: 1 F. Gans (Putten) 102 km in 2 uur 29 min. 2. J. Roks. St. Willebrord. 3 Zuid-Hollandse Brandweer, 2e voorzitter van de Koninklijke Brandweerfederatie en bestuurslid van het wedstrijdcomité; de commandant van de Leidse brand weer en districtsinspecteur van Z.H., de heer S. W. Hagedoorn; de commandant van de Katwjjkse brandweer J. Gesink; de ondercommandant van de Leidse j dag de talrijke aanwezigen op de hoogte brandweer W. A. Kosten, wedstrijdleider van aneSi wat ziCh bij de wedstrijden af- en voorzitter van de jury; voor de rijks- speelde. Foto, Leidsch Dagblad/van Rijn. brandweermannen opgesteld om een toespraak aan te horen van de comman dant J. Gesink. Deze verzocht één mi nuut stilte in acht te nemen voor de colega's, die bij de uitoefening van hun plicht gevallen zijn. Na dit plechtig ogenblik heette de burgemeester de brandweermannen een hartelijk welkom. Hij hoopte, dat er in eensgezindheid gestreden zou, worden. De wedstrijden waren georganiseerd door de commandanten van Leiden en Katwijk Elk corps had verschillende opdrachten uit te voeren. Eén der moei lijkste was zonder twijfel om door een paar beweeglijke luiken de waterstraal te richten op een bord met 9 nummers, waarvan telkens 3 eruit gespoten moes ten worden. Lang niet gemakkelijk was het ook om zo snel mogelijk een emmer, die enkele meters boven de grond aan een katrol hing, vol te spuiten, waarna deze naar omlaag ging. Veel corpsen hadden voor deze proef heel wat tijd nodig. De heer Kosten hield de gehele mid- inspectie de heer Nossent; de burge meesters van Voorburg en Gorinchem; vele vertegenwoordigers van de Haagse Nadat door de juryleden in hotel „De Zwaan" het een en ander was uitgere kend, nam de burgemeester weer voor brandweer; de wethouders van Katwijk: de microfoon plaats. Deze bracht dank 1 T-» t i aan de organisatoren van de wedstrij den. de heer Hyjedoorn en de Jury. Spr. zeide, dat hü )/er zeer goed brandweer- werk gezien YMi. it»s z H. P, Bloot en D. C. van Leeuwen, de gemeente-secretaris D. O. V. Boekhoven; de hoofdinspecteur van politie P. Bras ser; de directeur van gemeentewerken G. Reus en de directeur van gemeente bedrijven J. A Blom. Tegen 2 uur stonden de vele gehelmde NED. CRICKETBOND. Uitslagen van gisteren, lste klasseSparta—PW (Sparta. 201 voor 5. PW 100 voor 3) Haarlem—ACC: gew. door ACC met 27 runs en 6 wickets (Haarlem 154, AGC 181 voor 4 w.v. W. van Weelde 100 niet uit); HBS—PW: draw (PW 145. HBS 62 voor 5, tijd); Hermes DVSRW: gew. door RW met 3 runs en 3 wie kets (HDVS 146. RW 149 voor 7); Suikerbuijck. Ossendrecht. 4. Jac. de Kampong—Quick <N); draw (Quick 175 Groot. Leiden. 5. v. d. Veken. Breda. 6. Jansen, Axel. 7. Drost, Haarlem. In de ronde van Katendrecht be zette P. Bouthoorn de elfde plaats en kreeg de prestatieprljs toegewezen voor zijn moedig rijden. FEUILLETON Naar het licht te oordelen, moest het - laat in de namiddag zijn. In het sombere UCT U||l\ A A [Ml Vil, DA Al dennenbos leek het al schemerig. Het be- IILI mUU A All U L DA Al -°n echter verderop lichter te worden, 66) door ANDRIES MACKENZIE, vertaald uit het Engels. Achter me daverde en dreunde het in de gewelven en ik vloekte in me zelf en stond op het punt in'overspan nen snikken uit te barsten, toen de stofwolken het daglicht vóór me on zichtbaar maakten, maar het volgende moment lag ik in het gras en voelde Ik regen op me neervallen. Tussen de dennebomen door kwam de regen in kleine droppels. Ik lag uitgeput in de buurt van struikgewas, dat de ingang tot de onderaardse gang maskeerde. De dominee lag naast me. Ik sloot mijn ogen en voelde me wegzinken. Het kon me op dat moment niet schelen om daar voor altijd te blijven liggen. Er gens in mijn bewustzün voelde ik een drang om op te staan en achter Judith aan te gaan, maar ik was niet ln staat me te verroeren. Iemand raakte mün schouder aan. Ik hoorde Brannigan iets zeggen, maar ik was te moe om te luisteren. Laat me maar liggen, mompelde ik. ik moet eerst bijkomen. Twee grote handen trokken me over eind. Je moet nog even volhouden, Bob. riep Brannigan. We zijn hier nog niet veilig. De hele zaak gaat de lucht in toij-stukjes eD beetjes. De grootste klap moet echter nog komen. Ik stond op het punt om te protes teren, dat 't me niet kon schelen, hoe veel ontploffingen er nog zouden volgen, toen mün blik viel op de nog steeds hijgende figuur van de dominee. Onmid dellijk voelde ik wroeging. Het spijt me. Brahnigan, vergeef me. zei ik. Het gaat nu wel weer. De dominee werd door twee, politie agenten opgenomen, terwijl Brannigan mijn arm nam, daar hii begreep hoeveel Diin miin been me veroorzaakte, en op deze wijze haastten we ons door het sombere dennenbos. Als Simpkins hier ergens op de loer had gelegen, dan waren we gemakkelijke slachtoffers voor zijn revolver geweest aangezien we véél te uitgeput waren om aan voorzorgsmaatregelen te denken. Tweemaal struikelde ik over uitstekende want daar voor ons uit lag het open veld. Dit klonk zó gewoon, zó alsof het niets biizonders was. dat ik opeens in een hysterische lach uitbarstte. Ik merkte, dat Brannigan me heen en weer schudde om me tot bedaren te brengen, hij sloeg Gode zii dank, eindelijk in veilig- me zelfs in mün gezicht, maar ik kon heid, riepteén van de politieagenten uit. Maar het volgende moment lagen we weer plat op de grond, toen er een donderend, oorverdovend eeraas achter niet ophouden. Dan opeens scheen er iets in me te knappen en was het alsof alles om me heen wegzonk. HOOFDSTUK XXIV. ons hoorbaar werd. Het geleek wel een Ik moet direct daarop bij gekomen aardbeving. Ik zag hoe een sissende vlam de explosie begeleidde. Het lawaai was zo overweldigend, dat horen en zien ons verging. Overal om ons heen strotten stukken steen omlaag. Sommige waren zó groot, dat ze een mensenhoofd hadden kunnen verbrijzelen. Eindelijk werd het lawaai minder. De aarde trilde niet meer Het leek op de stilte na een hevige storm zijn want toen ik weer opkeek was de groep nog precies zoals ik deze het laatst gezien had. De drie politie agenten stonden in ietwat onbeholpen juamg. terwijl de dominee nog op het Tas lag te hijgen en Brannigan naar mij stond te kijken. Ik krabbelde op met een woord van verontschuldiging, maar de inspecteur maakte een afwerend gebaar. Je hebt heel wat moeten door- We keken behoedzaam om ons heen. i maken, Bob. zei hij hartelijk En nie- Geen van ons was gewond. Het was r.u opeens zó stil. dat zelfs gefluister hoor baar was. Het huls aan de Baai is niet meer. mompelde de dominee plechtig. mand kan je kwalijk nemen, dat je even een inzinking kreeg Het Is al een won der. dat Ie je tot dusverre zo goed hebt kunnen houden. Wat doen. we nu verder?, vroeg ik. Ik denk, dat Simpkins naar de zee kant is gegaan, antwoordde Brannigan, Als JÜ hier bij de dominee blijft, ga ik Doolshoogte nemen. Ik ga met Je mee. zei ik. Ik voelde mijn krachten terugkomen. Dit was het laatste bedrijf in het myste rieuze drama van 't Huis aan de Baai. Ook als Judith er niet in betrokken was Tweest. had ik het moment, dat Simp kins ingerekend werd. niet willen missen. Brannigan trachtte me er van af te brengen om mee te gaan, maar Ik bleef bij miin voornemen Een uitroep van één van de politieagenten, die vooruit was gelopen naar de zeewierlng, maakte dat Brannigan in die richting wegrende, terwijl ik in lan gizamer tempo, in verband met mijn pijnlijk been, volgde. De poli tieagent wees met opgewonden gebaren in de richting van de baai. Toen ik (boven op de dük stond, voelde ik de straffe zeewind en ik had al mijn kraohten nodig om staande te blijven. Een hevige regenbui versluierde voor een ogenblik het landschap. (Wordt vervolgd) 6). Panda ging vóór Joris Goedbloed smakelijk persoon, de heer Kassus. de deed Joris? Hü diepte het juwelen hor- aan de trap op, terwijl deze sprak: „Ja j huisbezitter. En deze had nauwelijks; loge uit zijn zak, dat hü nog maar net nederig zij onze woonstede, Panda-ke! i Joris ontwaard, of hü riep met schelle; aan de Heer Jeroen de Blaet had ont- Ik zou mij best kunnen veroorioven om Istem: „Oplichter! Dief! Gemene zwen- nomen en hij sprak minzaam: in pa elzen te wonen en mij in diaman- delaar! Al drie weken ben je met je „Och, och, "dat aardse slijk! Leer dat wortels, waarbij mlfn knie me een helse ten ce baatn, maar neen.. ik verities huur achter! Betalen! Onmiddellijk! i toch af, mijn beste Kassus! Vanwaar voor 6, gesloten; Kampong 129 voor 9 tyd); VOCExcelsior; gew. door Excel sior met 4 runs en 8 wickets (VOC 41 en 133 voor 8 gesl Excelsior 118 en 60 voor 2)VRAVVVgew. door VRA met 2 runs en 7 wickets (WV 216 voor 6. gesl.. VRA 218 voor 3). 2tie klasse A- HOC III—LCC: gew. door HCC uit 46 runs (LCC 51, HCC 97); QuickHermes DVS II: gew. door Quick met 20 runs (Quick 67 en 51 voor 2. HDVS 47). 3de klasse B: VUC II—Ajax (L.): gew. door VUC met 43 runs (VUC 47 en 55, Ajax 33 en 26). CRICKET. HCC III—LCC. HCC wint met 46 runs. LCC scoorde in de eerste innings slechts 51 runs. 'Alleen Hopp met 16 en P. Kantebeen (10) presteerden iets op het moeilü'k te bespelen Haagse wicket. Ook de HCC innings was niet erg overtuigend en was Klein met 35 niet zo goed voor de dag gekomen, dan wa ren de runs moeizaam gehaald. Nu werd het totaal 97. Vleeshof 14, De Heerd 18 en Camploni 18 not out. A. van Es 647, J. Hopp 218, F. van Es 2—25. Metch probeerde het nog op de tweede innings, doch op 68 voor 5 gaf hij de strijd op. P. Kantebeen 26, J. Hopp 10, Th. Stikvoort 11. AJAX VERLIEST OPNIEUW. In een wedstrijd met lage totalen hebben de Hagenaars zich toch de sterk- sten getoond. H. Vreeken (6 voor 18), K. Sloos (1—16) en J. de Wit (3 voor 9) hadden de gastheren voor 47 aan de kant, maar Ajax bracht het niet verder dan 33, waarvan Vreeken meer dan de helft voor zijn rekening nam. Ook in de tweede innings werd er laag gescoord. Vreeken (5 vooj 28), K. Sloos (2 voor 8) en J. de Witr(3 voor 9) ruimden de wickets ditmaal op voor 55 runs, doch ook dit was Ajax te machtig. L. Janssen scoorde 18 runs uit het schamele totaal van 26. V U.C. won dus met 43 runs. LCC VERSUS ENGELSE MILITAIREN Zaterdag 9 Juli a.s. 's middags te 2 uur speelt LCC tegen een Engels militair elftal uit Hoek van Holland. DE TWEEDE TESTMATCH. Engeland sluit op 313 voor 9. Voor 30.000 toeschouwers is Zaterdag te Londen de tweede testmatch tussen Engeland en Nieuw Zeeland begonnen. Na een slecht begin <83 voor 4 bij de lunch) herstelde het Britse team zich schitterend en op de stand 313 voor 9 sloot Mann de innings (Hutton 23, Ro bertson 26. Compton 116, Mann 18 en Batley 93). Nieuw Zeeland scoorde daar- De prestat&s zijn felicitaties waard. Vervolgens ging de burgemeester over tot het uitdelen der prüeèn, waar- bü hij telkens tot de commandanten aanmoedigende woorden richtte. lste prijs: Leerdam ('15 min. 25/2 sec.): draw 1 een medaille en voor ieder man een draagpenning. 2de prijs: de politie- brandweer van Rüswijk (18 min. 59,8 sec) een medaille. 3de prijs: Monster (20 min. 12.4 sec.) een medaille. De prijzen beschikbaar gesteld door de Katwükers: 4de prüs: Hillegom: een vaatje haring (20 min. 44 4 sec.). 5de prijs: Alblasserdam: een blik Katwijkse knip (20 min. 46.6 sec.). Jammer dat Voorburg en Gorinchem gealsqualificeerd moesten worden. Zij hadden mooie tijden gemaakt, doch hadden één der opgaven overgeslagen. De Landsdrukkerü had, als laatste, 30 min. 25.5 sec. nodig voor de proeven. Een troostprijs en een vaatje haring was haar deel. De brandweer van-Kat- wük eindigde als no.12; één na de laag ste. Tot slot bedankte de burgemeester allen voor hun aanwezigheid. De wed strijden werden opgeluisterd door UNI met vrolijke muziek. De harde wind deed echter veel verloren gaan, zodat besloten wero ten mars door het dorp te houden ter aanmoediging van Anjer-collecte. Pijn veroorzaakte, maar Brannigan wist een gering huis. zoals dat bij Goede Of ik trap je de deur uit met je mooie toch die onheuse toon. vanwaar die heb- I ia- ,.;Qi Workan nnst. Wii iii pn ik wii rtipnf-n nraaties!" Dat was heel onaangenaam, zucht die een heer van uw leeftiid niet a u ruua ^ouaer vwos-euvei.ics te voorkomen, dat ik viel Houd je taai. ouwe jongen, hügde Brannigan's stem in mün oor. We zijn •r biina. Ik knikte. Ik kon geen woord meer uit brengen. Werken past. Wü, jü en ik, wü dienen praatjes!" Dat was heel onaangenaam, zucht die een heer van uw leeftijd niet een voorbeeld van eenvoudige levens- j Bovendien was het in tegenspraak met past9 Maar ik draag u geen kwaad hart de wandel to geven Maar nu waren zij Intussen boven ge komen En daar boven aan de trap wer den zü opgewacht door een klein enon- Joris' verzekering, dat hij in paleizen toe., kon wonen met een bad vol diamanten, fonkeling van juwelen! Neem dat voor j HCC met 1 wicket. HCC 141 en VOOR DINSDAG 28 JUNI. Hilversum I (301 M.)' AVRO 7 00: nieuws; 7.15: ochtendgymnastiek. 7.30. bioscooporgel; 7.50; dagopening; 8.00; nieuws; 8.15: ochtendvarla; 8.55: van. vrouw tot vrouw; 9.00: muziek van Mo zart; 9.30. aubade; 10.00: morgenwüdlng door ds W. Wlllemse: 10.15: arbeidsvita minen; 10.50 kleutertje luister; 11.00 een lied gaat de wereld rond; 11.30: de wek. ker; 12.00; bonheur d'amour; 12.30: mede delingen; 12.33: voor ons platteland; 12.40: de speeldoos. 1.00 nieuws: 1.15: mede delingen, 120: Promenade Orkest: 1.50: gram pl 2.00; met naald en schaar; 2.30: radio matinee; 4.25 honderd beroemde componisten; 4.40: de schoolbel; 5.00: kinderkoor; 5.3Ó: tennlsreportage; 5 45: causerie; 6.00; nieuws; 6.15: Tom Erich, plano; 6.30: Ned. strijdkrachten; 7.00: radiostrip; 7.10: Paris vous parle; 7.15: achter het voetlicht; 7.30: vyf troeven uit Amerika: 7.45; voow de scheepvaart; 7.50: voor de wederopbouw: 8.00: nieuws; 8.05: ln het radio zoeklicht; 8.15: gram.- muzlek; 8.30: le en 2e acte „Orfeo"; 9.3o: gram .muziek; 9 45: buitenlands overzicht; 10.00: planoduo; 10.30: Skymasters; 11.00: nieuws; 11.1512.00: BBC Symphonle Orkest, Hilversum II (415 M) KRO 7.00: nieuws; 7.15: pianomuziek; 7.45: morgen gebed en liturgische kalender;' 8.00: nieuws; 8.15: pluk de dag; 9.05: licht baken; 9 30: waterstanden; 9.35: Radio Philh. Orkest; 10.00: wie komt er ln mijn hokje/; 10.15: gedeelten uit de opera „Norma" van V Belllnl; 10.40: school radio; 11.00: muziek houdt fit; 11.30: als de ziele luistert; 11.40 het koor van de Kathedraal te Dyon; 12.00: Angelus; 12.03: liederen van Brahms en Duparc; 12.30: mededelingen ten behoeve van land- en tuinbouw.: 12 33: orkest zonder naam: 12.55: zonnewijzer, 1.00: nieuws: 1.20: het orkest zonder naam; 1.40: het omroep a capellakoor; 155: Maastrichts striikkwartet; 2.30' „Onder Ons"; 3.00: schoolradio; 3.50: Hllversvms R.K. ge mend koor; 4 00' de zonnebloem: 4.30: zlekenlof; 5.00: na schooltijd; 5.15: lang zullen ze leven!; 5.45: Henk Orthmann's Rhythm Sextet: 6.10: sportpraatje; 6.20: actualiteiten; 6.30: (R.VU) over het werk van de psychiater; 7.00: nieuws; 7.15 KRO amusèments-orkest: 7.15: dit Is leven: 8 00 nieuws: 8.05- de gewone man: 812- radio Phllharmonlsch orke-t; De Yorkshire Gentlemen wonnen j 9.10: school en radio; 9.25. Noemie Pcru- ziehier. Een heus uurwerk voï Je tweedaagse cricketwedstrijd tegen £ia- zang: 9 50: kamermuziekconcert ln 1- - - het kader van het Holland Festival: 10.45: avondgebed- 11 00 nieuws; 11.15: meende Panda. Maar Joris was in het j uw geringe huur en wees er gelukkig Yorkshire 245 voor 7 (gesloten) en 48 wcrkftn van ciaudlo Monteverdi- minst niet uit het veld geslagen. Wat mee!" voor 9. I sluiting. 12.09:

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 6