Noordwijk en A.R.C. boeken de volle winst Weinig nieuws van liet Westelijk front Verrassende nederlagen van R.C.H. en A.S.C. Weer ging een Leidse kampioenskans in Haarlem verloren Voetbal in de hoogste klas U. V.S. laat de moed niet zakken.. R.C.L. blijft op de goede weg 87ste Jaargang LE1DSCH DAGBLADMaandag 17 Januari 1949 Tweede Blad No. 26593 Kris en kras door voetballand Bijzondere verrichtingen vielen» er op deze winderige voetbal-Zondag niet te noteren. Zowel VSV en SW gingen op het pad der overwinning voort en daar de meeste clubs nog vier of vijf wedstrijden te spelen heb ben, ligt het afdelingskampioenschap binnen hun bereik. Ook in dc onder ste regionen werd de zaak op de oude voet voortgezet. Sparta en DHC kre gen beide voor de zoveelste maal de kous op de kop, zodat zij zich nu wel op het spelen van degradatie-wedstrij Jen kunnen voorbereiden. De candida- ten voor de voorlaatste plaatsen, 't Gooi en Zeeburgia, deden het al niet veel beter, doch voor deze twee slachtoffers is nog redding mogelijk. De ontmoeting tussen SVV en Haar lem in districtl had 'n sensationeel ver loop. Driemaal wees in deze kamp de scheidsrecht naar de beruchte witte stip, maar slechts eenmaal konden de Schie- damse supporters juichen. Zelfs Kick Smit presteerde het om een strafschop naast te schieten. De Schiedammers wonnen ten slotte met 20 en het is wel opmerkelijk dat hun niet stopperende defensie de minste doelpunten tegen heeft van alle clubs in de Westelijke eerste klassen. Dank 'zij Kraak wist Stormvogels lange tijd het hoofd te bieden aan Xerxes. De Rotterdammers noteerden een vrijwel doorlopend veld- overwlcht, maar wat Wilkes en zijn mannen ook -probeerden, Kraak zat er steeds tussen. Eerst in de laatste vijf minuten moest Piet voor een schot van Rjjshouwer zwichten. Ook in de wed strijd ADOBlauw Wit viel de beslis sing in de allerlaatste phase van de strijd, hier ten gunste van de Amster damse bezoekers, hetgeen niet geheel en al onverdiend was. 'tGooi boekte tegen Ajax met de rust een 21 voor sprong, maar na afloop keken de Hil versummers minder voldaan, want Ajax had er ondanks hun heftig verweer 5—3 van gemaakt. De doelman van De Vole- wijekers brak in het begin van de wed strijd tegen Sparta zijn pink. Hij wilde' evenwel niet van zijn plaats wijken en bleef tot het einde onder de lat staan. En zelfs met zijn gebroken pink wist hij zijn doel schoon te houden, al dient daarbij te worden vermeld, dat de Spartanen het hem niet al te lastig maakten. Neptunus was de eerste club in dis trict 2, die VSV in het begin van dit seizoen een nederlaag toebracht. Giste ren hebben de Rotterdammers dat' zwaar moeten bezuren. De Velsenaren waren er kennelijk op uit om hiervoor wraak te nemen, hetgeen men wel als geslaagd mag beschouwen, want vijf maal moest de Neptunus-doelman Du- fourne de bal uit het net halen, terwijl de Velsense keeper zich maar eenmaal gepasseerd zag. De vooral voor Zeebur gia, in verband met de voorlaatste plaats, belangrijke Amsterdamse derby DWS—Zeeburgia, is voor de bezoekers niet naar wens verlopen en willen er geen vervelende dingen voor de Zee burglanen gaan gebeuren, dar% zullen zij in de laatste wedstrijden met bekwa me spoed wat punten moeten vergaren. De wedstrijden DFCHermes DVS en KFCFeyenoord vonden wegens onbe speelbare terreinen geen doorgang, RCH wil blijkbaar haar naast mede gegadigden voor de titel tot het laatste ogenblik nog hoop geven. Vergezeld van vele supporters trokken de Haar lemmers gisteren naar DCV, maar het reisje is hun niet erg goed bekomen. De Krimpenaren wonnen zeer verdiend met 3—1, waardoor Coal, dat gisteren een vrije dag had en UVS, dat de ne derlaag van vorige week weer enigszins goed maakte door met gering verschil RFC te slaan en ook Emma, dat door de slechte toestand van het For tuna- terrein tot ledigheid gedwongen werd, weer een klein kansje hebben. In de onderste regionen kwam geen veran dering, daar de candidaten voor de minstgewenste plaatsen onderling de punten deelden. In de derde klasse A zit TYBB op fluweel. Zelf wonnen de Haarlemmers met 2—1 van LFC, terwijl hun voor- VOETBAL. Uitvallen van Roodenburg waren gevaarlijker. S.J.C.—ROODENBURG 1—2. (Van onze correspondent) Ondanks een grote veldmeerderheid is het S.J.C. niet gelukt over Rooden burg de baas te blijven. De Noord wij kers zaten direct na de aftrap goed op de bal en het Leidse doel werd, on der aanvoering van hun uitstekende rechtsbuiten, zwaar belegerd. Allengs kwam ook Roodenburg er beter in en een bezoek aan het S.J.C.-doelgebied werd door Van Polanen besloten met een doelpunt (01). De gastheren lieten zich door deze tegenslag echter nief ontmoedigen en drongen de bezoekers opnieuw in de verdediging. Dit opdringen werd de S.J.c.-ers evenwel noodlottig. want hun achterhoede, die een allesbehalve solide indruk maakte, kon de sporadi sche, maar gevaarlijke Leidse uitvallen niet onder contróle krijgen. Na 25 mi nuten spelen wist de Noordwijkse doel man een hard schot slechts ten koste van een corner te keren. Het was uit stel van executie, want uit deze hoek schop scoorde Van Polanen rijn 2de doelpunt. Tot de. rust bleef de strijd daarna gelijk opgaan. Na de hervatting was het aanvan kelijk weer alles S.J.C. wat de klok sloeg. Zij maakte echter de fout de Roodenburgers te ver in de verdedi ging te drukken, waardoor de Noord- wykse aanvallers hoe langer hoe meer obstakels op hun pad naar het doel vonden. Eerst na 20 minuten kon Groe- newoud met een uitstekende kopbal uit een vrije schop een verdiend tegen punt scoren. De gastheren gooiden er nog een söhepje op, waardoor Rooden- 'TF. k°.e langer hoe minder over de middenlijn kwam. De Leidse achter hoede wist echter van geen wijken. Na- uat Onderwater nog een kogel van woenewoud onschadelijk gemaaakt had, noot de scheidsrechter het einde. ..j°°r de aanvang werd één minuut stilte in acht genomen ter nagedachte- van de deze week overleden ex- V-B.-bestuurder, heer S. Warlnga. NEDERLAND—FRANKRIJK IN ROTTERDAM? *"r.. gemeld wordt, zal de landen- riu- tussen Nederland en Frank rijk waarvoor als datum 23 April was vastgesteld, in het Feyenoord Stadion te «otterdam worden gespeeld. RATS!» de 2^de van het bestuur van de kon men gisteravond geen be- Testigmg van dit bericht geven. naamste concurrenten. Alphen en To- negido, het niet tot overwinningen konden brengen. De Alphenaren kwa men met hun 2—2 gelijkspel tegen HBC nog het beste uit de bus. maar de 3—1 nederlaag van Tonegido tegen Hil- linen was voor vriend en vijand een grote verrassing. Hillinen verliet door deze zege de onderste plaats, die nu dooröhet Noordwijkse SJC, dat in een spannende ontmoeting van Rooden burg verloor, bezet wordt. De grote strijd in 4A tussen Hihegom en VVSB is in een 21 zege voor eerst genoemde geëindigd. De Hillegommers promoveerden hierdoor, daar Lugdu- num vrijaf had, naar de eerste plaats. Verrassend was in deze afdeling de 10 zege van Alphense Boys op Docos. De Alphenaren distancieerden zich hierdoor van de laatste plaats, welke thans weer wordt ingenomen door I,isse, dat met zeer kleine cijfers van het de laatste weken lelijk afzakkende Rouw koop verloor. In 4A zorgde HDV voor de grote sur prise door het leidende ASC met een 21 nederlaag naar huis te zenden. De leidersplaats komt hierdoor wel niet direct in gevaar, doch Rood-zwart moet zich toch hoeden voor verdere misstap pen. VVP schijnt plannen tot herstel te hebben. En deze poging werd tegen Maasstraat met succes bekroond, waar door de rode lantaarn thans door de verliezers van deze ontmoeting werd overgenomen. De standen zijn: RCH COAL Emma UVS DCV RFC 2c klasse A. 5 21 4 17 4 16 4 16 3 15 6 15 3c klasse A. Velsen 16 15 Quick 14 13 CVV 16 13 Fortuna 14 11 Scheven. 16 10 Docos-doelpunten vonden geen genade. DOCOS—ALPHENSE BOYS 0—1. Hoewel de Docos-voorhoede drie doel punten wist te maken, verloren de Lei- denaars toch met 01. Alle Leidse doelpunten werden n.l. door de arbiter afgekeurd. Er ging deze middag al heel weinig uit van de Docos-aanval, waarin Lud- lage wegens riekte vervangen was door Kaptevn. Er zal dan ook in de reste rende wedstrijden beter aangepakt die nen te worden, wil een behoorlijke plaats op de ranglijst ingenomen wor den. De beslissing viel reeds 15 minuten na de aanvang. Joen Rooyakkers de bal niet klemvast had en de Boys op gelukkig? wijze de leiding konden ne men, welke voorsprong zij niet meer afstonden. Zij zagen echter geen kans om daar nog 'n doelpunt aan to? te voegen. Dit was voor een groot deel te wijten aan het goede verdedigen van Rooyakkers, de beide backs en de stop- perspil. Nederland organiseert internationaal tournooi voor jeugdvoetbal. Naar wjj vernemen zal, waarschijn lijk met Pinksteren, in ons land een internationaal landentournooi worden gehouden voor jeugdploegen, een zelf de tournooi, hetwelk in 1948 te Lon den is georganiseerd. Welke landen door de KNVB hier voor zullen worden uitgenodigd is nog niet bekend. Quick Boys en Lugdunum oefenden. TYBB 14 20 HBC 12 12 Alphen 13 15 Hillinen 13 10 Roodenb. 13 15 RKAW 13 9 LFC 13 14 SJC 14 9 Tonegido 13 14 4c klasse A. Hillegom 13 18 BSM 13 13 Lugdunum 12 17 Teylingen 12 12 Rouwkoop 14 16 Alph. Boys 13 7 VVSB 13 15 Lisse 14 6 DOCOS 13 14 c klasse B. ASC 13 21 Bodegr. 12 12 Alphia 12 16 VDV 11 8 Te Werve 13 15 WP 14 8 HDV 13 15 Maasstraat 13 7 LDWS 13 14 Quick Boys en Lugdunum hebben de vrije dag benut om een vriendschapps- lijke wedstrijd te spelen, welke ontmoe- ting echter vooral door de gasten zeer 'serieus werd opgevat. Want. van het be- gin af gaven de groen-witten zich voor de volle 100%. Dit in tegenstelling met de gastheren, die na het eerste halfuur, waarin een 20 voorsprong werd ver kregen, het verder wel geloofden. De rust ging in met een 3—0 voorsprong. Dit was evenwel voor de bezoekers een prik kel te meer om zich na de hervatting niet te laten intimideren, en zowaar het gelukte hen om de achterstand, met welwillende medewerking van de Kat- wijkse invaller-doelman, geheel in te lo pen en zelfs een 43 voorsprong te ne men. Toen moest Quick Boys nog even alle zeilen bijzetten om een nederlaag te ontgaan, en nadat eerst Zuyderduin gescoord had, wat de scheidsrechter echter over het hoofd zag, kwam links back Van Beelen met de bal aan zijn voet over de linkervleugel naar voren en uit zijn voorzet maakte Verdoes in de allerlaatste seconde gelijk, want af getrapt werd er niet meer. VORSTELIJKE AANBIEDING VOOR GUNNAR NORDAHL. De bekende middenvoor van Norr- köping, Gunnar Nordahl, heeft een professional contract van 26 maanden getekend met A.C.C. Milaan, Nordahl weigert zich over de condities uit te laten, maar volgens persberichten ont vangt hij een som van 125.000 kronen (ruim f. 90.000) ineens, en een maand salaris van 1500 kronen (f.1100). Verder zorgt de Milaanse club voor een appartement van vier kamers, dat hem gratis ter beschikking wordt ge steld, evenals een tolk voor hem en zijn vrouw. MIDDLESEX WANDERERS NAAR ONS LAND. Naar het A.N.P. verneemt, zal een ploeg van de Middlesex Wanderers in het aanstaand voorjaar naar Nederland komen om een viertal wedstrijden te spelen tegen nog nader aan te wijzen tegenstanders. De ploeg van de Midd lesex Wanderers zal worden samenge steld uit de beste amateurs van de vier Britse bonden en kan dus worden be schouwd als het sterkste amateur-elftal van Groot-Brittannië. 2JIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!illllllllllllllllllinillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!llll!IIIIIIIIIIIIIIIINIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlUi DISTRICT I: XerxesStormvogels 10 ADO—Blauw Wit 1—2 SpartaDe Votewijckers 01 Ajax't Gooi 53 SVV—Haarlem 2—0 S.V.V. 16 26 Volew. 16 13 Ajax 15 20 A.D.O. 14 12 B'.auw Wit 15 20 Haarlem 14 12 Xerx-cs 14 19 't Gooi 15 9 D.O.S. 14 M Sparta 14 4 St. vogels 15 13 I DISTRICT II: DFC—Hermes DVS DWSZeeburgia EDO—DHC KFCFeijenoord VSVNeptunus V.S.V. 16 E.D.O. 15 Feijenoord 14 D.W.S. 15 H.D.V5. 14 Neptunus 14 afgekeurd 4—0 3—0 afgekeurd 5—1' DISTRICT IV: Juliana—'TSC Helmond—VVV NACLlmburgia MVV—Willem 2 BWDe Spechten Limburgia 14 23 T.S.C. B.V.V. 13 21 M.V.V. N.A.C. 15 19 Juliana V.V.V. 13 15 Helmond Willem II 15 15 De Sp. Brabantia 13 13 DISTRICT V: HeerenveenSnesk HSC—Be Quick GVAVEmmen Veloci tasLeeuw arden Achille sFriesland 4—2 1—3 1—2 1—1 2—1 14 12 13 10 12 9 14 7 14 6 4—1 0—0 1—3 3—2 6—1 23 H.B.S. 15 20 K.F.C. 15 17 DE.C. 13 16 Zeeburgia 15 14 D.H.C. 14 16 Heerenv. Friesland Be Quick Frisia Velccitas Emmen 13 23 G.V.A.V. 15 19 Leeuw. 14 17 Achiles 14 17 Sneek 14 14 H.S.C. 15 13 14 13 15 13 14 DISTRICT III: Zwclse BoysHeracles W ageningenHengelo QuickEnsehed. Boys Go Ahead—AGOVV EnschedéBe Quick Enschedé 16 A.G.O.V.V, 16 Heracles 15 Ensch. B. 15 Hengelo 14 Quick 16 0—1 2—3 1-4 61 DISTRICT VI: PSVEindhoven NODA—Kerkrade BleyerheideHeunondia Sp.cl. EmmaMaurits Long aDe Baronie 0—J 3—1 3--1 1—1 5—1 20 Zwolse B. 15 20 Go Ahead 15 18 Be Quick 15 16 Wagen. 16 15 NÜ.C. 15 15 Bleijerh. 16 N.O.A.D. 13 Eindhoven 14 Helmondia 14 P.S.V. 14 Sitt. Boys 14 21 Longa 13 17 S.C. Emma 17 14 15 Kerkrade 15 13 Maurits 13 13 Baronie 12 ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiim RFC kwam niet aan de gelijkmaker toe. (Van één onzer verslaggevers) Een fanatiek aanvallend R.F.C. zette in de laatste tien minuten van een spannende wedstrijd aan de Wasse- naarsewee alles op alles om, met de harde wind in de rug te trachten, doelman Van Well nogmaals te ver schalken, maar overduidelijk kwam in deze periode de uitstekende mentali teit van onze Leidse tweede kiasser aan het licht. Met man en macht werd aan dit offensief het hoofd geboden en de verdiende 43 overwinning mocht dan wel niet de onfortuinlijke Zaterdagmiddagcompetitie KNVB Die Haghe op de drempel. (Van onze Zaterdagmiddag- medewerker) Excelsior, de club uit Pernis, heeft zich deze Zaterdagmiddag door Oranje Wit uit Dordrecht haar klei ne kans op het kampioenschap niet laten ontnemen en met slechts één punt achterstand, zij het dan met twee wedstrijden meer gespeeld, blijft ze vooralsnog een constante bedrei ging voor Quick Boys. Ook het Delftse C.SW.D, blijft goed volgen door de 43 zege op Capelle, terwijl S.SB.K, uit Klaaswaal de kop groep completeert en evenesns nog iar>? niet Kanslocs is. Het woerd echter aan Quick Boysopgepast, Katwijkse voetballers! Noordwijk kreeg de Vlagrdingse Zwaluwen op bezoek en in een „koppige" bui scoorde de Noordwijkse voorhoede vier doelpun ten, waartegen de Vlaa.rdingers niet verder kwamen dan twee maal goal! Tot groot, genoegen van AR.C. bracht verder Rynsburgse Boys, gehandicapt door een. 4tweetal invallers, het er in Alphen niet zo best van af en met één wedstrijd minder gespeeld dan Oranje Wit maakten de Alphenaren een diepe buiging naar deze club uit Dordrecht •bij het verlaten der onderste plaats. Volhouden A.R.C.! In de vierde klasse zal er nog heel wat moeten gebeuren wil Die Haghe, dat weer met 20 van 's Gravenzande won, geen kampioen worden. Slechts nummer twee, Lisser Boys, dat Leiden kansloos klopte, behoudt een theoreti sche kans cp de bovenste plaats, doch dat éne puntje uit de nog resterende twee wedstrijden zien wij de Hage naars ook nog wel bemachtigen. Voor Katwijk wordt het nu na de nederlaag tegen R.C.L. welhaast een hopeloze ge schiedenis, drie punten uit dertien wedstrijden! De Leiderdorpse Racing Club staat er weer des te veiliger door. Ter Leede won tenslotte cp regelma tige wij zie van Semper Altius en hier is de stand: District II, 3e kl.: Quick Boys (13—21), Excelsior P. (15—20), C.S.V.D. (14—19), SB.S.K. (12—16), Noordwijk (1515), Rij nsbur gse Boys (1413), Zwaluwen V. (139). Capelle (149i, A.R.C. (12—7), Oranje Wit (13—7). 4e kl.: Die Haghe (1426), Lisser Boys (1218), 's Gravenzande (12 17), Ter Leede (1216), Leiden (13 11), S.A. (12—9), R.C.L. (12—7), P.T.T, (125)Katwijk (13—3). NOORDWIJK—ZWALUWEN. De harde noot, die wij Noordwijk in onze voorbeschouwing toedachten in haar thuiswedstrijd tegen de Vlaar- dingse Zwaluwen, is op duidelijke wijze gekraakt met als resultaat een 42 overwinning. De doelpuntenmaker^ der Noordwijkers was deze middag een ware „hoofdse" geschiedenis.drie maal kopte linksbinnen N. v. d. Wiel de bal in de Vlaardlngse touwen, ter wijl A. v. Rooyen het kwartet met e?n forse hoofdbeweging completeerde. Hoewel de Noordwijkploeg voor de rust het meest in de aanval was, zag v. d. Wiel toch eerst tien minuten voor de rust uit een corner van Harteveld kans de score te openen. Na de pauze een meer agressieve Vlaardingen-ploeg, doch hoe de Zwa luwen ook over het veld soheerden, steeds was er weer een Noordwijks been, dat hen het scoren belette, ter wijl aan de andere kant v. d. Wiel respectievelijk uit een corner en een voorzet van linksbuiten Duindam de stand tot 30 kon koppen. Tenslotte echter plaatste de Zwaluwen linksbui ten tactisch naar z'n middenvoor, die geen moeite had van dichtbij een ver diend tegenpunt te scoren. Van Rooyen nam daarna weer een goede voorzet van Duindam voor z'n rekening, waarna tenslotte de Vlaar- dingse linksbuiten met een keurig laag schot de eindstand op 42 bracht. A.K.C.Kynsourgse Boys Een met twee invallers verschijnend Rijnsburg- se Boys- heeft het tegen de hekkenslui ters dezer afdeling, het Alphense A.R.C., niet kunnen bolwerken. Het is een spannende en sportieve strijd geworden, waarin als enige wanklank slechts de R.B, veteraan Kromhout vermeld moet worden, die door de scheidsrechter we gens minder vleiende opmerkingen aan diens adres (of was het tegen Van Duyn?) naar de kleedkamers verwezen werd. Heel jammer overigens, want het was juist deze speler geweest, die voor de rust z'n ploeg met 10 de leiding had gegeven. Misschien waren de Rijns- burgers door deze onverwachte tegen slag wat mistroostig gewordenin leder geval zag de Alphense middenvoor Bos, na een uitstekende voorzet van linksbuiten Van Heusden, spoedig hier na kans. de stand gelijk te maken, waar na hij 3 minuten later een hoge voor zet van rechtsbuiten Zuiddam achter Hakkenberg deponeerde. Toen ten slotte deze Hakkenberg, een der beste spelers, z'n enige fout maakte en de bal uit z'n handen liet vallen, was weer Bos er als de kippen bij om de stand tot 3—1 op te voeren. Aan Alphenzijde verdiénde het spel van rechtsback Bergshoeff alle jol. LeidenLisser Boys Een beslist slechte Leidse voorhoede en een tweetal pittige buitenspelers van Lisser Boys waren uiteindelijk de oorzaken van de niet geheel onverwachte nederlaag der Leidenaars. Noemen wij daarbij nog de zéér solide keeper Den Elzen in het Lis ter doel, dan hebben wij eigenlijk alle belangrijke feiten dezer middag al ge memoreerd, want wat voetbal betreft viel er ditmaal op het NJB. v. L.O, ter rein weinig te genieten. Voor de rust reeds zag rechtsbuiten Kwaasteniet kans keeper Brokaar tweemaal te pas seren. Ondanks het feit dat de Leidse achterhoede zeker niet het slechtste deel der ploeg vormde, waren het in de tweede helft toch weer de Lissenaren, died oor Kwaasteniet en linksbuiten J. de Vos tot doelpunten kwamen, waar tegenover een machteloze Leidse voor hoede géén enkel doelpunt vermocht te scoren. Sempre AltiusTer Leede Als ple zierig sluitstuk van de tweede week ln 1949 kon Ter Leede weer thuis in Sas- senheim, een 41 overwinning vieren, bevochten in een sportieve en vaak spannende strijd tegen Semper Altius. De volledige Sassenheimse ploeg telde twee uitblinkers, in de achterhoede A. Dannys Sr. en in de voorhoede diens neef, de rechtsbinnen A. Dannys, die ook de maker van het derde Ter Leede doelpunt was. Naast een betere balcontróle was vooral in tempo de ploeg uit Sassenheim hun tegenstander verre de baas en waar ook midvoor P. Nieuwenhuizen er met drie doelpunten zin in had, kon een overwinning na de rust niet twijfel achtig meer zijn. Na de rustwant in de eerste speelhelft kon Ter Leede er, ondanks grotere capaciteiten, maar niet toekomen doelpunten te maken, een euvel dat na de pauze echter grondig werd verholpen. R.C.L.Katwjjk Wat wij vreesden is geschiedKatwijk is met lege handen naar de zeekant teruggekeerd, want de Racing Club Leiderdorp bleef door een ruime 41 zege op het goede pad voortgaan en staat nu met vier punten voorsprong op de hekkensluiters op vrij veilig terrein. Het was echter voor de rust nog lang zo zeker niet, dat RCL deze wedstrijd zou gaan winnen. Want hoe de Leider- dorpse voorhoede ook zwoegdede Katwijkse rechtsback C. v. Duyn speel de weer een meesterlijk partijtje voet bal en zonder enige reserve noemen wij hem weer de beste speler dezer middag. Toen dan ook even voor de rust mid voor Guit z'n ploeg met 10 de leiding had bezorgd, zag het er voor RCL wat donker uit, doch dat begreep midvoor P. Hagenaars ook en nog voor halftime scoorde deze speler een verdiend tegen punt. En toen, na de rust, begon de misère voor Katwijk met een sappig regentje, dat het veld voor de aan zand grond gewende kustbewoners haast on bespeelbaar vet en glad maakte, waarop RCL zich uit de aard der zaak veel beter thuis voelde. Een drietal doelpun ten van P. Hagenaars, linksbuiten Hiensch en rechtsbuiten De Graaf drukten deze veldmeerderheid duidelijk uit en het was in deze periode vooral de RCL-rechtsbinnen J. Goddijn, een speler van de oudere garde, die door tactisch spel opviel. Even voor het einde was een keiharde bal op de maag van de toch al wat grieperige keeper H. Hiensch net te veel om nog langer onder de lat te blijven; Overduin nam nog even z'n plaats in, doch tot tegen sco ren vermocht Katwijk niet meer te komen. nederlagen der laatste weken onge daan maken; de vastberadenheid van de blauw-witten deed deugd! Voor de aanvang werd één minuut stilte betracht in verband met het over lijden van het L..VJ3.-bestuurslid, wijlen dhr S. N. Waringa- Met een stevige wind in de rug was U.V.S., dat mst een tweetal invallers: voor Wallaart, die met een onwillige spier aan de kant zat, en Fasel (griep), direct sterk in de aanval en daar de beide plaatsvervangers, v. d. Leer en Koolhaas, zich naar behoren aanpasten, had de Rotterdamse verdedi ging de handen vol aan de steeds weer terugkerende gevaarlijke aanvallen van de Leidse voorhoede. Na ongeveer tien minuten spelen, wist de rappe Blom de bal goed naar Sloos te plaatsen, een voorzet volgde en onberispelijk kopte De Wolf het eerste doelpunt achter Ver- burgh. Ook RJF.C. zat echter niet stil en na een snelle uitval zagen wij Blauw- boer rakelings naast schieten. Succes kwam weer aan Leidse zijde, toen de Rotterdamse rechtsback Bouwer het ongeluk had precies voqr de voeten van Blom weg te werkeneen zuivere pass naai- Verhoogt en het was 2—0. Succes had Huiksloot aan de andere kant eerst toen Devilée een vrije schop veroorzaakte en Griesse de bal afgeme ten voor het doel plaatste (21). Op energieke wijze heeft U.V.S. ook na de rust verzet geboden aan R.F.C. én de wind en na een offensief van de groenwitten was het Blom, die uit een vrije trap van Verhoogt, na missen van Bouwer,? de stand op 3—1 bracht. Een strafschop, genomen door linksbinnen Sneiders (32) gaf de Rotterdammers weer moed, doch het was weer Blom, die aan de overzijde een voorzet van Van Leer benutte (4—2). Wéér een RP.C.-offensiefeen keihard schot van Griesse en een beduusde Van Well bleef stokstijf staan (43). Waarna met een reeds vermeld aanvallend groenwit ASC-aanval was vleugellam HDV—ASC -1. De --og kan niet altijd gespannen zijn, waa, nee partijtje voetoai dat AoC in het winuerige en ongezellige kuiderspui tparK utit ^ïen, was (.och v»n enen aara, uat het maar beter zo snel mogelijk vergeten kan worden. De anders zo productieve voorhoede, waarin Harinsen wsgens ziekte ont brak, kon geen ogenöi.k'haar normale vorm vinden, en aaar HDV voortdu rend met vyf man in de verdediging speelde, zag ASC geen kans om een voldoend aantal doelpunten te maken. Daar bovendien de haagse aanval her haaldelijk gevaarlijk aanviel, was het al spoedig te zien, dat ASC een moel- lyk? weastryd tegemoet ging. In de halmn.e speelde invader Boen der uitstekend en de gevaarlyke Haag se rechtsbuiten heeft dan ook maar heal weinig kunnen uitnenten. temeer öaai ook v. d. Valk prachtig op dieef was. Hit duurde tot enige minuten voor rust, alvorens Brard euidehjk kans zag een aigemeten voorzet van A. Karlm laag in het u.terste hoekje van het HiW-aoei te koppen. Na rust met wind tegen was HDV dadelijk m de aanval, zonaer echter erg gevaarlijk te zyn. Ook ASC viel her haaldelijk aan, doch het voorhoedespel was te traag, te weinig fel en er werd vrijwel niet geschoten. De vleugelspe lers werden te weinig in het spel be trokken. Toen de Haagse rechtsbuiten eindelijk Boender voorbij was, gal hü een voorzet, die vrij ongevaarlijk leek. Ladan vergat echter u.i te lopen en plotseling kreeg de linksbuiten een kans a ie hij zich niet liet ontgaan. Na een botsing verdween Ladan van het veld en werd door v. Manen ver- Vangen. Nog dachten wij ASC te zien scoren, toen A. Karim een goede pass van Rietbergen kreeg. Zijn schot was echter veel te slap. E?n minuut voor het einde sloeg v. Manen een mooi schot corner. Deze werd slecht genomen, doch gemist en van dichtbij werd het ASC-doel on houdbaar doorboord. Het- einde kwam met een alleszins verdiende overwinning voor de Hage naars, die van het begin tot het einde hebben gewerkt als paarden. Wil ASC haar prachtige kampioenskans niet ver liezen. dan zal in de komende wedstrij den toch anders gespeeld moeten wor den. Benauwd, maar niet onverdiend. ROUWKOOP I—LISSE I 1—0. Met een straffe wind, die schuin over het veld stond, werd de bal aan het rohen gebracht en er ontwikkelde zich een ferme, doch gcenrins ruwe wed strijd. Aan beidé zijden werd hard ge zwoegd en er speelden zich dan ook gevaarlijke situaties af voor beide doe len. Doch vooral de Lisse-aanval treu zelde teveel, waardoor de achterhoede van Rouwkoop het gevaar steeds tijdig kon keren. Bij een goede Rouwkoop-aanval stap te de midvoor listig over de bal en linksbuiten Brouwer had pech, toen hij de bal keihard via de paal in het veld zag terugspringen. Na ongeveer een half uur spelen wist Rouwkoop de leiding te nemen door een goed genomen vrije schop van linksbinnen Jansen, welke via de Llsse- keeper in het net belandde. Met deze stand ging de rust in. Na de hervatting gooide Lisse er nog een schepje op, doch de Rouwkoop keeper, die uitstekend op dreef was, stond de gasten succes in de weg. Vele aanvallen werden aan belde kanten opgebouwd, maar deze liepen alle vast op de verdedigingen. Het laatste kwartier kwam Rouw koop wat sterker opzstten, doch ook hier werden de kansen niet benut of anders wist de Lisse-keeper er wei raad mee. Hoe er verder ook gezwoegd werd, in de stand kwam geen, wijziging meer en behaalde Rouwkoop,1 hoewel het veld spel van Lisse geenszins minder was, een benauwde, doch geen onverdiende overwinning. ALPHEN-RESERVES BEHOUDEN FRAAIE KAMPIOENSKANS. Dank rij het feit, dat de Alphenre- serves tegen een der grootste concur renten voor de bovenste plaats, Sche- veningen III, een 0—0 gelijk spel heb- e-n enige goede schoten van Verhoogt en ben weten te behalen, hebben zij thans De Wolf het einde aanbrak van een met 1 punt voorsprong op RVC de lei- enerverende wedstrijd. 1 ding in de reserve derde klasse B. Spannende strijd tussen TYBB en LFC. (Van onze sportredacteur). De Haarlemse lucht schijnt de Leid se voetballers niet goed te bekomen. Werden vorige week in de Bloemen stad de kampioensplannen van UVS vrijwel de bodem ingeslagen, LFC vergiiig het gisteren al niet veel beter. De overwinning van TYBB was ech ter lang niet zo overtuigend als die van RCH op UVS.,En zo de ontmoeting met een zsge voor LFC zou zijn geëindigd, bij geen der toeschouwers zou dat veel bevreemding hebben gewekt. Een puntenverdeling had de verhou ding dan ook beter weergegeven, want veel krachtsverschil hebben wij tussen beide ploegen niet kunnen ontdekken. Beurtelings boekten zij een veldover- wicht, terwijl zij gemeen hadden, dat er, door te peuterig spel, van hun bin- nentrio's weinig kracht uitging. Het gevaar kwam bij TYBB voornamelijk van haar bijzonder actieve vleugelspe lers, evenals bij LFC, waar Koet en Herreur een hoofdrol speelden. De Leidse verdediging bleek trapvaster dan de Haarlemse defensie, welke kenne lijk met haar zenuwen te kampen had. Fraai voetbal kregen wij in deze ont moeting weinig te zien. De wind ver hinderde goed plaatsen, doch dat werd alleszins vergoed door het enthousiasme waarmee beid? ploegen streden. TYBB zette direct na de aanvang, na dat één minuut stilte in acht was ge nomen ter nagedachtenis van het de vorige, week overleden ex-bestuurslid van de LVB, de heer S. N. Waringa, het Leidse doel onder een stevige druk. Om zich lucht te verschaffen, moest de LFC-acherhoede in deze eerste phase van de strijd enk?le hoekschoppen weg geven. Uit een van die corners scoorde de Haarlemse middenvoor een tactisch doelpunt. De Kanaries werkten zich daarna los en gingen op hun beurt tot de aanval over. Bij een van deze attaques maakte een TYBB-verdsdiger ietwat ongeluk kig hands in zijn strafschopgebied. De linkshalf schoot de hiervoor toegekende penalty, die eengommekeer in de strijd had kunnen brjhgen, echter tegen de paal. Tot de rust bepaalde TYBB zich verder tot schoten van verre afstand, terwijl de Leidse aanvallen een schone maar roemloze dood stierven door te kort spel. Na de hervatting, toen LFC de wind mee had, kwam het Haarlemse doel in ernstige moeilijkheden, doch het schieten bleek niet de sterkste zijd© van onze stadgenoten. De uitvallen van TYBB waren ondertussen niet ^an ge vaar ontbloot, hetgeen zich tien minu ten voor het einde resulteerde in een uitstekend doelpunt van de Haarlemse aanvalsleider. (20) LFC bracht daar na in een laatste wanhopige poging al haar beschikbare materiaal in het ge ding. Spil Pijnaker kwam naar voren en zijn harde kopbal kon de TYBB- doelman slechts met grote moeite over de lat tikken. Enkele seconden later waagde de blonde LFC-spil nog een kansje, de keeper was reeds een ge slagen man maar een op de doellijn staande back kon nog net de bal uit het doel koppen Een verrassend, hard schot van Senteur bracht ten slotte het verdiende Leidse tegenpunt. Het kwam te laat, want direct daarop kondigde de goed leidende scheidsrechter het einde aan (21). De wedstrijd werd in een uitstekende verstandhouding gespeeld. Wij hebben in enkele verslagen van onlangs ge speelde wedstrijden gepubliceerd, dat TYBB te ruw zou spelen. Wy hebben echter kunnen constateren, dat de Haar lemmers, ondanks het feit dat er grot# belangen op het spel stonden, geen mo ment de sportiviteit uit het oog verlo ren. LFC toomde zich éen faire ver liezer.

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 5