Njord boekt grandiose successen S.V.V. hield Westelijke eer hoog Lugdunum met de hakken over de sloot Tweede klasser Leicesler wipl leider Porlsmoulh Strijd der Grote Zes Slechte start van V.S.V. Competitie K.N. V.B. AcS.C. verspeelde haar kans Lugct unum -SJ.C2-1 De Head of the River 58ste Jaargang LE1DSCH DAGBLAD Maandag 28 Maart 1949 Tweede Blad No. 26653 De strijd tussen „de grote zes" van het Nederlandse voetbal is begonnen. En het eerste treffen heeft ons geleerd, dat er van een Westelijke supre matie ook dit jaar vermoedelijk geen sprake zal zyn. Wel hield de ben jamin van het Westelijk voetbal, het Schiedamse SVV, de eer hoog door Zaterdagmiddag in het Feyenoord-Stadion het Apeldoornse AGOVV te verslaan, maar die overwinning was alles behalve daverend en maar net op het nippertje. Slechter verging het VSV, dat in eigen huis een 41 nederlaag van Abe Lenstra en zijn mannen in ontvangst moest nemen. De ontmoeting tussen de Zuidelijke kampioenen, BW en NOAD, eindigde na een rauwe wedstrijd dubbel blank. 55.000 toeschouwers woonden Zater dagmiddag in het Feyenoord-Stadion de wedstrijd bij tussen SVV en AGOVV. Men had gehoopt op een spannende strijd, doch men is onvoldaan huiswaarts- gekeerd. Want een grootse indruk heeft deze eerste ontmoeting in de kamt» der matadoren niet achtergelaten. En toch, de eerste helft begon zo veelbelovend. SVV stratte met kalm beheerst spel met afwisselend short- en longpassing, niet bepaald een tiktakspelletje dat technisch de volmaaktheid naderde, maar toch zo, dat men hoge verwachtingen kon heb ben en het slechts een kwestie van tijd en van acclimatiseren leek of het zou doelpunten gaan regenen. Want AGOVV was er in die eerste periode niet erg best in. deed zeer onwennig, verdedigde stug en hoopte slechts op goed geluk, wanneer de voorhoede een verrassende uitval kon ondernemen. In feite was echter alleen SVV aan bod en hoezeer de Schiedammers druk uitoefenden, kan de Apeldoornse spil Jonker navertellen, die na een kwartier spelen de taak van zijn keeper overnam clandestien en met de handen hoog uit. de rechterbovenhoek een bal wegsloeg, die anders niet te hou den was geweest. Hij had nog eelijk ook. want De Bruin dacht de st-afschop met een vaartje van nul komma nul in het hoekje te deponeren, maar daarbij geen rekening hield met de lanee armen van doelman Veenhuizen. Zo bleef het 00. Een tikje sensatie, dat echter niet het eenzijdige beeld van de perste helft kon wegnemen. Toen na 35 minuten Schrumpf vlak bü de rechterhoekvlag een verre hoogbal voor het doel plaatste en Van Lith op de andere vleugel ineens de bal terugtikte naar Kóneman. die tussen drie Apeldoorners door ineens in trapte (10). leek het of de Schiedam mers behoorlijk cijfers zouden gaan ma ken. Maar van dit ogenblik af ging AG OW van leer trekken en het was meer geluk dan wilsheid. dat bij een scrim mage voor het Schiedamse doel de op de grond liggende SVV-keeper de bal nog npt achter zag lopen. In de tweede helft was er van een SVV-overwicht geen sprake meer, al bleef haar aanvalskwlntet nog altijd ge vaarlijker dan dat van de Apeldoorners, die hun heil meer in de verrassing zoch ten. De wedstrijd werd meer en meer een saaie vertoning, met nu en dan een vleugje geestdrift van Apeldoornse zijde. Vlak voor het einde kwamen er nog twee schitterende schoten, een fikse schuiver van BYummel en een juweel van een schot van Peters, dat buiten bereik van de SVV-doelman rakelings over de lat vloog. Daarmede kwam het einde en mocht SVV tevreden zijn. dat AGOW nog niet de gelijkmaker had gescoord. Iets geflatteerd De wedstrijd VSVHeerenveen is voor de gastheren op een teleurstellende ne derlaag uitgelopen. Met een verdiende, doch Wel iets geflatteerde 4-1 zege ver lieten de Friezen ten slotte het Velser Sportpark na een harde, maar sportie ve strijd. Van de aanvang af is het een wedstrijd geweest, waarin de VSV- voor hoede tevergeefs probeerde de hechte Friese verdediging uit elkaar te spelen. Hoewel het de Velsenaren hier bij geen enkele maal „mee zat", moet toch dadelijk worden opgemerkt, dat hun aanval sleohts een enkele keer wer kelijk gevaarlijk was, hetgeen zijn oor zaak zowel in eigen zwakte als in de prima verdediging der gasten vond. Dat de uitvallen van Heer en veen de volle aandacht van de verdediging van VSV eisten, bleek reeds na 6 minuten, toen Brandsma tezamen met Oppelijn de te ver opgedrongen spil Spaans passeerde en keeper Snijders te laat uitliep om het schot van Brandsma te stoppen. (01). Onmiddellijk was VSV weer voor het doel van Veenstra terug en een vliegend schot van Balvers miste op een haar. Vele van dergelijke schoten hebben we verder niet gezien, want de Velser voorhoede bleek volkomen uit vorm. Na ongeveer 20 minuten vergrootte Heerenveen de voorsprong. Hofma kreeg bij de zijlijn een vrije schop te nemen er. «vrijwel ongedekt en ongehinderd kopte Abe Lenstra de zuiver geplaatste bal in de uiterste bovenhoek. (02). Na een halfuur spelen lukte het VSV eindelijk de achterstand te verkleinen, hoewel het doelpunt niet erg eervol voor de thuisclub was. Op een noge bal voor het Heerenveen-doel sprongen Van der Laan en twee Velsenaren ge lijk op. Van der Laan was hierbij zo ongelukkig bet leder over de eveneens te hulp gesnelde Veenstra in het doel te koppen. (12). Dit bracht weer hoop voor Velsen, maar een minuut later was ook deze weer vervlogen toen Brandsma de bal bij een doelworsteling voor de voeten kreeg en zich geen moment bedacht. (1—3). Het eerste kwartier na rust was de enige periode van de wedstrijd, waarin VSV als geheel, dus zowel verdedigend als aanvallend, de boventoon voerde. Abe Lenstra kwam echter samen met spil De Jong de verdediging versterken en zo ontworstelden de Friezen zich langzamerhand aan de druk van de talrijke en waarlijk furieuze aanvallen der gastheren. In de 25e minuut gebeurde wat me mand had verwacht. In plaats van een VSV-doelpunt, dat verdiend zou zijn geweest en de spanning zou hebben verhoogd, werden de Velsenaren in één klap volkomen kansloos, door 'n doel punt aan de andere kant. bij een on schuldig uitziende aanval van Heeren veen plaatste midvoor Brandsma de bal hoog in de Velser doelmond. Doelman Snijders berenkende het scaot verkeerd en ever hem heen stuitte de bal net doei in. Snijders rende er uit alle macht aciiteraan en «tet het leer nog achter waarts weg te/slaan, maar ae scheids rechter hau reed» geconstateerd, dat de bai de dccl'iin was gepasseerd, tl—4). Hoewel tot het einde werd gevochten voor een tweede doelpunt van VSV, lag er in het laatste kwartier een zware matheid over de Velser ploeg, waar door het tempo en de geestdrift volko men verslapten. Alle aanvallen, of zij nu weerden geleid via de vleugels of rechtstreeks over Van Onselen. sloegen stuk tegen de muur van verdedigers, die de Friezen nu ter consolidatie van hun overwinning voor Veenstra's doel hadden opgetrokken. Juist had Abe de laatste der talrijke door VSV genomen hoekschoppen on schadelijk gemaakt, teen scheidsrechter Simmers het einde blies. Onmachtige aanvallers Niet minder aan 4 spelers hebben zich in de eerste ontmoeting tussen de Zuidelijke kampioenen in Den Bosch wegens letsel moeten laten vervangen Van ongelukjes kan hier eigenlijk niet gesproken worden. Dit te harde, door tastende. om niet te zeggen rauwe spel, moest tot gevaarlijke botsingen lijden. Dat is de alles overheersende indruk geweest die deze wedstrijd heeft ach tergelaten. Van goed, opbouwend spel hebben wij slechts bij korte vleugjes kunnen genieten. Het heeft lang geduurd voordat BW zich enigszins had kunnen instellen op de eigenaardige speelwijze van NOAD. Meer dan een halfuur lang kraakte het in de overigens zo hechte stopperspil- formatie van de Bossche ploeg. Aan de rechterzijde klopte het vrij goed, doch aan de linkerkant ontetonden voort durend gaten. Rechtsbuiten Walhout onttrok zich in ver teruggedrongen po sitie aan de dekking van de Bossche back. terwijl er misverstanden ontston den in de Bossche verdediging over de vraag wie nu eigenlijk de voortdurend in diep gesneden positie opgestelde ge vaarlijke rechtsbinnen Van Heeswijk voor zijn rekening moest nemen. Deze uitstekende speler wisselde bovendien voortdurend snel van -plaats met mid voor Rombouts, wat stopper Krijgh voor bijna niet op te lossen problemen plaat ste. Linksbinnen Vriens hield zich steeds in de middenlinie op, een vier- mans linie met daarachter 2 backs, die de BVV-midvoor Van Overbeek. tussen zich in namen. Op deze zware verdediging liep de BVV-aanval tevergeefs storm, waarbü neg kwam dat er kwistig van inlopen op de man gebruik werd gemaakt. Men moest van zeer goed technisoh gehalte zijn om dergelijke aanvallen te kunnen ontwijken. Zo verliep de eerste helft met ge vaarlijke snelle aanvalsstoten der Til- burgers, terwijl de BW-aanvallers geen kans zagen om hun spel tot ontplooi ing te brengen. Na de rust bleek v. d. Sluijs vervan gen door Jansen, terwijl Broers inval ler was voor Van Heeswijk. Voor beide ploegen een ernstig gemis. BW had er nu beter het oog op gekregen, de taak verdeling klopte, met het gevolg dat de Bossche aanvalmachine vlotter be gon te lopen. Dat drong NOAD echter tot het leggen van een nog zwaarder accent cp de verdediging en waar de Tilburgers, met Wage makers als uit blinker, zeer geschikt bleken voor het afbrekend werk, de dekking geen ogen blik uit het oog werd verloren, konden zij de enkele aanvallen die BW in het middenveld wist op te zetten, nog voor het strafschopgebied uit elkaar slaan. Enkele minuten voor het einde vielen bij BW ook nog Vos en Donhuijzen •uit. He bleef 0—0, een uitslag die zeer juist over en weer de onmacht van de aanvalslinies uitdrukte. Achilles, Longa en Baronie moeten degradatiewedstrijden spelen In de districten 5 en 6 is thans ge deeltelijk de beslissing gevallen wat be treft de bezetting van de onderste plaatsen. In het Noorden werd Achilles defini tief aangewezen voor het spelen van degradatiewedstryden. terwijl HSC en Emmen, die gelijk eindigden, hiervoor een beslissingswedstrijd moeten spelen. Longa en de Baronie DNL zijn de slachtoffers in District 6. Hier volgen de standen: Halve eindstrijd Engelse Cup Heerenveen 18 33 Velocitas 19 18 Be Quick 18 23 GVAV 19 15 Friesland 19 22 HSC 20 14 Frisia 20 22 Emmen 20 14 Leeuw. 20 20 Achilles 20 12 Sneek 19 19 Noad e 20 28 Sp.cl. Emma 20 19 Bleyerheide 20 24 Kerkrade 20 18 PSV 20 21 Maurits 20 18 Eindh. 20 21 Longa 20 16 Helmondia 20 21 Bar. DNL 20 16 Sitt. Boys 20 19 RKAW kwam weer een stapje dich- Schotvaardiger R.K.A.V.V. won verdiend met 4-0 (Van een onzer verslaggevers). In een onverbiddelijk harde en gena deloze uitwedstrijd een echte pro motie-degradatie ontmoeting qua sfeer en stijl.... heeft A.S.C. haar laatste kans op het derde-klasseschap vrijwel zeker in rook zien vervliegen, want deze ploeg met haar plotseling volkomen onmachtige aanvalslinie mag voor de nog resterende wedstry-' den met een aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid kansloos geacht worden. Merkwaardige ploeg tochdat ABC. Niet minder dan 56 doelpunten werden er tijdens de vierde klasse oom petitie in de vijandelijke touwen ge jaagd, met vlag en wimpel kwam het verdiende kampioenschap uit de bus, vriend en vijand gaf rood-zwart de beste kansen tot een behouden terug keer ih de derde klasse en zietniet één doelpunt weet ditzelfde elftal in de laatste promotie-wedstrijden te scoren! Te sterke tegenstanders? Wed- strijdzenuwen? Minderwaardigheidscom plexen? Och het zijn en blijven alle maal vragen, doch één ding komt de laatste weken ontstellend duidelijk naar voren: „Deze elf stuk voor stuk beslist ver dienstelijke voetballers zijn niet bij machte zich in beslissende uren tot een homogeen team te transformeren, dat met élan en strijdlust de zwaar ste opgaven het hoofd kan bieden en daarvoor vecht tot het bittere eind". Een kwestie van onvoldoende mentale voorbereiding misschien? Hoe het ook zijer is gistermiddag in Leidsendam verloren en dat was jammer, want het krachtsverschil wós niet zo groot als misschien deze 40 nederlaag doet vermoeden. Onsamen hangend voorhoede spel, waarbij vooral Hya en Mooten als solospelers zeer ver dienstelijk voetbal demonstreerden, had als logisch gevolg een hopeloze onpro- ductivlteit, waarbij nog kwam, dat mid voor Brard z'n vorm wéér niet kon vinden, rechtsbuiten Aniba in dit gezel schap volkomen onder de maat bleef en linksbinnen v. d. Spek, als doorzetter te waarderen, met z'n schoten meestal mij len te hoog was. Géén doelpunten dus, hoewel de hardwerkende kanthalfs v. Nierop en Rietbergen met een wissel vallige spil Boender hun voorhoede toch heel wat ballen toespeelden. Rechts back Manus, in tegenstelling met z'n korte spel gewoonte dit maal met lange V oetbaluitslagen OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. sw- vsv- BW— 1—0 1^ 0—0 -AGOW -Heerenveen -NOAD EERSTE KLASSE. District IV. BrabantiaVW MVVJuliana District V. SneekEmmen HSCVelocitas FrisiaGVAV LeeuwardenAchilles District VI. KerkradeHelmondia Sitt. Boysde Baronie DNL Sportclub EmmaEmdhoven LongaMaurits PROMOTIE TWEEDE KLASSE. District II. 1^ 5—1 1—0 3—1 3—1 4—2 5—0 3—0 1—0 0—1 DFCHVV DHC—RCH District III. NEO—NEC Be QuickGelria District IV. HelmondTOP De SpechtenRBC 0—0 0—3 0—3 2—0 1—3 2—2 trappen opererend, tesamen met z'n collega Valk op de linkerbaekplaats kon den dus in laatste" instantie niet ver hinderen, dat respectievelijk linksbuiten Schauw, linksbinnen Fr. Hakkaart en midvoor Ruitermans (2x) tot viermaal toe de bal achter Koch deponeerden. Keeper Kochop de meest ongelegen ogenblikken zagen wij somtijds de bal uit z'n niet klemvaste handen stuiten, tot corner of ten prooi aan een verza meling wild trappende schoenen maar als een rots in de branding stond hij doorgaans daar waar het gevaar verkeerde en de meest fantastische bal len wist hij dikwijls met schijnbaar stoïcijn» gemak uit z'n heiligdom te ranselenzelfs nadat hij door een keiharde kaakbal voor meer dan 9 tel len naar de grasmat was verwezen. ter bij het behoud van haar derde klas seschap door een 40 zege op ASC. dat wel heel erg teleurstelt. Slechts Lug- dunum kan de Leidschendammers nu nog bedreigen. De kansen van SJC en ASC zijn vrijwel ot nihil gereduceerd. RKAVV Lugdunum SJC ASC 6 8—0 4 2 0 2—3 0—7 Te zwaar voor Docos Na de zege tegen LDWS thans de tweede bekeroverwinning van de Leidse tweede klassers. UVS pakte de zaak kalmpjes aan, terwijl DOCOS daarente gen met enthousiasme trachtte de twee klassen verschil weg te voetballen. Een niet gemakkelijke taak die uiteindelijk in een 41 nederlaag tegen de sterkere broer eindigde. Guldemond scoorde het enige DOCOS-doelpunt, terwijl De Wolf en Fasel ieder tweemaal doelpuntten voor UVS. Alphia ni«t opgewassen tegen Roodenburg Alphia bleek tegen de Leidse derde klasser Roodenburg niet opgewassen. Het verschil in spelopvatting, plaatsen en tempo was duidelijk merkbaar. Hier door viel het niet te verwonderen, dat de Leidse ploeg door pittige en snelle aanvallen de stand bij de rust reeds had opgevoerd tot 30. In de tweede helft werd het, mede dank zij het falen van de invaller-doelman bij Alphia, op regel matige wijze 06. Eerst daarna wist Goedhart tegen te scoren 16, waarna Lanfers nog kans zag een tweede doel punt voor Alphia te scoren, 26. WIELRENNEN DE PARIJSE ZESDAAGSE Het Nederlandse koppel Schulte Boeyen. dat een grote achterstand had, heeft gistermiddag de striid gestaakt. Boeyen had al enige dagen last? van bronchitis; Noordwijkse back veroorzaakte strafschop in laaste minuten (Van onze sportredacteur). Vijf minuten voor het einde van de promotiewedstrijd LugdunumSJC toen een ieder zich reeds verzoend had met een 11 gelijk spel, veroor zaakte de Noordwijkse rechtback Hoo- gervorst een strafschop. By een felle aanval van de Lugdunum-rechter- vleugcl, waardoor een uiterst gevaar- ïyke situatie voor het SJC-doel ont stond speelde hy de bal met zün hand. Wellicht was uit deze aanval geen doelpunt voortgekomen, al zag de toestand er voor de Noordwijkse veste wel heel somber uit, misschien maakte Hoogervorst een reflexbewe ging, wy weten het niet. Het was in ieder geval vervelend, dat juist Hoo gervorst, die door zijn briljante spel een flinke Lugdunum-zege had ver hinderd, de oorrzaak was, dat zijn club met een nederlaag het NJ5.L.O.- terreln moest verlaten. Het zou echter onjuist zijn te ver kondigen dat Lugdunum deze overwin ning niet toekwam, want laten wij al lereerst even vaststellen, dat de groen- witten juist dat tikje beter speelden dan hun tegenstanders, dat hun zege ver diend maakte. Een juist wat betere techniek, al vierde het technische kun nen in deze kamp nu niet bepaald hoogtij, een iets hechter ploegverband en vooral: verrassender aanvalsspel. Deze zege werd echter bevochten op een alleszins waardige tegenpartij, die evenals de Leidenaars de wil om ,Je winnen in haar devies voerde en die er toe bydroeg, dat de vele toeschouwers van een prettige wedstrijd met vele enerverende momenten konden genie ten. De eerste minuten waren voor SJC doch al spoedig nam Lugdunum het initiatief over "en met enkele snelle over de vleugels gelede aanvallen werd de Noordwijkse defensie aan de tand gevoeld. Uit een van deze Lugdunum- attaques plaatste Van Berkel na 13 mi nuten spelen de bal scherp voor het SJC-doel keeper Groenewoud verzuimde tijdig uit te lopen en de ver naar bin nen gekomen Quist kon het leer zonder veel moeite achter hem koppen. (10). Daarmede was het kruit voorlopg ver schoten: enerzijds wst de trapvaste SJC-verdedlglng wel raad met de tal rijke groen-witte aanvallen, terwijl aan de andere kant de Lugdunum-defensie doorgaans met drie man en doorzichtig spelende Noordwijkse aanval gemakke lijk in bedwang hield. Enkele minu ten voor do rust ontsnapte SJC echter op wonderbaariyke wijze aan een twee de doelpunt. Door te zacht terugspe len op de doelman ontstond een zeer enerverende situatie voor het Noord wijkse heiligdom. Tot driemaal toe werd de bal door een Lugdunum-speler hard ingeschoten, maar evenveel keren wist een Noordwijks been of hoofd op de lijn redding te brengen. In de SJC-plosg zat in deze eerste helft wenig verband, de middenlinie stuwde niet voldoende waardoor de binnenspelers te veel moesten halen en de aanvalskracht van de voorhoede sterk verminderd werd. Na de rust ging het iets beter, al liet het plaatsen en schieten door onbesuisd heid veel te wensen over. De tweede helft was nog geen vijf minuten oud, of uit een vrije schop, goed genomen door Jac. Groenewoud, kon Ruigrok met een kopbal de partijen op gelijke voet brengen. Tot het einde golfde de strjjd op en neer met beide doelen beur telings in gevaar. Toen volgde de mis greep van Hoogervorst en kon Verhoe ven uit de toegestane strafschop het winnende Leidse doelpunt scoren. Wel deed SJC ijverige pogingen om nog een tegenpunt te scoren, en schoot Jan Groenewoud eenmaal hard tegen de lat, het pleit was evenwel beslecht. WoIverharnyifoji-Manc;v U onbeslist De tweede divisieclub Leicester City, die in ernstig degradatiegevaar ver keert cn al met één been in de derde klasse staat, heeft Zaterdagmiddag voor een geweldige verrassing gezorgd door in de halve eindstrijd van de Cup Portsmouth, de leider van de eerste divisie, met sprekende cüfers te slaan. Leicester mag dan in degradatie ge vaar verkeren, in de halve beker-finale speelde de ploeg eerste klasse voetbal van prima gehalte, zowel wat de apnval als de verdediging betreft. De achter hoede had briljante momenten en de voorhoede was gevaarlyk bij iedere aan val. Overigens had de strijd een typisch Cup-karakter Het tempo bleef voort durend zeer hoog in weerwil van het verschil in speeltrant: Portsmouth vol hardde by shortpassing, terwyi Lei- cester haar fieil zocht in open spel, met de buitenspelers als speerpunten. Met de rust was de stand 1—1. fnaar direct na de aftrap in de tweede helft bracht Leicester de stand op 31. In het ver dere verloop van de match maakte Portsmouth geen moment de indruk, op te kunnen halen. „Pompey" werd kans loos uitgeschakeld en zal zich nu geheel ip het league kampioenschap kunnen concentreren. Tegen welke vereniging Leicester op de beroemde grond van Wembley de eindstrijd zal moeten uitvechten, is nog niet bekend, want de andere halve fi nale, tussen Wolverhampton Wanderers en Manchester United, bracht, ook na verlenging, geen beslissing (1—1). Deze wedstryd zal nu Zaterdag as. op het terrein van Evèrton worden overgespeeld. In de leagueyedstryden versterkte de runner up Newcastle United haar positie door een 20 zege op Huddersfield. Newcastle heeft nu in totaal 43 pnt., PAARDENSPORT. Outsider „Russian Hero" won Grand National SLECHTS COMMUNISTEN HADDEN VERTROUWEN IN HET PAARD. „Russian Hero", een outsider, waar voor dc weddenschappen 66 tegen 1 stonden, heeft de Grand National te Aintree gewonnen. Een grote verras sing voor de 250.000 toeschouwers, die de beroemde steeple bijwoonden, een nog grotere voor zün eigenaar, die honderdduizend gulden in ontvangst mocht nemen en een aangename sur prise voor de bookmakers, want indien „Cromwell", dc favoriet, winnaar zou zyn geworden, had hun dat millioe- nen gekost. „Russian Hero" was byna niet aan de start verschenen omdat zyn eigenaar, Willem Williamson, van mening was, dat de afstand veel te groot voor het paard zou zyn. In deze veronderstelling stond hy overigens niet alleen, want geen blad had in zyn voorbeschouwing ook maar even rekening gehouden met de „Russische Held", uitgezonderd de communistische „Daily Worker", die een hevig vertrouwen in het paard had, maar daar zal de naam wel niet vreemd aan zyn geweest. Van de 43 paarden, die voor deze uitermate zware race over 30 hindernis sen waren gestart, kwamen er slechts elf aan de finish. Eén paard „Boras Cot tage", stierf tydens de race door zeer' ernstige verwondingen. „Russian Hero" werd gereden door de professional jockey MacMorrow en won met een voorsprong van 8 lengten voor „Roimond" van lord Bicester. Op de derde plaats eindigde „Royal Mount en vierde werd de favoriet „Cromwell". HOCKEY. Drijver en Dijkstra in Nederlands hockey-elftal Het Nederlandse hockey-elftal, dat Zaterdag a.s. in het Wagencr-Stadion tc Amstelveen tegen België speelt, is als volgt samengesteld: Richter (Be Fair)Derckx (Deven ter) en Drijver (Leiden)Van Rossum (HHIJC), Loggere (Laren) en Dykstra (Leiden): Van Ilecl (HHIJC), Boer stra (HHIJC). Kruize (HHIJC), Bouw man (HHIJC) en Esser (TOGO). dat is 3 minder dan de leider Ports mouth, die echter een wedstryd minder gespeeld heeft. Hier volgen de uitslagen: Aston VillaChelsea 11, Blackpool Charlton Athletic 01, Bolton Wan derersBurnley 01. Derby County- Manchester City 20, Huddersfield TownNewcastle United 0—2. Sheffield UnitedBirmingham City 40, Sunder landEverton 11, LiverpoolStoke City 4—0. SportspHntcrs De stayer Level, die op de Pare des Princes-baan te Parys achter de motor aan het trainen was, kwam daarby zo ongelukkig te vallen, dat hy aan de verwondingen overleed, zyn gangmaker werd ernstig gewond. Bruce Woodcock, zwaargewicht kampioen van Gr. Brittannië, het Britse Ryk en Europa, heeft Zaterdagavond te Johannesburg door k o. in de derde ron de gewonnen van de Zuid-Afrikaanse kampioen Johnny Ralph. Te Brugge is Zaterdagavond de fi nale van de internationale middenge wicht competitie gebokst tussen De Keergieter (Brugge) en de Nederlander Jan Schoen. De Belg won in tien ron den op punten. Wereldkampioen in het welterge- wicht Ray Sugar Robinson won te Chi cago op punten van Bobby Lee in een gevecht over tien ronden. De Italiaanse tweede klasser Leg- nano won te Treebeek met 2—1 van Bleyerheide en speelde te Amsterdam geiyk, 22, tegen Ajax. Twee landen hockeywedstryden voor heren stonden Zaterdag op het programma. Te Edinburg sloeg Ierland Schotland met 40, terwyi Engeland met niet minder dan 70 van Wales won. De Bondsvergadering van de KNVB wordt dit jaar op 11 September te Am sterdam gehouden. Meer dan 80.000 bezoekers waren gistermiddag getuigen van de 15e lan- demvedstryd tussen Spanje en Italië, welke door de bezoekers met 31 werd gewonnen. De competitiewedstryd Philips— Heerlen voor de hoofdklasse van de Kon. Ned. Schaakbond eindigde in een 55 geiyk spel. Van Reyen uit Kerkrade is ongesla gen kampioen geworden van de eerste klasse klein biljart, kader 35/2, met een algemeen gemiddelde van 27.18. De Ronde der Vlaamse Provincies, een wegwedstrijd voor beroepsrenners over 252 km., is gewonnen door Declerq in de tyd van 6 uur 51 min. De beste Nederlander was André de Korver, die zich 38e klasseerde. IJSHOCKEY NEDERLANDBELGIË EINDIGDE MET PUNTENVERDELING. Zaterdagavond heeft de Nederlandse ploeg geen kans gezien, om op de HOKIJ de 64 overwinning van December jl. tegen de Belgen op eigen terrein te her halen. Na een zeer spannende wedstryd met bywyien alleszins goed yshockey eindigde de wedstryd in een 6—6 geiyk spel. ZWEMMEN. NEDERLANDSE ZWEMMERS NAAR PARIJS. Naar wy vernemen zullen Kees Kievit en Bob Bonte deelnemen aan interna tionale zwemwedstryden, welke de Sta de Francais op 5 Juni in het zwembad te Tourelies organiseert. De mogeiyk- heid bestaat, dat ook drie Nederlandse zwemsters, op de borst- en rugcrawl en op de schoolslag voor dit zwemfeest worden uitgenodigd. Besprekingen tus sen de Franse officials en de K.N.Z3. zyn omtrent dit punt nog gaande. IttO8 De Achten van Laga (links) en Njord passeren de brug over de Amstel bil de Ceintuurbaan. elkaar vertrokken) langzaam op de drie voor haar liggende boten inlopen. De Hoop werd gepasseerd en dicht achter Laga passeerde Njord de finish aan de Weesperzyde. Willem 3. cfat na de oorlog steeds winnaar was geworden van de Head of the Rlver en dus nu weer als eerste was gestart, leek onbedreigd door de finish te gaan, maar maakte toch een slechtere tyd. Heer en meester op de Amstel Het 8 K.M. lange afstands kampioen schap van de Amstel, de Head of the River is dit jaar een daverend succes geworden voor de Leidse vereniging Njord. Duizenflen roeienthousiasten, die zich in het prille voorjaarszonnetje Zondag middag langs de oevers van de Amstel hadden geschaard van Ouderkerk tot aan de Ceintuurbaanbrug in Amster dam toe, zagen de als vierde gestarte Njord-ploeg in hun boot Simon" met Dutry van Heaften aan slag in deze race tegen het horloge (waarby de boten telkens met 15 seconden verschil achter Zo legde Njord ditmaal met een tyd van 30 min. 4.7 sec. beslag op dc Poseidon Jubileum Wisselbekcr, maar cr waren meer successen voor de Lei- •'denaren. Njord 2, als vyfde gestart, block met haar tijd van 30 min. 19.6 sec. de race 0.6 sec. sneller te hebben afgelegd dan Willem 3, zodat ook dc tweede prfjs voor een Njord-boot was. Derde werd WlUem 3, vierde Laga en vyfde Dc Hoop. In de tweede divisie was ook al weer een Njord-ploeg de snelste: Njord 3 met een tyd van 30 min. 30.5 sec. Njord 4 en Njord 5 plaatsten zich in deze divisie resp. als vijfde en zevende. Het was prachtig zonnig weer, doch de boten hadden de vry sterke wind pal tegen, zodat de gemaakte tijden ver boven die van verleden jaar liggen, toen de wind veel gunstiger was en Willem 3 het baanrecord vestigde van 26 min. 58.5 sec. Voor de Willem 3-ers beteken de de derde plaats een teleurstelling. De ploeg van verleden jaar zou het er mis schien beter hebben afgebracht. De hui dige bemanning is een sterk verjongde, met 4 nieuwe gezichten, waarin boven dien Neumeier verstek liet gaan, omdat hy plannen heeft deel te nemen aan de Diamond Sculls In Henley. In de zege vierende ploeg van Njord is de sterke Oude Vier opgenomen, die verleden jaar zo van zich deed spreken. By de start deed zich opnieuw het Incident voor, dat ook de belde vorige malen de organisatie bemoeliykte: Laga, dat als tweede 15 seconden achter Wil lem 3 moest sterten, talmde weer zolang, dat de derde boot (die van De Hoop) eerder langs de startiyn schoof. Dit had tot gevolg, dat de ploeg van Willem 3 meer dan een halve minuut voor lag op de eerstvolgende boot en dus weinig overzicht van de stryd kon hebben. Bovendien vertrok door deze vertraging Njord ook 40 seconden te laat. Njord zelf diende onmlddeliyk na beëindiging van de race een protest in tegen De Hoop, omdat deze geen ruimte zou heb ben gelaten by de Schapenwal, toen Njord trachtte te passeren. Het protest werd niet in behandeling genomen, toen bleek, dat Njord toch gewonnen had. In d+ belde divisies startten in totaal 22 deelnemers, hetgeen een record-aan tal betekent. De uitslag luidt: le divisie: 1. Njord 1 30.4.7; 2. Njord 3 30.19.6; 3. Willem 3 30.20 2; 4. Lag» 30.22.7; 5. De Hoop 3128.3. 2e divisie: 1, Njord 3 30.305: 2. Spaar- ne 1 30 38.7; 3. Laga 2 30.49.1; 4. Nereus; 5. Njord 4; 6. Triton; 7. Njord 5.

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 5