Beter walvis dan haring VAN HOUTEN D.D.D. Prof Langemeyer eist nogmaals doodstraf tegen Van der Waals HET HUIS AAN DE BAAI Pamela em de meester omtdekkimgs-reaziger Hij bracht levens der besten in gevaar Radio-programma 88ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Donderdag 12 Mei 1949 Tweede Blad No. 26690 Verdediger mr Jonker „Moeten bepaalde* belangen beschermd worden?" Ook voor de middagzitting van de wapens had rondgelopen en nooit z&- R3ad van Cassatie bestond grote be- probeerd had om illegale werkers die langstelling voor de zaak Van der gearresteerd zouden worden, wap-nen Waals. Onmiddellijk na de aanvang kreeg da raadsman, mr G. Jonker, het woord. Deze was van oordeel, dat de beoor deling van Van der Waals dikwijls was gegrondvest cp conclusies, die min of meer in de lucht hingen. Hij betreur de, dat er tijdens het vooronderzoek, vreemde dingen waren gebeurd en sprak cie hoop uit door deze cassatie bereiken dat er nog eens een objec tief en technisch juist vooronderzoek zou kunnen plaats hebben. Het geestelijk klimaat waarin Van der Waals heeft gewerkt, was, aldus de raadsman zodanig dat normale mensen er geen begrip voor hebber- In deze abnormale sfeer is ook Van der Waals terecht gekomen en hij is er het slachtoffer van geworden. Mr. Jonker deelde mede, dat hij per soonlijk geloofde in de voorstelling van zaken, zoals die door Van der Waals wordt gegeven. Hij wilde bij de verde- oiging naar één ding streven: laten wij, Voor dat een oordeel valt, eerst deze zaak werkelijk en in zijn geheel onderzoeken. Mr Jonker was, zo zei hij, door zijn onderzoekingen in deze zaak tot de overtuiging geraakt, dat vele feiten in de richting van requirant's lezing wezen. Deze feiten zijn echter nooit onderzocht. Waarom niet? De raads man verklaarde, dat hij aanvanke lijk de schuld hiervan gegeven had aan een technisch onvoldoende on derzoekingsapparaat, doch later ook de indruk had gekregen, dat bepaal de belangen beschermd moesten wor den. De Engelsen hadden hem niet gehol pen. verklaarde mr Jonker en Schreie- der, die uit angst voor zijn leiven niet de waarheid zou spreken, had onlangs in een gesprek tegenover hem ver klaard. dat de V-man Ligten, die thans in Argentinië verblijft, een grote ge lijkenis met Van der Waals vertoonde. Ket noemen van de naam Ligten dien de, naar het oordeel van de raadsman, slechts om de verdediging af te hou den van de „echte" Verhagen. Het gedrag van Van der Waals is niet los te denken van het England- Spiel, meende de raadsman. Daarom mocht de Rotterdamse Kamer van het Haagse Bijz. Hof volgens spreker niet aan de verdediging verbieden 't England-Spiel in de zaak Van der Waals te betrekken. Dat dit toch ge beurd is, was, aldus mr Jonker, een gegronde reden om de sententie van dat Hof te vernietigen. Verder is het niet zo onbegrijpelijk, dat Van der Waals zonder voldoende bewijs geloofd heeft, dat „John Ver hagen" het bestaan van deze per soon werd door de raadsman aangeno men agent is geweest van de En gelse geheime dienst, omdat dit ge beurde in een tijd dat bijna iedere burger tussen de coulissen gereed stond om op het toneel van het verzet te verschijnen. Mr Jonker was van oordeel dat bij de behandeling voor het Hof ook te weinig werk was gemaakt van het on derzoek naar het bestaan van „John Verhagen" Hij las in dit verband een brief voor van een vrouw, die vier jaar in Duitse gevangenissen had gezeten en verklaarde, dat zij 24 December '41 in de cellenbarakken te Scheveningen geslagen was door een man, die „Ver hagen" werd genoemd. Schreieder had, aldus mr Jonker, na zijn terugkeer naar Duitsland ver kaard, dat Van der Waals ntet met op te dringen. Bijna twee uur duurde de toelichting van de raadsman op zijn 14 cassatie- middelen, waarvan de laatste zich tegen de strafmaat richtte. Mr Jon ker besloot zijn pleidooi met zijn lezing te geven van het ontstaan en de oorzaak van het England-Spiel, welke hier op neerkwam dat de En gelsen bij 't Reichssicherheitshaupt- amt een hoge ambtenaar nodig had den. die daar voor hen kon spionne ren. Hun keuze was op Schreieder gevallen, die toen echter nog 'n lage ambtenaar was. Om hem snel pro motie te doen maken, waren, aldus mr Jonker, alle Nederlandse agenten van Londen uit in Schreleders han den gespeeld. De raadsman vroeg tenslotte deze zaak opnieuw te doen onderzoeken. De Procureur-Fiscaal, prof. mr Lan gemeyer zeide, dat het vast staat, dat requirant een groot aantal personen in handen van de Duitsers heeft ge speeld. Ook staat vast dat de straf bepalingen op deze handelingen juri disch zijn toegepast. Deze strafbepa lingen zouden dezelfde blijven als Van der Waals zijn slachtoffers had ge maakt om een Engelse politiek te die nen, die volstrekt anti-Nederlands zcu zijn. Er zou alleen een uitzondering op kunnen zijn wanneer Van der Waals 'n algemeen Nederlands belang meen de te dienen. Het England-Spiel ls voor deze zaak niet beslissend. Zou de theorie van mr Van der Starp juist zijn, dan zou het gedrag van requirant niet minder laakbaar zijn. Het gaat er alleen maar om wat requirant zich van het Eng- Ïand-Splel heeft voorgesteld. De Procureur-Fiscaal ging dan in op de verschillende factoren die raadsels hebben geweven rond Van der Waals: de geheimzinnigheid van het England- Spiel. de lotgevallen van requirant na de oorlog en de bewering dat Van der Waals bij het onderzoek cp zeer onbe hoorlijke wijze is behandeld. Deze fac toren hadden echter, aldus de Procu reur-Fiscaal. geen invloed op deze zaak. Het gaat om de feiten, die Van der Waals toegeeft, doch die hij ver gezeld doet gaan van een verklaring, welke naar de mening van de Procu reur-Fiscaal voor het ogenblik onge loofwaardig schijnt. Prof. Langemeyer verklaarde, dat hij nog niet twijfelde aan de onjuistheid van Van der Waals' beweringen. Hij wilde niet k priori het verweer van Van der Waals afwijzen en achtte het zeer wel mogelijk dat Schreieder gesuggereerd zou hebben, dat Van der Waals door zijn verraad tocd niet zo heel slecht zou handelen, omdat alle geheime diensten nu eenmaal min of meer door elkaar liepen. Het was echter volstrekt onaanne- I meiyic, dat Van der waals twee jaar Drie Katwiikeis thuis van de „era verre visserij lang geloofd zou hebben, dat hij een I 1 goede zaak diende. Ock indien de door Engeland uitgezonden agenten voor 'n oorlogsdoel van ae geallieerden zouden zijn opgeofferd, hetgeen echter niet bewezen is, was het verlenen van me dewerking aan een dergelijk deel strafbaar. In de ogen van de Procu reur-Fiscaal maakt het geen verschil of „Verhagen" heeft bestaan of niet. De beoordeling van requirants daden wordt er niet door veranderd. De eerste 13 middelen van cassatie vormden naar het oordeel van prof. Langemeyer geen aanleiding tot ver nietiging van de bestreden sententie. Het strafmaatmiddel besprekende zei prof. Langemeyer dat hy van oordeel was, dat requirant steeds bewust ge weest moest zijn, dat hij de levens van de besten van ons volk in ge vaar. bracht. Ook al heeft Schreieder hem gezegd dat er met de gevange nen niets zou gebeuren, moet Van der Waals toch wel gedacht hebben aan het gevaarlijke van zijn daden. Hij had zich moeten terugtrekken. Dit heeft hij, wellicht uit winstbejag, niet gedaan. Daarvoor verdient hij de zwaarste straf. Resumerende kwam prof. Langemey er dan tot de vaststelling dat Van der Waals gelegenheid genoeg heett gehad om een uitvoerig gedocumen teerd verweerschrift aan de Raad van Cassatie voor te leggen. Hij heeft dat niet gedaan en er zijn dus geen nieuwe feiten naar voren gebracht, die de waarheid van zijn beweringen kunnen bewijzen. Derhalve conclu deerde prof. Langemeyer tot verwer ping van het beroep. Uitspraak over 4 weken. Het Nederlandse merk met Wereldreputatie Amerika's houding tegenover Spanje VERKLARING VAN DEAN ACHESON. De Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, Dean Acheson, heeft tegenover journalisten verklaard, dat de Amerikaanse politiek er op ge richt is Spanje te doen opnemen in de Europese gemeenschap. Bij het stemmen over de resolutie in de V.N. over het herstel der diplomatieke be trekkingen met Spanje zou Amerika zich echter van stemming onthuoden. Tot zijn leedwezen kon hij ln Spanje geen voortgang zien wat betreft demo cratische Idealen. Hij zeide, dat het non sens was te verklaren, dat Amerika's houding jegens Spanje ingegeven werd door het feit, dat Spanje rooms-katho- liek was en de Amerikaanse handel had evenmin Iets te maken met deze poli tiek. Het was „van geen belang" of Ame rika in Madrid al dan niet door een ambassadeur of een zaakgelastigde werd vertegenwoordigd. Wat wel van belang was, was, of de resolutie van de V.N. tot zekere hervormingen door generaal Franco had geleid, welke het herstel der diplomatieke betrekkingen uitvoerbaar zou maken. Dit was niet het geval ge weest. Spanje te brandmerken als „fas cistisch en dictaroriaal" wat het ze ker is had tot niets geleid. Het was van belang wat er in Spanje zelf gebeurde en wat er gedaan kon worden „om Spanje terug te brengen in de gemeenschap der vrije landen" en het deel te doen nemen aan de inspan ningen op economisch en defensief ge bied. Acheson zeide. dat geen der voor de vrijheid fundamentele rechten, zoals dat van het Habeas corpus, een onafhan kelijke rechterlijke macht, jury-recht spraak. godsdienstvrijheid en recht van vergadering, in Spanje bestond. Niemand wil Spanje de wet voor schrijven, zei Acheson, doch er kan geen behoorlijke band bestaan tussen Spanje en de andere landen van West-Europa, voordat Spanje een be gin maakt met het scheppen van een meer democratische toestand. Zolang Spanje dit niet doet, heeft het geen zin een ambassadeur te Madrid te hebben. Op de vraag, waarom de Verenigde Staten hun ambassadeurs niet terug trokken uit de landen achter het IJze ren Gordijn, zeide Acheson. dat „wij in 1946 ln de Verenigde Naties niet zoveel wisten van het IJzeren Gordijn, als nu." SKELET VAN RUS IN DUINEN BIJ BERGEN. Bij werkzaamheden in de duinen bij Bergen (N.-H.), uitgevoerd voor het Provinciaal Waterleidingbedrijf, werden in het z.g. Russengat de restanten ge vonden van een menselijk skelet. In de onmiddellijke nabijheid er van trof men een koperen plaatje aan, in tweeën ge broken, waarop nog de tweekoppige Rus sische adelaar te onderscheiden was. Klompjes roest, waarvan er enige als knopen te herkennen waren, wijzen er op. dat men hier te doen heeft met de restanten van een ter plaatse begraven Russische soldaat, die daar tijdens de veldslag tussen de Russen en Engelsen in 1799 gesneuveld moet zijn. Geneesmiddel tegen I huidaandoeningen. Zuivert de poriën, doet de Jeuk bedaren, verfrist en 6terkt de buidvveefsels. Een van de jagers, waarop de Katwijkers tot de overtuiging kwamen, dat walvis valt te prefereren bovcri haring. „Het moet Je te pakken hebban en dan schei je er nie t meer mee lüt". Adv. FEUILLETON door ANDRIES MACKENZIE, vertaald uit het Engels. 29) Sinds ik die morgen Rose Cottage verlaten had, voelde ik me in de ban van een hevige depressie. En nu stond ik met een warme over jas aan en mijn hoed diep over mijn ogen getrokken te wachten voor het bankgebouw. Toen het kwart over ze ven was, begon ik bedenkelijk te kij- ken- Een politieman, die om de tien nnnuten langs de plaats, waar ik stond' hep. toonde een onmiskenbare belang stelling ln mijn tegenwoordigheid daar ter plaatse. Maar ik bleef wachten en ^eek vol spanning naar ieder mense- hjk wezen, dat in het-halfdonker langs mij kwam, in de hoop dat Juditói toch P-°S zou komen en alleen maar wat opontnoud had gehad. Toen het halfaoht sloeg, besloot ik niet langer te wachten. Ik begreep, nat ze door het een of ander verhin derd moest zijn onze afspraak na te komen. Ik deed wanhopig m'n best mezelf gerust te stellen dat er niets "gs met het meisje aan de hand was. Omdat ik eigenlijk niet veel beters te noen had besloot ik eens een kijkje te nemen bij het Personeelsbureau van bimpkins. Het kantoor was gevestigd in een van de smalle hoge huizen aan een P'ein achter St. James Street. Het be- s-9e2 daar drie verdiepingen. Dit alles vost lk ai uit gesprekken met Brannl- gan. maar behalve dat wist lk er niets van hoe het gebouw van binnen in eisaar zat. Ik vond het kantoor zon- ner vee] moeite. En pas toen lk op het verlaten plein voor het gebouw stil stond, realiseerde ik me, hoe zeldzaam owaas het van me was, om me daar te vertonen. In de hal scheen een vaag licht en °P de tweede verdieping was licht te 2en door de luiken van twee vensters. yerder was het huls geheel ln duister- gehuld. °P dat moment voelde ik hoe de repressie, die ik de hele dag niet van me af had kunnen schudden, opeens ms bet ware van me af werd genomen, ronder verder na te denken over de eventuele gevolgen van mijn daad, j-andelde lk een trap af naar 't sous- -rraln en stond daar voor de deur, ■vaarop een bordje was aangebracht met de aanduiding: „alleen voor lever anciers". T>en ik in de oorlog in Frankrijk *as bad lk bij patrouilles zo nu en an hei zelfde overmoedige gevoel ge- 4eDfl. dat mij nu overviel en dat me over de grenzen van het gebied, dat ik op mijn tenen door enkele kamers, die behoorde te patrouilleren, had ge bracht. Als ik in zo'n stemming ge raakte. betekenden gevaar en duisternis slechts een uitdaging voor mij. Terwijl ik daar op deze avond voor het doodstille kantoor stond, kwam 'n dergelijke overmoedige, uitdagende stemming over me. Als iemand me in het huis tegen kwam, zou ik desgevraagd geen aan nemelijke verklaring voor mijn aanwe zigheid daar hebben kunnen geven. Maar ik dacht er niet verder over na. Toen- de deur niet gesloten bleek te zijn, liep ik prompt naar binnen en deed de deur achter me weer dicht. Ik bevond me in een kleine gang, waar twee deuren op uit kwamen. De ene gaf toegang tot een magazijn, waar pakken en dozen netjes opgesta peld lagen, en de andere gaf toegang tot een keukentje, waar een tafel ge dekt stond voor het avondeten. De theepot bleek warm aan te voelen. Degene, die in de keuken geweest was, was klaarblijkelijk even weggeslipt, hetgeen ook de niet gegrendelde deur verklaarde. Aan het eind van het gan getje bevond zich een smalle trap, die blijkbaar door de bedienden werd ge bruikt, Ik klom de trap op en kwam ln de hal, waar licht brandde. Ik sloop hierop uitkwamen en die luxueus ge meubileerd waren. Belangrijke klanten werden kennelijk hier ontvangen. Aan de achterkant was een grote kamer met stalen kantoorkasten, schrijf ma- ohines en allerlei andere -typische kan toormeubelen. Van de straatlantaarns viel enig liöht naar binnen in de kamers, maar ik was toch dankbaar, dat ik mijn zak lantaarn bij me had. Veel ttld had ik niet nodig om deze kamers gelijkvloers te bekijken, aangezien ik wel begreep, dat geheime zaken, die dit huls even tueel te verbergen had, zeker niet op dergelijke voor de hand liggende plaat sen opgeborgen zouden zijn. Ik waagde het niet de grote trap op te gaan, waarop een dikke loper lag, maar keerde terug naar het beaien- den-sousterrain. Ik hoorde een deur met een siag dichtslaan, gevolgd door het aanzetten van een schetterende radio, en begreep, dat één uitweg voor me afgesloten was. Ik begaf me toen toch weer naar boven en liep voorzichtig de trap met de dikke loper op. Op het portaal keek ik voorzichtig om me heen. Er brand de één enkel electrisoh lampje. Aan beide einden van het portaal waren glazen deuren. Utö- één kamer kwam het geluid van een schrijfmachine. Zo als ik gedacht had, bevond zich de knop van het electrisch licht bij de trap. Ik draaide het llcfiit uit en sloop een seconde later een van de kamers binnen. Ik had niet lang nodig om te ontdekken, dat het de kamer van ko lonel Sunpkins moest zijn. Aan een kapstok in een heek hing een militaire regenjas en verder een groen hoedje, zoals hij altijd droeg. Er lag een kostbaar dik tapijt in deze kamer en naast een fraai gebeeld houwde schoorsteenmantel stond 'n ge weldig schrijfbureau met een glazen plaat er op. Enige gemakkelijke stoelen gaven de kamer iets gezelligs. De muur, die tegenover het raam lag, werd in beslag genomen door een ge weldige kantoorkast voor kaartsyste men. Toen ik ontdekte dat de kast niet op slot was, trok ik enige laden open en zag dat deze rijen kaarten bevatten met namen en gegevens van huishou delijk personeel. Tussen deze kast en de schoorsteen bevond zich in de hoek een vierkante stalen brandkast van 't modernste type. In momenten van ge vaar hebrfik altijd snel kunnen werken. (Wordt vervolgd) 60). Panda slaakte een kreet en greep Mekker ben Drein de steentjes uit de hand. „Caponiet!" riep hij. „Zo noemt men deze lach-steentjes", knikte de oude herder ernstig. „En daar mee spelen wij het leuke capopolie, o, persoon „Waarwaar haalt u dat van daan?" vroeg Panda zenuwachtig. „Dat ligt hier aan gene zijde van deze heuvel voor het oprapen, o, nieuwsgie- Volgend seizoen vaart Willem Barendsz met 12 jagers Bouwe Kuyt, Cornells van Beclen en Maarten van der Zwan, do drie Katwijkers die het in het verre Zui den hoger op zochten, zijn weer thuis. Voldaan, vast van plan volgend jaar weer naar het Zuiden to trekken en met hei eensluidende oordeel: beter walvi3 dan haring! Twee van de Katwijkers, die de dezer dagen beëindigde tocht met de Willem Barendsz meemaakten, Kuyt en Van Beelen, spraken wij gisteren in de wo ning van eerstgenoemde, waar al gauw een stapel foto's op tafel lag om het enthousiasme van deze vlssers-in-hart- en-nieren over de walvisvangst te on derstrepen. Er kwamen ook talloze sou venirs tevoorschijn en zo tussen allerlei verhalen over de walvisvangst in het algemeen door (waarover wij reeds dik wijls schreven), hoorden wij diverse uit latingen, die in het bijzonder de Kat- wijkse visser zullen interesseren. Drie seizoenen hebben de twee vissers die wij spraken nu met de Willem Barendsz door de Zuidpoolzee rondgezworven, bei de op de jagers, die de vissen verschal ken en naar de drijvende traanfabriek transporteren. Onverdeeld waren zij van mening, dat deze visserij onder de hui dige omstandigheden verre te verkiezen valt boven de „normale" visserij op de Noordzee en omgeving De verdiensten zijn goed, terwijl het in de haringvis serij niet meer is, wat het geweest is. Natuurlijk ls een walvis wat groter dan een haring en de methode van vissen is geheel anders, maar de walvisvangst blijft het harde werk op het zilte nat, dat de visser nu eenmaal ln het bloed zit. En er zit een spanning in, die je niet meer loslaat, wanneer je die een maal hebt ervaren. Indertijd is er veel geschreven over de hygiënische toestanden aan boord van de Willem Barendsz tijdens de eerste reis. Inderdaad, aldus deze twee vissers die ook die eerste reis meemaakten, was er een grond van waarheid in de klach ten van dr Melchior, de scheepsarts, maar de visser werkt nu eenmaal onder hardere omstandigheden dan iemand in een ander beroep. Ook de gewone vis serij zou een landrot dikwijls voor vreemde zaken kunnen plaatsen. En dan, zo'n eerste tocht brengt altijd kin derziekten aan het licht. Al met al viel er wel enige verbetering te constateren in de loop der verschillende tochten en een klacht over de toestanden achtten deze vissers dan ook allerminst gerecht vaardigd. Kuyt en Van Beelen werkten op de jagers, waarop zij ook volgend seizoen weer hopen te varen. Als eerste stuur- rige!" antwoordde Mekker ben Drein. „In ganse bergen is het daar te vin denmaar het dient tot niets; men kan er alleen dat aardige spel mee spe len. Komt zet u neder, dan zal ik u op de hoogte stellen van de spelregels en hoe zullen wij dan genieten!" Maar Panda luisterde niet eens meer! Nu wist hij het! Hij moest onmiddellijk terug, hij moest onmiddellijk de Bey spreken! Hij stak de caponietjes bij zich en keerde zich om en zette het op een lopen „Hee-daar, o, persoon!" schreeuwde Mekker ben Drein. „Laat gij mij weer alleen? Speelt gij niet eens 'n spelletje"? „Ik zal u gezelschap 9turen!" nep Panda over zijn schouder en toen liep hij en hij liep zo hard hij kon. tot het weer ochtend werd en hij weer de leger plaats van Geofridus Ooudbakker be reikte, waarbij hij er wel voor oppaste, dat hij niet gezien werd.... Israël lid der V. N. MET 37—12 EN 9 ONTHOUDINGEN. De algemene vergadering der V.N. heeft besloten Israël toe te laten als lid. I 37 leden stemden vóór onmiddellijke toelating van Israël 12 tegen en 9 ont- hielden zich van stemming. Israël is het 59ste lid. De officiële bekendmaking door de voorzitter van de algemene vergadering, Evatt. dat Israël thans lid van de V.N. was geworden, werd met een oorverdo vend applaus ontvangen, gemengd met gefluit. Toen het applaus was geëindigd, zei dr Evatt. dat hij. in overeenstem ming met de gewoonte, de afgevaardig de van Israël uitnodigde het woord te nemen. De Israëlische minister van bui tenlandse zaken. Mosje Sjaret werd daarop officieel naar het podium bege leid. Tegen toelating van Israël stem den: Afghanistan. Birma, Egypte. Ethio. pië. India. Perzië. Irak Libanon. Pa kistan. Saoedi-Arabië, Syrië en Jemen. Engeland, België. Brazilië Denemar ken. San Salvador Griekenland. Slam, Zweden en Turkije onthielden zich van stemming. Evatt en Sjaret wisselden hartelijke woorden. Kort voordat minister Siaret begon te spreken, verlieten de afgevaardigden van de Arabische landen een voor een de vergaderzaal. man? Misschien, maar de „weg naar boven" is moeilijk, speciaal de laatste treden. Noren treden steeds op als ka piteins van de jagers, aangezien de ka pitein tevens harpoenist is en de Noren de kunst van het harpoeneren als een monopolie beschermen. Van hun kant bezien begrijpelijk, voor de anderen ech ter, vooral de Hollanders, wier expeditie dit toch ls, kan het wel eens hinderlijk zijn. Het laatste seizoen werd met tien ja gers gevist, volgend seizoen zullen er twaalf zijn. Twee worden er thans na melijk ln Rotterdam bijgebouwd. Na zeven maanden werken voelen Kuyt en Van Beelen er niets voor, nu direct weer de zee op te trekken, maar over enige tijd eens de handen uit de mouwen ste ken in Rotterdam bij het klaar maken van de nieuwe jagers, ja, dat zou wel aantrekkelijk zijn. Zij kennen dan die schepen door en door, hebben ze zelf gevormd naar de eisen, die zij uit de p^actijk kennen. En dan zelf de beman ning aanmonsteren! Maar ja, dat zijn luchtkastelen, die vooralsnog wel erg hoog ln de lucht hangen. Hoe dan ook, volgend jaar gaan ze weer naar het verre Zuiden, achter de walvissen en potvissen aan. Het af gelopen seizoen was uitstekend, het volgende belooft minstens zo goed te worden, nu met meer jagers wordt ge vist. Het zal wel October worden, dat dc vierde trip aanvangt. En dan zal weer de typische vissersgemeenschap Katwijk aan Zee vertegenwoordigd zijn onder de vierhonderd man waar uit de hele expeditie bestaat. Want de Katwijker vist overal, waar de zee haar rijkdom prijs wil geven, van IJsland tot do Zuidpoolzee! VOOR VRIJDAG 13 MEI. Hilversum I (301 M.) VARA 7.00: nieuws: 7,15: ochtendgymnastiek; 7.30: muziek bij het ontbijt; 8 00: nieuws: 8.18: gram.pl.; 8 50: voor de hulsvrouw; 9 00: kamermuziek; VPRO 10.00: ..thuis": 10.05: morcenwlldlne door ds J. C. Fischer; VARA 10.20: koor en orkest; 10.30: voor de vrouw; 10.45: muziek voor twee plano's: 11.10: thuiskomst: 11.30: Johan Jong. or gel: AVRO 12.00: de Papavers; 12.30: mededelingen; 12.33: ronde van Neder land; 12 38: soort pn proenose: 12 45: gram.pl.: 13.00: nieuws; 13.15: mededelin gen: 13.20: Dolf van der Linden; 14.00: kookkunst: 14.20: Kwlntet*n°iers; 15.00: ons volk ln zlln dichters: 15.20: Les Gars de Paris: VARA 16.00: Ramblers: 16.30: tussen 12 en 16: 17.00: The Melachrlno Strings; 17.20: wil en de muziek; 18.00: nieuws; 18.15: felicitaties: 18.30: Ned. strlldkrachten: 19.00: denk om de bocht; 19.15' Accordeola: VPRO 19.30: het der tiende IVVC congres: 19.50: tien voor acht: 20.00: nieuws; 20.05: planovoor dracht: 20 30 wptenschan en cultuurver nieuwing: 20.55: zo Juist verschenen: VARA 21.00: verzoeknrogramma: 2130: zo echt een heer; 22.00: buitenlands week overzicht: 22.15' swing and sweet; VPRO 22.40: vandaag; 22.45: avondwlldlng; VARA 23.00: nieuws; 23.15: in huwelijk en gezin; 23.3024.00: Hallé-orkest. Hilversum II (415 M.) KRO 7.00: nieuws: 7.15: ochtendconcert; 7 45: mor gengebed en liturgische kalender: 8.00: nieuws: 8.15: pluk de dag; 9.00: opera muziek: 9.30: waterstanden: 9.35: school radio: 10.05: muziek houdt fit: 11.00:' de zonnebloem: 11.40: schoolradio; 12.00: Angelus: 12.03: Maria de Rooy. zang: 12.30 mededelingen: 12.33: gram.pl: 12.55: zonnewijzer: 13.00: nieuws: 13.20: seDtet Johnnv Ombach: 13.50: od de kor rel- 14 00' Kamprmnzlek: 14.30: negen helt de klok: 15.15: operette-muzlck; 15.48: het blaasinstrument ln de kamer muziek: 10.00- de zonnebloem: 17.00:'na 'choolt'ld: 17.15: kinderkoor: 17.45: wat not v>'i|t"->,'>nd loocf- IR.00: Amnaements- orkest: 18.20: actualiteiten: 18 30: Amu- •ementsnrVest: 18.45: ronde van Neder land* 19.00- ntpiinrq; j Q 1 s - oancerle; 19 90: uit het land van hertog Jan: 20 00: 'euws- 9005- de "ewone man: 20 12: Mlssa Solemn's: 21.40: Pauline Aubert, cl aver lm bei: 29 no- tien ceboden- 22 45: en l'tii-'o'lprhe kai°nder; oqno- «Ipiiwe; 73.15- de zon maakt een "-aak met de maan; 23.40: bioscoop orgel. Agenda DONDERDAG Gerecht 10- Ledenvergadering P. v. C A.. 8 uur nam. Rapenburg 50- Anthroposophlsche Ver. Lezing Joh Waeeer over het Fausipro bleem. 8 15 uur nam. Rex-theater K. en O „Jonge Arenden". 7 en 9 1/4 tmr.

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 5