Laatste Berichten De Italiaanse reis van Engeland's jongste koningsdochter UIT BE RIJNSTREEK Beurs van Amsterdam VRIJDAG APRIL Prinses Elizabeth vierde haar 23ste verjaardag. (Van onze Londense correspondent). Prinses Elizabeth en prinses Marga ret Rose treden hoe langer hoe meer op de voorgrond, nu de koning door zijn ziekte voorlopig van alle openbare func ties moet afzien. De beide prinsessen, die zijn representatieve taak thans heb ben overgenomen, verheugen zich door hun toenemend contact met allerlei personen en instellingen in een grote populariteit. Prinses Elizabeth Is gisteren 23 jaar geworden. Zonder overdrijving kan wor- -den gezegd, dat zij een van de hardst verkende jonge vrouwen in Engeland is. Haar agenda is altijd vol. Naast haar nooit eindigende officiële plichten wijdt zU zoveel mcgelljk tijd aan de zorg van prins Charles, die een flink groeiende uit de kluiten gewassen baby is. zoals uit de pas gepublioeerde foto's is af te leiden. In de eerste helft van Mei zullen prinses Elizabeth en de hertog van Edinburgh voor het eerst hun eigen wo ning in Clarence Hohse betrekken. Dit is een van de grote achttiende eeuwse gebouwen aan de Hall, de brede door het St. James Park begrensde verkeers weg. welke van de Admiraliteitspoort bii Trafalgar Square recht op Bucking ham Palace aanloopt. De prinses en de hertog zullen daar hun eigen vertrek ken bezitten, benevens een aantal prachtig ingerichte ontvangstzalen voor officiële gelegenheden. Er zullen twin tig bedienden zijn, de helft van het aantal, dat vroegere bewoners van het huis in hun dienst hadden. Prinses Margaret heeft de afgelopen weken een reeks bezoeken gebracht aan bedrijven en instellingen van grote ver scheidenheid, die bedoeld waren om haar het openbare leven zo grondig mo gelijk te leren kennen. Zij woonde zit tingen bij van de kinderrechter, luis terde naar debatten in het Lagerhuis, bezichtigde het politiehoofdkwartier van Scotland Yard. was er getuige van, hoe een dagblad tot stand komt en bezocht de haven, een filmstudio en een electri- sche centrale. De reis van vier weken, welke zij door Italië zal maken, is haar tweede bezoek aan het vaste land van Europa. Haar eerste bezoek gold ons land. waar zij vorig jaar de inhuldiging van koningin Juliana bijwoonde. In Rome zal de prinses door de Paus in audiëntie worden ontvangen. In Flo rence zal zij het muziekfeest bijwonen. Verder gaat zij o.a. naar Pisa, Milaan en Venetië. zy kent reeds een weinig Italiaans. Aangezien het een particu liere reis is. kan de prinses niet meer dev.ezen meenemen dan ieder ander, namelijk voor een tegenwaarde van 50 pond sterling. Zij zal dan ook hoofd zakelijk bij vrienden en kennissen van de koninklijke familie logeren. De Ita lianen verheugen zich zaer over de komst van de prinses. Zij beschouwen haar verblijf als een vergoeding voor de teleurstelling, veroorzaakt door het feit. dat prinses Elizabeth en de hertog van Edinburgh destijds moesten afzien van hun plan om een gedeelte van hun hu welijksreis in Italië door te brengen. Prinses Margaret zal op 27 April per vliegtuig te Napels arriveren en de eerste week op Capri verblijven. Van Italië zal zij per auto naar Zwitserland vertrekken. HET OPEN-DEURWERK. In navolging van enkele andere ge meenten in ons land, zal thans ook hier ter stede het" open-deurwerk vanwege het bijzonder kerkewerk. der Ned. Herv. Gemeente ter hand worden genomen. Dit werk. dat zich over heel de gemeen te zal uitstrekken, zal in wijk II der N.- H. Gemeente worden aangevat. Het cen trum van heel de arbeid wordt voor lopig ondergebracht in de consistorie der Pieterskerk. Zoals bekend is ds W. H. Kelder met de leiding van- het bij zonder kerkewerk belast. GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Gisteren zijn voor het echtpaar A. Buis— Koning de gouden -huwelijksda gen ingegaan. Bruid en bruidegom, wo nende aan de Haarlemmerweg 26. mo gen oo een gelukkig huwelijksleven te rugzien. Zij genieten beiden een goede gezondheid en worden door hun drie kinderen en 7 kleinkinderen met liefde otiirlngd. Afkomstig uit Overijsel; waar de bruidegom lange jaren werkzaam was bij de houthandel van de firma Loos te Blokzyl, vestigden zij zich in 1920 ln onze gemeente, waar de heer Buis tot 1933 in dienst is gèweest bij de houthandel van de Gebr. Van Hoe ken. De bruidegom, die niet alleen in Blokzijl, doch ook in de Ned. Herv. Ge meente te dezer stede een kerkelijk medelevend persoon is, bekleedde ruim 40 jaar een kerkelijke functie, waarvan plm. 13 jaar als ouderling van ds M. J. Punselie. Ook in het Christelijk orga nisatieleven is hij een bekende figuur Zo was hij niet minder dan 26 Jaar be stuurslid van de Chr. Nat. Werkmans bond, terwijl hij bij de opheffing van deze bond welke in Leiden bleef voort bestaan onder de naam van Chr. Werk mansbond. werd belast met de leiding van deze organisatie, die nog geregeld eens per maand bijeenkomt Voorts had ook het politieke terrein zijn aandacht, waartoe hij zich bij de C.H.U. aansloot, Belangstellend in ai hetgeen zich op het wereldtoneel afspeelt, ontvangen bruid en bruidegom hun voorlichting uit ons blad. dat zij in de loop der jaren als een trouwe vriend zijn gaan beschouwen. Bij de vele gelukwensen, welke dit gouden echtpaar in de komende dagen zal ontvangen (5 Mei valt de eigenlijke trouwdag) voegen wij gaarne de onze. Zij leven nog lang en gelukkig! NOG EEN GOUDEN ECHTPAAR. In het rustige Barend van Namenhof iHoefstraat) gaat ook het echtpaar J. B, Viele-Van Buuren zijn gouden bruids tijd tegemoet. Woensdag 27 April wordt de dag van ondertrouw herdacht, ter wijl zij 10 Mei 50 jaar getrouwd zullen zijn. Ook dit echtpaar, de bruid is 71 en de bruidegom 74 jaar, mag zich nog in een goede gezondheid verheugen. Hun nakomelingschap bestaat uit 5 kinderen en enige kleinkinderen, die er in de ko mende weken zeer zeker voor zullen zorgen, dat vader en moeder niet wor den vergeten. De bruidegom, die vele Jaren met zijn vader in het schilders vak heeft saamgewerkt. is op latere leeftijd gedurende 23 Jaar als schilder bij het Openbaar Slachthuis werkzaam geweekt. Vele goede wensen vergezellen ook dit eouden echtpaar op zijn verdere levenspad VISSERIJBERICHTEN SCHEVENINGEN. 22 April. Besommln- oio rS(-H 7 f.6500; SCH 63 f.5200: SCH fW 4730: SCH 305 f.4100; SCH 10 f SCH 38 f- 430; UK 105 f 300; SL 36 SL 47 f 650; SL 31 f.960: SL 6 '-«O; SL 16 f 120; SL 8 f,80: OD 8 i OD 9 f- 310; KW 61 f.240: KW 215 1 320; TH 47 f.200; ARM 5 f.60. tTwS1V1DEN' 22 April. Stoomtrawlers: 3 Bloemendaal f. 7200; IJM 8 Ena- jant r. 9290; IJM 94 Zwarte Zee f 8500; motorjosp^ KW 15 f 5690' kustvlssers: f oca f 4,0 IJM 241 f l2°: IJM 216 77 f 700 Aanvoer 1755 kisten 2n:i,er kil°' heilbot. 2.15—1.701 grote Vr.nn 0185: froot middeltnng 2 05 cro* v £leln middelton^ 2-051 95: *ton- ItSL! f00—1.85: tongen II 1.75—1.70: I n«rb2L 1 2.40—2.20 per 50 kg: tarbot IT NEDERLANDSE POLITIE BRENGT AUBADE AAP? DE KONINGIN De politie mannenkoren van de grote gemeenten van ons land geven elk jaar een nationaal concert. Ditmaal heeft het politiemannenköor Euterpe" uit Amsterdam het initiatief genomen de Koningin te vragen 'haar voor het Pa leis Soestdjjk een aubade te mogen brengen. Hedenochtend hebben 500 zangers van de politiemannenkoren uit Am sterdam. Den Haag, Rotterdam. Utrecht Groningen, Enschedé en Apeldoorn on der leiding van de heer F. J. Sicking, directeur van ..Euterpe", in de aarze lende lentezon het. Wilhelmus en het „Domine Salve Fac" voor de Vorstin gezongen. De hoofdcommissaris van de Amster damse Politie kolonel H A. J. G. Kaasjager bood voordien de Koningin, die in een lichtgrijze voorjaarsmantel op het bordes van het Palels stond met de drie Prinsesjes, een mand bloemen aan en betuigde haar de trouw en aan hankelijkheid van de gehele Nederland se politie. Na de zanghulde was er een défilé van 19 politlemuziekcorpsen uit alle delen van het land o.a. uit Leiden. De Koningin, die de leider van het koor bij zich op het bordes had uitgenodigd, woonde met de Prinsesjes de gehele plechtigheid bij. GROOT SUCCES RESIDENTIEORKEST. Het Residentie-Orkest kreeg gister avond in een meer dan volle Albert Hall te Manchester een nog groter ovatie dan de avond te voren. Gistermiddag werd het orkest ont vangen door de Lord Mayor van Man chester, miss Mary Kingsmill Jones. Bij een diner ter ere van het Resi dentieorkest gegeven, zeide de voorzit ter van de Hallé Concerte Society Philip Godlee, dat Manchester het Residentie orkest in zfjn hart had gesloten. De dirigent Jan Out, dankte voor de schitterende ontvangst. Baron Van Voorst tot Voorst, bestuurslid van het Residentie-orkest, noemde de uitwisse ling dér orkesten een groot succes. De Amerikaanse Senaat heeft met grote meerderheid zija goedkeuring ge hecht aan een wetsontwerp betreffende de financiering van een plan voor de bouw van 810.000 woningen in de loop van de volgende zes jaren en de afbraak van een groot aantal krotwoningen. De kosten worden in totaal op 5 500 mlllioen dollar geraamd. Minister Stikker over de grenscorrecties De Eerste Kamer heeft gistermiddag de behandeling van het wetsontwerp betreffende de grenscorrecties voortge zet. De minister van Buit. Zaken, de heer Stikker herinnert er o.m. aan, dat de regering in haar Memorie van Antwoord zelf al heeft verklaard, dat het verloop van zaken weinig bevredi gend ls. Spr. wenst hoofdzakelijk op de critische beschouwingen in te gaan. De minister merkt op. dat er een on overbrugbare kloof bestaat tussen de regering en de communisten, wier in zichten diametraal tegenover elkaar staan. In West-Europa is alles open baar, ln het Oosten is dat niet. het ge val. De internationaal vastgesitelde ter mijn voor de correcties is naar spre kers ooi-deel aan de lange kant ge weest. Wat de Benelux-partners betreft, deze bevonden zich met de toegekende cor recties in een gunstiger positie, omdat er minder inwoners in de betrokken gebieden zijn. Alle grenscorrecties brengen voor de bevolking bepaalde gevolgen mede. De bewoners der betrokken gebieden zullen als Nederlanders behandeld worden en dus meer rechten genieten, dan hun voorheen zijn toegekend. Er is een ze kere verbondenheid tussen de grensbe woners. Het ontgaat spr., dat de correcties zouden ingaan tegen de bepalingen van het Atlantisch Handvest. Spr. herinnert in dit verband aan de wijzigingen van de Duitse Oostgrens en aan de kwestie van het Saargebied. Z.ï. kan er met recht tegen op worden gekomen, dat met de Duit sers niet zou zyn overlegd. De Ame rikanen en Engelsen zijn bij de on derhandelingen als onpartijdige scheidsrechters opgetreden. De minister gaat de geschiedenis der behandeling van deze grenscorrecties na. Steeds stootte men op onwil van Duitse zijde. Nimmer is aan Duitse zijde enige tegemoetkomendheid be toond. Het duidelijkste bewijs daarvan Werd wel geleverd ten aanzien van de Dol- lard-kwestie, betoogt spr. Gesteund door de belangstelling van het publiek en de Staten-Generaal heb ben de regeringen in de eerste jaren na de oorlog met klem de verlangens van Nederland bij de bezettende mogendhe den naar voren gebracht. In het Oosten heeft de Sovjet-Unie de Duitse grenzen eenzijdig bekrach tigd. Het Duitse vraagstuk was niet los te maken van de grensvraagstukken, de grensproblemen zijn daarna In een impasse geraakt. Aan de Nederlandse compensatie verlangens wilden de bezettingsauto riteiten niet tegemoet komen; maar wel wilden zij ingaan op technische correcties. Het scheen de regering niet juist de kans op technische wijzigingen voor bij te laten gaan, omdat anders wel licht gewacht zou moeten worden op de vredesconferentie, welke misschien nog in een ver verschiet zou liggen. Wanneer men zich goed rekenschap geeft van het verloop van deze on derhandelingen, dan is naar sprekers oordeel reeds cp vele vragen antwoord gegeven. De correcties kunnen niet anders*^. als voorlopig worden gezien, om-.rXKI nelux-partners hebben duidelijk wil len maken, dat deze correcties niet gesloten zullen zijn van 1 uur des mid- prejudiciëren op vergoedingen. Dat door deze correcties de verhou dingen met Duitsland vertroebeld zouden worden, betwijfelt de minister. Voorts merkt hij op, dat in 1946 en 1947 de aangelegenheid in Comité-Ge neraal der Kamer ter sprake is ge bracht. De thans ondervonden bestrijding; is voor de regering een onverwachte teleurstelling, zo geeft de heer Stik ker te kennen. Wat de omvang der correcties aangaat herhaalt hy, dat de regering niet van verdere com pensaties afziet. Speciaal geldt dit ook ten aanzien van dc Dollard. Wat de Benelux-partners aangaat merkt spr: op, dat or Arnold te ken nen' heeft gegeven, dat België bepaalde eisen zou laten vallen. Dat is weer eens een voorbeeld ervan hoe Duitsland niet moet optreden. Het is uitermate moei lijk aldus te onderhandelen. Ten aanzien van Het verstrekken van een visum aan de heer Arnold zegt spr., dat op 2e Paasdag Düsseldorf geen contact met Den Haag kon krijgen. Met di- Arnold is afgesproken, dat niets gepubliceerd zou worden dan het sobere communiqué. Daaraan heeft de heer Arnold zich niet gehouden. Hij heeft met verscheidene journa listen en enige kamerleden gespro ken. Het is een vreemd gebruik van verleende gastvrijheid als een Duitse autoriteit aldus in ons land agitatie voert tegen de Nederlandse rege ring. Spr. merkt op. dat de regering in een vreemde positie zou geraken als de correcties werden verworpen en zij zou moeten gaan onderhandelen op een ni veau waarop zij dat niet wenst. Door het Duitse aanbod van hulp bij de Zui derzeewerken koppelt men b.v. de scha devergoeding aan de correcties. Wat de motie-Aigra betreft merkt spr. op, -dat het niet juist is dat niets bereikt is. Overigens zou de regering de motie van harte kunnen toejuichen, als er enige wijzigingen in werden aan gebracht. De regering heeft ernstig bezwaar te gen schorsing van de behandeling van het ontwerp. De minister merkt voorts op, dat de zaak voor België en Luxemburg anders ligt, b.v. al omdat' van nature onze grens langer is. Van de acht aan Bel gië toegestane correcties werden er Zjarertl'u zeven tou uitvoering gebracht!' België ziet wegens technische proble men voorlopig van één correctie af. Men wil de nieuwe Duitse regering staks niet belasten met de kwestie van de grens correcties. Uitstel betekent volgens de regering afwijzing; de agitatie zal eerst dan losbarsten. De minister vat ten slotte samen dat: 1. de correcties van bescheiden aard zijn, maar uit technisch oogpunt niet als bagatel mogen worden beschouwd 2. uit de houding der Duitse polirici is gebleken, dat od geen andere wiize afdoende verbetering is te verkriiecn; 3. De Regering er van overtuigd is, dat er geen blijvende schade voor de betrekkingen met Duitsland ls t« vrezen. 4. De Benelux-partners geen princi pieel afwijzend standpunt hebben ingenomen. Tenslotte verklaart minister Stikker, dat het kabinet voor verwerping van het ontwerp dc verantwoordelijkheid 1 niet kan dragen. IJKSDIENSTEN OP NATIONALE FEESTDAG. dat TietrvfedëSverdrag pas' met delir tieve regelingen kan komen. De Be-; Thans is bepaald, dat op de Natio nale Feestdag, 5 Mei. de Rijksdiensten riags af. ALPHEN Nut van 't Algemeen DE HEER H. v. d. LINDE OPNIEUW TOT SECRETARIS GEKOZEN. In een gisteravond door een tiental leden van 't Departement aangevraagde buitengewone ledenvergadering in ver band met de gerezen kwestie tussen het bestuur, de exploitatiecommissie en de concierge de heer F. Zaal; gaf de heer W. Plomp na zijn kort welkomstwoord een uitvoerig verslag van de gebeurte nissen, welke aanleiding hebben gege ven tot het. bedanken van de heer H. v. d. Linde als secretaris van het depar tement en het heengaan van de exploi tatiecommissie, de heren Braber, Zoe- temeijer en v. d. Linde. Uit dit rustig en zakelijk door de voorz. gegeven versjag valt op te maken, dat bij dit gerezen geschil feitelijk geen der partijen geheel vrijuit gaat. Dr Cannegieter en de heer J. C. Duin deden in een dringend betoog een be roep op de heer v. d. Linde de functie van secretaris weer op te nemen. Op on dubbelzinnige wijze onderstreepte de ver gadering. die druk bezocht was, dit ver zoek door daarna met algemene stem men de heer v d. Linde opnieuw tot secretaris van het departement te kie zen De heer v. d Linde zal zich over deze herbenoeming beraden. GESLAAGDE UITVOERING VAN „SELECTA". In de grote zaal van het Nutsgebouw gaf de toneelvereniging ..Selecta" gis teravond een zeer geslaagde opvoering van het toneelspel in drie bedrijven van Wim Dumont „Geef mij uw hand". Over het geheel genomen is er door de medewerkenden zeer goed spel te zien gegeven, waarvan de toeschouwers, ge hoord het uitbundige applaus, aan het slot van de avond ten zeerste hebben genoten. FEESTAVOND GYMN.-VER. „HOU-VAST". In de bovenzaal vail Hotel Centraal gaf Woensdagavond de gymn -Ver. „Hou vast" voor haar leden een feestavond. De voorzitter, de heer P. Zuidam. sprak een kort openingswoord en dankte de leden voor de medewerking, verleend om de laatstgehouden uitvoeringen weer zo keurig te doen slagen. De band van Gerrit van Mild zorgde al spoedig voor de goede stemming, terwijl de avond afgewisseld werd met voordrachten en een enkele schets. Het nummer prijsdansen was een bij zondere attractie en werd gewonnen door het echtpaar Van Zwieten, „Hou-Vast" kan op een zeer geslaagde feestavond terug zien. Burgerlijke Stand Geboren: Maria Clasina, d. van J. Metselaar en C An- naars: Anna Clasina. d. van A. Strookman barbot III 9187: tongschar 54 so on Cl. Klokman. Hendrika. d. van C. J. 40? i schartong 3026: grote schol 62Koelewljn en J. Hunlnk: Joslna. d. van 4 on schol 4919: kleine schol 27— Th Moolj en W. van Harskamp. I7_\n0cnar 21—2.20: bot 1611: makreel Ondertrouwd Mljndert van Zytveld. 27 c.h 50 verse harlne 1411.50: grot® 'aar en Sara Johanna Verschuur 24 Jaar: irlMv, 24-7 10: middelschelvis 3025. Franclscus Augustlnus Bahlmann, 28 Jaar I miiu V*Plv|£ 29~23: Wilting 247: grot-- en EbeltJ® Jacoba Bos. 23 laar. 9-5011.50* noon 14—3 .10- w- Piet Ie van Elk. 79 laar. VoK»it wolf 2524; oer 125 v vrui J. van der Lee; Johanna Maria ernt 11859: grote koolvls 24,21; Prins. 75 Jaar, echtgenote van N van der lengen 46—44; grote wolf 57-^48. Woensel. ALKEMADE RAADSAGENDA. De raad van Alkemade is op Dinsdag 26 April a.s. des avonds te halfacht in openbare vergadering bijeen geroepen. De te behandelen uitgebreide agenda vermeldt o.m. een voorstel om over te gaan tot reconstructie van de Plantage te Oude Wetering en de Voorweg te Nieuwe-Wetering met wijziging gemeen tebegroting 1948 en 1949. Idem tot het verlenen van machtiging van B. en W. tot onderhandse verhuring aan nader door hen aan te wijzen personen van de woningen opgenomen in het woning bedrijf. Vaststelling plan van uitbrei ding voor de buurtschap Zevenhuizen. BODEGRAVEN ALS KINDEREN MET VUUR SPELEN Gistermiddag waren op het erf van de landbouwer Th. Leliveld in Oud- Bodegraven (Gem. Zwammerdam) twee kinderen aan het spelen-. Een van de twee had een doosje lucifers gevonden en stak hiermee een krant in brand. Het papier bleef aan zijn handen plak ken. zodat hy het van zich af sloeg. Het brandende papier kwam in de hooiberg terecht en deze vatte direct vlam. Meteen waarschuwden de kinderen de ouders, die dadelijk met blussen be gonnen en de brandweer waarschuw den, die zeer snel ter plaatse arriveerde. Gelukkig waren allen op de boerderij thuis, zodat men met man en macht het ergste kon voorkomen. Men ken echter niet verhinderen, dat de berg met de Inhoud van 2500 kg hooi geheel verbrandde, evenals het achterste ge deelte van de stal. Gelukkig is de ge hele bcerderij verzekerd. Als de brandweer er echter niet zo gauw bij geweest was, was het hier waarschijnlijk niet bij gebleven. Was de. brand b.v. vorige week uitgebroken, toen de brug in reparatie was, dan had men het met de kleine spuit moeten doen. „ONS CLUBJE". Gisteravond gaf de Toneelvereniging „Ons Clubje" een uitvoering voor do nateurs en genodigden in Hotel Van Rossum. Opgevoerd werd het toneelspel in 3 bedrijven: „Pietje, de duivel" uit het Vlaams door Henri van Daele (Ned. bewerking Piet Mossinkoff). Een geestig stuk, dat zeer verdienste lijk werd gespeeld. Enkele van de spe lers zegden echter nog wat te veel op, en „leefden" niet in hun rol. Aan uit spraak, toneelaankleding, décors enz., was de nodige zorg besteed. Burgerlijke Stand Geboren: Marga- retha. d. van Gerrit van 't Hoog en Lijsje van der Panne. Ondertrouwd: Jacobus Johannes van Zoest. 26 jaar en Adrians Maria van Vel- zen. 25 Jaar; Gerardus Aerts, 35 Jaar en Geertrulda Anna Kromwijk. 31 Jaar; Adrl- anus IJsbrandus Spruit, 28 Jaar en Alber- tha Johanna van der Werf. 26 Jaar. Overleden: Cornelia van Oudenallen, echtgenote van Jan Broere, 71 Jaar. BOSKOOP De alhier gehouden Emmabloem- collecte heeft de mooie som van f. 389.35 opgebracht. Ten onrechte een chèque ceïnfl Door de politie is aangehouden zewere F. uit Hazerswoude verdacht van het va. jiyk innen van een chèque ter waarde van ongeveer f. 3.000.-. Deze cheque was bestemd voor de boomkweker A. van Elswijk te Hazers woude en verzonden door de firma F. J. Grootendorst en Zonen en betaalbaar gesteld bij de R'damsche Bankverenl- ging te Boskoop, doch was ln verkeerde handen gekomen. Het geïnde geld kon in zijn geheel in beslag worden genomen. De verdachte zal voor de Officier van Justitie te 's-Gra.venhage geleld wor den. Burgerlijke Stand Geboren: Apol- lonla. d. van T. H. Hagen en E. Vermeul; Gerrit. z. van H. J. Jonkers en C van Tilburg; Rosa Veronica, d. van K. Stel- laart en R. A. Tasma. Ondertrouwd: Gerrit H. Boogerd, 25 j. en Maria Mathilda Bruné, 23 Jaar. Getrouwd: H. C. Binnendijk. 25 Jaar en H. W. Pos. 26 Jaar; C. H. Kramp. 23 Jaar en W Schinkel. 22 Jaar. Overladen: Gertruda Houdyk, 73 laar, echtgen, van W. de Wit; Johannes Blom. 00 Jaar; Adrlanus van Leeuwen, 74 Jaar. HAZERSWOUDE AUTO OVER DE KOP. Een automobilist had in de Hogeveen, nabij de grens dezer gemeente, het on geluk om bij een herbestrating ter plaatse met zijn wagen over de kop te slaan. Gelukkig hadden geen persoon lijke ongelukken plaats, doch de auto werd grondig vernield. - KOUDEKERK BOTSING EN OVER DE KOP. Woensdagmiddag gebeurde er aan de Rijndijk een auto-ongeval, doordat een personenwagen, bestuurd door een dame, geen voorrang verleende aan een andere auto. De personenwagen kan telde, en een mede-inzittende dame kreeg verwondingen aan het hoofd en enkele gekneusde ribben. Zij werd per ziekenauto naar een ziekenhuis vervoerd. De bestuurster kwam met de schrik vrij. Een kraanwagen heeft de personen auto weggesleept, terwijl de vrachtwa gen op eigen kracht zijn reis voort kon zetten. Aanbesteding Lagewaardse brug. De vernieuwing der Lagewaadse brug ls gegund aan dc laagste lnschrUfster bij do aanbesteding, de fa. Wed. H. van Drlel alhier, voor f. 13.300. Comité Stichting 194019-15. De volgende heren hebben zitting ge nomen ln het weder opgerichte Comité Stichting 1940'45, dat een actie on touw wil zetten ln de week van 27 Mei. H. van Leeuwen, voorz.; Nlc. Vonk. secretaris-penningmeester; C. Zuidwljk, N. Snaterse en R. Ch. Schelllngerhout. NIEUWKOOP Burgerlijke Stand GeborenGerar dus Lconardus. z. van A W. v. d. Voorn en J. Blom; Gerardus Maria, z van Th. J. v. d/WelJden en M. C. ZIJerveld; Elisa beth Henrica, d. van J. M. van Veldhuizen en M. van Koert; Petrus Johannes, z. van A .H. Koster en M. C. Fakkel. VAN VOLLENHOVENS BIERBROUWERIJ WORDT STOPGEZET. Naar wij vernemen, ligt het in de be doeling binnen aizienbare tud het be drijf van Van Vollenhoven s Bierbrou werij N.V. te Amsterdam stop te zetten. Mét Amstel Brouwerij NV en Heine- kens Bierbrouwer;] Mij NV is terzake van het debiet een» overeenkomst ge- Moten, waarbij deze zie hbereid verkla ren het debiet tegen betalng van een bedrag van f650.000.— over te nemen. Dez ebrouweriien hebben in een cir culate aan de overige aandeelhouders van Van Voilenhoven's Bierbrouwerij NV aangeboden hun aandele nover te nemen tegen een koers van 130 procent. Ten aanzien van het personeel van Van Voilenhoven's Brouwerij is een ont slagregeling getroffen. INDUSTRIE DER BENELUXLANDEN UIT HAAR WENSEN. Gisteren is te Brussel een vergadering gehouden van het verbond der Belgische nijverheid, de Nederlandse hoofdgroep industrie en het Luxemburgse verbond van industriëlen. Naar lrDé Nieuwe Gids" schrijft, ls aan het stot van deze bijeenkomst een motie goedgekeurd, waarin o.a. wordt kenbaar gemaakt, dat het bedrijfsleven der Beneiuxianden geraadpleegd wenst te worden, over de samenstelling aer lijsten van producten, die per 1 Juli a.s. in het kader van het nieuwe handeis- accoprd zjilien vrijkomen. Tevens wordt er op aangedrohgen een .landbouwpolitiek te voeren, die rekening houdt met de industrie, welke de land bouwproducten moet verwerken. Wat de belastingen betreft, spreken zij als hun oordeel uit, dat aan een uit breiding van het systeem der indirecte belastingen de voorkeur moet worden gegeven, aangezien, de directe belastin gen de ondernemingsgeest te veel rem men. Tijdens de vergadering werd te vens gewezen op de noodzakelijkheid voor ue Beneluxianden de uitvoer naar de Verenigde Staten te bevorderen. Hiertoe zou Amerika zijn douanerech ten evenwel moeten herzien. Wat de Europese samenwerking aan gaat sprak de vergadering als haar oor deel uit dat de copveriibiliteit der va luta .het groo.ste probleem uitmaakt. De Chinese regering naar Kanton. VREDESBESPREKINGEN VERBROKEN. President Li tsoeng jen. generaal Pa i tsjoenz sji, bevelhebber der regerings troepen in midden-Ohina en generaal Tsjang tsjoenz. minister zonder porte feuille. zijn uit Nanking vertrokken naar Hangtsjow om contact op te nemen met generaal Tsjang kai sjek. de afgetreden president. Voordat de delegatie vertrok, had'zij een onderhoud met andere nationalis tische leiders Besloten werd de evacu atie van de regering naar het Zuiden te bespoedigen. Premier Ho jin tsjing ver klaarde. dat de communistische over- tooht over de Jangtse ten Zuid-Westen van Nanking „zeer ernstig" was. De spoed-vergadering zond een drin gende boodschap naar Pciping met het verzoek aan de vredesdelegatie der regering, onmiddellijk naar Nanking terug te keren. Nader wordt gemeld, dat ook premier Ho jing tsjin hedenmorgen de nationa listische hoofdstad heeft verlaten. Vijf tien regeringsvliegtuieen vertrokken van daag uit de stad met leden van het par lement en bestuursfunctlonarissen naar Kanton, de nieuwe zetel der regering. Naar verluidt zijn de Chinese rege ringstroepen heden begonnen met de ontruiming van Tsjinkiang. de haven aan de Zuidelijke oever van de Jangtse. waar de Britse korvet Amethyst volgens de laatste berichten voor anker lag. Naar gemeld wordt» ziin de commu nisten de rivier overgestoken bij Woe- hoe 100 km ten Westen van Nanking, en Fokan. dat 30 km verder stroomafwaarts ligt. Een 300.000 man zou reeds over zijn. Twee regimenten van het 18e rege ringsleger zijn, naar gemeld, naar de •ommunisfen overgelopen, nadat zij vrij aware verliezen hadden geleden. De Sunderland, van de R.A.F. is er heden in geslaagd langszij de Britse kor vet Amethyst te landen, doch „moest onder beschieting van lichte artillerie bijna onmiddellijk weer opstiigen". aldus heeft de Britse admiraliteit te Londen bekend gemaakt. De Amethyst is vier mijlen verder op- gestoomd om uit het vuur te geraken. Buitenlandse diplomatieke vertegen woordigers is aangeraden Nanking, waar het geratel van machinegeweren reeds te horen is. te verlaten en naar Kanton of Sjanghai te verhuizen. De Amerikaanse ambassade te Nan king heeft de Amerikaanse bureers al daar meegedeeld, dat er thans geen Amerikaanse oorlogsschepen op de Jangtse zijn en dat Amerikaanse bur gers. die willen evacueren, dit nu moeten doen. zolang er nog koopvaardijschepen beschikbaar zijn. BEURSSLUITING OP 5 MEI 1949. Op verzoek van het bestuur der Ver. voor den Effectenhandel (bedrijfsgroep Effectenhandel) heeft ,de minister van Financiën bepaald, dat op de Bevrij dingsdag 5 Mei as. de beurzen voor de geld- en fondsenhandel zullen zijn ge sloten. MEVROUW GENERAAL ORSBORN OP TOURNEE. Mevrouw generaal Orsborn-Higglns. echtgenote van de generaal van het Leger des Hells en wereldpresidente van de Bond van Vrouwen ln het Le ger (Gezinsbond) begint vandaag een tournée van een week door ons land. In een aantal plaatsen zal zij bijzon dere samenkomsten leiden. PRINSESJES BEZOCHTEN POPPENTENTOON'STELLING. Onopgemerkt hebben -de Prinsesjes Beatrix en Irene gistermiddag, verge zeld van een hofdame, een uur lang rondgekeken op de internationale pop pen tentoonstelling. welke tén bate „van de stichting 1940/1945 in het gebouw van de firma Gerzon in de Kalverstr. te Amsterdam wordt gehouden. POSITIE DER K.L.M.-VLIEGTUIGEN. In Batavia wordt vandaag verwacht de PH-TDC (Curasao) met gezagvoer der Scholtmeyer. Op Schiphol zal ver moedelijk hedenavond binnenkomen de PH-TDB (Batavia) met gezagvoerder Hofelt. In Bdtavia staat de PH-TDK. STAKING GEMEENTE-ARBEIDERS TE R1JSSEL. Woensdag is te Rijssel de'.reinigings dienst- hi staking gegaan. Gisteren hebben alle andere gemeen te-arbeiders dit' voorbeeld gevolgd. In alle straten der stad hoopt liet straat- vuil zich onrustbarend op. ISRAËLISCH RAPPORT OVER DE MOORD OP BERNADOTTE. De Israëlische regering hoeft haar rapport over de moord op graaf Bsr- nadotte, de bemiddelaar van de Ver enigde Naties, voltooid. Een. leidende Israëlische diplomaat zal binnenkort met het rapport naar Stockholm vertrekken, 'zo werd hier aan toegevoegd. (Graai Foike Bernadotte werd ln Juni 1948 door Joodse ongeregelde strij ders doodgeschoten). STAKING ANTWERPSE HAVEN ARBEIDERS AANGEKONDIGD. Door de afdeling havenarbeiders Ant werpen van de Belgische Tra-sp^ur- belaersbcnd is hedenmorgen ten ma nifest verspreid waarin staking van 4ó uur met ingang yan .2 Mei wu»dt aan gekondigd, voor alle categorieën vaa havenaroeiders van de Antwerps» ha» ven, daar de kwestie der pensioenen, die 21 April geregeld had moeten zyn, nog niet in orde is 'gekonrp. OEGSTGEEST HERMANDAD OP DE PLANKEN. Men zou gisteravond in het Recrea- tiegebbuw van „Endegeest" zeker niet gezegd hebben met politiemannen te doen te hebben bij de opvoering van het vrolijke blijspel ln 3 bedrijven „Tot wederdienst bereid"-van P. Mosinkhoff. In de meeste gevallen gaat het streng en ernstig toe als men met deze geüni- forrade 'jnannen ln aanraking komt, maar de amusementsafdeling van het Leidse politiecorps blijkt toch over een flinke dosis humor te beschikken en wist met dit opgewekte toneelspel op lofwaardige wijze de avond te vullen. In *t bijzonder noemen wfj van dc me dewerkenden het uitstekende spel van de dames meyr. Loderpa,me}.- L. Schreuder, mevr. v. d. Sluis én mej. L. v. Delft en de heren P. Eveleens. D. Megchelse en J. van Dorp. Voor deze vrolijke avond was grote belangstelling van patiënten van RhUngeest, Ende geest en Voorgeest en personeel dezer inrichtingen. Dr Van Luyk heeft het gezelschap namens de directie en pa tiënten een welverdiende hulde ge bracht en de damesmedewerksters bloe men aangeboden. BEURSO VERZICHT Amsterdam. 21 April Een vriendelijker stemming gepaard gaande met koersverbeteringen over de eehele linie viel vandaag bij opening van de Amsterdamse effectenbeurs te constateren. In het telefonisch ochtend verkeer was reeds tegen hogere prijzen gehandeld, hetgeen men evenals de si tuatie ter beurze hedenmiddag, voor namelijk toeschreef aan de berichten, waarin sprake is van Russische maat regelen die op een opheffing van de blokkade zouden wijzen. Een van de hoeken waar. voor zover van drukte ee- sproken kan worden, flink gehandeld werd was de tabakshoek. De onder handse verkopen naar ÉrigeJand en vooral ook naar Amerika tegen gunsti ge priizén. werkte hier stimulerend op het. koersverloop. Deli Batavia boekte 4 punten winst en Deli èn' Senembah ieder 2 'tot 3 punten. Olies wisten tot 294 op te lopen, de meeste industriële waarden bleken prijshoudend. Suiker en Rubberaandelen lagen-ook wat beter !n de markt, evenals Indonesische banken Scheepvpartwaarde. trokken wein'g aan dacht. WOUBRUGGE Burgerlijke Stand Geboren; Daniël, z. van D. de Weger en M. A. Goedemans. Wilhelm Pieter Jacob, z. van P. Brunt en M. F. Dahlke, Cornells Teunis, z. van J. Verzaal en B. Boer. Getrouwd: C. G. van der Pouw Kraan en A. M. A. Strijk Overleden: Cornells Baak, 74 Jaar, echt genoot van C. Hoeks. Vrijdag 2.2 April ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige O. K. koers v. heden Ned. '48 3 Vi Ned. '47 3'/2 3 Dollar-Ing '47 3 Investeringscert. 3 Ned. p. 1962/4 m.b 3 Indië *37 A 3 Grootboek '46 3 99 97 100 i/B 97 98'iV 94 97A ACTIEVE AANDELEN Kolon. Bank 83% N. Ind. H.bank Ned. HandelmiJ. A.K U 111% 154% 163% Lever Br243% Philips .- Wilton Feyenoord Kon. Olie 225 169 293% Amst. Rubber 14»% Dell-Bat. Rubber HolL Amer iyn Kon N Stoom hoot Ned. Scheepv. Unie 93 \t2 160 148 159% H V.A 156% Java Cult79 Dell Bat MIJ135% Deli Mjj 148% Senembah 138% 84 m 162% 24 L 224% 291% 141% 148% 161 156% 137 148% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem. Leningen A'dam 1947 (3%) 3 Den Haag 1937 I 3 R'dam '37 I. II 3% lndustr. Obligaties Lever's Zeep M\j 3% Kon. Petr. MU 3% 98% 100% 100% 103 102% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietlnstellingen Amsterd Bank 154% Rotterd Bank Twentsche Bank 160 157 Industriële Ondernemingen Ned. G en Splr fabr 297 Rott. Droogd. MU. 317 Zwanenb. Organen 179 Handelsondernemingen Born. Sum. H. Ml) 143% Internatlo 192 Spoorwegen Dell Spoorw MU 62% Vourl. genoteerde aandelen Albert Heyn 184 Ned MU Walv vrt. 114 Amcrlk fondsen Anaconda 30% Shell Onion 37%

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 3