Alpheme oudvoetballers ontmoeten elkaar U.Y.S. won in Oxford mei 4-0 van Headingion United Halve eeuw (oöp. Boeren Spaar- en Leenbank Hazerswoude - Koudekerk jUIT DE RIJNSTREEK DINSDAG 26 APRIL Overweldigende belangstelling tijdens receptie Dat de voetbalvereniging „Alphen" niet alleen een grote plaats inneemt in de voetbalwereld maar ook daarbuiten, heeft het gisteravond recipiërende be stuur ondervonden. Ontelbaar waren de vele gelukwensen, die het bestuur, met aan het hoofd de heer Joh. v. Zwieten, van de sportvrien den, KNVB, afdelingsbestuur Leiden, afdelingsbestuur Gouda, en niet te ver geten van het gemeentebestuur, in ont vangst mocht nemen. Ongeveer een 100-tal oud-leden, waar bij er waren uit het oertijdperk, kwa men hun oude, geliefde vereniging met dit gedenkwaardige jubileum compli menteren. Ook de bondstrainer, de heer meester Schokking hartelijke woorden, waarbij opnieuw tot uiting kwam, dat het gemeentebestuur de voetbalsport een warm hart toedraagt. Spr. gaf de ver zekering, dat dit collége de opvoedende taak, die er van het beoefenen van het voetbalspel uitgaat, zeker niet voorbij ziet en verenigingen als „Alphen" als een sieraad voor de gemeente be schouwt. Namens het bestuur van de KNVB sprak de heer W. Burgwall, die, zoals dit bij een 40-jarig jubileum gebruikelijk is, een schitterende vlag overhandigde, waarin geweven ,de kleuren van de KNVB en het zwart wit en oranje der A.V.V. „Alphen". Dit is het symbool van de innige samenwerking die er bestaan moet, aldus de heer Burgwall, en er ook bestaat tussen Alphen en de KNVB. Niet weinig trots bleek het Alphen- ling voor het vele werk, dat het Alphen- bestuur voor de voetbalsport in Alphen' reeds heeft verricht. Namens de Leidse scheidsrechters sprak de heer v. d. Klugt en ook deze getuigde van zijn sympathie voor de vereniging Alphen. Tal van verenigings besturen kwam ter receptie en opnieuw bleek, hoe de zusterverenigingen en sportverenigingen uit de omgeving met de jubilerende vereniging meeleefden. Daar was Alphia, Alphensch Belang, de Wilhelminavereniging „Hou-Vast". Bo degraven, Nic. Boys. het Alphens Revue Gezelschap, NSA, MSV, motorsportver eniging Rijnland en de Alphense Rui ters. Een bijzondere attentie was 't wel, dat alle aanvoerders van de elftallen hun gelukwensen kwamen aanbieden een deze vergezeld deden gaan van fraaie bloemstukken. Kortom het was gedurende een twee tal uren een bijennest in de gezellig in gerichte zalen van hotel Centraal. Een zestigtal prachtige bloemstukken gaf 't geheel en schitterend aanzien. Mr Schokking. de burgemeester van Alphen. complimenteert het recipiërende bestuur van de voetbal Ver „Alphen", v. d. Leek, die in „Alphen" de eerste trappen tegen de bal gaf, was aanwezig en sprak op een wijze, die deed terug denken aan de befaamde redevoeringen van de heer K. J. J, Lotsy voor de Ne derlands Elftal-spelers. Het zou ons te ver voeren alle spre kers op de voet te volgen, wij willen dan ook volstaan, met de vermelding, dat wij bij de oud-leden opmerkten de heren H v. Hellemond, A. de Haan, G. J. v. d. Kolk, G. Vlasman, H. v. d. Lin den, A. Blom, T van Donk, M. v. d. Hoek, Stadtman, Piet Schouten, en ge broeders Goddijn, D. Soeteman, L. Schouten, A. Windhorst, S, C. Verkerk, J, Oppelaar, F. v. d. Heijden en er waren er natuurlijk nog veel meer, die allen op hun eigen manier het bestuur felicitaties overbrachten. Namens de gemeente sprak burge- bestuur, toen de heer J. v, d. Leek het bestuur en de tot de laatste plaats be zette zaal toesprak, immers v. d. Leek is een kweek van Alphen geweest. Het deed spr. goed, dat zovelen hun club kwamen complimenteren en hij wilde daarin zien een medeleven met de ver eniging, zoals het bestuur zich maar wensen mag. Met de wens, dat Alphen weer spoedig in de tweede klasse mag terugkeren, besloot de heer v. d. Leek zijn toespraak. Voor het bestuur van de afd. Lelden van de KNVB waren aanwezig de heren W. Caro, Velthuijzen en Hoogervorst. De heer Caro getuigde van de innige samenwerking, welke er bestond tussen de vereniging „Alphen" en het bestuur van de afdeling. Een prachtig bloemstuk benevens een keurige plaquette waren de tolk van de waardering van de afde- Nadat de voorzitter, de heer v. Zwie- ten, de receptie had gesloten, volgde een diner. Tal van sprekers voerden op nieuw. het woord, van wie wij willen noemen de burgemeester van Alphen, mr Schokking, de heer B Hoogenboom als erevoorzitter van het Jubileumco mité en de heer Burgwall namens de KNVB. Het was'reeds zeer laat, toen de gas ten zich opmaakten om heen te gaan, een bewijs hoe gezellig het was. Resumerend kan worden geconsta teerd, dat „Alphen" op een schitterend geslaagde receptie, reünie en diner kan terugzien. De komende drie avonden worden de feestelijkheden in het Nuts- gebouw voortgezet. „Alphen" herdenkt haar 40-iarig be staan inderdaad op grootse wijze. Tulpenialley Holland 1949. Vandaag starten wij uit Rome (Van één onzer redaoteuren) De geschiedenis van de eerste Tul- penrallye Holland 1949 wordt in deze dagen stukje voor stukje geschreven, nu de in het buitenland startende ploegen zijn uitgezwermd over de we gen van Europa, op weg naar de plaats van bestemming, tevens het begin van hun Rallye-route. Nu ls het niet eens nodig, verre rei zen te doen om veel te kunnen verha len, want onze vol vertrouwen vertrek kende ploeg was aan de Belgisch-Neder landse grens al in conflict met een ove rigens zeer gemoedelijke Belgische doua nier. die met enige krachttermen een onzer duidelijk maakte, dat hi1 „in den eersten vitesse" te snel gereden had. en dus kennelijk zondigde tegen de onge schreven wetten van de grenspaal Bij Compiegne hadden we büna mondvoor raad opgedaan voor de gehele Rallye, toen 'n machtig wild zwijn ons pad kruiste, We misten het dier op een haar. maar zaten met bleke gezichten, omdat een botsing met zoiets vervaarlijks waar schijnlijk uitvallen had betekend. Tot op dit ogenblik zijn wil het nog niet over de mogelijke resultaten van een dergelijke botsing eens. Inmiddels vonden wil nieuwe stof voor discussies, toen bij Auxerre op weg naar Lyon een wielrnder probeerde zich door verregaande onhandigheid van het leven te beroven, gelukkig zonder daar in te slagen. Sindsdien hebben wij een heilige afschuw voor de zwierende Fran se fietsers. Donderdag 21 April vertrokken wil uit Parijs naar Lyon. en aangezien de war me Middellandse Zee ons lokte, knoop ten wil er een nachtrit van Lyon naar Juan les Pins aan vast. De auto deed het tot nu toe voortref felijk. Wij hebben rustige trajecten uit gekozen en hebben sommige stukken in wedstrildtempo gereden. Wij zijn voor alsnog tevreden, dooh eerst voldaan als we in goede conditie in Noordwijk ar riveren op 28 April. Vandaag wordt in Rome het start sein gegeven, om 11.34 uur precies branden wij los ZWEMMEN. Sleutelstad onder supervisie van Jan Stender Naar wij vernemen, Is de Leidse zwem en waterpolovereniglng „De Sleutel stad" er in geslaagd, de bekende trai ner Jan Stender als zodanig aan haar vereniging te verbinden. Reeds Vrijdag a.s. vangt Stender met de training aan en hij zal die een maal in de twee weken, in samen werking met de club-trainer C. Ver voort, voortzetten. TAFELTENNIS. OM DE N.T.T.B.-BEKER. De beste tien Nederlandse tafeltennis spelers komen Zondag a.s. in Boxtel uit met als inzet de N.T.T.B.-beker. Geko zen werden: Kreuger (A'dam), Cor du Buy <A'dam), Van Zoelen (A'dam), Mos- tert (R'dam), Pelser (A'dam), Van Ham (H'sum), Lorsheyd (Den Haag). Willemstein (R'dam). Thien (Zaltbom- aael) en Thunnissen (Den Haag). Beslissingswedstrijd R.K.A.V.V.-Lugdunum te Den Haag De beslissingswedstrijd RKAVVLug- dunum zal, zo vernemen wij. Zondag a.s. op het terrein van Laakkwartier aan de Jansoniusstraat te Den Haag gespeeld worden. De ontmoeting vangt om 2.30 uur aan. BILJARTEN DISTRICT LEIDEN N.B.B. Gewestelijk Kampioenschap 3de klasse. Bij de Gewestelijke kampioenschap pen 3de klasse, gedeeld op 23 en 24 April te Delft, is Duindam (Royal), die de Leidse kleuren moest hoog houden, op de 5e plaats geëindigd. Het volledig resultaat luidde: 1. Linthout- (R'dam) 5 sewgem. 3.31, Hs 19: 2. v. Ewvk (Gouda) 4—2.83—21: 3. v. Vliet (Schiedam) 3—3 40—32; 4. Kraal Cs-Gravenhage) 32.9221; 5. Duindam (Leiden) 32 80—21; 6. Lahn- stein (Delft) 32 4516; 7. v. Dam (Krimpen) 01.9312. TENNIS ZUID-AFRIKAANSE DAVISBEKER- PLOEG. De Zuid-Afrikaanse Davisbekerploeg welke in de eerste ronde tegen Neder land uitkomt op 30 April. 1 en 2 Mei te Schevenineen bestaat uit Eric Sturgess Eustace Fannin. Syd Levy en Nigel Cockburn. DUIVENSPORT „De Luchtbode" te Boskoop hield een wedvlucht vanaf Gorinchem. afst 33 km. De vogels werden gelost om 914 uur. De uitslag is als volgt: 1. en 3 A Sytzema. 2. 8 M van den Berg. 4, 10 M. van Vliet. 5. H. van der Willik. 6. G. de Way, 7. J. Degenkamp 9 N. J. van Buren. In concours waren 191 vogels. SCHAKEN. Philidor II-Bodegraven nog niet beslist ZEVEN PARTIJEN AFGEBROKEN. De revanche-wedstrijd voor de pro motie/degradatie eerste/overgangsklasse Leidse Schaakbond tussen Philidor II en Bodegraven is tot het einde toe uiterst spannend geweest en zelfs nu nog duurt die spanning onverminderd voort. Want er zyn liefst zeven van de 10 partijen afgebroken, en de arbitrage daarvan liikt niet gemakkelijk. Slechts van één van deze zeven partijen kan met zekerheid verwacht worden, dat Kluwer «Philidor) het winstpunt zal worden toegewezen, en dit punt, ge voegd bij de 21 voorsprong, die Phili dor dank zij een bijzonder goede partij van P. Barkema, reeds kon nemen, geeft Philidor een nuttige voorsprong. De eerste wedstrijd tussen beide ploegen eindigde in een 64 overwinning voor Bodegraven, thans zal het zeker een Philidor-overwinnlng worden, de vraag is slechts met welke cijfers. Immers bij een 614V/z of grotere overwinning zal Philidor II promoveren en Bodegraven degraderen, bij 64 blijft Bodegraven In de eerste klasse, omdat de promotie- candidaat zich dan niet sterker heeft getoond. Onze voorlopige indruk van de afgebroken partijen is, dat Philidor II Inderdaad de 614314 overwinning wel zal halen. Hier volgt het overzicht: J. H. Aalbersberg (Philidor II)T. Scheer afgebr.: A. GeyerJ. van Ster- kenburg 1414: J M. Volders—J. G. Breekveldt afgebr J. van LeeuwenA. Scheer afgebr.: P MulderP. J. van Dobben de Bruijn afgebr.; J. Buurman H Kuper 14'4: J. A P. Mconen G. M. Dorrepaal afgebr.; P. Barkema B. Batelaan 1—0; E. W. v. d. Burgh— H. J. van Os afgebr.; J. KluverJ. W. Hommel afgebr. Blauw-witten keken fijne kneepjes af van Arsenal (Van onze speciale verslaggever). Oxford de sterke amateurclub Headington United, die volgend sei zoen als profclub haar intrede in de derde divisie van de Engelse league zal maken, heeft het gisteravond te Ox ford téren UVS niet kunnen bolwer ken. Onze stadgenoten, die Zaterdagmid dag een bezoek hadden gebracht aan de wedstrijd ArsenalChelsea en van de Gunners een paar voetbalkneepjes had den afgekeken en deze prompt met suc ces in de practijk brachten, speelden een partij voetbal, zoals wij in Leiden niet dikwijls van hen be zien hebben gekregen. Zij wonnen de ontmoeting met 40. De blauw-witten waren, nadat zij zich even aan het door regen glad geworden terrein hadden moeten aanpassen, di rect ln de aanval. Door beter plaatsen en opstellen kwamen zij doorlopend ge vaarlijk voor het Britse doel en na een fraaie doorbraak van Verhoogt, welke hij met een strak schot besloot, was de stand al spoedig 1—0. De weinige tegen aanvallen van Headington United wer den alle door de UVS-verdediging, waar in vooral doelman Van Well uitstekend op dreef was, onschadelijk gemaakt. Voor de rust werd door Blom. met een ver hard schot, en door Tony Kante been uit een voorzet van Verhoogt de stand op 30 gebracht. In de tweede helft domineerde UVS nog meer. Nadat Tony Kante'osen nog een doelpunt aan de score had toegevoegd, streek Hea dington United definitief de vlag en eindigde de ontmoeting als de beroemde nachtkaars. Voor de aanvang van de wedstrijd, die door de wnd burgemeester van Oxford werd bijgewoond, werden de volksliede ren gespeeld en door UVS een vaantje aangeboden. Na afloop volgde een diner, waarbij het woord gevoerd werd door de president van Headington, de heer Cox, en namens Leiden door de heer Lut. Hedenavond speelt UVS tegen Oxford City, welke vereniging onlangs met 42 van Sparta heeft gewonnen. Ten slotte volgt Donderdag een wed strijd tegen Witney, waar een bezoek wordt gebracht aan de deken fa brieken Vrijdag keren de blauw-witten weer naar ons land terug. ALPHEN Jaarvergadering R.K. Middenstandsvereniging Onder matige belangstelling werd gis teravond in de Slnt-Josephzaal, onder voorzitterschap van de heer C. Y. Pon- sicen de jaarvergadering gehouden van de R.K. Middenstanisvèreniging. Na de notulen deelde de voorzitter mede. dat „Santos" weer herrezen is en dat deze instelling in uitgebreider vorm hulp zal gaan bieden aan mid denstanders, Voorlopig neemt de heer A. Ereukei de leiding waar van de^e commissie, welke nog met twee perso nen zal worden uitgebreid. Er is een Stichting voor collectieve reclamecam pagne tegen het grootbedrijf in het leven geroepen, in 'samenwerking van de drie lainleljke middenstandsorgani saties. Mededeling werd gedaan omtrent de plaatselijke industrialisatie ^commissie, waarin vanwege de Kath. Midden standsorganisatie zitting heeft de heer C. J. Winninghoff. De wens werd ge uit. dat een deskundige uiteenzetting wordt gegeven van het uitbreidingsplan der gemeente. Na3r aanleiding hiervan wees de heer J. Pensioen Yzn. op de bijeenkomst op 3 Mei a.s. in het Nuts- gebouw, onder auspiciën van de vereni ging ..Alphens Belang", waarin door de ontwerpers van het plan een nadere toelichting wordt gegeven. Het financieel jaarverslag van de penningmeester, de heer W. Hooger- werf, sloot met een nadelig saldo. In de kasccmmissie werden benoemd de heren J. Vriesekoop en W. J. van Leeuwen. De periodiek aftredende bestuursleden C. Y. Pensioen, voorzitter en G. Vrees wijk, werden bij acclamatie herkozen. Wegens bedanken van de heer Th. Rozestraten, wie de voorzitter bij deze gelegenheid dankte voor zijn vele ver diensten, ook op het terrein van de ge westelijke federatie, werd gekozen de heer A. J. Markx. In de commissie „zwarte lijst" zijn benoemd de heren C. J. Winninghoff, L. Ie Grand en H. van Deuren. BENTHUIZEN RAADSAGENDA De Burgemeester dezer gemeente heeft een raadsvergadering uitgeschreven te gen Donderdag 28 dezer, des avonds cm 7 uur. Aan de agenda ontlenen wij o.m.: Voorstel tot toekenning van 'n voor schot aan de „School met de Bijbel" voor de school voor g.l.o., op de ver goeding ex art. 101 der l.o.-wet 1920, over 1949. Voorstel verkoop grasgewas op bermen van wegen in 1949. Goed keuring balans, winst- en verliesreke ning bouwvereniging „Algemeen Be lang". Toekenning van een bedrag van f. 25,— aan de Vebo te Leiden voor de aankoop van prijzen. Voorstel tot af sluiting van nieuwe overeenkomsten in zake de levering van gas en electrici- teit. Aanbieding gemeentebegroting '49. De gemeentebegroting 1949 zal in een afzonderlijke vergadering, te houden m de week van 9 Ui. 14 Mei as, worden behandeld. Thans kan reeds 'worden medegedeeld, dat de begroting een gun stig beeld vertoont, de financiën ge zond zijn en de dienst 1949 sluitend ls met een „onvoorzien" van ruim f. 2700. De in deze gemeente gehouden Emmablcemcoilecte bracht f. 59,81 op. WIELRENNEN TWEEDE RONDE VAN NEDERLAND. Voorlaatste étappe eindigt te Schevcningen. De voorlaatste étappe van de Ronde van Nederland zal op Zaterdag. 14 Mei niet eindigen in het Feyenoord Stadion, zoals aanvankelijk gemeld was. maar te Soheveningen. Daar zal in afwachting van de rondekaravaan op een circuit aan zee een wielerwedstrijd gehouden worden met deelneming van tal van be kende baanrenners, onder wie Arie van Vliet, Jan Derksen Pronk, RemkfiS, Kees Bakker en Willem Matena. De laatste étappe, op Zondag 15 Mei, voert dan van Den Haag naar Amster dam over een afstand van 144 kilome ter. BRIDGE Bedryfscompetitie - In de gisteravond gespeelde wedstrijd StadhuisLeisch Dagblad namen de gemeente-ambtena ren in de eerste ronden een flinke voor sprong. De in de laatste ronden inge zette eindspurt van het Leidsch Dag blad was niet fel genoeg, om de verkre gen achterstand weg te werken en Stad huis werd met 145126 punten winnaar. Veel belangstelling voor feestelijke herdenking Gisteravond was het een bijzondere avond voor de boeren, tuinders en mid denstanders van HazerswoudeKoude kerk, daar het heugelijk feit herdacht werd dat de Coöp. Boerenleenbank „HazerswoudeKoudekerk" 50 jaar ge leden werd opgericht. Zeer vele leden ruim 200 in ge al. waren aanwezig in het parochiehuis ,,'t Zwaantje" aan de Rijndijk toen de voorzitter van de Raad van Beheer, de heer N. P. Kap ein, de huishoudelijke vergadering opende Bij zonder heette hij welkom de heer Hen- driksen uit Utrecht, inspecteur, der Centr. Coöp Boerenleenbank, tevens de burgemeesters en wethouders van Ha zerswoude en Koudekerk en de 3 nog in leven zijnde oprichters de heren A. P. Verkleij, A P. Heijker en A. P. S'raat hof. Spr. memoreerde tevens de over leden oprichters en medewerkers J. P. Wesselingh. W. v. d. Poel en P. T. Veelenturf. Hierna gaf de kassier, de heer L. M. de Boer, een overzicht over 1948. De vrije spaargelden en deposito's liepen op tot f. 2 259.663 21. Omzet in 1948 f. 12.557.381.50. Winst 1948 f. 6 436 70 De bank die in 1899 met 28 personen werd opgericht telt nu 326 leden. In 1948 liep het aantal relaties tegen de 3000. Bij de verkiezing van 2 leden van het bestuur werden de periodiek aftredende heren W. Lommerse en A. P. Heyker met grote meerderheid herkozen. Tevens werd de heer R. M. Broekhuizen als lid van de Raad van Toqeicht herkozen.- Na rondvraag en sluiting ging de lei ding over ln handen van de heer H. M de Boer, voorzitter der feestcommissie. Deze gaf gelegenheid aan de heer Vroom, propagandist van de Coöp Cemr. Bank, om een toelichting te geven op de film „Het geld van de Boer", gemaakt ter gelegenheid van het 50 jarig bestaan der Boerenleenbanken. Deze film bracht duidelijk en mooi in beeld dat boer, natuur en bankwezen bij elkaar beho ren. Hierna schakelde men over naar de gezellige avond die een bui.engewone prettige sfeer bracht. Het orkest „The Broadway Cerena- ders" uit Amsterdam gaf de muzikale omlijsting, terwijl Piet van 't Hof, hu- moris'.-conferencier e^ een goochelaar buikspreker de lach ust wisten op te wekken. De voorzitter der fesstccmmissie sprak de 3 jubilarissen, de heren A P. Ver- klefj. oprichter en ere-voorzkter A. P. Hefjker, secr. van het bestuur en de heer A. P. S>raathof, lid der bank, toe en memoreerde de oprichting in 1899 Hun werd een wandelstok met inscrip- le aangeboden, vergezeld van een kistje sigaren. BOSKOOP De feestelijkheden op Koninginnedag Voor 30 April a s ijn de vollende festi- vite'ten georganiseerd: 8.459.15 v.m.: Zanguitvoering voor het Raadhuis, te eeven door het man nenkoor ..Die Goudse Sanghers" o.l.v. zün dirigent Paseal Janssen uit Gouda. 9.3010 uur: afhalen van de school kinderen van de scholen door de mu ziekverenigingen „Excelsior" en „Con cordia". 1010 30 uur: Kinderzang voor het Raadhuis, muzikale medewerking zal worden verleend door ..Concordia". Toe- spraa.k van de burgemeester. Na afloop zuhen de kinderen door de muziekver enigingen naar de scholen teruggebracht worden, waarna zil een tractatie zullen ontvangen. 4 uur nun.: Voetbalwedstrijd op het terrein van de voetbalvereniging „Bos- koöp" tussen een elftal, samengesteld uit de .Old leve" van de Westzijde en een elftal sameneesteld uit de ..Old leve" van de Oostzijde van het dorp. 89.45 uur Vrolijke muziek, te verzor gen door ..Excelsior" od het terrein van voormalig hotel „Klaassens" aan de Prov; weg. Voor schoolkinderen zal in de mid daguren in het veren.gebouw. bioscoop voorstellingen worden gegeven. Vertoond zal v/orden de film ..Dik Trom". De burgerij wordt opgewekt om op 30 April zo veel mogelijk te vlaggen. HERDENKING GEVALLENEN. Op Woensdag 4 Mei. de vooravond van de Bevrijdingsdag, zal door het Bos- koopse Oranje Comité een kranslegging bij het oorlogsmonument georganiseerd De heer Hendriksen, hoofdinspec teur der Centrale Bank typeerde het gemeenschap dienend werk der jubila rissen en bood het bestuur een enveloppe met inhoud aan, terwijl de jubilarissen een mooie oorkonde ontvingen Verder voerden het woord de burge meester van Hazerswoude, de heer Den Hollander en burgemeester Verheul van Koudekerk. De heer W. P. v. d. Weijden sprak als afgevaardigde van de ring Boerenleen banken „De Rijnstreek" en de heer C. v. Dam feliciteerde het bestuur als lid der bank. Het was reeds bijna morgen toen deze feestavond door de heer De Boer met een dankwoord werd besloten en bestuur en leden mogen met groot genoegen te rugzien op dit jubileumfeest, waarbij een woord van hulde toekomt aan de organisatoren. worden. Deze kranslegging zal op de zelfde wiize plaats vinden als vorige ia- ren, Hierbij zullen herdacht worden z\j, die in de oorlogslaren en zil. die daar na in Indonesië hun leven gaven voor het Vaderland. Deputaties van verenigingen en par ticulieren worden reeds nu langs deze wee uitgenodigd aan deze kranslegging deel te nemen. 2e LUSTRUM BUURTVERENIGING „IRENE". Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. Koningin Juliana, had gister avond in het verenigingsgebouw aan de Rozenlaan een feestavond plaats, waar bij tevens werd herdacht het 10-jarig bectaan der vereniging Het bestuur had voor deze avond ge- engageerd het Haags-Amusementsge zelschap „De Mandelika's. dat zich uit stekend van haar taak heeft gekweten. Er heerste de gehele avond een vro lijke en opgewekte stemming. Onze plaatsgenoot, de heer G, J. van Noort. voorzitter der afd. Boskoop van de Kon. Ned. Mil voor Tuinbouw en Plantkunde is wederom gekozen tot lid van het hoofdbestuur der Maat schappij. HAZERSWOUDE Raadscandidaten KVP. De K.V-P. afdeling Hazerswoude heeft de volgende candidaten gesteld voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezing: 1. L. M. de Boer. 2, F. J. Kouwenhoven; 3. N. P. Kaptein; 4. M. Heymans; 5. P. J. Riet veld; 6. A. A. de Jong; 7 Th. J. Straat hof; 8. P. Brugman: 9. H. H. Straver; 10. P. J. Fase Jzn; 11. H. Loomans; 12. C. Kramer; 13. J. C. Baak. LEIDERDORP Raadscandidaten KVP. De candidatenlijst van de K.VP. ziet er als volgt uit: 1. J. van Stralen; 2 H. C. Broxterman; 3. H. Kuilenberg; 4. P, J. Goddijn; 5. L. J. den Hollander; 6. J. van Rijn. NIEUWKOOP Raadscandidaten Gemeentebelang. Na verschillende besprekingen is be sloten dat de vereniging „Gemeentebe lang" en de afd. Nieuwkoop van de Partij v d. Arbeid bij de a.s. gemeen teraadsverkiezing met een gezamelijke lijst zullen uitkomen. Deze lijst is thans als volgt samengesteld; onder de naam „Gemeentebelang": 1. L. A P. Stoppelenburg; 2 N. D. Zwart: 3 H. A. de Pater; 4. Th. de Rooij; 5. P Augus- tinus; 6 F. Veldhuizen; 7. D. Kranen burg; 8. A. v. d. Neut; 9. P. Preesman; 10. J. G. Zwart. De Emmablosm-collecte welke al hier werd gehouden voor de T.B.C.- bestrijding heeft in totaal opgebracht een bedrag van f. 132.80. WADDINXVEEN De heer Jac. Bitter met pensioen Wegens het bereiken van de 65-jarlge leeftijd zal volgende maand aan de h?er Jac. Bitter, ontslag worden ver leend als directeur van het gas- en waterleidingbedrijf. Hoewel het gasbedrijf een te kleine capaciteit heeft en de outillage van het bedrijf verre van modern is werden on der de leiding van de heer Bitter zeer gunstige resultaten bereikt. Daar de nieuwe fabrieksbaas de heer Kooij nog niet voldoende ingewerkt is. stellen E. en W, aan de gemeenteraad voor de heer Bitter voorlopig als advi seur aan het gasbedriif te handhaven. GEVRAAGD Gevr. betrouwbaar meisje, voor dag en nacht boven 18 J. Aanmelden: Zegtrustweg 9. Voorburg. Tel. 779259. El Meisje gevraagd voor de morgenuren. Eventueel tot 3 uur. Aanmelden: Veurseweg 76. Tel. 801, Voorschoten. Gevr. door rustig persoon, zit-slaapkamer of slaapkamer bij voorkeur ln klein gezin geen beroepspension Br. Bur. v, d. Blad No. 4909 k Accordeon niet 60. 80 of 120 bassen terstond contant te koop gevraagd. Brieven of briefkaart met merk, kleur en prils: P. v. d. Berg. Schalk Burgerstraat 414, Den Haag. Student zoekt per 1 Juni zit- en slaapkamer met ge bruik van telefoon en even tueel pension. Brieven met condities Bur. van dit Blad onder No. 4917 k. Gevraagd een bakkersleer ling of halfwas. Brood- en banketbakkerijH. C. v. Leeu wen. Blldorpstraat 21, Voorschoten. Jongen gevraagd, voor de tulnderil. Leeftijd 1620 Jaar, bij G. P. v. d. Hulst. RUndilk 264, Voorschoten. Gevraagd. net kosthuis voor werkman, van middelb. leeftijd. Brieven Bur van dit Blad onder No. 4949 k. Gezocht, door 2 meisjes studenten. 2 gestoffeerde of eedeeltelllk gemeubileerde zdt- slaapkamers met .kookgelegen heid. Zolderverdieping geen bezwaar. Blieven Bur. v. d. Blad onder No. 4979 k. «8 Flinke dienstbode gevraagd. AanmeldenRllneburgerweg No. 37. Lelden. B .Jong echtpaar zoekt 2 ka mers met keuken. Liefst om geving Lelden-Oegstgeest. In 't bezit bulsvestigingsvergun ning. Brieven Agent L. D., No. 3333, Oude Wetering. M Chili, student zoekt kamer met stookgelegenheld en stro mend water. Brieven Bur. v. cL Blad onder No. 4950 k. Gevraagd nette hulshoud ster. leeftlld 5060 Jaar. In tern, bij net persoon. P G. Br. Bur. v. d. Blad No. 4951 k AANGEBODEN Wastellen. wasketels, em mers enz. roestig of defecte bodem worden opnieuw ge galvaniseerd Vooraf prijsop gaaf. Bezorging gratis Ook vertinnen van melkgereed- schan. Vakkundig adres: A J. Hartwllk. Landbouwadres Nieuwe Beestenmarkt 7—9 Telef 26627 - 24013 „Roslne" geeft de hoogste prils voor goud. zilver en Ju welen. Grote keuze ln verlo- vinesrlneen. eouden. zilveren en verzilverde artikelen. Het adres voor alle reparatlën en uurwerken. Steen6traat 16. Telefoon 26854. Heren! Uw. gedragen hoed als nieuw 1 Sternen, nieuw lint en nieuw leer. binnen 8 10 dg. envakwerk! Van Velsen. Donkersteeg 3. Tel. 21406. B Dames! Uw gedragen hoed vervormen wil naar de nieuw ste modellen VIur en.... pri mal Ook strohoeden verven en vervormen! Van Velsen Donkprsteee 3 Tel 21406. Ook voor cr6pe schoenen ziln wij speciaal Ingericht. Dus laat ze repareren bil een vakman Schoenmakeril P. Pauw. Middelweg 19 A, Lelden. Telef 24759 Onder Rllkstoezicht gedlpl. schoen hersteller. Gekeurde Pootaardappelen. Eerstelingen en Eleenhelmers. belde klasse B en geklemd, tevens Noordelingen A en Eigenheimers en Bevelanders B gebaald, nog beperkt voor radig. Fa. van Klinken Aal markt 6. Tel. 20034. Gev. 1895 Wie zegt: .Kinderfoto's, denkt aan de Speciaalzaak Studio Koopman. Hor.isrracht 96. Drie verschillende brlef- keartfpto's voor f. 3 25. Elke foto ls „af". Voor du I venlief hebbers: groot tuinhek, z. g. a. n. tc koop aangebook Herders- I hond .7 mnd. en een klnder- I wagen ln ruil voor wandelwa- I gen. Te bevr. na 6 uur: I Grevenstraat 6. B Ter overname een licht grijs mantelpakje. 3840, zonder I punten, f 25Parkstraat 43 (De Kool). Aangeb. Jongensfiets 1. g. st. leeftijd 59 Jaar. Te bevr.: I Spaargarenstraat 24, Oegst- I geest (na 19 uur). I Rietmatten voor beschut ting. Ideaal voor een „zitje" in de tuin. Vlleland's Zaad- handel. N. Rijn 50. Tel. 20824 Bloembakken voor balkon, of serre. Ook onder Uw raam te bevestigen. Zie onze etalage W Er biedt zich aan een nette dienstbode, voor hele d<fgen of enige werkhuizen. goed kunn. werken en ls v. g. g. v. Br Bur. v. d. Blad No. 4918 k B Te koop graszoden. Bil grote en kleine hoeveelheden. Ook blokzoden. Mooi gras. Blllllke prils. J. J. Phlllppo. Ambon- straat 12 (Kool). Aangeboden bootje met buitenboordmotor, ln goede staat tegen elk aannemelijk bod Te bevr.: Vestestraat 146 B l eraar geeft les in Hawaiian tevens guitaar en xikelele en vormen van ensembles ln en kele maanden. Vlüege metho de. 2^ndt briefkaart. J. Over- meer. Koraingstr. 147, Den Haag. Vlaggenstokken lampions. kaarsjes, gegalvaniseerde was- tellen. wasketels, emallle ba- zarbakken. afwasteilen, ver gieten. melkkokers, waterpo's. koffiepotten, kop en schotels. dMeuners. dweilen, raagbol len. witkalk, tin-ton. borstel werk. kastpapier Dunalses, easkousen. ?asgla7en. „Deko" Mare 86. B Wastellen - Wringers. Ge galvaniseerde wasteilen. 70 cm zware kwaliteit 9.90 beperkte voorraad, wringers 27.50. wrin gerbox 12.50 wasketels 42 1. 9 75 wrlngerronen opnieuw beklfrion met garantie. Lan- cezaal. Stille Rijn 7, Telei. 26545. Ter overname, wegens ver trek, zonnescherm, breedte 1.80 m markies breedte 0.90 m.. beide ln goede staat. Rijn en Scbiekade 35. Tel 25408. Na 7 uur. B Te huur. eerste stand, bil tram, gem. flinke zolderkamer sas. stromend water. f.35.—. Geen echtparen. Brieven Bur. van dit Blad No. 4973 k. B Aangpboden 1 paar zwarte pumns (nieuw) m. 39. 1 zwar te mantel. 1 regenmantel mt 40. 1 new look rok geruit mt 40. Hoofdstraat 54. Leiderdorp Te koop mantelpak (grifs), kort Jasje en een llcht-bruln (lang Jasje), maat 42/44. Prils f. 30 per stuk. ln keurige staat Witte Singel 29 huls. Grasmachines. Laat Uw grasmachine slijpen, repareren en voorzien van speciale pal len bil het enige en bekende adres: J. J. L Verhoef. Uiter- steeracht 178. Tel. 26226. Onderdelen voorradig. B Te koop aquariumbnk 65 x 35 x 25 met bllbeh tafel en lamp. Haagweg 35 (2 x bellen) DIVERSEN B Woningnill Amsterdam- Lelden. Aangeb. benedenwo ning Watergraafsmeer f, 45. Gevraagd woning max huur prijs f. 35. Brieven Llnnaeus- oarkweg 141 hs. Amsterdam. W Huwelijk, Weduwnaar P.G.. 62 werkman, zoekt kennis making met nette vrouw 50 —60 J eventueel als huis houdster. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 4916 k. SLEUTELTJES worden dagelijks opgenomen, wanneer voldoende ruimte beschikbaar is. Ze mogen hoogstens 30 woorden groot zijn (een woord maximum 12 letters) De prijs bedraagt f 1 -50 bij vooruil betaling Een bewijsnummer (10 cent> U niet ln de nrils Inbegrepen Porto voor toezending num mer brieven 20 cent extra.

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 6