Truman's boodschap aan het Congres Naar een viermogendheden-conferenlie! WEERBERICHT De tekst der Bandoengse resolutie Twee conclusies in verband met 1 Januari 1949 Met een enkel woord Wat er in Indië gebeurt 87ste Jaargang WOENSDAG 28 JULI 1948 No. 26455 LEIDSCH DAGBLAD Directeur: J. W. Henny Hoofdredactie: B. W. Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f 3,90 per 3 maanden; 30 cents per week Telefoon Dir. en .Adm.: 25041; Red. 31507 Witte Singel 1, Leiden - Giro no.: 57055 Een uitgebreid program President Truman heeft in een rede tot beide Huizen van het Congres ver klaard, dat, ten einde een nieuwe grote depressie af te wenden, het dringend noodzakelijk is dat de kosten van le vensonderhoud niet verder stijgen. Zulk een depressie zou de grond onder de voeten der vryë Europese landen weg nemen en een bedreiging van de wereld vrede vormen. Het volk eist van. de 'regering, aldus Truman, dat de inflatie wordt beteu geld en de woningnood gelenigd. Dit zijn zaken, die elk Amerikaans gezin aangaan en ook de gehele wereld, om dat de wereldvrede van onze economi sche kracht afhangt. Het Congres dient dege aangelegenheid nog tijdens de huidige zitting ter hand te nemen. De communisten, hier en in het bui tenland, rekenen er op, dat de huidige welvaart in een crisis overgaat. Zij ge loven niet, dat wij de hoge prijzen kun nen of willen remmen. Truman schetste de moeilijkheden, die het Amerikaanse volk ondervindt als gevolg van de hoge prijzen. Het vorig jaar, zo zei hij, was een vierde deel van alle gezinnen genoodzaakt meer uit te geven dan de inkomsten waren. Gezinnen met een laag of ma tig inkomen kunnen vele noodzakelijke levensbehoeften niet kopen. De president stelde een» program van acht punten voor om de stijgende kos ten van levensonderhoud te doen dalen. 1. Wederinstelling van een belasting op bovenmatige winsten. 2. Herstel van het toezicht op de cre- ditverlening voor consumptieve doel einden. 3. Reglementering van de bankcre- dieten. 4. Reglementering van de speculatie op de goederenbeurzen. 5. Een toewijzlngs-stelsel voor schaar se goederen. 6. Scherpere controle op de huren. 7. Volmacht om zo nodig rantsoene ring in te voeren. 8. Machtiging tot prijscontröle voor schaarse goederen en tot contröle van de lonen waar aanpassing hiervan het priisplafond zou doorbreken. Voorts verzocht Truman het Congres wetsvoorstellen te doen met netreklong tot andere belangrijke aangelegenhe- de? Hulpverlening aan 'de staten bij de huidige onderwijscrisls en ter oplossing van bet probleem van overbevolking der scholen. 2 Verhoging van het minimumloon tot ten minste 75 cents per uur. 3 Verhoging van de ouderdomspen sioenen met ongeveer 50 procent en een grote uitbreiding van het systeem dier pensioenen. 4. Amendering van de wet op de ver plaatste personen in dier voege, dat geen onderscheid wordt gemaakt op grond van godsdienst, land van her- komst of beroep en uitbreiding van deze wet zodat zii de toelating mogelijk maakt van 400.000 personen over een periode van vier jaar, in plaats van 200.000 personen over een periode van twee ia ar 5. Machtiging tot verstrekking van een lening aan de Verenigde Naties voor de bouw van een hoofdkwartier te 6W Ratificatie van de internationale tarwe-overeenkomst, opdat aan Ameri kaanse boeren een exportmarkt voor 185.000.000 bushel tarwe tegen een rede lijke prijs wordt gegarandeerd geduren de elk van de komende vijl jaren. De president deed nogmaals een be roep op het congres de nodige wetge vende maatregelen te treffen ter be~ scherming en uitbreiding van de bur gerrechten en individuele vrijheid. Dit betreft, de bescherming van de status en de rechten van negers in de Zuide lijke staten. Onder de andere kwesties die, wan neer het congres er tijd voor vindt, tij dens de huidige zitting zouden kunnen worden behandeld of anders m Januari onmiddellijk door het volgende congres kunnen worden ter hand genomen,, be vinden zich de volgende: een uitgebreid program voor de gezondheidszorg, geba seerd op ziekteverzekering, een bllUike en degelijke arbeidswet in de plaats van de Taft-Hartlev wet, een landbouw programma voor lange termijn, een krachtiger wet inzake de wederzijdse Sovjet-klacht tegen de VSt. Dr Aroetioenlan, de Sovjet-afgevaar digde voor de bijeenkomst van de econo mische en sociale raad der V.N. te Ge- nève heeft de V.S. er van beschuldigd opzettelijk een atmosfeer van interna tionale spaning te scheppen om ..West- Europa in slavernij te brengen Hij verzocht de raad, die thans zes weken bijeen is, „te handelen, ten einde te verhinderen, dat West-Europa een Ame rikaanse kolonie wordt". „De willekeu rige methoden van het plan-Marshall zijn zodanig, dat zij dicteren welke arti kelen de West-Europese landen moeten verhandelen en met wie deze landen moeten handel drijven", aldus de Sov jet-afgevaardigde. Hij verklaarde, dat de Europese landen „tengevolge van de druk van de zijde der Amerikaanse mo nopolies de nationalisatie van hun In dustrie vertraagden of geheel stopzetten" VOORTDURENDE HITTEGOLF. De Bilt verwacht tot morgenavond' Heldere nacht met weinig wind. Morgen overdag zeer warm en zonnig weer, echter met een kleine kans op enkele verspreide warmte-onweders in de namiddag in het Zuiden van het land. Zwakke tot matige wind hooofd- zakeüjk uit Oostelijke richtingen. 29 JULI. Zon op: 4.57 uur: onder: 20.35 uur. Maan op: 23.29 uur: onder: 13.59 uur (L.K.) Hoogwater te Katwijk te 8.47 en 21.13 uur. Dit nummer bestaat uit vier pagina's handelsovereenkomsten, een program voor de algemene dienstplicht, een na tionale stichting voor wetenschap, krachtiger anti-trustwetten en goedkeu ring van een verdrag met Canada be treffende het vervoer te water. Het congres bereidde Truman een ont vangst zo koel als slechts zelden een pre sident ten deel is gevallen, aldus Reuter. Zijn boodschap werd in plechtige stilte aangehoord door de Republikeinen en Zuidelijke democraten. Er werd plicht matig geapplaudisseerd, zelfs door Tru- mans eigen aanhangers. De republikeinen beweerden na afloop van Truman's rede, dat hij de intelli gentie van het Amerikaanse volk bele digde en een goedkope politiek voerde. De democraten prezen de moed van de president om voor een Congres te ver schijnen, waarover hij zich zo bitter had uitgelaten. Men verwacht niet, dat het Congres de eerste dagen tot enig werkelijk be sluit zal komen aangaande de voorstel len van de president. Veel zal afhangen van de reactie van het publiek op de voorstellen. Is zij gunstig, dan zal men verder moeten gaan en een of ander be sluit moeten nemen. In het tegengestelde geval zullen diegenen het sterkst staan, die verklaren, dat het onmogelijk is zich serieus aan de wetgevende taak te wij den gedurende de presidentiële verkie zingscampagne en dat het Congres daar om zo spoedig mogelijk op reces moet. gaan tot na de presidentsverkiezing in November. Palestina in Veiligheidsraad Een voorstel van Syrië om het Pales tijnse vraagstuk voor te leggen aan het Internationale Hof van Justitie in Den Haag werd met vijf tegen zes stemmen in de Veiligheidsraad verworpen. De afgevaardigde van Canada ver klaarde uit naam van de tegenstem mers, „om op dit ogenblik de algemene kwestie aan de orde te stellen, of de Verenigde Naties op een wettelijke basis handelen met betrekking tot Palestina sohijnt opifcioch noodzakelijk noch wen selijk toe.^Hierdoor immers zou onver mijdelijk schade berokkend worden aan het werk van de bemiddelaar en wellicht zouden de besprekingen over een vreed zame oplossing er door, worden uitge steld". MOEILIJKHEDEN BIJ FINSE KABINETSFORMATIE. De Finse volksdemocratische unie, die communisten en linkse socialisten verenigt, heeft geweigerd toe te treden tot de voorgestelde nieuwe coalitie van drie partijen, die de sociaal-democraat Fagerholm 'tracht samen te stellen. Fagerholm zal nu met de agrariërs onderhandelen om te komen tot een twee partijencoalitie. Functionarissen van de sociaal-de mocratische partij verklaren, dat in dien Fagerholm ook hierin niet mocht slagen, hij een sociaal-democratisch minderheidskabinet, waartegen de volksdemocraten sterk gekant zijn, zal formeren. Morgen verklaring van Bevin Officieel is medegedeeld, dat door Groot-Brittannië, de Verenigde Staten en Frankrijk contact zal worden opge nomen met de Sovjetrussische rede ring ten einde besprekingen tussen de vier mogendheden betreffende de Duitse kwestie in haar geheel voor te bereiden. Bevin, de Britse minister van buiten landse zaken, heeft zijn vacantie-zeereis naar Malta, die hij heden zou aanvan gen, uitgesteld in verband met de inter nationale toestand. Morrison, voorzitter van het Lager huis, heeft bekend gemaakt, dat op dit ogenblik een debat over de internatio nale toestand niet gewenst zou zijn met het oog op de aan de gang zijnde bespre kingen met andere mogendheden. De oppositie had zioh met deze g^ng van zaken accoord verklaard, zo zeide hij. Minister Bevin zou evenwel Donder dag een zo uitvoerig mogelijke verkla ring over de toestand afleggen. Het Duitse persbureau DPD (Britse zone) meldt, dat men In welingelichte kringen te Berlijn gelooft, dat de crisis te Berlijn aan het eind van deze week een hoogtepunt zal bereiken, daar het Sovjet-bestuur maatregelen zou nemen tegen het goederenvervoer naar Berlijn door de lucht. Maar iedere bevestiging hiervan ont breekt nog. SPLITSING VAN BERLIJN. De splitsing van de Berlijnse politie, die Maandag met de schorsing van, de comm. hoofdinspecteur, Markgraf,is ingeluid, werd formeel doordat de vi ce-president van politie, dr Stumm, die door de bevoegde burgemeester tot opvolger van Markgraf is benoemd, heeft verklaard naar het raadhuis van Sohoeneberg in de Amerikaanse sector van Berlijn te zullen verhuizen. Dr Stumm is door de Westerse be zettende mogendheden als hoofd der Berlijnse politie erkend. Voortaan zal dus de politiemacht van Oost-Berlijn naar de instructies van de geschorste hoofdinspecteur Markgraf luisteren, terwijl de politie der drie Westelijke sectoren zich zullen richten naar de bevelen van dr Stumm. De verwarring in het Berlijnse be stuursapparaat is nog vergroot doordat de Sovjetrussen de voormalige burge meester van het district midden-Ber- lijn, Letsch, een lid der eenheidspartij, hebben belast met de uitvoering van de door de Sovjets aangekondigde levensmiddelenvoorziening der gehele Berlijnse bevolking. Daarmede is prac- tisch wethouder Füllsack, die tot nu de distributledienst der gemeente be heerde, uitgeschakeld. Beide maatregelen wijzen er op, dat de formele splitsing van Berlijn in twee afzonderlijke bestuurde gemeen ten een kwestie is van slechts korte tijd. Het raadhuis van Schoeneberg wordt reeds ingericht om plaats te bie den aan de ambtenaren van het toe komstige West-Berlijaise bestuurs lichaam. Uit den aard der zaak zal een der gelijke splitsing van Berlijn in twee administratief, monetair, politiek en verkeerstechnisch gescheiden delen het toch reeds zwaar getroffen bedrijfsle ven volkomen ontwrichten. In Berlijn se industriële en handelskringen ziet men dan ook met grote bezorgdheid de komende ontwikkeling tegemoet. Het 3-5 R.I. herdacht te Batoe op feestelijke wijze zijn tweejarig bestaan. Maandenlang zijn de mannen van dit bataljon in de weer geweest dit feest te doen slagen. Zij hebben succes geboekt en vooral de echt-Hollandse kermis viel in de smaak van de feestvierende infanteristen. Hoe is het mogelijk! Hollandse nieuwe(Foto AN.P.) '3mM De heer J. Drijber, praeses van de Algemene Senaten Vergadering, tevens praeses collegii van het Leids Studenten Corps, spreekt HM. de Koningin toe in Sluis, waar Haar het huldeblijk der Nederlandse studenten, een nieuwe be planting van de wallen van dit stadje en de aanleg van een plantsoen, werd aangeboden. Geheel links de burge meester van Sluis met echtgenote. Gisteren maakten wij in ons blad reeds melding van de verwelkoming van H.M., in ons blad van heden publiceren wij het dankwoord van de Koningin. Foto VAN VLIET. De Belgische koningskwestie DE CRISIS NADERT. Het besluit van de katholieke frac ties van Kamer en Senaat bij het par lement een tekst ln te dienen tot het houden van een volksraadpleging in zake de terugkeer van koning Leopold na<tr België, zal waarschijnlijk vér strekkende gevolgen hebben. De Se',gische socialistische partij heeft bij inonoe van naa." ielders reeds ver scheidene malen tot uitdrukking ge bracht, dat zij eci p;ebisciet strijdig met de Belgische grondwet acht en er bovendien afbreuk in ziet aan het prestige van de vttgevende vergad— ring. By herhaling V-ett zij ook ia ten weten, dat, indien cie, katholieke volks partij de terugkeer van koning Leo pold met alle geafld wil doordrijven, zij hierop zou antwoorden met het uitroepen van een algemene werksta king. Naar- het zich laat aanzien, zal het in behandeling brengen van het voor stel tot het houden van een volksraad pleging in Kamer en Senaat waar schijnlijk leiden tot een regeringscrisis. De thans meer dan een jaar durende katholiek-socialistische coalitie zou dan vervangen worden door een katholiek- liberale regering, die een volksraad pleging in de geest zoals deze door koning Leopold wordt gewenst in wer kelijkheid kan omzetten. Zoals bekend, zou de Belgische vorst voornemens zijn naar België terug te keren, indien minstens 2/3 gedeelte der Belgen zich te zijnen gunste uitspreekt. Naar verluidt zou het wetsvoorstel tot het houden van een volksstemming inzake de terugkeer van de koning pas na de parlementaire vacantie ein de September in behandeling worden genomen, zodat een verdere ontwikke ling eerst na die datum te verwach ten is. Meerderheid voor Marie De Franse radicale premier, André Marie, heeft de goedkeuring van het parlement voor zijn nieuwe kabinet verkregen. De stemverhouding wa$ 329 tegen 191 en 49 onthoudingen. De communisten zeiden ronduit al hun best te zullen doen het kabinet zo vlug mogelijk te doen vallen! Hieronder plaatsen wij het vervolg der Bandoengse resolutie, waarvan men het eerste deel reeds in ons blad van gisteren heeft kunnen lezen. 11. De bestaande verschillen tussen de deelgebieden dienen bij de samen stelling van het vertegenwoordigende lichaam tot uitdrukking te worden ge bracht in de aantallen afgevaardigden dier deelgebieden, met dien verstande, dat het bevolkingsgetal niet zonder I restrictie bepalend zal zijn. 15. Bij de vaststelling van het aan tal der afgevaardigden van ieder deel gebied dient in eerste instantie aan elk deelgebied - - twee zetels te worden toegewezen, welk aantal kan worden verhoogd tot een maximum van tien zetels." De resolutie geeft vervolgens uitvoe rig aan, hoe de zetelsverdeling op basis van het bevolkingsaantal zal plaats vinden en vervolgt: „16. De vertegenwoordiging der min derheden in het vertegenwoordigende lichaam dient te worden geregeld door de Fed. interim regering met inacht neming van art. 8 dezer resolutie en art. 5 der eerder genoemde grondsla gen. 17. Het Directorium voert het bewind met dien verstande, dat ten aanzien van met name te noemen onderwer pen, als b.v. die, welke de staats- bouw der federatie betreffen, over eenstemming met de federale raad dient te worden voorgeschreven. BINNENLAND. Donderdag a.s. zullen 100 kinderen uit Oostenrijk naar Enschdé komen om daar gedurende 3 maanden bij pleeg ouders te worden verzorgd. De Anglo-Java Rubber Company heeft vernomen dat het Indonesische Republikeinse leger een groot deel van haar plantages op Java vernield heeft. (United Press). Tengevolge van hoolbroel ls gister middag brand ontstaan ln de kapitale boerderij van de heer W. Zwagerman te Hensbroek bij Alkmaar, die tot op de grond toe afbrandde. Slechts een klein deel van de Inboedel kon ln veiligheid worden gesteld. De boerderij was slechts laag verzekerd. De minister van Binnenlandse Za- ker heeft benoemd tot adviserend lid der salaris commissie ad hoe Ingesteld door de minister van Binnenlandse Zaken de heer J. A. J. Jansen Manenschyn. lid van het college van Ged. Staten van Zuid- Holland. Tot lid der vorenbedoelde com missie ls benoemd mr G. H. van Her waarden. raadadviseur bij het Ministerie van Binnenlandse Zaken. Gisteren ls de burgemeester van Pontlanak, de heer A. D. S. Hldayat op Schiphol aangekomen. Hy zal hier de Jubileum-feesten by wonen. BUITENLAND De behandelende geneesheren van Togllattl verklaarden, dat Togliattl lang zaam doch voortdurend vooruitgaat en spoedig uit het ziekenhuis ontslagen kan worden. De artsen zelden echter, dat Togllattl om volkomen te herstellen een langdurige periode van absolute rust no dig heeft ln een klimaat, dat het herstel van gezondheid zal bevorderen. (United Press). Otto Skorzeny, die tyden6 de oorlog Benito Mussolini uit zijn gevangenschap heeft ontvoerd, ls uit een Duits gevan genenkamp ontsnapt. Het laatste boek van Hendrik de Man „Cavalier seul" ls door de Belgische gerechtelijke Instanties in beslag geno men. Deze maatregel zou niet de Inhoud van het boek doch- de auteur gelden, die, zoals bekend, van collaboratie tydens de bezettingsperiode wordt beschuldigd- en by verstek tot 20 jaar gevangenisstraf werd veroordeeld alsmede vervallen werd verklaard van zyn burgerlijke rechten; Een der vijf door de Irgoen ontvoer de Engelsen, die later aan de Israëlische autoriteiten werden uitgeleverd, ls onder borgtocht van 1.000 pond sterling voor lopig ln vryheld gesteld. De Belgische ambtenaren zyn .ac coord gegaan met een regeringsaanbod, inhoudende een salarisverhoging van vyf procent en andere verbeteringen. Alle ambtenaren, die minder dan 600 gulden per maand verdienen, zullen deze salaris verhoging genieten, alsmede een jaarlijk se vacantle-gratlficatle geiykstaande met een week salaris en een verhoging met vyf procent van de gezinstoeslagen. Te Plsa ls een vreemde epidemie ln de vorm van hevige koortsaanvallen van korte duur uitgebroken. Deze koorts zou te wijten zyn aan steken van Insecten, die „puinmuggen" worden genoemd. Soortgelyke koortsaanvallen deden zich na de luchtaanvallen te Milaan eveneens voor. Er zyn tot nu toe geen doden te betreuren. Drie Engelse studenten uit Oxford zijn tijdens een beklimming van de Mat- terhorn (Zwits.) omlaag gestort en ge dood. 18. Onder bewind" worden mede be grepen de voorbereiding ener onsoti- tuante, de vorming van federale strijdkrachten, de voorbereiding van een buitenlandse dienst alsmede het voeren van onderhandelingen over de vorming der souvercine V.SJ., met in achtneming van de beperkin gen, genoemd in art. 5, sub b. 19. Het Directorium draagt de ver antwoording vpor 't bewind tegenover het vertegenwoordigend lichaam, met dien verstande, dat het niet door dit lichaam tot aftreden kan worden ge dwongen. 20. De Fed. Raad heeft de bevoegd heid, zowel op verzoek van het Direc torium als eigener initiatief van advies te uienen. 21. Het vertegenwoordigende lichaam heeft mede-wetgevende bevoegdheid en budgetrecht. Het heeft het recht van initiatief en amendement. 22. Het vertegenwoordigende lichaam kan niet worden ontbonden. 23. Indien inzake enig ontwerp van wet geen overeenstemming tussen het vertegenwoordigend lichaam en 't Di rectorium kan worden bereikt, kan het Directorium cv orgaan tot vaststelling op eigen gezag en verantwoordeiyk- heid, indien terzake overeenstemming Ls verkregen met de federale raad. 24. Er zullen Inoon Ned. contact lichamen worden ingesteld, welker sa menwerking zal geschieden op basis van pariteit. 25 De contactlichanien als vorenbe doeld zullen in elk j e val worden inge steld voor de defensie, voor de buiten landse betrekkingen alsmede voor de financiële aangelegenheden. 26. De cont-actiichamen dragen een amotelyk-technisch karakter en 'oren- gen advies uit aan het directorium en ae hoge commissaris met betrekking tot de uitoefening van de bevoegdhe den, genoemd in a:t:ke' 5 sub a en b dezer resolutie." DE CONCLUSIES: Aan de resolutie waren twee conclu sies verbonden: a. De vertegenwoordigingen van Bandjar, Oost Indonesië, Zuid-Oost Borneo, Oost Borneo, Madoera en Pasoendan menen, dat de tot stand koming der V.S.I, op 1 Januari 1949 haar beslag moet hebben verkregen. b. De vertegenwoordigingen der overige deelgebieden, te weten Ban- ka, Billiton, Dajak Besar, West Bor neo, Riouw, Zuid Sumatra en Oost Sumatra blijven vasthouden aan vo rengenoemde datum als richtlijn en zullen slechts in verschniving daar van berusten om redenen van prac- tlsche onuitvoerbaarheid. STAKING IN GRIEKENLAND. De arbeiders in geheel Griekenland hebben gisteren gedurende twee uur gestaakt. Het algemene vakverbond had een desbetreffende order uitge vaardigd ter verkrijging van een her ziening der lonen. Het ministerie van PTT heeft mede gedeeld, dat alle beambten, die van Donderdag af staken, als ontslagen zullen worden beschouwd. Sommige van hen zullen echter worden opge roepen. Alle Griekse ambtenaren zullen Donderdag ter verkrijging van loons verhoging 24 uur staken. Nederland weerlegt beschuldiging der C. v. G. D. EEN BLOKKADE BESTAAT TOTAAL NIET. De Nederlanders ontkennen een be schuldiging van de zijde van de Com missie v. G. D., dat de Nederlanders een blokkade in Indonesië ten uitvoer leggen. Van hun kant beschuldigen de Ne derlanders de leiders van de Indone siërs, dat zij de oorzaak zijn, dat verscheidene goederen, dringend nodig voor herstel, niet verkrijgbaar waren. De Nederlandse verklaring is een ant woord op een beschuldiging door de C. G. D., welke Maandag ontvangen werd en waarin wordt gezegd, dat de Nederlandse vloot-blokkade de Repu bliek handicapt bij de wederopbouw. In de Nederlandse verklaring wordt gezegd, dat in werkelijkheid een derge lijke blokkade helemaal niet bestaat. De Nederlanders verklaren, dat on verantwoordelijke Indonesische hande laars inheemse goederen goedkociop ex porteren, terwijl zij tegen hoge prijzen goederen invoeren. De Nederlanders zeggen verder, dat Republiek te slap optreedt tegen economische gebreken en noemen het tragisch, dat de Nederlanders de schuld krijgen van tekorten aan medische voor raden en andere goederen in Indonesië. (UP.). REP. NATIONAAL PROGRAMMA GOEDGEKEURD. Naar Antara meldt, heeft de Rep', re gering het nationaal program in zijn ge heel aangenomen en goedgekeurd. Dit werd gistermorgen te Djokja namens de Rep. regering door Moh Hatta aange kondigd. De voorzitter van het comité voor de samenstelling van het nationaal program, mr Tamboenan, deelde aan Antara mede, dat zi. de politieke par tijen geen radicale kabinetswijziging wensen, indien in het kabinet zitting zullen nemen vertegenwoordigers van die partijen of'groepen, die er thans niet ln zijn vertegenwoordigd. OER-OS VAN HALF MELLIOEN JAREN. Overblijfselen bij Hoensbroek gevonden. In ten Esschen onder de gemeente Hoensbroek bij Heerlen heeft men bij graafwerkzaamheden de horens en de nekwerveL van een oer-os gevonden, welke zouden dateren van ongeveer een half millloen jaar geleden. De horens hebben een lengte van 75 cM., terwijl de nekwervel, ter dikte van een baksteen, een indruk geeft van de reusachtige kop van het beest. Tot dusver waren in de provincie Limburg nog geen overblijfse len van een oer-os gevonden. Hoewel enigszins verkleurd, zijn de restanten zeer goed bewaard. Zij werden gevonden op een diepte van een meter ln moerassige grond Enige centimeters dieper bevindt zich een harde onderlaag van kiel. en aan deze omstandigheid is het te danken, dat de restanten niet wee hebben kunnen zinken. De graafwerk zaamheden worden voortgezet. Men hoopt nog afrdere delen van deze oer-os te vinden.

Leidsch Dagblad | 1948 | | pagina 1