Ned. Spoorwegen boekten winst van f 1.407.009 DE NIEUWE BONNEN TURFMOLM Cgenitale Vernieuwing rollend materieel noodzakelijk Kerkelijk Leven RECHTZAKEN STADSNIEUWS Radio-programma DONDERDAG 22 JULI Aan het verslag 1947 van de N.V. Ned. Spoorwegen ontlenen wij: De financiële uitkomsten van hét bedrijf over het jaar 1947 stemmen tot tevredenheid. De ont vangsten uit het vervoer stegen, verge leken bij 1946, met f. 21,8 rnillioen tot f. 218,8 rnillioen, de verschillende andere opbrengsten met f. 0,8 rnillioen tot f. 3,7 rnillioen. Deze gunstige ontwikkeling van de inkomsten heeft er toe geleid, dat de verlies- en winstrekening over 1947 sluit met een winst van f. 1.407.009, waarvan f400.000 te bestemmen voor uitkering Van een dividend van 4% en het daarna resterende bedrag aan te wenden tot versterking van het pensioenfonds. De toestand van de vele tijdelijk en enkelsporig herstelde bruggen eist een zo spoedig mogelijke bouw van defini tieve. dubbelsporige oeververbindingen. Voorts moet op korte termijn worden overgegaan tot een ingrijpende vernieu wing van het rollend materieel. 70% van het overgebleven vooroorlogse loco- motievenpark is ouder dan 30 Jaar: de Engelse oorlogslocomotieven hebben slechts een zeer beperkte levensduur. Eveneens is 70% van het personenma- terieel voor getrokken treinen ouder dan 30 jaar, terwijl van de overige 30% de helft uit houten rijtuigen bestaat, van de goederenwagens heeft 51% de Dit jaar geen behendig heidsspel in de kustplaatsen. Het „HolIantlia"-behendiglieldsspel zal dit jaar waarschijnlijk niet meer aan de Nederlandse kust worden ge speeld. Dit behendigheidsspel was be doeld als attractie voor de badplaat sen Schevenlngen, Noordwijk en - Zandvoort. Aangezien de toekomstige exploitan ten van „Hollandia", naar zij verklaren zich binnen het kader van de wet wensen te stellen en geen valse ver wachtingen ten aanzien van het vreem delingenverkeer willen wekken, hebben zij besloten voorlopig het Hollandiaspel niet te exploiteren. Gebleken is n.l., dat de procureurs generaal in Noord- en Zuid-Holland het niet verantwoordelijk achten aan de toekomstige exploitatiemaatschap pij te garanderen, dat zij op grond van de lotcrijwet althans enige tijd het behendigheidsspel zouden mogen exploiteren zonder dat na een te be palen tüd ingegrepen wordt. De Hollandia-exploitanten achten het beter een eventuele wijziging van op vatting of wel mogelijke wijziging van de loterij-wet, ten aanzien van het totalisator-systeem voor paardenrennen, alsook een wijziging vooor behendig- heidsselen en dergelijke attracties af te wachten, alvorehs een dergelijke attrac tie in de Nederlandse badplaatsen in te voeren. Naar werd verwacht zoüden ook de burgemeesters van Noordwijk, Zand voort en 's-Gravenhage op grond van ingewonnen juridische adviezen tot in hoogste instantie voorlopig afwijzend beschikken op de vragen tot exploitatie van het Hollandia-spel, hoewel deze drie burgemeesters in feite een dergelijke at tractie, die volgens de uitvinders geen hazard-opzet heeft, gaarne aan de ver- maaksgelegenheden van de betreffende Vacantieressorten zouden zien toege voegd. 15 PERSONEN VIELEN VAN MOLEN. Vier zwaargewonden. Gistermiddag Is een zwichtstelling van een korenmolen te Ruinerwold bezwe ken. toen een groep van 24 Friese mole naars zich hierop bevond. Ongeveer 15 personen stortten van 7 k 8 meter hoog te naar beneden. Sommlgeh werden bo vendien getroffen door brokstukken van de zwichtstelling. Vier personen zijn ernstig gewond naar het Diaconessen- huis te Meppel vervoerd Het betrof hier een excursie - van de afd. Friesland van de Alg, Ned. Mole- naarsbond De zwichtstelling van de ge moderniseerde molen is waarschijnlijk overbelast geweest. normale levensduur bereikt of over schreden. De grote moeilijkheden bij de toewij zing van materialen en deviezen heb ben er toe geleid, dat ook in 1947 de nieuwe investeringen slechts van be perkte omvang bleven. Indien het huidige tempo van de wederopbouw niet versneld kan wor den, is het gevaar verre van denk beeldig, dat het bedrijf in een toe stand van calamiteit komt te verke ren, welke een ernstige belemmering zal vormen voor de ontwikkeling van onze volkswelvaart. Tegenover dit langzame herstel van het bedrijf slaan wij met bezorgdheid de snelle ontwikkeling gade van het wegverkeer, welks capaciteit die van "oor de oorlog verre heeft overschreden. Reeds doen zich dientengevolge ver schillende, ons,van vóór de oorlog maar al te bekende, voor de gemeenscha d schadelijke verschijnselen voor. Wij duchten hiervan repercussies, die een harmonische ontwikkeling van de ver voersvoorziening ernstig verstoren. In het verslagjaar werden 180.031.089 reizigers vervoerd tegen 174.102.798 in 1946, hetgeen een vermeerdering van 3,4 betekende. Op grond van de toeneming van de bevolking, de toekomstige uitbreiding en de grotere spreiding van de industrie, de toenemende algemeenheid der va- canties enz. kan worden verwacht, dat het reizlpersvervoer in de toekomst nog omvangrijker zal wordent De totale personeelsterkte bedroeg op 31 Dec. 1947 41.629 'personen. Aan personeeluitgaven (loon. premie, gratificatie, bijdrage aan fondsen, dienstkleding enz.) werd in het geheel betaald f. 126.057 000 - d i. 62,2 der exploitatieuitgaven .tegenover f 124.850. 000,- of 69,2 der exploitatie-uitgaven in 1946. NOODLOTTIGE ZEILPARTIJ OP REEUWIJKSE PLASSEN. Engelsman door electrische schok gedood. Gistermiddag is op de Reeuwijkse plassen een zeilboot, bevaren door drie Engelse vacantiegangers met de boven grondse leiding van het electriciteitsnet aan de Platteweg in aanraking geko men. De gevolgen waren noodlottig. Een van de zeilers die zich vast hield aan de mast, en contact maakte met de leiding, kwam onder stroom te staan; hij sloeg over boord. Zijn vriend, die trachtte hem van de ver drinkingsdood te redden, kwam daar door eveneens onder stroom en zag geen kans zich los te werken. Ver moedelijk was het hart van het slachtoffer niet sterk en kon dit de 220-voIt spanning, die op het net staat, niet verdragen, zodat na enige tijd de dood intrad. Zijn kameraad wist zich uit het natte element te bevrijden. Als tragische bijzonderheid zij vermeld, dat de En gelsen het verblijf aan de Reeuwijkse plassen nog met een dag hadden ver lengd om er te kunnen zeilen. Het slachtoffer laat een vrouw en twee kinderen achter. INDISCHE GEPENSIONNERDEN PROTESTEERDEN. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Voorst G. F. Voorhoeve te TerwSnselen. Aangenomen naar Zwolle (vac. W. C. Ligthelm) F. Bobeldijk te Oosterllttens. Bedankt voor Mijdrecht S. G. J. Goverts te Oud-Vossemeer, Geref. Kerken Beroepen te Medan J. D. Koers, vlootpredikant woonachtig te Noordwijk aan Zee; te Den Helder (3e pred.pl.) D. J. Koers, vlootpred., woon achtig te Noordwijk aan Zee; te Hellen- doorn G. K. Geerds to Drijber. Geref. Gemeenten Beroepen tc Rll- land-Bath J W. Kersten, cana. te Rotter dam; te Mlddelharnls K. de Gier, cand. ie Utrecht. Tweetal te Dlnteloord J. W. Kersten, cand. te Rotterdam en K. de Gier, cand. te Utrecht. Clir. Geref. Kerken Tweetal te Ede D. Driessen te Vlaordlngen en P. de Smit te Zeist. Uitspraken Firma Rath en Doodeheefver. De economische politierechter te Am sterdam heeft gisteren de volgende uit spraken gedaan inzake de door de fir ma Rath en Doodeheefver gepleegde deviezen-fraude F. Chr. Dooleheefver werd veroordeeld tot 5 mnd. en 'n geldboete van f. 100.000 subs, 6 mnd. en verbeurdverklaring van twee vorderingen van resp. f182.000 en f. 31.000; H. P. Doodeheefver tot 4 mnd. en f. 40.000 subs. 4 mnd.; J. Chr. Doo deheefver tot 3 mnd. en f. 20.000 subs. 2 mnd.; P, J. Doodeheefver tot 5 mnd. en f50.000 subs. 5 mnd. Tegen de vier gebroeders vaardigde mr Meihuizen bovendien conform de eis een bevel tot onmiddellijke gevan genneming uit. Zij werden gevieren ge boeid weggeleid. De vonnissen tegen de overige vier verdachten luidden: Joh. Sprangers, dhef inkoop-afd., tevens belast met ex portzaken, f.500 boete subs. 2 mnd; H. Munnik, accountant der firma, 2 x f 1000 boete subs. 2x1 mnd. hechtenis; P. Ouwehand. adm.-directeur der fir ma. f. 10.000 boete subs. 2 mnd.; Th. A. Brink, personeelslid, vrijgesproken. De veroordeelden hebben een termijn van 14 dagen om hoger beroep aan te tekenen. TEGEN FANATIEKE KAMPBEWAKER DOODSTRAF GEËIST. De Procureur-Fiscaal bij het Bijz. Gerechtshof te 's-Hertogenbosch eiste tegen de Rotterdamse chaufleur J. W. de Graay de doodstraf. Hij was o.a. be waker in het beruchte concentratie kamp te Vught. Beklaagde schoot o.a. op een Belg, die dodelijk werd getroffen. Uit de getuigenverhoren bleek, dat be klaagde zelf onder zijn collega's-gevan genbewaarder als fanatiekeling bekend stond. Zij waarschuwden hem niet ver der te gaan, dan noodzakelijk was. Ongerustheid onnodig. De Indische gepensionneerden hebben gisteren te Den Haag een grote pro testvergadering gehouden. Zij eisen van de Ned. regering een garantie voor de verdere uitbetaling van hun Indisch pensioen. Naar ons van bevoegde zijde wordt medegedeeld, is er geen reden tot onge rustheid te dezer zake. De regering heeft bij de onderhandelingen over de nieuwe staatsvorm van Ned. Indlë steeds de belangen der gepensionneerden in het oog. Het is de bedoeling, dat de toekomstige Federatie ook op dit gebied de verplichtingen van het Indisch Gou vernement overneemt. Ingezonden Mededeling l'T ENE VOORDEEL NA HET ANDERE! [Als U een pot De Gruyter's jam op Uw bon neemt en dat is een heel goede keus! geeft dezelfde bon U recht op het kopen van een heerlijke reep De Gruyter's chocolade of een rolletje drops. U ontvangt daarbij een cassabon voor 10 korting, zodat U de reep of het rolletje drops al bijna voor niets hebt! Van 23 tot en met 29 Juli krijgt U nog een extra voordeel: bij iedere pot jam, behalve de reep of het rolletje drops en behalve 10 korting nog 100 gram toffées (op bon) van 22 voor slechts 15 cent. En alweer met 10 korting! 821 QLYMPISCH VOORSPEL. Bliksem-interview met Lord Burghley. (Van onze Londense correspondent;. Terwijl hij het duizelingwekkend druk heeft, heb Ik een bliksem-interview met Lord Burghldy, de organisator der Olym pische Spelen te Londen, gehad; „Hoe staan de zaken er voor.Mylord?" „Uitstekend, prachtig. Alles loopt- ge smeerd". „De Amerikanen zonden kaarten te rug... „Dat betekent, dat de anderen een ruimere keus hebben. Het financiële succes der Spelen is verzekerd!" „Nog bepaalde moeilijkheden?" „Och, misschien!... Er zijn landen, die nog nooit aan de Spelen hebben meegedaan. Ze moeten nog wat wennen aan de Olympische gedachteZekere wrijvingen zijn onvermijdelijk. Misschien zal er af en toe wel een incident zijn. Maar laat de pers dat alsjeblieft niet opblazen.... Het zullen altijd uitzon deringen blijven. Ladt men vooral let ten op het geheel, dat puik in orde zal wezen „Enige indruk van de komende spor tieve prestaties?" „Het is helemaal niet belangrijk of iemand wint of verliest. Hoofdzaak is, dat hij of zij het beter doet dan hij pleegt te doen. Dat is toch de enige maatstaf in de sport.,.." „En laat men niet vergeten, dat het doel der Spelen een verbroedering is. Men moge er sceptisch tegenover staan maar ik onderschat de waarde van deze unieke sportgebeurtenis in dit opzicht niet. We zullen de geest van kameraad schap hard nodig hebben in de komende tijden De Lord kijkt on ziin horloge. „Neemt U mij niet kwalijk. Ik moet heus weg". O ja en nog wel bedankt voor jullie groenten. Het was een enig gebaar van de Hollanders. Ik vond het fijn weer even in Nederland geweest te zijn Eén at-hletische reuzenstap en de energieke Lord Burghley met zijn^ z°n" nige jongensachtige lach „neemt" het hele kantoor. Juist in deze dagen komt het hem van pas hordenloper te zijn geweest. Studenten op de bres te Richmond. Twintig met ijzeren staven gewapende studenten van allerlei nationaliteit be waken 's nachts de grote hoeveelheden voedsel vruchten in blik, chocolade, meel en thee die in het Olympisch kamp te Richmond zijn opgeslagen. Zwarte handelaars werpen er begerige blikken op, want al deze artikelen zijn veel geld waard in Engeland. Irf* de afgelopen nacht wisten, dieven het kamp binnen te dringen en één van hen bereikte de opslagplaats van de le vensmiddelen, waar hij een ladder tegen de muur zette en door het raam naar binnen wilde klimmen. Maar hij reti reerde haastig toen hij een student zag, die zich gereed maakte om er hem met zijn staaf van langs te geven. WIELRENNEN. DE RONDE VAN FRANKRIJK. LAMBRECHT WINT RIT TEGEN HET UURWERK. Het klassement voor de 17e étappe Mulhouse-Straatsburg, 120 km. tegen het uurwerk, luidt: 1. Lambrecht (Intern.), 2 uur 55 min. 17 sec.; 2. Klabinsky (Intern.) 2.55.55; 3. Lapebie (Centrum en Z.W. Fr.) 2.56.47 4. Pasquini (Italië A) 2.58.53; 5. Ockers (België A) 2 59.36: 6. Schotte (België A) 3.00.12; 7 Camellini (Intern,) 3.00.26; 8. Bobet (Fr.) 3-00.34; 9. Kirclien (Ned. Lux.) 3.00.43; 10. Brule (Parijs) 3.01.02; 12. De Ruyter (Ned. Lux.) 3.02.12; 22. De Hoog (Ned. Lux.) 3.05.28; 28. Bartali (Italië A) 3.07.13; 33. Janssen (Ned. Lux.) 3.07.57. Na de 17e étappe is het alg, klasse ment: 1. Bartali 118 uur 20 min. 52 sec.; 2. Lapebie 118.45.42; 3. Schotte 118 46.11; 4. Bobet 118.49.53; 5. Klrchen 118.56 40; 6. Teisselre 118.59.24; 7. Lambrecht 119. 06.50; 8. Camellini 119.10.23; 9. Thletard 119.12.17; 10. Brule 119.15.09; 37. Jans sen 121.39 55; 43. De Ruyter 122.07.35; 45. De Hoog 123.24.07. 86) Opeens hield ze stil. Daarginds zat helemaal alleen als een dikke opgebla zen kikker, J. W. Hij rookte zijn onaf scheidelijke sigaar, en hij zag er won derlijk oud en zielig en eenzaam uit. Hé, U daar, riep J.W. Wat een dwaas toeval, ik zat daar net nog aan U te denken. Kom hier en ga zitten. Ze had er weinig zin in bij hem te gaan zitten ,ze had gehoopt dat ze J.W. nooit weer te zien zou krijgen. Ze voelde zich terneergeslagen en hoofdpijnachtig en J. W 's sigaar zou haar geen goed doen. Maar de dikke man zag er op de een of andere wijze hulpeloos en zielig uit. Zijn onbe schaamdheid en opschepperij schenen verdwenen te zijn. Misschien kunt U dit verklaren, zei J. W. met een zware stem. Ze nam de brief, die hij haar overhandigde, aan. Het was bekend briefpapier. Ze had zelf het hoofd en de indeling er van ontworpen, terwijl Peter over haar heen gebogen had gestaan. Ze zag het alle maal nog voor zich, terwijl ze hier met deze brief in haar handen zat. Buiten was de tuin in lentebloesem geweest en de vogels hadden gezongen, zoals ze alleen maar In de lente zingen. De ap pelbloesem was diep-rpse geweest. Zeer geachte Heer, schreef Peter. Peter had de brief zelf getikt met twee vingers, (die hij afbeulde, terwijl de andere vingers er werkloos bij hingen). Als U er nog voor voelt, de zaak over te nemen, dan wilt u misschien zo goed zijn. hierheen te komen om met mij te overleggen. Mijn omstan digheden hebben zich sinds ons laat ste onderhoud enigszins gewijzigd. Ik ben tot de conclusie gekomen, dat ik toch het bedrijf niet voort zal kunnen Betten...., Lynn staarde naar de brief met een ongelovig gezicht. Haar eerste reactie was, dat dit een nieuwe streek van J. W. moest zijn. Ze keek hem aan. Hij zag er niet boosaardig uit. Alleen maar vermoeid. Er was geen twijfel moge lijk dat Peter die brief geschreven had. Maar waarom? Waarom? Toen ze vertrokken was, had hij niets gezegd over een eventueel met voortzetten van het bedrijf. Hij had er vrolijk uitgezien en scheen vol goedé hoop geweest te tsijn. Het ka.n niet, zei ze ademloos. Hij kan dat onmogelijk menen. Heb is een vergissing, Toen ik U hier opeens zag, dacht ik dat U er waarschijnlijk over kwam praten. U bent toch compagnons in die zaak, is het niet? Ik was dat inderdaad. Maar ik ben het niet meer. Ik ga morgen trou wen met Kit Lessings. We kennen elkaar al Jaren. J. W. nam zijn sigaar uit zijn mond. Hij morste de as op het dikke tapijt. Zo, zo, zei hij ernstig en keek haar aan, aüsof hij haar voor de eerste keer in z'n leven zag. Dus die zaak zit zó. Hij verliest dus zijn raadsvrouw. Ik vroeg me al af, wat er achter stak. Alles schijnt nogal verward te zijn, lijkt me. U mag hier niet op ingaan, zej ze ongelukkig. Ik begrijp eenvoudig niet, wat hij bedoelt. Ik weet zeker, dat hij in werkelijkheid absoluut niét wil verkopen. Er moet iets gebeurd zijn, sinds ik vertrokken ben. Maar toen ze naar de datum van de brief keek, zag ze dat Peter hem ge schreven had de dag, voordat ze weg gegaan was. Hij moest hem geschre ven hebben de da.g na hun tocht naar Felchister terwijl zij er nog was en misschien zelfs naast hem in het kan toor aan haar bureau gezeten had. Het was niets voor Peter om zo heimelijk te handelen. Ze voelde een prop in haar keel. Ik heb eigenlijk momenteel geen belangstelling meer voor die zaak, 2ei J. W. Maar ik laat ook niet toe, dat Morford er zijn handen op legt, voeg de hü er met iets van zijn oude leven digheid aan toe. Dan leunde hij weer aohterover in zijn stoel en stak zijn duimen in de armsgaten van z'n vest. Dus U gaat met die jongen Les sings trouwen! Er begint me nu een en ander duidelijk te worden. Ik 'begin een massa dingen te begrijpen, die ik eerst niet begreep. Ik heb Angel dadelijk gezegd, tóen ze met die officier van de Guards begon, dat ze een fout maak te. Ik heb haar gezegd, dat ze zich beter aan Lessings kon houden. Ik heb haar verteld, dat een man, die een dei-gelijke snor in zijn gezicht culti veerde, niet veel énergie voor Iets an ders over zou houden. Maar dacht U dat ze mijn advies aannam? Niemand neemt ooit mijn adviezen au serieux, totdat het te laat is. Hij wees met zijn sigaar in haar richting. Toen ze genoeg kreeg van die kerel, zoals te voorzien was, bleek het te laat te zijn. Lessings had U ge nomen. Ik zie het nu allemaalheel duidelijk.- Maar ik ken Kit al jaren. We wa ren altijd van, plan. (Wordt vervolgd) SCHAKEN „Internos"' (Boskoop) speelde een vriendschappelijke wedstrijd tegen „Waddinxveen". De ontmoeting werd met gering verschil 8%TA gewonnen door de gastheren. WANDELSPORT DE VIERDAAGSE Ook dit jaar neemt de Leidse Wan delsportvereniging „P. A. v. d. Werff" deel aan de Internationale Vierdaagse Afstandsmarsen te Nijmegen, welke volgende week voor de 32ste maal ge houden zal worden. De vereniging heeft ingeschreven met zes dames en zes heren, BILJARTEN BILJART-TOURNOOI .ROYAL" Het tournooi van de Alphense b.v. „JRoyal" werd voortgezet met de vol gende wedstrijden: Crescendo IIHet Rechthuis II 44 (Cresendo plaatst zich op caramboles in winnaarsronde). Het Rechthuis I—Royal I 2—7. BUURTVERENIGINGEN COMPETITIE. Om de Van Kinschot-beker: demi-finale; Tuinstadwij k—Vogelbuurt 1—0. Om de Leidse Studenten Corps-beker: demi-finale; Tuinstadwijk—Vogelbuurt (jongens 12—14 Jaar) 4—0. WATERPOLO GOUWE (WADDINXVEEN) De uitslagen van de deze week ge speelde wedstrijden Luiden; Gouwe I (dames)Zion 1—1. Gouwe II (dames)Bodegraven I 2-1. Gouwe IV (heren)Bodegraven II 2-5, A.Z.C. WINT VAN DE SLEUTELSTAD. Ondanks het feit, dat de Alphenaren met een tweetal invallers uitkwamen, werd toch goed spel te zien gegeven. De eerste aanvallen waren voor de Leide- naren. echter zonder succes. Voor de rust profiteerde Vreeken handig van een fout in de Sleutelstad-defensie (10). In de tweede helft scoorde Edelman uit zwaar gedekte positie, ter wijl Vreeken voor de tweede maal de Leidse verdediging te vlug af was (30) Invaller Jongeleen bracht ten slotte de eindstand op 40. A.Z.C. II—H.Z. EN P.C. IV (0—6). Zonder dat de Alphenaren ook maar een voet „aan de grond" kregen, gin gen zij kansloos tegen deze sterke Haagse ploeg ten onder. A.Z.C. IV—BOSKOOP III. Het vierde team van AZC speulde voor de competitie van de Goudse Kring tegen Boskoop 3. De Boskopers wonnen mèt 3—0. Veel fraais werd er niet ver toond. SLEUTELSTAD ORGANISEERT LEIDSE ZWEMKAMPIOENSCHAPPEN Op Vrijdag 30 Juli a.s. zullen in de zweminrichting „De Zyi" de Leidse zwemkampioenschappen verwerkt worden. Door het Kringbestuur en de Zwem- commissie Leiden werd de organisatie van deze wedstrijden opgedragen aan de Sleutelstad. ATHLETIEK. NEDERLANDSE JONGENS KAMPIOENSCHAPPEN. Zondag 1 Augustus organiseert de R.K.A.V. „De Bataven" in het sport- perk „Leidse Hout" de Nederlandse kampioenschappen voor Junioren. Voor het tijdvak van 25 Juli t/m. 7 Augustus 1948 geeft elk der volgende bonnen recht op het kopen van: Bonnen Voor brood: 047-2 brood: 800 gram brood (geldig t/m. 31 Juli a.s.) 048-2 brood200 gram brood (geldig t/m. 31 Juli a.s.). 049 brood: 400 gram brood (geldig t/m. 31 Juli a.s.). Alle bonkaarten 808: 054 algemeen: 400 gram brood of 1 rantsoen gebak. Tabaks, en versnaperingenkaarten enz, QA, QB, QC, 808: 79, 83 tabak: 2 rantsoenen sigaretten of kerftabak. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 23 Juli worden gebruikt. De niet aangewezen bonnen van strook 1 kunnen worden vernietigd. voor DE POES AQUARIA TERRARIA, enz. i verkrijgbaar per groot pak bij Oude Vest 3- leiden - Telefoon 21484 LAATSTE POSITIE NED. SCHEPEN. ALDEGONDA (t.) 21/7 van Singapo re te Bangkok; ALPHARD, Rotterdam —Buenos Aires, pass. 21/7 Las Palmas; ANTONIA t.)21/7 van Batavia naar Pladjoe; CÏSTULA (t.), 22/7 van Plad- joe naar Singapore; DELFSHAVEN, 22/7 van Buenos Aires te Kopenhagen; verwacht; HEELSUM, 22/7 van Rotter dam te Hamburg: KELBERGEN, Saffi —Amsterdam, 21/7 dwars van Oporto; LARENBERG, Bona—Rotterdam pass. 21/7 Ouessant; LEKHAVEN, Rotterdam —Buenos Aires 22/7 te Rio Grande do Sul; LEMSTERKERK, 21/7 van Khor- ramshar te Abadan; LIMBURG, 21/7 van Los 'Angelos te San Francisco; LOOSDRECHT, 21/7 van Bombay naar Dubai; MANOERAN, Amsterdam- Java pass. 21/7 Dondrahead; MEER KERK, Rotterdam—Japan, 21/7 te Colohibo; MIJDRECHT (t.), 22/7 van Port Arthur te Thameshaven; ONDINA t.)Abadan—Havre. 21/7 van Port Said; OSSENDRECHT, 26/7 van Puerto Padre te Liverpool verw. en niet 24/7; PAPENDRECHT (t.)f 21/7 van Beau mont te Hull; POELAU LAUT, 21/7 van Singapore naar Batavia; ROEPAT, Ma cassar—Bangkok, 21/7 te Singapore; RONDO, 21/7 van Batavia naar Sin gapore; RIJNLAND, Santa Fe—Am sterdam 22/7 te Buenos Aires; SALA- TIGA, 21/7 10.45 uur te Suez, vermoe delijk 22/7 bij daglicht vandaar naar Rotterdam; STAD SCHIEDAM, Am sterdam-West. Afrika 21/7 van Bor deaux; STANVACPENDOPO (t,). Ma nilla—Soegei Gerong 21/7 bij Mm; SUMATRA, Batavia—Amsterdam, pass. 21/7 Sabang; VENUS, 21/7 van Genua te Liverno; WELTEVREDEN, Batavia —Rotterdam 21/7 te Port Said; ZEE LAND (S.S.M.), 21/7 van Londen op de Tyne. (Adv.)' Mr J. Slagter benoemd tot dijkgraaf Hoogheem raadschap van Rijnland. Als opvolger van de heer W. A. A. J. baron Schimmelpenninck van der Oije. Naar wij vernemen is bij K.B. be noemd tot dijkgraaf van het Hoog heemraadschap van Rijnland to dezer stede mr J. Slagter alhier, thans se cretaris van dit Hoogheemraadschap., Mr Slagter, die de heer W. A. A. J. baron Schimmelpenninck van der Oye als dijkgraaf opvolgt, werd op 5 Maart 1887 te Woerden geboren en studeerde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Op 8 October 1921 tot secretaris van het Hoogheemraadschap van Rijnland als opvolger van wijlen mr dr C. W. v. d. Pot Bzn., benoemd, trad hij op 1 De cember van dat jaar in functie. Voor dien was hij als hoofdcommies werk zaam op de Prov. Griffie te Overijsel. Tijdens zijn langdurig secretariaat kwamen vele reorganisaties tot stand. Zo voerde hij o.a. een belangrijke re organisatie in van het kadaster van Rijnland, terwijl op zijn initiatief in 1929 een afdeling comptabiliteit werd gevormd. Van belang was voorts ook de invoering (in 1932) van het deci maal registratuurstelsel van het nieu we archief van Rijnland. In 1946 herdacht mr Slagter in in tieme kring zijn zilveren jubileum als secretaris van het Hoogheemraad schap van Rijnland, bij welke gelegen heid nog eens gewezen kon worden op de bijzondere capaciteiten van deze functionaris, wiens huidige benoeming zeker mag worden aangemerkt als een erkenning voor zijn verdiensten het Hoogheemraadschap reeds zo vele ja ren bewezen. Vuuiweik op 28 Augustus. Naar wij vernemen heeft het Ju bileumcomité besloten om in het kader van de hier ter stede te organiseren jubileumfeesten op Zaterdagavond, 28 Augustus, op het Schuttersveld een vuurwerk te doen afsteken. BENOEMINQEN LEIDSE HOUTSCHOOL. Tct onderwijzers aan de met Sep tember a.s. te openen Ulo-afdeling van de Leidse Houtschool zijn benoemd de heren C. Verschool', thans werkzaam aan een christelijke Ulo-school te As sen en C. Keus, hoofd van een chris telijke school te Rotterdam en voordien onderwijzer bij het christelijk Ulo te Boskoop. MULO-EXAMENS. Voor het Mulo-examen (diploma A) zijn geslaagd; C. O. de Graaf, Voorschoten; O. Gans, Leiden; G. J. Grolleman, id.; G, v. Gaaien, Alphen a. d. Rijn; A. v. Assen delft, ld.; J. Kozijn, Lisse; J. F. Rood- berg, Sassenheim; J. P. Verwijs, Leider- p dorp; N. A. A. v. d. Reijden, Leiden; M v. Klaveren, ld.; A. Schippers. Voor schoten; M. v. Weert, Zoeterwoude; J. W. Koning. Voorschoten; H. J. v. Dalen, Leiden; J. Freeke. id;°W. M. H. Mue- link, id.; J. v. Wijk, Noordwijk-Binnen; H Passchier, id.; L. v. Duin, Noordwijk a/Zee; J. Wendt, Leiden W. J. B. Zie- gelaar, id.; J. Kleen, Katwijk a/zee; M. v. Beelen, id. Afgewezen 5. 3). De oude goedzoeker die Nick Nugget heette (een vreemde naam, maar in vreemde landen heeft men vreemde namen) ging op zijn gemak tegen een kist zitten en nam een pruimpje. „Sakkerloot!" zei hij. „Je kWam maar nét op tijd, groentje! Je moet weten, dat ik een goudveld ontdekt heb en daar heb lk een kaart van gemaakt. Ik moest in de stad zijn om dat goudveld te laten inschrijven en daar heeft die schurk, die Billy Bulk, de lucht van gekregen. Wanneer jij niet gekomen was, was ik alles kwijt geweest! Ik ben blij, warempel, dat- ben lk! En om je te tonen, dat ik niet ondankbaar ben, stel ik je voor om met mij samen te doen! Ik moet er toch Iemand bij heb ben, want alleen kan ik dat veld niet ontginnen! Voel je er wat voor? Of heb je wat anders te doen?" „Zeker!" «riep Panda blij. „Ik voel er &lles voorv! Ik heb niets te doen en ik zocht juist een baantje!" „Mooi, dat ls dan afgesproken!" zei de oude Nick Nugget. „Hier is de kaart. Bekijk hem maar eens goed!" Terwijl ze zo praatten, was de schurk Billy Bulk bijgekomen en had zich voorzichtig uit de voeten gemaakt.,.. VOOR VRIJDAG 23 JULI. Hilversum I (301 M.) KRO 7.00: nieuws; 7.15: ochtendgymnastiek; 7.30 «ram.muzlek; 7.45: morgengebed en litur gische kalender; 8.00: nieuwe; 8.15: op gewekte muziek; 9.00: planowerkonvan Mozart en Llszt; 9 33: schoolradio; 10.20. muziek houdt fit; 1100: ziekenbezoek; 11.35 als de Ziele luistert; 11.45: liederen van Grleg en Tsjalkofsky; 12 00. Angelus; 12.03: planorecital S. v. d. Brom; 12.30: v/eeroverzlcht; 12.33: orkest zonder naam; 12.65: zonnewijzer; 13.00: nieuws; 13.20: orkest zonder naam; 13,40: gitaarmuziek, 13.50: van man tot man: 14.00: muziek van Berlioz; 16.15: bekende orkestwerken; 16 20 oude filmmelodieën; 17.00. na schooltijd: 17.15: twee plano's; 17.45: wat hét buitenland leest; 18.00: Vaudeville Orkest; 18.30: Ned. strijdkrachten; 19.00: nieuws; 19.15: Klaas van Beock; 19.45: de beweging van Europese federalisten; 20.00: nieuws; 20.06: Alexandor Brallofsky. piano; 20.12: Kurhausconcert Residentie orkest; 22.00: hoorspel „De Prins kreeg een verjaarscadeau"; 22.30: V. Horowitz, plano; 22.37- actualiteiten; 22.45: avond gebed en liturgische kalender; 23.00: nieuws; 23.15—24.00 gram.muziek. Hilversum II (415 M.f VARA 700: nieuws; 7.16: ontbljtmuzlek; 8.00' nieuws; 8.15: strijdlied: 8.18: operettemuziek; 8.50: voor de hulsvrouw; 9.00: kamer muziek; 9.30: waterstanden; 9.35: muziek van Ravel; VPRO 10.00: morgenwijding door ds J. J. Thomson; VARA 10.20: Schotse melodieën; 10.30: voor de vrouw; 10.45: Mozart en Beethoven; 11.15: voor dracht; 11.30: lichte orkestmuziek; AVRO 12.00: ftrkest A. Sandler; 12.30: weer- praatje: 12.83: sportagenda; 12.38: bio scooporgel; 13.00: nieuws; 13.15: Avro- leans; 13.45: Dinah Shore; 14.00; kook kunst; 14.20: Kwintetspelers: 15.00: ons volk ln zijn dichters; 15.20: middagcon cert; VARA 16.00: Ramblers; 16.30: va- cnntleprogramma; 17.00: J. Jong, orgel; 17.20: wij en de muziek; 18.00: nieuws;' 18.15: felicitaties; 18.40: kwartet Jan Corduwener; 19.00: denk om de bocht; 19.15: methodisch typen; VPRO 19 00: ge sprekken over de bergrede; 19.50: tien voor acht; 20.00: nieuws; 20.05: muziek: 20.30: taak en toekomst van het vrijzinnig pro testantisme; VARA 21.00: verzoekprogram- ma; 21.30: lekenrechtbank: 21.50. op VleUglen van muziek; 22.00: buitenlands overzicht; 22.15: swing and sweet; VPRO 22 40: avondwljding; VARA 23.00: nieuws; 23.1524.00; sympnonlech concert. \GENDA VRIJDAG: Leidse Broodfabriek; Aandeelhouders vergadering. 3 uur. Harmonie: Vergadering A.M.P., 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 17 Juli 13 uur tot Zaterdag 24 Juli 8 uur waargenomen door Apotheek Duvster, Nieuwe Rijn 18. Tel. 20523 en de Doeza- Apothcek, Doezastraat 31, Tel. 20313. Te Oegstgeest door de Oegstgeester- Apotheek, Wilhelmlnapark 8, Tel. 26274.

Leidsch Dagblad | 1948 | | pagina 2