Wilkes was de ster van het veld Jat. de Groot winnaar van Benelux-wegwedstrijd Moeizame Oranje-overwinning in Kopenhagen ZEGE ZONDER GLORIE Denen waren sterker, maar niet schotvaardig Doelpunten van Leustra en Wilkes „Kermiskoersen" hebben Belgische renners bedorven 68ate Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Maandag 13 Juni 1949 Tweede Blad No. 26715 periode, waarin de roodwitten door mooi samenspel gevaarlijk dicht bij het Ne derlandse doel kwamen. Het beslissende schot onthrak evenwel en een aantal ••7 i i i r, 7 I malen maaiden Lundberg en Hansen, Neaeiiana heelt gistermiddag te Kopenhagen in het j tot grote teleurstelling van de 40.000 tt7OTT t_ 77 7 r-\ toeschouwers volkomen over de bal ldlOttSpaiken een Z1 zege behaald op het Deense natio- heen. Twee hoekschoppen werden gefor ceerd door de Denen, maar telkens wa ren het Terlouw, Schijvenaar en Van Bun die de situatie op het laatste ogen blik meester bleven. Na 23 minuten liep Bran des op een pass hard door, waarbij hij in botsing kwam met doelverdedlger Nielsen. Hij moest worden „opgelapt" en daarna kon het spel worden hervat, waarbij wederom een periode van Deens overwicht volgde. Na 'n half uur ging Wilkes linksbinnen spelen en Timmermans rechtsb. Deze omzetting bracht wat meer verband in onze voorhoede. Wilkes loste in vlie gende vaart uit een pass van Timmer mans, een prachtig schot, dat juist over nale elftal. Ondanks deze zeer gev/aardeerde en ook ver dienstelijke overwinning is het geen wedstrijd geweest, welke lang in de herinnering zal blijven van hen, die hebben meegespeeld en van hen, die er tweemaal drie kwartier naar hebben zitten kijken. En als wij dan nu op de oorzaken komen van de qua spelpeil minder goe de wedstrijd, dan geloven wij, dat er twee redenen voor zijn aan te wijzen. Op de eerste plaats zijn wij van me ning, dat het Nederlands elftal de De nen heeft onderschat. In de voorhoede van het Nederlands elftal begreep men elkaar bovendien niet. Het spel van onze aanval was ditmaal zo doorzichtig, dat de Deense miudenlinie en achterhoede slechts zel den in moeilijkheden kwamen en was dat het geval, dan bleek de fout meer in een zwak moment van een of an dere Deen te schuilen dan in de formi dabele kracht van een onzer aanvallers. Zo gezien behoefde het geen verwon dering te wekken, dat Faas Wilkes, die veruit de beste in de voorhoede was, het met individuele pogingen probeerde, hetgeen in sommige ge vallen zo goed lukte, dat de Denen in de tweede helft voor de zekerheid maar twee spelers naast de Xerxaan posteerden, iets, wat zij zich konden veroorloven, want de resterende spe lers onzer voorhoede bleven beneden de maat. Het veld was hard, keihard, kaal en moeilijk te bespelen. Een van de belangrijke gevolgen van dit alles was, dat de Denen over het algemeen sterk in de aanval zijn ge weest want onze voorhoede bleek maar zelden in staat de defensie van haar zware werk te ontlasten. Dat de Deense ploeg niet meer doel punten heeft gemaakt, lag toch wel geheel aan haar zelf, want scorings kansen heeft men genoeg gehad, al doet dat aan het voortreffelijke spel van onze achterhoede en middenlinie niets af. Evenals bij de Belgen ge woonlijk het geval is, was het schie ten van de Denen het zwakke punt. Het terreinvoordeel was in deze landenwedstrijd bijzonder groot en wy durven genist te voorspellen, dat de Denen op 11 December heel wat be ter zullen moeten spelen op de prach tige grasmat van het Olympisch Stadi on te Amsterdam, anders krijgen zij van de Oranjeploeg een flinke neder laag te incasseren. DE WEDSTRIJD Lundberg, de aanvoerder van Dene marken, was gelukkiger bij de toss en koos de wind mee. Bij het beginsignaal van de Noorse scheidsrechter Christjansen stonden de elftallen als volgt tegenover elkaar: Denemarken: doel: Nielsen (Koeben- havns Boldklub); achter: Koeppel (Koe- benhavns Boldklub) en Petersen (Aka- demisk Boldklub); midden: Pilmark (Koebenhavns Boldklub), Oernvold (Koebenhavns Boldklub) en Jensen (Akademisk Boldklub); voor: Frandsen 'Fremad Amager), Hansen (Odense). Praest (Odense Boldklub), Lundberg (Akademisk Boldklub) en Soerensen (Odense). Nederland: doel: De Munck (Sittard- se Boys); achter Van Bun (MVV) en Schijvenaar (EDO)midden Van Schijn- del (SVV), Terlouw (DCV) en De Vroet (Feyenoord); voor: Van der Tuyn (Her mes DVS), Wilkes (Xerxes), Brandes 'Feyenoord), Timmermans (ADO) en Lenstra (Heerenveen). In het begin werd het aan weerszijden een aftasten van eventuele zwakke plek ken, waarbij het initiatief toch voorna melijk van de Denen uitging, die enkele malen gevaarlijk het Nederlandse doel naderden. Duidelijk werd, dat het Deen se elftal het moderne spel volkomen be heerste, en vooral de twee kanthalfs steunden de aanval uitmuntend om bij een Nederlandse aanval zich weer on middellijk terug te trekken. Toen na elf minuten een heel eenvou dig opgezette aanval van onze linker vleugel Timmermans-Lenstra plotse ling met een doelpunt van Lenstra eindigde, was iedereen toch wel een beetje verrast. Lenstra kreeg de bal keurig aangegeven, hij wrong zich tus sen Pilmark en Koeppel door en zijn rustig schot verdween via de binnen kant van de paal in het doel (01). Een verwoed Deens offensief volgde op dit Nederlandse doelpunt maar in het doelgebied van De Munck gekomen wa ren de rood-witten de kluts kwijt en de enkele schietkans, die zij kregen, werd door slecht richten verknoeid, zodat De Munck niet al te moeilijk werk kreeg. De Nederlandse aanvallen bleven schaars maar zdj waren door het uitnemende in dividuele spel van Wilkes en ook van Lenstra steeds gevaarlijk. DENEN MAKEN GELIJK De Denen waren over het algemeen sterker in het veld, het ploegverband van de gastheren was beter en de ge lijkmaker, welke na 32 minuten werd eescoord. was volkomen verdiend. In het doelgebied maakte rechtsbinnen Hansen van een lichte aarzeling onzer landgenoten gebruik door met de rug naar het doel staande, een halve slag om te maken en een scherp onver wacht schot te lossen, waar De Munck volkomen door verrast werd. Treite rend rolde het leder onbereikbaar voor de lange armen van onze doelman in de linkerhoek (11). Het spelbeeld bleef na deze goal het zelfde, de Nederlandse aanvallen bleven schaars en die van Denemarken waren talrilker Verder dan een hoekschop, de eerste voor Nederland, bracht de oranje- aanval het niet, DE TWEEDE HELFT. De Nederlanders w,rc,r in het veld gekomen met de wii en de energie om het er in de tweede helft beter af te brengen dan voor de rust. Het gevolg was, dat wij in de eerste vijf minuten al meer aanvallen van de oranjehemden telden dan in de eerste drie kwartier bij elkaar. Maar aan de afwerking ont brak nog veel en ook liep het in som- mige gevallen niet mee. Toen dacht1 de lat vloog. Een handsbal van Terlouw Faas Wilkes ,dat hij het maar eens al leen moest proberen. Na het fluitsignaal had hij reeds na een soloren een prach tig schot gelost, dat juist over ging, maar nu, er waren nauwelijks tien mi nuten gespeeld, zou hij het beter doen. In een hevig duel gewikkeld met de back Petersen, die hij met enkele schijnbewegingen volkomen van de wijs bracht, loste hij plotseling, zich half omdraaiend, een effectvol boog schot, dat doelverdediger Nielsen vol komen verraste en prachtig verdween het leder hoog in de linkerhoek (1-2). Nog enkele aanvallen van de Oranje- ploeg volgden en een hoekschop was het resultaat, doch deze werd niet benut. De Deense middenlinie zag kans het spel te verplaatsen en weer volgde er een viel juist buiten het strafschopgebied Een muur van oranjehemden werd ge vormd, maar er volgde geen schot op doel. Lundberg gaf met een kalm trapje naar de vrijstaande Praest, deze loste een scherp schot, dat in de veilige han den van De Munck belandde. Na nog enkele benauwde momenten voor het Nederlandse doel zette de oranje-voor hoede '-enkele verdienstelijke aanvallen op, waarvan Wilkes de ziel was, Tim mermans kreeg een prachtige kans om de score te verhogen, doch hij was niet zo bij zijn positieven als in de wedstrijd tegen Frankrijk. En zo ging ook deze kans teloor. De tijd verstreek en na nog enkele zeer benauwde momenten voor het doel van Da Munck floot scheids rechter Christjansen het einde van een wedstrijd waarin Nederland met 21 de overwinning had behaald. De Deense doelman Nielsen voor de eerste maal geslagen. Brandes steekt juichend zijn arm op. Achter Nielsen, gedeeltelijk zichtbaar, Abe Lenstra, die het eerste doelpunt maakte. Timmermans, v. d. Tuyn en Brandes waren niet op dreef Doelman De Munck heeft zijn doel voortreffelijk verdedigd. Hij vooral had moeite met de „levendige" bal. Wij kre gen de indruk, dat hij door het onver wachte schot van Hansen, dat de ge lijkmaker betekende, volkomen ver rast werd. Van Bun en Schijvenaar zouden wij in één adem willen noemen, want bei den speelden een gave partij, de laat ste iets meer doortastend en opvallend trapvast, maar de Haarlemmer zowel als de Zuiderling waren onvermoeid. Daar tussen stond Terlouw, die mid- voor Praest in het kopwerk vrijwel voortdurend de baas was. Van Schijndel hebben wij wel eens beter gezien. Heeft hij de zware kam pioenswedstrijden van SVV in de (lan ge) benen? Hij reageerde soms een on derdeel van een seconde te langzaam en dan zaten de Denen, die snel start ten en met veel enthousiasme speelden, hem dadelijk boven op zijn huid.. Toch heeft hij weer talrijke staaltjes van verdienstelijk voetbal laten zien. zowel in defensief als in aanvallend opzicht, maar een uitblinker was hij toch niet. Trouwens, die waren er maar weinig in de Nederlandse gelederen en alleen Noorse scheidsrechter Christjansen, die enkele onbegrijpelijke decisies nam. En vooral op het punt „schouderduw" had hij andere opvattingen dan de oranje hemden en daardoor ontstonden nog al eens kleine onenigheden, welke echter de wedstrijd niet ontsierden. Van de voorhoede waren rechtsbui ten Van der Tuyn midvoor Brandes en linksbinnen Timmermans niet op dreef. Zij speelden wat loom, de pushing po wer ontbrak en noch Lenstra, noch Wil kes slaagde er in de andere spelers te inspireren. Trouwens Lenstra hebben wij wel eens beter gezien, ook hij miste de fijne trekjes, waarvoor half Neder land hem bewondert, al getuigt zijn doelpunt weer van voortreffelijk in zicht bij het benutten van kansen uit een moeilijke positie. De bal schoot hij met het linkerbzen in. niet hard. maar wel geplaatst, in de uiterste rechter hoek .onbereikbaar voor doelman Niel sen, zo scherp zelfs, dat van onze plaats gezien, wij de mening waren toege daan, dat het leder de binnenkant van de paal had geraakt, hetgeen niet het geval is geweest. Ten slotte Wilkes, de ster van het veld. De wijze, waarop hij verscheidene malen er in slaagde twee, drie Denen te passeren, dwong bewondering af. ook bij onze tegenstanders. De tweede goal. de „winner", naar later bleek, was een K.N.V.B.-beker ging naar Nijmegen STRAFSCHOPPEN MOESTEN BESLISSING BRENGEN. Het Nijmeegse Quick is er Zaterdag avond te Eindhoven in geslaagd door het beter benutten van strafschoppen voor een jaar beslag te leggen op de K.N.V.B.-beker. De wedstrijd eindigde in een 11 ge lijk spel, waarna strafschoppen de be slissing moesten brengen. De Oostelijke eerste klassers toonden zich hierin de sterksten. Zij benutten er 2 tegen Hel- mondia 1. De wedstrijd had doorlopend een aantrekkelijk karakter, waarbij het spel van Quick iets beter verzorgd was. Vooral in de eerste helft kwam dat tot uiting. Na de rust waren de Helmon- dianen, door hun groter enthousiasme, sterk in de aanval, maar ook zij waren niet in staat om in die periode een be slissing te forceren. De doelpunten vielen In de eerste 10 minuten van de wedstrijd. Eerst werd het 1—0 voor Quick, toen Schipperhyn de Nijmeegse linksbuiten een corner benutte. Enkele ogenblikken later was het 11 door een doelpunt van de Helmondse linksbinnen Nicholson, eveneens uit een hoekschop gescoord. Na afloop reikte KNVB-bestuurder Kruyver de beker aan de aanvoerder van Quick uit. Finale Zaterdagmiddagbeker NOORDWIJK ZEGEVIERDE OVER A.S.C. II. Met een duidelijke 30 overwinning is Noordwijk er in geslaagd het twee de elftal van A.S.C. te bedwingen. Wanneer wij hier het woord „bedwin gen" gebruiken, dan slaat dat voor namelijk op de tweede speelhelft, toen A.S.C., ondanks de handicap van het uitvallen van v. Nierop en v. d. Spek, tal yan malen geducht in de aanval was, echter vergat te schieten, enkele goede schoten van Stol en De Groot daargelaten. Het meest aantrekkelijke voetbal werd er het eerste half uur van de wedstrijd te zien gegeven, toen bei de partijen uitstekend tegen elkaar wa ren opgewassen. De Noordwijkse doel punten kwamen van de voeten van A. v. Rooyen als middenvoor en N, v. d. Wiel en P. v. Rooyen, resp. links- en rechtsbinnen. Opvallend was vooral na de rust het goede doelverdedigen van keeper M. v. d. Wiel in het Noordwijk heiligdom. BILJARTEN. Gewest, kampioenschappen lste klasse TWEEDE PLAATS VOOR A. VERSTRAATEN. Zaterdag en Zondag j.l werden bo vengenoemde kampioenschappen ge speeld, waarbij de organisatie berustte bij het District Schiedam. Helaas moest het District Delft verstok laten gaan, terwijl het District Leiden één afge vaardigde uit de tweede klasse moest laten medespelen, daar de lste klas sers door allerlei omstandigheden ver hinderd waren. Dubbel hulde daarom aan deze Leidse speler, A. Verstraaten (D.O.S.), die zulk een fraai resultaat bereikte. De uitslag luidde: Gew. Car. Hs Gem. Huuksloot (R'dam) 5 1000 44 6.06 Verstraaten (Ldn) 4 912 40 485 De Nie Schiedam) 3 799 90 5 29 v. Schoten (Haag) 1 841 32 525 Stamps (Gouda) 1 827 34 5.04 Oosterhout (Kr.waard) 728 20 3.64 ZWEMMEN COMPETITIE KNZB. Voor de competitie van de KNZB staan voor deze week de volgende wed strijden op het programma: Dinsdag 14 Juni: De Zül 1—Haarlem 1 Woensdag 15 Juni: AZC 1 (dames— OZV 1; AZC 2—De Gouwe 2. Donderdag 16 Juni: DZV 1—LZC 1 DZV 2—LZC 3. Vrijdag 17 Juni: Sleutelstad 1—AZC 1. WEDSTRIJDEN VAN ,DE ZIJL". Morgenavond speelt De Zijl 1 haar eerste thuiswedstrijd voor de competitie tegen Haarlem 1. Verder worden voor de Haagse Kring op deze avond nog gespeeld: De Zijl 1 (dames)—DZV 2 en De Zijl-adsplrantenRPC 3. Tien jaar „Trouw en Durf" De voetbalvereniging T. en D. van de firma Tleleman en Dros, bestond 14 April 1949 precies 10 Jaar en ter vie ring van dit tweede lustrum organi seerde het bestuur Zaterdagavond een feestavond in de Stadsgehoorzaal. Des middags werd er tegen „Noachs" voet balelftal uit Amersfoort een pittig par tijtje gespeeld, waarbij een 1—1 gelijk spel het resultaat was, voor T. en D, scoorde midvoor Luiten. In het straf schoppen nemen was Noach echter sterker en werden de gasten tenslotte toch winnaar. 's Avonds was het feest in een vol ledig bezette grote Stadszaal en het cabaretgezelschap van Martin v. Schie uit Rotterdam heeft er de stemming in gehouden. Na afloop danste men onder leiding van de heer v. Leeme op de tonen van „The Allround Sextet". Slechts 35 van de 115 renners I reden de race uit Onze stadgenoot Jac. de Groot, die twee weken geleden de Ronde van Noord West Nederland won, behaalde Zaterdag weer een succes door in de eindsprint op de eerste plaats beslag te leggen van de Benelux wedstrijd, een wegwedstrijd van Breda naar Antwerpen, terug naar Breda en naar Amsterdam, over een totaal afstand van 268 K.M. Evenals het vorige jaar hebben de Belgische en Luxemburgse amateurs versrek laten gaan. zodat dit een zuiver Nederlandse aangelegenheid werd. Voor onze amateurs is het een uit stekende training geworden voor de komende Nederlandse kampioenschap pen en het wereldkampioenschap, waar bij de te rijden afstanden aanmerkelijk korter zullen zijn. Na de start in Breda ging het in een behoorlijk tempo naar Antwerpen en toen de renners voor de tweede maal ln deze wedstrijd de Belgisch—Neder landse grens passeerden, was er nog geen serieuze uitlooppoging te noteren geweest. Het weer was niet zo best). Af en toe striemde een felle regen de ren ners en de wegen ln België bevonden zich ook niet in al te beste staat. Terlouw en Wilkes konden zich in hun juweeltje van persoonlijk Initiatief en spel tot grote hoogte opwerken. Aanvoerder De Vroet heeft van begin tot eind gezwoegd. Hij was overal te vinden en zijn volhouden werkte sti mulerend op de teamgenoten, hetgeen in de gegeven omstandigheden zeker nodig was. want af en toe liet men in het Hollandse kamp het hoofd hangen, hetzij door eigen onmacht, hetzij door een minder juiste beslissing vzii de prachtige voetbalkunde. Zonder hem was deze ontmoeting verloren gegaan. Bij de Denen waren geen zwakke plekken te bekennen. Aanvoerder Lund berg was een van de besten, een tacti cus bij uitnemendheid die er telkens in slaagde verwarring in de N?derlandse defensie te doen ontsf:.u maar voor doel toch niet gevaarlijk was. Midvoor Praest moest in Terlouw zijn meerdere Maakt Jac. de Groot kans uitgezonden te worden naar Wereldkampioenschap? Het gaat goed met de wielrennerij ln Leidenweek in, week uit lezen wij aardige resultaten van de leden der Swift Combinatie de enige wielerclub, die onze Sleutelstad rijk is. Het leden tal beweegt zich in stijgende lijn en parallel daaraan de prestaties. En het is vooral de renner Jac. de Groot, die de laatste maanden speciale aandacht vraagt door de opmerkelijke successen die hij in diverse grote ama teurronden in Nederland boekte. Na z'n formidabele zege in de Ronde van Noord-West-Nederland, toen hij na zes lange uren in de regen gereden te hebben, uiteindelijk als eerste fi nishte .gelukte het hem thans ook de Benelux-Tour, een krachtproef over 270 K.M. op z'n naam te brengen. Zondag a.s. zal De Groot deelnemen aan de Nationale Kampioenschappen te Valkenburg (met Cauberg). Wi) zijn be nieuwd naar zijn prestaties aldaar en1 aohten het gezien het feit dat zijn, laatste successen alle werden behaald in selectiewedstrijden voor de weheldkam- pioenschappen. die in Augustus in Ko penhagen worden verreden niet on mogelijk, dat Jac. de Groot kans maakt voor uitzending naar Denemarken! Eerst bij Vianen kwam de grote slag. De Amsterdammers Faanhof, Rijnders, Sieveking, Geerst (Teteringen) en De Groot iLeiden) liepen weg, na men een minuut en bleven lange tijd op die afstand voor het peloton. Toen waren het echter twee andere Amster dammers, namelijk La Grouw en Kei zer die om beurten het peloton aan voerden en ten slotte met nog wat an dere renners zich bij de koplopers wisten te voegen. Dat was even voorbij Weesp en op het laatste stuk van Weesp tot Amsterdam is nog een felle strijd ontbrand, waarbij renners op an dere groepen terugvielen en andere dapperen de kracht vonden zich naar voren te werken. Onder het gejuich van ongeveer 7000 toeschouwers reden De Groot (Leiden), Vos (Den Bosch) en v. Roon (Haarlem) als eerste groep het Olympisch stadion binnen en De Groot wist met een felle eindsprint beslag te leggen op de eer ste plaats. Van Roon had zich bij bin nenkomst vergenoegd met de derde plaats en deed niet aan de eindsprint mee. Hoe zwaar deze wedstrijd was bleek wel uit, het feit, dat van de 115 ge starte renners er slechts 35 het eind punt bereikten. De uitslag luidt: I. De Groot (Leiden) 7 uur 40 min. 18 sec.; 2. Vos (Den Bosch) op één fietslengte; 3. Van Roon (Haarlem) op 15 M.; 4. Breedveld (Rotterdam) op 33 sec.: 5. Alblas (Overschie) idem; 6. Lieveking (Amsterdam) op 1 min. 31 seo; 7. Guus (Putte) idem; 8. La Grouw (Amsterdam) idem; 9. Geerts (Teteringen) idem; 10. Mangelaars (Hogerheide) idem. CRICKET. AJAX—VOC III. Grote Leidse overwinning. De derde wedstrijd leverde Ajax de eerste zegs op en ditmaal zelfs met in nings. De Rotterdammers faalden volkomen op het goede bowlen van H. Vreeken (5 voor 11) en K. Sloos (4 voor 4) en voor 15 runs hadden allen een beurt gehad. Dank zij een hard geslagen 59 van aanvoerder Janssen, 36 van Vreeken en 10 van Jan de Wit sloot de Leidse in nings op het behoorlijke totaal van 148 runs, zodat de gasten nogmaals naar de wickets trokken. De Rotterdammers brachten het dit keer tot 64 runs. H. Vreeken nam 5 wickets voor 21 runs, J. de Wit 2 voor 6 en K. Sloos 2 voor 27. Ajax won derhalve met innings en 69 runs. NED. CRICKETBOND. Uitslagen van gisteren. lste klasse: ExcelsiorQuick (N.): gew. door Quick met 33 runs (Excelsior 103, Quick 136); Haarlem—HDVSgew. door HDVS met 125 runs en 4 wickets .HDVS 215 voor 6 (gesl). w.v. Stolk 106, Haarlem 90); HBSKampong: gew. door HBS met 75 runs (HBS 204, Kam pong 129); PW—HCC II: gew. door HCC met 3 runs en 4 wickets (PW 127, HCC 130 voor 6); Sparta—HCC I: gew. door HCC met 1 run en 1 wicket (Sparta 122, HCC 123 voor 9): VRAVOC: gew. door VOC met 138 runs (VOC 201, VRA 63); VWACC: gew. door ACC met 27 runs en 5 wickets <VW 73, ACC 100 voor 5). 2de klasse A: LCCTCC: gew. door LCC met 62 runs (TCC 84, LCC 146); Quick (H.)Hercules: gew. door Quick met 82 runs (Hercules 52, Quick 134); HCC IIIHermes-DVS n: gew. door HDVS met 2 runs en 5 wickets (HCC 160, HDVS 162 voor 5). 3de klasse B: Ajax—VOC III: g>'. door Ajax met innings en 69 runs (VOC 15 en 64, Ajax 148). LCC—TCC. LCC wint met 62 runs. TCC verloor de toss en ging eerst bat ten. Ondanks het feit dat de meeste batsmen scoorden, was het eerst no. 7 v. d. Tuhr die topscorer werd met een krachtige 20 en voor 84 hadden alle Tllburgenaren hun beurt op de mat gehad. A. van Es bowlde ook dit keer heel goed, 6—39, terwijl Hopp met 3—33 goede steun verleende. In de LCC-innlngs was ditmaal P. Kantebeen de meest productieve speler. Met een uitstekend gespeelde 52 gaf hij LCC een goede start en daar bovendien Hopp met 40 zich niet onbetuigd liet en ook A. Kantebeen 10 en Lebbink 14 zich flink roerden, werd het Leidse to taal 146. N. Hop bleef met 5 not out. DE EERSTE TESTMATCH. Engeland scoort 307 voor 5. Te Leeds begon Zaterdag de eesrte testmatch tussen Engeland en Nieuw Zeeland. Toen de stumps werden ge trokken .bedroeg Engeland's score na de eesrte speeldag 307 voor het verlies van 5 wickets t.w,: Hutton 101, Wash- brook 10, Edrlch 36, Compton 103 not out, Wharton 7, Mann 38. VOETBALUITSLAGEN. Promotie 2e klasse: ODSDHZ 1—0 (ODS blijft 2e klasser). Promotie Res. 3e klass: ONA 2—UVS 3 1—2: Laakkw. 2—LFC 2 4—0; VCS 2 •Alphen 2 2—0. PAARDESPORT Courses Duindigt De uitslagen van de gisteren gehou den draverijen en rennen te Duindigt luiden: Draverijen: Dalila prijs, afstand 2060 m: 1. Monsieur Axkit (W. H. Geersen) tijd 3.07 km tijd 1.30.8. 2. Mlentje Deter (R. W. Laarman). 3. Lletse Mital (W. Leeuwenkamp). Domino prijs, afstand 2100 m: 1. Maarten Spencer cW. H. Geersen) tijd 3.07 km tijd 1.28.2, 2. Lord Heny (J. de Vlieger). 3. Little Axkit (W. Leeu wenkamp). Dorltha prijs, afstand 2100 m: 1. Kruger (H. .C. ten Hagen) tijd 3.01.8 km tijd 1.26.6. 2. Louis Axkit iW. H. Geersen). 3. Joe Axklt (P. A. Bosveld). Diomedes prijs, afstand 2100 m: 1. Heny's Gold (P. Smit) tijd 2.69.6 km tijd 1.263. 2. Guy Hanover (W. Leeu wenkamp). 3. Hanover tj. M. v. d. Bc-rg). Rennen Bliksem prijs, afstand 1200 m: 1. Etoile du Nord (G. J. Riem) tijd 1.16.6, km tijd 2. All Ablaze (A. W. v. Dijk). 3. Zephyr (L. Ranoe). Dante prijs, afstand 1900 'm: 1. Con stance (F Delbrasslnne) tijd 2.07 4. 2. Arienne <H. J. v. d. Kraats). 3. Tara- gas (K. C. G. Verkijk). erkennen. Hij heeft, gezien zijn be- faamheid. ietwat teleurgesteld, en van zijn dodelijk schot hebben wij niet veel kunnen ontdekken. De buitenspelers Soerensen en Frandsen waren te lang zaam, zij misten dat flitsende wat wij bij Engelse profs zo bewonderen, waar door het gevaar van de Deense aanval len soms groter scheen dan het in wer kelijkheid was. Van de rest van het elftal viel de debutant en rechtsachter Koeppel tegen en indien Timmermans beter op dreef zou ziin geweest had Koeppel een zware dobber gehad. Onze Zuiderburen zullen het in de Ronde zwaar krijgen (Van onze Brusselse correspondent). De Belgische ploegleiders voor de Ronde van Frankrijk staan voor een moeilijke taak. Zij moeten namelijk zeer aandachtig de Franse ploeg in de gaten houden, daar de opkomende ge neratie van jonge Franse renners actief en strijdlustig is. Van 1930 tot 1940 is het merendeel der ronden door Belgen gewonnen, wat echter sedert 1946 niet meer het geval is geweest. Waardoor eigenlijk? Het blijkt dat een aantal Belgische renners de „tour" een veel te zwaar karwei vindt. Zij missen geen enkele van de talloze kleine „kermlskoersen". die in het Vlaanderen van de sport- maniakken zo welig tieren. Elke Vlaam se volkskrant is verplicht over die klei ne rennen kolommenlange verslagen te geven, met foto's van de door de dorps koningin gekuste winnaar aan de eind streep. Deze wedstrijden worden gefi nancierd door de plaatselijke brouwe rijen, de grote nationale tabaksfabri kanten, matrassenindustrieën en ook door de kranten. In elk dorp waar de renners passeren, worden bovendien talrijke premies toegekend. Dat een beroepsrenner op deze wijze voor één Zondagsrit 10.000 of 20.000 frankskens mee naar huis brengt, is lang geen zeld zaamheid. Wie onder de eerste tién eindigt, kan zich zonder enige bekom mernis de volgende week voorbereiden op de komende Zondag. Maar probeer eens uit deze renners 'n goede ploeg te halen voor de kroon- wedstrijd van het jaar. voor de Torn de France In België is de tour van nu af reeds een onderwerp voor dagelijkse conver satie. Samen met de Franse renners Vieto, Fachleitner, Robic, Teisseire en de beide Lazarides hebben de Belgische renners R. Impanis, Lambracht e.a. thans in de bergachtige Dauphlné en kele proefritten gereden. De Belgische ster Impanis werd er letterlijk „uit" gereden. Hij is geen klimmer en zal in de tour slechts op de slechte Noord franse wegen of in de wandeltochtjes langs de Middellandse Zee winst kun nen behalen. Wat natuurlijk ook mo gelijk is, want niet alle rondewinnaars waren bergspecialisten. ATHLETIEK. Nieuw wereldrecord van Zatopeck Tijdens atletiekwedstrijden te Vitko- vice (Tsj. Slow.) verbeterde de Tsje- chL-che loper Zatopeck het wereldre cord op de 10.000 meter. Hfj bracht het op 29 minuten 28.2 sec. Het oude record stond sedert 25 Augustus 1944 op naam van de Fin Heio met 29 min. 35.1 seo.

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 5