Reyno/ds FIVER JANSEN c TILANUS Titanenkamp tussen Sturgess en Bromwich EN HET OOG VAN MUG EÉN MACHTIG Kerkelijk Leven Sport splinters IFaf er in Indië gebeurt Radio-programma VRIJDAG 1G JULI Directie Rath en Doodeheefver gearresteerd STAAT VOOR CA. 8 TON BENADEELD Drie directieleden van de N.V. Rath en Doodeheefvers Behangselpapierfa briek te Amsterdam, de gebr. F. C., H. P. en C. Doodeheefver, zijn als ge volg van een administratieve controle door de douane-recherchedienst, op last van de Officier van Justitie te Amsterdam, onder verdenking van een omvangrijke deviezenfraude, waar bij de staat voor een bedrag van circa 8 ton zou zijn benadeeld, gearresteerd Woensdag a.s. zullen de directieleden voor de economische politierechter terecht staan. De firma Rath en Doodeheefver, die op normale en volkomen legale wijze behangselpapier o.a. naar haar filiaal in België exporteerde, heeft echter, zo als uit de uitgebreide contröle van de boekhouding over de jaren 45/46 en 46/47 zou zfjn gebleken, de opbrengst, r.iet zoals wettelijk is voorgeschreven, naar Ne derland doen overmaken, maar het geld in België voor andere zakelijke doeleinden aangewend. Hierdoor zoude toegestane export veranderd zijn in een met de deviezenbepalingen strijdige transactie. Voorts zou uit het onder zoek zijn gebleken, dat een lading van 17.000 kilo behangselpapier op clan destiene wijze over de grens naar Bel gië was overgebracht. Deze lading kon nog achterhaald worden. 'Bij de con tröle zouden ook in haar boekhouding onregelmatigheden zijn gevonden, met name in de facturen. Het staat niet vast, welke bedragen hiermede zijn ge moeid. Hoewel mag worden aangeno men, dat ook ondergeschikten Hn deze zaak betrokken zijn, moet volgens de douane-recherchedienst het initiatief tot deze frauduleuze handelingen zijn uitgegaan van de directie. Ten slotte zou uit de contröle zijn gebleken, dat transactie met Zweden en Zwitserland niet geheel volgens de daarvoor gelden de bepalingen zouden zijn gedaan. MR OUD FRACTIEVOORZITTER V.V.D. In een gistermiddag gehouden ver gadering van de Tweede-Kamerfractie van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie is tot fractie-voorzitter ge kozen mr P. J. Oud en tot secretaris der fractie de heer H. A. Korthals te Voorschoten. Ingezonden Mededeling hulpmiddel ter bestrijding van alle huideuvels is Purol. Hoort in huisl MINISTERS BEZOCHTEN LEGERTENTOONSTELLING. Dezer dagen werd de Legertentoon- stelling in de „Hertenkamp" te Den Haag bezocht door de minister van Fi nanciën prof. mr P. Lieftinck, de mi nister van Wederopbouw en Volkshuis vesting mr dr J. In 't Veld en de mi nister van Binnenlandse Zaken mr dr P. J. Witteman. TANKSCHIP „ONDINA" ONDERSCHEIDEN. Vorig jaar heeft de regering, de mo gelij klieid geopend om ook aan koop vaardijschepen een onderscheiding toe te kennen. Het eerste schip, dat deze te beurt valt, is een koopvaarder, n.l. het tank schip „Ondina" van de N.V. Petroleum Maatschappij „La Corona", welke maat schappij behoort tot de Koninklijke/ Shell groep. Deze tanker was op 11 No vember 1942 op de Indische Oceaan op weg naar Abadan, waar het werd aan gevallen door twee Japanse hulpkrui sers. De -Nederlandse tanker slaagde er in haar vijand in de grond te boren. Hoewel de „Ondina" zwaar gehavend was, bleef zij drijven, terwijl de machi nes gespaard waren gebleven. Door de officieren en de bemanning, werd zij naar een Australische haven gebracht, waar zij hersteld werd. Het schip heeft daarna weer dienst gedaan voor het transport van brand-1 stof. De „Ondina" was het eerste tank schip dat na de bevrijding Antwerpen binnenvoer en ook was ze als eerste langszij de steiger van Pernis, de eer ste tanker in het vaderland. Het ontwerp nieuwe Kerkorde THANS AAN HET OORDEEL DER KERK AANGEBODEN. In de slotzitting van de Generale Synode der N.H. Kerk kwamen nog en kele artikelen van het ontwerp kerk orde in behandeling. Bij art. 15, dat de Heilige Doop formuleert, ontwikkelde zich een uitvoerige discussie over de volgorde van doop en belijdenis. Vast gesteld werd de doop aan volwassenen te doen geschieden na belijdenis, waar na dit artikel werd vastgesteld. Dit geschiedde ook met de overige artike len. waarna de praeses het gehele ont werp in stemming bracht en het met algemene stemmen werd aangenomen, zodat het thans aan het oordeel der kerk kan worden aangeboden. De prae ses, ds H. J. F. Wesseldijk sprak zijn grote blijdschap uit over de wijze, waar op het ontwerp was behandeld. Hij sprak voorts de hoop uit, dat iets van de geest, die de synode bezield had, op de gehele kerk zou worden overgebracht en haar door God een nieuw begin ge geven zou worden. DE ZELFSTANDIGHEID DER INHEEMSE KERKEN. Vervolgens brachten dr E. Emmen en dr K. J. Brouwer, die de synode verte genwoordigden in de vergadering van de synode der Prot. Kerk in Indonesië, uitvoerig rapport uit omtrent de wijze waarop het vraagstuk van de zelfstan digheid der Indonesische kerken in het grote verband in de Protestantse Kerk als eenheid was behandeld. Daarna deed dr Brouwer omstandig mededelin gen van zijn bezoek aan de zendings terreinen. Ook dr Brouwer wees op de noodza kelijkheid kerk en zending de moge lijkheid te geven zich zelfstandig te ontwikkelen. ,In dit verband merkte hij op, dat een hernieuwde politio nele actie rampspoedig zou zijn voor deze ontwikkeling. Hij vroeg of de synode zich daarover niet tot de re gering kon wenden, om haar als kerk te betuigen hiervan in elk geval af te zien. Nu het ontwerp kerkorde door de Generale Synode der Ned. Herv. Kerk in eerste lezing is aanvaard, zal dit ontwerp de bespreking en behandeling gaan uitmaken van kerkeraden en classicale vergaderingen. Eerst wan neer ook deze laatste zich met het ont werp verenigen en daarna, met even tuele amendementen en/of wijzigingen het ontwerp in tweede lezing door de Generale Sjmode wordt aangenomen, zal het de grondslag kunnen vormen voor de daadwerkelijke vernieuwing der Ned. Herv. Kerk. Ned. Herv. Kerk Beroepen: te Ga meren J. Zwljnenburg te Huizen (N.H.), die bedankte voor Dinteloord; te Goude rak H. Goedhart te Reeuwljk; te Sidde- buren C. J. L. Loor te Anjum; te Drlm- melen T. F. Janssonius te Ureterp (Fr.); te Minnertsga (toez.) J. D. Smids te veen- huizen. Aangenofhen- naar Maarn-Maarsbergen C. van Leeuwen, cand. te Utrecht, die be- dankte voor Oosterend op T. Bedankt: voor Rinsumageest A. S. Bijlsma te Broek op Langendijk. Geref. Kerken Beroepen te Koudum (vac. A. J. van Dijk) H. van Minnen te Oudehorne Geref. Gemeenten Beroepen; te Aalst-Nieuwaal J. v. Dijke, cand. te Rot terdam: te Amsterdam-N., J. W. Kersten, cand. te Rotterdam. Bij de finale der nationale school- athletiekwedstrijden om „Moorman- schild" en „Gerritsen en v, Kempenttfe- ker" te Rotterdam op de Neneyto-sintel- baan gehouden, behaalde de Gemeente lijke HBS te Leiden de derde prijs in de afdeling meisjes. Winnaar in deze groep werd het Haarlemse Chr. Lyceum 2e de R.K. HBS uit Hoorn. Op prachtige wijze heeft het Itali aanse voetbalelftal Juventus Dinsdag avond te Stockholm een 40 overwin ning behaald op de bekende Zweedse ploeg Norrkoping. Dr Carl Diem, algemeen secretaris van de Olympische Spelen te Berlijn in 1936, is door de voorzitter van het Brit se Olympische Comité, Lord Bronghley, uitgenodigd om als een speciale gast de Spelen in Londen te bezoeken. Morgenavond om 7 uur speelt Quick Boys een thuiswedstrijd tegen R.V.C. uit Den Haag. HANDHAVING MAATREGELEN MILITAIR GEZAG. In verband met de buitengewone om standigheden heeft de Luit.-Gouverneur Generaal een besluit uitgevaardigd waarbij de termijn van twee jaren, waarbinnen maatregelen, door het mi litair gezag genomen ingevolge de re geling op de staat vdn oorlog en beleg van rechtswege zal hebben opgehouden te gelden, te verlengen met een termijn van drie jaar. Deze ordonnantie is op 8 Juli ln werking getreden. WATERPOLO. L.Z.C. IHAARLEM I 3—2. Na een gevraagd uitstel en met een mededeling op het bord „de wedstrij den gaan niet door", verscheen Haar lem toch in Leiden en moest LZ.C, met vele invallers tegen hun grote ri valen „aantreden". Dachten wij aan een grote nederlaag, de spelers gelukkig niet, en met een flinke dosis moed en volharding werd zelfs nog gewonnen. Na enkele gevaarlijke aanvallen van Haarlem met vele schoten juist over het doel, kwam er ook geest in de Leidse ploeg, vooral toen bleek, dat Haarlem ook niet op zijn sterkst was. Succes bleef echter uit en Haarlem's midvoor maakte uit moeilijke positie 01. Nadat een Haarlem-speler voor wegzwemmen het water was uitgezon den kon L.Z.C. na felle strijd gelijk maken 11 en zorgde Brak na goed werk voor 21. Na rust een fel aanvallend Haarlem. Door stug verdedigen wist L.Z.C. lang stand te houden, totdat een klein fout je door de midvoor werd afgestraft 2—2. Niet ontmoedigd speelde L.Z.C. lus tig verder en met nog een goede mi nuut te spelen kreeg de thuisclub een vrije worp. Brak lag vrij en de stand was 3—2. Onder grote spanning kwam het einde. DE ZIJL KLOPTE A.Z.P.C. In deze moeilijke uitwedstrijd nam De Zijl fraai revanche voor de enige weken geleden 52 nederlaag. Direct zette De Zijl een herig offensief in. Midvoor Steehouwer opende de score met een fraaie doorslagbal. Even later schoot W. v. Weizen van verre in. Door vrij zwemmen van Prevoo werd het 03, terwijl J. Blansjaar uit een op- zwembal 04 maakte. Eerst vlak voor de rust scoorde Thyboul voor de Amers- foorters tegen (14). In de tweede helft, ging vooral de voorhoede van A.Z.P.C. veel zwaarder spelen en werd De Zijl daardoor in de verdediging ge drongen. Toch verhoogde Prevoo de score tot. 15. Doch toen was het kruit verschoten en de Amersfoorters liepen hun achterstand in tot 44, maar ver der kwamen zij niet en onze stadgeno ten boekten een even onverwachte als mooie overwinning. ZWEMMEN. SPORTWEEK WADDÏNXVEEN. Voor de zwemwedstrijden voor a.s. Zaterdagmiddag heeft reeds een 80- tal zwemmers en zwemsters ingeschre ven. O.a. zal hieraan worden deelgeno men door de kampioen M. van Daatse- laar die ook op de Olympische Spelen zal uitkomen. Voorts zullen meerdere Robben-zwemmers op de wedstrijd uit komen. HOCKEY. NEDERLAND—INDIA. Op Zaterdag 21 Augustus zal inhet hockey-stadion tc Amstelveen de wedstrijd NederlandIndia, worden gespeeld. Ingezonden Mededeling SEDERT 1869 VERMAARD OM DE VOORTREFFELIJKE RIVALITEIT ONDERGOED Ingezonden Mededeling De volmaakte ball-pen in Nederland gemaakt I Uitsluitend verkrijgbaar bij de kantoor boekhandel en vulpenzaken. Prijs 7."® per stuk Reservepatronen 2so Alleenvertegenwoordiging: N.V. Esveha, Den Haag - Amsterdam - Rotterdam Het l.C.-tournooi te Nooidwijk Drie Nederlandse nederlagen De derde dag van het Internationale Clubtournooi te Noordwyk heeft alles wat men op de voorgaande dagen te zien had gekregen verre in de scha duw gesteld. Beide finalisten van het herenenkel spel te Wimbledon traden in het strijdperk; Falkenburg sloeg de Fran se meester C'ochet en Bromwich moest na een enerverende titanenkamp in de pezige Zuid-Afrikaanse kampioen Sturgess zijn meerdere erkennen. Een grote indruk maakte Sturgess, die een verbazende vooruitgang heeft gemaakt sinds zijn optreden het vorig jaar in de Davis-Cup wedstrijd tegen Nederland te Amsterdam. Geen wonder, want deze taaie Afrikaner, die geen onsje vet te veel heeft, doet het ganse jaar bijna niets anders dan tennis spe len. Het zal dan ook niemand verbazen, te oordelen naar zijn spel van gister middag, indien de Zuid-Afnkaner ook in staat zal zijn de 22-jarige Ameri kaanse Wimbledonwinnaar Bob Falken burg te slaan. Sturgess' afgemeten backhand-drives, zijn tot in de perfectie uitgevoerde athletensmashes-in-alle-standen, zijn intelligente en listige cross-net drop- shots, tezamen met zijn voortreffelijke en taaie forehandslagen en zijn sier lijke, goede service wonnen het deze middag terecht van de effectvolle strijkslagen van Bromwich, die, zoals bekend voor ons land speelt. Aanvanke lijk zag het er niet naar uit, dat de Australiër het onderspit zou gaan del ven. Sturgess begon zeer zenuwachtig en stond spoedig met 41 achter. De glimlach van de immer grijnzende Bromwich, die haast geen fouten maak te, werd steeds breder. Wel brak de Zuid-Afrikaan door de service van zijn tegenstanders en joeg hij hem met afge meten drives van de ene naar de andere hoek lang niet met succes overigens maar eigenlijk kwam Bromwich door deze eerste set niet in ernstig gevaar en hij won dan ook met 64. De tweede set was de mooiste van de strijd, Sturgess werd vaster en plaatste Bromwich voor grote problemen. Bij 5—2 voor Sturgess verslapte diens accu ratesse wat. Bijna had Bromwich zijn achterstand ingelopen, doch zijn zwak ke reactie op lobs gaven de doorslag. Hij bracht het tot 54 op-Sturgess' service, maar verloor vervolgens zijn eigen ser vice op love (64). Sturgess nam in de beslissende set opnieuw een 3—1 voorsprong. Met een laatste fanatieke poging wist de Austra liër de score- tot 33 en daarna tot 44 te nivelleren, maar toen Sturgess op nieuw de negende game op zijn naam bracht en hij zelf in de tiende met een double-fault begon, speelde hij zo gede primeerd verder, dat hij ten tweede male met een love-game ten onder ging en de match verloor. FALKENBURG—COCHET. Bob Falkènburg, de bijna twee meter lange impulsieve Amerikaan met zyn drukke nerveus lijkende bewegingen, is feitelijk allround, zonder dat hij echter de vergelijking met zijn voorgangers te Wimbledon als Riggs en Budge kan doorstaan. Daarvoor is hij niet vast ge noeg en speelt hij te onbesuisd, maar als hij periodes heeft, waarin het hem meezit, is hij onweerstaanbaar. Dan „aced" hij iedere tegenstander, met services en smashes als kanonschoten. De moeilijkste ballen weet hij dan met 81) Lynn ging diverse malen naar de stad om te winkelen en tussen deze excursies en het passen bij de naaister een klein oud dametje, dat Katie in het dorp had gevonden door, had ze het druk met het regelen van alles in het hotel. De politie zou hen niet meer lastig vallen, voordat de zaak tegen de pseudo-juffrouw Stubb voor kwam. „Het Vrolijk Avontuur" was .dus uit de kranten verdwenen als onderwerp van sensatie. Ik zal echter voortaan goed uit kijken, wie ik als gast in mijn hotel op neem, zei Peter ernstig. De vrijgezel in de flat in Londen bleek een welwillende houding aan te nemen. Hij was gaarne bereid om met zijn hond voor een enkele week ergens anders te gaan logeren. Mevrouw Dick son bracht een bezoek aan de flat en kon geen klachten laten horen. De hond had in het geval geen schade aangericht. - Met het einde van de vacantie kwa men de twee leraren van de school te rug. Een aardig jong echtpaar kwam plotseling opdagen en nam de nieuw ingerichte kamer, waar eens het be ruchte stel, dat nu in de gevangenis zat, gewoond had. Wanneer denk je te adverteren, Peter? Als je het nu nog doet, dan kan ik de sollicitanten voor je behandelen. Hij aarzelde even. voordat hij ant woordde. Ik kan het voorlopig wel met Ka tie af. Jij hebt genoeg te doen. Hij keek naar de keurige lijsten van de voorraden en de inventaris, die ze ge maakt had. Het misselijk makende ge- yoel van wanhoop kwam weer over hem. Het was het beste maar hele maal niet aan de toekomst te denken, en aan wat hij nog met zichzelf uit te vechten zou hebben. Ik zal alle bestellingen voor je in orde maken, dan hoef je daar voorlo pig niets aan te doen. En de kamer- verhuur zal je ook geen hoofdbrekens kosten, want voorlopig is alles ver huurd. Er klopte iemand heftig en met on geduld op het eikenhouten luik. Lvnn deed het open en zag J. W. voor zich staan. U maakt geen grote haast, is het wel, jongedame!, zei J. W. nijdig. Ik wilde U even spreken. Hij kan ons niets meer doen, dacht Lynn dapper. Wat zou hij willen? We hebben zijn bewijs van ontvangst van de cheque. Toch voelde ze haar moed zakken, toen ze hem in het kantoor binnen liet. Hij knikte vaag en op het randje van onbeleefd in Peter's rich ting. Hij zakte in een grote stoel neer en vroeg: Waar hangt die broer van mij uit? Dat is het dus, dacht Lynn. Hij wil ons te pakken krijgen via zijn broer. Onwelluidende klanken uit de richting van de schuur zeide haar, dat Dickon als gewoonlijk zijn morgenrepetitie met zijn band aan 't houden was. Lynn kreeg opeens het gevoel, dat ze het kleine mannetje moest beschermen. Ze trof hem aan in zijn hemdsmouwen en er stonden zweetdruppels op zün voor hoofd. Maar toch was er iets veranderd in zijn houding. Hij had een gevoel van eigenwaarde gekregen. Wat wil hij van me? Hij kan ons nu toch niets meer doen! Hij komt j,e hoofd opeisen, denk ik. Nu, zei Dickon, terwijl hij een be kend danswijsje neuriede, dat zal hem niet glad zitten. Hij rolde zijn hemdsmouwen naar omlaag, deed de manchetten dicht en wreef zijn hoofd af, waarbij hij de en kele haren zorgvuldig gladstreek. Lynn had Dickon altijd als een verlegen, wat zielig mannetje beschouwd. Vandaag was er echter niets zieligs aan hem! Hij kwam het kantoor binnenwande len. groter lijkend dan gewoonlijk. Hij ging met een vorstelijk air tegenover zijn broer staan en zei kortaf: Wat wil je? Kijk, kijk, kijk.... zei J. W., die enigszins onthutst was. Hij had Dickon altijd neerbuigend toegesproken, alsof hij op een verhoging stond en hij was nog niet gewend aan deze nieuwe zelf bewuste wijze van optreden van zijn broer. Dat is een nette manier, om je broer te begroeten. Wat wil je? Ik heb weinig tijd, zei Dickon. Je bent getrouwd nietwaar, zei J. W. na enkele seconden van stilzwijgen, die verrieden, dat hij even niet gewe ten had wat hij zeggen moest. Hij beet op zijn sigaar en gooide zijn broer een cheque toe. Dickon was tè verbaasd om de cheque aan te nemen en dus flad derde het stukje papier op de grond en lag daar zichtbaar voor iedereen. Hon derd en tien pond. (Wordt vervolgd) zijn ontzaglijk lange armen nog altijd te retourneren. Falkenburg liet Cochet een 40 voorsprong nemen, alvorens hij in actie kwam. Het stond toen spoe dig 43 en vervolgens raakte de Frans man geen bal aan, toen Falkenburg vier maal achter elkaar zijn eerste cannon-ball service in kreeg (44). Nog eenmaal wist Cochet zijn eigen service te winnen voor hij de set met 75 verloor. De tweede werd 6—3 voor de Amerikaan. Een enerverende strijd zagen wij ver der tussen het Britse dubbel Harper en Mottram enerzijds en het Nederlandse paar Van Swol en Rinkel anderzijds. De- Nederlanders mogen dan ln het en kelspel het grote internationale peil be reiken, als dubbel vormen zij een ge duchte combinatie, waarmede rekening gehouden moet worden. Onze landgeno ten verloren op het nippertje. In de eerste set bij 7—6 en deuce kre gen de Nederlanders niet minder dan 6 setpoints, maar verloren de game niet temin er. waren daarna dermate gedes illusioneerd, dat zfj ook de twee vol gende games en de set met 9—7 verlo ren. In de tweede set was het al niet veel anders. Bij 6—5, 7—6, 8—7 kwamen zij telkens bijnaaan een setpoint toe, maar verloren ten slotte met 108. De derde Nederlandse nederlaag op deze dag noteerde ^Rinkel in een zeer kalm gespeelde wedstrijd tegen de Australiër Harper. Met 6—1, 6—2 dolf onze landgenoot kansloos het onderspit. De uitslagen van de overige gisteren gespeelde partijen luiden: Dubuc <Fr.) verliest van Peten (Bel gië) 3—6. 57; Abdessalam (Fr.) slaat Washer (België) 86, 60. Dubuc en Borotra '(Fr.) verliezen van Washer en Geelhand (België) 61, 36, 5—7; Mottram (Eng.) slaat Borotra (Fr.) 62, 62. Russell (Am.) slaat Van der Eynde (België) 63. 68. 6-#-2. De stand is thans als volgt.: Engeland 8 gespeeld 7 punten. Amerika 6 gespeeld 5 punten. Nederland 9 gespeeld 3 punten. België 11 gespeeld 3 punten. Frankrijk 6 gespeeld 2 punten. WIELRENNEN: ARIE VAN VLIET WINT DE „GROTE PRIJS" VAN AMSTERDAM. In het Olympisch Stadion te Amster dam werden gisteravond Internationale wielerwedstrijden gehouden. De uitslagen luiden: Om de „Grote Prijs van Amsterdam": sprint voor professionals: deelnemers: Senfftleben (Frankrijk), Van Looveren, Scherens en Pauwels (allen België), Astolfi (Italië), JPlattner (Zwitserland), Arie van Vliet en Jan Derksen (beiden Nederland) 1. Van Vliet 4 pnt.; 2. Derksen 6 pnt. 3. Scherens 9 pnt.; 4. Van Looveren 11 pnt. Om de 5e, 6e, 7e en 8e plaats: 1. Plattner (12.8); 2. Senfftleben; 3. Astolfi; 4. Pauwels. Stayers (20, 25 en 30 K.M.) 1. Pronk 8 pnt.; 2. Bakker 9 pnt.; 3. De Best 10 pnt.; 4. Level 11 pnt.; 5. Bijster 12 pnt.; 6. Heinmann 13 pnt. Sprintwedstrijd-amateurs I. Hijzelendoorn 6 pnt.; 2.Buchly 6 pnt. 3. Contelaar 8 pnt.; 4. Bontekoë 10 pnt. Klassementswedstrijd over 8 km.: 1. Willekes 8 pnt.; 2. Hermans 5 pnt.; 3. Duyns 4 pnt.; 4. Krever 4 pnt. DE RONDE VAN FRANKRIJK. Het resultaat van de 13e étappe van de Ronde van Fankrijk (Cannes Briancon) (271 km.), luidt: 1. Bartali (Italië A) 10 uur 9 min. 28 sec: 2. Schotte (België A) 10.15.46; 3. Camellini (Internat.) 10.18.43: 4. Vietto (Frankrijk-) 10.32.00; 5.Teisseire (Frank rijk); 6. De Gribaldy (Noord-Oost, lie de France) 10.20.50; 7. Klabinsky (In ternat.) 10.22.43: 8. Lapebie (Centraal, Zuid-West) 10.23.15; 9. Kirchen (Ned.- Luxemb.) 10.24.22; 10. Pasquini (Italië A) 10.26.42; 43. De Hoog (Ned.-Luxemb.) 10.49.37; 55. Jansen 11.11.17; 57. De Ruyter 11.11.49. Het algemeen klassement luidt: 1. Bobet (Frankrijk) 90.32.11; 2. Bar- tail (Italië A) 90.33.02: 3. Lambrecht (Internat.) 90.34.40; 4. Teisseire (Frank rijk) 90.44.23; 5. Camellini (Internat.) 90.45.00; 6. Impanis (België A) 90.52.08; 7. Lapebie (Centraal, Zuid-West) 90.52 46; 8. Vietto (Frankrijk) 90.55.05; II. Kirchen (Ned.-Lux.) 91 02.09; 38. Janssen (Ned.-Lux.) 92.11.45; 47. De Hoog (Ned.-Lux.) 92.28.23; 50 De Ruy ter (Ned.-Lux.) 92.33.48. SWIFT-COMBINATIE. Rosbergen wint de 50 K.M. Rijsbergen wist de eindsprint te win* nen na afloop van een snel gereden avondwedstrijd. Goede tweede werd Joop Riethoven, 3e C. de Raadt, die na zijn ziekte zijn eerste wedstrijd reed, 4e J. Bouthoorn, 5e Jac. de Jong, 6e M. de Vos, 7e H. Knopperts, 8e K. Zoete melk, ~9e Tomassen, 10e L. v. Velzen, 11e J. v. Hoven, 12e Schreuder, 13e Ver- vooren, 14e J. Vermeulen, 15e B. Kruit (pech). Jac. de Groot, die door pech een ron de te laat startte, werd daardoor niet geplaatst. C-klasse: le D. Nieuwenburg, 2e A. Vermeulen en 3e N..de Haas. Jac. de Groot rijdt a.s. Zaterdag Bre daAntwerpenAmsterdam, een af stand van 270 K.M. Zondag A-klasse 90 KM.; B-klasse 70 KM.; C-klasse 40 KM. Start pre cies 9 uur aan de Zijl. Engelse korfballers naar Leiden VOOR OPVOERING BRITS SPELPEIL Maandagavond zal hier ter stede een gezelschap van 20 korf bailers (sters) uit Sheffield arriveren om gedurende 14 dagen de gasten te zijn van „yicus Oriëntis". Zo men weet. werd de korfbalsport eerst in 1946 in Engeland gepropageerd. Tot op heden blijkt Sheffield de stad te zijn, waar deze propaganda de beste vruchten afgeworpen heeft en het doel van deze Engelsen is dan ook om ge durende hun verblijf in Leiden hun spelpeil danig op te voeren, allereerst door aan de training deel te nemen, door enkele wedstrijden te spelen en ook door te gaan kijken naar goede le klasse wedstrijden. Zondag 25 Juli zal V. Oriëntis in Den Haag tegen Achilles een tweekamp spelen, waarbij de Engelsen dan even eens in 't. veld zullen komen, terwijl op 1 Augustus hier ter plaatse een tour- nooi met de verschillende plaatselijke clubs georganiseerd zal worden, waar aan de Engelsen eveneens zullen deel nemen, Daarnaast zullen er natuurlijk diverse uitstapjes, etc plaats vinden. Al met al Is dit van Vicus Oriëntis een prijzenswaardig Initiatief, dat de volle belangstelling van geheel korfbal- minnend Leiden verdient. LAATSTE POSITIE NED. SCHEPEN. ALDEGONDA (t.) 15/7 van Bangkok te Singapore: ALPHARD, Rotterdam-Buenos Aires. 15/7 van Antwerpen; ANNENKERK. Rotterdam-Japan. 15/7 van Antwerpen; ARENSKERK, Rotterdam-Australlë, pass. 15/7 Straat van Messina; BANTAM, Ba- tavla-New York, 15/7 17 uur van Aden; BEVERWIJK, St John (N.-F.)-Rotterdam, pass. 15/7 13 uur Lizard; HEELSUM, West Afrika-Rotterdam, 15/7 van Le Havre; HILVERSUM 16/7 van Freetown te Da kar; INDRAPOERA, Batavla-Rotterdam, 15/7 9.30 uur van Suez; ITTERSUM, Chlt- tagong-Rotterdam, 16/7 te Londen; KOTA GEDE 15/7 van Soerabaya n. Makassar; LISSEKERK, Perzische Golf-Rotterdam, 15/7 v. Aden n. Djibouti; LEID BRUYN- ZEEL, Rotterdam-Borneo, vertrekt 16/7 nam. van Malta, MAASKERK 15/7 nog te Accra; MADOERA. Amsterdam-Java, pass. 15/7 Kaap Finisterre; MAETSUYCKER 15/7 van Singapore te Batavia; MANOE- RAN, Amsterdam-Batavla, pass. 15/7 Rashaf un; MARIEKERK, Shanghai-Rot terdam. 15/7 van Penang; MARKEN, Rotterdam-Bataria. pass. 15/7 Kaap St. Vincent; MUIDERKERK 15/7 van Point Noire naar Matadl; NIEUW AMSTERDAM. Rotterdam-New-York, 15/7 13 uur van Southampton; ONDINA (t.), Abadan-Le Havre, pass. 15/7 Perim; POLYDORUS, Amsterdam-Java, 15/7 van Glasgow; PO LYPHEMUS. Macassar-Amsterdam, pass. 15/7 Perim; ROTTI, 15/7 van Singapore naar Colombo: RIJNLAND, 16/7 van Bue nos Aires te Santa Fé; SALATIGA, Ba- tavia-Rottcrdam, pass. 15/7 uur Kaap Guardafui; STAD ALKMAaR, Newport News-Rotterdam, pass. 15/7 200 mijl west Ouessant. ingezonden Mededeling Br gaat niets boven CUSJARO.maïzena CP lï -027 VOOR ZATERDAG 17 JULI. Hilversum I (301 M.) KRO 7.00: nieuws: 7.15: ochtendgymnastiek; 7.30: Maria ter ere; 7 45: morgengebed en litur gische kalender; 8.00: nieuws; 8.15; op gewekte muziek; 9.00: voor de vrouw; 9.05: werken van Couperin en Brahms; 10.00: voor de kleuters; 10,15: muziek houdt fit; 11.00: ziekenbezoek; 11.45: schoolradio, 12.15: alt en piano; 12.30: wecroverzlcht; 12.33: orkest Klaas van Eepck; 12.55: zonnewijzer; 13.00: Ned. strijdkrachten; 13.30: orkest Klaas van Beeck; 13.50. film en toneel; 14.10: Om roep Kamerorkest; 15 15: Jonge kunste naars; 15.45; H. R. Cleaver, orgel, 16.00: gram.muziek; 16.20. op Drakenburgh snij den de wegen: 16.30: de schoonheid van het Gregoriaans; 17.00: wigwam; 18.00: piano en orgel; 18.15: Journalistiek over zicht; 18.30: Ned. strijdkrachten; 19.00: nieuws; 19.15: Katholieken en Protestan ten; 19.30: gram.muziek; 19.45: voor Ned. in Duitsland: 2C.00: nieuws; 20 05: de gewone man; 20.12: gram.muziek; 20.20 llchtbalic-n; 20.50. vioolmuziek van Schu bert; 21.00: Weensc muziek: 21.25: feuil leton: 22.00. wieki-nd-seronade 22.37: ac tualiteiten; 22.45: avondgebed en liturgi sche kalender: 23.00: nieuws; 23.1524.00: Kopenhaags Radio Symphonle Orkest. Hilversum II (415 M.) VARA 7.00: nieuws; 7.15: ontbytmuzlek; 8.00: nieuws; 71), „Ik maak me zorgen over die sma ragd, die het Oog van Mug genoemd wordt!" zei Joris Goedbloed, toen hij samen met Panda terug liep naar het hotel. „Over een paar dagen is die ten toonstelling afgelopen, en wat dan? Waar blijft die steen dan? Dat vraag ik mij af." „Die wordt natuurlijk terug gegeveh aan die Müg-aanbidders!" zei Panda. „Daar zal de politie wel voor zorgen!" „Hm!" zei Joris. „Ge weet nog niet hoe slecht de wereld is! Ik maak mij zorgen. Doch. halt! Daar ligt een na- maak-smaragd, die precies op het Oog lijkt, kleine Panda. Wacht even!" Jullie begrijpen natuurlijk al wat er ging gebeuren. Joris kocht voor een paar guldens de namaak-smaragd van glas en liep toen met Panda naar de tentoon stelling van het G.O.C. „Daarl igt de échte steen!" zei Joris peinzend. „Zie je wel. hoe precies hij op deze glazen lijkt, Panda?" „Ik zie het!" sei Panda kort. Hij be gon te begrijpen, wat de bedoeling van Joris was en hij werd boos. „Kom mee!" zei hij. Maar het was te laat...." 8.15: strijdlied: 8 18: lichte klanken; 9.30: waterstanden; 9.35: muziek van Saens; VPRO 10 00: morgenwijding door ds F. .Oort; VARA 10.20 feuilleton; 10.35: viool ^en plano; 11.00: voor de continubedrijven; 12.30: weerpraatje; 12.33: lichte orkest werken; 13.00; nieuws; 13.15: kalender; 13 20: Johan Jong, orgel; 13.45: Pills en Tabet zingen; 14.00: voor de A.J.C.; 14.15: Sllvestrlkwartet; 14.35: harmonlemuziek; 16.00: de beroepsziekte in de ongevallen wet; 15.15: Radio Philh. Orkest; 16.00: techniek en Christendom; 16.15: USA-; cabaret: 16.45: sportpraatje; 17.00: kinder koor De Merels; 17.30: voor de rijpere jeugd; 18.00: nieuws; 18.15: orkest Cedrlc Duniont: 18.45: pianoduo; 19.00: artistieke staalkaart, VPRO 19.30' het congres ln Amsterdam; 19.45: vijftig jaar godsdienstig leven; VARA 20 00: nieuws; 20.05: dingen van de dag; 20.15: de winkel van Sinkel: 21,15: socialistisch commentaar; 21.30: weekend-orkest; 22.00: hoorspel „Stil, moe der slaapt": 22.30: Deanne Durbln zingt: 22.35: kwartet Jan Corduwener; 23.00: nieuws; 23.15: tango- en rumba-orkest Melando; 23 4524.00: Comedian Harmo nists. \GENDA ZATERDAG. „In den Vergulden Turk": Aandeelhou dersvergadering N.V, Boekh. en Drukker* v/fc. m. J. Br UI. 11 uur.

Leidsch Dagblad | 1948 | | pagina 2