Fanny Blankers zege door de „ballerina" bedreigd Slijkhuis was verkouden, maar won zijn serie 1500 meier Hef verschil tussen de „Bisley Belle" en de „Bournemouth Belle" Het Engelse volkslied bracht schrik en ontsteltenis Nederlandse meisjes verbeterden Olympisch record 4 maal 100 m. borstcrawl-estafette Mexicanen met ruggen als advertentie-pagina's DONDERDAG 5 AUGUSTUS Nederlands derde gouden medaille (Van onze GPD-redacteur) Driemaal is scheepsrecht, voor de derde maal in successie is de Hol landse vlag in top gegaan en ook voor de dërde maal heeft een lid van de oranjeploeg de eerbiedige en enthousiaste hulde in ontvangst mogen nemen van de vertegenwoordigers uit byna zestig landen der aarde. Dit zijn voor Nederland grote dagen. Zy hebben te slikken en te kuchen gestaan als kinderen, al die op gewonden meisjes en jongens, die door ons land naar de Spelen zijn ge zonden, toen ons mooie volkslied statig door de arena ruiste en het rood wit en blauw dundoek boven twee andere uit langzaam steeg naar de bo venste mast. En zü hebben gejubeld als bezetenen, ook in de athletiek- arena, toen zij vernamen, dat daar op enige honderden meters afstand van waar Fanny Blankers haar zege op de 80 meter horden bevochten had, bijna tezelfdertijd vier andere Hollandse meiskes de volle bezetting van de swimmingpoel verstomd hadden doen staan door hun fabelach tige overwinning in de tweede heat van de 4 x 100 meter estafette, welke leidde tot een aanzieniyke verbetering van het Olympisch record. GROTE DAGEN VOOR HOLLAND Maar ook wat een nerveuze tijd van soms tot koortsachtige hoogten stijgende spanning. Men kan bij dit alles niet nuchter blijven. Wy niet, op de tribunes en de athleten evenmin van wie een uit zonderlijke verrichting wordt verwacht. Zoals eigenlijk heel de wereld van de sport er op rekende, dat Nel van Vliet Dinsdagavond de 200 meter schoolslag winnen zou, zo was ieder er van over tuigd. dat Fanny Blankers „the flying Dutch girl, mother from two children", zoals een Londense krant het zo typisch zei. onverslaanbaar zou zijn op de 80 meter horden. Die verantwoordelijkheid en de wetenschap moeten beiden als een loodzware last op de schouders hebben gedrukt, die last heeft hen nerveus ge maakt en moet de oorzaak geweest zijn van beider slechte start. Met schrik en volslagen ontsteltenis zagen wij hoe onze kampioene zich nog te strekken stond, op het moment dat haar concurrenten vrijwel „in het schot" uit haar holes naar voren schoten. Fanny was spoedig gelijk met de Engelse Maureen Gard ner, die naast haar stond, maar dat had extra inspanning gekost. En het leek of het Britse meisje vleugelen had gekre gen. Voortgedragen door de wilde aan moedigingen van haar Engelse suppor ters, die heel onverwachts een kans speurden op de zege, zweefde de negen tienjarige ballerina, die balletlerares is van beroep over de horden zonder een ogenblik te versagen. OGENBLIKKEN OM NOOIT TE VERGETEN. Naast elkaar snelden de twee con currenten voorwaarts en nog bü de laatste rii horden scheen de positie van het Engelse meisje iets gunstiger te zün. Klasse verloochent zich echter nooit. Fanny mocht dan slecht gestart zyn. die "enorme tegenstand prikkelde toch ook haar wilskracht en bracht haar moreel meer op peil. En het was in zó schitterende stijl, dat zü finish te, dat wü °P de tribune toen eigenlijk overtuigd waren, dat zü met minimum verschil gewonnen moest hebben. Hoe precies de uitslag was vermocht niemand te zeggen. Men feiciteerde Fanny, men wenste hier en daar op het middenveld ook de „ballerina" geluk. En wij kregen een schrik toen, even daarna, ineens de muziek het Engelse volkslied inzette Dat dit geschiedde ter ere van de komst van het Engelse Koningspaar, vergezeld van Prinses Elizabeth en Prins Philip, was een surprise, welke ge°n onzer bevroeden kon. Het was volkomen stil geworden in het stadion toen de speaker direct daar op de uitslag aankondigde. Het waren voor duizenden Hollanders de mooiste klanken welke zij ooit hoorden, toen hij zei: first. Blaankers-Koen. Holland. Fanny Blankers-Koen was Olympiscn kampioene op de 80 meter horden In een tijd bovendien van 11.2 seconden, welke een verbetering betekende van het Olympisch en wereldrecord dat met 11.3 sec op naam stond van haar zen en van mej. Testony uit Italië. Terwijl de lach op onze gezichten te rugkeerde, hebben wil ons afgevraagd welk een fabuleuze tiid onze kampioene wel zou hebben gemaakt als zij een nor male. dus goede start zou hebben ge had BIJNA EEN BRONZEN MEDAILLE. Bijna had Nederland op deze middag nog een bronzen medaille ver overd. Fanny Blankers-Koen had bij het vèrspringen verstek laten gaan met de bedoeling zich geheel te kunnen wijden Voor wie de vlag in top ging. ATHLETIEK 80 meter horden dames: gouden medaille: Fanny Blankers-Koen (Nederland) 11,2 sec. (nieuw Olym pisch en wereldrecord; zilveren medaille: Maureen Gardner (Enge land) 11,2 sec.; bronzen medaille: Shirley Strickland (Australië) 11,4 sec. Kogelstoten dames: gouden me daille: Ostermeyer (Fr.) 13.75 me ter: zilveren medaille: Picinini (It.) 13.095 meter; bronzen medaille: Schaeffer (Oostenrijk) 13.08 meter. Vèrspringen dames: gouden me daille: Gyarmati (Hong.) 5.695 me ter; zilveren medaille: Simonetto de Portela (Argentinië) 5 60 meter; bronzen medaille: Leyman (Zwe den) 5.575 meter. 110 meter horden heren: gouden medaille- Porter (VS) 13,9 sec. (nw. Ol. record): zilveren medaille: Scott (VS) 14.1 sec.; bronzen me daille: Dixon (VS) 14.1 sec. Speerwerpen heren: Rautavaara (Finland) 69.77 meter; zilveren me daille: Seymour (VS) 67.56 meter; bronzen medaille: Varszegi (Honga rije 67.03 meter. ZWEMMEN 400 meter borstcrawl heren: gou den medaille: Smith (VS) 4 min. 41 sec. (nieuw 01. record): zilveren medaille: McLane. (VS) 4 min. 43.4 sec.; bronzen médaille:. Marshall (Austr.) 4 min. 47.7 sec. Torenspringen heren: gouden me daille: Sammy Lee (VS) 51.51 pnt.; zilveren medaille: Bruce Harland iVS) 48.94 pnt.; bronzen medaille: Brunnarge (Zweden) 47.82 pnt. SCHERMEN Floret personeel: gouden medail le: Buhan (Frankrijk); zilveren medaille: d'Oriola (Frankrijk); bronzen medaille: Maszlay (Hon garije). aan het hordennummer en bovendien niet te veel van haar krachten te ver gen. Gerda van der Kade-Koudijs kwa lificeerde zich in de ochtenduren ge makkelijk voor de eindstrijd, met een sprong van 5.44 meter evenals Nel Ka- relse, die met 5.36 meter zes centimeter boven de grens bleef. Maar Gerda van der Kade vertoonde toch niet haar gro te vorm van Rome, toen zij in de wed strijd tegen Italië 5 73 meter had ge sprongen een afstand, welke ditmaal voldoende zou zijn geweest voorde Olympische titel. De Hongaarse Pyar- mati werd kampioene met 5.69 meteren daarna volgde de Argentijnse Simonetto met 5.60 meter. De derde sprong in de finale was van Gerda de verste, 5.57 meter, maar de Zweedse athlete Leiman pikte nog juist de derde prijs voor de neus van de Rot terdamse weg met een verschil van een halve centimeter. Nel Kareisen sloeg in dit millieu een uitnemend figuur. Zü eindigde als vijf de met een sprong van 5.55 meter. Dit nummer stond voor de eerste maal op het Olympisch programma, zodat de af stand van de Hongaarse athlete met een kon worden geboekstaafd als een Olympisch record. De prestaties van Lutkeveld en van Ans Panhorst-Miessink kwamen niet boven het middelmatige uit. Wat te zeg gen van de speerwerper, die dit seizoen enkele malen boven de 65 meter was gekomen, doch nu geen 55 meter heeft kunnen halen en dus voor de finale niet in aanmerking kon komen? Ans Panhorst bleef 1 meter beneden de qualificatie grens van 12.30 meteren dan te denken, dat de winnares, de Fran- gaise Ostermeyer. die ook het discus werpen heeft gewonnen, in de burnt van de 14 meter kwam. Ook dit nummer stond voor de eerste maal op het Olym pisch programma. Onze vèrspringster Nel Karelse klas seerde zich vyfde met een sprong van 5.545 meter. (foto A.NP.). De neger Wint, de populairste man van het toumooi (Van onze GP.D.-redacteur). Slijkhuis, verkouden, maar toch be paald wèl in goede conditie, won zyn serie op de 1500 meter. Hy liep een tactische race, wist voortdurend goed positie te kiezen en had ten slotte weinig moeite om de leidende Tsjech Cevona op de laatste meters tc kloppen. zyn tyd van 3 min. 52.4 seconden is goed, hoewel allerminst indrukwekkend. Behoeft dat in de serie waarin er drie werden geplaatst, echter ook niet te zyn. wy zien in Siykhuis geen winnaar en hy doet dat zelf evenmin. Wy zien nochtans de mogeiykheid op een zeer goede plaats. De concurrentie is even wel ontzaggelijk groot met een Han- senne (Frankrijk), een Eriksson (Zwe den) en voor alles: met een Lennart EEN PROBLEEM De volksliederen werden in het Stadion ditmaal per gramofoon- plaat vertolkt. Voor de dirigent van de RJV.F.-band, die op vorige dagen deze taak waarnam, moet dat een pak van het hart zyn ge weest. Men vraagt zich namelyk af wat er gebeuren moet als een ath- leet uit Pakistan wint. Zich met grote zorg voorbereidend, heeft men de muziek van 82 landen by- een gekregen, doch die van Paki stan mankeert en de R.AP.-band zag met angst haar komende schande tegemoet. Zfj draagt er nu althans geen verantwoordeiykheid meer voor. De tweede dag der zeilwedstrijden TELEURSTELLENDE RESULTATEN DER NEDERLANDERS. De uitslagen van de tweede dag der Olympische zeilwedstryden te Torquay luiden: Swallow klasse: 1. Gr. Brltt. 1 u. 5.6 min. 54 sec.; 2. Canada 1.58.10: 3. Zwe den 1.58.38; 13. Nederland (De Vries Lentsch) 2.04.18. Firefly klasse: 1. Zweden 1.28.0; 2. Uruquay 1.28.55; 3. Ver. Staten 1.30.27; 4, Gr. Brittannlë 1.30.31; 5. Nederland (De Jong) 1.30,37. Star-klasse: 1 Ver. Staten 152.12; 2. Gr. Brittannlë 1.54.42; 3. Italië 154.46; 4. Australië 1.54.58; 5. Nederland (Bob Maas) 155.23. Draken-klasse1. Finland 2.53.35; 2. Noorwegen 255.13; 3. Zweden 255.39; 6. Nederland (Jonker) 25853. De klassementen na twee races luiden* Swallow-klasse: 1. Gr. Brittannlë 2017 2. Portugal 1892; 3. Zweden 1716; 14. Ne derland 133. Fireflv-klas.se: 1. Ver. Staten 2068: 2. Frankrijk 2001: 3. Zweden 1943: 4. Uru- guav 1431; 5 Nederland 1369. Star-klasse 1. Italië 2185: 2. en 3. Ver. Staten en Gr. Brittannlë leder 2060; 4. Nederland 1486. Draken-klasse: 1. Noorwegen 1959: 2. Finland 1758; 3. Zweden 1582; 4. Dene marken 1281: 5. en 6. Argentinië en Ne derland ieder 883 ZWEMMEN HANNIE TERMEULEN START NIET OP DE 400 METER BORSTCRAWL. Naar wy vernemen, zal Hannie Ter- meulen ln verband met de finale 4 x too meter estafette niet uitkomen op de 400 meter borstcrawl, daar dit nummer op dezelfde dag wordt verzwommen. OLYMPISCHE RESULTATEN. Hockey: IndiaArgentinië 91. Spanje—Oostenrij-k 1—1. Waterpolo: ItaliëEgypte 5—1. BelgiëNederland 33. Hongarije—Frankryk 54. %j Strand, eveneens Zweden, die de ern stigste candidaat is voor de titel. De 1500 meter is voor de Zweden het favo rietennummer. In het roemruchte hard- lopersparadys van Gunder Haegg en Arne Andersson, is, juist voor deze af stand, een sauu, io, juidi vuui uc6c ax- r.icuicii ujj uc li ulo keur van athleten opge- I ook voor Amerika. kweekt en het zou geen verwondering baren als de drie Zweedse troefpaarden uiteindelyk gezameniyk zouden mogen aantreden om hun vlag in triomf om hoog te zien gaan. DRUK OP DE KNOP. De strijd op de 400 meter is nog pas de tweede ronde gepasseerd. Hy is voor lopig nog geheel open. Dat een belangryk deel van het publiek echter hoopt op een zege voor de neger Wint. uit Jamaica,, is buiten kijf. Deze enorm lange athleet met zyn fantastische passen, is een bezienswaar digheid geworden en bovenmate popu lair. Populair ook doordat hy na de oorlog byna regelmatig in Engeland heeft gelopen en dus de Britse toe schouwers op zyn hand heeft. Men vraagt zich soms af of zyn capacitei ten onbegrensd zijn. Natuuriyk is dat dwaasheid, maar die Idee werd toch versterkt door de wyze waarop hy ditmaal de 400 meter liep. Sprongsgewijze had hy de kop van het peleton genomen om het daarna kalm aan te doen. Het feit dat de Zuid- Afrikaan Shore hem passeerde veront rustte hem niet en hy deed alsof hy wandelend naar de eindstreep kon gaan. In de laatste bocht waren echter drie tegenstanders komen opzetten en ter wijl de menigte in spanning oprees van haar zitplaatsen, zag het hoe zy alle drie ineens naast de neger waren ge komen. Op dat moment kwam de sen satie. Als uit een droom ontwakend schudde Wint zyn gladde bol en in een ondeelbaar ogenblik had hy op zo ver bazingwekkend hoge versnelling over geschakeld dat hij nog onbedreigd win naar werd. Het publiek schater lachte DRIE AMERIKANEN. Welk een geweldige snelheid de sin- telbaan in het Wembley Stadion draagt, is ook op deze Woensdag gebleken. Nauweiyks Immers was het succes van Fanny Blankers en Maureen Gandner door andere gebeurtenissen verdrongen, of wéér sneuvelde er een record. Opnieuw ln een hordenren. Drie Amerikaanse athleten domineerden daarby volkomen op de 110 meter: Dixon, Porter en Scott. Al ln zyn serie had Porter met 14.1 sec. het Olympisch record van zyn landgenoot Towns (Beriyn 1936) geëga liseerd en in de finale ging het nog sneller, moest het wel sneller gaan bij een dergelyke zware concurrentie. Als een kanonskogel spoot Porter naar voren, maar op zijn hielen volgden Dixon en Scott. De drie andere tegen standers zag niemand. In een schit terende styl, tyd 135 seconden, ver overde Porter de gouden medaille met Scott als tweede, ln een tyd welke het Olympisch record evenaardde en Dixon op de derde plaats. Toen de „Star Spangled Banner" werd gespeeld, voor de zoveelste maal in dit toumooi, ston den er drie slanke blonde jonge kerels op het podium gekleed ln blauwe trai ningspakken, de letters „U.S.A." in gele kleuren op de trotse borst. Grote dagen Drie rugslagzwemsters in de finale Waterpolo zevental speelt gelijk tegen België SCHEIDSRECHTER FLOOT WEDSTRIJD STUK. De waterpolowedstryd Nederland België, welke gisteravond voor de derde ronde te Wembley werd ge speeld, eindigde in een 33 gelijk spel, nadat België met rust een 21 voorsprong had. Over het algemeen waren de Neder landers beter en was een overwinning verdiend geweest. Ook de aanvoerder der Belgen De Smedt zei na afloop.dat het resultaat het gevolg is van het flui ten. De scheidsrechter, de Engelsman Scoot, legde het spel telkens volkomen dood. Geen der ploegen kon zich ge heel ontplooien en het zou ons niet ver wonderen als hy zyn laatste interna tionale wedstryd heeft gefloten. De eerste goal kwam door een schot van Rigaumont, dat Rohner niet geheel kon houden, waardoor de bal over de doeliyn dobberde (01). Wegens opzwemmen en elkaar vast houden waren op een goed moment vyf spelers naar de kant verwezen. Leen- heere de links achterspeler kreeg een vrye doelworp, welke Rohner tot corner maakte, doch de ongedekte Leenheere kon de tweede goal inschieten. Even later ving Ruimschotel na een schot van Stam de bal van de keeper op. De Tjikini-speler schoot, de doelman hield de bal niet goed, zodat Van Feggelen het eerste doelpunt voor Nederland in doel kon duwen 12. Na de rust kreeg Ruimschotel de bal vry en hij schoot van uit het midden van het veld, via een hand van Rudl van Feggelen, in 22. •Toen Van Feggelen er uit was ge stuurd, had de gevaariyke Belgische midvoor Iselee vrij spel. Na eerst twee schoten schitterend te hebben gehou den, kreeg België weer een voorsprong. Even voor het einde maakte CorBraa- sem uit een vrye doelworp de geiyk- maker. Olympische kanttekeningen (Speciale reportage). Groot Brittannlë bezit uiterst snelle Pullmantreinen zoals de „Bournemouth Belle" maar ook van die ouderwetse puftreintjes, waarvan de meeste zelfs niet in een grote spoorweggids vermeld staan. Een van die zeldzame overblijf selen uit de tyd onzer grootouders, dat spottend de „Bisley Belle" genoemd wordt, rijdt over een traject van nog geen 1500 meter tussen Brookwood en het Bisley camp, waar thans de beste schutters op allerlei handvuurwape nen verzameld zyn, om uit te maken wie zich Olympisch kampioen 1948 noemen mag. De „Bisley Belle" rijdt gewooniyk slechts twee weken per jaar, maar zal dit Olympisch jaar zeven weken lang dienst doen, als de trein voor die tyd niet reeds de geest gegeven heeft, want dit is al een zeer aftandse „Belle" die niet veel werk meer kan verzetten. Naast de „Bisley Belle", staat een heel klein jongetje met een vuil-groene bla zer aan en een beduimeld stukje papier in de hand de enige hantekeningja- ger uit Brookwood en omstreken, die heel bescheiden te werk gaat. Brook wood ligt ln een heerlijke rustige om geving, tussen bossen naaldbomen met grote zonnige open plekken, waarin blanke berkenstammen uit zachtgolven- de varens oprijzen met zo hier en daar paarse plassen bloeiende heide en hoogopschietende bosviolier. Het station Brookwood is tevens toegangspoort van het Necropolis kerkhof, waar velen onzer in de laatste oorlogsperiode het stoffe lijk overschot van een goed vriend van Nederland Raden Soejono, lid der Lon dense Nederlandse regering, ter ruste hebben gelegd. De „Bisley Belle" heeft zich intussen kreunend als een asthma- lijder door de enige bocht in het traject door de hoge rhododendronstruiken ter weersKanten gewerkt om midden in het kamp met zijn menierood geverfde golf- ijzeren onderkomens de laatste adem uit te blazen. We zyn ln de verste uit hoek van het Olympisch gebied geko men, waar men als Londenaar de stilte horen kan. Ook de Olympianen, die hier wonen, zyn stil en bescheiden in hun optreden. Deze schutters zijn over het algemeen mensen van middelbare leeftyd en ouder zelfs, waarin de Olympische kam pioen 1948 petite carabine, de Ameri kaanse student uit Maryland Univer sity, Cook, vooral omdat hy er ondanks zijn 20 jaren nog ais een jongen van 16 uitziet, volkomen detoneert. Maar zijn jongens?chtige vreugde by het vernemen van zijn overwinning deed allen goed aan, omdat het gezonde on gekunstelde vreugde was van een per fect vakman op dit gebied. Onze schut ters waren by voorbaat kansloos in dit milieu, maar tegen de belde Amerika nen waren allen die deelnamen aan dit nummer kansloos, zy allen leverden slechte de achtergrond, die zelfs de beste acteui niet ontberen kan. Opval lend waren de Spaans sprekende lan den en bovenal de Mexicanen wier rug gen wel gekleurde advertentiepagina's leken, zovele emblemen waren er opge naaid. En alleen de Zuid Amerikanen discussieerden soms in reeksen detona ties die uitklinken boven het sissend, gierend gesnerp der projectielen. Maar onmlddeliyk daarop stolpt tel kens weer de stilte over Bisley camp. Olympische arena zonder misbaar, zon der gejuich zonder loketten voor kaar- tenverkoop, waar een ieder ook zonder betaling welkom is. Waar alle deelne mers zich weliswaar, evenals in andere Olympische arena's, beijveren de hoog ste prestatie te leveren, maar waar het nabije grote Necropolis kerkhof er aan herinnert, dat er ook plaatsen zijn waar men beter doet als laatste de finish te passeren. De vier Nederlandse meisjes, die gistermiddag het Olymplsoh record 4 X 100 meter estafette in de tweede halve finale op 4 min. 31.3 sec. brachten. Het oude record, dat sinds 1936 op naam van Neder land stond met 4 min. 36 sec., was reeds in de eerste halve finale ge sneuveld, toen de Deense ploeg er 2,5 sec. afknabbelde. Voorste ry: Irma Schuhmacher en Margot Marsman. Achterste ry: Wiesje Vaessen en Hannie Termeulen. (Foto: ANP). Kees Kievit tweede in zijn serie Ook gisteren kon Nederland tevre den zijn over de zwemploeg. De drie rugslagzwemsters plaatsten zich in de finale, welke Donderdagavond wordt gestreden. Vooral Ria van der Horst viel op, doordat zy nog 25 meter voor het ein de vyfde lag, zich toen geheel gaf en derde werd in de tyd van 1 min. 18.7 sec. Voor nummer vier werd 1 min. 18.6 genoteerd, dus men mag aannemen.dat de tyd van de Rotterdamse zwemster elgeniyk nog beter was dan nu werd opgenomen. Dicky van Ekrls en Greetje Galliard werden resp. vierde en vyfde ln de eerste halve finale, met gunstige tyden, waardoor zy een plaatsje in de finale kregen. Onze enige mannelijke rugslagzwem- mer Kees Kievit werd tweede in zyn serie en moet zich nu in de halve fi naio weren. Van het nummer 4 x 100 meter borst crawl estafette dames werden de halve finales gezwommen (zoals wy gisteren reeds ln een deel van onze editie meld den). In de eerste halve eindstrijd ging de strijd tussen Denemarken en de Ver enigde Staten. De tyd van Denemarken was 4 min. 335 sec., waardoor het Olympisch re cord van Nederland, 4 min. 36 sec. pre cies. uit Beriyn daterend, werd verbe terd. Doch lang bleef het record niet in Deense handen, want Nederland met Irma Schuhmacher, Margot Marsman, Marie Louise Vaessen en Hannie Ter meulen bracht het record omlaag tot 4 min. 31.3 sec. De tussentyden waren resp. 1 min. 8.8 sec., 1 min. 8.2 sec., 1 min. 7.7 sec. en 1 min. 7.6 sec. De tyd van Margot Marsman was wel byzonder goed Deze winter werd een maal 1 min. 8.8 sec. voor haar geno teerd. doch dit was op een 25 meter- baan. De andere drie zwemsters kunnen zeker nog iets sneller en Nederland maakt dan een goede kans in de eind- stryd, welke Vry dagavond wordt ge zwommen. SPORT WATERPOLO. OM DE LEPELAARPRIJZEN. Zaterdagavond vinden in de Zwem inrichting „De Zyl" de traditioneel ge worden wedstrijden om de Lepelaar- prijzen plaats. Echter met dit verschil, dat de plaats van Poelmeer nu gecom bineerd met L.Z.C. wordt ingenomen door de Gouwe. Het programma luidt: Sleutelstad 1—De zyl 2, 18.30 uur; De Gouwe 1- -De zyi 1, 18.52 uur; LZC 2—Sleutelstad, 19.45 uur; LZC 1De Gouwe 1, 19.36 uur; De zyi 2—LZC 2, 19 58 uur; De Zyl 1—LZC 1, 20.20 uur. De speeltyd voor alle wedstrijden is 2x5 minuten. ZWEMMEN. Goed geslaagde onderlinge wedstrijden van „De Zijl" Onder grote belangstelling werden gisteravond in „De Zyl" de jaaxiykse onderlinge wedstryden gehouden van de Zwem- en Poloclub „De Zyl". Ver schillende series gaven zeer veel span ning en werden eerst op de eindstreep beslist. Het nummer 100 m. borstcrawl heren was voor J. Prevoo, zy het na hevige stryd met H. de Tombe. Er bleek vooral onder de jongeren zeer goed materiaal te schuilen. De uitslagen luiden: 25 m. schoolslag meisjes t.m. 10 J.: 1. D. Wolring, 27.5 sec.; 2. R. v. Ton geren, 29.6 sec. 25 m. schoolslag jongens t.m. 10 J.: 1. H. Rol, 27.8 sec.; 2. A. Arbouw, 34 sec.; 3. P. Dool, 34.1 sec. 25 m. schoolslag meisjes 1113 J.: 1. G. v. Helden, 26.3 sec.; 2. R. Heus, 26.6 sec.; 3. T. de Haas, 26.7 sec. 25 m. schoolslag Jongens 11—13 j.: 1. W. Roman, 23.6 sec.; 2. W. v. Iter- son, 25.5 sec,; 3. H. Doove, 25.8 sec. 25 m. borstcrawl Jongens 1113 j.: 1. J. v. Leeuwen, 23.5 sec.; 2. K. Later- veer, 23.6 sec.; 3. W. Roman en W. v. Iterson, 25 sec. 100 m. borstcrawl heren: 1. J. Pre voo, 1 m. 12.3 sec.; 2. H. de Tombe, 1 m. 12.9 sec.; 3. N. Steehouwer, 1 m. 19.1 sec. 50 m. schoolslag meisjes 1416 jaar: 1. C. Onderwater, 49.9 sec.; 2. E. Tes- ke, 50.8 sec. 50 m. schoolslag dames: 1. J. Stoute, 50.8 sec.; 2. T. Sjardin, 51 sec.; 3. J. Schalks, 51.8 sec. 50 m. schoolslag heren: 1. D. Can- noo, 40 sec.; 2. T. Roman, 42 sec.; 3. J. v. Weizen, 43,6 sec. 50 m. rugslag jongens 1416 jaar; 1. C. Walle, 51.7 sec.; 2. R. Dool, 57.6 sec. 50 m. rugslag dames: 1. A. de Bree, 466 sec.; 2. G. Blaauw, 47.8 sec.; 3. J. Crama, 51.8 sec. 3 x 50 m. wisselslag heren persoon- ïyk: 1. H. de Tombe. 2 m. 31.1 sec.; 2. P Lepelaar, 2.36.4 sec. 50 m. schoolslag jongens 1416 j.: 1. T. Plezier, 45.2 sec.; 2. A. Roman, 46 sec.; 3. J. Bodry, 50 sec. 50 m. rugslag heren: 1. H. de Tom be, 39.8 sec.; 2. A. Sanders, 44.2 sec. 50 m. borstcrawl meisjes: 1. C. Teyn, 44 sec. 50 m. borstcrawl dames: 1. T. Sjar din, 37.9 sec.; 2. A. de Bree, 38.6 sec.; 3 J. Crama, 42.3 sec. 60 m. borstcrawl jongens 1416 j.: 1. en 2. T. Roman en F. Tyssen, 35.2 sec.; 3. W. den Hartog, 36.3 sec. 50 m. borstcrawl heren: 1. A. van Egmond. 28.6 sec.; 2. P. Lepelaar, 39 sec.; 3. H. Blansjaar, 39.2 sec. 50 m. schoolslag dames (veteranen): 1. mej. Dorlein, 56.1 sec,; 2. mevr. v. Veggel. 1 m. 5 sec.; 3. mevr. v. d. Boo gaard, 1.18.1. 50 m, schoolslag heren (veteranen); 1. F. Boeff, 49.2 sec.; 2. J. J. Heems kerk, 51.7 sec.; 3. A. Sieval, 53 sec. 25 m. balzwemmen dames: 1. A. d© Bree, 23 sec.; 2. J. Crama, 23.2 sec.; 3, C. Teyn, 23.3 sec. 25 m. balzwemmen Jongens: 1. T. Roman, 19.8 sec.; 2. F. Tyssen, 19.9 s.; 3. W. den Hartog, 20.6 sec. 25 m. balzwemmen heren: 1. J. Pre voo, 16.8 sec.; 2. H. de Tombe, 165 s.; 3. N. Steehouwer, 18 sec. Gemengde estafette: 1. Ploeg D (J. Crama, T. Sjardin, T. Roman, H. de Water, J. Prevoo) 3 min. 24.5 sec. SCHEEPSBERICHTEN. ARGOMONT (charter) 2/8 van Pernam- buco te Kaapstad; CLEODORA (T). Rot terdam-Curasao, pass. 3/8 Dover; COLYT- TO. 3/8 van Amsterdam te Immingham; CONGOSTROOM. 3/8 van Port Gentli naar Duala; ARINNA (T), 3/8 van Mlrl naar Pladjoe; GOUWE, 4/8 van Lovisa te Rot terdam; JAPARA (K.P.M.), 2/8 van Ma kassar naar Menado; KATWIJK, 5/8 van Hernosand te Rotterdam verwacht; KE- DOE, KarlshamRotterdam, pass. 4/8 1 uur Brunsbuttel, 5/8 11 uur aan de Hoek van Holland verwacht; LINDEKERK. 3/8 van Basra te Rotterdam; LINGE, 4/8 van Wasklot te Rotterdam; PRINS MAURITS. 4/8 van Rotterdam naar Chicago; RIOUW, 4/8 van Batavia te Ballk Papan verwacht: SALANDO. La GouletteIJmulden. 3/8 van Gibraltar; SANDENBURGH. Rotter damStockholm, pass. 4/8 Holtenau; TANKHAVEN 3 (T), 2/8 van Makassar naar Ballk Papan; WINTERSWIJK, GdyniaLlvorno, jbass. 4/8 Brunsbuttel. K.H.L.AMSTELLAND, 3/8 van Santos uitreis; RIJNLAND. 3/8 te Santos thuis reis; AMERICAN DEFENDER. 4/8 te Am sterdam. K.r.M.r KASIMBAR. 3/8 van Port Said Amsterd amB atavl a My Nederland: CELEBES, 3/8 te Mar seille van Genua naar Batavia; HUGO DE GROOT. 2/8 van Belawan naar Colombo; SINGKEP, 1/8 van Montreal naar New Port News. Port News; TALISSE, 3/8 van Port Said naar Genua; VAN DER WAALS, 2/8 van Marseille naar Genua. Vlnke en Co.: POLYPHEMUS, 1/8 te LONDEN van Makassar naar Amsterdam. K.N.S.M.: DANAE, 3/8 van Valencia naar Tarragona; DRACO, 3/8 van Oporto naar Amsterdam: DEO DUCE, 3/8 van Gothen burg naar Kopenhagen; TELAMON, 3/8 van New York naar Curacao. LAATSTE POSITIE NED. SCHEPEN. ABBEKERK, Australlë-Rotterdam, 4/8 van Aden; ALGENIB, Montevideo-Rotter dam. 5/8 te Victoria; AMSTELDIJK 4/8 van Londen te Antwerpen; ARNEDIJK, RotterdamVera Cruz, 4/8 van Antwer pen; A VERDIJK, Rotterdam-New York. 4/8 1155 mljl West van Sclllles; AXEL- DIJK. New-YorkPalembang. 4/8 van Singapore; BACCHUS 4/8 van AlexandrlS naar Belrouth; BOSCHFONTEIN, Amster dam-Kaapstad, 6/8 te Tenerlffe; CLEO DORA (t.) Rotterdam-Curacao, pass. 4/8 Sclllles; GADILA (t.) Rotterdam-Cura cao, pass 4/8 Portland BUI; GROOTE BEER. Batavla-A'dam, 4/8 van Aden; HELDER, 4/8 van Balboa naar Buena ventura: JOHAN VAN OLDENBARNE- VELT. Batavla-A'dam, 4/8 v. Aden; KA- MERLINGH ONNES vermoedelijk 6/8 v. Singapore naar Soerabaya; LIEVEVROU- WEKERK 4/8 van Durban naar Port Eli sabeth; MADOERA A'dam-Java, 5/8 te Colombo: MAPIA. Batavla-A'dam. pass. 4'8 Perlm; MODJOKERTO. Rotterdam— Batavia, 4/8 15 uur van Lissabon: NIEUW AMSTERDAM. R'dam-New-York. 4/8 van Southampton; OMALA (t 4/8 van Port Soedan naar Abadan; ORANJE. Batavla- A'dam. pass 4/8 Kaap Guardaful; PRINS ALEXANDER, Montreal-R'dam. 4/8 te Antwerpen: PRINS MAURITS, Rotter dam-Montreal. pass. 4/8 Dover; PRIN9 WILLEM II. A'dam-Keywcst v.o.. pass. 4/8 Florcs; RAKI. New-York—Java. 5/8 te Aden; SARANGAN 4/8 van Ras el Mls- haab te Bombav: STBAJAK 4'8 17.15 uur v. R'dam naar Batavia* STAD ALKMAAR 5/8 van A'dam te Bonn TAWALI 5/8 v. Belawan te Roerabava verwacht- TJTTJA- LENGKA 5/8 van Hongkong te Amoy verwacht: VOLENDAM Buenos Aires-Rot terdam, pass. 4/8 St. Paul's Rock: WA TERMAN vermoedeiyk 9/8 van Soej-a- baya naar Batavia er. vermoedeiyk 11/® vandaar naar Rotterdam: WESTLAND 0/ 8 12 uur van Buenos Aires te IJmuldeB verwacht: ZUIDERKRUIS. Rotterdnm-Ba tavia, pass 4/8 12 uur Algiers.

Leidsch Dagblad | 1948 | | pagina 3