Bloeimlust als vreedzaam strijdperk der bollenkwekers PANDA OP DE WALVISVANGST Tweede Kamer behandelt y er keer en Waterstaat J oor opheffing van tollen f 100.000 uitgetrokken Bij een half puntje verschil is het goed winnen en eervol Verliezen VAN MEVROUW MAQUISTEN Radio-programma 87ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Woensdag 26 Januari 1949 Tweede Blad No. 26601 (Van onze parlementaire redacteur) Bij de voortzetting van zijn Vrijdag jl. afgebroken rede behandelde de mi nister van Verkeer en Waterstaat, mr Spitzen gisteren in de Tweede Kamer eerst de aangeroerde afzonderlijke on derwerpen. DE TOLLENKWESTIE. De opheffing van tollen is niet ver gelen, aldus de minister. Op de begroting is daarvoor een be drag van een ton uitgetrokken. (Niet veel, als men bedenkt dat alleen al de eigenaar van de tol aan het Warmon den Hek een millioen vraagt - Red. L.D.) Thans ztfn er nog elf tollen, waar van 5 onbelangrijke. By de overige zes wordt van Rijkswege moeite gedaan tot opheffing, maar dat gaat niet ge makkelijk. Ten aanzien van de tol op het Vil- steren onder Ommen had Binnen landse Zaken destijds nog goedkeu ring verleend, hetgeen aanleiding gaf tot eindeloze debatten over al of niet bestaande aanspraken op vergoeding. De minister gelooft, dat hier geen aan spraken meer., gelden, doch wil de zaak nog eens bezien. VERKEERSVEILIGHEID De strenge eisen van voor de oorlog op het gebied der verkeersveiligheid, met name voor remmen, verlichting en richtingwijzers, kunnen om begrijpelijke redenen nog niet worden gesteld. Bij rui mere materiaalvoorziening wordt dat wel beter. Zolang zij men extra voorzichtig. De contróle bU nacht op stille bui tenwegen wordt nog eens onder ogen ge zien. Als grondslag voor de vervangings plicht van personenauto's voor de pe riode '49—'52 geldt, dat alle wagens van 14 jaar en ouder beslist voor 1952 ver vangen moeten zijn- Er zijn dan nog al tijd 10.000 personenauto's van 10 jaar en ouder op de weg. Voor het laatste kwartaal 1948 en het eerste kwartaal 1949 is het contingent voor invoer van onderdelen 3,3 millioen dollar en voor auto's 2,95 millioen dol lar DE FIETS MET HULPMOTOR Tegenover Kamerleden, die de „Solex- rijwielen" op de Rijweg willen houden, hield de heer Spitzen vast aan het rij wielpad. Nochtans wil hij dit punt na der bezien bij de Wegenverkeerswet, waarvan de voorbereiding behoorlijk vordert. Binnenkort wordt het ontwerp, gelijk de wet eist, aan Ged. Staten voor gelegd. RIJVERGUNNING EN De overheid moet zorgen, dat de auto's terecht komen bij hen. die ze voor hun bedrijf of beroep nodig heb ben en niet voor genoegen, aldus de minister. Slechts bij verzadiging van de markt kan zij vrij gelaten worden. Doch zover zijn we nog lang niet. Het is begrijpelijk, dat verveners, die vroe ger paardcntractic gebruikten, nu wil len moderniseren. Deze zaak heeft 's ministers aandacht. Overgaande tot het goederenvervoer per auto hield de heer Spitzen een plei dooi voor publiekrechtelijke bedrijfsor ganisatie, mits men met een capabel or gaan te maken heeft, dat gezag kan doen gelden. In deze geest wil spr. werk zaam zijn, ook wat betreft de bedrijfs groep. De Niwo is de eerste organisatie in haar soort, die een semi-officlcle taak vervult. Zij houdt zich bezig met het internationaal wegvervoer. Ten aanzien van de daarin gerezen moeilijkheden voelt de minister zich verplicht te zor gen, dat de Niwo niet zo maar mislukt. Doch hij zal de aangelegenheid ernstig onderzoeken en zo nodig in Benelux- verband nastreven. De EVO (Eigen Vervoer Verladers) komt vanzelf bij het wetsontwerp WA. G. ter sprake. AUTOVERVOER PERSONEN In iruim 20 gevallen is het vervoer over bepaalde trajecten aan de spoorwegen of haar dochterinstellingen ontnomen en aan particulieren gegeven. ^Het overleg met financiën over de herleving van het Verkeersfonds heeft nog geen resultaat opzeleverd. dat kan worden medegedeeld. Sinds 1927 is daar op door de Staat 180 millioen gulden bijgepast. De lonen van het tramperso neel zijn momenteel in behandeling bij het College van RUksbemiddelaars. De vrije Zondag, evenals autoritten op Zondag voor kerkbezoek, hebben 's mi nisters aandacht, BINNENVAART EN SPOORWEGEN In verband met de concurrentie der spoorwegen tegen de binnenvaart en hun zwijgzaamheid inzake de tarieven, wacht de minister met zekere spanning op de resultaten der tarievencommissie. De beurtvaart is er wel het moeilijkst aan toe, en spr. heeft contact met de organisaties. Met justitie vindt overlég plaats over het binnenvaartrecht. - Als concurrerend bedrijf moeten de spoorwegen ruimte hebben zich te handhaven. De minister wijst op de ver schuivingen in de vervoersverhoudingen der laatste jaren. De posities van weg- en watervervoer zijn verwisseld. Het spooraandeel is geliik gebleven. Daarbij hebben de sporen slechts 3% van het wegverkeer door de Ato enz. WATERSTAATSWERKEN Vele openbare werken zijn uitgesteld of worden in langzamer tempo uitge voerd in overeenstemming met de alge mene normen, door de regering gesteld. Wij vestigen er de aandacht op, dat de landaanwinning langs de hele Noordzee kust met kracht wordt aangepakt. AMSTERDAM—RIJNKANAAL Het aanbod van Amsterdam om twee millioen als voor-financiering bij te dra gen in de kosten van het Amsterdam Rijnkanaal, teneinde het tempo volgens plan te doen verlopen, zou als tegen- bedrag het dubbele van het Rijk ver gen. Het Rijk betaalt immers 2/3 en Amsterdam 1/3 van die kosten. Dit te- genbedrag zou volgend Jaar op de be groting moeten komen en dus van te voren de begroting binden. Dit is prin cipieel niet te aanvaarden. Ook het bouw-volume zou er door kunnen wor den gestoord Verschillende leden pleitten voor het weer overbrengen van het lijnbedrijf der Stoomvaart Mü „Zeeland" van Hoek van Holland naar Vlissingen. Morgen voort zétting BEGROTING OORLOG EN MARINE. 's Avonds hield de Kamer algemene beschouwingen over de begrotingen van de Dep. van Oorlog en Marine tezamen. Dit niet alleen omdat minister Schok king beide portefeuilles torst, doch on getwijfeld ook als uitvloeisel van de re geringsbeslissing. dat beide departemen ten definitief onder één minister zullen 'staan, met straks voor elk een staats secretaris onder die minister. Nog meer dan vroeger zal zulks aan leiding geven tot klachten over achter stelling van de Zee- bij de Landmacht. „Is de Marine geknauwd ten bate van de Landmacht?" vroeg de heer Roosjen (AR) pathetisch. De heer Zandt (St. Ger.) was tegen het West-Pact. Niet alleen omdat hij niets van bondgenootschappen wil weten, maar ook wegens de houding onzer bondgenoten jegens ons inzake Indonesië, waarbij hii Engeland en Australië met name noemde. Welke waarborgen geeft dat pact ons? En wie garandeert, dat wjj als klein land onze vrijheid niet prijs zullen (moe ten) geven? Voor de vrijheid van Europa moeten offers worden gebracht, waaraan wü ons niet mogen onttrekken, aldus de heer Vermeer (Arb.). Hjj plèitte voor een krachtig leger en een militaire Be nelux. Natuurlijk werd er o.a. ook gesproken over bevorderings- en materieelkwes- ties en over het prachtige werk onzer mannen in Indonesië. Morgenavond gaat de bespreking over onze defensie verder. Prachtige inzendingen in een voortreffelijk arrangement Driemaal per jaar organiseert de stichting „Blocmlust" een tentoonstel ling in de geweldige hal van het HBG- veilinggebouw te Lisse. De ontwerper dezer tentoonstellingen, de heer Van der Lee van de firma Koper te Heem stede, ziet er kans toe, iedere tentoon stelling weer een bijzonder cachet te geven. En wie er heen gaat om ook van déze tentoonstelling weer iets te vertellen, vraagt zich vol zorg af, hoe hij er in zal slagen zulks te doen op dezelfde wijze, als waarop de heer Van der Lee met zijn ontwerpen goochelt: altijd hetzelfde, maar altijd weer wat anders. De bewoordingen van de kop boven ons kort verslagje van gisteren, die abu sievelijk spraken van een „gedrukte sfeer" in plaats van een „sprookjessfeer" zoals de bedoeling was geweest, vorm den wellicht een uitvloeisel van deze drang naar originaliteit En dan vormt het binnentreden op deze tentoonstellingen immer weer een verrassing. Ook thans is dit het geval. Niet zonder bravoure heeft de ontwer per deze show een duidelijk tweeledig karakter gegeven, dat nochtans volko men verantwoord is. Want terwijl tul pen en hyacinthen, zo bij uitstek ge schikt voor gazonbeplanting, ook inder daad langs lineaal-rechte tegelpaden in strak-groene gazons in kleurige gelede ren zijn opgesteld, treft men de naieve, zachtgetinte narcissen in een geheel an dere omgeving. Ze rijzen omhoog naast de blanke berkenstammen en tussen groene mospolletjes aan de rand van een dromend vijvertje, en men kan ze bewon deren, dwalend langs met dorre spar- renaalden bezaaide slingerpaadjes, waar geen voetstap wordt gehoord. In deze romantische omgeving kan men ze bewonderen, de kloeke trom petten in hardgeel en bleekwit. de ele gante Incomparibilis met hun oranje harten .en alle soorten en variëteiten die het vak zo vele weken vóór de of ficiële bloeitijd van de narcis brengen kan. Wie geen vreemdeling ls in het Jeru zalem der kwekers, weet wel wat er op 't spel staat. Vorig jaar wist Warnaar uit Sassenhelm beslag te leggen op de wisselbekerde prachtige inzending van deze narcissen-specialist toont hem vastbesloten, het kleinood aan geen con current af te staan. Die concurrent zit echter vlak in de buurt Ziin plaatsge noot De Vroomen doet vrijwel niet voor hem onder, en niemand durft te wedden wie 't wint. Zelfs de jury heeft er een Een hoekje van de narcissentuin, waar stammen en sparregroen. zware dobber aan, en ten slotte wint I Warnaarmet een half puntje ver- schil! Zó winnen schept voldoening 1 zó verliezen is geen schande! En De Vroomen krijgt dan ook een gouden me daille (tenminste het certificaat dat daarop recht geeft, want er is geen goud, zelfs niet in het bloembollenvak!) en daarenboven nog een beker voor de mooiste gemengde inzending! Wandelend langs het onberispelijk te gelpad door de tulpen-inzendingen, die daar zo kleurig en vurig staan te pron ken. beseft men opnieuw: hier st~at iets op 't spel. Want de Gebroeders van Zan ten uit Hillegom hebben een naam (en een wisselbeker) te verliezen op het ge bied van tulpen, en daar staan ze dan, de kloeke Triumph's en de trotse lang- stelige Darwins, de exotische Liliums en de elegante Mendel's, in alle kleuren van het maagdelijks wit, tot het vlam- mendst rood, de gevederde parkieten, die vele mensen niet mooi vinden, om dat ze nog maar zo weinig het oor spronkelijk tulpen-karakter schijnen te bewaren, en de altijd weer boeiende en aantrekkelijke rand-tulpen. het voorjaar reeds droomt langs vijvertjes en slingerpaadjes, tussen berken- Foto Leidsch Dagblad—Van Vliet Maar dan ziet men daar vlak naast een grote inzending van de Voorschote naren Gebrs. Eggink, die Darwins en Mendels in zo rijke verscheidenheid en zo schoon van vorm en kleur tentoon spreiden. dat men beducht nog eens om kijkt naar de anderwie zal 't win nen? En de tovenaar Grullemans uit Lisse is er ook, en wie de exquise tinten ziet waarmee hij zijn -tulpen verft of lie ver. de natuur ze weet te doen verven herkent ook hier ogenblikkelijk de ex pert. En bedenkt, dat er straks nóg een tentoonstelling komt Ja. de wedstrijdgeest domineert op deze tentoonstelling, die zo bij uitstek vak-tentoonstelling is. al zal het publiek ook hier veel kunnen genieten. DE OPENINGSPLECHTIGHEID Van die sportieve geest gewaagde ook de plaatsvervanger van de Commissaris der Koningin in de Provincie Noord- Holland, baron De Vos van Steenwijk, die door ziekte plotseling verhinderd was de tentoonstelling te openen. De wnd. Commissaris de heer A. B. J. Prakken, Wilt U vitamine C actief laten inwerken op de plaats, waar hei besoieiimgs^evaar zeer groot is: de mondholte. Poets dan 's morgens en 's avonds met Heerlijk schuimend fris van smaak Let op de groene band met: VITAMINE C op doosje en tube! (Adv.) FEUILLETON Het testament door Patricia YVenthworth. Uit het Engels vertaald door Allee Iterson. 51) Dat is wel mogelijk. Zouden het er meer geweest zijn? Ik heb ze niet geteld. Dus het zouden er evengoed zeven of acht of negen hebben kunnen zijn? Ik weet het niet. Zün glimlach werd breder. Nu. dan zal ik niet langer aandringen. Maar u bent het toch met mij eens. dat er heel rcat gelegenheden waren in dat laatste Jaar, waarbij verschillende mensen po gingen in het werk stelden om mevrouw Maquisten's goedheid te misbruiken en baarbij u dacht dat het uw plicht was I naar te waarschuwen? Ja. Ik heb nooit iets anders ge daan dan wat ik 'mijn plicht achtte. Daarvoor was ik te lang bij haar in dienst. Dus toen juffrouw Silence op het toneel verscheen, was er weer een per- won méér, tegen wie u mevrouw Ma- Quisten meende te moeten beschermen? Ja. Dus toen u die avond van de 16e November de kamer van mevrouw bin nenging en zij zei, dat u haar gewaar schuwd had.,maar dat zij niet had wll- Jen luisteren, bestonden er minstens acht of negen personen, die zij had kunnen bedoelen? Zij bedoelde juffrouw Silence. Ja dat dacht U. Juffrouw Si- Jence was toen voortdurend in uw ge dachten dat heeft u reeds toegege ven. Maar u hebt ook toegegeven, dat cr nog verscheidene andere personen *aren, waar u mevrouw tegen had ge waarschuwd. En terwijl u maar dade lijk aannam, dat zij juffrouw Silence bedoelde, had mevrouw Maquisten heel 6°ed op iemand anders het oog kun nen hebben. Is dat zo of niet? I Zij bedoelde juffrouw Silence. Ik twijfel er geen ogenblik aan, dat u dat dacht, mevrouw Bridling. Maar u hebt al gezegd, dat er tussen u beiden nooit enige naam genoemd Ik heb u bovendien aangetoond, dat het juist daardoor heel goed moge- bik is, dat u en mevrouw Maquisten verschillende personen in gedachten konden hebben. Ik wist veel te goed, wie zij be doelde. U 'bedoelt, dat dat uw overtuiging is? Ja U bent altijd erg positief in uw overtuigingen? Ze kunnen mij zo gauw niet iets wijs maken En het komt nooit bij u op, dat het wel eens bij het verkeerde eind kunt hebben? Neen. Zelfs niet, als het leven van een medemens er mee op het spel staat? Dat is mijn zaak niet. Neen daar hebt u inderdaad gelijk in. Het is alleen uw zaak om te zorgen, dat u zich aan de feiten houdt. En een overtuiging is nog geen feit, nietwaar? Vindt u wel, mevrouw Brid ling? Ik weet niet, wat u bedoelt. Ik zal het u niet te moeilijk ma ken, Maar een van de feiten in deze kwestie is uw haat tegen juffrouw Si lence, nietwaar? U hebt dat toch toe gegeven nietwaar? Ellen sloeg haar gelige oogleden op en keek dwars door de zaal heen naar Carey Silence. Haar hoofd stak naar voren, haar rood gerande ogen waren nauwe spleten. De blik uit die stekende ogen was koud en dodelijk als een mes steek. Het woord, dat Hugo Vane had gebruikt, leek plotseling kinderachtig. Carey keek terug, omdat zij niet voor zich wilde zien. en plotseling wist zij. dat zij veilig was. Ellen haatte haar, maar zij haatte Ellen niet. Zij kende geen enkele reden, waarom El len haar zou kunnen haten. Het was iets, dat geheel buiten haar bevatting lag. Zij gevoelde alleen een hevige schrik en afkeer en ook iets als mede lijden. Zij keek met grote onrust naar Ellen en hoorde, hoe Hugo Vane zijn vraag herhaalde. U hebt toch toegegeven, dat u juffrouw Silence haatte? Ellen wendde zich tot hem en zei langzaam en duidelijk: Ik heb geen reden om haar graag te mogen. Het Hof verhief zich en de zitting werd geschorst. HOOFDSTUK XXXII. Des middags hervatte Hugo Vane zijn kruisverhoor. Ellen werd pauwkeu- rig ondervraagd over haar heen en weer Wen tussen de badkamer en de slaap kamer. Vraag en antwoord werden heen en weer geslagen als een tennisbal over het net. Terwijl Carey zat te kijken en te luisteren, kreeg zij steeds meer het "oei, dat het alles een spelletje was. Het leek niet mogelijk, dat haar leven slechts zou afhangen van- wat voor vraag er wérd gesteld en welk ant woord daarop werd gegeven. Ellen keek niet meer naar haar. Zij stond daar in haar stemmig, ouderwets zwart en gaf haar antwoorden kalm, wei-overwogen, met een scherpe, onmelodieuze stem. Ondanks al zijn pogingen kreeg Hugo Vane er ditmaal niets meer uit, dat de verdediging van nut kon zijn. Zij zwoer en bleef bij die eed, dat het medicijn glas minder dan halfvol was geweest op het tijdstip, dat zij 't voor het laatst had gezien en stelde dat tijdstip op twintig minuten over acht, omdat toen het blad met mevrouw Maquistens diner was boven gebracht. Minder dan een half uur later, toen Carey Silence dat glas uit de badkamer meebracht, had den drie personen zich kunnen overtui gen. dat het voor driekwart vol v/as geweest. En wie had er gedurende dat half uur toegang tot de badkamer kun nen krijgen en tijd en gelegenheid ge had om nog een paar tabletten op te lossen en ze bij het mengsel te gieten? Ellen verklaarde, dat zij mevrouw al die tijd niet alleen had gelaten, behalve om even naar de badkamer te gaan.... 23). „Ik zie de „Jonas' niet meer", schreeuwde Panda, terwijl zij als gek ken aan de riemen trokken. Er was een dichte mist komen opzetten, die als een zwaar gordijn om hen heen hing. „Nee, maar de walvis des te beter", brulde de kapitein terug. „Dat schip vinden we straks wel weer, als we hier ten minste ooit levend vandaan ko men". Hec begon er werkelijk benauwd uit te zien. want hoe hard ze ook roeiden, de walvis won voortdurend op hen. „Roeien mijnheer!" schreeuwde kapi tein Kupido. „Wat drommel die riemen zijn geen lucifers, wat. Trek er maar aan, anders wordt er straks aan jou getrokken!" „Ik kan haast niet meer", hijgde Pan da, terwijl hij zich tot het uiter ste inspande. Het gaf allemaal niets. Het beest was nu zo dichtbij, dat ze hem gemakkelijk hadden kunnen aan raken. Dreigend verhief het zich half uit het water. Driftig sloeg zijn staart heen en weer. De boot begon vervaar lijk te schommelen. „Ik zal. hem raken!" schreeuwde Pan da, die met opgeheven riem in de boot stond, gereed om toe te slaan. en toen zij haar eindelijk verliet, was Carey Silence bij haar. Zij zwoer plech tig, dat er precies vijf minuten voorbij waren gegaan vóórdat Honor King zich bij hen had gevoegd. Het was onmoge lijk haar hiervan af te brengen. Met een onverstoorbare opgewektheid veranderde Hugo Vane van tactiek. Mevrouw Maquisten was dus niet alleen van het ogenblik af, dat u naar haar ging kijken, onmiddellijk na ach ten, totdat zij de slaapdrank innam? Neen, dat wgs zij niet. Maar zij was toch wel alleen tus sen halfacht, toen u even naar binnen wipte om te zeggen, dat u naar boven ging. naar juffrouw King, totdat u om vijf minuten over achten terugkeerde? Zover als ik weet, wel. U hebt aan mijn collega verklaard, dat mevrouw in staat was haar bed te verlaten als zij wilde? Ja. Kon zü ook lopen? Ja. Dus zij kon ook naar de badkamer lopen? Als zU dat wilde Zuster Brayle heeft ons verteld, dat het flesje tabletten zich in een kast je met een glazen deur bevond, dat di rect boven de wasbak hangt. Dat is zo. Ik veronderstel, dat er nog wel een of andep glas of beker in het kaatje of bij de wafebak stond? Er waren twee glazen. Het zou dus mogelijk zijn gewast, dat mevrouw Maquisten het kastje opende, het flesje er uit haalde, er een paar van oploste in een van de glazen en het glas en het flesje weer in de kast zette? Het staat niet aan mij om dat te zeggen. Ik vraag u ook niet of u denkt, dat zij dat werkelijk gedaan heeft. Ik vraag u. of zij daartoe lichamelijk in staat was. Ellen bleef hem uitdrukkingloos aan staren. Zij kon dus wel naar de wasbak lo pen en daar lang genoeg blijven staan om al die dingen te doen? Dat kon zeals ze dat had ge wild. Welnu, mevrouw Bridling.... bent u bereid om te zweren, dat mevrouw Maquisten niet in de badkamer was na twintig minuten over acht. toen u voor het laatst zag hoe ver het elas met de vloeistof gevuld was? Voor de eerste maal aarzelde Ellen. Haar lippen bewogen alsof zij wilde spreken, toen klemde zij ze weer op el kaar. Huga Vane -glimlachte bemoedigend. (Wordt vervolgd) Ikon nadrukkelijk en herhaaldelijk de nadruk leggen op die sportiviteit, die inderdaad ieder insider uit deze ten toonstelling treft. Hij constateerde deze o.a. ook uit het feit. dat de eerste tentoonstelling door de Commissaris der Koningin in de Pro vincie Zuid-Holland, de tweede door diens ambtgenoot uit Noord-Holland werd geopend, terwijl minister Manholt is uitgenodigd, bij de slot-tentoonstelling de openingsplechtigheid te verrichten. Hieruit blijkt dat men deze tentoon stelling niet ziet als iets van de streek, maar van het gehele vak, ja van het gehele land. dat dan ook denk aan het toverwoord deviezen ten nauwste bij de groei en bloei van dit vak is ge- interesseerd. Vele belangstellenden waren aanwe zig bij deze plechtige opening. Behalve de voorzitter der Alg. Vereniging voor Bloembollencultuur, jhr mr dr O. F. A. H. v. Nispen tot Pannerden, tevens bur gemeester van Hillegom. merkten we op de secretaris dier vereniging de heer H. J. Voors. de burgemeester van Lisse mr J. A. Lambooy, prof dr E. van Slogte- ren, directeur van het Lab. v. Bloem- bollenonderzoek (dat met een interes sante stand op de tentoonstelling aan wezig was), ir F. A. Vlag, de Rjjkstuin- bouwconsulent, en vele andere promi nenten. De tentoonstelling zal lot 29 Janu ari, ook gedurende de avonduren, ge opend zijn. Zondag gaan de poorten dicht. Maar dan reeds weer prepareert men zich voor nummer drie. welke, oudergewoonte ,al haar voorgangers zal moeten overtreffen! De bekroningen die wij gisteren reeds vermeldden behoeven nog de aanvulling, dat de wisselbeker voor 10 soorten tul pen op kist of pot tezamen door de Gebr. van Zanten te Hillegom en de C. V. Hybrida te Schoorl ls gewonnen, terwijl de bekroonde tulp Red Supreme toebehoorde aan de Gebr. Van Zanten te Hillegom. VOOR DONDERDAG 27 JANUARI. Hilversum I. 301 M. KRO: 7.00 Nieuws: 7.15 Ochtendgymn.: 7.30 Gr.pl.; 7.45 Morgengebed en liturg, kalender; 8.00 Nieuws; 8.15 „Pluk den dag" (gr.- pl.); 9.00 Voor de vrouw; 9.05 Gram.pl.; 9.40 Schoolradio: NCRV: 10.00 Gr.muz.: 10.15 Morgendienst; 10.45 Gr.pl.; KRO: 11.00 ..De Zonnebloem"; 11.40 School radio; 12.00 Angelus; 12.03 Gram.pl.: 12.30 Medededellngcn land- en tuinbouw 12.33 KRO Amusements orkest o. 1. v. Klaas v. Beeck; 12.45 Rallye Automobile Monte Carlo. (Ultz. In samenwerking met de NCRV); 12.55 Zonnewllzer; 100 Nieuws; 1.25 Zang en plano; 1.45 „Roer- omme"; NCRV: 2.00 Promenade orkest; 2.40 „Even onder ons"; 3.00 Cellorecital; 3.30 Concertgebouw kwintet; 4.00 Bij bellezing; 4.45 Concert; 5.00 Het Radlo- Jeugdjournaal; 5.30 Cyclus; 6.00 Leger des Hells kwartier; 6.15 CNV-kwarticr; 6,30 Voor de strijdkrachten; 7.00 Nieuws: 7.15 Ned. organisten srpelen eigen werken: 7.30 Het actuele geluld: 7.45 De voor lichtingsdienst antwoordt; 8.00 Nieuws; 8.05 Rallye Automobile Monte Carlo; 8.15 Commentaar op de fam.comp.; 8.20 „In Holland sta&t een huls"; 9.30 Faml- llecompetltle: 10.00 gram.pl.; 10.05 „De vaart der volken"; 10.25 De liederen uit Voiprtns; 10.45 Avondoverdenking; 11.00 Nieuws; 11.15 Residentie orkest; 12.00 Sluiting. Hilversum II. 415 M. AVRO: 7.00 Nieuws: 7.15 Gr.pl.; 7.50 VPRO Dagope ning; 8.00 Nieuws; 8.15 Gr.muz.; 8.55 Van vrouw**tot vrouw; 9.00 Préludes; 9.30 Waterstanden; 9.35 Gr.pl.; 10.00 Morgen wijding; 10.15 Arbeidsvitaminen"; 10.50 Kleutertje luister; 11.00 Orgelconcert; 11.45 „Mijn oom Alfred"; 12.00 Het Lyra Trio; 12.30 Mededelingen land- en tulnb. 12.33 „In het spionnetje"; 12.38 plano; 1.00 Nieuws; 1.15 Mededelingen of gr.pl.; 1.20 Het Metropole orkest; 2.00 Causerie; 2.20 Het Omroep-kamerorkest: 3.00 Voor zieken en gezonden; 4.00 „Assortlmento" 5.00 AVRO-Kaleldoscoop; 5.20 Welk dier deze week?: 5.30 Tips; 5.35 Quintet Johnny Meyer; 5.50 Jeugdprogr.; 6.00 Nieuws: 6.15 Sportpr.; 6.30 Maria Zamorra 7.00 „Met de Eendracht op avontuur"; 7.10 AVRO's Avondschool: 7.45 Le plano romantlque; 8.00 Nieuws; 8.05In het radio zoeklicht; 8.15 Het Omroeporkest met plano; 9.00 „Een Broederdlenst ln 18.15"; 10.10 .The Romancers"; 10.43 Het gevangeniswezen; 11.00 Nieuws; 11.15 Gr.pl.; 12.00 Sluiting. AGENDA rffcDEN: Gerecht 10: Splrltlsch Genootschap, 8 uur nam. Stadszaal: Feestavond Coöp. Vooruit Ned. Cabaretensenjble, 8 uur nam. Lisse: Bloemententoonstelling Z—9 uur nam. DONDERDAG. Schouwburg: Kon. Ver. „Lltterls Sacrum* ..Jeugd", 8 uur nam. Stadszaal Resldcntle-orkest. Plano» solist Paul Wittgenstein. 8 uur nam. Lisse. Bloemententoonstelling 29 uur nam. Doopsgez. Kerk: Advent Kerk. 8pr. d J. Lankhorst, 8 uur nam.

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 5