DE NIEUWE BONNEN Bollenvak kwam goed voor die dag op Bloemlust PANDA EN DE GEDACHTEN-MACHINE VAN MEVROUW MAQUISTEN Het testament Radio-programma Vorming internationaal Ru*»' controle-orgaan Het ministerie van Buit. Zaken heeft •en communiqué verstrekt van de zes- aaogendheden conferentie, belast met de vorming van het Internationale Ruhr contróle-orgaan. Vertegenwoordi gers van België, Frankrijk, Luxemburg. Nederland, het Ver. Koninkrijk en de Ver. Staten van Amerika zijn in Len den bijeengekomen teneinde een gede tailleerde. overeenkomst te ontwerpen betreffende de instelling van een in ternationaal contróle-orgaan voor het Rulir.gebied. zoals voorzien in de annex van 't communiqué, hetwelk op 2 Juni 1948, bij de beëindiging der Londense besprekingen over Duitsland tussen de zes mogendheden, werd uitgegeven. De vertegenwoordigers hebben een concept-overeenkomst opgesteld, welke thans aan hun regeringen ter goedkeu ring is voorgelegd. De tekst dezer con cept-overeenkomst is gisteren gepubli ceerd. Volgens diplomatieke kringen te Lon den hebben de zes regeringen reeds niet officieel hun goedkeuring te ken nen gegeven. In sommige landen zal de tekst van de overeenkomst echter eerst aan -het parlement moeten wer den voorgelegd, alvorens tot onderte kening kan worden overgegaan. Enge land zal tot taak hebben de eerste bij eenkomst van de raad van 't beheers orgaan bijeen te roepen. In een aanhangsel van de ontwerp overeenkomst worden de Duitse dis tricten genoemd, die onder 't beheers orgaan zullen ressorteren. Deze strek ken zich uit van Dtisseldorf in het Westen tot Arnsberg in het Oosten en van Hamm in het Noorden tot Wup- pertal in het Zuiden. Al deze distric ten bevinden zich in Nord-Rhein West- falen op de rechteroever van de Rijn. Zoals reeds eerder was overeengeko men zullen Engeland, Frankrijk en de V.S. op de bijeenkomsten van de raad van het beheersorgaan ieder 3 stem men uitbrengen en de Benelux-landen ieder een. Duitsland zal eveneens 3 st. hebben, die zullen worden uitgebracht door een lid van de raad, dat door de drie bezettingsmogendheden zal wor den benoemd. Wanneer in de toekomst een Duitse regering de verantwoorde lijkheid voor het nakomen van de over eenkomst zal hebben aanvaard, zal Duitsland zelf eén lid in de raad mo gen benoemen. Zes maanden luchtbrug STEENKOOL ZWAKKE STEE. De luchtbrug naar Berlijn was Twee de Kerstdag zes maanden in werking. De correspondent van ,,the Times" te Berlijn seinde over hetgeen in dat •halve jaar werd gepresteerd enige bij zonderheden aan zijn blad. Tot Tweede Kerstdag werden 96.640 vluchten gemaakt tussen de Engelse en Amerikaanse zones en de drie vliiegvel- den in Berlijn. In tot. werden 700.172.7 metrieke tonnen voedsel, steenkool, grondstoffen en afgewerkte producten naar Berlijn gebracht. Dat is gemid deld 3.800 ton per dag. Zeven Ameri kaanse en twee Engelse vliegtuigen verongelukten gedurende deze 6 maan den, Zeventien Amerikanen en negen Engelsen kwamen door die ongelukken om het leven. Het acute probleem vormt nog steeds de steenkool voor de industrie. Tenzij spoedig meer steenkool kan worden aangevoerd, is er enig gevaar van een sterkere daling der productie en een grotere afvoer van werknemers dan tot dusvere is voorgekomen. Er zijn thans 40.000 werklozen in de drie sec toren en er werken 70.000 gedurende een verkorte arbeidstijd. Dit is veel minder dan men had verwacht. Franse kabinet weer in moeilijkheden Volkomen onverwacht is de Franse regering-Queuille weer op moeilijkheden gestuit, doordat de financiële commissie van de Raad der republiek het begro- tingsontwerp der regering, dat het re cord-bedrag van 2000 milliard francs aanwijst, met 15 tegen 12 stemmen verwierp. FEUILLETON door Patricia Wenthwortb. Uit het Engels vertaald door Allee van Iterson. 28) Zijn blik rustte vol op haar, maar zij raakte er niet door van haar stuk. Het leek me het beste daar te blijven, waar ik dadelijk naar haar toe kon gaan als ze mij nodig had. Het was heel slecht voor haar om zich op te winden. En de deur stond nog altijd op een kier? Magda zei: Ja. Wel, wel, en wat hoorde u al zo? Magda ging verzitten. Haar harde gesteven schort kraakte. Kijkt u eens, inspecteur, ik kon niet alles horen en ik kon zeker niet alles horen, wat juffrouw Silence zei, omdat zij zacht sprak dat wil zeg gen niet in het begin, want ik hoorde haar zeggen: Wat is er, nicht Hono- ria? En mevrouw zei: Kom, hier, Ca rey, tamelijk luid, maar daarna begon zij te fluisteren. Wie begon er te fluisteren: me vrouw of juffrouw Silence? Mevrouw Maquisten. Maar het was geen gewoon fluisteren het klonk alsof zij bijna stikte van weeds. Ik ben er ook niet zeker van wat ze zei, maar het was iets over bedrogen zijn en juffrouw Carey zei: Maar nicht Hcnoria toch! en dergelijke dingen, blijkbaar om te trachten haar wat ts kalmeren. En het enige wat ik vervol gens duidelijk hoorde, was dat mevr. Maquisten heel boos zsi. dat Juffrouw Silence ogenblikkelijk Mijnheer Aylwin moest opbellen, want dat hij meest komen en haar testament meebrengen, omdat zy het wilde veranderen. Mijn heer Aylwin is haar notaris, ziet u. en in de verte ook nog familie van haar. Zij heeft al heel wat testamenten ge maakt sinds ik hier ben ze veran dert ze telkens weer. En wat zei Juffrouw Silence? Zij bleef proberen om haar te be daren, en dat is juist wat men met mevrouw niet doen moet. Zij heeft haar hele leven lang haar eigen zin kunnen doen en het heeft geen nut om te proberen haar daarvan ai te brengen dat had ik juffrouw Silen ce al wel dadelijk kunnen zeggen. Zij maakte de zaak alleen nog maar er- Jer Ze zei' Bc] hrm c-p zeg, rial hij adelijk hierheen moet komen met Amerika kent de „betere baby-sitter" GROTE BELANGSTELLING VOOR SPECIALE OPLEIDING. (Van onze correspondent te N.-York). Amerika is de wereld weer ver voor uit. Goed, ook buiten de States kende men al lang de „baby-sitter", die c^es avonds cp de kinderen komt passen, als ma en pa de deur uit moeten, maar waar is men zo ver, dat men speciale opleidingen heeft voor die taak en er zelfs een diploma voor kan verwerven? Amerika geeft opnieuw de loon aan. In Brooklyn (New York) is begin October een school geopend tot het ge ven van baby-sit-oursussen en de eer ste daarvan is dezer dagen met een openbare les besloten. Van de 19 cur sisten (variërend van 13 tot 18 jaar) verwierven er 12 het schooldiploma. Zeven zijn er gezakt, ondanks het feit, dat men tevoren uit het zeer grote aantal gegadigden een zeer selecte keuze had gemaakt. ,3aby-sitten" schijnt een moeilijk vak te zijn met een grote verantwoor delijkheid. Op de openbare les hebben de geslaagde meisjes haar kennis ge demonstreerd cp een levensgrote pop, die gebaad, gekleed, gevoed en bezig gehouden moest worden. Aan het slot van hun bemoeienissen zongen de fneis- jes de „baby" in slaap. De lerares, mevrouw Long, vertelde dat de bedoe ling van de cursus is om van ae stu denten „betere baby-sitters, betere grote zusters" en eventueelbetere moeders te maken. zy moeten begrij pen, dat een baby meer is dan 'n sim pel bundeltje liefde en zij moeten eni ge studie hebben gemaakt yan de vol gende punten: „waarom babies huilen", „goede voedingsgewoonten", „het bij brengen aan kinderen van respectvoor de bezittingen van anderen", enz. Het verlangen om een betere baby sitter te worden is zo groot dat er in Januari al weer een nieuwe tien-week- se cursus gaat beginnen. Palestina in Veiligheidsraad EEN BRITSE RESOLUTIE. By het debat over Palestina ln de Veiligheidsraad hebben Joden en Ara bieren elkaar als gewoonlyk beschul digd de oorzaak te zijn van de verbre king van het bestand. De Britse afgevaardigde diende een resolutie in, waarin wordt voorgesteld dat in Zuid-Palestlna het vuren onmid dellijk wordt gestaakt en dat de resolu tie van de Veiligheidsraad van 4 Nov. onverwijld wordt uitgevoerd en de be slissing van de waarnemende bemidde laar naar aanleiding van de resolutie van 4 November in acht te nemen door hem de gelegenheid te geven „voorlopige bestands-linies" vast te stellen. De verkiezing over deze resolutie is uitgesteld tot. de zitting van heden. Na de moord op Egypte's premier De chef van het kabinet van de koning, Ibrahim Abdoel Hadi pasja, is benoemd tot opvolger van Nokrasjy pasja, als minister-president. Deze heeft een nieuwe coalitie-rege ring gevormd van Saavdisten en libe ralen. Het enige lid van het kabinet van wijlen Nokrasjy pasja, dat niet in de nieuwe regering is opgenomen, is Ahmed Khashaba pasja, diie minister van Buitenlandse Zaken was. De nieuwe regering telt 16 leden tegen de vorige 13. De Egyptische regering heeft bevolen, dat de Foead-universlteit, waar de moordenaar van Nokrasjy pasja medi cijnen studeerde, voor onbepaalde tyd gesloten wrordt. Voor het tydvak van 2 t m. 15 Januari 1949 geeft elk der volgende bonnen recht op het kopen van: BONNEN VOOR VLEES 521, 523 vlees, 100 gram vlee^ 522 vlees, 300 gram vlees. ALLE BONKAARTEN 901 527 algemeen. 250 gram boter of mar garine of vet. BONKAARTEN KA, KB, KC 901. 531 algemeen, 250 gram boter of mar garine of vet. 532 algemeen, 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas. 533 algemeen, 125 gram koffie. b 545. 250 gram kaas of 250 gram kqrst- loze kaas. BONKAARTEN KD. KE 901. 537 algemeen. 125 gram boter of marga rine of vet. 538 algemeen. 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas. TABAK- EN DIVERSENKAARTEN QA, QC 901. 11 tabak, 14 diversen, 2 rantsoenen tabak. BONKAARTEN ZA. ZB, ZC, ZE. MD, MF, MH 901 (bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken). Geldig zyn de bonnen van strook b. Deze bonnen zijn 14 dagen geldig. Bovenstaande bonnen kunnen reeds op Donderdag 30 December a.s. worden gebruikt. INTERNATIONALE FEDERATIE MUZIEK- EN ZANGVERENIGINGEN. Onder auspiciën van de Ned. Fede ratie van Harmonie- en Fantaregezel- schappen werd gistermiddag te Den Haag opgericht een Internationale Fe deratie van Muziek- en Zangverenigin gen. Als voornaamste doelstellingen der Federatie werden in principe vastge steld: hët houden van concoursen in internationaal verband en de verstevi ging van vriendschapsbanden tussen de volkeren onderling. Als voorlopige plaats van vestiging der Federatie werd 's-Gravenhage aan gewezen. In het bestuur werd gekozen tot pre sident de heer M. A. Manouvrier, (Pa rijs), tot vice-president de heer A. Schöntgen (Luxemburg), tot secretaris de heren J. P. Harmsen (Brummen) en C. Q. M. van Riel (Angerlo), tot penningmeester de heer F. Bonke (Al melo). EEN ONVERWACHT „WELKOM". Op het gevaariyke kruispunt Schaaps- wegVeenderweg te Ede, waar de be bouwing het uitzicht bemoeilijkt-, werd gistermorgen de auto van de Benne- komse advocaat mr A. van der Deure in de flank aangereden door een van rechts komende personenauto, bestuurd door Van H. uit. Oosterbeek. De auto van mr v. d. D. werd van de wez afgeworpen en ramde met flinke vaart de voorgevel van het hoekhuis, dat de in dit verband tragl-komische naam „Welkom" draagt. Er werd een geweldige ravage aangericht: de gevel stortte in en verpletterde het voorste jedeelte van de wagen, die met zyn neus in de woonkamer van de hulseigenaar stond. Mr. v. d. D. kreeg enkele hoofd wonden. De andere bij de aanrijding be trokken wagen was - zwaar beschadigd, de inzittenden liepen geen letsel op. DE „ORANJE" NAAR BATAVIA. Gisteravond om 9 u. is de „Oranje", het vlaggeschip van de Mij Nederland, dat weer gedeeltelyk in zyn vooroorlog se accomodate is hersteld, naar Batavia vertrokken. Een hoekje van de aantrekkelijk uitgestalde blijken van vakmanschap van de Nederlandse bollenkwekers. Record aan inzendingen voor Kerstexpositie, waaronder belangrijke aanwinsten De Kerstexpcsitie van Bloemlust te Lisse is telkenjare de eerste gelegen heid in -het winterseizoen, waarbij de bollenkwekers kans krijgen, elkanders vakmanschap te vergelyken, en tevens een belangrijk evenement voor de han del, die zich naar de kwaliteiten van het geëxposeerde materiaal kan rich ten. Deze Kersttentoonstelling is over het algemeen hoofdzakeiyk voor de vakmensen zelf van bijzonder belang, doch daarnaast biedt deze expositie aan een ieder gelegenheid, zich ln het hartje van de winter te verlustigen aan de rijkste bloemenpracht, die onze kwekers in deze tijd van het jaar we ten samen te brengen. De grootste pu blieke belangstelling wordt evenwel bij de volgende tentoonstellingen ver wacht. By -de opening van de expositie, waarover wU gisteren reeds enkele mUn testament het laatste dat ik heb gemaakt. Juffrouw Silence z?i: Maar nicht Honorlaen mevrouw Maquisten begon hevig tegen haar te keer te gaan. Ze zei, dat ze bedrogen was en „bedrog was iets, waar zy niet van gediend was en wat zij nooit kon vergeven". McGillivray maakte een vreemd keel geluid, zoals bij Schotten veel voor komt. En was juffrouw Silence degeen, die zij van bedreg beschuldigde? Dat zou ik u onmogeiyk kunnen zeggen. Zou men uit het gesprek hebben kunnen opmaken, dat het inderdaad juffrouw Silence was? Het is mogelyk, maar ze was zo buiten zichzelf, dat het niet goed te horen was. Dus u kunt niet zeggen, of haar woede zich speciaal tegen juffrouw Silence keerde. Zo zou ik het liever niet willen zeggen. Mevrouw Maquisten heeft al tijd een heftig temperament gehad. Ze bleef herhalen, dat ze bedrogen was en dat Juffrouw Silence mijnheer Aylwin moeest opbellen. En juffrouw Silence probeerde er haar steeds maar van af te brengen, wat lk heel onverstandig van haar vond, want hoe meer zy haar wilde kalmeren, hoe meer mevrouw Maquisten zich opwond. Zo dus juffrouw Silence wilde er haar van afbrengen mynheer Ayl win te laten komen daar bent u dus geheel zeker van? O, ja. En ik dacht juist, dat ik wel naar binnen zou moeten gaan, toen mevrouw met een vreselijke stem schreeuwde: Ik duld geen bedrog en ik duld geen ongehoorzaamheid, Carey! Je belt mijnheer Aylwin ogenblikkelijk cp, of ik laat het Magda doen. Je hoeft niet te denken, dat je me kunt tegen houden. en je heeft ock niet te den ken, dat je me van gedachten kunt doen veranderen! Toen telefoneerde juffrouw Carey, maar mijnheer Aylwin was in Schotland, en teen zei mevrouw Maquisten, dat mijnheer Hood, de rech terhand van mijnheer Alywin, moest komen. Die kwam inderdaad om half vier en is een half uur bij haar ge bleven. H'm. En was de deur neg altyd op een kier, terwyi die mynheer Hood binnen was? Magda's kalmte begaf haar geen ogenblik. Nee. zy stuurde mij uit om haar boek van de leesbibliotheek terui len en zei, dat ik de deur dicht moest doen. Was mynheer Hood er toen? J a En toen u terugkwam? Toen was hy er nc-g, maar hü ging kort daarna weg. En was de deur toey nog gesloten? J a. En nadat mijnheer Hood wegge gaan was? Toen ging ik naar haar toe, maar ze zsi niets. Mevrouw Hull gin.g by haar theedrinken en toen kwam juf frouw King thuis en die ging ock naar haar tce. Ik heb niets genoord van wat er tussen hen voorgevallen ls. Mijnheer Harland kwam het laatste thuis, zowat om zes uur, en hy bleef ongeveer een half uur by haar. Ik dacht, dat ik beter naar binnen kon gaan en zeggen, dat ik nu natuuriyk myn vrije avond niet zou kunnen ne men, omdat mevrouw Maquisten zo overstuur was. Maar dat viel ock al niet in goede aarde, zodat ik het ten slotte maar het beste vond om toe te geven. Ziet u. haar oude kamermeid was er Immers en, zoals mynheer Har- land zei, er was geen enkele reden, waarom Ellen haar dat slaapmiddel niet kon geven, als ik het klaarmaakte. (Wordt vervolgd) woorden schreven en de namen van de bekroonde inzenders gaven, konden wij ons overtuigen van de vorderingen, die op velerlei gebied sinds vorige tentoon stellingen zijn gemaakt. Duideiyk bleek uit het ingezonden materiaal, dat de warme zomer van 1947 het forceren heeft vergemakkelijkt, zodat een vroe ger ongekende rykdom aan narcissen en hyaclnbhen te bewonderen viel. Dit verschijnsel doet zich niet alleen in ons land voor, doch eveneens in het buitenland. Een merkwaardig blijk van kwekers vakmanschap was de ihzending van narcissen, waarvan een deel afkomstig was van de oogst 1947 en door afrem men van cle bloei eerst nu in volle glorie prykte, en waarvan het andere deel van hetzelfde soort behoorde tot de oogst 1948, door forceren derhalve reeds thans in bloei gebracht. Opmerkeiyk waren de inzendingen amarylles. Eerst twee jaar geleden is men er in geslaagd, deze omstreeks Kerstmis in bloei te krygen, thans vie len zeer fraaie inzendingen van ver schillende kwekers te bewonderen. DE OPENINGS-TOESPRAKEN. Onder de genodigden, die de opening by woonden, bevonden zich o.m. de bur gemeesters van Lisse en Sassenhelm, het bestuur van de Bond van Bloem bollenhandelaren en de oud-Rykstuin- bouwconsulent, ir K. Volkersz. Voordat de opening geschiedde door de Com- De wederopbouw en de vernieuwing der Spoorwegen IR F. Q. DEN HOLLANDER GEMATIGD TEVREDEN OVER 1948. De president-directeur van de Ned. Spoorwegen, ir F. Q, den Hollander, heeft op een persconferentie te Utrecht gesproken over de bereikte resultaten in de opbouw en de vernieuwing van het bedryf ln l.'4o. In de nog altyd zorgeli'ke toes'and vond hy reden om over 1948 met gematigde tevredenheid te spreken. In het aflopende jaar is een twintig tal bruggen definitief hersteld en Ls er al betrekkeiyk veel materieel aan het bestaande toegevoegd kunnen worden. Met de her-electrisering van de lUn Amsterdam—U trecht—ArnhemN y me- gen is de periode van voorlopig herstel afgesloten. Niettegenstaande net aantal goederenwagens sterk is uitgebreid, be draagt dit toch neg slechts 65% van het vooroorlogse aantal. In Limburg maakte de electrificatie gcede vorderingen en is het zichtbare werk nu afgelopen. Met het plaatsen van de masten voor electrificatie van Noord-Brabant is reeds een begin ge maakt. In 1949 zal bovendien worden begon nen met de electrificatie van de missaris van de Koningin ln Zuid- Holland, mr L. A. Kesper, sprak de voorzitter van de stichting Bloemlust, de heer C. J. Sogers, enkele inleidende woorden, waarin hij er op wees, dat deze tentoonstelling eigeniyk geen Kerst expositie was zoals gewoonlijk. Men heeft veel critlek te verduren gehad, over de omstandigheid dat de expositie eerst na de Kerstdagen geopend werd. De statuten van de veiling H.B.G. echter, in welker gebouwen de tentoon stelling wordt gehouden, verbieden dat deze cp Zondagen en eerste Kerstdag worden gebruikt. De critiek, die op deze late opening is uitgeoefend, werd even wel beschaamd, aangezien nimmer op een Kersttentoonstelling zoveel inzen dingen, ten dele van zo ongekende kwaliteit, te bewonderen vielen. In het byzonder bracht spr. hulde aan de dames mevr. Ollvier-Luyten en mej. Haloertsma, die er toe hebben medegewerkt dat thans Amaryllis ty- dens "de Kerstdagen in volle bloei kan worden getoond. Mr L. A. Kesper, die met zyn kabi netchef aanwezig was, verklaarde met genoegen zijn vacantle te hebben on derbroken om deze tentoonstelling t« kunnen openen: hy wist wat hij hier te zien zou krijgen, en daarom was hU niet verwonderd, kennende het vak manschap en de ondernemingsgeest van de bollenstreek, maar wel vol be wondering voor wat deze tentoonstel ling bood. Na de opening werden de bekronin gen bekend gemaakt door de heer D. Nieuwenhuis, voorzitter van de pryzen- ccmmissie, waarna de genodigden een rondgang maakten over het tentoon stellingsterrein. Inmiddels was de ex- positie ook voor de overige belangstel lenden opengesteld. lijnen Leiden—Woerden en Gouda-— Alphen. Volgens 'berekening zal in October 1949 de eerste stap worcon gezet voor de electrificatie AmersfoortApeldoorn en verder naar Twente. Op tal van plaatsen is men bezig met de vernieuwing of herbouw van de stations. We noemen hiervan Arnhem, Zutphen, Eindhoven, Lelden, Hoek van Holland en Vlissingen. Goudais geheel gereed en Roosendaal by na. HULDIGING VAN HUBERT CUYPERS In het Concertgebouw te Amsterdam werd gisteravond, een buitengewoon Kerstconcert gegeven door het „Schola cantorum" en het knapenkoor „De Mlnnestreelen", t^er gelegenheid van de 75ste verjaardag van de bekende koor dirigent Hubert Cuypers. Voor de pauze werden de heer Hu- bert Cuypers enige bloemstukken aan geboden, Na aflocp van het concert volgde een huldiging, waarby wethou der mr A. de Roos de Jubilaris 'n beek van ir Watjens aanbood over de bouw kunst in Amsterdam. Pastoor Jac. DuiJ- vis sprak namens de katholieke kerk koren, waarna Herman van den Eeren- beemt wees op de hoogtepunten van het kunstenaarsleven van Hubert Cuy pers, en zelde dat honderden kerkkoren op Tweede Kerstdag een zyner missen hebben uitgevoerd. 51). De commissaris keek het 9tel na en Ineens verhelderde zyn gezicht „Ja", riep hy uit, „het is toch eigen- i yk een prachiuitvlnding, profl Ik zal' Je regering voorstellen om die dingetjes te kopen. Als wy daarmee uitgerust I zyn, zal het me een hoop in myn vrije j tyd schelen. Misschien kan lk dan weer eens een keertje gaan vissen. Als het I lukt kom ik U het eerste zoodje bren- gen! En hij schudde de professor lang en hartelyk de hand, voor hy vertrok. „Oef!" zuchtte de professor, toen Panda en hij weer alleen waren. „Wy zijn onder de ogen van een naald ge kropen. Daar was lk byna al mijn uit vindingen kwyt geweest! Maar wie het eerst huilt, lacht het laatst, kereltje, onthou dat goed". „Ik zal het zeker onthouden, profes sor", zei Panrin, „maar nu ga ik er weer eens vandoor, want het ziet er niet naar uit, dat U voorlopig veel voor me te doen zult hebben". „Juist gezien", beaamde professor Dommel, „want lk ga morgén met va- cantie. Maar als ik je nodig heb, kom ik je wel weer opzoeken", voegde hij er nog aan toe, terwyl hy Panda na wuift v EINDE. VOOR DONDERDAG 30 DECEMBER, Hilversum I (301 M.) AVRO 7.00 nieuws; 7.16: ochtendgymnastiek; 7.30: Edmundo Ros en zyn orkest, 7.50: dag opening; 8.00: nieuws. 8.16: gram.muziek; 8.65: voor de vrouw; 9.00: Saksische staats- kapel; 9.30: een lied gaat de wereld rond; 10.00: morgenwijding o. 1. v. prof. dr A. A. van Ruler; 10.15. arbeidsvitaminen; 10.50: kleutertje luister; 11.00: orgelconcert; 11.45: voordracht; 12,00: luchtige lunch- muzlek; 12.30: mededelingen; 12.33: in het spionnetje; 12.38: Fröhllchen Schwelzor; 13.00: nieuws; 13.15: gram.muziek; 13.20: oude tableaux: 13.50: gram.muziek; 14.00: hoe brengen wil de laatste dagen van het Jaar door?; 14.20: sollstenconcert; 15.00: voor zieken en gezonden; 16.00: Assortl- mento; 17.00: kaleldoscoop; 17.20: welk dier deze week?; 17.30: voor modelvlieg tuigbouwers; 17 35: kwintet Johnny Meyer; 18.00: nieuws; 18.15: sportpraatje; 18.30: Ned. strijdkrachten; 19 00: radio- Ktrlp; 19.10: avondschool voor Jong en oud; 19.45: R.V.D. antwoordt, 20.00; nieuws; 20.05: echo van de dag; 20.15: omroep- kamerorkest; 21.00. nog een keer thuis, honjspe!; 22.13: voor het laatst dit Jaar; 23.00: nieuws; 23.15—24.00: Glenn Miller's orkest. Hilversum II (415 M.) KRO 7.00: nieuws; 7.15: werken van Bach en Handel; 7.45: morgengebed eu liturgische kalender? 8.00 nieuws; 8 13- pluk de dag; 9 00: voor •de vrouw; 9.05: gram muziek; 9.30: water standen; 9.35: muziek houdt fit; NCRV 10 00: vierde concert Royal; 10.16: morgen dienst o. 1. v, ds F. J. Broeyer; 10.46: het Temple Church Choir; KRO 11.00: de Zonnebloem; 11.40: gram.muziek; 12.00: Angelus: 12.03: Jo Kleman, sopraan en Willy Francois, plano; 12 30: mededelin gen; 12.33: Metropole orkest; 12.55: zonne wijzer; 13 00: nieuws; 13.25: Metropole or kest; 13.45: hors d'oeuvre; NCRV 14.00: omroep orkest; 14.40: voor de vrouw; 15.00: Marinus Voorberg, plano; 15.30' Sweellnck kwartet; 10.00: bijbellezing; 16.45' gram. muziek; 17.00: radio Jeugdjournaal, 17.30: San6 Souci; 17.50: voordracht; 18 00: na tionale schoolzangwedstryd; 18.15: CNV- kwartler; 18.30: gram.muziek; 18.45: voor de middelbare schooljeugd; 19.00: nieuws; 19 16: Leger des Hells; 19.30: actueel ge luld; 19.45: Nederlandse organisten, 20.00: nieuws; 20,05: proloog; 20.15: studio-stor- avond; 21.30: famlliecompetltle; 22.00: gram.muziek; 20.05: de vaart der volken; 22.25 liederen uit Valerius Gedenckklanck; 22.45: avondoverdenking; 23.00 nieuws; 23.1524.00: werken van J. S. Bach. AGENDA WOENSDAG. Lisse Bloemententoonstelling. 10 u. voorm.9 uur nam. DONDERDAG. Lisse: Bloemententoonstelling. voorm.9 qui ntm

Leidsch Dagblad | 1948 | | pagina 2