jaar Oegstgeester Oranje Vereniging UIT DE OMSTREKEN Orgel der Ned. Herv. Kerk te Noordwijk aan Zee weer in gebruik STICHTING „AVONDVREDE" wil flat in Oegstgeest bouwen ZATERDAG 2S MEI Het jubilerende bestuur best. uit v.l.njr. zittend de heren: J. den Ouden, J, J.Vos (secr,), N. van Weizen. (voorz.), A. Gaykema (penningmeester) en W. de Rooy, en v.l.n.r. staande: de heren A. Hoekstra, J. Uittenbogaard, C,Koelman en J. v. d. Poel. Belangrijke positie in een zelfstandige gemeenschap In de meeste gemeenten van ons land bestaat een Oranjevereniging, en mees tentijds neemt deze een centrale plaats ln in het plaatselijke verenigingsleven. Zeker Is zulks het geval in een gemeen schap, die door haar ligging en. aard een minder intensief verenigingsleven kent dan normaal, zoals in Oegstgeest het geval is. De ligging onder de rook van de grote stad werkt niet stimule rend op het verenigingsleven, doch an derzijds vergroot juist deze ligging de kracht van de verenigingen, waarin de gemeenschap zich dan nog wel heeft georganiseerd. Juist verenigingen als een Oranjevereniging, welke vooral haar activiteit ontplooit op nationale hoog- tildagen, waarop de gemeenschapszin sterker spreekt dan in het leven van alle dag. Zo is dan ook het Woensdag a.s. te herdenken 40-jarig bestaan van de Oegstgeester Oranje Vereniging een ge beurtenis waar de belangstelling van heql Oegstgeest in sterke mate naai- uit gaat; een belangstelling welke tot uiting kan komen tijdens de receptie van het bestuur, des middags van half- vijf tpt zes in de daartoe door de ge meente ter beschikking gestelde raad zaal. Tijdens deze receptie zal door een huldigingscomité uit de burgerij een stoffelijk blijk van waardering voor het vele werk der jubilerende vereniging worden aangeboden. De viering zal des avonds om acht uur worden besloten met een serenade van Werk mans Wils kracht bij het Witte Huis, waarbij te vens een speciaal voor deze gelegenheid gecomponeerde mars wordt uitgevoerd. Niet 'dikwijls wordt een jubileum op de jubileumdag zelve herdacht. De on derhavige herdenkine maakt daarop echter ^n uitzondering: 1 Juni 1909 wer.d de indertijd bestaande Wilhelmi- navereniging opgeheven, om plaats te maken voor de nieuwe Oranje Vereni ging, onder voorzitterschap van dr D- Timmermans. Tot 1934 heeft deze de lei ding over de vereniging in handen ge had. Zijn opvolger, de heer C. P. J. Paardekooper, droeg in 1938 het voor zitterschap over aan de heer D. G. Sanders, die op zijn beurt in 1947 de teu gels in handen gaf aan de huidige voor zitter; de heer N, van Weizen. Van de andere bestuursleden door de loop der i aren willen wij speciaal noemen de heer J. van Noord, die jarenlang de functie van secretaris heeft uitgeoefend. Bij zijn aftreden werd hij erelid. Onlangs is overleden de heer J. M. Pos. die even eens wegens verdienstelijk wefk in het bestuurscollege het erelidmaatschap ver wierf, "terwijl ook de heer Sanders zijn werk voor de vereniging op deze wijze zag beloond. Voorts bekleedt oud-burge meester A. J. van Gerrevink het be schermheerschap. terwijl burgemeester J.- C. Baumann het ere-voorzitterschap aanvaardde. In de loop der jaren heeft de activi teit van de vereniging, met het vermeer deren van de nationale hoogtij- en her denkingsdagen. een sterke stijging on dergaan, mede gestimuleerd door de sterke groei der bevolking. Nauwgezet wordt er' evenwel voor gewaakt, dat de O.V, het haar eigen karakter behoudt, en niet een centrale algemene vereniging voor gemeenschapsbelangen wordt. Wel Is waar wordt nu en dan enigszins bui ten de oorspronkelijke werkingssfeer ge treden. zoals b.v. bil Inhuldigingsfestivi teiten van nieuwe burgervaders, doch het bestuur is zich wel bewust, dat een zich te ruim lenen voor andere dan de oorspronkelijke doeleinden het gevaar in zich bergt, dat aan de algemeenheid en zuiverheid van de viering der natio nale hoogtijdagen afbreuk kan worden gedaan. De omvang van het ledental, ongeveer 1200 op ruim 2000 gezinnen, mag be hoorlijk worden genoemd, doch stemt het bestuur nog niet tot tevredenheid, aangezien aller krachtsinsoannine no dig is. vooral in deze tijden om een waardige en de gehele gemeenschap om vattende viering van nationale festivi teiten te verkrijgen. Het bestuur moge dan terecht, zo lang niet iederéén lid is nog uitzien naar vele nieuwe leden, de warme hulde die de burgerij het bestuur der O.V. Woensdag bereiden zal, moge getuigen van de gevoelens welke de gehele ge meenschap de vereniging toedraagt. Zo wel voor het bestuur als voor de leden zelve zal deze blijde jubileumviering een stimulans ziin voor de toekomst, naast een hulde voor het rijke verleden. OEGSTGEEST De gecommitteerden bij de monde linge eindexamens H.B.S. en Lyceum (afd. H.B.S.) zijn o.m. benoemd mevr. Mo M. A VerschuurSmits en de heer W. H. A. Jacometti alhier. De rondrit der ouden van dagen te Oegstgeest zal plaats vinden op Dins dag 21 Juni as. Iedere ingezetene van Oegstgeest, die de leeftijd van 65 jaar bereikt heeft, kan zich voor deelname opgeven aan één der onderstaande adressen tot uiterlijk 16 Juni, de heer Elshof, de Kempenaerstraat 39, telefoon 22892, de heer De Bruyn, Geversstraat 57, telef. 22069, mevr. Van EgmondVan Leeuwen, Hoge Morsch 136, tel. 21170, mevr. MullersBalfoort, Rhijngeester- straatweg 155, tel. 25231. RIJNSBURG Donderdag heelt de Harmonieka pel „Wilhelmina" alhier, met haar nieuwe directeur, de heer J. F. Zwart, op het muziekconcours te Monniken dam de 2e prijs in de 2e aid. met 305 punten behaald. Burgerlijke Stand Geboren: Anja Eleonora, d. van J. Jungerlus en G. v. d. MelJ. Ondertrouwd G Hogewonlng, 27 jaar en P. van Duyn, 23 jaar, VOORHOUT Aan de Ohr. School alhier is be noemd tot onderwijzeres in de plaats van mej. Steinvoort, mej. Gre Spieren burg wonende alhier. Minister Mansholt onderzoekt persoonlijk nood der kleine kwekers Dat de Min. van Landbouw ernstig er naar streeft o-p de hoogte tè kcmen met de nood der kleine bloembollen- kwekersbedrijven, bewijst wel het per soonlijk bezoek, dat hij gistermiddag aan onze gemeente bracht. Vergezeld van burgemester De Graatff, ingenieur Wag van het Rijkstuinbouw- ccnsulaat te Lisse, benevens diens .as sistent. de heer P. Balkenende, welke laatste reeds enkele jaren van Rijks wege onderzoeken instelde betreffende het boekhoudkundig verloop van meer dere bedrijven, en nog enkele andere personen, bezocht de Minister enkele bedrijven van kleine kwekers. Persoon lijk werden vele vragen door hem ge steld en werden de 'bloembollengewas sen bezichtigd. VOORSCHOTEN Distributiekaarten geen speelgoed Een inwoner van deze gemeente miste 6 van zijn distributiekaarten. Deze wa ren ln handen gekomen van zijn kin deren. Verfrommeld en gedeeltelijk ge scheurd waren ze daarna in een asbak terecht gekomen. Met medewerking van ae politie gelukte het de kaarten weer op te sporen. Begin van brand Een surveilleren de agent ontdekte bij de kistenfabriek van de heer S. aan de Papelaan een begin van brand. Hij was nog juist op tijd en het gelukte hem de brand te blussen. Verkoping Ten overstaan van no taris W. A. Caron had in hotel De Zwaan te LeLdschendam de verkoping plaats van zes huizen, waarvan 'n win kelhuis aan de Tedingerstraat te Leid- sohendam. Kopers waren voor de pan den 45 en 47, W. J Starren-burg te Leidsohendam voor f9075 en voor de panden 49, 51, 5<3 en 55, Th. M. Romijn e.a. q.q. te 's-Gra-venhage voor f. 16.940. Medische Zondagsdienst Geduren de het weekeinde wordt de medische dienst waargenomen door dr C. Kuy- pers, Leidseweg 51, telefoon 520. Na grondige revisie is fraaie klank behouden (Van een bijzondere medewerker). Het welbekende, karakteristieke dorps kerkje van de vroegere vissersplaats Noordwijk (oorspronkelijk Noortich op zee geheten), gelegen aan het einde van de Hoofdstraat dicht bij de boule vard, dateert uit het jaar 1647. Uit de hieraan voorafgaande tijd is bekend, dat er een klein kerkje of ka pel heeft gestaan op de plaats waar zich thans nog het huizenblok bevindt, midden in het zich verbredende einde van deze straat. Hie-t onderging in het jaar 1573 het lot van zovele andere bouwwerken in die tijd: het werd door de Spanjaarden verwoest. nist gewenste hoogte brengen van de speeltafel, welke zich op een afstand van 20 meter tegenover het orgel be vindt. (Het orgel werkt geheel electro- pneumatisch). Aan het orgel is thans op manuaal 2 het register terts 13/5 bijgevoegd en op het padaal een super- octaafkoppel. Reeds voor de restauratie werd het orgel door vooraanstaande organisten, die als badgast in Noordwijk vertoafden,' bijzonder geprezen. George Stam', Schuurman, Mees van Huis en Hennie Schouten gaven er gaarne concerten op en er waren zelfs wel kenners, die meenden, dat er zich achter het mo derne front nog een oud orgel bevond, Dit laatste zou een verklaring zijn voor de klassieke toon, welke ook ons trof, toan wij een dezer dagen in de gelsgen- Verleden jaar is door enige ingezete nen van Oegstgeest van verschillende gezindheid een stichting van bovenge noemde naam in het leven geroepen. Het doel is te trachten door het bouwen van een flatgebouw met volledige kleine woningen tegemoet te komen aan de bezwaren, welke veelal gezonde perso nen boven de 65 jaar in deze tijd kwel len door gebrek aan voldoende huishou delijke hulp, te grote behuizing dus inwoning of minder goede behande ling in pensions of rusthuizen. Het doel der stichting is dus te komen tot de inrichting van kleine flats voor financieel zelfstandigen, met het hoogst mogelijke gerief en het minst mogelijk gebruik van betaalde hulp, terwijl de verzorging geheel ter beoordeling van de bewoners zelf blijft. Ook de persoon lijke vrijheid wordt in alle opzichten ge ëerbiedigd. De stichtingsacte bepaalt dat geen winst mag worden gemaakt. Het bestuur bestaat uit: Mevr. G. A. KramersDe Vlaming Pleysier, voorzit ster; J. Oudegeest, vice-voorzitter; me vrouw J. Dantumav. d. Veer, secreta resse; 'L. P. H. Haaksma. penningmees ter; P. van Nieuwkoop, deskundig advi seur; Mej. C. B&r, F. M. Blonk, ds G. F. Callenbach, dr H. Varekamp. Voor de architectuur wendde het be stuur zich tot ir F. den Tex en J. Hil- lebrants te Blaricum, die bovenstaand ontwerp vervaardigden. Na vele moeizame besprekingen met rijksinstanties, gemeentebestuur en ar chitecten zijn de plannen thans zover gevorderd, dat de voorlopige tekening van het gebouw met vier woonlagen voor een 100-tal bewoners (alleen staanden en echtparen) gereed is. Het gemeentebestuur werkt mede door aan wijzing van een prachtig gelegen bouw terrein aan de Hof dij ck tegen de kos tende prijs. Het bestuur is reeds verzekerd van een groot percentage van het kapitaal benodigd voor bouw en inrichting. De Ned. Herv. Kerk te Noordwijk aan Zee. Het dak van de moderne verbou wing is noc juist zichtbaar. Het schip van de tegenwoordigs kerk is in 1927 grotendeels afgebroken en in het volgende jaar verrees ae in moder ne stijl opgetrokken, belangrijk, grotere en ook hogere kerkzaal, aansluitend aan het oude gedeelte, waarvan de zij beuken door- een gemetselde wand wer den afgesloten. Tegen de zuidelijke muur van het nieuwe gedeelte bevindt zich de preek stoel, waarboven, op een galerij, een geheel nieuw orgel met een zeer fraai modern orgelfront staat opgesteld. In Juli 1944. bij de evacuatie van de kuststrook, is het orgel afgebroken en vonden de onderdelen een veiliger plaats ln de Ned. Hen'. Kerk té Noord wijk Binnen. Bij de her-montage in Augustus 1946, had men te kampen met het heersende gebrek aan verschillende materialen, waardoor de orgelbouwers, de firma Spanjaard te Amsterdam, niet in staat waren het werk naar de eis uit te voe ren, Ook konden een aantal wijzigingen, die men op grond van in de loop der jaren opgedane ervaringen wilde aan brengen. om dezelfde redenen niet wor den uitgevoerd. Tijdens de revisie nu, waarmede bijna vier maanden gemoeid zijn geweest, is de wens v>an het kerkbestuur in vervulling gegaan. De werkzaamheden betroffen niet al leen wijzigingen en toevoegingen aan het instrument zelfr doch er is nu ook een kast omheen gebouwd. Oorspronke lijk stond het orgel geheel vrij o^e- steld, daar deze omsluiting bü moderne orgels vaak wordt weggelaten. Met de bemanteling wordt nu echter een be tere menging van het geluid verkregen. Een gemeentelid, de heer P. Plug Jzn,, bouwde cteze kast geheel belangeloos. Ook zorgde hij met hulp van de heer Van Duyn voor het op de door de orga heid waren het orgel in zajn nieuwe glorie te horen. Het is vooral de goede kwaliteit van de registers terts, qumtadeen en nasard, de prest an ten en niet te vergeten cor net en trompet, die alle fraai van ka rakter zijn en daardoor een groot aan deel hebben in de fraaie klank van het geheel. Het register woudfluit kenmerkt zich door een bijzonder mooi timbre. De Ned. Herv. Kerk te Noordwijk aan Zee beschikt nu over een orgel dat met de beste in de omgeving kan wedijveren en het is dan ook geen wonder, dat het kerkbestuur met het resultaat zeer ingenomen is en zijn bijzondere waardering uitspreekt over het werk van de heren C. J. Scheuer- man, Keiler, De Graaf en W. Meyer, de instrumentmakers van de firma Spanjaard, die niet eerder tevreden waren dan toen hun taak tot in de puntjes en geheel naar genoegen van de organist was uitgevoerd. De dispositie is thans als volgt: Manuaal 1: vioolprestant 16 vt, prestant 8, viola di gamba 8, holpijp 8, octaaf 4, gemshoorn 4, woudfluit 2, quint 2 2/3, cornet 5 st., mixtuur 3 st., trompet 8 vt. Manuaal 2: vioolprestant 8, holpijp 8, quintadena, aeoline, vox celeste, fluit 4, nasard 2 2/3. terts 1 3/5, tremolo. Pedaal: subbas 16, zachtbas 16, viool prestant 16, cello 16, superoctaafkoppel. Koppelingen: man 12, ped. 1, ped. 2 en de gebruikelijke sub- en superkop pelingen. Zes vaste combinaties en een vrije combinatie, voorts een vrij-instelbare automatische pedaalschakeling en een generaal-crescendo trede. Man. 2 be vindt zich in zwelkast. GEVRAAGD Naaimachines te koop gevr. Defect ls geen bezwaar. Wil betalen goede prijzen Repara ties van alle merken naaima chines vlug. goedkoop en met garantie. P. J. van Steyn. Haven 46. Telef 24809. Beschaafd echtpaar zoekt zit- en slaapkamer, gestof feerd of gemeub. met keuken tegen elk aannemelijk bod. Br. Bur. v. d. Blad No. 7320 k DamesrUwlel of enkel fra me te koop gevraagd. Br. met uiterste prijsopgave Bur. van dit Blad onder No. 7319 k. Mevr. Copper, Warmondcr- weg 25, vraagt een bekwame hulsnaaister. Motor ter overname gevr., van part.. 350 of 500 c.c., niet ouder dan 1935. Brieven met vermelding van prijs enz. te richten aan R. A. Slot boom. Haarl straat 99. Gevraagd zit- en slaapka mer 'met gebr. v. keuken voor Rustig verloofd paar. uit mid denstand, dat wenst te hu- ken. Brieven Bur. van dit klad onder No. 7282 k. 9 Gevr. per 1 Sept., zonn, kestóff. zlt-slaa/pk. m. pens-, Jonge onderwilzeres. br. Bur. v. d. Blad No. 7254 k Gevraagd circa 300 flinke tegels voor een terrasje, even tueel ruiling tegen groot Ijzeren rolscherm, Witte Singel 39. Ter overname gevraagd, door stud. In wiskunde, flink schoolbord. Brieven met prijs opgave aan Bur. v. d. Blad ender No. 7382 k. B Eenvoudige Engelse con- versatle-les gevraagd. gedu rende Juni. Brieven Rur. van tilt Blad onder No. 7407 k. H Indisch student vraagt zit- en slaapkamer of zlt-slaap- kamer, zonder of met pen sion, met ingang van 25 Juni a.s. Br. aan T„ D. Hafal. Rljn- zlchtweg 41, Oegstgeest. H Nette zelfstandige dienst bode gevr,, in klein gezin, be slist netjes kunn. werken. Flink loon. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 7391 k. AANGEBODEN „Rosine" geef de hoogste prijs voor goud. zilver en ju welen. Grote keuze ln verlo vingsringen. gouden, zilveren en verzilverde artikelen. Het adres voor alle reparatiën en uurwerken. Steenstraat 16. Telef. 26854. H Attentie! Wij repareren ge broken porselein. Saksische groepen antieke borden, beel den, ontbrekende stukken wor den bijgemaakt. Schoonmaken van schilderijen en reparatie lijsten. Inkoop goud. zilver, Bremmer Haarl.straat 99, In gang Goegerrltsteeg 1, Telef. 22791. Laat ons uw meubelen eens nakijken. Wij overtrekken uw meubelen met prima vooroor logse stof. kleur naar keuze. Ook uw adres - voor liimen, beitsen enz. (Stoffeerderij en Meubelmakerij) I, v. d. Blom. Morsstr. 29. Lelden. Tel. 24306 Waarom voor al Uw schoen- reparatie bil Schoenmakerij P. Pauw. Middelweg 19 A, Lelden Tel. 24759? Omdat Uw schoe nen dan ln veilige handen ziin en veel laneer meeeaan. Voor al Uw beste schoenen hebben een ve^kundiv^ behandeling nodig. Onder Rilkstoezlcht ee- dlplom. srhoenhersteller. Te koop aangeboden, in prima staat. 1 bl. mantelpakje 1 zw. zomermantel. 1 bl. win termantel. 1 gabardine regen mantel. 3 bl. laponnen 5 paar damesschoenen, 1 kinderbad- .1e. Te bevragen: Plantsoen 107 bellen4e Blnnenvostgracht 107. 91 Dames! Uw gedragen hoed vervormen wil naar de nieuw ste modellen. Vlug en. pri ma! Ook strohoeden verven en vervormen I Van Velsen, Donkerstee®: 3. Tel. 21406. Heren! Uw gedragen hoed als nieuw! Stomen, nieuw lint en nieuw leer binnen 8 k 10 dg en---- vakwerk! Van Velsen. Donkersteeg 3. Tel. 21406. ..Dernee" verhuurt weer hand- en trapmachines voor korte of lange tijd. Dit ls te vens Uw aangewezen adres onderdelen als naalden, olie. spoelklosjes enz. Haven 7 Tel. 25365. Verlovingsringen. Natuur lijk uit „De goekopere zaak" maar betere waar. Goud. zil ver. horloges. Op graveren kan gewacht worden. Inkoop oud goud. Ie klas reparatie-Inrich ting: S. v. d. Water, Haar lemmerstraat 185. Te koop een dubbel divan- bed (gezondiheldsspiraal) uit- trekbaar, en 2 1-pers. matras sen z. g. a. n.. heeft gekost f.310 nu f:125. Tevens een z. g. a, n. moderne" haard van f. 180.nu f. 85. Lammermarkt 45. Te koop v.o. old fin. huisk. ameublement, tafel en 4 st.. haard. gashaard. stofzuiger 220 v.. luidspreker, Philips radio, en div. meubelen. Acacialaan 58, Leiderdorp, Te koop volledig rokcos- tuum. Jacquet, zwart oolbert. gummiregenjas (slank pos tuur). Acaclalaan 58. Ledder- dorp. Jeep. Te koop aangeboden gerevideerde Jeep met kap en bilzellen. Sterke betrouwbare wagen, 't Geheel in zeer goe de staat. Hartesteeg 7. Leiden, Tel. 25077. Compl. Inboedel te koop met huurovername van dub bel mod. bovenhuis, centrum stad. wegens vertrek buiten land. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 7317 k. Perz. kleden. Laat Uw kost bare Perz. kleden vakkundig repareren en reinigen. Wij maken motwerend. Vrljbl. alle Inlichtingen. Atelier „Marok ko". Buitenruststraat 8 a. Tel. 23708. Orgel aangeb. 2-spel pracht toon f.200. prima ukelele f20 3/4 stud vlooi compl. f.20. Zat. n. 6 uur. v. Assendelft- straat 4, Oegstgeest. Te koop kinderwagen f. 25, twee tulnfauteulls met tafel tje f25. poppenwieg met bedje f.10. Te bevTD. Muil- zert. Nieuwe Rijn 86. Lelden. Aangekocht dressoirs groot en klein, opklap- en divan bedden. 1- en 2-pers, ledi kanten. spiralen, schuiftafels, ameublementen, alles nieuw. Koopt hele. gedeelten Inboe dels. ongeregelde goederen. Pluym, Hogewoerd 41. Leiden, Telef. 21266. Pijnlijke voeten? Volledige peddcure-behaoideldng f. 1.25. Bil U thuis f. 1,50. Bij abon nement (10 x) resp, f, 10 en f. 12.50. J. M. Hells Jr.. Haag- weg 216, Lelden, Tel. 20554. M Bltlttner plano in huur aangeboden, tegen billijke prijs. Te bevragen: H. C. Fas- seur, Oude Vest 57. Leiden. Wastellen, wasketels, em mers. verroest, opnieuw gal vaniseren. Ze ziin dan weer nieuw. Wringers f-27.50, wrin gerbox f. 12L50, wastellen 75 cm, f. 9.90. 65 cm. f. 9.50. zwa re kwaliteit. Uw adres sinds 1844. Lanigezaal. Stille Riln 7, Tel. 26545. Te huur gemeub. zonnige zlt-slaaokamer met balkon, voor heer. zonder pension. Weekend afwezig. Mooie om geving bij liet Leldse Hout. Br. Bur. v. d. Blad No. 7335 k N Kunstliefhebbers. Het Is weer schoonmaaktijd. Laat dus nu Uw schilderstukken vak kundig schoonmaken, restau- reren en vernissen. En dan na tuurlijk bij de kunstschilder T. Ooms.. Haavlemmerstr. 93, Lelden. Bruidsjapon te koop aan geboden. witte zijde met tas je. Zeer apart model. Te be vragen: De Ridderstraat 11. (zilstraa/t De Laat de Kanter straat). Aangeb. 6 kippen aan de eerste leg f. 7.50 p. st.. g, han del. Kloek met 13 kuikens, 4 w. oud f. 25 gevraagd. Hond (teef) z. g, tehuis. Tevens guitaar gevraagd. Hoogl. Kerk- gracht 38, Hofje No. 1. Bruiloft of feestje? De zaal Hoogl. Kerkgr. 42 ls weer dis ponibel. In Juni nog enkele Zaterdagen vri1. Vraagt vrijblij vend Inlichtingen: G. Swin- kels. Hocgl. Kerkgr. 42. Let op het Juiste adres. H Jonge hennetjes!! Broed 1949. Prima afstamming en gezond, eigen kweek!! Broe- derlj Groeneveld, Hermenfok- kerlj. Rljkserk. 15386, v. d. Valk Boumanweg 26 A. Tel 25590. 's Zondags gesloten. Te koop aangeboden 7 ge dragen herencostuums, maat 48 voor f.175 (ln een partij). 4 damesjaponnen f, 30 en bontmantel. Te zien: Groen- hovenstraat 20. 18 Door bijzondere omstan digheden herenrljwlel (ndeüw) ..Waterloo", luxe uitvoering niet trommelremmen, ver chroomde velgen. Billijke prijs Te zien na 7 uur. Lammer markt 45. Lelden. B Aangeboden een snelle 1- pers. kano. geheel compleet, met roer. zwaarden en een zeil. Prijs f. 50. F. Goslings, Burggravenlaan 7. Leiden. U Autorljles. Grondige snelle opleiding rilbewils met motor kennis en verkeersvoorschrlf- ten. Nieuw modern materiaal. Ervaren Instructeur. Rlllessen ook des avonds. H. W. Marks. Morsstraat 60 a. Tel. 26584. B Ter overn. aangeb. enige herencostuums. maat 4850. en ondergoed vonder punten, bolhoed maat 05. alles zo goed als nieuw. Br. letter D. Boekh. v. d. Veen. Geversstraat 59, Oegstgeest of Tel. 20753, Te koop z. g. a. 11. eiken boot. compleet met „John son" aanhangmo tor3,7/10 P.K. Te zien en te bevragen: Maredijk 77. Lelden. H.H. Vissers. Grote keuze hengelsport. Bamboe, rieten, tonkin. Japanse hengels, werp hengels. bamboe toppen, leef- netten, schepnetten, prima nylon enz. Teunlssen. Leven daal 28. Tel. 22053. Leiden. Rashonden. Voorh. Leeuw tjes. witte keesjes. Plncher- tje. Spanieltje. Prima zingen de mankanaries. Tropische vogels, dulvenmanden. vogel kooien .hondenlijnen onz. Scheren en trimmen. Teunls sen. Levendaal 28. Tel. 22053. Leidien. Aangeboden gestoff. kamer met stookgelegenheid. gas en water, voor heer of dame of 2 dames, omgeving Spanjaards- brug. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 7350 k. Hulshoudster. Nette Jnffr. b. z. a. als hulsh.. omstreeks 50 Jaar. goede versch. bil heer alleen, liefst omstreken vnn Lelden, Brieven Bur. van dit Blad onder No. 7309 k. Bakelite ficheerapparaat Prima kwaliteit, modern mo del 25 ct. Met Inlever ine van deze advertentie. Geldig tot 4 Juni. I.ViA., Haarl.straat 48. Nova. Noordeinde 43. Leiden. Te koop een goed vouwvva- gentje. een grote kolenkit en een paar beenkappen. voor elk aannemelijk bod. Schim melstraat 18 A. H. Staphorst. Aangeboden 6 eiken stoe len .dressoir en spiegel, zo goed als nieuw. Staalwiik- straat 26. Burger Jon. Aangeboden, voor 2 heren 1 zit- en slaapkamer met vol- j ledi-» pension. Omgeving Zie- 1 kenhuls. Brieven Bur. van dit I Blad onder No. 7363 k. Aangeboden kinderstoel, commode, badje, box met vlonder en kinderledvlkant met 1 toebehoren. Te bevragen: Joh. de Wittstraat 38. I Wie heeft er voorstellen? Mün schrijfmachine, telefoon, capaciteiten en bescheiden ka pitaal staan ter beschikking van een goed en uitvoerbaar plan. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 7366. Te koop een winkelhuls waarin thans kruidenierswa ren worden verkocht. Gemak kelijk in te richten tot woon huis. omgeving Kraaierstraat. Eind volgende maand leeg te aanvaarden. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 7367 k. B Te koop aangeb. een kin derwagen. billijke prijs. P. van Staden. Heemrakerkstraat 89. bil de Zijlsingel. Een goede raad. Laat nu uw stoelen repareren of op nieuw stofferen, maar dan door Henk Regeer. Haarl.straat 105. Tel. 26602. De beste ma terialen. prima bekleding en spoedig terug. Reclame-aanbieding. Uit schuif taf els f 39.75, rookfau- teudls met kussens f 46.55, ligstoelen, beuken romp en prima loper f8.25, moquette meubelbekleding p. m. f. 12.60 prima beddentUk p. m. f. 3.58 en «1'. 4.85. Woninginrichting Henk Regeer, Haarl.straat 105 Tel. 26602 «I Te koop 40 Patrijslcghorn Deense import. 06 Patrijs leghorn en 20 Goud-duck- wLn, Bloedvoerlng Stoop, ge ringd N.Mook in gedeelten. 8 weken f. 5 per stuk. Rilpstra Kerkdam 63. Wassenaar. m Hulsnaaister heeft nog enkele dagen in de week vrij. voor oud en nieuw. f. 6 per dag Brieven Bur. van dit Blad onder No. 7383 k. m Jongedame. 19 j.. v. g. g. v„ b. z a. als winkeljuffrouw in de textielbranche. Brieven Bur van dit Blad No. 7384 k. Filmvoorstelling aan huis met dolgezellig kinderpro- 1 gramma, f. 20.per voorstel- I ling Sumatra straat 246. Telef. 55.66.09 (0 1700). Den Haag. I Knip dit uit. I Aangeb. ruime zlt-slaapka- mer. gestoffeerd met srtookge- legenheid. Omgeving Warm- weg Oegstgeest. Liefst voor heer, b. b. h. h. Brieven onder No. 733 Adv. Bur. ..Rilnland". Lelden. J. de Wittstraat 35. B Twee gem. zit-slaapkamer* te huur met gebruik van keu ken. Brieven Bur. van dit Bl. onder No. 7390 k. 91 Te koop boot, 6 meter lang. met prima „Johnson" 2 cyl. 5 pk. aanhangmotor. afzonder lijk. of te zamen te koop f. 650. Sumatrastraait 29, bij de Lage Rilndilk. Te koop aangeb. een nieu we v.o. Juncker gasgeyser. Te bevr. bil A. Varkevissèr, De Waal Malefiltstraat 8. Katwiik aan Zee. Tc koop 3 meter wollen ja- ponstof. diubb. breedte, goud bruin, prijs f. 22.50 en een doopjurkje met onderjurk en mutsje 1 x gedragen, prils f. 12.50, zonder punten. Te bevragen bij: T. van Beeleri. Koningin Wllhelminastraat 15 Katwijk aan Zee. DIVERSEN Ned. Veren, van Spiritisten ..Harmonia". Maandag 30 Mei Openbare Psychometrische avond ln het V.C.F.-huls. Ge recht 10. Med. Mevr. J. Tim merman uit Zaandam. Kaar ten k f 0.75 a/d. zaal. Aan vang 8 uur. Siamese poes gevonden. Te rug te bekomen tegen adv.- kosten of goed tehuis gezocht. Br. Bur. v. d. Blad No. 7358 k S Wmiingrull. Wil hebben een gehele woning bestaande uit suite, keuken. 3 slaapkamers, vliering tuin met schuur en willen deze ruilen voor vrll® benedenwoning. Brieven Bur. van dit Blad No. 7312 k

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 8