Cochet en Dubuc verslaan Falkenburg en Robertson Wat er in Indië gebeurt Officiële publicatie De KW 163, een fraaie aanwinst voor de vissersvloot 5 van DONDERDAG 15 JULI Vier smokkelbenden gearresteerd EIJ VOERDEN IN TOTAAL 141 KOEIEN NAAR BELGIË. Be gemeente-politie te Weert, heeft ln samenwerking met de brigade grenstroepen van de C.C.D., thans de laatste hand gelegd aan een omvang rijk onderzoek, waarbij aan de vee smokkelhandel naar België gevoelige verliezen zijn toegebracht. Eind Mei werden vier kooplieden uit Someren en Deurne gearresteerd, die bekenden in toaal 67 koelen van de veemarkten in 's Hertogenbosch. Utrecht en Rotterdam te hebben aangekocht voor rekening van bekende Belgen. De ze koeien werden vanuit Deurne en Someren tijdens de duisternis door be dekt terrein in de richting van de Bel gische grens geleid, waar het vee door de- Belgen werd overgenomen. Een ze vental drijvers werd aangehouden. Allen legden volledige bekentenissen af. De politie en de C.C.D. legden voorts de hand op een tweede smokkelbende, die in totaal 26 koeien naar België had ge smokkeld. De leden van een derde smokkelbende die gearresteerd werd. hadden 25 koeien gesmokkeld. Ten slotte werd een vierde smokkelbende gearresteerd, die 23 koeien over de grens had vervoerd. De Belgische Rijkswacht heeft de hand gelegd op de bij deze zaken be trokken Belgen. HANS KAART WON ZIJN WEDDENSCHAP. Hij en de zijnen gaan voor de NIWIN naar Indië. Honderden waren gistermiddag op de boulevard te Scheveningen getuige van de aankomst van de Nederlandse ac teur Hans Kaart, in verband met zijn weddenschap. Precies om drie uur, de vastgestelde tijd, arriveerde de met bloemen getooide jeep onder escorte van de motorpolitie voor het Kurhaus- terras, waarna het voertuig, onder groot gejuich van de menigte, door een hijskraan, met inzittenden en al, cp het terras werd gehesen. "De jeep reed vervolgens naar het midden van het ten-as, waar de reizigers uitstapten. Zij werden vervolgens met ihet winnen van hun weddenschap geluk gewenst. Hans Kaart vertelde dan op humo ristische wijze over zijn reis. waarbij hij niet verheelde, dat men het zeer moei lijk had gehad. Vaak sliepen de reizi gers in dertig uur niet en hadden zij te kampen met storm en sneeuwval, terwijl hun maag dikwijls knorde De directeur der NIWIN, ir F. F. van Rhijn, onthulde hierop het geheim van 'deze tocht, die gezien meest worden als een generale repetitie voor een optreden in NIWIN-verhand voor onze jongens in Indië. De heer Van Rhijn zeide, dat de NTWTN van de door haar uit te zenden artisten behalve grote artistici- telt ook een taai doorzettingsvermogen eist. Nadat Kaart en zijn vrienden proeven van bekwaamheid hadden afgelegd, werd medegedeeld, dat de NIWIN een contract met hen zal afsluiten. INSPECTIE GYMNASIA, LYCEA EN MIDDELBAAR ONDERWIJS. Bij beschikking van de minister van O., K. en W. is met Ingang van 1 Sep tember 1948 belast met het toezicht op de gymnasia in Nederland dr J. M. van Buy tenen. Bepaald is voorts, dat voor het toezicht op de lycea (afdelingen H B S-, gymnasium en middelbare school voor meisjes der lycea), de hogere-bur- gerscholen, de middelbare scholen voor meisjes, de handelsscholendag- en avondscholen) en de cursussen ter op leiding voor akten van bekwaamheid tot het geven van middelbaar onderwijs Het Rijk wordt verdeeld ln zeven in specties. De tweede Inspectie zal omvatten die in de provincie Zuid-Holland bezuiden Maas en Lek (Rotterdaminbegrepen).In de provincie Noord-Brabant ten westen van de lijn Breda, Oosterhout, Geer- truidenberg, Gorinchem (deze plaatsen inbegrepen) en in de provincie Zeeland. De derde inspectie die in de provincie Zuid-Holland benoorden Maas en Lek (uitgezonderd Rotterdam. Belast zijn met het toezicht in de tweede inspectie: de inspecteur dr J.P. Chr de Boer en in de derde inspectie: de inspecteur dr W. van den Ent. Bijna honderd arbeiders zijn thans dag en nacht bezig in het Wembley- Stadion de Olympische sintelbaan aan te leggen. Sinds 1923 werd deze niet meer voor atletiekwedstrijden gebruikt. Tachtig ton materiaal, speciaal samengesteld, moet in korte spanne tijds op het baandek worden aangebracht. DE HEER PENNINK GEZANT TE WELLINGTON. Bij K.B. is de heer J. B. D. Pennink -bevorderd tot ambtenaar van de bui tenlandse dienst der tweede klasse. Tevens is hij benoemd tot H.M.'s buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister te Wellington ON.'-Zeeland) /BATALJON „FRIESLAND" MET „ZUIDERKRUIS" TERUG. De „Zuiderkruis" is gistermiddag met ruim 1500 militairen aan boord o.w. 960 oorlogsvrijwilligers, bestaande uit het eerste bataljon van het 9de regiment infanterie, officieel geheten bataljon „Friesland" en de 16de leger genie- veldcompagnie in Rotterdam gearri veerd. Voorts keerden terug enige con tingenten van de mariniers en de Kon. Marine, alsmede met verlof gaande le den van het K.N.I.L. Nadat luitenant ter zee eerste klasse C. W. Th. Baron van Boetzelaer een welkomstwoord namens de Prinses Re gentes h'ad voorgelezen, begroette mi nister Fiévez de mannen namens de regering en het Nederlandse volk, waar na overste De Boer een boodschap van Prins Bernhard aan de terugkerende militairen overbracht. NEDER-SAKSEN PROTESTEERT TEGEN GRENSWIJZIGING. Hot parlement van Neder-Saksen heeft de regering verzocht zich te ver zetten tegen de wijziging van de Duit- s? Westgrens, zoals- door Nederland op de Londense conferentie van zes over de toekomst van Duitsland voorgesteld. In eer. resolutie, die met alg. st. is aanger.cn on. wordt verklaard dat de Nederlandse eisen in hoofdzaak be trekking hebben op Neder-Saksische gebiedsdelen bij de Ems, met inbegrip van de haven van Emden. In de resolutie wordt de overtuiging uitgesproken, dat de meerderheid van het Nederlandse volk de grenswijzigin gen niet gunstig gezind is en slechts het herstel van goede economische en culturele betrekkingen tussen de beide landen wenst. Optimistisch geluid over Indië's economie MEN NEME GEEN AFWACHTENDE HOUDING AAN! Over de economische toestand in Ned.-Indië kon de heer J. G. van Wachem, dir. v. d. Centr. Verkooporga nisatie van ondernemingslandbouwpro ducten (C.V.D.) in Batavia, tijdens een bezoek aan ons land een optimistisch geluid laten horen. Hij gaf als zijn me ning, dat Ned.-Indië op economisch ter rein sterk vooruit gaat. Men'is overal druk aan de arbeid, er is meer rust gekomen, de voedselpositie verbetert en er wordt reeds een klein export-over schot bereikt. De prijzen van verschil lende goederen, zoals b.v. van rijst, be wegen zich in dalende lijn. Deze ontwikkeling noemde hij ook uit politiek oogpunt uitermate belang rijk, Waar gewerkt wordt en het eco nomisch leven zich goed ontwikkelt, krijgen extremisten geen voet aan de grond. In een heropblociend Indië kunnen de onderhandelingen een vlotter verloop hebben. De heer Van Wachepi noemde het by deze gunstige economische ontwik keling zeer noodzakelijk, dat er meer geld uit Nederland geïnvesteerd wordt. Hier moet men vólgens hem geen af wachtende houding aannemen, maar een krachtig initiatief ontwikkelen. De heer Van Wachem noemde de kwaliteit van de thee uit Ned.-Indië thans beter dan voor de oorlog. Ook ten aanzien van koffie hoopte hij, dat het mogelijk zal worden meer in ons land af te zetten. In het algemeen meende de heer Van Wachem, dat er veel rrfeer zou gedaan moeten worden, om een verhoging van de afzet van deze producten uit Ned.- Indië in ons land te verkrijgen. Te dien aanzien voert hij in ons land verschillende besprekingen. Het l.C.-touinooi te Noordwijk NIEUWE BONNEN CONSUMENTENCREDIET. Met het oog op de beschikbaarstelling van het resterende deel van het consu- mentencredlet ad 1.15.— per j Odober 1948 is de volgende regeling getroffen ten aanzien van de uitreiking van nieuwe b0D^e districtsraden zullen de credletne- mers oproepen om hun waardebonboekje ln te leveren. Uitsluitend tegen Inwisseling van de nog ln de boekjes aanwezige bon nen zullen nieuwe bonnen worden uitge reikt. De dlstrlcteraden. die met deze uit reiking zijn belast, zullen daarbij een behoorlijke legitimate kunnen verlangen. Bil de uitreiking van de nieuwe bon nen zal rekening worden gehouden met eventuele achterstand ln de betaling. Achterstand zal uiteraard niet aanwezig worden geacht. Indien de dlstrlctsraad uitstel van betaling heeft verleend. Ten aanzien van die credletnemers, die ln het verleden slecht afbetaalden, zodat de dlstrlctsraad mag verwachten, dat zy ook in de toekomst niet aan hun afbeta- llngspllcht zullen voldoen, zal ook voor deze toekomstige afbetalingen verrekening plaats vinden. Uitmuntend spel van Morea en Russell De organisatoren van het grote In ternationale Club-tournooi hebben tot nu toe over dc medewerking van de weergoden niet te klagen. Ook gisteren beschcch een vriendelijk zon netje de goed gevulde tribunes van de Noordwijkse CasLnobanen, hetgeen de door het prachtige spel toch al in ruime mate aanwezig zynde sfeer nog eens extra verhoogde. Niet minder dan zeven partijen stonden gisteren op het programma, die allen in vlot tempo werden afgewerkt. Er werd begonnen) met de partijen Van SwolMorea (V.S.) en Harper (Eng.)Peten (België). Harper had het tegen de Belg niet mpeilijk en lustig scorend met zijn har de service en forehand-drive won hij de partij met 64, 61. De meeste belangstelling ging na tuurlijk uit naar het duel tussen de reuzen Van Swol en Morea. De Argen tijn, die voor Amerika uitkomt, ver gastte ons op krachtig gaaf tennis. Het verloop van de partij was zeer verras send. In de eerste set kon Van Swol geen vat op het spel van Morea krijgen. Wel probeerde onze landgenoot op al lerlei manieren zijn tegenstander te weerstaan, maar de wapenen die hij ge bruikte, dropshots en lobs. waren niet gevaarlijk genoeg en zonder een game te winnen ging de set naar Morea. In de tweede set veranderde Van Swol van tactiek. Tegenover de vaart van de Ar gentijn stelde ook Van Swol vaart, veel vaart zelfs eri nu lukte plotseling alles. Nu was het Morea, die geen voet aati de grond kreeg en de set met 60 ver loor. In de beslissende set ging het tot 33 gelijk op, maar toen volgden plot seling een paar dauble faults van de Nederlander, Morea kwam op 53, verloop op Van Swol's service (54) om daarna vlot zijn eigen service game te winnen. Na deze enerverende strijd kwam het lang verwachte ogenblik: voor de eerste maal versoheen de nieuwe Wimblcdonkampioen. de Amerikaan Falkenburg, in de baan om met zijn landgenoot Robertson de strijd aan te binden met het Franse dubbel Cochet Dubuc. De twee lange Amerikanen speelden hard en riskant waar de kleine Fransen fijn en tactisch plaatsen tegenover stel den. Dat dit Franse tennis uiteindelijk zegevierde wekte nauwelijks verwonde ring want Falkenburg, zelf allerminst in Wimbledon-vorm. had in Robertson wel een zeer zwakke partner, die de eenvoudigste ballen miste en vooral aan het net hopeloos faalde. De nog altijd Jeugdige oude musquetier Cochet had meer steun. Vooral het afmaken van Dubuc was altijd goed. Met 60 won nen de Fransen de eerste set. In de tweede set was het Falkenburg, die tel kens aan het net verscheen en nu ging het veel beter, maar het beheerste vol leren van de Fransen zorgde er voor dat hun zege geen enkele maal ln ge vaar kwam. Met 64 wonnen zij de set en daarmede de partij. In het dubbelspel tussen het «Engelse paar Sturgess—Hughes en de Belgen WasherGeelhand bleek Washer een uitstekend dubbelspeler te zijn. Hij waS veruit de beste van de vier net-specia listen, die hier aan het werk waren en vooral in de derde set was hij onweer staanbaar om ten slotte met een ace de party voor zijn team te winnen (6—4, 3—6, 6—4). Toen het .Nederlandse" dubbel Brom- wich—Van Swol in de baan kwam om de strijd aan te binden met Morea en Russell heerste de mening dat de Ar gentijnen het wel niet zouden bolwer ken tegen de twee blonde kannonniers, maar het liep geheel anders uit. Morea en Russell bleken een uitstekend op elkaar ingespeeld paar te vormen en de voorsprong die zij in dit opzicht op het duo Bromwlch—Van Swol hadden, heeft ten slotte de doorslag gegeven. Steeds opnieuw sneed de geweldige forehand-drive van Morea tussen de Nederlanders door en telkens weer be sliste Russell met scherpe crosses de talrijke net-duels in het voordeel der Argentijnen. In de eerste set brachten Bromwich en Van Swol er nog het meest van terecht en konden zij nog vier games maken, maar in de tweede set waren zij nergens meer en met 6—1 voor Amerika ging een matchpunt voor Nederland verloren. Een schitterend enkelspel zagen we daarna tussen Sturgess en Washer.- Hoewel zonder enige spanning, wat dit, qua stijl, de mooiste partij, die wij tot nu toe in dit tournooi hadden aan schouwd. Hier opereerde een onver stoorbare Sturgess, alle onderdelen van het spel beheersend, tegen de dan weer luie, dan weer onbesuisde Belg, die helaas wel een zwakke zijde heeft, de forehand. Met 61, 60 won de Zuid- Amerikaan de partij. De laatste partflj van deze tweede dag ging tussen FalkenburgRobertson en het Belgische dubbel PetenVan den Eynde. Hoewel beter dan in het dubbel spel tegen CochetDubuc, was Robert son ook nu weer de minste van het kwartet. Falkenburg toonde echter nu zijn grote klasse en meermalen liet hy zien hoe nuttig het voor een tennisspe ler is lang te z\jn. Wat de Amerikaan soms haalde was fantastisch en zijn activiteit en zijn vaart hebben dan ook de zege gebracht. By de Belgen was Van den Eynde de man, terwijl Peten goede momenten met zeer zwakke af wisselde. Toch gaf dit duo uitstekend partij en vooral de wijze waarop zij de tweede set in hun voordeel beslisten, was heel mooi. Met 63, 3—6, 6—2 won nen de Amerikanen. Na 2 dagen, waarop 11 partijen zijn gespeeld, luidt de stand van het tour nooi: Frankrijk 1 gespeeld 1 pnt. Amerika 4 gespeeld 3 pnt. Engeland 4 gespeeld 3 pnt. Nederland 6 gespeeld 3 pnt. België 7 gespeeld 1 pnt. Truman's sensationele stap Foto Kruyt-Katwijk. Enige der genodigden op de brug van het nieuwe vaartuig. Van links naar rechts de heren A. W. C. Verhees, B. G. Lammens, burgemeester mr W. J. Woldringh van der Hoop, gemeentesecretaris D. C. O. Boekhoven, G. Meyer en J. C. Tieleman. Katwijk liet zien dat het schepen kan bouwen De Katwijkse vissersvloot is gister middag met een fraai modern ingericht schip uitgebreid, de KW 163 „Janna" van de Visserij Mij. „Insulinde", onder directie van de heer B. G. Lammens. Schipper op dit mooie vaartuig is Jan van Duyn. De in-dienst-stelling van de aanwinst ging gepaard met enig officieel vertoon, waarbij o.m. burgemeester Woldringh v. d. Hoop met zijn echtgenote, de drie wethouders de heren Bloot, Kleen en Van Leeuwen, de gemeente-secretaris D. C. O. Boekhoven, door hun aanwezig heid blijk gaven van een groot mede leven van het gemeentebestuur met de bedrijfstak, die in zo grote mate het wel en wee der gemeente bepaalt. Van de diverse rederijen en van het zee havencomité waren aanwezig de heren D. F. E. Meerburg, D. Taat, J. C. Tiele man en J. den Duik. Verder merkten wij op de heer G. Meyer van de Rotterd. Bankver. en notaris A. W. C, Verhees. De directeur, de heer Lammens, was uiteraard gastheer. De heer Lammens heette de genodig den aan boord hartelijk welkom en bracht in enkele woorden de geschie denis van het schip in herinnering. Het schip is indertijd in de Westerschelde, ter hoogte van Terneuzen bij een bom bardement gezonken. Een paar jaar heeft het onder water gelegen. De heer Lammens, die indertijd een logger aan de Duitsers verloor, die nimmer terug gevonden kon worden, kreeg dit „schip onder water" als oorlogsbuit toegewezen. Als een wrak kwam het na de lichting te Katwijk aan. Katwijkse werkkrachten hebben toen hun bekwaamheid getoond, door het wrak in drie maanden tijds om te tove ren in een op en top modern ingericht vaartuig. Zij die dit werk hebben ver richt. de gebr. Taat voor de scheeps bouw. de gebr. Zwitser voor het ijzer en schilderwerk, de heer H. P. Bloot voor de electrische installatie en de fir ma Egmond en v. d. Schee voor de mo toren, verdienen voor deze demonstratie van wat Katwijk Vermag aller hulde en dank. Na deze uiteenzetting werd het schip door de genodigden ln ogenschouw ge nomen. De motorlogger is 32 meter lang, 6.60 meter breed en 3 meter diep. 650 VOETBAL GEEN MOHAMMEDAANSE SCHONEN NAAR DE SPELEN. Teneinde één lijn te trékken met de andere Mohammedaanse landen heeft Pakistan besloten geen vrouwelijke athleten naar de Spelen te Londen te eenden. Het Olympisch comité van Pa kistan heeft zich in een spoedvergade ring met deze kwestie bezig gehouden, waarbij men tot de conclusie kwam dat, aangezien geen enkel ander Mohamme daans land vrouwelijke athleten uit zond, het niet voegzaam zou zijn indien Pakistan zulks wel deed. WATERPOLO. AZC WINT MET GROTE CIJFERS van WZC. De AZC heeft gisteravond in het Al- phense zwembad de belangrijke ont moeting tegen de club uit Woerden met niet minder dan 6—1 weten te winnen. Met deze overwinning is niet alleen re vanche genomen voor de vorige week in Woerden geleden nederlaag, maar staan beide ploegen ook weer in aantal verllespunten gelijk. AZC I—ZWIP I 2—4 (DAMES). De AZC-dames hebben geen kans ge zien van de Zwip-dames te winnen. De bezoeksters namen aanvankelijk een 02 voorsprong, waarna Gonnie v. d. Byl tegen scoorde 12. Nog voor de rust werd het 13. In de tweede helft wist Gonnie v. d. Bijl nogmaals te sco ren (23), maar ook de Haagse dames troffen nog eenmaal de roos, zodat het einde kwam met een 24 ov^'^ning voor de Zwip-ploeg. ATHLETIEK. HONGAAR NEMETH VESTIGT RECORD KOGELSLINGEREN. Aan de vooravond van zijn vertrek naar de Londense Spelen heeft de Hon gaarse athleet Emeric Nemeth een nieuw wereldrecord kogelslingeren ge vestigd met 69 meter 20. Het oude record stond sinds 27 Augus tus 1938 op naam van de Duitser Er- win Blask met 59 meter, welke presta tie te Stockholm werd geleverd CRICKET FLAMINGO-B. PLOEv. NAAR ENGELAND. Een Flamingo B-elftal gaat in de loop van deze maand enige wedstrijden in Engeland spelen. Aan deze tournee nemen de volgen de spelers deel: mr A. F. van Manen, aanvoerder; J. J. Alders, mr P. B. M. ten Bosch, W. Kramer, N. H. J. Leef- tink, J. J. v. d. Luur. A. M. Nolet, O. Planten, A. Stroink, W. A. Prins, mr M. H. van Hoogstraten en mr G. M. Hovingh. vaten haring kunnen worden verstouwd. De voortbeweging- -"geschiedt door een industriemotor van 150 p.k., terwijl een motor van 25 p.k. is ingebouwd voor aandrijving bij stagnatie van de hoofd motor. Een 8 p.k. motor zorgt voor de electrische installaties. Een ontvangst- en zendapparaat stelt de schipper in de gelegenheid voortdu rend contact te onderhouden met wal en andere schepen. Een echo-sounder maakt het mogelijk de diepte van het water te bepalen. Het schip moet in Rotterdam nog worden gedemagneti seerd. De bemanning van 16 koppen is in moderne verblijven ondergebracht. In het achterschip bevinden zich de cabi nes voor de schipper, de stuurman en twee motordrijvers, terwijl de overige bemanning een plaats vindt in het voor schip. Binnenkort zal deze waardevolle aan winst van de Katwijkse vloot het zee gat kiezen voor, naar ieder hoopt, een goede vangst en behouden vaart. President Truman's „dramatische" stap om het Congres van reces terug te roepen is vrijwel zonder precedent in de Amerikaanse geschiedenis. Truman verklaarde, dat „wanneer het 'Congres, waarin de republikeinen de meerder heid hebben, bijeen was, hij het zpd* vragen wetten aan te nemen, volgens welke de pryzen worden verlaagd, een wet betreffende de behuizing, volgens welke grotere federale hulp mogelijk is. wetten/betreffende de burgerlijke rech ten en andere wetten, die deel uitma ken van het republikeinse program. ..Indien er enige werkelijkheid is ach ter dat republikeinse program", zo verklaarde hij, „behoren wij enige actie uit deze korte zitting te verkrijgen". Volgens Truman kan de speciale zit ting al deze wetten in vijftien dagen aannemen, „indien zij (de republikei nen) het willen". Het Congres zou eigenlyk pas in Ja nuari a.s. bijeenkomen, -na de verkie zing van een nieuwe president. Truman zeide voorts in zijn rede tot de conventie, dat hij er overtuigd was, dat de democraten de overwinning zul len behalen bij de presidentsverkiezin gen. „De reden is, dat het volk weet. dat de democratische partij de partij van het volk is.". Truman deed een heftige aanval op het program van de republikeinse'par tij. Hij stelde de republikeinen aan sprakelijk voor de ineenstorting van de Volkenbond en verklaarde: „wij moe ten er voor zorgen, dat de VN. voort blijven bestaan".. ALWEER EEN DRIELING! Nu is gisteren in het Sint Anthonius Ziekenhuis te Terborg een drieling ge boren. De wet der serie laat zich blijk baar gelden! De namen der drie Jongens zijn Mar tin, Guus en Antoon. De moeder, mevr. H. Th. A. Keetelaar-Liebrand uit Gaan- deren en de kinderen maken het uit stekend. BENOEMING „E.C.A. ADMINISTRATOR" VOOR NEDERLAND. Paul Hoffman, hoofd van de E.C.A., heeft gisteren te New-York de benoe ming van Allan Valentine als „E.C.A. administrator" voor Nederland, beves- tigdi De heer Valentine is thans presi dent van de Rochester Universiteit. Liefdestaai is eeuwig en onveranderlijk! (Van een onzer Redacteuren). Ook Delftenaren kunnen feestvieren: wij hebben gisteravond onder hen ge dwaald, enige uren lang en de wereld van de „new look" verwisseld voor die van de „old look". Wij doolden in een wonderwereld van 100. Jaar geleden met postkoetsen, dili gences, mailcoachen (Samuel Pickwick zaliger nagedachtenis!), primitieve lo comotieven, trekschuiten en raderboten. De heren liepen er in kleurige, nauw sluitende jassen, zij droegen fraaie hoge hoeden op het hoofd en kolossale va dermoorders rond de hqls. de lieve da mes rokken tot-op-de-grond met queues en hoepels: zij blikten charmant en zéér ongewoon onderdanig op naar hun fiere cavaliers. Zwaluwen klopten Frans Olympisch Elftal DOELPUNTEN VAN MULDER (3) EN APPEL (3). Gisteravond werd te Le Havre een wedstrijd gespeeld tussen de Franse Olympische ploeg en een Nederlands Bondselftal, dat onder de naam „Zwaluwen" speelde. Deze ontmoeting eindigde in een 5-1 overwinning voor de Nederlanders. Reeds onmiddellijk na de aftrap bleek, dat dit zeer onsamenhangende Franse elftal het erg moeilik zou fcrygen te gen de doortastend spelende Nederlan ders. Op fraaie wijze wist linksbuiten Mulders binnen korte tijd 3 doelpunten te scoren. Nog voor rust maakte Ap pel. de Sittard-midvoor, er 4-0 van. Na ,de hervatting was het spelbeeld wel enigszins anders. De Fransen raak ten nu beter op elkaar ingespeeld en verschillende aanvallen werden* op het doel van De Munck ondernomen. Na dat Appel de stand op 5-0 had ge bracht. gelukte het de Franse midvoor Strappe tenslotte de eer te redden (5-1). Nog enkele malen kwamen de Fransen terug, maai" de Nederlandse verdediging stond pal en liet zich niet meer passeren. Zo kwam met een ruim verdiende 5-1 overwinning voor de Zwaluwen het einde. MOTORSPORT Intern. Cross Country-races op Duinrell ENGELSE EN BELGISCHE DEELNEMING. Zaterdag, 31 Juli a.s.. vinden op het landgoed Duinrell te Wassenaar de traditionele Internationale cross coun try races plaats, welke georganiseerd zullen worden door de Afdeling Zuid- Holland Noord der K.N.M.V. De interland wedstrijd, waarvoor bui ten twee Nederlandse teams, ploegen uit Engeland en België inschrijven, gaat over 2 manches van eik 20 km. Voor deze wedstrijd geldt wederom de grote zilveren Duinrell-wisselbeker. welke in 1046 door België en ln 1947 door Engeland werd gewonnen. Bulten deze internationale teamwed strijd zullen wedstrijden voor seniorrij ders worden georganiseerd in bas sen 125. 250, 350 en 600 cc. DAMMEN. Om het kampioenschap van Katwijk. De uitslagen van de laatste finale-wed strijd luiden: 1ste klasse: F. Spieren burg 10 punten; F. Th. Zwetsloot 10 p.; Jac. v. Vliet 7 p.; G. Pluimgraaf 7 p. 2de klasse: G. Koelewijn 8 p.; J. van Elk 6 p.; «L Herbert 2 p.; L. Dubbelaar 2 p. Door dit resultaat is G. Koelewyn kampioen van de *2de klasse geworden, vrijgeloot. 3de klasse: C. Imthorn 6 p.; N.Haas- In de winnaarsronde (senioren) om noot 4 p.; P. v. Duyvenbode 2 p.; C. de Van Kinschotbeker plaatsten zich: Imthorn kampioen, terwijl N. Haasnoot MaredijkRodou; Tuinstadwykwln- en P. van Duyvenbode resp. de 2e en I naar De Kooi—Vogelbuurt; Haagweg- 3de prijs behaalden. kwartier—Prof.wyk. DUIVENSPORT Leidse Concourscommissie WEDVLUCHT VANAF, CHATEAUROUX KOSTTE VEEL VOGELS. Bovengenoemde commissie hield op Zondag 4 Juli een wedvlucht met oude duiven vanaf Chateauroux, afstand 628 K.M. In concours waren 425 vogels, welke per K.L.M. naar Frankrijk wer- den verzonden en aldaar, geheel tegen de verwachting in, werden gelost te 11.15 uur, wel met Z.W. wind, maar zó, dat de vogels zeer slecht weer onder vonden en menige cLqlf strandde! Door deze omstandigheden werden Zondag slechts enkele vogels geconsta teerd en volgden de meesten op Maan dag, terwfjl vele liefhebbers hun vo- gels niet meer terugzagen. De volledige uitslag werd: W. de Romyn 1, 43. 44, 45; R. P. oe Graaf 2. 6. 54, 76, 84, 99; Jac. Kreke laar 3; J. Minke 4; J. Prins 5, 23, 64; D. Mosseveld 7, 9, 61; G- A. L. v. d. Revdenn 8, 10. 93; N. P. C. Waasdorp 1-1.' 46, 78; Ohr. v. d. Pluym 12, 15, 81, 87; W. Kapaan 13; W, A. v. d. Arend 14, 42, 106; Jac. v. d. Wal 16; A. P. v. d. Voort 17; Jac. v. d. Burg 18, 77, 05; J. van Alphen 19; J. Frankhuizen 20; J. Sira 21; J. J. Vllegenthart 22, 63, 82; P. Kramp 24; C. W. F. Onvlee 25; A. W. Krol 26; M. Jongeleen 27, 32, 94, 104; W. H. Abrahams 28, 105; P. Koe nen 29; J. J. v. Dort 30, 51, 58. 70; F. Th Mleremet 31; 'Gebrs. De Graaf 33, 53; J. C. Gave 34, 72; J. Staffleu 35, 47, 90, 91, 92; G. A. van Albada 26, 50, 59; 'A. van Egmond 37, 48; W. Vijlbrietf 38; R. Pet 39; A. von Dijk 40; J. P. de Hollander 41, 79; S. Jansen 49; J. Schipper 52, 66. 88; J. R. Smits 55,_J. Vogelenzang 56; M. J. Noordervliet 57; P. de Klerk 60; P. van Dijk 62; H. E. Christiaanse 65, 101, D. Uythoven 67, 73; J. van Kampen 68, 80; H. V.-de Haas 69, 89, 96; H. Moenen 71, 75; A. van Noord 74. 102; H. Abspoel 83; F. Hofman 85; A. van Velzen 86; Th. van Hartevelt 97; F. N. Bink 98; C. Vlaar- dingerbroek 100; W7* B. Oskam 103. De eerste 'duif te 19-53-2 (snelheid 1210.90 M.), de laatste op Maandag te 13-52-57 (snelheid 507.71). BUURTVERENIGINGEN COMPETITIE. Voui de jubileumwedstrijden, uit gaande van de Federatie van Buurt verenigingen, werden de volgende ont moetingen gespeeld: Jongens 15—17 jaar: Prof.wyk— St. Pancras 5—0 (regl.); Rodou—Ma- redyk 1—3; Tuinstadwijk—Rond de Haven 3—0; Vogelwijk—De Kool 0—3. In de halve eindstrijd komen: Burgemeesterwijk—Maredijk; De Kooi —Tuinstadwijk; Prof .wijk vrij geloot. Verliezersronde St. Pancras—Rodou; Eensgezindheid —Vogelwijk; Rond de Haven vrijgeloot. In de demi-finale voor de zilveren beker van het Leids Studenten Corps spelen: (jongens 1214 jaar)Haag- wegkwartierEensgezindheidFr uit- boysTuinstadwijk; Prof.wyk—Burgem. wijk. Verliezersronde: St. PancrasRodou; MaredijkDe Kooi: St. Pancras II Er is géén grachtenstadje, waarvan de pittoreske en popperige entourage zich beter leent voor zulk een ouder wets en kleurig feest, dan -dit eertijds sterk-ommuurde Delft, in Willem van Oranje's tijd groter en machtiger dan zijn buurman 's-Gravenhag-é, in welks schaduw het nu wordt weggedrongen... Alles en iedereen overvleugelend staat daar de hoge kerk op de Grote Markt met Hugo de Groots groen verweerd- standbeeld voor het imponerende decor van Hoekstra's lustrumspel „U en ik". Uw weg voert er heen langs de smalle grachtjes, waarboven eindeloze guir- lande's electrische lichtjes in 't avond lijk duister twinkelen en manden met artistieke bloembouquetten haast de aandacht afleiden van de vervoerende schoonheid der oude geveltjes. De studenten en de lieflijke meisjes hunner zorgvuldige keuze dineren op deze zomeravond, die dit seizoen voor éénmaal wat milder gestemd lijkt, aan lange tafels langs deze grachten in de open lucht: zij brengeA zelf in mandjes de fijnste wijnen voor een koele wel licht ook hartige? dronk mee en stappen waardig door de drommen meelevende Delftenaren, die plotseling beseffen, hoe dit oude Delft er eigenlijk behoort uit te zien: niet met de moderne jeep, die wij ook ergens zien rondsnorren, niet met het armzalige colbertje, waarin de 20ste eeuwer zich hult, niet met het „drie kwarts" rokje, waarin de hedendaagse Bva's er verleidelijk denken uit te zien, maar met al die attributen van weleer.' wier taal harmonisch past in sfeer en geest der reeds lang-gestorven voor vaderen. En dat kl deze practische, nuchtere ingenieurs der toekomst, vertroqwd met de zakelijkste experimenten van deze tijd, wellicht met hun gedachten reeds levend in een wereld van nóg groter zakelijkheid, die oud-vertrouwde taal van vroegere romantiek zo uitnemend verstaan, er zich volkomen in thuis voelen en de harten van talloze lief lijke schonen sneller doen kloppen» heeft mij op deze avond, waarin de wereld een eeuw terug gezet was, het meest van él getroffen. De ta41 der liefde is eeuwig en on veranderlijk! Arm in arm wandelen de paartjes tenslotte door de stilte van de nacht, waarin slechts het oud-vertrouwde ca rillon als derde zijn lichte stem voegt in het duet van het minnekozen en woorden van bemoediging spreidt over het verdwaasde hoofd van de eenzame student, die zijn meisje van de „old look" veilig en wel bij professor of burger heeft afgeleverd NIEUWE GOUVERNEURS VERTREKKEN MORGEN. Naar wij vernemen zullen de nieuw benoemde gouverneurs van Surina en de Nederlandse Antillen morgen naar hun standplaatsen vertrekken. Ir L. A. H. Peters zal per vliegtuig via Amerika naar Willemstad reizen, terwijl dr W. Huender rechtstreeks per boot naar Paramaribo vertrekt. DEN HAAG 700 JAAR. Eind Juli e.k. herdenkt Den Haag zijn 700-Jarig bestaan. Het CQmité voor de Jubileumfeesten heeft grote en grootse plannen uitgewerkt, omvattende herdenkingsdiensten, concerten, illumi naties, optochten, een film en vooral een openluchtspel op het Binnenhof, dat een droom belooft te worden. SOLDATENMOEDER CONFORM EIS VEROORDEELD. Het Bijz. Gerechtshof te 's-Graven- liage deed vanmorgen uitspraak in de zaak tegen de soldatenmoeder M. A. HiddinkDe Haan. De procureur fiscaal bij het Bijz. Ge rechtshof requireerde een gevangenis straf van 11 maanden, dat is de tijd die verdachte reeds in bewaring heeft door gebracht, voorts ontzetting uit de beid® kiesrechten voor het leven en ontzet ting uit het recht „om bij de gewapen de macht te dienen". Het Hof veroordeelde haar hedenmor gen conform de eis, en ontzegde half bet recht om in cassatie te gaan.

Leidsch Dagblad | 1948 | | pagina 2