förrrifó R.K. Huisknecht Enorme smokkel- en zwendelaffaire onthuld Wederom de woonruimte-adviescommissie in Oegstgeester raad Schildersleerling le Een halfwas Bankwerker 2e Een halfwas Melaaldraaier TE KOOP ■fr Geraffineerd complot werkte reeds ruim een jaar ZATERDAG-RECLAME Eterniet platen 't Is zó gebeurd! Leerling Metaalslijpers Ik kom bij U op een dag in September... VRIJDAG 10 SEPTEMBER Tien verdachten reeds gearresteerd Na een uitgebreid onderzoek, dat meer dan een maand in beslag heeft genomen, en zich over «Amsterdam, Het Gooi en het Zuiden van ons land heeft uitgestrekt, z\jn dc rijkspolitie en de plaatselijke recherchedienst van de douane te Amsterdam er in samenwerking in geslaagd een van de grootste zwartehandel- en smok- kclaffaires van de laatste jaren op te rollen. Het betreft hier een ongeoorloofde handel in damesmode-artikelen, voor namelijk shawls, hoofddoeken en voi les, waarbij bedragen zijn gemoeid, die de twee ton ruim overschrijden. De po- litie-instantie slaagde er in goederen te achterhalen voor een invoerwaarde van f. 55.000. De zwaarte waarde hier van was zeker vijfmaal zo hoog. Er bestond reeds geruime tijd het vermoeden, dat bij een tweetal grote zaken in damesmode-artikelen te Am sterdam gefraudeerd werd. Besloten werd deze zaken te observeren en na verloop van tijd werd het vermoeden zekerheid. Een van de zeer goede rela ties van deze firma's was een inwoner van Huizen. Op een gegeven dag be sloot de douanerecherche, in samen werking met de rijkspolitie, zowel te Amsterdam als te Huizen gelijktijdig een inval te doen. Men bleek raak ge schoten te hebben en toen de bal een maal aan het rollen was, volgden wel dra meerdere huiszoekingen In Laren, Blaricum, Amersfoort en Hilversum sloeg de politie haar slag en ondanks dc moeilijkheid, dat de zwartehandela- ren volgens het z.g. schakelsysteem werkten, hetgeen wil zeggen, dat zij elkaar niet kenden en dus elkaar ook niet konden aangeven, lukte het de samenwerkende politle-instanties steeds meer adressen in handen te krijgen. De heren bleken een uitvoerige corres pondentie te hebben, die een nuttige bron van inlichtingen was. en overal werden respectabele partijen goederen gevonden. In Hilversum bleken zij zelfs een zeer geraffineerde schuilplaats te hebben ingericht, namelijk door het aanbrengen van een dubbele kap in een huis, die slechts te bereiken was door een geheim paneeel. In Amsterdam be schikten de heren over een kluis, waar ook het nodige in verborgen was. Op het ogenblik zlin tien van- de bendeleden gearresteerd. Onder hen bevinden zich een Amsterdamse bio scoopexploitant en de boekhouder van een van de beide Amsterdamse fir ma's. Deze laatste had een volledige zwarte boekhouding opgezet, die echter nog niet helemaal bii was, toen de politie er de hand op legde. De goederen waren uitsluitend af komstig uit België en werden onder supervisie van een Nederlandse man en vrouw, die ir> België woonden, inge kocht. Beroepssmokkelaars in het Zui- I den van het land zorgden er voor, dat de goederen de grens passeerden en eenmaal in Nederland werden zij met vrachtauto's, die ogenschijnlijk ladingen oud papier en vodden vervoerden, naar het Noorden gebracht Ook de inkopers, de Nederlandse man en vrouw in Bel gië, zijn inmiddels gearresteerd, toen zij onbewust van wat zich hier in Hol land afspeelde, naar ons land kwamen om hun laatste transacties „af te re kenen". Het complot heeft ruim eén jaar gewerkt en het is bij benadering niet te bepalen hoe groot het bedrag is, dat met hun frauduleuze handelingen is gemoeid NIWIN-KINDERKERSTPAKKETTEN NAAR INDONESIË. In samenwerking met het Nederlandse Jeugd-Rode Kruis zal de Niwln. evenals verleden jaar, ook dit jaar 10.000 kinder kerstpakketten naar Indonesië zenden, bestemd voor de Nederlandse en In heemse jeugd in hospitalen, kinderte huizen, enz. De inhoud dezer pakketten, bestaande uit papierschaartje, gekleurd papier, lijm, kwastje, kleurboek, kleur potloden, kerstfiguren, pepermunt en kinderspeelgoed, zal worden aangevuld met een, door de leden van het Jeugd Rode Kruis zelf vervaardigd, stukje speelgoed. VERTREK „JOHAN VAN OLDENBARNEVELDT" UITGESTELD. Het troepentransportsohip „Johan van Oldenbarneveldt" zal wegens motor- stoornis later vertrekken dan aanvan kelijk was bepaald. MINISTER STIKKER WEER IN NEDERLAND. Naar wij vernemen is de minister van buitenlandse zaken, mr D. U. Stikker, van een kort beleefdheidsbezoek aan zijn Belgische collega, de heer Spaak, in Nederland teruggekeerd. Generaal Crerar verheugd over Nederlands herstel Generaal H. D. Crerar C.HC.B., D.S.O.. de vroegere opperbevelhebber van het eerste Canadese leger, zal zich hedenmiddag naar het Paleis Soest- dijk begeven en aldaar met de Kon. Familie de lunch gebruiken. Daarna zal hij naar Amsterdam gaan, waar hij voor het monument op de Dam een krans zal neerleggen namens het Ca nadese leger en het Canadese volk. Generaal Crerar heeft met de heer Pierre Dupuy, de ambassadeur van Ca nada, zijn land bij de inhuldiging van Koningin Juliana vertegenwoordigd. „Mijn eerste indruk bij mijn terug keer in uw land, was een zeer be moedigende," zo deelde generaal Cre rar ons mee in een onderhoud, dat wij heden met hem en de ambassa deur van Canada hadden. Bij zjjn terugkeer vloog zijn vliegtuig boven Walcheren, het eiland, dat hü eind Juli 1945 verliet. Toen zag hij on middellijk welk een gezond en wer kelijk herstel er heeft plaats gegre pen. Generaal Crerar heeft zich thans uit j •het leger teruggetrokken. Hij vervult geen enkele officiële functie op het ogenblik en op onze vraag of de vijf mogendheden de militaire steun van Canada zullen ontvangen, wilde hij slechts antwoorden met te verwijzen naar hetgeen te dien aanzien door de Canadese regeringspersonen was mee gedeeld. Op onze vraag of hij met betrekking tot deze materie hier in Europa nog overleg zou plegen en adviezen aanzijn regering zou geven, wilde hij niet in gaan. Wel had hij gisteravond een ontmoe ting met de minister van Oorlog, mr W. F. Schokking. Ook met luit. gene raal Kruis had hij een onderhoud. Met betrekking tot de militaire maat regelen in Engeland (een langzamer tempo van demobilisatie) en die in Amerika (de versterking van het vor men van militaire eenheden) merkte generaal Crerar desgevraagd op, dat beslissingen, welke te dien aanzien in de V.S. en in Engeland worden geno men, hun invloed op Canada zullen hebben. Van de Nederlandse immigranten heeft men in Canada een zeer goede indruk, zo merkte hy nog op. Zij voelen zich over het algemeen uitste kend in Canada. Slechts enkelen vin den er zich een weinig eenzaam. DODELIJKE AANRIJDING BU BOXTEL. Gisteravond reed op de Rijksweg Den BoschBoxtel een auto met grote snel heid op een nabij Boxtel stilstaande, met zand geladen vrachtwagen. De onder de wagen liggende 20-j. expeditieknecht P. V. uit Boxtel raakte bekneldtussen vrachtwagen en weg. Hij werd vébvoerd naar het ziekenhuis te Den Bosch, waar hij later is overleden. De toestand derj inzittenden van de auto is niet ernstig. DE NIEUWE SAMENSTELLING VAN WITTEBROOD. Men moet met vertraging rekening houden. De gezamenlijke Bakkerspatroonsor ganisaties, verenigd in de contact-com missie delen mede, dat thans geconclu deerd zou kunnen worden, dat nu, zij het in beperkte mate,'brood van zuiver witbloem, dus van zuiver witte kleur verkrijgbaar kan worden gesteld. Weliswaar zal het brood gebakken van de thans ter beschikking te stel len bloem witter zijn dan het tot nu toe geleverde volksbrood, doch geens zins de kleur vertonen van het brood van voor de oorlog. De uitmaling van het patentmeel zal immers 80 bedragen, dit was voor de oorlog ,65 k 66 De geïmporteerde pa tentbloem zal hieraan weinig kunnen verbeteren; ook de kleur hiervan is nog niet zuiver wit. De bakkerij zal vóór 20 September nagenoeg geen wittebrood kunnen leve ren; voor die datum zal géén bevoor rading plaats vinden. Deze bevoorra ding zal uiteraard ook niet van dien aard zijn, dat dan onbeperkt kan wor den geleverd. Dezelfde moeilijkheid doet zich voor in verband met het afschaffen van de keuzebon, waarop tot nu toe gebak e d. werd geleverd. De bevoorrading met suiker, vetten e.d. zal, naar zich laat aanzien, nog enige tijd op zich laten wachten. Ook hier zal dus met vertra ging rekening moeten worden gehouden. BELANGRIJKE ARRESTATIE IN OPIUM SMOKKEL-AFFAIRE. Een notoir communist. Volgens een mededeling van het hoofdparket te Batavia is een der be langrijkste figuren, betrokken bij de opiumsmokkel door de Republiek, de Chinees Tony Wen, door de politie te Singapore gearresteerd. Wen moet grote voorraden, men spreekt van duizenden kilo's, ruwe opium, voor de Republiek hebben verhandeld. Hij is een notoir communist en oprichter van het vreem delingenlegioen in de Republiek tijdens de politionele actie. Aneta verneemt, dat tot nu toe te Singapore nog geen par tijen opium in beslag genomen zouden zijn, ADRES CHR. NAT. VAKVERBOND. Ook het bestuur van het Chr. Natio naal Vakverbond in Nederland heeft zich tot de leden der Tweede Kamer gericht met een adrft, waarin het ver klaart met grote waardering en erken telijkheid te hebben kennis genomen van dit ontwep publiekrechtelijke be drijfsorganisatie. Wat de hoofdpunten echter betreft, uit het bestuur nadrukkelijke bezwa ren tegen de scheiding in twee afzon derlijke wetten van de regeling inzake de publiekrechtelijke bedrijfsorganisa tie en die inzake de ondernemingsra den. NOODLOTTIGE STAP UIT RIJDENDE TREIN. Moeder van 10 kinderen gedood. Gisteravond omstreeks 12 uur is op het station Naarden—Bussum de 60-j. weduwe Wederend-Daatselaar, om het leven gekomen^- Toen de trein uit Hilversum in Bus sum arriveerde, wilde zij uit de nog rij dende wagon stappen, doch de spropg mislukte. Zij raakte bekneld tussen perron en trein en werd met een Inge drukte borstkas weggevoerd en over leed spoedig na 't ongeval. Het slacht offer laat 10 kinderen achter. OOK NOORSE ONDERSCHEIDING VOOR DIRECTEUR AMSTELHOTEL. Na de onderscheiding, die de Zweedse kroonprins gisteren aan de directeur van het Amstelhotel heeft uitgereikt, heeft de Noorse kroonprins, Olav, dit voor beeld nagevolgd. In tegenwoordigheid van zijn gemalin, kroonprinses Martha, overhandigde Kroonprins Olav aan de heer De Bes het Kruis, behorende bij de ...Olav-onderscheidlng", In warme bewoordingen prees de Kroonprins de verzorging, die de Ko ninklijke gasten ten deel is gevallen. De Bulgaarse vice-consul te Stam boel, Dimitri Karageuzov, heeft zijn ambt neergelegd en weigert naar zijn land terug te keren. De incidenten te Berlijn Van Sovjet-zijde wordt gemeld: Naar voorlopig verluidt, zijn twee po litieagenten licht en één zwaar gewond; een tiental werd door stenen geraakt, Een vrouwelijke demonstmnte met een wonde aan de arm werd naar een hulp post overgebracht. Een aantal jonge lie den, voor het merendeel leerlingen van middelbare scholen uit de Westelijke sectoren, is in arrest gesteld, daar zij met stenen hadden gegooid. Twee zwaar gewonden zijn in het Elizabeth-zieken- huis in de Britse sector opgenomen. De éne os een bejaarde man, die een schot wonde in de long heeft, en de andere een Jonge man, die door een kogel ln zym dij werd getroffen. In totaal zijn er in de Britse sector vijf zwaar gewonden naar ziekenhuizen getransporteerd. PERSSTEMMEN, Het met Amerikaanse licentie ver schijnende blad „Tagessplegel" schetst de demonstratie van gisteren als „een voorbeeld van democratische discipline" doch betreurt de incidenten, die er op volgden. Het blad serrijft ojn.: „Enkele jonge lieden begingen de grove fout, de rode vlag van de Brandenburger Tor te verwijderen. Deze vlag is het symbool van een bezettende mogendheid, al is zij ook rood. De gesohiedenis aal echter slechts de commandant van het Russi sche garnizoen veroordelen, wiens ge drag in de laatste tijd de rode vlag tot een symbool van onderdrukking heeft gemaakt". De met. Britse vergunning verschij nende „Telegraf" sohrijft: „De betoging van gisteren bewijst eens en voor al, dat het communisme in Berlijn verloren heeft. Iedere communist, die nog be weert, dat hij de wil en het belang van de Berlijnse bevolking vertegenwoordigt, is of misleid door onjuiste berichten of een opzettelijke leugenaar". Het officiële Sovjet-blad „Taegliche Rundschau", schrijft met betrekking tot de leidende figuren van het Berlijnse gemeentebestuur, die de demonstranten toespraken; „in hun redevoeringen voer den zij openlijk een oorlogscampagne tegen de Sovjet-unie en betoonden zij niet de. geringste correctheid tegenover de bezettingsautoriteiten. Een dergelijke houding van vooraanstaande leden van het gemeentebestuur kan tot ernstige verwikkelingen leiden. In alle ernst moet de vraag gesteld worden of een gemeen tebestuur, dat door zulke onverantwoor delijke personen geleid wordt, nog lan ger getolereerd kan worden. Men moet niet vergeten, da»t Berlijn een bezette stad is en de bezettingsautoriteiten openlijke fascistische redevoeringen door gemeentebestuurders niet kunnen toe laten". DE VERDEDIGING VAN DE WEST-EUROPESE UNIE. I* Londense correspondent van de New York Times bericht, dat „concrete plannen voor een militair „Atlantisch Pact" in de afgelopen paar weken snelle vorderingen hebben gemaakt". Het pact zou volgens de correspondent de hulp bronnen van de VjS. en Canada combi neren met die van Engeland, Frankrijk, België, Nederland en Luxemburg in ge val van oorlog. „Ondanks de geheim houding, die de besprekingen over de verdediging van de West-Europese Unie onthult, verluidt, dat gedetailleerde plannen voor een gemeenschappelijke defensieve actie in geval van nood hun voltooiing naderen", aldus de corres pondent. RELLETJES TE PARIJS. Hedenochtend werd op de prefectuur van politie te Parijs verklaard, dat 63 politle-agenten en 10 manifestanten gis teravond zijn gewond tijdens botsingen tussen arbeiders van de Renaultfabrie- ken en de politie. Vier agenten zijn naar het ziekenhuis overgebracht en 5 betogers gearresteerd. VULCANISCHE UITBARSTINGEN OP EILAND CAMIGUIN. De Philippijnse autoriteiten voeren het tempo op van de evacuatie van het eiland Camiguin, waar eén vulkaan reeds 10 dagen in eruptie is. Gister avond werd alle schepen in de buurt telegrafisch verzocht hulp te bieden. De regerings-vulcanoloog, Arturo Alca- raz, verklaarde, dat asregens een „nood toestand" hadden veroorzaakt. Philip pijnse legervliegtuigen brengen voedsel aan voor de bewoners van het geteis terde eiland. Het Rode Kruis treft maat regelen voor de verzorging van duizen den vluchtelingen. Men neemt aan, dat nog ongeveer 20.000 mensen geëvacueerd moeten worden. DE SCHRIJVER BEDREIGD? Volgens enkele dagbladen zou de heer De Schrijver, de voorzitter van de Bel gische Katholieke Volkspartij dezer da gen dreigbrieven ontvangen hebben, waarin hij beschuldigd werd, „zich niet MARKTBERICHTEN LEIDEN, 10 Sept. - Ter veemarkt aan gevoerd 14 fokstieren, 20 slachtdieren, 66 kalf- en melkkoeien, f. 400800. t. vlug; 125 varekoeler» e.a„ f. 350500, mat; 250 vette koelen; 12 pinken; 30 graskalveren, f. 120200: 23 nuchtere kalveren; 300 vette- schapen; 318 weldcschapen, f50 80,; 1 zeug; 60 mestvarkcus, f.5075; 240 biggen, f 3550; 14 paarden, f. 300 600; 17 veulens, f. 120200; 33 bokken en 'gelten. 2045. Handel matig. Aan de kaasmarkt werden aangevoerd totaal 66 partijen, waarvan 61 Goudse en 5 Leldse. Zware f. 182 Goudse le soort f. 173—18, 2de soort f. 169—172; Leldse lste soort f 166171 Inclusief opzet- recht. Alles per 100 KG. Handel matig. IJMUIDEN, 10 September IJm 25 f. 21.500. IJm 114 f 3260. IJm 87 f.7940; IJm. 155 f.6200; KW 76 f.6920; HD 79 f.3520; IJm 23 f.2800- IJm. 241 f. 370; IJm 318 f.300; Urk 86 f.360, Urk 161 f.1070; Urk 44 f1170; Urk 126 f. 430; Urk 4 f. 1060; Urk 16 f. 620; Urk 31 f.1160; VD 9 f.550; OD 8 f.260. Aanvoer 5000 kisten, w.o. 4600 haring; IJm 268 met 22 kantjes eigen vangst. KATWIJK AAN ZEE. 10 Sept. - Vangst- bericht van hedenmorgen. KW 144 geen vangst. KW 86 50 k.. KW 83 gisteren 440 kantjes, KW 67 22 k.. KW 18 1 k KW 38 thulsstomend; KW 39 geen vangst: KW 29 100 k. (nóg 50 netten halen), KW 32 50 k., KW 20 5 k.. KW 147 150 k„ KW 138 1 k.. KW 73 3 k„ KW 25 3 k„ KW 14 17 k., KW 2 geen vangst: KW 4 5 k„ thuls stomend. KW 5 8 k.. KW 47 5 k.. KW 54 30 k.. KW 110 35 k KW 42 45 k„ KW 170 geen vangst. KW 75 85 k KW 45 40 k„ KW 22 13 kantjes; KW 15 25 kantjes. KW 35 thulsstomend met 30 last. gisteren gevangen 340 kKW 123 20 k. thuls stomend. KW 163 15 k.. KW 124 70 k., K W56 20 k.. KW 68 12 k., KW 19 35 k KW 16 80 k KW 161 70 k KW 50 geen vangst. Gemiddelde vangst Scheve- nlngen 33. Vlaardlngen 27, Katwijk 31 kantjes. SCHEVENINGEN, 10 Sept. Besommin gen: Sch 314 f.8800; Sch 119 f.120- Sch 165 f.70; Sch 111 f.50; Sch 12 f.730; Sch 67 f.300- Sch 68 f 300" Sch 10 f.150; SL 6 f. 100; SL 31 f.750: SL 47 f.500; OD 6 f.320; OD 20 f.280- OD 9 f.230; UK 45 f. 340; ARM 14 f. 290; TH 15 f. 480; KW 215 f 200- BH 5 f 260; 35 garnalen- vissers te zamen f 800. te hebben gehouden aan zijn beloften aan de politieke delinquenten". In verband met deze bedreigingen zal het huis van de heer De Schrijver te Gent door gendarmes worden bewaakt. Vijf en twintig ambtenaren van de Russische consulaten te New York en San Francisco zi>n gisteren met het Russische schip „Nikolaiev" uit de Ver enigde Staten vertrokken. Woonruimte wet is een onding Na de opening van de gisteravond ge houden raadsvergadering van Oegst- geest waarbij voor het eerst in de vriendelijk versierde raadszaal een fraai portret van het jonge Koninklijk Paar prijkte las burgemeester Baumann de op 4 Sept. j-1. uitgevaardigde procla matie van H.M Koningin Juliana voor, waaraan hü enige woorden toevoegde. De nieuwe Vorstin heeft haar zware taak onder uiterst moeilijke omstandig heden aanvaard. Wij allen zijn verplicht, haar naar vermogen, te steunen bii de wederopbouw van, het zwaar getroffen vaderland-- Haar krachtige en overtut- gende toespraak tot de Staten Generaa^ gaf ons de verzekering, dat het roer van het schip van staat in handen rust van een Koningin, die de ware Nederlandse belangen zal nastreven Spr. besloot? met de wens, dat de regering van Koningin Juliana de terugkeer van de volkswel vaart mocht meebrengen, doch bovenal dat Gods zegen haar zou vergezellen op haar moellilke levensweg. De raad ging daarna eenstemmig accoord met een te legram van liefde en aanhankelijkheid aan de jonge Vorstin en haar gezin na mens de inwoners van de gemeente. Als opvolger van de heer J. J. v. d. Poel werd voorts de heer C. M. den Hol lander geïnstalleerd na de eedsaflegging. Het nieuwe raadslid zag zich onmiddel lijk nadien gesteld voor de taak als lid van de commissie voor financiën en on derwijs als opvolger van zijn voorganger in de raad. Een uitvoerig debat werd gevoerd naar aanleiding van het volgende agendapunt, de benoeming van leden van de woon- rulmte-adviesco.umissie. A'.le ztttmde leden waren herk'^sbaai. met uitzon ao- ring van burgemeester Baumann, die in gevolge een schrijven van de minister geen zitting in deze commissie mag heb ben. In diens plaats stelden B. en W. de benoeming van de heer L. P. H. Haaksma voer, uoch de heer Valentgoed deelde mede, d-.t geen vergeefs beroep zou worden gedaan op de heer Den Ouden, de indertijd om gezondheidsre denen van het lidmaatschap moest af zien. De voorzitter verheugde zich over het gezondheidsherstel van de heer Den Ouden en nam het voorstel volgaarne over. De heer Blomsma wenste evenwel voor de stemming ingelicht te worden over het aantal uitgebrachte adviezen, over het voorzitterschap van de com missie. over het aantal behandelde ge vallen, of ook zelfstandig adviezen waren uitgebracht, of de commissie daartoe over gegevens kon beschikken en of de leden zich nadrukkelijk herkiesbaar had den gesteld. Na deze vragen ontspon zich nogmaals een uitvoerige discussie over 1e verdiensten van de woonruimtewet en de daaruit voortvloeiende commissie. De voorzitter bleek zelf niet goed te wefen. wie nu eigenlijk als voorzitter van de commissie fungeerde. Zelfstandige adviezen waren niet uitgebracht. In drie gevallen werd tot vordering overgegaan. Het speet de voorzitter, voortaan geen zitting meer in de commissie te heb ben. aangezie nhierdoor beslist moeilijk heden ontstaan, B .en W. weten nu niet nauwkeurig, wat voor de commissie met de belanghebbenden Is besproken. Op een vraag van de heer Verhoef hoe de commissie zelfstandig adviezen kan ge ven wanneer zij niet over de gegevens kan beschikken, antwoordde de voor zitter, dat hij dat ook niet wist. Mis schien kan de regering, die de wet op stelde, er iets over vertellen, maar voor alsnog achtte de voorzitter de gehele wet ii onding. B. en W. bleken niet te voelen voor de suggestie van de heer Verhoef, om de hulsvestingscommissie opnieuw in het leven te roepen, en daar door toch een nauwe samenwerking te verkrilgcn. Noch wilde de voorzitter in gaan op het toch voor de hand liggende voorstel van de heer Blomsma, om de zittingen van de commssie door een lid van B. en W. bij te doen wonen, niet als lid. doch als waarnemer om zodoen de met het besnrokene tot ln details op hoogte te zijn. De stemming bracht herbenoeming van mevr. Bouma—Voetberg, en de heren G. J. Blansjaar, D. M. van Nes en P. J. Verhoef en voorts de verkiezing van de heer Den Ouden. Veel debat vond over de agenda punten niet plaats. Bij de aanbieding van de gemeenterekening over 1947 bleek de gemeente de toestand van noodlijdendheid te boven te ziin geko men, terwijl ook 1948 waarschijnlijk zal sluiten ondanks verminderde rijksbij drage. Bif dc rondvraag werd op voorstel van de heer Den Ouden besloten het pre sentiegeld van de korte raadsvergade ring op 28 Aug. af te dragen aan het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding. Links geweven DAMESKOUSEN 4 punten 2,36 JAEGER TRICOT JONGENS BROEKJES 3 punten vanaf 98 ct. JONGENS BLOUSES diverse maten 5 punten vanaf 3,80 JAEGER TRICOT VROUWEN BROEKEN extra groot 6 punten 2,69 MEISJES DIRECTOIRES diverse maten 3 punten vanaf 1,00 HEREN INTERLOCK HEMDEN 6 punten 2£6 INTERLOCK DAMES HEMDJES van 6 voor 3 punten 1,59 Nieuwe Rijn 35, tel. 20989 GEVRAAGD. Aanmelden OOSTERSTRAAT 60. Te koop pl.m. 75 M2. gebruikte en 2 ramen 125 x 160 m. glas; totaal f.75.-. A. J. Langeveld, Oude Vest 137, Telef. 23380. Bij de N.V. VEREENIGDE TOUWFABRIEKEN te Leiderdorp kunnen geplaatst worden: Schriftelijke sollicitaties met opgave van leefijd, genoten opleiding, huidige werkkring enz, te richten aan de Perso neelsafdeling. Wee» Iedere dag Uw eigen kok aan tafel I Een paar lepels Brinta op Uw bord. over goten met een scheut warme melk en een voedzame maaltijd staat voor U gereed, waar U een hele morgen op kunt teren. Brinta I Een volwaardig korenvoedsel. Gaar in 't pak, gezond en versterkend en licht verteerbaar, zelis voor mensen met een zwakke maagl Gaar in het pak! gevraagd. Moffel- en Nikkelinrichting OUDE RIJN 168. Kleermaker gevraagd Moet prima vakman zijn. Reiskosten worden vergoed. Kleermakerij J. SCHIEDON. Raadliuisstr. 209, Alphen a.d. RUn. Wegens omstandigheden 2 Jeep wielen compleet met 2 nieuwe binnen- en buiten banden, 2 Jeep wielen com pleet met 2 2e hands binnen- en buitenbanden, 1 Jeep wiel zonder banden, 2 2e hands binnenbanden, 2 accu's en enig auto-gereedschap, moet voor elk aannemelijk bod weg. Leidseweg 271, Voorschoten Telefoon 490 Misschien de onvergetelijkste in Uw leven Soms gaat de post Uw deur voorbij.- moor op 13-14-15 of 16 September zal hij U ja, U persoonlijk - beslist niet vergeten. Want dan brengt hij U (eens en nooit weer) de kans uit duizenden. Let daarom of> advertenties met dit teken f Biedt zich aan ongehuwd, leeftijd 27 jaar. Hoog loon niet vereist. Brieven aan het Bureau van dit Blad onder No 7300a W. SCHOLTENS CHEMISCHE FABRIEKEN FOXHOl GEVRAAGD Gevraagd nette dienstbode I v. g. g. v. Zelfst. kunn. werken bij Mevr. Kruyt, Zoeterw. Sln- gel 91. Gevraagd door 2 studenten I 2 gem. zit-slaapkamers, met I of zonder pension. Brieven Bur. van dit Blad No. 7276 k Gevraagd gem. zit-slaapka mer. door Indon. oudere-Jaars student m. 1. g. v.. 1 Oct.. zonder pension. Brieven Bur. van dJlt Blad No. 7275 k. Gevraagd, door heer. 28 J. net kosthuis. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 7281 k. Echtpaar on leeftild zoekt Inwoning, twee gestoffeerde kamers op goede stand Lelden of omgeving. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 7346 k. Studente vraagt kamer, met of zonder pension. Brieven met prUsopg. Bur. van dit Blad onder No. 7295 k. R.K. Heer vraagt zo moge- j lllk tegen 20 Sept. of later een gem, zilt-slaapkamer met I pension. Heeft zijn werkzaam- I heden buitenshuis Brieven I Bur. van dit Blad No. 7309 k B Wie heeft voor Theol. stud, een zolderkamertje, ongemeub. en event, zonder pension en onderhoud? Helpt a.u.b. De nood is groot. Hoge Morseh- weg 76. Leiden. AANGEBODEN B Onze Mignonfoto's zl|n en blijven ons grote succes. Tal rijke tevredeniheldsbetulgün- gen.- 6 verschillende foto's f. 3.50, uitsluitend bU Foto Bo.uwens, Breestr. 3, Telef. 25257. B Aangeboden, wegens om standigheden, 2 nieuwe zui ver wollen dekens, 150 x 200, pracht -patroon, kleur blauw. Te bezichtigen: Utrechtse Veer 27. Lelden. B Pér/., kledeneen Oosterse kleurenpracht, als ze bil ons gereinigd zlin. Alle, reparatie wordt vakkundig verricht. Atelier Marokko, Buitenrust- straat 8 a. B Vloerkleden. Alle soorten worden door ons vakkundig gerepareerd en gereinigd. Nieuwste methode van reini gen. Tevens ophalen van de oorspronkelijke kleur. Atelier .Marokko" Bultenruststr. 8 a B Transportrijwiel - te koop, zeer zwaar model. Ziet er uit als nieuw. f. 120. Kolfmakersteeg 28 A. B Dierenvrienden. Voorli. Leeuwtjes, Dwergkeesjes. Spa- nleltjes, Bouvier met papie ren. prima postduiven. Koer- duiven. postduiven, kanarle's, dul venmanden, hondenman den, hondenlijnen, kammen. Voeders. Scheren en trimmen enz. Teunlssen. Levendaal 28. Lelden, Telef. 22053. B Aangeboden Ihagee klapre- flex camera 6/9, met rolfllm- cassette. f. 100. Lorentzkade 45. B Te koop aangeboden, een in goede staat zijnde haard. Prils f. 60. Thorbeckestraat 72. B Aangeboden donkerblauwe kinderwagen met matrasje en kussentje, f.35. Te bevragen: Marnixstraat 20 A. B Aangeboden 3 passerdozen, 3 tekenhaken, 3 driehoeken. 700 gr. kwik, tevens 3 grote inmaakpotten. Adres: Rijn- en Schlekade 31 B Ter ruil aangeboden een vloerkleedvergunning en over gordijnen voor wol of voor nader overeen te komen goe deren. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 7303 k. 0 Te koop aangeb. 1 wit ont bijtservies 6-delig. gebruikt eetservies voor 6 personen. 6 grote witte platte borden, eik. theetafel met apart blad. sprei zonder punten bil: Boom, Rilnsburgerweg 103. Te bevra gen Maandag. B Pianoles d.' J. bcscli. paedn- goge. Eerstbeg. gespecialiseerd Aanvang pl.m. 7 1/2 J. Meer- gevord. Theorie quatremaln, Opl. Kon. Conserv. Les aan huls (ook Oegstgeest). Cond. billllk. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 7273 k. Te koop zes mahonie stoe len met rood trijp kussens met dito ovale mahonie tafel, met vierdelig gebeeldhouwden om derstel. prils f65. Hoge Morschweg 146. Oegst geest. Tot 2 uur te zien. B Werkster heeft nog 2 da gen per week over, zag zloh gaarne geplaatst, liefst van 9 tot 4 uur Loon f 5.Brie ven Bur. v. d. Blad No, 7324 k B Autostalling aangeboden, omgeving Spanjaardsbrug, voor 1 luxe auto. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 7357 k. B Aangebod. fototoestel Agfa Box, 6x9 6x4 1/2, v.o. met lederen tas. wandelwagen, da mes-regenmantel. Munnlkenstraat 19. B Aangeboden 2 zwarte da mesmantels maat 44, voor- oorl. kwal." f.25 en f.30 per stuk. Leliestraat 122. B Te buur slaapkamertje, te gen verg. enige hulp ln de huish. en tevens voor gezel ligheid, daar mijn man veel afwezig ls. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 72771c, DIVERSEN B Wonlngrull. Aangeb. lste etage. Amsterdam. Nassaukade 4 gr. kamers, keuken, zolder met zolderkamer. Huurprlls f. 39 p. mnd. voor woning Lelden of omgeving. Brieven Bur van dit Blad No. 7278 k. B Heer alleen, met eigen zaak vraagt hulshoudster. Leeftild 3540 Jaar. R.K. Brieven Bur. van dit Blad No. 7267 k. B Wonlngrull. Bovenhuis aan geboden. omgeving Haagweg, bevatt. hulskamer, keuken en 3 slaapkamers, vrll uitzicht, in ruil voor beneden- of boven huis. Iets groter. Brieven Bur. van dit Blad No. 7353 k. SLEUTELTJES wordeD dagelijks opgenomen, wanneer voldoende ruimte beschikbaar ls Ze mogen hoogstens 30 woorden groot zUn (een woord maximum 12 letters). De prijs bedraagt f 1.50 bij vooruitbetaling Een bewijsnummer (10 cent) le niet ln de prijs begrepen. Porto voor toezending num mer brieven 20 cent extnk u

Leidsch Dagblad | 1948 | | pagina 3