Gemeentebestuur brengt buide aan gerepatrieerde militairen Kerkelijk Leven STADSNIEUWS PANDA EN HET OOG VAN MUG Radio-programma VRIJDAG 9 JULI Burgemeester Van Kinschot: gtf zijt geworden kerels met karakter, onvervaard, die door geleden ontbering en zwa,re dienst misschien wat hard zijt geworden, maar daarnaast In U hebt opgenomen dè beste eigenschappen, welke een mens kan hebben." Militairen ontvangen oorkonde der gemeente In tegenwoordigheid van het gehele college van B. en W., en tal van leden van de plaatselijke Demobili- satieraad, vond hedenmiddag op 't Stadhuis een officiële ontvangst plaats van de militairen, die sedert langere of kortere tijd uit Indië zyn gerepatrieerd. Terwijl de militairen met hun echt genoten, ouders, verloofden en verwan ten op 't Stadhuis arriveerden, bracht Dat wij U dankbaar zijn voor Uw verrichtingen in Indië, spreekt wel voor zichzelf. Ik weet, dat gij het niet wenst, dat die dankbaarheid in mooie woor den wordt geuit. Ik weet dat gij geen dank aanvaardt, omdat gij op 't stand punt staat slechts Uw plicht te hebben gedaan. Toch wil ik U mededelen, dat hier te Leiden reeds veel voor de ge demobiliseerde Indische militair wordt gedaan en voor hem ook reeds veel is bereikt. Behalve de hulp, bijstand en voorlichting van de Plaatselijke Demo bilisatie Raad en zijn werkcomité's, die alles willen doen wat In hun vermogen is om U te tonen dat de belangen ,van ■u„(- t„ij. 1 wii fc Mjueu uai/ ue i/eiaiiseu ,vctn het Leids Politiemuziekgezelschap, dat rj Uw 0-^7 jn haar zeer ter harte S «aan. U bemerkt hebben dat die had opgesteld, enige vrolijke marsen ten gehore. Besloten werd met 't spelen van het Wilhelmus. HERDENKING DER GEVALLENEN. Nadat de burgemeester, Jhr mr F. H. van Kinschot, allen had verwelkomd, herinnerde hij allereerst aan het offer, dat tien Leidse militairen in het verre Indië voor het vaderland hebben ge bracht. Deze jongens, aldus spr., zijn gevallen voor de vervulling van hun grote plicht, misschien onder de hete tropenzon, misschien ln de duistere tropennacht. Zij hebben het grootste offer voor hun vaderland gebraeht, dat zij konden brengen, nd. het offer van hun leven. Het waren H. M. Hillenaar, D. C. Overduin, P. Brandt. J. J. de Boef, M. Thepas, G. l'Amle, A. Huis man. A, Smits, J. J. Duffels en P, van Rooyen. Diep respect hebben wij voor deze tien gevallen jonge mannen. Daar naast gaat onze diepe deernis uit naar de achter gebleven verwanten. Teneinde hun nagedachtenis te eren, vroeg burgemeester Van Kinschot en kele ogenblikken stilte, waarin onge twijfeld veler gedachten zijn terugge gaan naar hen, die hier hadden kun nen staan, maar wiens levensweg door Hoger Hand werd bestierd. Hierna richtte de burgemeester zich tot de gerepatrieerde militairen, waar bij hij als volgt sprak: „Voor Uw verrichtingen voor het va derland wil 't gemeentebestuur U hul de brengen, het wil uiting geven aan zijn vreugde bij Uw terugkeer, het wil U zijn dankbaarheid tonen. Hulde wordt U gebracht voor Uw pres taties, v/elke dikwijls onder de meest denkbaar moeilijke omstandigheden in uniform en in een heet klimaat moes ten geschieden. Het waren prestaties, waarbij gij als militair Uw plicht deed en waardoor mede door Uw toedoen vele malen grotere of kleinere groepen der inheemse bevolking werden bevrijd of van een wisse ondergang werden gered. Deze prestaties hebben, in breder verband bezien, er toe geleid dat gij zijt geworden kerels met karakter, onvervaard, die door geleden ontbe ring, door zware dienst en door het missen vay vaak de nodige aflei ding, misschien wat hard zijt ge worden, maar daarnaast in U hebt opgenomen de meest goede eigen schappen, welke een mens kan hebben. Het Gemeentebestuur en de Leidse bevolking zijn trots op Uw prestaties en de Zaterdag j.l. door de burgerij aan jullie, jongens van I IV R.I., zo spon taan bereide ontvangst bij Uw terug keer in Leiden, moge U het bewijs ge ven, dat die trots geen ydele trots is. Naast deze hulde voor Uw prestaties geel ik hier gaarne uiting aan de ge- yoelens van blijdschap, waarmede men bezield is nu gij weder in Nederland zijt teruggekeerd. Natuurlijk geldt die blijdschap in de eerste plaats Uw echt genote, Uw ouders en Uw familie, maar ook het Gemeentebestuur en de gehele Leidse bevolking delen in die blijd schap. Allerwegen is men verheugd, dat gij behouden de Nederlandse bodem weder hebt betreden. Het wederzien van Uw naaste familie, maar ook de terug keer in onze goede oude Sleutelstad, zal ongetwijfeld ook voor U allen een ontroerend ogenblik zijn geweest. Raad hedenavond voor alle reeds te ruggekeerde militairen met echtgeno ten, oudej-s of verloofden een gezellige avond heeft georganiseerd in de Leid se Schouwburg, waarbij voor een goed programma is gezorgd. Ten slotte kan ik U mededelen, dat 't Gemeentebestuur voor iedere uit Ncd.-Indië teruggekeerde militair een officiële oorkonde van de ge meente Leiden ter herinnering aan zijn Indische diensttijd heeft be schikbaar gesteld. Moge deze oor konde voor U het blijvende sym_- bool zijn van onze oprechte dank voor de diensten aan het vaderland en daarmede ook aan deze gemeen te bewezen. Spr. eindigde met de -wens dat het allen in huis, gezin en werkzaamheden goed moge gaan. Kapitein Van der Laan, verbindings officier van 1-4 R.I., dankte de burge meester voor zijn woorden en de bur gerij voor haar vriendelijke ontvangst op Zaterdag j.l., waardoor de terugkeer van de militaien in de burgermaat schappij zeer wordt vergemakkelijkt. Na 't uitspreken van deze rede heeft de burgemeester de oorkonden uitge reikt, waarna 'n ongedwongen samen zijn deze offciële plechtigheid besloot, SPORT Synode Ned. Herv. Kerk behandelt nieuwe kerkorde GAAT IN EERSTE INSTANTIE OM NIEUWE KERK. De vergadering van de generale sy node der Ned. Herv. Kerk op „Woud- schoten" te Zeist van 814 Juli is gis teren geopend. Daarbij heeft de prae- ses, ds H. J. F. Wesseldijk, gewezen op de aandacht van velen ook buiten de Ned. Herv. Kerk zowel in ons land als ln 't buitenland voor deze vergadering, waarin 'n aanvang wordt gemaakt met de behandeling in eerste lezing van het ontweip kerkorde. Laat men hier bij toch niet vergeten, aldus ds Wes seldijk, dat het hier in de eerste plaats om een nieuwe kerk en niet alleen om een kerkorde gaat. Als de kerkorde tot stand komt, is er slechts puin geruimd, daarna kan het bouwen beginnen op 't fundament, gelegd in Jezus Christus. Er is 'n stre ven in de kerk naar versteviging der richtingsblokken. De synode bedenke echter, dat zij vergadert zonder bin dend mandaat van enige instantie en dat zij opder leiding van Gods geest beslissingen moet nemen. Enige benoemingen werden gedaan, o.a. voor het secretariaat van de Raad voor Kerk en Eredienst, waarbij ds E, A. J. Plug werd gekozen. Des avonds nam de synode deel aan de viering van het Heilig Avondmaal in de kerk te Austerldtz onder leiding van de plaatselijke predikant, ds K. Koopmans. Ned. Ilerv. Kerk Beroepen: te Brandwijk G. H. v. Kooten, cand. te Vee- nendaal; te Dubbeldam (2de pred.pl.) L. Emmerzaal te Ommen: te KI aren beek (toez.) T. Alkema te Kropswolde (Gr.); to Oosterhesselen (toez.) en te Wester- bork L. C. ten Bruggencate te Zuld- Scharwoude; te Vreeswijk J. v. Siledregt te Huizen (N.H.), Bedankt: voor Hooge-Zw'aluwo J. de DE RONDE VAN FRANKRIJK. Derde zege van Bartali Ook de tweede étappe door de Pyre neeën Lourdes-Toulouse Is geëin digd met een zege van Bartali. Maar de fraaiste prestatie van de dag ls toch door Roblc geleverd, want op alle drie cols. de Tourmalet, de Aspln en de. 'Peyresourde wa3 de kleine, gespierde en energieke Breton het eerste boven. Bij de afdaling van laatstgenoemde bergpas zette Bartali de achtervolging ln, en achter hem Joegen vijf renners ln een even vervaarlijk tempo omlaag. Te Bag- neres-de-Luchon lag Roblc1 nog altijd al leen aan kop. doch hij kreeg toen order van zijn ploegleider het iets kalmer aan te doen en Bartali haalde hem ln. Even bleven de twee samen, maar daarna kwa men de achtervolgers sterk opzetten en op het vlakke laatste stuk van de étappe voegden zich nog meer renners bij de kopgroep, zodat ten slotte enige tiental len concurrenten dicht op elkaar Tou louse bereikten. Daar wist Bartali, snel en behendig ln weerwil van de vermoei enissen van de dag, de sprint te winnen en zich eerste te plaatsen, hetgeen.voor de Italiaan de derde étappe-overwinning ln deze 32ste Ronde van Frankrilk be tekende. De uitslag luidde: 1. Bartali (Italië) ln 8 u. 27 m. 25 9.; 2. Lapebie (Z.W.): 3. Ockers (België A); 4. Tacca (Int.); 5. Thlctard (Parys); 6. Cottur (Italië); 7. Nerl (Int.): 8. Roblc (Frankr.); 9. Brulé (Parijs): 10. Telsseire (Frankr 11. Gau- thler (Z.O.); 12. Plot (Parijs); 13. Pas- qulni (Italië); 14. Klrchen (Lux.); 15. Chapatte (Parijs); 16 Geminianl (Z.W.); 17. Vletto (Frankr.); 18. Bobet (Frankr.); 19. Camelllni (Int.); 20. Dupont (België B); 21. Lambrecht (Int.); 22. Marlnelll (Parys): 23. Lazarldes (Frankr.); 24. Ma- corig (Z.W.). allen ln dezelfde rijd als Bartali. De Nederlanders kwamen als volgt binnen: 50 ex aequo: Janssen en De Ruljter ln 8.34 m. 42 s. 72. Franken in 9 u. 3 m. 52 s. 74. De Hoog z.t. Het algemeen klassement luidt: 1. Bobet (Frankr.) 54 u. 04 m. 21 s: 2. Lambrecht (Int.) 54 u. 13 m. 39 s. 3. Telsseire (Frankr.) 54 u. 13 m. 44 a. 4. Sclardis (Int.) 54 u. 14 m. 20 s. 5. Lapebie (Z.W.) 54 u. 20 m. 25 s. 23. Klrchen (Lux 54 u. 35 m. 32 s. 37. Janssen (Ned.) 54 u. 51 m. 52 s. 62. De Ruyter (Ned.) 55 u. 20 m. 48 s, 64. De Hoog (Ned.) 55 u. 22 m. 01 s. 89. Franken (Ned.) 56 u. 24 m, 54 s. De Luxemburger Biever ls 90ste en laatste ln 56 u. 44 m. 06 s, CRICKET DE DERDE TOETSWEDSTRIJD. Engeland scoort 231 voor 7. Engeland won de toss voor de derde toetsweöstryd tegen Australië, die te Manchester gespeeld wordt. De Engel sen gaven ei* de voorkeur aan met bat ten te beginnen. Zij moeten deze wed strijd winnen, willen zij nog een kans hebben op de „ashes", want Australië won de twee eerste ontmoetingen van de vijf die er in totaal gespeeld moe ten worden. De Britse vooruitzichten zijn echter niet gunstig, want aan het einde van de eerste speeldag waren er al 7 cri ckets meer voor een totaal van 231 runs. waarvan Washbrook 11, Emmet 10, Edrich 32. Crap-p 37, Yardley 22, Evans 34 en Compton 64 niet uit. ARC KLOPT OOK ALPHIA. Dat ARC de inzinking weer te boven is, moge blijken uit het feit, dat de rood-zwarten gisteravond voor het kam pioenschap van Alphen ook van Alphia wisten te winnen, In de eerste helft nam Alphïa een 10 voorsprong, maar in de tweede helft kwamen de derde klassers uit de Zaterdagmiddagcompetitie zo fel ln de aanval, dat de Alphia-achterhoede als het ware los gespeeld werd. Van DuUn wist tot tweemaal toe doelman Kra mer het nakijken te geven, zodat A.R.C. de ontmoeting met 21 won.. BUURTVERENIGINGENCOMPETITIE De resultaten van de deze week" ge speelde wedstrijden luiden: Jun. 1214 jaar: Burgemeesterwijk— Kooiwijk 4—0; RodouTuinstadwijk 0—5; FruitkwartierMaredijk 50 (regU. Jun, 1517 jaar: Burgemeesterwijk Buurtv. Eensgezindheid 10. Rodou. IRond de Haven 3—0. Het Leidse Studentencorps heeft voor de winnaars van deze competitie prijzen beschikbaar gesteld. Jager. cand. en res. legerpred. te Den Bosch. Geref. Kerken Beroepen: te NIJkerk (Gid.) G. Visser te Haastrecht. Gercf. Gemeenten Beroepen: te St. Phlllpsland en to Rllland-Bath F. J. Dle- leman, cand. te Rotterdam; te Waarde M. Heerschap, cand. te Rotterdam. Stedelijk Gymnasium OVERGANG Bevorderd naar de 2de klasse: Th. Barnard, E. D, A. Dantuma, J. v. Eb benh. Tengbergen» P. Idenburg, K, Kah ser, G, Chr. Kok, J.' Lahr, D. Laurentius, J. U. Leffertstra, J. Mostert, J. Mulder, W. J. Rovers, G. R. L. Schokking (voor waardelijk), W. H. de Sitter, Chr. R. Wi- chers, W. L. de Witt. J. Brinkman; W. J. van Dorp, M G. Duyvendak; J. C. van Egmond, T. T. van der Graaf. B. M. Goslings, C. G. de Jager, Chr. Kamma, H. M. Knottnerus, W. Kuyper (voor- waardel.), T. Lekkerkerker, J. Matze J D. Noest, G. Oele, J. E. Teyn, M. E. de Tombe, N. van der Vlist, C. M. H. Wen- nekers, J W. Beyer. M. F. Boersema, K. Y. Bouma, J. Busch, E. D. A. David, J. P. Engels, H. Huisken, P. M. Jansen, H. F P Knaap, E. J. Kriek. C. J. Linde man, M. J. van Nes H. P, Nooteboom, A, E. van Ormondt, A. E. Schade v. Westrum, J. A. M Smit. Chr. van der Veen. niet bevorderd 13. Bevorderd naar de 3de klasse: C. Arend, C, Benschop, H. Broekstra, E. A, Dil. M. v. Ebbenh. Tengbergen. L. M, M. v. Haasteren, M. Hoogerwerf, E. A. Kal- lenborn, G. L, F. van Kinschot. P. van der Kwaak, M. J. Meiners, A. H. Oort, A. K. E. Poortman. E. Pull ter Gunne, J. Rozenboom» Th. R. Sprey, J. Tinber gen, E. de Wilde. G. Blankert, M. Blind, H. C. J. Colla, W. Dankbaar. F. Elker- bout, D Erlnga, F. Kalsbeek, J. J. Kruyt, M. P. Kühler, A. A. van Nes, R. Noord- hoek Hegt, J. de Raad, L. Schouten, P. F. M. Sormani, J. Stapensea, J. van Veen, J. H. Waszink, M. A. Woldrïngh v. d. H., J. Barnhoorn, Th. Berg, G. den Leidse Athletiek Comp. 1948 Onder zeer slechte weersomstandigheden werden gisteravond de eerste dames athletlekwedstryden gehouden voor de Leidse Athletiek Competitie 1948. Ondanks het gure weer werd toch met animo gestredefi. De einduitslag van deze avond luidt: 1. Brunhllde 103 pnt.; 2, Bataven 75£ p.; 3. Sportlef 68 p., 4. W.I.K. 66 p.: 5, Nieuw Brunhllde I 45} p6. Nieuw Brun hllde II 281 P. De voornaamste persoonlijke resultaten zijn: Vèrspringen Meisjes B: 1. R. Meerburg (Brunhllde) 4,66 M; 2. Th. Brakel (Ba taven) 4.56 M.; 3. T. van Dorp (Bataven) 4,52 M. Bataven 13 pnt.; Brunhllde 9 pnt.; W-I.K. 9 pntSportlef 5 pnt. 60 M. meisjes B: 1. R. Meerburg (Brun hllde) 8.3 sec.; 2. G. Veldhoven (Bata ven) 8.9 sec.; 3/4 Th. Brakel (Bataven) en T. van Noort (Bataven) 9 sec. Bataven 12 1/2 pnt,; Brunhllde 9 1/2 pnt.; W.I.K. 7 pnt.; Sportlef 7 pnt. 80 M. Meisjes A: 1. M. Hendriksen (W.I.K.) 10.8 sec.; 2. A. Montfoort (Spor tlef) 10.9 sec.: 3. E. Pannekoek (Sportlef) 11.3 sec. Sportlef 13 pnt.; W.I.K. 10 pnt,; Brun hllde 9 pnt.; Bataven 4 pnst. Discuswerpen Meisjes A: 1. P. Veldho ven (Bataven) 26.69 1/2 M.; 2. M. Hen driksen (W.I.K.) 24.47 M.; 3, L. Meer burg (Brunhllde) 23.16 M. Bataven 13 pntW.I.K. 11 prut.; Brun hllde 7 pnt.; Sportlef 5 pnt. Hoogspringen Dames: 1. A. van Ovost (Brunhllde) 1.39 M.; 2. J. van Leeuwen (Sportlef) 1.39 M.; 3. A. Wakka (Brun hllde) 1.34 M. Brunhildo 22 pnt,; Nw. Brunhllde 161/2 pnt.; Sportief 141/2 pnt.; W.IK. 13 1/2 pntNw. Brunhllde II 7 pnt.; Ba taven 4 1/2 pnt. 100 M. Dames: 1. M. Hendriksen (W.I. K.) 13.3 sec.; 2. W. Deyn (Brunhllde) 13.4 sec3- R. Robbers (Nw. Br. I) 13.8 sec. Brunhllde 191/2 pnt.; Sportlef 141/2 pnt.; Nw. Brunhllde I 14 pnt.; Batoven 10 pnt.; Brunhllde II 6 1/2 pnt.; W.I.K. 13 1/2 nnt„ Kogelstoten Dames: 1. A. Gleske (Ba taven) 8.80 M.; 2. B. van Iterson (Nw. Br. I) 8.27 1/2 M.; 3. N. Voorsluys (Nw. Br, II) 7.88 M. Bataven 19 pnt.; Brunhllde 17 pnt.; Nw. Brunhllde 15 pnt.; Nw, Brunhllde II 15 pnt.; Sportlef 9 pnt.; W.I.K. 2 pnt. 21 MILLIOEN FRANCS VOOR HET FRANS OLYMPISCHE TEAM. De Franse Nationale Vergadering deed gisteren het Franse Olympische Comité een cheque van 21 millioen francs toekomen, bestemd voor deel name in de kosten, die aan de uit zending van het Franse Olympische team zijn verbonden. (Wanneer volgt de Nederlandse regering dit goede voor beeld? De economische toestand van Frankrijk is beduidend slechter dan de Nederlandse, maar de Fransen beseffen zeer goed welk een nationale propa ganda de deelneming met een behoor lijk team aan de Olympische Spelen be tekent. En men brengt hiervoor dus een financieel offer. Red. „L.D."). 75) HIJ was er echter niet zeker van, of ze hemjiog gehoord had. Hij was bijna van plan om de deur open te maken en haar door de gang nog eens na te roe pen. Maar plotseling was hem iedere beweging te veel. Hij voelde zich dode lijk vermoeid. Hij bleef doodstil en met woedende blikken naar de chèque, die voor hem op de schrijftafel lag, zitten staren. Zijn ogen waren met bloed door lopen. Zijn sigaar was uitgegaan. Lynn snelde in een vroiyke stemming de stoep van het kantoorgebouw af. de straat op. Ze hoopte, dat ze nooit meer een voet binnen dit kantoor behoefde te zetten. Ze wandelde rustig een eindje verder in de herfstzonneschyn. Het be gon al iris te worden en er was iets in de lucht, dat de nadering van de win ter aankondigde. Hé, jij daar, riep opeens een vro lijke stem, waar ga jij heen? Daar stond Kit voor haar en hield haar tegen. Kit met zijn marinepet even schuin op het hoofd en zijn uniform één en al keurig glimmende gouden knopen. Dat is nog eens organiseren? zei Kit. Ik heb je moeder aan de telefoon gehad. Ze was erg vriendelijk. Ze ver telde me, waar ik je zou kunnen vinden en ik ben er onmiddellijk op af gegaan. We lunchen nu samen op het oude adres. Je behoeft niet.te zeggen, dat je geen tijd hebt, want het staat nu een maal vast, dat we daar samen lunchen, dus heeft het geen zin erover t discus siëren Hij dep een taxi. O Kit. we hebben zo'n wonderbaar lijk geluk gehad, zei ze. Ze kon er een voudig niet mee wachten, hem alles te vertellen. We hadden wat oud blauw chinees porselein op een dressoir staan, ik veronderstel, dat het je nooit is op gevallen, en we vonden er eigenlijk niets aan. En nu hebben we het kunnen ver kopen voor tweeduizend pond en heb ben we al onze schulden aan J.W. af kimnen betalen! Ze bemerkte opeens evenals een vorige keer dat Kit geen belangstelling had. Hij luisterde zelfs niet eens. Maar ze was niet voorbereid op wat er onmiddellijk hierna gebeur de. Kit sloeg zijn armen om haar heen en trok haar tegen zich aan. Hy ver borg zijn gezicht in haar hals en fluis terde haar stamelend toe: Lynn, lieve kindje wil je met me trouwen? Eerlijke verbazing was Lynn's eerste, natuurlijke reactie. Hoe vaak had ze ernaar verlangd, dat hij die woorden zou zeggen? Soms had ze wel eens ge dacht, dat die woorden al haar proble men op zouden lossen. Maar nu ze uit gesproken waren, kwam er geen wilde verrukking en ontroering in haar hart en was ze alleen maar enigszins van haar stuk gebracht. Zeg ja, drong Kit aan. Zeg Jëi, je wilt toch met me trouwen, is het niet? Hij drukte zijn gezicht nog dieper in haar hals. Liefste, natuurlijk wil ik dat, maar waaromZe hield op. Dat kon ze een man, die haar net ten huwelijk had gevraagd, toch niet voor de voeten wer pen: Waarom vraag je me dat nü? Ze had het zich zo anders voorgesteld. Niet zoals het nu ging, haastig in een taxi, terwijl ze vol was'van J.W. en geld zaken, en niet van Kit en liefde-gevoe- lens. Ze had zelfs niet verwacht, dat zc Kit vandaag zou zien. Hij had haar niet laten weten, dat hij in de stad was. Wat wist ze eigenlijk weinig van hem af, van zijn doen en laten. Ze keek hem aan. Kit had vanmorgen een haast over dreven bravoure. Er is iets met hem gebeurd, dacht ze. Zou hij ruzie met zijn moeder gehad hebben? Zeg je j&? Hij lachte, maar het klonk niet geheel oprecht. Hij stak zijn hand in zijn zak en haalde er een klein, elegant leren étuitje uit te voorschijn. Hij opende het en nam er een ring met een grote saphier, gezet in diamanten, uit. Zo iets moois had Lynn nog nooit gezien. Ze gaf een kreet toen hij de ring aan haar vinger schoof, maar het was niet enkel een kreet van verruk king. Er kwam iets van twijfel in haar ojp. Hij moet wel erg zeker van me geweest zijn, dacht Lynn snel, dat hij die ring al bij zich had! O Kit, wat een beeldige ring, zei ze zacht, zo iets past eigenlijk hele maal niet by mij. Ze hield haar hand omhoog om naar te kijken. Wat bedoel je? vroeg hij scherp. Hij pakte de hand, waar de ring aan schitterde, beet en hield deze stijf vast. Wanneer wil je met me trouwen, Lynn? We hoeven eigenlijk nergens op te wachten is het wel? We hebben al tijd genoeg verknoeid! (Wordt vervolgd) Heeten (De Sitterlaan), K. Hermsen, P. Kuivenhoven, P. A. Pronk, M. W. Ra- gut, A. Riedel. J. W. Schneider. M. Schotel, T. van Straten, J. van Til, J. Veenstra D van der Vlerk, R. de Vos, C. Zandvliet. Niet bevorderd 19; her examens 2. Bevorderd naar de 4de klasse: B. de Die, P. van Egmond, H. Feitkamp, G, Fokkema, J. Y. Groeneveld, R. Israël, M. Jansen, W. Jansen. H. de Jong, J. van der Klaauw, P. C. Meyer, H. Muy- zert, L. Reys. M. H. Siemens, M. van Steenis, J. Steketee, H. Weiland, G. van Delft, M. J. van Heel, N J. M. Janssen, Th. de Jong, P. D. Jungerius, Ch. L. Kessler„ D. Koek, J. H. Kramers, A, van Loo, J Overbeek, M. W. J. P. Pompe, S. Rozemond, E. van de S. Bakhuyzen, J. van Suchtelen, J. Voorwinden. Niet bevorderd 22;herexamens 2. Bevorderd naar de 5de klasse: H. J. Braakman, F. W. van Dam, R. Davld, H. R. Goudsmit, W. Holleman, M. C. S. de Jager, P Kuyper, J. W. Meyer, E, Reyers, W. A. Veltkamp. N. van Weeren, C. van Wijngaarden, W, J. van Benten, J. Boter, J. Th. P. de Bruyn, P W. de Bruyne, G. J. B. Corts. P. C Groeneveld, M; van Hagen. J. R. H. Hoogervorst, J. van Hoorn. C. U. van der Klaauw, L. H. van Leeuwen, A. D. Mulder, D. Noort. E Oele, L. de Priester; A. E. Spijker, A. de Vos, J. M. W. van Weerlee, M. Wij- Ier. Niet bevorderd 11: herexamen 1. Bevorderd naar de 6de klasse: P. de Buck, P, de Clercq, H. Cleveringa, Th. M. Th. Droogh, E. van Eecke, I. Le Grand, W. D. U. Ter Haar. R. Hazelhof, W. W. A. van Heel, P. Jansen, J .A. Janssen, M. J. Kloeke, H. N. de Mooy, M. Noordhoek Hegt, H. Rijksen, K. H. Alting, J. A, de Boer, G. Burgersdijk, Ph. Eskes. A. van Haasteren, A. Hïlgersom, H. Hoelen, D. A. Kruyt, K. Lems, P. R. Locher, A. De Neef, W. Noordegraaf, H. B. Rozemond, L. Viets. Niet bevorderd 7; herexamens 2. Gem. H.B.S.-5 jarige cursus Bevorderd naar de 2e klasse: P. Adam, D. van Assen, H. Ph. Bleiji, G. Bruyn, G. Busch, Margo Corts, H. Fuchs, Bea Glnsel, J. de Graaf, J. Hollebeek, R, B. Hoogwerff Kroon, H. A. van der Linden, R. L. deMeijer, W. Th. Nieboer, B. Renes, J. Roos, F Thijssen, J. Vos, J. van der Walle, R. J. Bloot, H. van Brero, Willy de la Bije, F. Derksen, N. van Dorp. F. A. Ginsel, A. van Houwelingen, A. Janssen, F. J. de Jong, R. Kop, A. van 'der Kwaak, Annie Lucas, F. Neute boom, J. van der Noordaa, A. D, Schnitzler, J. G. Splinter, A. Verhoog, J. G. Voorsluys, Anke Warring, H.'Brou wer, I. Corts, D. Haarsma, Tootje Har- teveld, H. Hauet, C. J. Joseph. Diny Lammens, N. Maarssen, K. Meijer, J. Ober, Nettie Raar. J. Ravensbergen, Suus Robbers, G. J. Schoonwater, R. Sissingh, H. P. van Venetiën, B. Vermy. A. G. Voorhoeve. Afgewezen 17. Bevorderd naar de 3e klasse: J. Briër, A. J. Corpel, R. H. Dekker, H. Heems kerk, W. de Hen, C. Hendriksen, A. Hoekstra, W. J. Kleyn, J. C. Kluppel, D. J. van Kooten. Phiel Labaar, J. Lammens, R. P. Oosterhuis, J. F. de Ren, Hetty la Rivière, J. Swint, A. R. J. Terpsta, Adri Wassenaar, R. P. Wei ter, D. S. J. Bartstra, Lies van Bommel, J. Bruyn, J. Favier. A. van Haarlem, M. J. W. van der Horst, G. J. Jansen, H. J. de Jongh, P. G. J. N. Kop, L. Nieuwenhuls, H. A. J. Otto, C. J. Rate- ring. Hendrien de Ren, J. Roele, S. van de Ruit, P. J. Schophuizen. J. J. Wie- mer, C. van Noorden, D. J. Boomgaard, H. C. Dudok van Heel, H. Galavazi, J. Kaay, Babs Kamma, H. A. B. Knorrln- ga, D. Libot, G. J. Lolling, H. Ch. L. Meyering. W, F. de Moed, H. P. Olivier, Hanneke Prins, J. Redel, K. F, van Venetiën, M. de Water. Herexamen: 3, Afgewezen: 16. Bevorderd naar de 4e klasse: B. G. Asselbergs, R Blöte, L. A. van Brero, M. Derksema, H. C. van Duyn, R. Jonge- dijk, R. Pino, H. A. Schelke. Else Schip horst, L.H. Sijpesteyn, Ans van den Toorn, A. P. Visser, L. J. H. Vlekke, A. Vreeken, J. Wisse, A. C. Bakker, J. P. van den Bent, K. van den Berg, Loekie Christiaanse, J. van Dijk, E. J. Entrop, W. J. Hendriksen, J. van der Heyden, Eefje van Kleeff, F. C. van Leeuwen, H. Meyer, A. van Os, R. de Ruyter, B. A, Strifch,A. R. Tegqlaar, P. van Veen, J. Vermeulen, Edith Volker, G. M. Zijl stra, Ge Bakema, J. J. J. van Beek, H. de Boer, C. M. Cannoo, C. Crévecoeur, C. J. de Croon, W. F. Dreef, J. Las- schuit, K. Marijt, Adri Noordzij, J. Sap, C. M. Troost, F. de Wit. Afgewezen: 18. Bevorderd naar A 5: R. Bakker, Marg van de Boer, M. Dubbeldeman, J. N. Gelök, L. de Haan, Rita Hazenoot, Cor- ry Hoogeveen, H. Jongedijk, G. van Kesteren, A. van der Kloes, B. H. Knor- ringa, G. Móree, Nelly Neüteboom, Rina Raar, Henny Roelse, P. Segeth, B. C. van der Valk, G. de Vogel. Herexamen: 1. Bevorderd naar B 5: F. Brinkman, J. Bult, P. J. van Duyn, D. Jore. H. I. C. Jumelet, H. Kindt, H. Klaassen, J. G. Kriek, J. Kukler, Jet van Leeuwen, W. Schotel, G. C. Stolk, L. Timmers, M. W. Verver, J. Vochteloo, A. Vroegop, Hanny Wassenaar, J, Wondergem, D. H, van Wijhe, I. den Boer. M. J. Daniëls, Ans Eichhorn, E. H. T. de Groot, Bertie Hertz, A. R. Hoitink, M. Kiel, L. Kok, C. Kooreman. Ineke Kriek, Ria van Leeuwen, J. van Rijkom, J. Schalks, P. Seller, R. Slikkerveer, Wi'lly Stoute, W. van Turennout, C. van de Wal. Afgewezen: 10. De heer H. Alting slaagde aan de Vrije Universiteit te Amsterdam voor het propaedeutisch examen theqlogie. Morgen zal het 40 jaar geleden zijn, dat de heer D. van der Tuin, hoofd- magazijnknecht bij de Centrale derSted. Lichtfabrieken in dienst van dit bedrijf trad. Kon. Genootschap Mathesis Scientiarum Genitrix DE JAARVERGADERING. Het Kon. Genootschap „Mathesis Scientiarum Genitrix" hield gisteravond ln de foyer van sde Stadsgehoorzaal zijn 163e jaariykse algemene vergadering, welke geopend werd door de voorzitter, ir M. C. de Jong. die speciaal burge meester F. H. van Kinschot en de wet houder van Onderwijs, de heer J. C. van Schaik, verwelkomde. Nadat door de secretaris, mr Ph. J. de Ruyter de Wildt, de notulen gelezen waren en aan dc penningmeester décharge was verleend, ging de vergadering over tot de bestuursverkiezing, waarby de lieren H. van Slooten, dr ir P. C. Lindenbergh en dr J. v. d. Handel herkozen werden, terwijl dr S. Holst Weber reglementair niet herkiesbaar was en ir D. Boogerd in zijn plaats werd gekozen. Hierna hield de voorzitter zyn tra ditionele jaarrede, een lijvig overzicht van het wel en wee van het Genoot schap, waaraan wij het volgende ont lenen: Het Genootschap telt momenteel 7 leden van verdienste, 2 buitengewone leden en 338 gewone leden. Uiterlijk is dit cursusjaar een rustig jaar, doch insiders weten beter en denken dan aan April 1947, toen nogmaals pogin gen gedaan werden om Mathesis van af de 4e klasse tot U.N.L.O. onderwijs te bevorderen, waaraan minister dr Jos. Gielen in Jan. 1948 zyn sanctie gaL De financiële positie van de leraren verbeterde hierdoor aanmerkelijk. Met ingang van 1 Jan. 1,1. is een aanvang gemaakt met een facultatieve cursus in Nederlands en technisch Engels. Een nieuwe schoolgeldregeling is op komst en zal, na goedkeuring van de minis ters, op 1 Sept. a.s. van kracht worden. Dank tenslotte aan de leraren, die hun tijd en krachten gegeven hebben om de jongeren in de gelegenheid te stel len zich verder te ontwikkelen. Nadat de voorzitter de gelukkigen gelukgewenst had, werden de diploma's aan de geslaagden uitgereikt en voeg de de directeur, de heer A. v. d. Hoogt, ook zijn gelukwensen er aan. toe, waar na met de rondvraag en sluiting heb einde kwam van deze goed bezochte vergadering. DE GEDIPLOMEERDEN. Geslaagd zijn voor Electrotechniek: W. l'Ecluse, F. H. Friesema, T. H. de Geest, Harderwijk, J. de Lange, J. P. Leemans, R. Nauta, Haarlem, Th. Nie boer, A. v. Noort, Benthuizen, J. G. Pelle, Halsteren, B. Posthuma, Den Haag, W. R. Sennema, Heerenveen, C. Wassenaar, F. de Water, G. Wolf, Rot terdam, J. P. Zandvliet, H. v. Zanten, Oegstgeest. Voor Bouwkunde: C. J. Mollevanger (met lof), Th. W. M. Sluys, Noordwljk, H. M. Smits, Stomp wijk. Voor de 5e klasse A: J. Algra, Dan- tumerdeel, J. v. Asten, Noordwijk Zee. G. J. Bakker, A. P. Baljet, Haarlem, Chr. Boer, L. Breedeveld, H. Buter, Am sterdam (met lof), J. Colijn, Sassen- heim, J. A. Dieleman, Hontenisse bij Hulst, L. N. Driehuis, Oostvoorne, J. C. v. Evert, E. Geevers, Delft (met lof), P. J. M. v. Groos, Bilthoven, C. Heil, M. L. Herruer, D. de Jong, Gouda, N.- W. de Jong, G. Klinkenberg, P Knot, Heerenveen (met lof), C. C. Koopmans, Heerenveen, W. J. Koree, P. Koorerrtan (met lof), S. Labordus, H. Ligtvoet, Voorschoten, H. v. Maanen, G. J. Men- tink, L. J. Moret, Wateringen, A. T. Neuteboom, P. L. v. Nood, E. M. C. Nozeman, P. Neuteboom, P. J. Oostwou- der, Leidschendam, A. M. v. Royen, G. Selier, H. de Soete, Amsterdam. H, J. Stemerding, Harderwijk, J. A. Stigter, J, B. Stikvoort, K. v. Stralen, N. Web bers, G. v. Woudenberg, Oegstgeest, W. Wassenaar, F. M. v. Zaaien, Den Haag. Voor de 5e klasse B: W. Blok, A. v. Breda, Sassenheim, J. J. Doedens, J. Q. de Graaf, Th. Hoogenboom, S. Hoog straten, Oegstgeest, A. M. Juffermans (met lof), W. F. Laman, J. Zuilhof, Sassenheim. J. W. S. v. Zijp, D. T. v. Manen, P. Th. Mizee, A. Owel, M. Poot, H. ,J. v. Schie, Katwijk Rijn, J. Smit, A v. d. Werf. Overgangs-examen Electrotechniek E I—E II: J. J. v. Beuge, Rotterdam, J. C. Blitterswijk, Maassluis, J. Brederveld. G. H. Broers, Haarlem, S. A. Ciere, P. v. Dam, Rotterdam, A. S. J. Florisson, J. Gertenaar, A. Kiel, J. G. L. Koenen, Wassenaar. J. la Lau, Th. W. v. Niekerk, Hazerswoude (met lof), K. Nierop, Pur- merend, P. J. v, Oers, Brielle, A. J. Se- verijnen, Den Haag, H. M. Silvester, J. A. Th. v. Schooten. Electrotechniek E II—E III: E. J. Bakker. D. H. Bey, W. J. D. I. Kingma. H. A. J. G. Pijnenburg, Alkmaar, J. Rijkenberg, Wormerveer, Th J. Rijnier- se, Amsterdam, C. Spaanderman, J. P. P. Webbers, A, Wouterloot. P. A. Yperlaan. Bouwkunde B IB II: F. Galjaard, P. C. M. v. d. Geer, G. de Jong, Oegst geest, J. v. d. Oever, Katwijk aan Zee, C. P. J. Paardekooper, Zoeterwoude, H. A. Stuifzand, W. Witteman. M. J. Zaal berg, J. J, v. Vliet, Bodegraven. Werktuigbouwkunde W IW II: G. Carton, I, Heymans, C. Hoogeveen, Koudekerk, J. M- Jung, Amsterdam, M. H. Koreman, P. Lagrand, A. W. Prins (met lof), F. Reuter, Rotterdam, G. Trap, A. de Vink, J. W. de Vries, Den Haag, P. de Vries. Morgen zal het 40 jaar geleden zijn, dat de heer J. Schreuder, thans geves tigd in het pand Zuidsingel 33, een zaak opende In aardappelen, groenten en fruit. Zondagmiddag van 35 uur zal er gelegenheid zijn om de heer Schreuder, wiens zoon thans ook in de zaak is op genomen, met dit jubileum geluk te wensen. 65). „Waar is het Oog van Mug?" riep de priester. „Geef mij de smaragd terug, of ik werp U alle drie in het wa ter „Pibbeer dat maar!" riep Panda. „Wy zijn met z'n drieën. En drie tegen één is geen partij voor jou zelfs niet wanneer je een schurk bent! De sma ragd heb ik trouwens hier bij me, in mijn zwemgordel, kijk maar! En jij krijgt hem niet!" „Grrr!" brieste de priester, terwijl hij vals naar de steen loerde. „Laten we geen ruzie maken!" stélde Stapper voor. „Ik heb een voorstel! Als secretaris van het Genootschap voor Oosterse Cultuur moet ik de smaragd naar de tentoonstelling in New York brengen. Maar daarna kan de priester hem misschien terug krijgen. Wat den ken jullie daarvan?" „Een uitmuntend idee!" vond Joris. „Niet slecht!" zei Panda. Intussen had geen van hen het klei ne, vlugge bootje in' de gaten, dat hen vanuit de kust naderde. Het was een patrouille-bootje van de Amerikaanse politie, dat door de marconist van het passagiersschip gewaarschuwd was.... VOOR ZATERDAG 10 JULI. Hilversum I (301 M.) KRO 7.00: nieuws; 7.15: ochtendgymnastiek; 7.30: Maria ter ere; 7.45: morgengebed en li turgische kalender: 8 00; nieuws; 8.15: opgewekte muziek; 9.00: voor de vrouw; 9.05: gram.muziek; 10.00: voor de kleu ters; 10.15: muziek houdt fit; 11.00: zie kenbezoek; 11.45; schoolradio; 12.15: wer ken van Mendelssohn; 12.30: weerover- zicht; 12.33: orkest Klaas van Beeck: 13.50: film en toneel: 14.10: operettemu ziek van Strauss; 16.00: Engelse volks liedjes; 15.16: longe kunstenaars stellen zich voor; 15.45: gram.muziek; 16.00; lichte pianomuziek; 16.20: de vliegende Hollander; 16.30: de schoonheid van het Gregoriaans; 17.00: de wigwam; 18.00: septet J. Ombach; 18.15: Journalistiek overzicht: 18.30: voor de strijdkrachten; 19.00: nieuws; 19.15: kampvuren langs de evenaar; 19.30: plano en orgel; 19.45: voor Ned. In Duitsland; 20.00: nieuws; 20.05: de gewone man; 20.12: gram.muziek; 20.20 lichtbaken; 20.50: Radio Philh. Orkest; 21.25: radlofeullleton; 22.00: weekend- serenade; 22.37: actualiteiten; 22.45: avondgebed en liturgische kalender; 23.00 nieuws; 23.15—24.00: Utrechts Stedelijk Orkest. Hilversum II (415 M.) VARA 7.00: nieuws; 7.15: orkest Ambrose; 8.00: nieuws: 8.15: strljdleid; 8.18: lichte klan ken; 9.30: waterstanden; 9.35: muziek v. Schumann; VPRO 10.00: morgenwijding door ds F. Oort; VARA 10.20- radlofeull leton; 10.35. muziek van Mendelssohn; 10 55: voor de continubedrijven; 12.00: lichte orkestmuziek; 12.30: weerpraatle* 12.33: Virtuoso Trio; 13.00: nieuws; 13.15 kalender; 13.20: tango en rumba orkest Malando; 14.00: het Ned. lied; 14-15: ge varieerd programma: 15.00: de toepassing van de kinderbijslagwet; 15.15: Radio Philh. Orkest: 16.00: het communistisch manifest; 16.15: gram.muziek; 16.45: sportpraatje; 17.00. nieuwe platen; 17.30: voor de rijpere Jeugd; 18.00: nieuws; 18.15 orgelspel van Johan Jong; 18.36: kwartet Jan Corduwener: 19.00: artistieke staal kaart; VPRO 1930: een dag ln Oxford; VARA 20.00: nieuws; 20.05: dingen van de dag; 20.15: Omroeporkest; 21.15; socia listisch commentaar: 21.30: Vlndobona Schrammeln; 22.00: hoorspel „Sidnev komt thuis"; 22.35: musetteklanken. 23.00 nieuws; 23.1324.00: graaf ^->nrda platen.

Leidsch Dagblad | 1948 | | pagina 2