Schitterende Nederlandse zege op Franse profs Franse B-ploeg nam te Bordeaux wraak „SYSTEEM" WERD AAN DE KANT GEZET Timmermans debuteerde met drie doelpunten Boeiend en verblijdend fris spel UIT DE KLEEDKAMERS Arie de Vroet: de faam van de tegenstander inspireerde ons MAANDAG 25 APRIL (Van onze sportredacteur) De fameuze Franse profs, wier komst Ln ons lage landje met ernstige be zorgdheid werd tegemoet gezien, zfjn Zaterdagmiddag in het FeUenoord- stadion verslagen. Kansloos verslagen door het Nederlandse amateur-elftal, dat reeds bjj voorbaat als toekomstig slachtoffer van de Gallische voetbal- reuzen was gedoodverfd. En het was geen toevalsoverwinning, geen be nauwde zege met één puntje verschil, maar een victorie met kloeke cyfers, die allerminst geflatteerd was. Want ons nationale elftal speelde zeker een klasse beter dan zijn tegenstanders. Het was boelend en verbiedend fris spel wat de Oranje-mannen de duizenden in 't zonovergoten stadion lieten zien, spel, dat in menige fase van de strijd herinnerde aan de glansperiode van dat beroemde voor-oorlogse Hollandse team, waarin Bep Bakhuis, Kick Smit en Leen Vente, triomphen vierden. Het Nederlandse elftal speelde deze middag het spel, dat wy eigenlijk van de Fransen verwacht hadden: tech nisch hoogstaand, qua plaatsen uitste kend en in combinatie in één woord: af. En naar onze mening is deze fraaie prestatie in de eerste plaats te danken aan het loslaten van het „systeem"! Wel hield men in de defensie vast aan. liet driebackspel en dat was met het oog op de snelle Franse vleugel spelers alleszins gewenst, maar van het beroemde „magische vierkant" viel in deze wedstrijd niets meer te bekennen. En dit experiment misschien lag het wel niet in de bedoeling van de T.C. is bijzonder goed geslaagd. De voor hoede en in de middenlinie vooral Van Schijndel, improviseerden er lustig op los en er werd door elke voorhoedespe ler naar hartelust gezworven. Zo zagen wij bijvoorbeeld midvoor Brandes een tijdlang op de linksbuitenplaats opere ren, terwijl Lenstra zolang de honneurs als aanvalsleider waarnam. Zelfs inval ler Van Overbeek ging aan dit spelletje meedoen, nadat hij eerst de kat uit de boom had gekeken. En dan zullen wij van zulke „geboren" zwervers als de brilliante Faas Wilkes en debutant Timmermans maar zwijgen. In de middenlinie speelde Van Schijndel naar believen aanvallend of verdedigend, naar dat het beste uitkwam. Zelfs heb ben wij de lange SVV-er als rechtsbin nen en de linksbinnen zien fungeren, waarbij hij nog op het Franse doel schoot ook. Er viel voor de Fransen dan ook geen touw aan vast te knopen, maar het verbazingwekkende was, dat uit deze „geordende wanorde" een uitstekend combinatiespel geboren werd, met ver rassende vondsten, waartegen de toch al niet zo hechte Franse defensie vol komen machteloos stond. En toen ons elftal merkte, dat het lukte, dat de morele kracht van dit Franse team ge broken kon worden, toen groeide de prestatie van menig speler boven het normale uit. De vreugde zich in het spel te kun nen uitleven, alleen en vooral teza men, werd de basis voor de daveren de zege op een tegenstander, die star vasthield aan een systeem, waarin de sprankelende Franse geest, welke iedereen verwacht had te zullen aan schouwen, was gedood. De Franse ploeg is ook in andere op zichten tegengevallen. Zeker, Tie trap- techniek van de Tricolores was mis schien wel iets beter dan van onze spe lers. Maar waar was die fameuze Fran se techniek? Spelers als Faas Wilkes, Van Schijndel, Lenstra en Terlouw deden in technisch opzicht absoluut niet voor de Fransen onder; zij waren zeker zo handig, zo niet handiger, met de bal, zo behendig met het lichaam als de weinige uitblinkers in het Franse team. En waar was dat dodelijke wa pen van de „haantjes", het alles be heersende tempo? Na de in zeer hoog tempo gespeelde eerste helft, waren wij bang, dat de beter getrainde beroeps voetballers het in uithoudingsvermogen zouden winnen. Maar de lichamelijke conditie van de Oranje-mannen viel bijzonder mee en die van. de Fransen tegen. SENSATIONEEL BEGIN. Zo goed als het in de Nederlandse voorhoede ging, zo weifelend was in de eerste helft het optreden van de defen sie. In het begin zag het er dan ook niet naar uit, dat Nederland deze wed strijd zou gaan winnen. Binnen één minuut na de aftrap, nadat eerst Abe Lenstra de Franse doelman met een hard schot op proef had gesteld, pas seerde de Franse midvoor Barratte de aarzelend ingrijpende Terlouw en on danks een wanhopige duik van De Munck vloog de bal in de Nederlandse touwen. Geen bemoedigende ouverture. En zelfs toen de kansen keerden, toen Timmermans, na een formidabele uit trap van De Munck, waaruit de bal via het hoofd van Brandes bij de Hagenaar terechtkwam, kalm en beheerst de ge lijkmaker had gescoord en 5 minuten daarna, na prachtig solowerk van Wil kes, de jonge ADO-speler Nederland de leiding had gegeven, bleef het geducht in de Nederlandse defensie rammelen, Schhvenaar, geschrokken door het eer ste Franse doelpunt, trok, met de be doeling Terlouw bij te staan, steeds naar binnen, waardoor de snelle Gabet op de rechtervleugel nogal eens te veel vrij heid genoot. Aan de andere kant was ook van Bun onzeker begonnen en het was maar goed, dat van het snelle doortastende spel van de Fransen na het eerste kwartier niet veel meer te merken was. In het middenveld was Van Schijndel de grote man. Telken male zette hij met goede passes de Oranje-aanval aan het werk. Een kwar tier voor de rust kreeg Abe Lenstra, die al veel goede dingen had laten zien, een kans op een presenteerblaadje, maar uit de goede pass van Timmermans wilde de Friese crack het te mooi doen en schoot de bal naast Even later gebeur de Timmermans hetzelfde, zij het onder heel wat moeilijker omstandigheden. Nu was het doelman Vignal, die mét een moedige duik onheil voorkwam. Het laatste kwartier voor de rust was ge heel voor het Nederlandse elftal. De voorhoede leek een goed geoliede ma chine en met verbluffend gemak gleden Wilkes, Lenstra en Brandes langs de wat trage backs Marche en Salva. De Nederlandse achterhoede had zich in middels hersteld, vooral Terlouw had weer alle zekerheid teruggekregen, waardoor tevens het spel van het duo Van BunSchijvenaar betrouwbaarder en rustiger werd. Kort nadat De Munck een lastige schuiver van Prouff onschadelijk had gemaakt, verrichtte debutant Tim mermans het wonder van de hattrick. Er waren nog vier minuten te spelen, toen Van Schijndel de bal prachtig vrijmaakte. Brandes kreeg zijn pass bij de hoekvlag te pakken en gaf een voorzet, waaruit de bal ineens werd doorgeschoven door Lenstra vlak voor de voeten van de schietklaar staande Nederlandse linksbinnen. Nog trachtte Vignal het schot te stoppen, maar het was al te laat. 31 voor Oranje. FRANSEN SPEELDEN ZONDER FANTASIE. Wie dacht dat de Fransen ln de twee de helft uit een ander vaatje zouden gaan tappen, had het mis. Hun spel bleef zonder enige fantasie en het was niemand duidelijk waarom zij bleven volharden in het systeem van een drie mansvoorhoede. Tegenover de nu trap- vaste oranje-defensie was dit een grote tactische fout. Het Nederlandse spel bleef hoog van tempo en de aanvallen waren bijna al tijd goed van opzet en afwerking Als een mes door de boter sneden de Hol landse attaques door de Franse verde diging. Na 11 minuten volgde het mooiste doelpunt van de wedstrijd. De Vroet had de bal dicht bij het Nederlandse doelgebied vrijgemaakt en passeerde afgemeten naar de oplopende Schij venaar, die op zijn beurt het leer in eens doorzond naar Lenstra. Een schijnbeweging van de Fries deed een grote opening ontstaan en precies door dit gat sneed een lange center naar de vleugel. Wilkes had dit allemaal voelen aankomen en op de hielen ge zeten door Marche snelde hij op het Franse doel af. Nog voor hü zich wer kelijk van de Fransman losgemaakt had, vuurde hij in volle ren van 20 meter afstand zo'n hard schot af, dat de Franse doelman tevergeefs uitviel. (4—1). Het stadion juichte behalve het klei ne hoekje waar duizend Franse suppor ters een plaatsje hadden gevonden en alleen nog maar blijk van hun aanwe zigheid gaven door een fluitconcert, dat bij elke mislukte poging van hun „fa vorieten" om de achterstand te verklei nen. werd ingezet. Deze pogingen waren trouwens niet zo talrijk en zeker niet zo fel meer. want een achterstand van vier doelpunten leek de „Haantjes" toch te veel om tegen een in alle onderdelen superieur oranje-team in te lopen. De Fransen gingen zich nu voorname lijk op de verdediging toeleggen tenein de te voorkomen dat de Nederlandse overwinning nog groter zou worden. In deze opzet zijn ze geslaagd al is dit slechts een twijfelachtig succes. Toch hadden zij hierbij geluk, want de Ne derlandse voorhoede speelde dat het 'n lieve lust was. Nadat nog eerst Wilkes en daarna Timmermans het houtwerk be proefd hadden, floot scheidsrechter Franken, die de sportieve wedstrijd cor rect geleid had, het einde en verliet een gelukkig en blij Nederlands elftal naast een geslagen en verrast Frans team het veld. verricht. Het waren vooral zijn geraf fineerde passes, die voortdurend ver warring stichtten in de Franse defensie HULDE. Hulde en lof verdienen de Rot terdamse verkeerspolitie en het personeel van de Maastunnels, die er voor zorgden, dat de automobi listen en motorrijders zonder ver traging in het Feyenoord-Stadion arriveerden. De Rotterdamse politie heeft, wij zouden het haast noemen op Amerikaanse wijze gewerkt. Boven de voornaamste toegangswegen cirkelde een vliegtuig, waaruit een Inspecteur draadloos met de grondposten in verbinding stond om te waarschuwen waar extra personeel verlangd werd. Ook het uitstekende Harmonie corps uit Culemborg, dat de be zoekers in afwachting van de grote strijd met pittige marsmuziek be zig hield, verdient grote waarde ring. Bij twee van de vier doelpunteh speelde hij een voorname rol. Van Overbeek, op het laatste moment naar Rotterdam geroepen, had in de eerste helft moeite zich aan de interland-sfeer aan te pas- PAARDENSPORT Dr A. H. ten Cate nationaal ruiterkampioen PRINS BERNH \RD EERSTE BIJ DRESSUURPROEVEN. Op de terreinen van Kasteel Hoeke- lom en het landgced De Hindekamp by Ede werden Zaterdag wedstryden ge houden om het Nederlands kampioen schap terreinryden 1949. Prins Bern- hard behoorde tot de deelnemers. Om streeks half een arriveerden de Prin sesjes Beatrix en Irene, vergezeld door Prinses Armgard. By de dressuurproe- ven, die des voormiddags werden ge reden. werd de Prins op ..No No Na nette" eerste met 104.82 punten, tweede werd D. Siem Jr. (Zuid Hollandre Jachtvereniging) op „Flying Cloud" met 93.63 punten. Op het landgced De Hindekamp werd des middags de cross country (3000 m) gereden, een prachtig parcours met tal van natuurlijke hindernissen. Uitslag: 1. Ritmeester b.d. J J. Gruppeiaar (Zuid Veluwse Jachtvereniging) op „Peter Pan Two", tyd 5.55 minuten, 258punt. 2. J. Henson (Tilburgse Rtj- verenis'ng „Hippos".) op Micky" tyd 5.60 min. 257 punten. 3. Dr A. H. ten Cate (Zuid Veluwse Jachtvereniging) op „Unique de Genval" tyd 5.82 min., 250 punten. Prins Bernhard werd we gens cverschryding van de tyislimiet uitgeschakeld. Om 4 uur nam ten slotte het spring concours op Hoekelom een aanvang. Uitslag: 1. W. Linthorst (Zuid Ve- luwse Jachtvereniging) op „Ouragan" nul fouten. 58 seconden. 2. dr P. Deth- mers (Zuid Veluwse Jachtvereniging) cp ..Lady Bay" nul fouten, 29 seconden, In het eindklassement bezette dr A. H. ten Cate cp „Unique de Genval" de eerste plaats met 442.05 punten. Hy Werd derhalve kampioen van Neder land, Als tweede eindigde Ernst v. Loon op ..Spring Steil" met 439.15 punten. Derde werd ritmeester b.d. J. J. Grup peiaar op „Peter Pan Two" met 435.85 punten. Courses Duindigt VERRASSENDE ZEGE VAN EXC. BREWER. De uitslagen van de gisteren te Duin digt gehouden draveryen luiden: Bretteur-prys, afstand 1580 M. 1. Lion (J. de Vlieger), tyd 2.23.7 (1.33.3); 2. Lehigh Volo (T. A. v. d. Veen), 3. Mas ter Axkit <W. H. Geersen). Totalisator winnend: 2.60, pl.: 1.40, 2.20, 150. Brother Hanover-prijs. afst 1540 M 1. Narciso v. Zora (W. H. Geersen), tyd 2.25 (134.2); 2. Nora Major (J. v. Leeuwen Jr.); 3. Nevada L (R. W. Laarman). Totalisator: winnend: 1.20, plaats: 1.20, 1.80, 5.60. Bobichon-prys, afstand 1940 M.: 1. Mac Kinley (H. de Vries), tyd 2.55.6 (1.32.4); 2. Kallda (W. Leeuwenkamp): 3. Luck Heny <J. M. v. d. Berg);. Tota lisator winnend: 3.80, plaats: 2.20, 2.70, 1.60. Baron Silver-prys, afstand 2040 M.: 1. Lucky Saint <F. Arzbach), tyd 3.01.8 (1.30); 2. Juno Vita <W. H. Geersen); 3. Lucky Fanfare (Ph. Knynenburg). Totalisator winnend: 19.90, plaats: 7.50, 1.50, 1.70, Bsgonia-prys, afstand 2140 M. inter nationaal. 1. Exc. Brewer (H. C. ten Ha gen), tyd 3.06.2 (1.26.2); 2. Harrie Scott (W H. Geersen); 3. Guy Hanover (W. Leeuwenkamp). Totalisator winnend: 14.50, plaats: 2.70, 3.20, 5.10. Rennen: Voorjaarsprijs, afstand 2000 M. 1. Etoile du Nord <H J. v. d. Kraats) 2.14.2; 2. Quallssa (J v Yperen); 3. Con stance (J. Heast;). Totalisator winnend: 2.20, plaats: 1.80. 2.50. April-prys, afstand 1600 M.: 1. Funi- culaire (A. E. Selens) 1.49; 2. Chanson d'Amour (J. M. A. Dekkers) 3. Som- breffe (A. Mc Leod). Barcaldine-prijs. 1. Marlotta (H. PUe) 131.4; 2. Karlna <J. v. Yperen); 3. Me- tropole Palace II <J Heast). Totalisa tor winnend 3.30. plaats 1.70 en 1.70. Totale omzet f. 64.596. Het zegevierend Nederlands elftal - Staande van links naar rechts: Van Overbeek. Van Schijndel, De Munck, Terlouw. De Vroet. Van Bun, Zittend van links naar rechts: Schyvenaar,Timmermans, Brandes. Wilkes. Lenstra. WILKES, TIMMERMANS EN VAN SCHIJNDEL DE BESTEN. Wanneer wij uitblinkers in het Ne derlandse elftal noemen, verdient Faas Wilkes de ereplaats. Keer op keer bouw de hy vanaf het middenveld prachtige aanvallen op en telkenmale passeerde hy met verbluffend gemak tal van Fransen, chaos en paniek achterlatend. De Rotterdammer speelde een brillante wedstrijd en trok zich van de roem van zyn tegenstanders niets aan. Direct na hem mogen Timmermans en Van Schy'ndel in één adem genoemd worden. Debutant Timmermans scoorde drie prachtige doelpunten. Een geweldige prestatie van de Hagenatr, wiens groot ste verdienste Is, dat hy steeds opduikt waar hy nodig is. Van Schyndel, de grote technicus was heer en meester op het middenveld, zijn opstellen voortref felijk en zyn fantasie opgelofehjk. Ook Abe Lenstra heeft weer uitstekend werk sen, maar na de rust kwam hy er beter in en zyn voorzetten waren toen vaak op maat. Met genoegen hebben wU ook kunnen constateren, dat Brandes heel wat beter was dan tegen België. De Feyenoorder was veer actiever en met wat minder pech had ook hy wel een doelpunt ge scoord. Zijn spelverdelen blijft echter nog een zwak punt. Terlouw maakte direct na de aanvang een fout, hetgeen een doelpunt kostte, doch de Krimpe- naar herstelde zich later en was toen weer de bekende rots in de branding. Ook Schyvenaar en in iets mindere mate De Vroet en Van Bun mogen op een zeer goede wedstrijd terugzien. De Munck was een waardige plaatsvervan ger van Kraak. Veel moeilijk werk heeft hij niet gekregen, de Fransen schoten hoofdzakeiyk van verre afstand. Doch wat hy te doen kreeg, verwerkte de man uit Sittard rustig en stijlvol. Handen worden gedrukt, gelukwensen doen de ronde, Karei Kaufmann heeft sleohts zorg voor zyn jongens, Boeljon rookt ziin piip. Jan Thomee kijkt naar de beentolessure van Van Overbeek, Lot- sy is in een wel zeer vrohjke bui en poei ert alle Franse journalisten af, zeggende dat hij geen Frans spreekt. In een rustig hoekje van de kleedka mer zit de voorzitter van de keuze-com missie. Herberts. Zyn oordeel hebben wy genoteerd. Ik ben te vreden, aldus de K.C.-voorzitter. met de wyze waarop De Franse achterhoede geslagen! Het derde doelDunt van Timmermans Dc.-'m.-.n Vignal kiikt met open mond de bal na. No 4, Marche. spil Jonquet en Salva (no 3). In de inzet: Timmermans; de succesvolle debutant. onze jongens de reputatie van het Fran se profvoetbal tot de juiste proporties hebben teruggebracht. Onze tactiek was er voor te zorgen, dat de spelers op geen enkele wiize zouden kunnen worden be ïnvloed door de allure van het Franse voetbal op zyn best. Dat moest het Ne derlands elftal zijn tegenstanders van het eerste moment af beletten. En daar om was de opdracht gegeven: probeer het moreel van de Franse ploeg te bre ken. Breng je tegenstanders in verwar ring. ontplooi je spel zoals je dat zelf het liefst zou willen doen en wat de de fensie betreft: dek je mannetje en zorg dat er geen doelpunten worden ge maakt. In defensief opzicht dus niets nieuws, wat de taak van de voorhoede betrof dus iets anders. En het tere punt. het moreel van de Fransen werd gebroken en dat is voor mij de grond slag geworden van de prachtige over winning. Uitblinkers?, vroegen wij. Herberts schudt het hoofd, ziin ploeg heeft magnifiek gespeeld, waarom na men noemen. Maar hii heeft hoe langer hoe meer plezier gekregen in Van Sohiindel. de nieuweling Timmermans heeft de hattrick verricht en dat voor I een ..jochie" van 19 jaar; doelman De I Munck was een goede vervanger van i Kraak: en Terlouw heeft zich na een aarzelend begin schitterend hersteld. Aanvoerder De Vroet denkt even na. als wii hem vragen, of hij dit spel van de Fransen had verwacht. Weet je. zegt hij. als me iets is mee gevallen. dan is het deze ontmoeting. Waren dat nu de grote profs, waar de kranten zo vol van stonden? Wat dat nu dat fameuze Franse spel. dat na Rijssel tot ons was doorgedrongen? We hadden niets te verliezen de grote faam van de tegenstanders inspireerde ons. het was een prikkel om zo goed mogeliik uit de hoek te komen, en dat is gelukt ook. Zeker, individueel waren de Fransen eoed. maar er zat eeen leven in. het was morsdood, de ploeg hing als los zand aan elkaar. En watr zij niet hadden, zei De Vroet, dat hadden wy. FRANSEN TERNEERGESLAGEN In de Franse kleedkamer heerste be grijpelijkerwijs een sombere stemming De heer Gaston Barreau maakte een zeer gedeprimeerde indruk Hii schreef de nederlaag van z'n ploe7in de eerste plaats toe aan de onvoldoende physieke coditie van sommis-* spelers, een gevole van het lange en zware seizoen. En voorts hadden de Nederlanders uitste kend gespeeld, met naar zyn mening Onze reserves met 5-0 verslagen De Franse B-ploeg heeft gisteren te Bordeaux geducht wraak genomen voor de dikke nederlaag die het Fran se nationale team te Rotterdam leed. Met niet minder dan 50 werd het Nederlandse B-elftal geslagen. Het stadion was goed bezet toen de B-ploegen van Frankrijk en van Ne derland het veld op kwamen. De Fran sen wonnen de toss en de Nederlanders, in blauwe hémden en zwarte broeken gestoken, trapten af. De leiding berust te bij de Portugees Costas. De gasten trokken onmiddellijk ten aanval en dwongen een corner af. Rechtsbuiten Walter plaatste de bal zui ver voor doel, de spil Gregoire, die naar voren gekomen was, zette zijn hoofd er onder en het was 10, precies dertig seconden na de aftrap. De Haantjes bleven in de meerderheid, ze liepen storm op het doel van Landman, die maar net op het nippertje een schot van Walter onschadeiyk kon maken. De Nederlandse achterhoede kreeg het nu zwaar te verduren, speciaal door toe doen van de Franse linkervleugel. Maar ze gaf geen krimp en toen de situatie op een gegeven moment zeer critiek werd, liep Landman zijn doel uit en maakte zich van de bal meester. Het was evenwel uitstel van executie want de Fransen kwamen telkens terug en in de 16e minuut moest Landman zwichten voor een kogel van Strappe. En in de 21e minuut ontsnapte de snelle Van Dooren aan zyn bewakers, passeerde op het juiste moment naar Walter en deze maakte geen fout: het was 30 voor de Fransen. Het Franse overwicht hield aan. onze achterhoede zwoegde en probeerde met lange trap pen het spel te verplaatsen, maar de aanval kon ondanks alle goede wil niet tot ontplooiing komen. Pylsnel flitsten de Franse voorwaartsen, keurig combi nerend steeds weer door onze verdedi ging. In de tweede helft zetten de Fransen dadeiyk hun offensief voort. Zo groot werd de druk. dat doelpunten niet kon den uitblijven. In de tweede minuut kreeg Strappe de bal even vry en met een geweldig schot wist hy Landman voor de vierde maal te passeren. Daar- by bleef het niet want bij een nieuwe stormloop maakte Van Dooren er twee minuten later 50 van. Daarna deden de gastheren het kal mer aan en kwamen onze landgenoten, die de moed niet lieten zakken, meer aan het woord, Een veelbelovende aan val strandde op Pascual en even later kopte Köneman een voorzet van Schaap over de lat. Er was nu geen sprake meer van een Frans overwicht en by een langdurige worsteling voor hun doel mochten de Fransen van geluk spreken Wilkes en.doelman De Munck als uit blinkers. Ook aanvoerder Prouff noem de Wilkes het eerst, daarna Timmer mans en ook Van Schyndel. een virtu oos wien deze middag al'es lukte. De overwinning was volkomen verdiend. De oud-international Paul Nicolas, die een kwart eeuw geleden als midvoor de ..Haantjes" naar menige zege voerde, was uiterst beslist in zijn mening: de Dloee die het beste voebbal speelde heeft gewonnen. ..In alle mogelijke opzichten waren uw spelers superieur: in snelheid. in positie-kiezen, in balcontrdle. in het dribbelen, in het maken van schijnbe wegingen. in opportunisme in schot vaardigheid. noemt u maar opde onzen werden overspeeld en overklast, en dat ligt m.i. ook aan het systeem. De taak van de binnenspelers is de mld- »voor te helpen, niet te verdedigen. Wat kon een aanval van drie man beginnen tegen een zo solide en hardnekkige ach terhoede als die van de Nederlanders?. Wie de besten waren? NatuurUlk Wil kes. Timmermans en Van Schijndel. Luclen Balblin. eveneens ex-interna tional en voetbalsoecialiteit van ver schillende Fransp bladen, was het hier mee volkomen eens ..Of ik de ciifers ge flatteerd vind? Goeie genade neen Als ik denk aan die drie of vier kogels teeen lat en pale*-" ben ik blij dat het bil 41 eebieven is." De Fransen hebben geen verontschul digingen gezocht voor hun nederlaag, ph waren evenmin terughoudend met hun lof voor het spel van de Nederlandse oloee als eeheel en voor dat van de uit blinkers. Wat de eigen soelers betreft toonde men zich meer eereserveerd. Nie mand had volkomen aan de verwach- tineen beantwoord, de meesten hadden zeer teleurgesteld Prouf. Marche en. ln het beein van de wedstriid Barstte en Gabet. waren noe de minst zwakken In de slechtste wedstriid die het Franse elftal na de oorlog gespeeld had. dat de bal nog werd weggewerkt. Nog enkele keren moest doelman Lo- rius ingrijpen, toen verloor de stryd zyn scherpe karakter, het tempo daalde aan beide zyden en het einde kwam met een 50 zege voor de Fransen. In het algemeen kan gezegd worden dat de Nederlanders zonder uitzonde ring gespeeld hebben voor wat ze waard waren maar dat ze niet opgewassen ble ken tegen de sterke Franse B-ploeg waarin spelers zitten van ongeveer de zelfde klasse als de leden van het A- elftak Voorlopig Nederl. Zaterdag elftal samengesteld ZATERDAG OEFENWEDSTRIJD TEGEN PERNIS. Het voorlopig Nederlands Zaterdag elftal speelt op Zaterdag 30 April as. te 5 uur een oefenwedstryd tegen het Pernisse elftal op het terrein van de vereniging Excelsior te Pernis. De sa menstelling luidt als volgt: Doel: Vrijenhoek (J.A.C.) Achter: Wilhelm (SNL) en Van Maa- nen (Excelsior P). Midden: De Best (Quick Boys), Mar- kensteyn (Oranje Wit) en Bouwens (AMVJ). Voor: Lagendyk (Ornas), Schaap (Quick Boys), Kroesbergen (DOVO'i, Verdoes (Quick Boys) en Van der Bend (Be Quick '28). Reserves: Van Gelderen (ZWSH).No- teboom (Noordwyk), Vennink (Sparta E), Van Harselaar (Sparta E), De Haas (Excelsior M). Portsmouth Engels voetbal kampioen HOOP VOOR LEICESTER CITY. Portsmouth wist Zaterdag het En gels voetbal-kampioenschap in de wacht te slepen door Bolton Wan derers met ir—1 te verslaan, terwyl haar meest geduchto concurrenten Newcastle en Manchester het niet ver der dan tot een gelük spel konden brengen. Zo heeft Portsmouth dan toch een vergoeding gekregen voor de nederlaag in de halve finale voor de Cup. Het suc ces is voor een groot deel te danken aan het goede teamwork en het enthousias me, waarmee steeds werd gespeeld. Toch heeft Portsmouth ln het team geen be paalde uitblinkers en er werden geen fantastische bedragen betaald op de transfer-markt. De stand in de onderste regionen der eerste divisie is nog steeds ingewikkeld. Middlesbrough en Preston North End slaagden er in een kostbaar puntje in een uitwedstrijd te behalen. Hudders- field en Sheffield United daarentegen verloren op eigen grond. Leicester City, de cupfinalist, heeft 'n beetje hoop gekregen om haar plaats ln de tweede divisie te behouden, zy ver overde een waardevolle punt op Ply mouth. dat ook aardig ln het nauw zit. (1—1). Hier volgen de uitslagen: Arsenal-^-Chelsea 1—2, Aston Villa Stoke City 2—1, Blackpool—Middles brough 1—1. Bolton Wanderer>—Ports mouth 1—2. Derby County—Birming ham City lj0, Huddèrsfield Town— Everton 1—1, Liverpool—Newcastle Uni ted 1—1, Manchester United—Preston North End 2—2, Sheffield Unlted-Burn- ley 0—0, Sunderland—Charlton Athletic 10, Wolverhampton Wanderers—Man chester City 1—1. AUTOMOBILISME VOOR DF VIERDE MAAL WON BIONDETTI DE 1000 MIJLEN RACE. De 1000 myien race van Brescia naar Rome en terug is gewonnen door de Ita lianen Biondetti en Salanl met een 2000 cc. Ferrari, zy maakten een tyd van 12 uur 7 minuten 5 seconden, wat een gemiddelde snelheid van 113 km. 456 per uur betekende Dit was de vierde over winning van Biondetti en zyn derde zege in successie. In de touringklasse wonnen de Britten Geoffrey Healy en Wisdom met een Healy. Hun tyd was 14 uur 24 minuten 3 seconden. Er zijn ln deze uiterst zware race he laas twee ernstige ongelukken gebeurd. Op de brug over de Mella te Manebrio, r.iet ver van Brescia, is de Healy van de Britse coureurs Cohen Hughett tegen het trottoir gereden en omgeslagen. Hughett werd op slag gedood en Cohen ernstig gewond. Een andere wagen, waarin de Italianen Nicosia en ManelU zaten, is te Cecina door de borstwering gereden en in de rivier gevallen. Manelli liep een schedelbreuk op, Nicosia kwam met de schrik vry.

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 7