Na 27 „Caubergjes" kwamen nog slechts 10 profs over de eindstreep Royale Nederlandse athletiekzege op België Indische hockeyshow in Wagener stadion Belg Schotte cle sterke man ^Hé MAANDAG 23 AUGUSTUS De wereldkampioenschappen wielrennen op .de weg Ondanks het feit, dat voor de eerste maal in de geschiedenis der wereld kampioenschappen zes renners per land mochten deelnemen, zyn er by de profs toch maar tien deelnemers over de eindstreep gekomen na een zware wedstrijd, welke beslissend was door de merkwaardige tactiek, die reeds in het begin van de koers door een aantal der coureurs werd toegepast. Tien van de 50 renners kwamen aan en van hen waren er 3 Belgen, 3 Italianen, 2 Fransen, 1 Zwitser en maar 1 Nederlander. In de derde ronde trokken de Bel gen Schotte, die ten slotte de wedstrijd zou winnen, en Dupon er tussen uit. blijkbaar van mening, dat zij niet een tactiek van afwachten wensten toe te passen, maar reeds van de aanvang af de slag te slaan, welke in hun ogen misschien wel beslissend zou kunnen zijn en welke naar het koersverloop heeft geleerd, ook inderdaad de doorslag heeft gegeven. Want toen enkele ronden voor het einde, nadat de 21e was afgelegd, de afwacliters hun slag dachten te kunnen slaan, versnelden de leiders, die over nog zeer veel reserve bleken te beschikken, het tempo en de afwachters naren nergens meer. Zy vielen terug, verkregen een grotere achterstand dan zij ooit hadden gehad en de mcesten van hen verdwenen stilletjes van het parcours, ontmoedigd en gedesillusioneerd. Zweed Snell de snelste amateur. Het wereldkampioenschap op de weg voor amateurs 1948 is een wedstryd geworden zonder historie. Van den beginne af is het een stryd geweest van elke renner tegen de afstand en tegen het feit, dat hy 18 maal de Cauberg moest beklimmen. Deze twee factoren hebben het koersverloop be paald. Zy vergden, tezamen met de afdaling van de Geulemerberg, zo veel van de krachten der deelnemers, dat in elke ronde renners afvielen, hetzij door vermoeidheid, hetzy door pech. Geen wonder dat twee derde gedeelte van de deelnemers dit kampioenschap niet volbracht. Zo bleven de sterken ONJUISTE TACTIEK VAN NEDERLANDSE PLOEG. Het is ons Inziens ook de onjuiste tactiek geweest van de Nederlandse ploeg om in die afwachtende houding te volharden en toen eindelijk Schulte een laatste poging deed om te redden wat er te redden viel, kwam hij juist iets te kort en ook hij moest de strijd staken. Het was alleen Syen, de Lim burger, die de wedstrijd moedig uitreed en als laatste arriveerde, daarmede een voorbeeld gevend aan zijn landgenoten. Want ook Middelkamp, de titelhouder van 1947, de grote man van Reims, was zonder veel ophef na meer dan de helft van de afstand te hebben afge legd uit de strfjd gegaan, blijkbaar zien de, dat het tempo der koplopers zo hoog was gelegen, dat er voor hem toch geen kans meer op een redelijk succes be stond. En met hem hadden het terrein van de strijd verlaten Lambrichs en Janssen, de twee andere Limburgers en Pauwels, die reeds spoedig een stevige achterstand opliep en volkomen kans loos de hopeloze taak neerlegde. Neen, de -Nederlandse ploeg, op eigen terrein nog wel, heeft 'n pover figuur geslagen. Dat is ook het geval geweest met de grote Itailanen Bartali en Coppi, van wie de een de ander geen meter gunde en blijkbaar niet voor hun land uit kwamen, maar voor zichzelf of voor hun fabrieksmerk. Het moet toch wel een zeer zwakke leiding zijn in het bestuur van de Italiaanse wielerbond, die een dergelijke vertoning in de wereldkam pioenschappen tolereert. Van al de glorie en de grootheid van beide Ita liaanse renners is in het Zuid Limburg se landschap op deze dag zeer veel ver dwenen. De afstand en het feit dat 27 maal de Cauberg moest worden genomen, heb ben evenals Zaterdag bij de amateurs de doorslag in dit kampioenschap ge geven. wel een bewijs dat dit circuit uitermate geschikt is voor een wereld kampioenschap. De belangstelling was ongelooflijk groot, nog zelden zullen zo veel mensen (ong. 150.000) bij een sport wedstrijd aanwezig zijn geweest in Nederland. Gelukkig ging het met de organisatie op de tweede dag heel wat beter dan Zaterdag, toen letterlijk niets klopte, zodat het einde van dit weg- kampioenschap kwam zonder inciden ten, zonder ernstige ongelukken, en zonder verdere strubbelingen. Degenen, die reden tot juichen hadden waren de Belgen, die weef eens, evenals in 1938 toen Marcel Kint overwinnaar werd op de Cauberg, een wereldtitel mee naar huis namen. Hier volgt de einduitslag: 1. Schotte, België, 7 uur 30 min. 42.5 sec; 2. Cazarides, Frankrijk, 7.3043.2; 3. Teisseire, Frankrijk, 7.34.23.7; 4. Mag- gini, Italië 7.37.15.6; 5. Dupon, België, 7.37.41.0; 6. Rlcci, Italië, 7.38.25.8; 7. Kubler, Zwitserland, 7.40.35.4; 8. Ortelli, Italië, 7.43.425; 9. Impanis, België, 7.43.42.6; 10. Sijen, Nederland 7.45.06.0. met de afdaling van de Geulemerberg, waar hij 10 sec. voorsprong wist te ne men en by het beklimmen van de laat ste Cauberg vergrootte hij zijn voor sprong met vele 'tientallen seconden, zodat hij met onbetwistbaar verschil als eerste door de finish bij de ere-tribune te Vilt kwam. Het was een waardige be kroning van de loopbaan van Snell, die immers van plan is er dit jaar mee uit te scheiden. Zoals wy reeds schreven v/as het een wereldkampioenschap zon der hoogtepunten, de afstand en de Cauberg maakten uit wie de sterksten in dit gezelschap waren. HOE HEBBEN DE NEDERLAN DERS ZICH GEHOUDEN? Slechts twee van de zes deelnemers hebben de finish bereikt, Van Est die een buitengewoon goede course heeft gereden en Plum, die zich op een der laaste plaatsen wist te klasseren. Duyf had reeds pech in het begin en Grift keeg moeilijkheden met zyn derailleur. waardoor ook hij de strijd moest staken. Voorting viel wat tegen, staakte de stryd nadat hy alles gegeven had wat er in hem was. Maar hij kon eenvoudig niet meer. Peters maakte een val, in de tweede helft van de wedstryd, bij de Cauberg, waarschijnlijk ook door ver moeidheid veroorzaaktEn zo kwa men er maar twee Nederlanders aan, een toch wel wat teleurstellend resul taat. Het officiële eindresultaat luidt als volgt: 1. en wereldkampioen Snell (Zweden) 5.16,22.1; 2. Lerno (België) 5.18.10.4; 3. Van Lund (Zweden) 5.18.10.8; 4. Van Est (Nederland) 5.18.12.3; 5. Pedroni (Italië) 5.20.3.5. De Olympische kam pioen Beyaert (Frankrijk) kwam acht ste binnen. Sportsplinters De Zuid-Afrikaanse halfswaarge- wicht Conrad Botha heeft Zaterdag avond in Johannesburg Willie Quente- meyer, ex-kampioen halfzwaargewicht van Nederland, in een gevecht van 6 rondeD op punten verslagen. Australië heeft tenslotte de inter - zone finale van het Davis-Cup-tournooi door een 32 zege op Tsjecho-Slowakije gewonnen en heeft zich dus gekwalifi ceerd voor de uitdagingsronde tegen de houders van de Cup, de Verenigde Sta ten. Zaterdagmiddag zyn te Groningen intern, bokswedstrijden voor amateurs gehouden tussen Groningse en Deense boksers. De Groningers waren in goede vorm en wonnen met 6H tegen 3%. Het door de Velsense Zwemvereni ging georganiseerde vyfkringen-water- polo-tournooi Is gewonnen door Haarlem met 7 pnt. Den Haag bezette door een beter doelgemiddelde de tweede plaats voor Amsterdam. Rotterdam werd vier de. Utrecht vyfde. Het Surinaamse voetbal-elftal heeft Zaterdagmiddag in de vyfde ontmoeting, die het op Nederlandse bodem speelde, opnieuw een goede indruk achtergelaten. Niet dan met de grootste moeite wist het Nijmeegse Quick de gasten met 5-4 de baas te blijven. Een gelijk spel had echter de verhoudins beter weergegeven. Voor de tweede maal in successie heeft AGOVV het Zilveren Pont-tour - nooi, georganiseerd door de Volewiickers. gewonnen. In de finale kwam AGOVV uit tegen de gastheren, die zij met 2-0 ver sloegen. Het valt niet mee om Lisse in haar eigen nederlaag-tournool de baas te blijven. Gisteren moest ook T.H.B. er aan geloven. Met niet minder dan 5-1 werden de bezoekers geslagen. Zondag a.s. komt H.B C. op bezoek. De renners suizen in snelle vaart van de Geulemerberg. (Foto: ANP-v.d. W.) van de sterken over en onder hen be vond zich de 31-jange Zweed Harry Snell, een bekende figuur bij internatio nale amateurwedstrijden, die over het meeste uithoudingsvermogen bleek te beschikken en voor zijn land in de laat ste van de 18 ronden het wereldkam pioenschap veroverde, een historische gebeurtenis voor Zweden, aangezien het nog slechts één keer in de geschiedenis is voorgekomen, 21 jaar geleden, dat dit land een titel behaalde. Snell is de man voor de lange afstand, maar hij is alles behalve een sprinter, die het er op aan kan laten komen de strijd te beslissen op de laatste 500 meter en zo was het verklaarbaar, dat Snell, die bovendien nog vergezeld was van zijn landgenoot Van Lund. er in de laatste ronde tus sen uittrok, nadat hij vele tientallen kilometers lang in een kopgroep van vier had meegereden, met onze land genoot Van Est en de Belg Lerno. Nie mand kon hem houden. Het begon al TAFELTENNIS. INTERESSANT SEIZOEN VOOR HET NEDERLANDSE TAFELTENNIS. De Nederlandse tafeltennissers zijn begonnen met de voorbereidingen voor het nieuwe seizoen. Speciaal wat de interland-wedstrijden betreft staan er zeer belangrijke ontmoetingen op het programma. Reeds 11 Sept. komt het Ned. heren team in Eindhoven uit tegen België. In het Nederlandse team werden gisteren gekozen Cor du Buy, Pelser en Kreuger. Reserve Van Zoelen. Voor de Heren staan voorts op het programma de Europa-Cup wedstryd NederlandEngeland op 5 October a.s. in Den Haag, NederlandSchotland. DenemarkenNederland, Nederland- Zweden en LuxemburgZuid Neder land. De dames zullen voor de Europa-Cup uitkomen tegen Schotland en voorts een bezoek brengen aan België. HOCKEY OOK BELGIË AAN INDIA's ZEGEKAR GEBONDEN. Het hockey-elftal van India heeft haar zegetocht op het continent voortgezet: na de 5—3 overwinning op Nederland moest het Belgische hockey-team er gis termiddag met niet minder dan 80 aan geloven. VOETBAL ALPHIA KAMPIOEN VAN ALPHEN. Alphia won Zaterdag de beslissings wedstrijd voor het kampioenschap van Alphen met 52 van A.R.C. Bij de rust had Alphia, dank zij doelpunten van De Hertog en Rijsdam. een 20 voorsprong, maar Van Duijn zorgde nog juist voor een tegengoal. In de tweede helft wist Alphia het spel in handen te nemen, de doelpunten volg den elkaar regelmatig op; het werd zeis 51 voor Alphia door doelpunten van Rijsdam, Bezemer en De Hertog. Koopman maakte ten slotte het tweede ARC-doëlpunt, zodat het einde kwam met een verdiende 52 overwinning voor de Oranjehemden. DE ENGELSE VOETBALCOMPETITIE BEGONNEN. De Engelse Voetbal rolt weer en nau welijks was de le Zaterdagmiddag op 'n der vele velden afgetrapt of het voet- balminnend publiek kon voor de eerste goal juichen. De rechtsbinnen van Hartlepool, die de bal binnen 10 secon den in het vijandelijke net werkte, bracht het eerste doelpunt van dit sei zoen op zijn naam. Arsenal, de kampioen van het vorig jaar, begon m#t een goed gelijk spel in de zware uitwedstrijd tegen Hudders- field Town, evenals Birmingham City en New Castle, die verleden jaar in de tweede divisie als eersten eindigden en promoveerden. Bij verscheidene wedstrijden waren meer dan 50.000 toeschouwers, zoals o.m. bij de thuiswedstryd van de Cup houders Manchester United, die met 2_i verloren van Derby County, de ploeg, die zij verleden jaar in de halve finale voor de Cup uitschakelden. L.F.C. OEFENDE TEGEN EXCELSIOR-COMBINATIE. In een door beide party en goed ge speelde wedstryd heeft LFC een selijk spel weten te behalen. Na 20 min. spe len veroorzaakte spil Pynaker 'n straf schop. die onberispelijk werd ingezet. 0—1. Niet ontmoedigd speelde LFC ver der. Echter eerst na de rust kon Bijl met een goed geplaatst schot de par tijen weer op gelijke voet brengen. Na 30 min. kreeg Senteur de bal goed toe gespeeld De Excelsior keeper was reeds geslagen, doch een der backs nam zijn OM DE ZILVEREN BAL. De uitslagen van het gisteren op het Sparta-terrein te Rotterdam be gonnen voetbaltournooi om de Zilve ren Bal luiden: RFCEmma 03 VVVSparta 33 (Sparta wint met strafschoppen) EindhovenHeracles 22 (Heracles wint met strafschoppen) Enschedé—SW 1—0. 't GooiHVV 22 ('t Gooi wint met strafschoppen) DEKEN DE KORTE TOURNOOI VAN ALPHENSE BOYS. G.D.A. cn Excelsior '20 in de finale. De Alphense Boys organiseerden hun Deken De Korte Bekertournooi, waar aan dit jaar, behalve de bekerhoudster Amstel Zwaluwen en Alphense Boys een tweetal derde klassers, nl. GJDA. en Ex celsior '20 deelnamen. De belde derde klassers wisten zich voor de finale te plaatsen Excelsior '20 deed dit dank zy een overwinning op de Boys. Na een spannende kamp bleven zy met 2-1 in de meerderheid. De Amstel Zwaluwen gingen tegen G.D.A. met 3-1 ten onder zodat ook deze derde klasser zich in de elndstryd wist te plaatsen. A3. Zondag zal dus gespeeld worden Alphense Boys tegen de Amstel Zwa luwen in de verliezersronde en G.D.A. tegen Excelsior '20 in de winnaarsronde. DOS II WINT VOOR EEN JAAR DE RIJNSTREEKBEKER. In het Alphensportpark werd gister middag de Rijnstreekbeker-serie ge speeld, waaraan dloor ae reserve elftal len van Ajax, Blauw-Wit.en D.O.S., be nevens Alphen I werd deelgenomen. Het tweede elftal van D.O.S werd ten slotte winnaar, nadat het eerst Ajax II met 3-1 en daarna in de finale Blauw wit met 4-2 wist te kloppen Alphen heeft een zeer behoorlyk fi guur geslagen, door tot tweemaal toe met een gelijk spel uit de bus te komen, nl. eenmaal tegen Blauw Wit II, waar na de Amsterdammers door strafschop pen zich in de finale wisten te plaatsen, terwyl in de verliezersronde tegen Ajax n na 2-2 gelyk spel Alphen de straf schoppen beter nam en beslag wist te leggen op de derde prys. De prijzen werden na afloop van de wedstrijden door de voorzitter der vere niging, de heer Van Zwieten met een Dat de belangstelling voor de hockeywedstrijd NederlandIndia zeer groot was het Wagenerstadion was Zaterdagmiddag geheel uitverkocht zal niemand, die de verrichtingen van beide teams op de Olympische Spelen heeft gevolgd, bevreemden. Immers, hier stonden twee medaille-winnaars tegenover elkaar, India als Olympisch kampioen en Nederland als winnaar van de bronzen plak. In Londen hadden de teams elkaar reeds eenmaal ont moet. Het werd toen een 21 overwinning voor de Indiërs, maar de om standigheden waren toen wel geheel anders. Werd toen op een doorweekt en zwaar veld gespeeld, het terrein te Amstelveen was Zaterdag als een bil jartlaken zo glad, terwijl een vrolijk zonnetje zich af en toe door de wol ken priemde. Kortom, een veld en een temperatuur, waar de Indische gasten best mee in hun schik waren. S3P&I Een der vele Indn aanvallen op het Nederlandse doel Maar Nederlands elftal gaf uitstekend partij Foto ANP-dHn. Dit bleek al spoedig toen Balbir te zamen met Jansen na drie minuten door onze verdediging sneed en Jansen onhoudbaar langs Richter schoot (0-1). De .onzen waren toen nauwelyks over de middenlyn geweest. Het leek een eerste symptoom van een zware neder- ruw van de bal afgezet Dit kostte India een strafcorner. Zuiver gaf Esser de bal aan, uitstekend werd deze gestopt en 'n moment later vloog de bal kei-hard van Kruizc's stick langs enkele donkerbruine be nen in het net. 21 voor Nederland. Het succes aan de andere kant kon echter ook niet uitblijven. Telkens gle den de aalvlugge Indiërs langs Loggere laag, maar oranje heeft nu eenmaal en zyn mannen en by een van hun een linksbinnen, die Roepie Kruize bliksemaanvallen had een combinatie Nieuw record 4 x 200 meter Door de uitstekende resultaten van de Nederlandse athlcten op de Olym pische Spelen heeft de athletick in ons land belangrijk aan populariteit gewonnen. He was dan ook begrijpe lijk, dat de wedstryd Nederland-Bel- gië, die gistermiddag door de Haagse Atletiekvereniging V. en L. werd ge organiseerd, ruim 8000 toeschouwers wist te trekken. De Nederlandse ploeg behaalde een royale overwinning op onze Zuiderburen (9579 punten). Ondanks de vry straffe wind werden op de loopnummers goede tyden geno teerd en op de 4 x 200 meter estalette werd zelfs (het wisselen was erbarme- hjk slecht) een nieuw Nederlands re cord gevestigd. Het waren Lammers, Meyer, Blok en Scholten, die na een uiterst felle stryd een tyd van 1 min. 28 sec. noteerden. Ook de Belgische ploeg iBourgout, Kunnen, Van der Wie- Ie en Linssen) brak het nationale Bel gische record met de tyd van 1 min. 28,3 sec By dé sprintnummers werden de ty den gedrukt door de wind, maar dit nam niet weg, dat Scholten en Lammers een dubbele overwinning behaalden op de 100 en 200 meter. Rustig en tactisch liep de Olympische kampioen Gaston Reiff zyn 1500 meter, de verbeten lopende Frits de Ruyter geen kans gevend. Op de 5000 meter had de Belg Everaert de tactische opzet van Siykhuis om La- taster mee te nemen goed door en 2 ronden voor het einde verhoogde hy het tempo, waardoor Lataster moest lossen. Uitstekend wist de Belg onze kampioen te volgen, maar hy kon de eindspurt van Slykhuis niet beantwoorden. Van Eg- mond boekte met 14,62 meter een uit stekend resultaat by de hinkstapsprong. Verrassend was de nederlaag van De Bruyn op het nummer discuswerpen waarby hy door Kintziger (44 meter) werd geslagen, maar by het kogelstoten wist hy zich te revancheren. In de by- nummers won onze viervoudige Olympi sche kampioene Fanny Blankers-Koen op overtuigende wyze de 100 meter da mes invitatie. De uitslagen luiden: 400 meter horden: 1. D. Schaay (N.) 56.32. Dits (B.) 56.4; 3. Schulenberg (N.) 56.6; 4. De Try (B.) 57.5. 100 meter: 1. Scholten (N.) 11.-; 2. Lammers (N.) 11.1; 3. v. d. Wiele (B.) 11.2; 4. Bourgaux (B.) 11.4. 1500 meter: 1. G. Reiff (B.) 3.54.8; 2. F. de Ruyter (N.) 3.55.8; 3. W. Groen (N.) 4.05.3; 4. Janssen (B.) 4.13.6. 110 meter horden: 1. P. Braekman (B.) 15.2; 2. J. Zwaan (N.) 15,3; 3. v. d. Hoeven (N.) 15.7; 4. v. d. Sijpe (B.) 16.-. 400 meter: 1. De Kroon (N.) 49.6; 2. Kunnen (B.) 50.-; 3. Nusse (N.) 50.1; 4. Soetewey (B.) 51.5. Polsstokhoogspringen: 1. Degens (B.) 3.70 meter; 2. Van Peteghem (B.) 3.60 meter; 3. Hove <N.) 3.40 meter. Vèrspringen: 1. Libert (B 6.95 me ter; 2. Leeuwenhoek (N.) 6.92 meter; 3. Wessels (N.) 6.78 meter; 4. Hutsebaut (B.) 6.37 meter. Discuswerpen: 1. Kintziger (B.) 44.- meter; 2. De Bruyn (N.) 43.005 meter; 3. Brasser (N.) 42.12 meter; 4. Verhas (B.) 42.11 meter. 5.000 meter: 1. W. Slykhuis (N.) 15.16; 2. Everaert (B.) 15.19; 3. Lataster (N.) 15.33.8; 4. Le Blon (B.) 15.56.4. 200 meter: 1. Scholten (N.) 22.-; 2. Lammers (N.) 22.2; 3. Linssen (B.) 23.8. 800 meter: 1. Rosier (B.) 1.57; 2. Brys (B.) 1.57.1; 3. Meyborg (N.) 1.57.4; 4. Woldendorp (N.) 2.01. 4 x 200 meter estalette: 1. Nederland 1.28; 2. België 1.28.3. Hoogspringen: 1. Van Mullen (B.) 1.83 meter; 2. Hersens (B.) 1.83 M.; 3. Keyzer (N.) 1.78 M.; 4. Bulder (N.) 1.68 M. Speerwerpen: 1. Lutkeveld (N.) 58.25; 2. v. d. Poll (N.) 54.45; 3. Haast (B.) 50.07; 4. Fontaine (B.) 49.95. Kogelstoten: 1. A. de Bruyn (N.) 14.35.5 meter; 2. Kintziger (B.) 13.75.5 meter; 3. Houtzager (N.) 13.68.5 meter; 4. Vernas (B.) 13.12.- meter. Hlnkstapspringen: 1. Egmond (N.) 14.62 meter; 2. Lourens (N.) 14.32 me ter; 3. Dennis (B.) 14.09 meter; 4. Machiels (B.) 13.21 meter. Totaal uitslag: Nederland 95 punten; België 79 punten. 100 meter invitatie dames: 1. F. Blan- kersKoen 12.4: 2. G. v. d. Kade Koudys 13.2; 3. X. Stadt de Jong 13.3. 800 meter: 1. Turkenburg (R.K. Hol land) 2.3.-; 2. Wortel (Tempo) 2.3.6. plaats onder de lat in en keerde op toepasseldk woord aan de respectieve- prachtige wijze al vallende het schot, aanvoerders overhandigd. met zyn handen. Het vonnis werd door Neuteboom voltrokken 21. De druk op het LFC-doel werd hier na vergroot en even voor tijd verdween de bal via een Leids been in de touwen S2, waarmede het einde kwam. Uitslagen: AlphenBlauw-Wit II 1-1 (Blauw-Wit wint na strafsch.)Ajax II- DOS II 1—3. Verliezers: Alphen—Ajax II 22 (Al phen wint na strafsch.). Winnaarsronde: Blauw-Wit-D.O.S 2-4. 'heet. En het was Kruize, die vier mi nuten later toonde, dat ook hy „Brits- Indisch" kan spelen. By een aanval over rechts gaf Van Heel, na een snelle ren langs de hjn, een afgemeten pass naar Boerstra, die na een paar ver geefse schietpogingen de bal aan Krui ze overgaf. Met enkele razend snelle stickbewegingen maakte de linksbin nen zich vrij en schoot toen hard langs Francisk (11). Toch waren de Indiërs ook in deze periode veel sterker. Vooral de links binnen Babu bleek een geweldenaar met de stick te zyn. De combinaties tussen de India-mensen waren zó feil loos en tevens waren hun individuele prestaties van zó'n hoog gehalte, dat onze middenlinie en achterhoede, waar in Loggere en Dry ver uitblonken, er vaak niet eens aan te pas konden ko men. Het was dan Richter in het doel, die als laatste man het gevaar moest bezweren, een werk dat hem uitste kend afging. t Ook de aanvallende taak van de oranje-middenlinie werd niet verwaar loosd en voortdurend werd de Neder landse voorhoede aan het werk gezet. Bij een van deze Nederlandse aan vallen gebeurde het ongelofelijke: oranje nam de leiding Op een gegeven moment werd Bromberg, die een uitstekende schietkans had, vrj] tussen Fernandes en Jansen succes. Precies binnen de cirkel kreeg Jan sen, de enige blanke uit de ploeg, de bal in zyn bezit en Richter vond hem pas terug toen hy zich omdraaide (2-2). Enkele ogenblikken voor rust flitste de barrevoets spelende Babu langs Didjver en met een diagonaal schot gaf hij India de leiding (23). Het oran je-team i&eic nu reeds te zyn uitge speeld en het was dan ook een ve_- moeid Nederlands elftal, dat aan de tweede helft bego;. Deze vermoeidheid deed zich reeds dadeiyk gelden, toen Fernandes ten verre pass opving en niemand by machte bleek zijn solo ren te stuiten. Ook Richter niet, die na een prachtige eerste helft, zyn eer ste mis trap deed (24). Dit spelbeeld, India voortdurend en sterker in de aanval, Nederland goed en taai verdedigend met af en toe een razend-snelle en gevaarlijke uitschie ter, bleef tot het einde toe heersen. Na 'n kwartier was het Babu, die er weer eens in zyn eentje tussen uit trok, zyn stick wentelend als een pof fertjesbakker zyn vork, om tenslotte ook keeper Richter te misleiden (2-5). Dit was een hockey-exhibitie van de bovenste plank. Toch zou onze voor hoede nog eenmaal succes hebben. DE NOORD WIJKSE GOLF WEEK. De uitslagen van de eerste dag van de Noordwykse Golfweek zyn: lste ronde. Palace Hotel-wisselbeker: W. Kuyt (18) si. A Swane (8) met 3 en 1; W. H. André de la Porte(16) sl. mr H.P, Linthorst Homan (18) met 5 en 4; dr. Baart de la Faille (24) sl. W E. Ban- gert (18) met 4 en 2; O. Koopmans (12) sl. L. T. Carp (10) met 3 en 1; Jhr v. d. Brandeler (17) sl. D. B. Nederlof (15) met 3 en 2; L. Haase (24) sl. J. W. Henny (9) op de 19de hole. 2de ronde: W Kuyt (18) sl. J. Hertz berger (20) op de 19de hole, dr. Baart de la Faille (24) sl. H. André de la Porte (16) met 4 en 2; E. J. Cremers (9) sl. dr Muller (16) met 2 en 1; mr Wolderlngh v. d. Hoop (18) sl. O. Koop- mans (12) met 3 en 1; H. Steynz (18) sl ir J. Schreuders (24) met 2 ups; E. Waller (12) sl. E. Reydon (24) met 1 up. le rond dames voor de W.F. v. Heuke- lom-wisselbeker; mej. Mashmeyer (22) sl. mevr. Swane (15) met 4 en 3; mevr. C. Schoute (20) sl. mevr. Steinz (24) met 4 en 3; mevr. Wilkens (24) sl. mevr. De Graaf (24) met 5 en 4; mevr. Kra nenburg (24) sl. mevr. v. d. Hagen (12) met 1 up. TENNIS. VAN SWOL NEDERLANDS KAMPIOEN. De uitslagen van de finales der Ne derlandse tenniskampioenschappen, die gistermiddag op de Metsbanen te Sche- veningen zyn gespeeld, luiden: Heren enkelspel: Van Swol slaat Van Meegeren 63) 46, 63. 75. Herendubbelspel: Van Swol en Rinkel slaan Linck en Dehnert 62, 61, 62. Dames enkelspel: Mevr. Roos slaat mej. Hermsen 60, 62. Dames dubbelspel; Mevr. Blaisse en mevr. Lubbers slaan mevr. Blom en mevr. Borren 26. 60, 63. Gemengd dubbelspel: Mej. Rollin Couqueraue en Wilton slaan mevr. Roos en Koottenbelt 62, 97. CRICKET NED. CRICKETBOND lste klasse: Quick—Spartagew. door Sparta met 4 Wickets en 66 runs (Quick 89. Sparta 155 voor 6). 2de klasse B: Xerxes—ACC II, gew. door ACC met 88 runs (Xerxes 99, ACC 187). NEDERLANDS XI VERLIEST VAN MCC. Met 8 wickets. Het Nederlands elftal heeft het tegen de MCC evenmin kunnen bolwerken. Onze landgenoten batten zwak en voor 118 hadden allen een beurt gehad. (Leeftink 27. Gallois 15. De Villeneuve 16). De MCC scoorde daarna 186 runs. De tweede Nederlandse innings dreigde nog slechter te verlopen dan de eerste. Op 78 waren reeds 7 wickets neer. doch het totaal werd toch nog 161, dank zij W. van Weelde 20, De Villeneuve 65, Mo lenaar 21 en Sanders 16. Met nog 1 *6 uur speeltyd moesten de Britten 89 runs scoren om te winnen -Dit lukte ten koste van twee wickets in de laatste over. waardoor de gasten met 8 wickets zegevierden. een lange voorzet, die door enkele spe lers werd gemist, maar tenslotte by de vrystaande Van Heel terecht kwam, die de bal zonder moeite langs de uit positie gespeelde Francisk In het doel Met nauwelyks nog een minuut te deponeerde.' Onmiddellijk hierna kwam spelen, besloot Esser een aanval met i het einde. WORSTELEN EEN HUIS VOOR TURKSE OLYMPISCHE KAMPIOENEN. Het gemeentebestuur van Istambul heeft aan elk der Turkse Olympische worstel-kamploenen, Akar, Bllge, Atlk, Dogu, Oktav en Kirecci een villa aan geboden als biyk Van waardering voor de ln Londen geleverde prestaties. (Die Turkse amateurs toch!) WIELRENNEN SCHERENS IN HET ZIEKENHUIS., De wereldkampioen sprint proffesio- nals, de Belg Scherens kwam gistermid dag tUdens wedstryden te Parys zo on gelukkig te vallen, dat hil onmiddeliyk naar het ziekenhuis moest worden ver voerd. Scherens heeft een diepe wonde in zyn rechterdybeen en de geneeshe ren achtten het noodzakelUk. hem en kele dagen in observatie te houden. Dit ongeval haalt dus een leiyke streep door de rekening van de Belg, aangezien hy de komende week zlln titel te Amster dam had moeten verdedigen. Het ls thans niet waarschyniyk, dat Scherens Vrydag a.s. in staat zal zijn aan de voor wedstrijden voor het wereldkampioen schap deel te nemen. „SWIFT COMBINATIE". Gisteren werd voor de competitie een teamrlt gereden. Winnaar werd de ploeg R. Riethoven, P. Bouthoorn, B. Kruit en R. Wallet in de tyd van 1 uur 20.15; 2. W. Rysbergen, Jac. de Jong, Vervooren en J. v. Velzen. 3. Jac. de Groot, H. Vos, H. Knopperts en J. Vermeulen. De stand na 3 wedstryden is momen teel: A-klasse 1. Bouthoorn, tyd 5 uur 33.35; 2. Rysbergen 5 uur 35.7; 3. R. Riethoven 5 uur 37.15. B-klasse: 1. B. Krult 5 uur 22.37: 2. R. Wallet. 5 uur 24.32; 3. H. Knopperts 5 uur 30.50; 4. H. Vos 5 uur 36.40; 5. Brugman. Er wordt nog één wedstryd gereden en wel een peletonwedstryd over 90 K.M. A.s. Dinsdag en Donderdag onderlin ge wedstryden; start 7 uur aan de zyi. WANDELSPORT. INTERNATIONALE MARSEN VAN „O. EN O." EN P.P.A.-D.V.M.- COMBINATIE". Ter gelegenheid van het Gouden Regeringsjubileum van H.M. de Ko ningin en de 300-Jarlge onafhankeiyk- heid van Nederland, werden door de Leldse Wandelsportvereniging „O en O." en „PR.A.-D.V.M.-Combinatle" dit week-eind internationale wandelmar sen gehouden'. Gelopen werd op beide dagen over afstanden van 10. 20, 30 en 40 K.M. Aan de tochten werd door on geveer 1000 wandellaars-sters) deelge nomen. De pryswlnnaars waren: Zaterdag: 30 K.M. le prys Excelsior (Delft)2e prys Penn. en Bauduin (Dordrecht) 20 K.M. le prys Ned. Spoorwegen (Utrecht)2e prys Ned. Middenstands- bank (Amsterdam). Militairen: le pry's Militaire Politie (Den Haag); 2e prys Hoofdkwartier Gen. Staf (Den Haag). Zondag: 40 K.M. le pry's Rousseau Boys (Amsterdam); 2e prys Schakel Boys (Den Haag). 30 KM. le prys T.O.P. (Utrecht); 2e prys V.O.P. (prys geschonken door B. en W. Lelden); 3e prys Viribus Unitls (Santpoort); 4e prys V.I.O.S. (Leidsen- dam). 20 K.M. le prys T.O.P. (Utrecht); 2e prys Werkspoor Utrecht (geschonken door Leidsch Dagblad). 10 K.M. le prys T.OP. (Utrecht); 2e prys De Jolige Tippelaars (Delft); 3e prys D.E.S. (Delft). Aangeboden door V.V.SX. Jongste deelneemster mej. R. Bonte (Utrecht), jongste deelnemer CXuthart (R'dam) 7 Jaar. Verste buitenlanders Q. Massaro (Italië) en P. Malloy (Dublin). WATERPOLOTOURNOOl VAN A.Z.C. De Alphense Zwemclub organiseerde Zaterdagmiddag haar 2de polotournool in dit seizoen. De belangstelling liet ook dit keer te wensen over en toch hadden de wegb^jvers ditmaal groot on- geiyk. Er zijn ni. enkele uitstekende wedstrijden gespeeld, waarvan wy zou den willen noemen de wedstryden van de A.Z.C. tegen Zios en Z.Z. en P.Z. uit Zwyndrecht. A.Z.C. werd winnaar van dit tournooi door de de eerste ronde van Zlos te winnen (3-0) en in de finale bleven de Alphenaren de baas. dank zy het feit, dat na het 0-0 geiyke spel v. d. Byl c.s. het strafworpen nemen be ter deden dan de spelers uit Zwyn drecht. Zwyndrecht verkreeg daardoor de tweede prys, SCHAKEN Schaaktweekamp KoetBey J. Koet, bekend schaakspeler v. s.v. „Phi- lidor", heeft Jerry Bey, clubkampioen van s.v. „Leithen" (beschermheer mr C. J. Leembruggen) uitgedaagd tot een tweekam" over 10 ronden." Reeds zyn twee partyen gespeeld, welke beide door Jerry Bey werden ge wonnen. De stand ls dus 20 voor <3* „Leithenaar". De derde party vindt Dinsdag a.s. plaats.

Leidsch Dagblad | 1948 | | pagina 3