Blijvend optimisme inzake opheffing Berlijnse blokkade WEERBERICHT Landdrost van Elten zeer tevreden 88ste Jaargang VRIJDAG 29 APRIL 1949 00 No. 26679 EIDSCH DAGBLAD Directeur: 3. W Henny Hoofdredactie: B. W. Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f4.15 per kwartaal; 32 cents per week Telefoon Dir. en Adm.: 25041; Red 21507 Witte Singel 1, Lelden - Giro no 57055 Verklaring van Acheson De Amerikaanse minister van buiten landse zaken, Acheson; heeft in een toe spraak tot de Amerikaanse vereniging van dagbladuitgevers te New York drie principes uiteengezet, die, naar hij zeide, de regering essentieel acht voor een be vredigende oplossing van het Duitse probleem. Deze zijn: 1. De bevolking van West-Duitsland kan er gerust op zijn, dat de Ameri kaanse regering niet accoord zal gaan met een algemene oplossing voor Duits land, waarin de fundamentele waarbor gen en voordelen van de bestaande West-Duitse regeling niet zouden zijn verdisconteerd. Voorts kan de West- Duitse bevolking er op vertrouwen, dat de Amerikaanse regering haar krach tige steun zal blijven geven aan de uit voering van het program voor West- Duitsland, zolang een dergelijke oplos sing niet kan worden bereikt. 2. De bevolking van Europa kan er van verzekerd zijn, dat de Amerikaanse regering niet accoord zal gaan met een regeling voor Duitsland, die de veilig heid van de Europese gemeenschap niet waarborgt. 3. Het 'volk van de Verenigde Staten kan er van verzekerd zijn, dat de Ame rikaanse regering bij alle besprekingen over de toekomst van Duitsland zich in de eerste plaats zal laten leiden door de vurige wens van dat volk deze moei lijke problemen, die de kern waren van zovele van onze na-oorlogse moeilijkhe den, op vreedzame en ordelijke wijze op te lossen. Kennelijk doelende op de lopende Russische-Amerikaanse besprekingen over de Berlijnse blokkade, zei Ache son: „Indien het mogelijk mocht blij ken nieuwe viermogendhedenbespre- klngen te arrangeren, zal de Ameri kaanse regering, evenals in het verle den, haar uiterste best doen om te komen tot een oplossing van het pro bleem, dat stellig een der belangrijk ste is in de huidige wereld." „Als de Amerikaanse regering met haar Westelijke geallieerden een nieu we regeling voor West-Duitsland be sprak, betekende dat niet, dat wij de hoop op een oplossing voor geheel Duitsland hadden laten varen of dat wij de weg versperden voor een her vatting van besprekingen tot het vin den van zulk een oplossing, als er enige kans op succes leek te bestaan." „Het betekende, dat de Amerikaanse regering de pogingen gezonde toestan den te scheppen in die gebieden van Duitsland, waar zij Invloed kon doen gelden, niet voor onbepaalde tijd wilde uitstellen in afwachting van overeen stemming tussen de vier mogendheden". Acheson was sober in zijn uitlatingen over de Sovjet-unie. Hij schreef de slechte economische toestand in West- Dultsland, die de voorbereiding van een West-Duitse regering noodzakelijk maakte, toe aan Russische pogingen het economische en politieke leven in Duits land te beheersen. „Tot het eind van 1947 bleek, dat de Sovjet-unie elke regeling wilde verhinderen, die niet in feite neer kwam op een beheersing van het Duitse economische en politieke leven door de Russen", aldus Acheson. „Dit werd bevestigd in twee onbeduidende vergaderingen van de raad van minis ters van buitenlandse zaken in Mos kou en Londen en in het geallieerde bestuursorgaan te Berlijn, waar de Russen driemaal zo vaak het veto ge bruikten als de drie Westelijke mo gendheden tezamen. De daaruit voort vloeiende verlamming van de inter- geallieerde politiek en het bestuur schiep 'n onhoudbare toestand. Duits land werd verdeeld in los van elkaar staande administratieve gebieden en dreef snel af naar een toestand van economische chaos, ellende en wan hoop. Een ramp werd in hoofdzaak afgewend door de economische hulp van Amerika", zo besloot minister Acheson. Truman is optimistisch President Truman heeft op een pers conferentie verklaard, dat naar zijnme- nmg de regering der Sovjet-Unie „te Roeder trouw1' handelt bij de lopende besprekingen met de Westelijke regerin gen over het opheffen van de Sovjet- russische blokkade van Berlijn. Truman zeide de ontwikkelingen, die vervat zijn in de door het ministerie van buitenlandse zaken uitgegeven ver- Klaring over de besprekingen tussen Jes- sup en Malik, als „bemoedigend" te be schouwen. Truman verklaarde, dat Amerikaanse vlootstriidkrachten nog bereid en in staat zijn om alle Amerikaanse burgers evacueren, die Sjanghai of enige an dere haven in China willen verlaten. Od de vraag, of zich Amerikaanse siazschepen te Sjanghai bevinden, ant woordde Truman bevestigend. Van een schending der diplomatieke onschend baarheid van Leighton Stuart, de Ame rikaanse ambassadeur te Nanking, zei ri'uman niets af te weten. Hij had van ötuart ook geen klacht ontvangen. KOEL WEER. De Bilt. verwacht tot morgenavond: Wisselende bewolking met enkele ver- vPreid ODtredendp buien Meest matige, oordwesteliike wind. Koude nacht met rC Plaatsen kans op lichte nachtvorst. Morgen overdag koel weer, (Opgemaakt, te 10 uur). 30 APRIL. Jon op: 5.13 uur onder: 20.02 uur. Maan op: 5 48 uur; onder: 23.05 uur (N. M.) «oogwater te Katwijk te 4.26 en 16.41 u. EU nummer bestaat uit zes pagina's. Russen in V.N. nog weinig toeschietelijk De algemene vergadering der V.N. heeft gisteren voorstellen besproken ..ter bevordering van de internationale sa menwerking op politiek gebied". Aan de vergadering werden resoluties voorgelegd reeds eerder door de „klei ne assemblee" aanvaard welke de re geling van internationale problemen be ogen. Om. werd voorgesteld de algemene wet voor vreedzame regelingen van de Volkenbond van het jaar 1928 weder aan te nemen. Een ander voorstel was gegoten in de vorm van een aanbeveling aan de Vei ligheidsraad. volgens welke in geval van een geschil, een rapporteur of een be middelaar uit de raad benoemd zou wor den. Zolang verzoeningspogingen wer den gedaan moest de raad zich gedu rende redelijke tijd" onthouden van enige actie inzake het dispuut. Een derde plan stelde voor een inter nationale naamlijst samen te stellen van competente personen, die beschikbaar zouden ziln voor verzoeningswerk. De aanbevelingen werden aanvaard met slechts de Sovjetunie en de andere Oost-Europese landen als -tegenstem mers. Het aantal stemmen vóór vari eerde van 45 tot 49. In diplomatieke kringen toonde men zich teleurgesteld over de felle aanval van Malik, daar men een meer mee gaande houding van de Sovjet-Unie had verwacht naar aanleiding van de bespre kingen over de Berlijnse kwestie. In Ma- liks rede kwam weer de beschuldiging ieeens Engeland en Amerika van „oor- logsophitserijtot uitdrukking. De directie van de Duitse spoorwe gen te Frankfort heeft medegedeeld, dat de West-Duitse spoorwegen op dracht hebben gekregen zodanige voorbereidingen te treffen, dat zij binnen enkele uren na bevel hiertoe het verkeer met de Sovjet-zone kan hervatten. De aankomst van generaal Woje- Woedsky te Montreux, als hoofd van een Sovjet-delegatie op een Europese spoorwegconferentie, wordt beschouwd als een teken van nieuwe Sovjetrussische belangstelling voor het herstel van in ternationaal spoorwegverkeer door de Sovjet-zone van Duitsland. Montgomery over verdediging van West-Europa OFFERS WORDEN GEVRAAGD. Veldmaarschalk burggraaf Montgo mery, voorzitter van de commissie, der opperbevelhebbers van de landen der West-Europese Unie, heeft verklaard dat het opstellen van plannen voor de militaire verdediging van-West-Europa op fundamentele beginselen zal dienen te berusten, „willen de West-Europese strijdkrachten der Unie in staat zijn op geslaagde wijze tegenstand te bieden aan een aanval". Sprekend tijdens een te Londen ge houden banket, verklaarde Montgomery dat één van deze fundamentele begin selen bestaat uit het opstellen van een plan voor een snelle en doeltreffende mobilisatie. Een ander principe is het opbouwen van een organisatie, die m tjjd van nood er zorg voor zal dragen, dat een tevoren opgesteld plan voor het organiseren van de burgerlijke verdedi ging onverwijld in werking wordt ge steld. Montgomery verklaarde verder dat in een tijdperk, waarin snelheid de alles beheersende factor is geworden, een land te allen tijde in staat van paraat heid dient te verkeren om het oorlogs gevaar te kunnen keren, „op dezelfde wfjze als een brandweerbrigade immer gereed moet zijn om een grote brand te kunnen blussen". Hij'voegde hieraan toe: „Men most nimmer uit het oog verliezen, dat de wetenschap een aan valler het vermogen heeft geschonken om, zonder waarschuwing hard en snel te kunnen toeslaan. Werkelijke paraatheid is thans, als nimmer tevoren, van vitaal belang". Veldmaarschalk Montgomery besloot met de woorden: „Indien landen tot samenwerking voor een gemeenschap pelijk doel besluiten, komt het mij voor dat werkelijke samenwerking onmoge lijk is, tenzij elk land bereid is een gering gedeelte van zijn souverelniteit prijs te geven". DE MOORD OP GRAAF BERNADOTTE. Volgens een Israëlisch onderzoek naar de moord op graaf Bernadotte zijn de leiders van de groep Stern moreel ver antwoordelijk voor de aanslag, zo ver luidt te Tel Aviv. Binnenkort zullen de resultaten van het onderzoek te Lake Success bekend worden gemaakt. Naar verder verluidt wordt de aanslag geweten aan een nevenorganisatie van de groep Stern en zijn er niet genoeg bewijzen om individuele namen te noe men. Men meent, dat in het rapport verklaard wordt, dat Bernadotte de be scherming van het Israëlische leger van de hand had gewezen. Koningin Juliana viert morgen Haar veertigste verjaardag, waarmee de 30ste April voor de eerste maal tot Koninginnedag zal worden in plaats van de tot traditie geworden 31 Augustus. De premier van Zuid-Afrika. dr D. F. Malan, is gisterochtend voor een kort bezoek in Nederland gearriveerd Bü aankomst werd dr Malan (links) be groet door mr J. Visser, chef van het protocol, en oud-minister mr J. A. Jonkman (rechts).. 7 Kongo-vorst te Brussel gearriveerd Onze correspondent te Brussel tele foneerde ons: Gisteren arriveerde per Sabena-vlieg- tuig de heer Charles Rudahigwa, die koning is van het Belgische mandaat gebied Ruanda in de Kongo. Hij is ver gezeld van 5 van zijn stamhoofden, die zoals hij van 2 tot 2.20 meter meten. In groot statie-uniform, een lang ge borduurd zijden kleed en een witte pluimenbes op het hoofd, werd de vorst, die katholiek is en slechts één vtouw heeft, docr de minister van Ko loniën ontvangen- Een grote en en thousiaste menigte bracht de Kongo- vorst, die tot het Hamidenras behoort, dat waarsohijnlijk uit Egypte stamt, 'n ovatie. Hij dankte in uitstekend Frans. De Vlaamse pater, die voor 39 jaren zijn leraar was geweest, begroette hem eveneens. De Mwami, of koning, is een groot jager op groot wild, doch stelt cok veel belang in de moderne techniek. Hij weet van automotoren evenveel als de Europeanen en rijdt® zelf in een laatste model Lincoln. Deze vorst, die volgens het autocra tisch stelsel regeert, is een rijk man, die uitgebreide kudden hoornvee be zit, de nationale rijkdom van Ruanda. Hij is ook eigenaar van een grote mo derne melkfabriek. Hij zal in België de grote industrie-centra en kunststeden, waarvoor hij zich speciaal interesseert, bezoeken, evenals het koloniaal mu seum te Tervueren. Hij heeft de wens geuit een voetbal wedstrijd bij te wonen. In de loop van de volgende week zal hij door de Prins-Regent warden ont vangen. Sovjet assistent-secretaris generaal der V.N. afgetreden De Sovjet assistent-secretarls-gene- raal der VN. Arkady Sobolef, is afge treden en men varwacht. dat hem een belangrijke post op het Sovjet-ministe rie van buitenlandse zaken zal worden gegeven, zo wordt van gezaghebbende zijde te Lake Success verklaard. Sobolef gine in Januari jl. met verlof naar de Sovjet-Unie en vroeg vervol gens om verlenging van zijn verlof, om dat ziin vrouw en zoon ziek waren. Volgens kringen, die in nauw contact staan met Sobolef, heeft deze er bij ae Sovjet-regering krachtig op aangedron gen een politiek van samenwerking met de rest van de wereld door middel van de VN te aanvaarden. Ook wordt verklaard, dat hij als voor malig deskundige in kwesties ten aan zien van Berliin een leidende rol heeft I gespeeld in het bepalen van de Sovjet russische houding ten opzichte van Duitsland. Sobolef bezette de sleutelpositie van assistent-secretaris-generaal voor aange legenheden betreffende de Veiligheids raad. Trygve Lie. de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, heeft in een ver klaring meeeedeeld. dat het aftreden van Sobolef in verband staat met de gezondheidstoestand van zijn gezin. Constantïn Zinstsjenko. de eerste raadsman van de Sovjet-delegatie bii de Verenigde Naties, is tot opvolger van Sobolef benoemd. STRIJD OM SJANGHAI. Naar verluidt, is Tsjang kai sjek aan boord van een schip van de Chinese vloot uit Sjanghai naar Amoy vertrok ken, een havenplaats in Zuid-Ohina tegenover 'het versterkte eiland For mosa. Het garnizoenshoofdkwartier te Sjang hai heeft algemene huis-zoeking aange kondigd om „ongewenste elementen, die zich in de stad verborgen houden" op te sporen. Tevens is een uniforme prijs vastgesteld voor zilveren dollars. Ruim 2500 valschermspringers van 't Chinese nationalistische leger, zijn, met hun opperbevelhebber, naar de commu nisten overgelopen, zo meldt de com munistische radio te Peiping. De radio voegde er aan toe, dat de nationalistische parachutisten werden beschouwd als de keurtroepen van de regeringsstrijdkrachten, wier loyaliteit ten opziohte van maarschalk Tsjang kai sjek nooit in twijfel werd getrok ken. Zij werden door de Amerikanen op geleid en uitgerust. MUSSOLINI'S STERFDAG. Gisteren, de dag, dat vier jaar gele den Mussolini en Clara Petacci werden doodgeschoten en aan de voeten opge hangen, gebeurden de volgende dingen in Italië: Requiem-missen werden opgedragen in de San Agostino-kerk en verschillende andere kerken in het district Rome en in een kerk te Cerignola in Zuid-Italië. Het communistische parlementslid Audision, die het bevel over Mussolini's executie-peleton voerde, werd door een andere verzetsman er van beschuldigd, onrechtmatig gehandeld te hebben. De neofascistische parlementsfractie vroeg of maatregelen tegen audision zouden worden genomen wegens „arbi traire executie van gevangenen". Italiaanse soldaten, die aan de zijde der Duitsers te Anzio gevallen zijn, kre gen de fascistische groet, toen hun lij ken te Rome opnieuw begraven werden. INTERNATIONALE LIBERALE CONFERENTIE BEËINDIGD. De Internationale conferentie van libe rale parlementsleden, waarop 11 landen waren vertegenwoordigd, is te Londen geëindigd. De conferentie verklaart, dat de liberale partijen vertrouwen hebben in de eenheid van Europa „doch de om standigheden betreuren, die het in twee delen verdeeld hebben". De hoop wordt uitgesproken, dat do „organisatie van West-Europa" geconsolideerd mag wor den en dat deze organisatie ,(als basis moge dienen voor een betere organisatie van het gehele continent". In dit ver band wordt de aanstaande bijeenkomst van de Europese raad toegejuicht. De wereldcrisis in de laatste tien jaar wordt geweten aan het laten varen der „liberale beginselen van vrijheid en ver draagzaamheid en de eerbiediging van de menselijke rechten". Deze crisis zou niet overwonnen kunnen worden zonder terugkeer tot deze beginselen in het kader van het Handvest der V. N. DE TREINRAMP BIJ JOHANNESBURG. By de treinramp op 12 km afstand van Johannesburg (Z.-Afrika), waarbij drie treinen op elkaar botsten, zijn 70 personen gedood. 48 Passagiers zijn in ziekenhuizen opgenomen en 45 andere gewonden worden elders verpleegd. Twee treinen, die achter elkaar op het zelfde spoor reden, werden door een onveilig signaal buiten een station opgehouden, toen een expresse-trein op de achterste inreed met zo'n snelheid, dat beide stilstaande treinen in elkaar geschoven werden. De wagons, die telescoopsgewijze in elkaar waren geschoven, moesten met steekvlammen in stukken worden ge bracht. Een brandweerman moest een gewonde vrouw het been amputeren met een in lucifers gesteriliseerd zak mes. alvorens hij haar uit het wrak kon losmaken. DE VLAGGEN UIT. Morgen viert Nederland voor de eerste maal Koninginnedag op 30 April. Moge een massale vlaggen tooi op deze dag getuigen van Leiden's aanhankelijkheid aan en liefde voor Koningin Juliana, zelf eens bur geres der Leidse Academie en daar aan nog steeds met vele hechte banden verbonden Accoord over gezagsorgaan Ruhrgebied ondertekend Overeenkomstig het besluit, door de ministers van buitenlandse zaken tiidens hun jongste verjaardag te Washington genomen, is het accoord. houderadp op richting van het internationale gezags orgaan voor het Ruhrgebied. gisteren te Londen ondertekend. Voor Engeland tekende Bevin; voor Frankrijk de Franse ambassadeur te Londen, Massigli. en voor de V S. de ge volmachtigde minister Julius Holmes. De ambassadeurs van België en Ne derland en de gezant van Luxemburg tekenden namens hun respectieve rege ringen. Overeenkomstig de clausules van het accoord. die op 29 December jl. ziin eenubliceerd. zullen bevopede vertegen woordigers eerlang bijeenkomen, om de inrichting van het gezagsorgaan zelf voor te bereiden. In een te Diisseldorf uitgegeven offi ciële Britse verklaring is bekend ge maakt dat Düsseldorf de zetel van het internationale gezagsorgaan voor hot Ruhrgebied zal worden. In het orgaan zulten Engeland, Frank rijk. BeJgië. Nederland. Luxemburg en de Verenigde Staten vertegenwoordigd zijn. Amerika's militaire steun aan Nederland STERKE TEGENKANTING IN HET CONGRES? Volgens Aneta's diplomatieke corres pondent te Washington wordt ver wacht, dat de komende debatten In 't Congres over de goedkeuring van het Amerikaanse regeringsprogram voor militaire steun aan de landen van het Atlantisch Pact een krachtige contro verse zullen uitlokken over de voor waarden van de militaire steun aan Nederland. Verschillende leden van de Amerikaanse Senaat, die onlangs zich uitspraken voor intrekking van alle Marshall-steun aan Nederland, aldus de correspondent, zullen zich ongetwij feld ten sterkste kanten tegen iedere verscheping van militaire uitrusting naar Nederland, als niet eerst de In donesische kwestie volledig geregeld is voordat het debat in het Congres een aanvang neemt. JONGETJE DOOR TRAP VAN PAARD GEDOOD. Het anderhalf jarig zoontje van de landbouwer Van Stiphout te Merselo, gemeente Venray, die in een weide aan het spelen was, werd door een paard getrapt en ernstig gewond. De ouders waren op dat ogenblik niet thuis, maar op een bruiloft te Oirlo. De grootmoe der, die met de zorg voor het kind be last was, vond het kind stervende in de weide. Na overgebracht te zijn naar het ziekenhuis te Venray is het kind over leden. De stemming is in éénmaal omgeslagen (Van een speciale verslaggever). INVASIE VAN GROSSIERS. Sinds Maandag j.l. beleeft Nieuw-Nederland een invasie van een bijzonder soort. Hoewel het gebied zowel aan de Nederlandse als aan de Duitse zijde Is afgesloten, wordt op ruime schaal vergunning verleend aan allen, die kunnen aantonen, dat zij er zaken willen doen. En van die gelegenheid wordt zó druk gebruik gemaakt dat de marechaussee in Zevcnaar, die de vergunningen voor een bezoek aan Elten uitreikt, direct moest overgaan tot „rantsoenering". Per dag komt slechts een bepaald aantal aan de beurt en de stelregel is hier van toepassing: „Wie het eerst komt, het eerst maalt". Elten is van Maandag af overstroomd door Nederlandse zakenlieden, vooral door grossiers, die proberen in het thans verworven gebied nieuwe afzetmogelijkheden te vinden. De meesten hadden auto's met monsters bij zich en zo duurde het maar korte tijd of de betrekkelijk weinig winkels, die Elten telt, zaten vol met zeer bege renswaardige goederen. Repen pure chocolade, die in Nederland lang niet altijd te krijgen zyn, zag men in de uitstalkasten liggen. Kortom: in luttele uren was Elten naar Duitse begrippen een soort luilekkerland geworden. STRIJD OVER BIER. De stroom van zakenlieden, die nieu we klanten zoeken, houdt nog steeds aan, maar de zeer beperkte markt is uiteraard nu reeds verzadigd. Buiten gewoon veel belangstelling voor Elten leggen de Nederlandse brouwerijen aan de dag, die niet alleen hopen op de klandizie der Eltenaren zelf, maar ook van de toeristen, die in de toekomst, naar men verwacht, in grote getale zul len komen. De bierstrijd is echter glans rijk gewonnen door een brouwerij uit Enschedé, die Maandagmorgen reeds bij het krieken van de dag met twee grote vrachtauto's aan de grens stond en alle hotels en café's van Elten van bier en reclame-platen voorzag. Eerst laat op de avond kwam de eerste Am sterdamse brouwerij zich melden en pas de vólgende dag arriveerden vertegen woordigers van diverse brouwerijen, die in verband met de grote daling van het biergebruik Elten als eèn nieuw dorado beschouwen De tien kruidenierswinkels, die Elten rijk is, hebben in de eerste dagen van de week een stroom van reizigers moe ten verwerken. De winkeliers zaten met de handen in het haar. want soms meldden zich wel tien vertegenwoordi gers tegelijk, die allen de Eltenaren ge lukkig wilden maken met hun uitgele zen artikelen. De étalages dragen nu reeds een volkomen Nederlands karak ter en in de manufacturenzaken staan de goederen in guldens geprijsd, met vermelding van het aantal punten, dat moet worden ingeleverd. Frappant ls bovendien dat de winkeliers in sommi ge zaken opschriften in het Nederlands hebben aangebracht. BIJ DE LANDDROST. In het gemeentehuis troffen wjj de Landdrost van Elten, drs. A. Blaau- boer. De taak van deze Nederlandse bestuursambtenaar is verre van ge makkelijk en hij moet over bijzondere capaciteiten, vooral tact, beschikken. Welnu: met de heer Blaauboer heeft men een goede keus gedaan want on gevraagd hoorden wij van verschillen de Duitsers, dat hij zo prettig cn on gedwongen was opgetreden, waardoor men direct vertrouwen in hem was gaan stellen. En op dat vertrouwen komt het vooral aan! Wij hebben kunnen constateren dat het Nederlands gezag in Elten is ge vestigd op een meer dan voorbeeldige wijze. Onder leiding van de Landdrost ziin alle Nederlandse ambtenaren, ma rechaussee, enz. opgetreden op een wijze die de algemene sympathie heeft ver worven. Wij hoorden zulks van degenen, die juist de leiding hebben gehad in het verzet tegen de grenscorrecties. Zelf hebben we trouwens kunnen vaststellen aat men vertrouwen heeft in de Neder landse functionarissen, waardoor er in Elten een sfeer heerst, die men niet be ter zou kunnen wensen. Drs. Blaauboer zeide ons: „De stem ming is In één maal omgeslagen, dat voelt men direct aan. Een zeer be langrijke oorzaak is, dat in zeer korte tijd de winkels vol waren met de goede Hollandse kwallteitsartikelen, die men hier niet kende en die men op zeer hoge prijs stelt. Men heeft het direct gevoeld dat het leven onder Neder lands bewind toch nog iets anders is". MELK NA 7 JAAR. Van alle kanten hoort men o.a. dat het een zeer grote verbetering Is, dat er nu volop melk en zelfs room ls. Voor dien moest men het doen met magere melkpoeder, met water vermengd De Landdrost had een zevenjarig meisje gesproken dat voor het eerst in haar leven echte melk had gedronken! Van het ene uiterste is men nu in het andere gevallen: wij kwamen In een zaak, waar men al gebakjes met slag room bij de koffie kon bestellen. En zij, die ons bediende, kon niet nalaten te zeggen: „Het is toch zo slecht nog niet in Holland" COMMANDANT LANDMACHT NED. ANTILLEN. De luitenant-kolonel der Infanterie I. E Leezer is benoemd tot commandant van de Landmacht op de Ned. Antil len. Hij zal op 3 Mei per vliegtuig van Schiphol naar de Antillen vertrekken om zyn nieuwe functie te aanvaarden.

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 1