Superieure techniek van Joegoslaven In de boksring is elke dag herrie DE NIEUWE BONNEN Olympisclie kanttekeningen Harris en Bannister droomden van gouden medailles FATALE-ÏNJECJ1E 87ste Jaargang LE1DSCH DAGBLAD Donderdag 12 Augustus 1948 Tweede Blad No 26463 Voetbal-les voor de Britten. Engeland ging kansloos ten onder J (Van onze GPD-redacteur) Twintigduizend toeschouwers heb ben gezien hoe de Britse voetballers een les in techniek en in positiespel van Joego-Slavië hebben gekregen. Op het zware, moeilijk te bespelen ter rein ontwikkelden de Joego-Slaven in hun paarsblauwe hemden een offen sief dat het Engelse team al spoedig te machtig bleek te zijn. Prachtig ging voortdurend de bal van voet tot voet en er kwamen openingen in de - Britse defensie te kust en te keur. Eén ogenblik heeft het er naar uit gezien, dat de withemden zich los zouden werken uit de knellende greep van de Joego-Slaven Midvoor Mc 111- venny, zowel als de keurig dribbelen de linksbuiten Kippax, wisten daarbij kansen te scheppen maar de goed sluitende defensie der tegenpartij voorkwam alle onheiL KAREL V. D. MEER HAD DE LEIDING. Een tikje hard ging het bovendien ook en al na tien min. kreupelden kee per en rechtsback van de Joego-Slaven. Het is gelukkig maar van tijdelijke aard geweest en er was weinig gevaar voor herhaling. Want de Hollandse scheids rechter Karei van der Meer had de lei ding en genadeloos werd elke overtre ding door hem gestraft. Joego-Slavië gaf allengs weer de toon aan. Haar spel was kort maar uitermate attractief en bepaald pover stak de Brit se reactie daar tegen af. Nadat de links binnen dank zij een blunder van kee per McAlinden aan Joego-Slavië in de 18e minuut de leiding gegeven had, heeft de Britse rechtsbuiten Kippax bij na van de aftrap af gelijk gemaakt 1-1. Dat moet de withemden nog even wat moed hebben gegeven. Tegen die su perieure techniek van de Joego-Slaven tegen dat prachtig afgestemde combi natiespel, waarbij de halfspelers onaf gebroken ver mee naar voren trokken, waren zij echter bij lange na niet opge wassen. Switchend en dribbelend liepen Volfi en Mitic en al die anderen tel kens weer door de falende Britse ver dediging en de 21 voorsprong der Joego-Slaven, dank zij een schot van de midvoor, gaf met de rust een slechts bescheiden beeld van de Joegoslavische overmacht, VOETBALSHOW. De tweede helft was nog geen tien minuten oud of Mitic had er 3—1 van gemaakt. Daannede was voor de paars- blauwen het pleit al beslecht. ZIJ zijn daarna bepaald overmoedig geworden, gaven een show van buitengewoon fraai voetbal, dat de Britten bij tijden vol komen ontredderde, maar vergaten te scoren. Misschien was dit ook wel hun zwakke punt, al viel dat zo erg niet op. Kortspelende ploegen schieten gewoon lijk niet veel. De Joego-Slaven maakten op die regel een gunstige uitzondering, maar hun kogels leken in de tweede helft wat nonchalant afgevuurd, waren in ieder geval slecht gericht. Het lag voor de hand dat de Britten ten slotte nog een poging zouden doen om hun achterstand in te lopen. Het feit dat de Joego-Slaven zich niet al te zeer meer inspanden, gaf hen daartoe een kans. Een kwartier voor het einde kwam het Engelse tegenoffensief. Het was furieus en werd gesteund door een ontzaggelijke geestdrift. Met een goed steunende halflinie achter zich, trok de Britse voorhoede ten aanval en zij deed het stellig met vrij grote bekwaamheid. LAATSTE STUIPTREKKINGEN. Kippax, Hardistry en Mclllvenny be stormden de vijandelijke burcht, braken er stukken uit en deden een greep naar de prooi. Zij ondervonden echter hevi ge tegenstand. Goed georganiseerde te genstand bovendien en Fortuna was daarnevens de Joego-Slaven soms be paald welgezind. Met nog ruim vijf minuten te spelen, wist ieder dat de geestdrift er niet in geslaagd was de techniek aan stukken tc slaan. De best spelende ploeg, Joego- Slavië. hernam het initiatief met felle en pijlsnelle aanvalsstoten en de 31 overwinning was per saldo ten volle verdiend. Een van de besten van het veld was als zo dikwijls arbiter Karei van der Meer. Voor het Engelse publiek moet dit al les een grote teleurstelling betekenen. Duizenden hadden al kaarten genomen voor de eindstrijd, waar Groot-Brittan- nië immers tegen Zweden zou uitkomen Er zullen nu in Wembley wel zeer veel lege plaatsen zijn De Nederlandse sabeléquipe werd door twee nederlagen resp. tegen Italië en de V.S. in de halve eindstrijd uitgeschakeld. A. F. Hoevers (links) in zijn ont moeting tegen de Canadese sabreur R. IJ. Desjarlais. Van Canada werd in de eerste ronde met 13—3 gewonnen. (Foto A.NP.-R.) Komedianten trekken voorbij Scandinavië geeft toon aan bij kanovaren TWEE ZESDE PLAATSEN VOOR NEDERLAND. In de eerste wedstrijd op de lange af stand voor de kayaks heeft Nederland ln de K 2 klasse de zesde plaats bezet. Koch en Stroo legden de 10 kun. af in 47 min. 35.6 sec. en bleven daarmede 1 min. en 26 sec. boven de tijd. die de winnaars op deze afstand, de Zweden, noteerden. De Scandinavische landen en met name Zweden hebben zich ook bij het kanovaren opnieuw de meesters op de lange afstand getoond. Zweden werd eerste met niet minder dan 35 sec. ver schil op de tweede aankomende Noor wegen. Finland en Denemarken waren resp. derde en vierde. Ook Bobeldijk, die ons land vertegen woordigde in de K 1 klasse op de 10.000 meter, heeft het hoofd moeten buigen voor de Scandinavische supprematie. Met een tijd van 52 min. 13.2 sec. ein digde h(j als zesde bijna anderhalve mi nuut achter Frederiksson van Zweden (Van onze GPD-redacteur). Er gaat veel dwaasheid met deze Olympische Spelen gepaard. Ernstige mensen noemen dat onsportiviteit. Wü in Londen, zijn al door de wol geverfd en lachen er meestal maar om. Wat bjj de voetbalwedstrijd tus sen Nederland en Gr. Brittannië ge beurd is, was natuurlijk te bar. En er zullen misschien nog wel meer uitwassen komen, die op scherpe wijze aan de kaak moeten worden gesteld. Laat ons echter al die andere non sens niet te zwaar nemen. Daar is 't boksen bijvoorbeeld. Zon der twijfel streven de leiders er naar om dit tournooi op behoorlijke wijze te doen verlopen. Daarom zonden zij ook al achttien scheidsrechters en ju ryleden naar huls, die de indruk heb ben gewekt van niet geheel en al on partijdig te zijn. De herrie is er noch tans soms onbedaarlijk. Vele deelne mers en hun supporters speculeren op de invloed van een luidruohtig protest en pogen door middel van veel lawaai een uitslag ongedaan te krijgen. Tot dusverre is dat voor zover ik kan nagaan nog geen enkele maal gelukt. Maar ook de poging alleen schijnt al voldoening te geven. Boksers zijn als polospelers. Komedianten trekken hier elke dag in grote getale voorbij en ieder heeft weer andere noten op zijn zang. Het hardst van allen zong tot op dit ogenblik de neger Bassilio Al- vez uit Uruquay, die na zijn onver wachte nederlaag tegen 'n Amerikaan een onbeschrijfelijk spectakel ontke tende. De 4.000 toeschouwers assisteer den hem naar hartelust evenals een jurylid uit Uruguay. Gillend werd hij op de schouders van zijn supporters de niet toegankelijke stand van de jury binnengedragen, waar enige be ambten de opgewonden knapen na wat moeite weer wisten te verwijde ren. Met de armen hoog in de lucht, schreeuwend als een gewond dier, is Bassilio daarna huilende om het bas sin blijven springen, zeker tien minu ten achtereen tot reeds een volgende partij was begonnen. De jury gaf gelukkig niet toe. HET „DRAMA" PARIS. Zfj moest dat echter wel deen in het geval van Arnaldo Paris uit Ar gentinië, die te zwaar was (bijna een ons) en van deelneming werd uitge sloten. Hij kreeg een heet waterbad en men knipte zijn haar tot cp de wortels (alle beetjes helpen ten slot te), maar het gewioht bleef te hoog. Twintig minuten aan een stuk ween de Arnaldo bitter en luid. Toen kwam men tot de ontdekking dat de weeg instrumenten niet deugden en bleek al die soesah voor niets te zijn, geweest. Het gedoe om Arnaldo Paris was daar mede nog niet aan een eind. Want met al die vreemde namen waren de leiders enigszins in de war gekomen. Arnaldo bleek tweemaal te zijn ge boekt als Paris en als Perez. Hetgeen weer protesten van twee landen heeft uitgelokt, die er graag de kosten van een pond aan waagden ln de hoop hun man op die wijze zonder strijd in de volgende ronde te krijgen.... Ook onder de athleten vindt meii ze. Ditmaal bij de Hongaren, die zich laatst bij het worstelen eenvoudig te rugtrokken omdat ze zagen als laatste geklasseerd te worden en die nu hun derde prijs op de 4 x 100 meter esta fette na de rectificatie door de jury niet aan Italië willen afstaan. Zij waren nog in Londen, toen bekend werd gemaakt dat Amerika toch Olympisch kampioen is geworden. Hun medailles gaan echter mee naar huis. aldus beweerden zij Dinsdag. Ferancis Carve, him chef d'équipe, zei: „zo'n film is niet onfeilbaar en wij zullen een protest er tegen indie nen. Op deze wijze hebben wij zelfs geen juryleden meer nodig...." VERGANE GLORIE. Dat met Reg Harris, de befaamde Britse sprintkampioen, is een tragi co- medie geworden. Harris wilde alleen trainen in zijn eigen omgeving, omdat hij zich, rijk man ais hij is en ver over I het paard getild, aanzienlijk boven zijn doodgewone teamgenoten, verhe- I ven gevoelt, zo zegt men in Engeland. Harris heeft gezegd dat hij het kam- j p.oenschap winnen zou als men hem zijn gang zou laten gaan. Hij is kans loos geslagen. De Londense bladen spreken nu voortdurend van Reg (I '1 winn) Har- ris en aan zijn glorie zal nu wel met één slag een einde zijn gemaakt. TWEEDE PLAATS VOOR BOB MAAS. De Jong derde bij Fireflys. De zeilwedstrijden te Torquay nade ren het einde. De uitslagen van de zesde wedstrijddag, met dus nog een race voor de boeg, luiden: Firefly-klasse: 1. Denemarken 2 uur 34 min. 44 sec.: 2. Frankrijk 2.35.07; 3. Nederland (De Jong) 2.35.33. Canada eindigde als 3e, doch werd gediskwalificeerd. Drakenklasse1, Italië 3.09.06 (1180 p.); 2. Argentinië 3,09.50 (879 p.): 3. Noorwegen 3.10.07 (703 p.); 4. Neder land (Jonker) 3.10.38; 5. Denemarken 3.11 (481 p.). Swallowklasse1. Ver. Staten 1.52.48; 2. Brazilië 1.53.08; 3. Noorwegen 1.53.48; 10. Nederland (De Vries Lentsch) 1.56.31. Starklasse: 1. Cuba 1.50.09; 2. Neder land (Bob Maas) 1.51.08; 3. Frankrijk 1.51.35. Italië ging als eerste door de finish, doch werd gediskwalificeerd, evenals Gr. Brittannië. Italiaanse fietsei nemen ze mee naar huis Het was een beetje een belachelijke vertoning die finale van het Olympisch tandemnummer, dat met minimum verschil door de Italianen Teruzzi en Perona werd gewonnen in de belle tegen de Britten Harris en Bannister, want de organisatoren hadden het programma zo lang, maar volkomen onnodig gerekt, dat de finale in het. pikkedonker moest worden gereden. Harris en Bannister hadden de eerste rit van de finale gewonnen, maar de Italiaantjes lachten een beetje en be loofden hun landgenoten, die op de tri bunes zaten, revanche. Die kwam prompt in de tweede rit. waarin Teruzzi en Pe rona de fout van de eerste rit, vier maal Ingezonden Mededeling j)e FEUILLETON dooT Q. PATRICK. (Vertaald uit het Engels). 14) Het spijt me, dat ik dat vanmid dag tegen Je gezegd heb, zei Rona op recht. Dus dat neem je terug? Het zal me tenminste iets plezierigs geven, om aan te denken, als ik achter de tralies zit te wachten tot ik moet voorkomen in de moordzaak Knudsen. Voorkomen? Oliver, waar praat je in vredesnaam over? Waarvoor zet je zulke grote ogen op? Je weet evengoed als ik, dat die broer van je klaar staat, om mij elk ogenblik te arresteren. Je hebt met hem gesproken, nietwaar? Voor zover ik kan nagaan, heeft hij een pracht- geval tegen mij opgebouwd. Peters nam de Vitali-proef op die koffie. Hij toon de aan, dat het vergif aanwezig was hyoscine, in een quantum, dat ge noeg was, om twintig geiten te doden. En nijdig voegde hij er aan toe: En volgens je broer ben ik de vent, die het er in deed. Even bleef hij haar strak staan aankijken. Rona, zeg me eens eerlijk. Geloof jij, dat ik de chef vermoord heb? Natuurlijk niet. Een grimmige glimlach trok om zijn mond. Maar zijn ogen stonden eigen aardig opgewonden. Fijn, Rona, als jij achter me staat, is het tenminste de moeite waard om te vechten. Het ziet er anders beroerd genoeg uit. Als Knudsen inderdaad door die koffie ge dood werd, zie ik niet, hoe ik er tus senuit kan komen. Maar ik weet wel, dat het idioot klinkt, Rona maar ik wil trachten te bewijzen, dat h(j helemaal niet door die koffie ver giftigd werd. Maar Oliver, je hebt juist gezegd, dat Peters aangetoond heeft, dat de koffie vol met hyoscine zat. Dat is een van mijn argumenten. Ik geloof, dat die koffie veel te vol zat met hyoscine. Rona, vertel me eens, gebruikte de chef wel eens suiker in zijn koffie? Hij gebruikte nooit suiker in wat ook. Oliver's opwinding nam toe. Leg me dan dit eens uit. Ik heb er juist aan gedacht. Het is niet gemakkelijk om aan te tonen, hoe hyoscine toege diend wordt, zoals' ie weet zelfs niet bij een lijkschouwing. Het gaat bijna onmiddellijk ia de bloedstroom over Maar één ding is zeker. Het heeft een buitengewoon bittere. onaangename smaak. Als Knudsen niets gebruikte, om die koffie te verzoeten, hoe kon hij dan meer dan een halve kop naar bin nen geslagen hebben, zonder te bemer ken, dat er iets mis was. Oliver; daar zeg je zo iets. Hij zou het zeker gemerkt hebben, dat er Iets aan de hand was, alsZij zweeg en voegde er toen verdrietig aan toe: Maar de koffie was vergiftigd en ik heb hem zelf de kop aan zijn lippen zien brengen. Hoe kun je dat verkla ren? Oliver zette een mismoedig gezicht. —Dat kan ik juist niet verklaren. Het hele idee is blijkbaar niets waard. Laat maar! Laat maar! Ik zal het zeker niet laten, zolang jij nog in de klem zit en er een mogelijkheid is, je er uit te krij gen. Meen je dat werkelijk? Je bent mij dus werkelijk goed gezind. Ik kan het niet geloven. Hij boog zich voor over en kuste haar nogmaals op de lippen. Ik had nooit gedroomd, dat een doodgewone Woensdag de beste en beroerdste momenten uit mijn hele le ven kon bevatten. Zich tegen alle redenering ln opge wonden gevoelend, haastte Rona zich naar de kamer van mevr. Broderick, die een paar deuren verder op die gang gelegen was. Zij vond de vrouw van de directeur rechtop ln bed zittend. Zij zag er zeer knap uit. Ik ben blij, dat u gekomen bent, zuster Heath. Ik heb Hugh Ellsworth gezegd, dat ik u speciaal even spreken wilde, Rona ging op de stoel naast het bed zitten en keek mevr. Broderick vol ver wachting aan Ik zal je zeggen, begon mrs Bro derick met een vriendelijke glimlach, dat ik inderdaad vanmiddag tegen je broer gelogen heb. Dat wil zeggen, dat ik enige onderdelen van de waar heid achter gehouden heb. Je moet het mij maar niet kwalijk nemen, want ik was in de meest netelige positie die je je denken kunt. Zij boog zich voorover. Ik neem jou in vertrouwen, kindlief, omdat je dé zuster van Inspecteur Heath bent en omdat je voor1 Linette erg goed ge borgd hebt. toen je haar verpleegde Ik wist absoluut niets van die scha king af, tot Ellsworth mij het nieuws vertelde. Als ik dat eerder geweten had zou ik tegenover de politie heel anders opgetreden zijn. Bedoelt u, dat alles om Linette en haar huwelijk draaide? Juist, kind. Linette en haar ge zondheid. Caroline Broderick liet haar stem tot een meer vertrouwelijke zachtheid dalen. Het begon een paar jaar geleden, toen zij nog maar een jong meisje was. Zij kreeg plotseling flauwtes zoiets als toevallen. Je kunt je voorstellen, hoe ik mij voelde. Ik nam haar mee naar een zeer beroemde neuroloog in Chicago. Nadat hq het ge val bestudeerd had, vertelde hij mij, dat Linette inderdaad aan toevallen leed! - Epilepsie! H{j zag de zaak zeer donker in en twijfelde er aan, of zij ooit een huwe lijk zou mogen sluiten. Ik was wanho pig. Kort daarna, teen ik naar het Oosten kwam, nam ik haar mee naar Hugh Ellsworth, om ook eens een an der oordeel te horen. Een uitstekend dokter en een buitengewoon mens! Hij liet stukken over het gehele geval ko men, hield Linette gedurende lange tijd onder observatie enik kan je zeggen, dat het de gelukkigste dag van mijn leven wasverbelde mij. dat hij er bijna zeker van was, dat de di agnose verkeerd was geweest. Hij ge loofde, dat alles voortkwam uit een ongeval, dat Linette als kind had ge haddat er iets op de hersens drukte en dat het door een kleine ope ratie genezen kon worden. (Wordt vervolgd) aanvallen uit tweede positie maar geen enkele maal serieus doorzetten, ongedaan maakten en nu bij de tweede aanval naar binnen zwenkten, doorzetten en bij het Ingaan van de laatste bocht in ge wonnen positie kwamen te liggen. Een belle moest de beslissing brengen. Zoals wij reeds schreven werd deze belle in de duisternis gereden. Gelukkig hadden de Britten witte truitjes aan, want anders had niemand iets kunnen zien. Van de Italianen in hun donkerblau we shirts was niets te bespeuren. De Italianen waren feller dan de Britten. Bij het ingaan van de voorlaatste bocht vochten beide ploegen om de leiding. Door enkele forse trappen wonnen de Britten dit duel en sneden daarbij hun tegenstanders de pas af. Deze moesten nu buiten om komen. En dat kwamen zij dan ook. Bü de laat ste bocht hadden Teruzzi en Perona de Britten te pakken. In een felle Jacht kwamen ril opzij te liggen, op het laat ste rechte stuk joegen de belde tandems naast elkaar op de eindstreep aan. De laatste pedaaltrap besliste. Met mini mum verschil won Italië en voor de tweede maal bij het wielrennen werden de Britten teleurgesteld in hun hoop op eon gouden medaille. NEDERLANDERS STELDEN TELEUR Dat Buchly-Van Gelder in de kwart eindstrijd geen kans zouden maken te gen Harris en Bannister was van te voren bekend, maar dat Blankenauw zich in de 1-km-race niet bij de eerste zes kon klasseren viel toch wel bijzon der tegen (12e met 1 min. 17.7 sec.). Blankenauw reed niet mooi en zijn stijl was verre van soepel. Hq zat van het begin af te duwen en te stampen en al was hij in het nadeel dat er tij dens zijn rit wat meer wind was geko men, niettemin was hq een klasse min der dan verscheidene andere vertegen woordigers. De Nederlandse amateurs zijn achter op geraakt Er heerst een schrikbarende bloedar moede in de Hollandse gelederen en men kan dit niet goed praten met het ge zegde, dat er een gaping zou moeten zijn omdat er vqf jaren oorloe en be zetting tussen zijn geweest, dat was bij verscheidene andere landen ook het ge val. En niettemin komen zU thans met uitstekend materiaal naar voren. 21). De beide agenten uit de politie auto waren de op de grondliggende ge stalte van Billy Bulk genaderd en bo gen zich bezorgd over hem heen. „Wat is er aan de hand" vroeg één van hen. „Mijn vriend heeft een flauwte ge kregen!" zei Joris met een droevige klank in zijn stem. „Ik ben bang, dat het gevaarlijk is! Wüt U eens kijken, of U hem helpen kunt? Ik sta mach teloos!" De deugniet wachtte, totdat de beide brave ambtenaren zich diep over de be wegingloze gedaante heen hadden ge bogen. Toen hief hij zijn wandelstok op en raakte ze allebei op een gevoelige plek aan hun achterhoofd, zodat de stak kers bewusteloos neerstortten, Op hetz.elfde moment naderde de sheriff van de andere kant de gereed staande auto en duwde zijn gevange nen naar binnen. Hij sloeg de deur achter Panda en Nick Nugget dich en schoof de grendel er voor, „Ziezo!" sprak de brave man verlicht. „Dat was op het nippertje! Maar waar zijn die twee agenten gebleven?" Charité wint bronzen medaille In de wedstrijden der zwaargewicht- klasse gewichtheffen wist onze land genoot Charité de derde plaats te bezetten met een totaalgewicht van 412k.g. De Nederlander was bijzon der goed ln vorm en verbeterde op alle drie onderdelen de Nederlandse records. Hij drukte 1211A k.g., trok 125 k.g, en stootte 160 k.g. De winnaar van de gouden medaille was de Amerikaan Davis met een to taal gewicht van 452V* k.g., terwql de tweede prijs eveneens voor een Ame rikaan, Schemansky, was. VOOR WIE DE VLAG IN TOP GING. Wielrennen, tandems: Italië (Teruzzi en Perona); tijdrit tegen het horloge: Dupont (Frankrijk) 1 min. 13.5 sec. Kanovaren, K2 10.000 meter: Zweden (Akerlund en Wetterstroem) 46 min. 9.4 sec.; KI 10.000 meter: Zweden (Fre deriksson) 50 min. 47.7 sec.; Twee-per- soons Canadian 10.000 meter: Ver. Sta ten (Lysak en Macknowskl) 55 min. 55.4 sec.; Een-persoons Canadian 10.000 me ter: Tsjechoslowakqe (Capekj 1 uur 2 min 05.2 sec. Gewichtheffen, vedergewicht: Fayad (Egypte) 332.500 kg., nieuw wereld- en 01. record; lichtgewicht; Shams (Egyp te) 360 kg., nieuw Olympisch record: middengewicht: Spellmann (V.S.) 390 kg., nieuw Olympisch record; half- zwaargewicht: Stanczyk (V.S.) 417.500 kg., nieuw Olympisch record; zwaarge wicht: Davis (V.S.) 452.500 kg., nieuw Olympisch record. Schermen: sabeléquipes: 1. Hongarije, 2. Italië, 3. V.S, Onderstaande bonnen rijn geldig voor het tijdvak van 15 t.m. 28 Aug. Elk der volgende bonnen geeft recht cp het kopen van: BONNEN VOOR BROOD: 127-1 brood: 800 gram brood (geldig t.m. 21 Augustus). 128-1 brood: 200 gram brood (geldig t.m. 21 Augustus). ALLE BONKAARTEN: 133 algemeen: 400 gram brood of één rantsoen vermicelli e.d. 132 algemeen: 750 gram suiker, bo terhamstrooisel enz. of 1500 gram jam. stroop enz., of 750 gram ver snaperingen. 131 algemeen: 250 gr boter of mar garine of 200 gram vet. 130 algemeen: 1 ei. BONKAARTEN KA, KB, KC 808: 136 algemeen: 250 gr boter of mar garine of 200 gram vet. 137 algemeen: 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas. 138 algemeen: 50 gram thee. 139 algemeen: 125 gram koffie. 140 algemeen: 375 gram zachte zeep 250 gram soda. B 147: 800 gram brood (geldig tm. 21 Augustus). B 148 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas. C 149 400 gram brood (geldig t.m. 21 Augustus). BONKAARTEN KD, KE 808: 151 algemeen: 125 gr boter of mar garine of 100 gram vet, 152 algemeen: 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas. 153 algemeen: 750 gram zachte zeep 500 gram soda. D 157: 800 gram brood (geldig tm. 21 Augustus). E 159: 500 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kindermeel of kinder - biscuits, TABAK- EN VERSNAPERINGEN- KAARTEN QA, QB, QC 808: 93 versnaperingen: 200 gram versna peringen of 200 gram suiker, bo terhamstrooisel enz. of 400 gram jam, stroop enz. 96 versnaperingen: 100 gram versna peringen of 100 gram suiker, bo terhamstrooisel enz. of 200 gram jam, stroop enz. Bonkaarten ZA, ZB, ZO, ZD, ZE, MD, MF, MH 803 (bijz. arbeid, as. moeders en zieken. Geldig zijn de bonnen van de strook N. Deze bonnen zijn 14 dagen geldig. Bovenstaande bonnen kunnen reeds op Vrijdag 13 Augustus worden ge bruikt. Nederlandse Athletiekploeg won van Zwitserland NIEUW RECORD OP 4 X 400 METER Tydens de gisteravond te Rotterdam gehouden athletlekwedstrUden tussen. Nederland cn Zwitserland, welke ontmoeting Nederland won met 91 tegen 77 punten, vestigden de Zwit sers op de 4 X 100 m estafette een nieuw Zwitsers record in de tUd van drie minuten en 18 sec. Nederland deed er 3 min. 20.9 seconden over, hetgeen ook voor Nederland een nieuw record betekende. De tijding, dat Fanny Blankers- Koen op het terrein aanwezig zou zijn, had duizenden toeschouwers op de been gebracht. Namens de Rotterdamse Athletiek Commissie huldigde de heer Meekes Jr.. zowel Fanny Blankers als Wim Slijkhuis, De Zwitsers hadden de aar dige attentie Wim Slijkhuis een grote tuil gladiolen aan te bieden, welke hij verrast en met een glimlach in ont vangst nam. Mevr. BI ankers-Koen reikte na af loop de beker aan de winnende ploeg uit, maar het werd haar niet gemak kelijk gemaakt, want 't publiek drong zo op om zijn favoriete te zien, dat jury en deelnemers in de menigte op gingen en de bereden politie er aan te pas moest komen om haar naar de uitgang te geleiden, hetgeen met veel moeite gelukte. De uitslagen waren: Verspringen: l. Leeuwenhoek (N.) 6 81 m, 2, Naaktgeboren (N.) 6.65, 3. Studer (Zw.) 6.60. Hoogspringen: 1. Wahll (Zw.) 1.90 m, 2. Briner (Zw.) 1.80, 3. Keyzer (N.) 1.75. 110 m horden: 1. Bernard (Zw.) 15.2, 2. Jan Zwaan (N.) 15.3, 3. Christen (Zw.) 15.7. 400 meter: I. Hardmeler (Zw.) 49, 2. Keiler (Zw.) 50, 3. De Kroon (N.) 50.1. 800 meter: 1. Volkmer (Zw.) 1.57.4, 2. Ribbens (N.) 1.57.9, 3. Meyborgh (N) 1.58.3. 100 meter: 1. Lammers (N.) 10.9, 2. Jo Zwaan (N.) 11, 3. Buergisser (Zw.) 11.3. Hinkstapsprong: 1. Van Egmond (N.) 13.51, 2. Lourens (N.) 13.38, 3. Gilgen (Zw.) 1330. Discuswerpen1. De Bruyn CN.) 42.94, 2. Brasser (N.) 41.70, 3. Hirsch (Zw) 4051 tt. Kogelstoten: 1. W. Senn (Zw.) 14.17 meter, 2. De Bruyn (N.) 13.97 meter, 3. J. Hlrsoh (Zw.) 1338 meter. Kogelslingeren1. J. J. Houtzager (N.) 52.92 meter, 2. De Bruyn (N.) 51.77'meter, 3. Vogler (Zw.) 42.45 m. 1500 meter: 1. Frits de Ruyter (N.) 4.1.7, 2. E. Waldvogel (Zw.) 4.6.1, 3. W. Groen (N.) 4.6.8. 200 meter: 1. G. Soholten (N.) 22 sec., 2. J. Lammers ON.) 22.1 sec., 3. W. Buergisser (Zw.) 22.8 sec. 5000 meter: 1. W. Slijkhuis (N.V 1458.8, 2. J. Lataster ON.) 15.4.4, 3. E. Schudel (Zw.) 15.8.8. 4 x 400 meter: l. Zwitserland 3 m. 18 sec. (nieuw Zwitsers record); 2. Ne derland 3 m. 20.9 sec. (nieuw Ned. record). 4 x 100 meter: 1. Nederland 42 sec., 2. Zwitserland 43.5 sec. SCHUBART NAAR DERDE RONDE. Gistermiddag kwam onze landgenoot Schubart in de tweede ronde der mid- ciengewioht-klasse uit tegen de Egypte naar Faklm. Schubart heeft deze party meesterlijk gebokst, domineerde over de gehele linie wat techniek betreft, sloeg veel harder en zuiverder en won de partij dan ook met een grote pun ten- voorsprong. De Nederlander komt nu \m de derde ronde uit tegen de Brit Wright. Corman verloor bij de vlieggewichten door k.o. in de tweede ronde van de Ko- reaan Soo Ann Hon.

Leidsch Dagblad | 1948 | | pagina 5