Fanny Blankers was vannacht „ondergedoken" Nederlands hockeyelftal gaf prachtig partij Italiaan Ghella sloeg wereldkampioen Harris Douane tvilde alleen de gouden medailles zien Eervolle nederlaag tegen India Linneman en Remie werden uitgeschakeld STADSNIEUWS RECHTZAKEN agenda DINSDAG 10 AUGUSTUS Gisteravond omstreeks kwart voor zeven stoomde de „Mecklenburg" de Nieuwe Waterweg binnen met aan boord Fanny Blankers—Koen en de rest van de Olympische dames athletiek ploeg, waaraan alleen Gre de Jong ont brak, die haar pas had vergeten en daardoor de boot miste. Reeds geruime tijd van te voren ston den op de kade talloze mensen en een legertje fotografen, journalisten filmoperateurs gereed om de met goud overladen Fanny te begroeten, te foto graferen, te interviewen en te filmen. Jan Blankers, die reeds Zondag in Ne derland arriveerde, werd bestormd met vragen. Iedereen wilde weten, wat er nu waar was van de vele, zeer uiteenlopen de geruchten, die de ronde deden over de stad, waar Fanny de nacht zou door brengen. Was het Rotterdam of Den Haag? Of misschien toch Amsterdam? We kwamen er niet achter. Wel be sloot Jan Blankers, toch maar met zijn vrouw in de voor de Olympische ploeg j gereserveerde en met bloemen versier de coupé van de boottrein te stappen en de auto, waarmee hij gekomen was naar Den Haag te sturen, en vandaar de tocht naar een voor ons onbeken de bestemming voort te zetten. „We duiken een nacht onder en morgen ar riveren we in Amsterdam" zei hij en zweeg verder. Eindelijk legde de „Mecklenburg" om tien over zeven aan en als eerste stapte Fanny Blankers van boord. Dit was echter niet zo eenvoudig. De velen, die haar kwamen begroeten, drongen naar de loopplank, bloemen werden haar van alle kanten aangeboden, een winkelier uit Hoek van Holland kwam met een fruitmand aandragen en temidden van de menigte worstelden de fotografen om voor zich en hun toestel ruim baan te maken. Bliksemlichten flitsten op, film toestellen snorden en toen Famiy ein delijk haar man bereikte was de be- groeting tussen hen beiden opnieuw aanleiding om de fotografen te doen aanstormen en de heer Blankers te smeken om zijn vrouw nog een keer een zoen te geven. Gevolgd door de menigte ging het toen naar het douanekantoor. Met de douaneformaliteiten werd het niet zo nauw genomen, maar wel stond de be ambte er op de gouden medailles te zien. die dan ook prompt te voorschijn kwamen. Op het station heerste een geweldige drukte, zodat militaire en gemeente politie elkaar de hand reikten en een cordon vormden om een nauw gangetje vrij te laten naar de coupédeur. Toen Fanny dan eindelijk verscheen barstte een oorverdovend gejuich los, waarin ook de rest van de ploeg deelde. Fanny was zo vriendelijk om in een der compartimenten de pers te woord te staan. Zo rustig, alsof ze thuis achter een kopje thee zat, in dit geval een kop koffie met gebak, haar door de stationsrestaurateur aangeboden, en terwijl haar man rustig de kranten doorkeek, onderwierp zy zich aan een kruisvuur van vragen. Allereerst kwamen haar prestaties aan de orde. „Die slechte start bij de horden. Ik dacht: dat red ik nooit. Maar toen kwam mijn vechtlust boven en ik haalde het. Ook de estafette 4 x 100 M. bezorgde me angstige ogenblik ken. Maar verder ging alles gewoon". „De organisatie van de Spelen liet wel eens wat te wensen over. Maar in het kamp was alles in orde. We hadden met ons zessen een kamer en hebben geweldig veel plezier gehad. Sommigen klaagden wel eens over het eten. maar dat was volgens mij volkomen onjuist. We kregen voldoende boter, suiker, melk en brood, alleen was alles anders klaar gemaakt. Maar ik heb absoluut niet te weinig gehad en ik ben kies keurig met eten, hoor". „Wat gaat u nu doen, weer kokkerel len voor uw man?", „dat zal wel moe ten, lachte Fanny. Trouwens zoveel tijd kost de training niet- en ik heb genoeg tijd over om voor de huishouding te zorgen". Toen eenmaal het woord training was gevallen, wilde men natuurlijk weten of ze de sport vaarwel zou zeggen, ja of nee. „Eerst een weekje rusten en dan ga ik denkelijk wel weer trainen. Maar wat ik precies ga doen, dat weet ik absoluut niet. En ik weet dus ook niet of ik nog aan verdere internationale ontmoetin gen zal meedoen". Niettemin bleek uit de rest van het gespek wel, dat de athletiek haar nog zeer na aan het hart ligt. „Waaraan denkt u. dat u uw succes sen heeft te danken?" „In de allereerste plaats aan de goede training en verzorging van mijn man, maar ook natuurlijk aan mijn aanleg. Het zit toch voornamelijk in mijn. be nen", besloot ze lachend. „Heeft u nog aanbiedingen gehad?" „Ja zeker, uit Batavia kreeg ik telegra fisch een aanbod om hoofd van een sportafdeling te worden en of ik maar even de voorwaarden wilde terug tele graferen. Ze vergeten, dat ik een man en kinderen heb". Dat de tengelsen haar de „Flying Dutch-mam" noemden had Fanny wel grappig gevonden. „Ik dacht, dat ze in Engeland een geweldige hekel aan me zouden krijgen. Maar helemaal niet. Het publiek was enthousiast. Een politie agent moest me naar de kleedkamer brengen, anders kwam ik niet door de mensenmassa heen. Hoewel Fanny onvermoeibaar leek, werd het toch tijd de nieuwsgierigheid te beperken. Fanny ging naar haar eigen coupé terug, waarvoor het pu bliek, dat telkenmale als zij even naar buiten keek in nieuw gejuich uitbarstte en „lang zal ze leve" zong. Eindelijk zette de trein zich in bewe ging. De politie zette zich nog even schrap, voor de laatste maal weerklon ken vreugdekreten en keerde de rust weer. In Rotterdam herkende het publiek op de perrons Fanny onmiddellijk en ook daar weerklonk gejuich en moest onze Olympische kampioene velen met handtekeningen gelukkig maken. (Van onze GPD-redacteur) In de avonduren heeft Nederland voor de halve finale van het hoe* keytournooi tegen India gespeeld. Het is een strijd geworden van grootse allure. Dat wü verliezen zouden wisten wij eigenlijk bij voorbaat al. In dia noch Pakistan mag dan de kwaliteiten hebben van het Brits-In dische team dat in 1936 de Olympische zege bevocht, zij putten toch beide uit een overdadig rijke bron van geniale spelers, die over het alge meen meer in hun mars hebben dan de onze. Onze viervoudige Gouden Kampioene van de Olympische Spelen, mevr. Fanny Blankers-Koen. is Maandagavond uit Londen te Hoek van Holland aangeko men. Fanny Blankers-Koen toont de op zijn post zijnde douane-beambte de vier gouden medailles. Foto ANP-v.d. W-dWt. Voor wie de vlag in fop ging. ROEIEN Finale skif: 1. Wood (Australië) 7 min. 24.4 sec.: 2. Risso (Uruguay) 7.38.2: 3. Catasta (Italië) 7.51.4. Finale twee zonder stuurman: 1. Ver. Staten, Westlund (slag). Mar tin. Will en Giovanelli (boeg), stuurman: Morgan 6 min. 50.3 sec.; 2. Zwitserland 6.53.3; 3. Denemar ken 6.56.8. Finale ploegachtervolging: 1 Frankrijk 4 min. 57.8 sec.; 2. Italië 5.36.7. Gr. Brittannië is dus derde en Uruguay vierde. Eerste halve finale: 1. Italië 5 min. 00.5 sec.; 2. Uruguay 5.06.3. Tweede halve finale: 1. Frankrijk 4 min. 54.4 sec.; 2. Gr. Brittannië 4 min. 59.1 sec.; De manche om de derde en vierde prijs ploegachter volging had het volgende resultaat: 1. Gr. Brittannië 4 min. 55.8 sec.; 2. Uruguay 5.00.4. Finale double sculls: 1. Gr. Brit tannië (Burnell en Bushnell) 6 min. 51.3 sec.; 2. Denemarken 6.55.3; 3. Uruguay 7.12.4. Finale acht: 1. Ver .taten (I. Turner (slag), D. Turner, Hardy, Ahlgren, Butler, Brown, Smith, Stack (boeg) en Purchase (stuur man) 5 min. 56.7 sec.; 2. Gr. Brit tannië 6.06.3; 3. Noorwegen 6.10.3. Finale vier zonder stuurman: 1. Italië (Moioli (slag), Morille, In- verbizzi en Rogi (boeg) 6 min. 39.0 sec.: 2. Denemarken 6.43,5; 3. Ver. Staten 6.47.7. Finale twee met stuurman: 1. De nemarken, Pederson (slag)Henrik sen (boeg) en Andersen (stuurman) 8 min. 00.5 sec.; 2. Italië,8.12.2; 3. Hongarije 8.25.2. WIELRENNEN 1. Chella (Italië); 2. Harris (Gr Britt.); 3. Schandorff (Denem.). SCHERMEN Finale-poule degen individueel: 1. Cantone 7 ovenv., 22 gegeven. 14 ontvangen treffers; 2. Zappelli (Zwitserland) 5 overw., 17 ontv. treffers; 3. Mangrarotti (It.) 5 overw., 17 ontv. treffers (na bar rage met Zappelli). GEWICHTHEFFEN Bantamgewicht: l.DePietro (VS) totaal (trekken, drukken en stoten) 307,500 kg. (nieuw Olympisch re cord); 2. Creus (Gr. Britt.) 297.500 kg; 3 Tom (VS) 295.— kg. De Pietro drukte 104.890 kg. het geen eveneens een nieuw Olympisch record betekent. In het zwembad wordt nu gebokst Gistermiddag werden de Olympische bokskampioenschappen voortgezet met de partijen van de eerste ronde in de vedergewichtklasse. Ditmaal was de fameuze ring in de Empire- pool, die een soort van brug vormde over het zwembad, het toneel van de strijd. Voordat onze landgenoot, Linneman (vedergewicht)aan de beurt kwam voor zijn partij tegen de Ier Martin, werden elf andere ontmoetingen ver werkt, waarbij bleek dat er in deze klasse enkele voortreffelijke -pugilisten aan bod zijn. Linneman, die er bepaald jongens achtig uitzag tegenover de breedge schouderde gespierde en veel oudere Ier, ging na 15 sec. even neer op een linkse hoek, die hem juist boven de gordel trof. Het was meer een uitglijden dan een •knockdown. Hij stond onmiddellijk overeind voor een offensief, dat hij met een terrierachtige vasthoudend heid doorzette, alle kopstoten nege rend. Er vielen geen harde klappen en deze ronde verliep vrijwel gelijk. In de tweede ronde werd er veel lijf aan lij-f gevochten. De Ier leek iets vermoeid en toen Linneman hem in de touwen kreeg, ging hij in dubbele dekking om de regen van korte half- armstoten, waarmede de Amsterdam mer hem van links en rechts bestook te, te ontgaan. Hierbij bleek voor de zoveelste maal dat Linneman bij al zijn goede hoe danigheden toch niet over een eind- stoot beschikt. Hij bleef het meest in de aanval, totdat Martin tegen hes einde van de ronde heftig terugvecht nadat hij gewaarschuwd was tegen vasthouden en bij een verwoede sla genwisseling naar onze men mg in de meerderheid kwam. In de derde ronde viel de Amsterdammer stevig aan. waarbij hij de counters van de Ier handig ontdook en vrij wat punten met zyn linkse scoorde. Maar ook na weer volgde een vinnige Ierse reactie en Linneman moest veel meer incas seren dan hij uitdeelde. Andermaal wérd de Ier gewaarschuwd tegen vast houden. Weer swam linneman hard nekkig terug en weer herstelde de Ier zich, die zware stoten geplaatst kreeg totdat de ronde dinciigde net een fu- rieuse en ietwat verwoede slagenwis>»>- ling van vlakbij, otsch )on belde te genstanders zeer vermoeid waren en alle dekkingstecirniet over boord wier pen. Deze laatste fase Tnn de strijd was duidelijk voor de Ier die op pun ten overwinnaar werci verklaard cn wel m?t een fl'.ik stuk moet hebber voorgestaan om zich de zege te zlm toegewezen in weerwil van twee ont vangen waarschuwingen. REMIE VERLIEST VAN COOPER. In de avondzitting werden de partij en voor de eerste ronde in het licht gewicht afgewerkt. Als derde match stond die tussen Remie (Nederland) en Cooper (Groot-GBrittannië) op het programma, waarbij vermeld zij, dat Cooper doorgaat vqor een bokser van zeer goede klasse. Hij toonde dit ock wel te zijn in de eerste ronde door zijn stijlvol boksen, maar Remie liet zich niet intimideren en gaf prachtig party, zowel bij het boksen op afstand als bij het lijf aan lijf vechten. Hij was fel en agressief een tikje meer in de aanval dan de Brit, die lang niet alles doen kon wat hij wilde. Ook de tweede ronde bracht een spannende strijd tussen twee pugilisten, die er beiden zin in hadden en die geen duimbreed terugweken. In de d-?rde ror.de eeg de Brit eei paar goede reohtsen door en Remie miste eenmaal een formidabele op stoot. Van dichtbij beukten de twee op j elkaar in, er werd vooral veel vastge- I houden en Remie kreeg hiervoor een waarschuwing van de de Brit, die nu ook toegesproken werd door de scheidsrechter maar dit was geen officiële waarschuwing telkens in de touwen, waar Cooper dan in dekking ging, zodat de man uit Breda ondanks zijn vinnig aanvallen geen kans kreeg een eindstoot te plaatsen. De Brit was aan het einde van de strijd veel meer vermoeid dan onze landgenoot, het leek alsof hf| vol komen ultgebokst was en onder grote spanning werd de uitspraak afge wacht. Cooper bleek de gelukkige, aan wie de zege werd toegekend. Het ver schil moet zeer gering zijn geweest en in feite zou het niemand verwonderd hebben als de beslissing andersom had geluid. Remie werd hartelijk toege juicht, toen hij de ring verliet. Ock zyn rol is in dit tournooi uitgespeeld. Maar de oranjeploeg heeft de huid duur verkocht, heeft tot de laatste se conde zelfs een kans gehad op een draw. India viel in de aanvang feitelijk wat tegen, was ten minste geenszins zo su perieur als Pakistan Zaterdag tegen ons was op Lyons. En op de oranjespelers moet dat een verkwikkende invloed heb ben gehad. Onze backs Derkx en Drij ver, sloten de weg naar ons doel prach tig af en een goed steunende halflinie ging telkens weer mee met onze voor hoede. waarin vooral Boerstra en Brom berg gevaarlijk waren voor de vijande lijke defensie. Zeer jammer dat een fout van keeper Richter ons plotseling een achterstand bezorgde, welke wij op dat moment nauwelijks verdienden. Een door de Indische rechtsbinnen ingezonden bal scheen gemakkelijk houdbaar en nie mand zag onheil, doch Richter trapte met een brede zwaai over de bal heen en schonk de tegenpartij een wel zeer onverwacht doelpunt (01). Het werd 0—2, toen. kort voor de rust, de gelei delijk toenemende druk op onze goal resulteerde in een strafcorner. waarbij onze doelman geslagen werd 02. Zonder ook maar enigermate door het spel van de Indiërs geïmponeerdte zijn. traden de oranjemannen aan voor de tweede helft. Zij zijn daarin maar zel den de minderen geweest. Het was prachtig dikwijls wat de tegenpartij deed. Dat tamelijk kort gehouden spel, dat hoge tempo, die perfecte techniek, het was alles een lust voor het oog en het droeg vele gevaren in sich. Maar Richter was nu in geweldige vorm en onze backs pasten zich daar keurig bij aan. Keer keer kwamen die donkere mannen terug, aangevoerd door de ver rassend snelle rechtsbinnen en de schit terend spelende linksbinnen, die als enige in dit gezelschap de simpele naam van Jansen droeg. Holland stelde tegenover dit alles een verbeten enthou siasme en een weluitgevoerd open spel, dat de Indiërs herhaaldelijk in verwar ring bracht. Een magnifieke kogel van Bromberg suisde tegen de paal. buiten bereik van de keeper, twee andere schoten gingen rakelings over de lat. Uit een strafbully heeft Bromberg 8 minuten voor het ein de per saldo de vijandelijke kooi weten te vinden (21). En in de boeiende, ge- lijkopgaande kamp, welke zich daarna ontwikkelde, heeft oranje zonder twij fel nog enige goede scoringskansen ge had. De stand bleef evenwel ongewijzigd en Holland zal derhalve van de finale zijn uitgesloten. Afgemeten naar onze technische vaardigheid lijkt dat ook wel juist. Voor de derde prys speelt onze ploeg nu aanstaande Donderdagavond in het Wembley-Stadion tegen Pakistan, dat tegen alle verwachtingen in met 20 door de Britten werd geslagen. BRITSE GLORIE Deze zege van Groot Brittannië over Pakistan zal ongetwijfeld met gouden letters in het boek der Britse hockey- historie worden vastgelegd. Er is inder daad alle reden voor. De wijze waarop Pakistan erleden week tegen en met Nederland heeft gesoeeld. voorzegde de Britten veinie goeds. Vandaar dat de beschouwingen in de Londense pers dan ook hoofdzakelijk waren ingesteld op de strijd om de derde plaats, waarin terecht aan Engeland een goede kans werd gegeven tegen oranje. Maar het Britse elftal heeft zich Drachtig gehouden. Het team sloot over alle linies en het bleef sluiten, hoezeer Pakistan het tempo ook poogde op te voeren. Dat korte spel van de Indiërs was een kolfje naar de hand van de En gelsen, die zwoegden als paarden, maar aan dat enthousiasme een prijzenwaar- dige techniek wisten te paren. Men is bang geweest, dat Engeland op de dujr tegen Pakistan uitsesceeld zou rakm. Telue haar team per saldo niet tal van oudere spelers en varen e: niet minstens vier bij met een al bijkans kale schedel? Niets heeft de Britten kunnen weer staan. Pakistan heeft eenvoudig geen kans gekregen haar soepele spel te ont plooien. Een muur van verdedigers trad haar in de weg en voortdurend wist de Britse ploeg, aangemoedigd door enige duizenden geestdriftige toeschouwers op de tribunes, zelf ook tegenattaques te ondernemen, die de tegenpartij in pa niek brachten. De tweede helft was een kwartier oud toen de rechtsbinnen van Engeland zijn ploeg de leiding gaf en met 20 kwam het einde van deze zeer goed gespeelde ontmoeting. Engeland komt dus in de eindstrijd tegen India, In de vorm van Maandag is zij stellig niet kansloos. De derde prijs zal waarschijnlijk aan Pakistan ten deel vallen. Tenzij de zege der Britten onze ploeg tot een uitzon derlijke prestatie zou weten te inspire ren. Hetgeen na onze vorige kamp tegen Pakistan eigenlijk nauwelijks valt aan te nemen. Hijzelendoom had te veel pijn. Nederlandse renners stelden teleur De Nederlandse wielerenthouslasten zullen tot de wegwedstrijd op 13 dezer in Windsor Great Park moeten wach ten om een kans te krygen een succes van Nederlandse renners toe te juichen, want gisteren verloor Hijze- lendoorn, terwijl onze tarnden (Buch- lyVan Gelder) zich weliswaar in de herkansing voor de achtste finale plaatste (op 11 Augustus), maar zo weinig indruk maakte, dat zjj volko men kansloos lijkt. De Zwitsers en de Belgen wonnen ge makkelijk van Nederland op dit num mer en die behoren niet tot de sterk- sten. Italië. Frankrijk en Denemarken lijken sterker dan de overwinnaars van Nederland. De middag begon met een grote teleurstelling, doordat Hijzelen- doorn niet „hard" genoeg bleek om boven zijn pijn, veroorzaakt door een trekkende armwonde. uit te komen. Hy had de strijd tegen de Uruguayer Roc- ca reeds opgegeven voordat hij formeel geslagen was en kwam 15 meter na Rocca over de eindstreep. Ook een physiek sterke Hijzelendoom zou niet tegen renners als de nieuwe Olympische sprintkampioen Ghella (Italië) en de Brit Harris opgewassen geweest zijn, maar hy had ongetwijfeld een kans op de derde plaats, dat wil zeggen als hij in de allerbeste conditie was geweest. Het was voor het Britse publiek een geweldige teleurstelling, dat Harris, die telkens weer als „wereldkampioen" werd aangekondigd, niets tegen Ghella kon uitrichten, die een heel wat sym pathieker indruk maakte dan de Brit. Harris had thans alles voor op zijn te genstander en zal dus ook buiten Herne Hill wel het ondespit moeten delven te gen Ghella, die tijdens zijn ereronde één voor één alle gele dahlia's uit de hem aangeboden tuil bloemen plukte en onder de toeschouwers wierp. Dit ge schiedde na een zogenaamde ceremonie protocolaire, die slechts een zwak voor proefje was van de echte ceremonie die in het Wembley Stadion zal plaats vin den. Ghella heeft zich een uiterst sterk lijder en tacticus getoond, die ook op de j wereldkampioenschappen van zich zal I se ploeg op een gegeven ogenblik slechts twee renners telde, die ten slotte op de derde man moesten wachten. De Fran sen spanden zich zo in, dat een hunner na de race moest worden bijgebracht voordat hy de ereronde met zijn kame raden mee kon rijden. doen spreken, In de achtervolgings- kamprechters, race werd het een eindstrijd tussen maar hij kwam telkens terug en drong Italië en Frankrijk, waarbij de Italiaan- ATHLETIEK „A.A.y.'36-C" SUCCESSEN TE ROTTERDAM. Dingt sterk naar Zuid-Hollandse Kampioenschappen. Bij de Zaterdag en Zondag op de Sin- telbaan te Rotterdam verwerkte athle- tiek-wedstryden heeft de Alphense A.A. V.'36-Combinatie een goed figuur gesla gen in de strijd om de Zuid-Hollandse titels. De A.A.V.'36-C. was vertegenwoordigd door zes leden. Van hen behaalden er twee een eerste prijs, één een tweede, één een derde .terwijl ër ook een goede vijfde plaats werd veroverd. Voor deze vyfde^ plaats zorgde J. de Wit op de 1500 m. Het nummer speerwerpen heren werd een overwinning voor W. Versteeg. Reeds vanaf de eerste worp nam hij met on geveer 48 m. de leiding en veroverde ten slotte de kampioenstitel met 49.31 m. Voor een tweede kampioenstitel voor de AA.V.'36-C zorgde Th. Mooy op het nummer hink-stap-sprong. Met 13.29 m. legde hij beslag op de eerste plaats. Bij het vèrspringen dames kon mej. M. v. d. Hoek met slechts één cm. ver schil achter nummer twee. de derde plaats veroveren met 4.70 m. Op de 400 m. heren won L. Zoete- meijer in de snelste serie-tijd van 55.7 sec. In de finale vond hij de V. en L.- loper Louwerens tegen zich. Na een sDannende strijd zag de Alphense ath- leet ten slotte ziin sterke tegenstander, met slechts enkele decimeters voor sprong, de finish passeren. Zoetemeijer eindigde als tweede in de fraaie tyd van 55 sec. BUURTVERENIGINGEN COMPETITIE. De resultaten van de gisteravond ge speelde wedstrijden luiden: Om de Van Kinschotbeker (demi-finale)Maredijk I Tuinstadwijk 02. Om de Leidse Studenten Corps-oeker (demi-finale): Prof. Wijk JrTuinstad- wijk 1—0. i )UIVENSPORT. „De Zwaluw" (Voorschoten) Wed vlucht van Vilvoorde. Afstand 134,64 km. De duiveu werden om 7.30 uur in vryheid gesteld met Zuid-Westen wind. De prijzen werden als volgt be haald H. H. J. v. Klaveren 1, 2, 3, 4, 5, 7, 17 18, 19; J. P. v. d. Assem 6, 29; H. Ver- hoork 8; A. v. Rooyen 9, 11, 15, 16, 26, 28; G. de Mooy 10, 23; F. Hendriks 12, 13, 33, 34. 39; V. L. Pierlot 14. 21; G. Teske 20, 37; G. J. Zwaan 22, 41, 42; C. Zwaan 24, 25, 32, 38; J. Caspers 27, 35; A. W. Querreveld 30, 31, 40; H. Schoo 36. De eerste duif werd geconstateerd om 8 uur 37 min. 17 sec. en bereikte een gemiddelde snelheid van 2004,46 m. per minuut. De laatste prijswinnende duif werd geconstateerd om 8 uur 5 min. en 50 sec. en bereikte een gemiddelde snelheid van 1560,03 m. per minuut. „De Blauwband" (Sassenhcim) Wedvlucht met jonge duiven vanaf Gembloux (B,), 185 KM., gelost te 12 uur. Aankomst eerste duif 2 uur 19 min. 7 sec., snelheid 1323.80 m. per minuut, laatste duif te 2 uur 52 min. 23 sec., snelheid 1093.90 per minuut. H. J. Krom 1, 3, 6, 7, 12, 19; P. C. Baartman 2; G. B. Roodenburg 4, 16, 20; J. A. Meeuwissen 5, 10; H. van Niekerk 8, 13; J. Haver 9; C. Algera 11; L. J. Drost 14; P. v. d. Burg 15, 17; J. van Nieuwkoop 18. „De Luchtklicvers" (Lisse) Wed vlucht met jonge duiven vanaf Vil voorde. Gelost om 7 uur, bereikte de eerste vogel haar hok om 8.45.58. De uitslag was: G. Paardekooper 1, 9, 10, 20, 31. 33; C. Kaandorp 2. 6; J. Beelen 3, 14, 21, 25, 29; J. van Diest 4, 12, H. v. Kesteren 7, 19; P. Kops 24, 28 N. de Kuyper 11, 40; J. v. d. Poel 15, 18, 35; L. v. Ruiten 16; I. Sumegi 17; A. v. d. Poel 22, 23; P. v. d. Zwet 26; Gebrs. Duindam 27; B. v. Stein 30; H. Meyer 34; Jac. van Es 36, 37, 39; P. Wijnhout 38. „De Luchtbode" (Boskoop) Wed vlucht vanaf Vilvoorden met jonge duiven. De vogels werden gelost om 7.30 uur. Aankomst le duif 8.34.58, laatste duif 8.46.29. Uitslag: 1, 6, 13, 14. 18, 19, 22, 27, 29 G. Lamorée; 2, 7, 28 H. van der Willik; 4, 5 J. Degen- kamp; 8 N. van Buren; 10, 11, 30 A. Sijtzema; 12, 15, 16, 17, 25 W. Koster; 20 W. van Leeuwen; 21 J. Hoogerdijk; 23 W. van der Jagt; 24 J. Kraan. In concours waren 120 duiven. ALPHEN VERLIEST VAN UVS-VETERANEN. In een prettig gespeelde wedstrijd hebben de Alphen-veteranen geen kans gezien hun zegetocht voort te zetten. Ondanks dat er tal van perioden wa ren, dat Alphen sterk in de aanval was, wist UVS toch te zegevieren. Reeds spoedig wist de U.V.S.-linksbui ten te scoren (10), waarmee tevens de rust kwam. Na de hervatting was Alphen op nieuw in de aanval, maar een doelpunt kwam van de Leidse middenvoor, waarna G. Broer uit een algemene aanval tegen wist te scoren 2—1. Door deze overwinning is UVS kampioen van deze afd. veteranen. Het Nationaal Huldeblijk Wij zyn het geheel met U eens: er wordt veel en vaak gevraagd van ons. Er is veel leed in de wereld en dikwijls ls er geld nodig om dat te lenigen. We kunnen echter niet blijven geven; de tijden zijn duur en er komt toch al zo veel kijken. We zijn het dus eens. Maar toch vra gen wij Uw aandacht en Uw bijdrage voor het „Nationaal Huldeblijk", dat aangeboden zal worden aan H.M. de Koningin, ter gelegenheid van Haar Regeringsjubileum. Want dit zal niet bestaan uit een kostbaar kunstvoorwerp of iets dergelijks, maar uit een ja, laten we het maar bij de ware naam noemen doodeenvoudige enveloppe met inhoud (moge hij heel groot zijni) zal door HM. geheel gebruikt worden voor de bestrijding van de kanker. Een schoon doel, dat ons gehele volk ton goede zal komen! Welnu, U kunt aan de verwezenlij king van dat doel meewerken, door, voor twee kwartjes een Jubileum-In signe te komen. U slaat twee vliegen in een klap: U kunt U de gehele maand Augustus met het insigne tooien, aldus Uw aanhankelijkheid aan HM. tonend, en blyk geven van Uw medewerking aan dit prachtige doel. De insignes zyn verkrijgbaar bij: Sigarenhandelaren tevens Postagent schappen (niet bij het Hoofdpostkan toor); V.V.V. Stationsweg 59; Alg. Zie kenfonds „Boerhaave" de Laat de Kan- terstr. 4; Amsterdamsche Bank" Ra penburg 59; de heer H. de Wilde, Bree- straat 93. Bovendien zullen de insignes binnen enkele dagen huis aan huis worden aangeboden. Maar, indien mogelijk, doe meer! Het Gironummer van de „Amsterdamsche Bank" te Leiden, waarop U kunt stor ten ten gunste van „Nationaal Hulde blijk" is 9200. UITREIKING BONKAARTEN. Morgen zyn aan de beurt voor het afhalen van bonkaarten 810 de gezin nen waarvan het hoofd een stamkaart nummer heeft van 64.801 tot en met 70.200. Het kantoor is geopend van 8.30 tot 12.00 en van 2.00 tot 4.30 uur. Mee nemen alle stamkaarten en inwisselings stroken der bonkaarten. De heer J. Th. van der Voort al hier is geslaagd voor het examen Han delswetenschappen M.O. akte A. Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN. Rosalie Marie Antoinette, d. van W. E. Bosch en M. Gans; Cornelia, d. van K. G. de Graaf en M. H. van den Hoek- Anto- nlus Petrus, z. van C. H. J. Staats en H. Wagenaar; Alexander BoudewiJn. z. van A. He(Jnls en J. Nljland; Catharlna, d. van G. van der Putten en C. Beekman; Izak, z. van L. Prins en M. T. Vlnkestljn; Tineke Joma, d. van J. Schipper en C. van den Burg; Alfred, z. van P. Dubbe- laar en C. J. Onderwater- Christina, d. van A. van Vliet en D Óchaap; Gecr- trulda Wllhclmlna, d van N. J. Duljn- hoven en H. T. van Breukelen; Antonïus Gerardus, z. van H. C. Broxterman en W. Nater; Dirk. z. van J. M de Vries en J. van der Plas; Andrles, z. van A. Vermeer en M. van der Linden; Willem Nicolaas, z. van G. Tlmmers en A. W. Munnlk; Kees, z. van J. F. Uyttenboogaart en E. Neervoort. GEHUWD. P. de Graaf Jm en A. Links Jd. OVERLEDEN. J. G. Wagemans wednr. 59 Jr; C. J. l'Amle, zn. 10 Jaar. JUBILEUMWEDSTRIJDEN K.N.S.B. De derde party tussen mevr. Heems kerk en mevr. Roodzant om het dames- kampioenschap van Nederland werd gisteravond afgebroken. Voor de hoofdklasse heren werden de volgende wedstryden gespeeld: VisserBaay 1—0KokGrapper- haus \f2—xh\ Groeneveld—Bunt afg.; mr Mulderdr Stumpers 01. Afgebroken partyen uit de eerste ronde: Groeneveldmr Mulder 10; mr Mulder—Visser 01; Grapperhaus Baay 01. Door de Leidse deelnemers werden de volgende resultaten behaald: Gr. II B: Idema—Barendse afg. Gr. Ill A: mr ir WestraJacobson 0—1. Gr. HI B- RotteveelVissinga 10. Gr. IV C: MulderBerghout 01. Gr. V A: Leenheerdr Koese V*të. Gr. V B: Hoofdmandr „Toren" Gr. V C: ScheepmakerVan Schaar denburg 01. Gr. V D: Bey—Noordholt U—Vi. Gr. VI E: WilterdinkEggermond 01. Avondgroepen1: KoetFyistra 10. n. Schtisz—Visser 0—1. III. v. d. Bergv. Yperen afg. IV. De KierDe Koning 10. XI. RoeleveldWagner XIII. Slegtenhorst—Bakker 0—1. 12 JAAR VOOR „V-VROUW". Het Byzonder Gerechtshof te A'dam veroordeelde hedenmorgen de 32-jari ge Duitse Jodin Irma Seelig, tot een gevangenisstraf voor de tyd van 12 jaar met aftrek van de tyd in voorar rest doorgebracht. Deze verdachte werd in de zomer van '43 wegens ille gale werkzaamheden gearresteerd sa men met haar verloofde, Leo Fry da. Beiden waren lid van de illegale sa botagegroep „C.S. 6", die de aanslag op het Bevolkingsregister te Amster dam uitvoerde en generaal Seyffart, Reydon, diens vrouw en Fosthuma neerschoot. Om 't eigen leven te red den, heeft S. er toen in toegestemd om als „V-vrouw" voor de beruchte Oehl Schlagel te gaan werken. Mede dank zy haar activiteit wist de SD. spoedig de andere leden van CB.-6 te arresteren. Byna allen werden geëxe cuteerd of vonden de dood in concen tratiekampen. Verdachte verraadde o.a. Jan Verleun, Truus van Lier, die gezocht werd voor het neerschieten van de hoofdcommissaris van politie te Utrecht: Keiler en Hans Matzinger. Alleen de laatste heeft zyn arresta tie overleefd. In de sententie hield het Hof er re kening mede. dat verdachte zelf ge- executeer d zou worden en door haar verraad haar leven heeft kunnen red den. DINSDAG: Den Haag (Binnenhof): Openlucht spel „Het wonderlijk uur", 9.30 uur nam. Katwykaan den Ri)n (kantoor notaris Van Hees)Aandeelhoudersverg. „Rijnstroom", 10 uur voorm. DONDERDAG: Den Haag (Binnenhof): Openlucht spel „Het wonderiyk uur", 9.30 uur nam. ZATERDAG: Den Haag: (Binnenhof)Openlucht spel: „Het wonderlijke uur". 9.3Ö u. nam. DE BIOSC09EN. Casino „Ridder der wraak" (14 Jr). 7 u. 9.30 uur; dagelijks 26 uur: actua liteiten. Lldo „De Jeugd leidt het onderzoek" (14 Jr). Zat. en Zond. 2.30, 4.30, 7 en 9.15 u.; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 u. Luxor ..Bathing Beauty (alle leeft.) Zond. 2.30. 4.45, 7 en 9.16 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9,15 uur. Rex „Opa ls zo dom jg niet" (alle leeft.). Zat. en Zond. 2.16, 4.30. 7 en 9.15 u.r overige dagen 2.16, 7 en 9.15 u. Trianon „Sneeuwwitje en de 7 dwer gen" (alle leeft.) Zat. en Zond. 2.30, 4.30. 7 en 9 uur- overige dagen 2.30, 7 en 9 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 7 Aug. 13 uur tot Zaterdag 14 Aug. 8 uur waargenomen door: Apotheek Herding en Blanken. Hogewoerd 171. tel. 20502 ea Apotheek Re(Jst. Steenstraat 35. tel. 20136. Te Oegstgeest door: de Oegstgeeste* Apotheek, Wilhelm! nap ark 8, tel. 26274

Leidsch Dagblad | 1948 | | pagina 3