Dick Renooy won de eerste T.T. race voor Nederland Indrukwekkende zege van Nortonrijder Artie Bell Districtsdag Zuid-Holland (Noord) van de C.K.B. Geslaagde sportmiddag aan de Wassenaarse weg èn 87ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Maandag 23 Juni 1948 Tweede Blad No. 26423 Symphonie van snelheid. (Van onze sportredacteur). Tweemaal ging in de grijze lucht boven Drenthe de Engelse vlag omhoog en klonk het „God save the King" over de hei, ter ere van twee triomphale overwinningen, door Engeland behaald in een vreedzame veldslag der mo derne techniek: de Nederlandse T.T. Kenneth Bills was op Velocette winnaar geworden in de 350 cc klasse, Artie Bell op een bejaarde, oersterke Nor ton had in de halve literklasse, het hoofdnummer, gezegevierd. En Joe Graig, leider van de beroemde Nortonploeg, een zwijgende en fleg matieke Brit, glimlachte toen Bell zich in zijn lauwerkrans wrong, maar die glimlach maskeerde toch niet zijn grenzeloze vreugde over de triemph van Engeland op Italië met zijn prachtige Gnzzi's er» nieuwe veelbesproker. Gilera's, die dan sneller mogen zijn dan de Engelse machines, maar In be trouwbaarheid toch minder bleken. Maar ook Nederland mag meer dan tevreden zijn. Eerst die prachtige overwinning van Dick Renooy op Eysink in de 125 cc klasse nog nooit won een Nederlander een internationale race dan het fraaie rijden van Piet Knijnenburg in de halve literklasse, een zesde plaats tussen het neusje van de internationale motorzalm, en ten slotte de keurige prestatie van Loes van Rijswijk, die met zijn Velocette als vijfde bij de 350 cc'ers door de finish ging. Resultaten waar iedere Nederlandse motorliefhebber van droom de, maar waar niemand op rekende. Deze Asser T.T. heeft de Nederlandse rijders met één slag in de voorste rijen van de internationale mot-orfamilie gebracht En dat stemt tot vreugde. te pit" verloor enkele kostbare mi nuten en eindigde als zeventiende. Uitslagen 350 cc: 10 ronden. 165.36 km. 1. Bills (Eng.) Velocette, 1 uur 15 min. 14.7 sec., 131.8 km. p. u.; 2. Frith (Eng.) Velocette, 1 uur 15 min. 15.2 sec. 131.7 km. p. u.; 3. Briggs (Eng.) Norton 1 uur 15 min. 33.4 sec., 131.3 km. p. u.; voelde zich echter onwel worden en na 4. Juhan (Tsj. Slow.), Velocette, 1 uur 15 min. 40.3 sec., 130.8 km. p. u.; 5. Van Rijswijk (Ned.) Velocette, 1 uur 15 min. 49.3 sec., 130.7 km. p. u.; 6. Withworth (Eng.) Velocette, 1 uur 16 min. 39.2 sec., 129.3 km. p. u.; 7. Poel (Ned.), Velocette 1 uur 16 min. 44. 1 sec., 128.1 km. p. u. Snelste ronde: Frith 7 min. 21 sec., 134.9 km. p. u. ASSEN ONTWAAKTE VOOR ÉÉN DAG. Al Vrijdagavond was de invasie in As sen begonnen. Tienduizenden hadden de landelijke hoofdstad van het dro merige Drenthe doen uitgroeien tot een internationale metropolis. De twee ma gische letters „T.T." hadden de bevol king uit haar dagelijkse sleur gehaald, hadden boer, landarbeiders, slager en kruidenier het gewone werk doen ver geten en veranderd in gewiekste zaken lui, die handen vol geld verdienden, meer dan zij gewoonlijk in een maand bij elkaar ploeterden. Te middernacht waren zeker al 75.000 belangstellenden aanwezig, van wie een gedeelte decafé's en restaurants bevolkte, die de hele nacht geopend bleven. Een ander deel zocht vast een plaatsje rondom het cir cuit. de koude trotserend met kaarten, praten en wandelen en met het bevre digende idee, dat zij drie gulden uit spaarden voor een kaart, want de toe gangswegen werden eerst te midder nacht hermetisch afgesloten. Na die tijd mocht niemand de terreinen betre den zonder geldig bewijs. De grote stroom volgde echter In de vroege och tenduren. Extra-treinen, lange file s auto's en motoren brachten nog eens duizenden naar het terrein van de strijd. Uren van te voren waren de tri bunes reeds dicht bezet. Een grote, per fect georganiseerde staf personeel had handen vol werk om de enorme men senmassa in de juiste banen te leiden. En in öle Bijenkorf bewogen zich de grote cracks, rustiee Britten, drukdoen de Italianen, kwieke Spanlaarden met fleurige overalls en snorretjes la Clark Gable, koele Scandinaviërs, Tsjechen. Denen. Fransen. Zwitsers en natuurh)K onze Nederlandse rfiders. Monteurs leg den de laatste hand aan de snelheids monsters. controleerden en reden een laatste proefrit. De grote strijd kon be ginnen. DODELIJK ONGEVAL IN 350 CC KLASSE. Over deze zeventiende T.T. is ech ter een sombere stemming komen te liggen, door het tragische ongeval de Fin Gösta Lênnfors overkomen In de ochtendrace, die van de 350 cc klasse. In de tweede ronde van deze wed- strijd is de Fin, die op AJS reed, met volle vaart in een haarspeldbocht te- gen een strowand gereden. De achter hem rijdende Fransman Marcel Fer- rin kon met geen mogelijkheid een aanrijding voorkomen en vloogmet enorme snelheid tegen de Fin Perrin werd slechts licht Lönnförs is echter tijdens het trans port naar het Asser Ziekenhuis be- zweken. Trouwens het leek. of 0V.eJ race een fatum lag. Onmiddellijk nade start deed zich al een valpartii voor waarvan de beide Britse AJS-rijüers Humphry en Croffc met de Rotterdam- me™ Ben Maltha het slachtoffer wer den. De machine van de Ned®Jla^r werd zwaar beschadigd en maakte^ver- dere deelneming van Maltha onmo,e lijk De Engelsen konden. net met grote achterstand, nog vertrekken, doch speelden geen rol van betekenis meer. Jammer. Als gedreven door een explosie stoven de drie Engelse Velocette-rijders Frith, Bills en Wood na het vallen van de vlag het Drenthse land in. Na de le ronde hadden Frith en Bills al een aanzienlijke voorsprong genomen, op dat moment lag de hope Nederlands, Piet Knijnenburg, op de zesde plaats. Merkwaardig, dat Wood na z'n sensa tioneel vertrek, weinig meer liet zien, na enkele ronden was hii al afgezakt naar de tiende plaats. Intussen werd aan de kop tussen zijn belde landgeno ten een fanatiek en boeiend gevecht geleverd, waaruit Frith als triomphator te voorschijn trad. Dacht men althans. Want, ondanks zijn voorsprong, die in de zevende ronde 13 sec. bedroeg, werd hii in de laatste honderd meter nog gekloot door Bills. Nek aan nek gier den de Britten door de laatste bocht, de gaskraan van hun brullende machi nes wijd open. Met enkele meters ver schil won Bills, dei 10 ronden lang ge noegen had moeten nemen met de tweede plaats, doch dank zij zijn wel haast feilloze bochtentechniek winnaar werd. In het duel om de derde en vierde plaats tussen de AJS-rijder Frenden de Norton-fabrieksrijder Briggs, dat rondcnlang duurde, vloog Frend in de laatste bocht, dio door beide ry- dere naast elkaar liggend op topsnel heid werd genomen, in de strobalen. Met een ernstige hersenschudding moest ook hjj worden opgenomen. Alle eerbied voor Loes van Rijswijk. Op zijn tien jaar oude Velocette heeft deze Hagenaar een titanenstrijd gele verd met de Tsjech Juhan om de vierde en vijfde plaats. Dat de Tsjech uitein delijk won. doet aan de prestatie van onze landgenoot in dit milieu niets af. In het bochtenwerk was Van Rijswijk beslist de meerdere, op de lange rechte einden bleek natuurlijk de splin ternieuwe Velocette van de Tsjech snel ler. Piet Knijnenburg kreeg na een goed begin een vuile bougie vakterm „vet- DE STRIJD DER HALVE LITERS. Dramatisch was ook de strijd in de halve literklasse. Niet minder dan 45 van de snelste renners ter wereld ver schenen hier aan de start. De beste Engelsen en de beste Italianen zouden in dit hoofdnummer een strijd om de motorhegemonie van de wereld gaan voeren. Maar hoe akelig gauw was de race beslist. Het was een enerverend schouwspel de 45 zware machines te zien starten Nooit was een race zo sterk bezet, maar ook nooit heeft de motorpechvogel zulke harde klappen uitgedeeld. Bewonderend had men naar de prach tige Gileta's en Guzzi's. waarvan de roep ver vooruit was gegaan, gekeken. Met ontzag had men ook de snelle start van de beroemde Artie Bell en die van de Italiaan Masserini gezien. Drie ron den lang hebben deze beide rijders een geweldige kamp gevoerd. Om beurten namen zij de leiding. Toen greep het noodlot in. Het was inmiddels gaan regenen, de weg werd spiegelglad en dit speelde Masserini parten. Hij maakte in de derde ronde een lelijke schuiver en raakte licht geblesseerd. Toch gaf de fanatieke Italiaan het niet op. On middellijk sprong hij weer in het zadel de heren reden zo'n 135 km. per uur en zette de achtervolging in. Masse rini, die een hoofdwonde had opgelopen een ronde koos hij de wijste partij en staakte de strijd. Inmiddels had zich nog een ernstig ongeval voorgedaan. Major H. Watts, die een Triumph van het Britse be zettingsleger in Duitsland bereed, slip te in een haarspeldbocht en sleepte in zyn val de Italiaan Leoni mee. Laatstgenoemde kwam er goed af, maar de Engelsman werd in zeer be denkelijke toestand naar het zieken huis gebracht. Des avonds hebben wij naar zijn toestand geïnformeerd, maar men wilde ons geen inlichtingen verstrekken. Ook de Nederlander Drikus Veer maak te in dezelfde ronde een tuimeling. Ge lukkig met goede afloop. Jammer voor Veer. die op dat moment met zijn Tri umph op de vijfde plaats lag en een ieder verbaasde met zijn knappe rijden. In de voorste regionen ging de strijd echter lustig voort. De Guzzi-rijder Lo- renzetti had de plaats van zijn onfor tuinlijke landgenoot ingenomen en le verde op ziin beurt een enerverende slag met Bell. Tot in de achtste ronde zijn machine de geest gaf en ook hij naar de pit verdween. Toen had Bell de wedstrijd in zyn zak en werd het een taaie geschiedenis. Want de Brit, die iets langzamer ging rijden kon hij doen met zyn minuten grote voorsprong liep bovendien elke ronde en dat waren er nog twaalf nog een paar seconden op zijn concurrenten uit. Ver achter hem op de tweede plaats de Italiaan Nello Pagani op Gilera. welke situatie niet meer veranderde. Crack na crack verdween ondertussen uit de wed strijd. Na 15 ronden waren er nog slechts vier ryders, die niet door Beljl gelapt waren. Een buitengewone prestatie leverde Piet Knijnenburg op zyn nieuwe BMW Onze landgenoot kwam als zesde bin nen en daar nemen wij eerbiedig on ze hoed voor af. Piet won hiermee de Hepolite Wisselbekcr. Onze hulde. Resultaten 500 cc 20 ronden 330.72 km.: 1. Bell (Ene.) Norton 2 u. 29 min. 52.2 sec.. 132.4 km. p u.: 2 Pagani (Italië) Gilera 2 u. 32 min. 21.4 sec., 130.3 km. p. u.: 3. Jock West (Eng.) AJS 2 u. 34 min. 07.4 sec., 128.7 km. p. u.; 4. Withworth (Eng.) Triumph, 2 u. 35 min. 113 sec., 127.8 km. p. u.: 5. J. A. Wed- dell (Eng.) Norton. 2 u. 36 min. 17.4 sec. 126.9 km p. u. On één ronde: 6. Knij nenburg (Ned.) BMW; 7. F. W. Fry (Eng.) Norton; 8 J. de Ortueta (Span je) Norton: 9. W. S. Humphry (Eng.) Norton: 10. H. C. Pelikaan (Ned.) BMW 11. G. Bergstrom (Fin) Norton. BROMVLIEGEN. Tot slot de strijd der „bromvliegen", de 125 cc. die, zoals w\1 reeds schreven, in een fraaie zege voor Dick Renooy op Evsink eindigde. De Soestenaar, die een voortreffeiyke rilstyl demonstreer de won deze wedstrijd met 50 sec. voor sprong op de Italiaan Nello Pagani op Morini. die weer gevolgd werd door de Nederlander Heineman op Eysink. Deze volgorde was reeds direct na de start verkregen, zodat ook in dit nummer eigenlijk van weinig stryd sprake was. Een keurig succes voor de Eysink overi gens. welk merk voldoende bewees snel ler te ziin dan de nieuwe Spaanse Mon- fera's en de Italiaanse Morini's. die ons een weinig tegenvielen. De Italianen en Spanjaarden toon den zich echter goede verliezers en tij dens het spelen van het Wilhelmus klanten zii welhaast nog harder dan de Nederlanders- Resultaten 125 cc: 6 ronden 99.21 km.: 1. D. Renooy (Ned.) Eysink, 1 u, 0 min. 43.1 sec., 98.05 km. p u.; 2. Pagani (It.) Morini. 1 u. 1 min. 33.1 sec.. 96.7 km. p. u.: 3. Heineman (Ned.) Eysink, 1 u. 1 min. 57.7 sec.: 4. Alberti (It.) Morini: 5. Llobet (Sp.) Montesa; 6. Dupont (Ned.) JLO: 7. De Ryk (Ned.) Jason. Snelste ronde: D. Renooy, 10 min. 00.8 sec., 99.08 km. p. u. De start van de 500 cc. Foto ANP-v.d. W. Hongarije trekt zich terug uit het Olymp. voetbaltoumooi Wat velen verwacht hebben, is thans geschied. De eerste landenploeg, welke had ingeschreven enmeegeloot voor het Olympisch voetbaltoumooi, heeft zich nu teruggetrokken. Hongarye heeft aan het organisatiecomité te Londen la ten weten, dat Hongarye niet kan deel nemen aan een tournooi, waarin lan den uitkomen, wier vertegenwoordigers moeilyk de kwalificatie „amateurs" kun nen ontvangen. Hongarije had een bye in de voorronde en had in de eerste ronden tegen Italië geloot, met andere woorden, Italië komt nu zonder te spe len in de kwarteindstrijd. Maar het Ne derlands elftal zal ten minste tweewed- stryden moeten spelen om het zover te brengen, n.l. tegen Eire en tegen Groot- Brittannië en daarby loopt men nog de kans. dat bij geiyk spel er nog een wed strijd bij komt Wel een bewijs, hoe voorbarig de loting van de FIFA is ge weest. Men had eerst en zeker by een afvalsysteem, moeten wachten welke landen definitief hun inschryving zou den nakomen en eerst daarna had de loting moeten plaats vinden. SCHEIDSRECHTERS VOETBALLEN MEE IN VETERANENCOMPETITIE L.VB. Op verzcek van de Scheidsrechters- groep „Leiden" is in afdeling 1 alsnog een veteranen-elftal van deze groep ingedeeld. Het programma dient derhalve als volgt te worden aangevuld: 30 Juni: Quick BoysScheidsrechters. 7 Juli: NoordwykScheidsrechters. 14 Juli: ScheidsrechtersR.C.L. 21 Juli: ScheidsrechtersL.D.W.S. 28 Juli: Lisser B.Scheidsrechters. NOODLOTTIG KWARTIER VOOR QUICK BOYS. CW won met 73. De wedstryd. die Quick Boys Zater dagavond speelde tegen CVV, heeft door een berucht kwartier vlak na de rust, voor de Katwykers een dramatisch verloop gekregen. Op een gegeven ogen blik na de rust stond de thuisclub met niet minder dan 71 achter, de groot ste achterstand die Q Boys ooit heeft gehadVerschillende factoren wa ren aan dit resultaat debet. In de eer ste plaats probeerde de elftalcommissie een nieuwe opstelling. Voorts leek ons de thuisclub wat voetbal moe te zyn. wat geen wonder ls. Maar goed, de nieuwe opstelling bleek bij lange na niet de verwachte resultaten op te leveren, die er van verwacht worden, en de ho mogeniteit van het elftal was volkomen zoek. Er zat geen eenheid meer in de ploeg en dat wreekte zich ondubbelzin nig. Tot aan de rust ging het nog. Al direct na het begin had Verdoes de score geopend, maar van de aftrap maakten de Rotterdammers geiyk. En hoewel de gasten byna onafgebro ken in de aanval waren, was alleen een fout van De Lange oorzaak dat de rust met 2—1 voor C.V.V. inging. Na de her vatting bleek keeper Bauw uitgevallen te zyn, en kwam rechtsbuiten Verloop onder de lat te staan. Dit gaf de nek slag aan de toch al wankele eenheid van het Quick Boys-elftal. De score vloog omhoog tot 7—1. Eerst in de laatste 20 minuten werd Quick Boj's weer wak ker en werd de Rotterdamse ploeg even overdonderd. Er kwam meer vaart in de aanval. 4 doelpunten werden gemaakt, waarvan er twee terecht werden afge keurd. Ettelijke malen moest de Rot terdamse doelman optreden voor het nu weer schotvaardige Katwykse aan- valstrio. Het einde kwam met een zware 73 nederlaag voor J. Boys, we 1 wat geflatteerd, maar volkomen verdiend. R.F.C. n KAMPIOEN VAN NEDERLAND RESERVE le KLASSE. RFC 2 heeft gisteren te Groningen van GVAV 2 met 21 gewonnen, waar door het kampioen van Nederland van -de reserve le klasse is geworden. De eindstand van deze halve compe titie luidt als volgt: RFC 2 5 4 1 - 9 13— 7 DWS 2 5 4 - 1 8 14— 4 Maurits 2 5 2 1 2 5 13—10 Heracles 2 512248—9 Noad 2 5 1 2 2 4 7—10 GVAV 5 - - 5 - 6-21 DUIVENSPORT. „De LuchtklIeTers" te Llsse hield een wedvlucht van af Orleans, afstand 520 km. De duiven werden gelost te 7 uur 25 min.; de eerste vogel werd geconstateerd te 11 uur 59 min. 46 sec. De uitslag luidt: Jac. van Es 1, 2. 7; J van Dlest 3; H. D. Meyer 4. 6. 9* J Beelen 5, 10; I. Sumegl 8. 13, 16; J. Duin dam 11; P. v. Zwet 12; H. A. v. Kesteron 14, 17; H. J. v. Diest 16. 18; A. v. d. Poel 19; A. de Wit 20. Bracht succes voor Pemix I en II Zaterdag werd te Voorhout de dis- trictsdag van bovengenoemde afdeling gehouden, waar de le en 2e klassers de krachten beproefden Ook kwamen 8 junioren-twaalftallen in het veld. i In kl. I en II was het verloop zeer spannend. Pernix dat enkele invallers telde, startte slecht en had na 3 wed- I strijden 3 punten behaald. V.E.S. en I D.E.S. hadden het inmiddels beter ge- 1 daan (uit 3 wedstrijden resp. 5 en 4 punten). Toneko, Ijsvogels en V.E.O. j waren teen reeds kansloos. De vierde 1 wedstryd bracht echter de spanning 1 ten top. Pemix won gedecideerd met 30 van V.E.S. en D.E.S., liet door een geiyk spel tegen Tonego een steek val len. Met elk nog 1 wedstryd voor de boeg' stonden Pernix. D.E.S. en V.E.S. elk met 5 punt -n geiyk. D.E.S. en V.E.S. speelden gelyk met 0-0, resp. te gen Ijsvogels en Tonego, terwyi Pemix nu geen fout maakte en door een 2-1 overwinning op V.E.O voor de hoogste eer zorgde In de tweede klasse weid nog hevi ger gestreden. In beide afdelingen moest het doelgemiddelde de doorslag geven. Van Pemix II was dat iets beter dan van T.O.P. I. In afdeling B was Zeemeeuwen I iets gelukkiger dan de Flks-comb. In de finale ontmoette Per nix II dus een twaalftal waarvan het in de competitie 2 keer verloor. Het trok zich daar niets van aan en speel de een beste wedstryd. De Zeemeeu wen gingen met 30 ten onder, waar door Pemix een dubbel succes behaal de. In de junioren-afdeling werd en thousiast gespeeld. Hier schoot Pernix juist iets te kort en eindigde op de tweede plaats. V.E.O. werd hier num mer eén en wist tevens in de finale van T.O.P. te winnen. A.s. Zaterdag is het de beurt aan de 3e en 4e klassers. Een Engelse overwinning in het int. golfkampioenschap van Nederland Het internationale amateurkampioen schap van Nederland, dat Vrydag, Za terdag en Zondag op de banen van de "Utrechtse Golfclub de Pan te Huis ter Heide werd gespeeld, is gewonnen door de Engelsman majoor H. Davies. die in de eindstrijd van de Schot majoor D. Marshall met 3 en 2 won. De laatste Nederlanders, die in de stryd waren, te weten, Calkoen van Limmen en Van Reede, werden in de halve eindstrijden geslagen. De uitslagen luiden: le ronde Marshall wint van Schill met 2 en 1. Calkoen wint van d'Aoust met 3 en 2, Van Weegen wint van Verloop met 5 en 3, Bergman wint van Ruys met 6 en 5, Duvivier wint van Meulemeester met 3 en 2 Jordaan wint van Peletier met 5 en 4. Dudo kvan Heel wint van Fruytier met 4 en 4; Cramerus wint van Hubrecht op de 19e hole. Davies wint van Henk Timmer met 1 up. Andreola wint van Weynerowski met 4 en 3. 2e ronde: Bergman wint van Alberdink Thym met 8 en 7, Marshall wint van Mignot met 1 up, Calkoen wint van Van Weegen met 5 en 3 Bergman wint van Duvivier met 4 en 3, Van Heel wint van Jordaan met 5 en 4. Davies wint van Cramerus met 7 en 5 Andreola wint van Veltman met 2up, Van Reede wint van Peten met 4 en 3. 3de ronde: Marshall wint van Bergman met 1 up. Davies wint van Van Heel met 3 en 12, Van Reede wint van Andreola met 5 en 3. Halve eindstryden: Marshall wint van Calkoen op de 19e hole. Davies wint van Van Reede met 1 up. Eindstrijd; Davies wint van Marshall met 3 en 2. WIELRENNEN. De Olympische wielerploeg aangewezen Door de sportcommissie van de Ne derlandse Wielrcn-Unle is de Olym pische ploeg samengesteld, welke aan het bestuur van het Nederlands Olympisch Comité ter uitzending naar Londen zal worden voorgedragen. De ploeg ziet er als volgt uit; Windsor Great Park wegkampioen- schap: Voorting (Haarlem), Faanhof (Amsterdam). Peters (Haarlem) en Grift (Soest). Achtervolging voor ploegen over 4 km. Heme Hill: Voorting, Faanhof, Blan- kenauw en Harmans. Sprint: Hijzelendoom (Amsterdam). Tljdrace over 1 km.: Hijzelendoorn. De tandem zal binnenkort worden samengesteld. Ned. baankampioenschappen vielen in 't water Van de twee beslissingen, die in dit eerste weekend der Nederlandse baan- kampioenschappen konden vallen, is er slechts één gevallen; Faanhof is de nieuwe amateurkampioen op de lange afstand geworden. Hy won de 50 km.-race in de sprint vóór Van Gelder en Harmans en kreeg daar mede de beloning, die hij verleden jaar al verdiend had toen hij door pech werd uitgeschakeld. De pechvo gel van dit jaar was Th. Blankenauw, die tweemaal kort achtereen band- defect kreeg en daardoor 'n ronde achterstand opliep. Zondagmiddag moesten de wedstry den wegens regen gestaakt worden voor dat het lange afstand-kampioenschap voor de profs verreden was. Dit num mer en de resterende sprintnummers zullen nu heden (Maandag)avond, aan vang half acht worden verredenals het weer tenminste medewerkt. De verdere resultaten luiden: Achtervolgingsprofs, geplaatst voor U finales: Schulte (w. v. Van Eg- mond); Evers (w. v. Vooren); Pe ters (w. v. Middelkamp) en Van Beek (w v. Lakeman). Sprint profs, geplaatst voor 1/4 fma- les: Van Vliet (Ravenstein)Derksen (Syen); Van de Vyver (Motké); Bijs ter (Matena); Peters (Middelkamp): Remkes (v. d. Voort); Pronk (De Best): Van Egmond (Lakeman). De namen der tussen haakjes geplaatste renners geven aan. van wie ril in de 1/8 finales wonnen. Sprint amateurs geplaatst in 1/4 fi nales: Bontekoe (Favejee) en Van Gelder (Groenendaal). Nog gereden moeten worden: HyzelendoomKie kens, Contelaarv. d. Vliet: Bern. Lee- neDuyns (zelfde rit als de seria, waarin Bern. Leene Duyns klopte), Koolman-Willekes, Buchli—Peters en Faanhof—Gerritse. Woensdagavond worden twee ritten van 100 km., voorwedstryden der stayers, verreden. Successen van Njord en De Vliet TIJDENS ROEIWEDSTRIJDEN VAN ARGO. Voor de nationale roeiwedstryden van de Wageningse Studentenroelvereni- ging Argo, gehouden in het Maas-Waal kanaal by Nymegen ter gelegenheid van haar zevende lustrum, bleek de belang stelling op de eerste dag beneden de verwachtingen. Er werden enkele opmerkeiyke pres taties geleverd. In het nummer Oude Vier kwamen de drie eerstaankomen- den van de Varsity aan de start, van wie echter Aegir zich wegens avery moest terugtrekken. Triton en Njord le verden felle stryd. Njord had al spoe dig een lengte voorsprong, doch dank zij uitermate goed verzorgd waterwerk kon Triton de achterstand inlopen. Njord spurtte echter met een tempo van 35 opnieuw weg van de Utrechtenaren, die tot 1500 meter goed bleven volgen, maar op de laatste 50 meter afzakten en ten slotte met ruim twee lengten verloren. De meest spannende wedstryd van de middag was die tussen de damesachten. Drie resoluut aan de riemen trekkende Achten bleven geruimen tyd naast el kaar in de baan en goven elkaar geen duimbreed toe. Op de laatste honderd meter liep De Vliet iets uit op de da mes van het Ignatius College, die op haar beurt een voorsprong namen op Nereus. Spannende strijd leverde ook de Jonge B Achten van Njord en Ne reus. Nereus nam aanvankelijk de lei ding. doch Njord kon deze overnemen en behouden met geringe voorsprong. De voornaamste uitslagen luiden: Jonge Acht B: 1. Njord 6.29.6, 2. Ne reus 6.30.4. Snelroeien dames Sklf: 1. Viking 4.11.8, 2. De Vliet 4.15.4. Snelroeien dames Acht: 1. De Vliet 3.35.8, 2. R.I.C. 3.37.4. Oude Vier: 1. Njord 7.11.4, 2. Triton. Overnaadse Skif: le voorwedstrijd: 1. Nereus 8.48.2; 2. Skadi 9.11.4. 2e voorwedstrijd: 1. Njord 8.30, 2. Tri ton 8.45. Overnaadse Vier: le voorwedstrijd: 1. Triton 7.35, 2. Argo 7.41.4, 3. Viking. 2e voorwedstrijd: 1. De Laak 7.44.6, 2. DDS 7.48.6, 3. Njord II. 3e voorwedstrijd: 1. Njord I 7.49, 2. Skadi 7.56, 3. Phocas. Ned. Olympische deelnemers zullen niet verhongeren EXTRA LEVENSMIDDELEN BOVEN ENGELS RANTSOEN. De Nederlandse deelnemers, die ons land zullen vertegenwoordigen op de Olympische Spelen te Londen, ontvan gen in het kamp te Uxbridge en de dames in haar college de volgende rantsoenen per week: 1200 gram vlees, 100 gram bacon, 400 gram suiker, 200 gram kaas, 200 gram jam. 400 gram boter, margarine en vet, 65 gram eipoe- der, 8 liter melk, 3100 gram brood, 4700 gram aardappelen en 200 gram versna peringen. Deze rantsoenen, van Engelse zyde verstrekt, worden niet voldoende ge acht en de medische commissie van het Nederlands Olympisch Comité heeft aangedrongen op een aanvullend rant soen voor suiker, kaas, aardappelen, eieren en margarine of vet. Bovendien wordt het wenseiyk geacht, dat melk in blik ter beschikking staat, repen cho colade. vers fruit en gehakt in blik. In dit verband vernemen wij, dat de Nederlandse autoriteiten op voedselge- bied op verzoek van het N.O.C. er in toegestemd hebben, dat aan de Neder landse deelnemers en deelneemsters voor Londen een extra toewyzing wordt verstrekt van 250 kg suiker, 100 kg kaas, 150 kg margarine, 7000 stuks eieren. 900 stuks ontbijtkoek en 225 blikken melk met suiker. Wat de niet via de distributie te verstrekken arti kelen betreft, zoals vers fruit en aard appelen, daaromtrent zyn reeds maat regelen getroffen, dat de Nederlandse athleten dit voedsel in voldoende mate zullen ontvangen. HENGELSPORT. De buurtvereniging „Haagwegkwar- tier" zal met 5 hengelaars deelnemen aan de viswedstryd, uitgeschreven door „De Forel" van de buurtvereniging „Ma- redyk", die a.s. Zondagmorgen gehou den zal worden by Sassemerpont. Aan deze wedstryd kunnen alleen deelnemen buurt- en particuliere verenigingen niet aangesloten by een viscollege. Elke vereniging mag met vyf man uitkomen. De Leidse „Olympische Dag" Een volle portemonnaie voor het Leids Sportcomité! Delft en Leiden hebben ten tweede male elkanders krachten op sportge bied gemeten en ln tegenstelling tot de ontmoeting in de Prinsenstad gaf hier een talrijk publiek op waardige wyze acte de presence, waardoor de opzet„een volle portemonnaie *oor het Leidse sportcomité"volkomen slaagde. Dat naast de materiële kanton ontbeerlijk noodzakelykóók de spor tieve zyde van deze stedenontmoeting er zyn mocht, stemde dubbel tevreden; een prettige verscheidenheid van num mers, op gezellige wyze ingeleid door vice-voorzitter Molenaar en vlot gere gisseerd door onze sportambtenaar, drs Coers, hield de aandacht der uitgebrei de schare kyklustigen van begin tot einde gevangen. ELEGANTE OUVERTURE Het valt nooit mee van een program ma de spits af te by ten en daarom is het een dubbel compliment aan Mevr. HoltzKellenaers, dat zy er met haar L.T.C.-turnsters in slaagde middels een gracieus uitgevoerde hoepeloefening de nodige aandacht en een warm applaus af te dwingen. LEIDSE HOCKEYPLOEG WON OP HET KANTJE! Dat het kleine, watervlugge hockey balletje. achterna gezeten door twee en twintig met „stokken" gewapende jongemannen het ij populariteit bil de doorsnee bezoeker dezer sportmiddag niet winnen kon van z'n veel forsere broeder in de ballenwereld „koning voet bal" was eigenlyk al van te voren te zeggen, en tochmet hoeveel enthou siasme werden zowel het Delftse- als de Leidse doelpunten begroet en wat dwong een Dry vervirtuoos als hy is bewondering af met z'n „jongleur"- allures, dwars door de vyandelyke li nies heen! Zes L.M.H.C.- en vyf Zuid- wyck-spelers vormden tezamen het Leidse team, dat door twee doelpunten van mid voor Wackwitz maar nèt de baas bleef over de Delftenaren, die door linksbinnen Kluyver tegenscoorden (2-1) Onder aanvoering van Frits Schonk, een goede bekend ein de Nederlandse gymnastiekwereld, betrad hierna een aantal gymnasten van de Delftse Ver. Sparta het groene laken tot 't uitvoe ren van een nummer grondgvmnastiek. OOK ONZE KORFBALLERS ZEGEVIERDEN! Een somtyds overwegend sterke Leidse korfbalcombinatie met speel sters en spelers uit „Algemene", Fluks en Vicus Oriéntus, behaalden een ver diende overwinning op het Delftse twaalftal. Het aantrelckeiyker samen spel onzer stadgenoten vond een goede beloning ln een tweetal uitstekende „korfballen van de „Algemene"man De Wolf (2—0). HOOGBRUG VAN SPARTA. Het tweede optreden van de Delftse gastploeg, nu aan hoogbrug, kon ons meer bekoren dan de grondgymnastiek en op correcte wyze werden oefeningen op het middenterrein ten beste gege venverschillende „open doekjes" vielen de heren ten deel. EN TOEN GING HET GEBEUREN! Ja, en toen kwamen de mannen waar op het grootste deel der aanwezigen met ongeduld had gewachtde voetballers der Lucht Stryd Krachten en onze wel bekende UVS-ploeg, met op de midvoor- Tydens de Leidse „Olympische Dag" be keek de turnploeg van Sparta het UVS- terrein op deze manier. Foto Van Vliet plaats de ex-Alphen speler Windhorst en als linksbinnen de voormalige LFC-er Blom. Wat zou deze UVS-ploeg tegen het sterke L.S.K.-elftal voor spel laten zienbetekenden beide nieuwe aan winsten ook verbeteringen? Dat zag er aanvankelijk wel naar uit en zelfs be zorgde Windhorst .nadat onze oud stadgenoot en ex-ASC-keeper Freyser de bal buiten het strafschopeebied met de hand speelde, z'n ploeg met een hard schot de leiding, doch wat wij daarna van de Leidenaars in deze eerste helft te zien kregen, kon in veler ogen wei nig genade vinden en zelfs scoorde d© beslist doortastender voetballende mi litaire ploeg door linksbuiten Timmer mans (ADO) 2 x en v. Ditmars (BEC) een drietal tegendoelpunten met welke weinig bemoedigende stand de rust in ging. ALS BIJ TOVERSLAG! En daar in die rust, als by toverslag, waren al onze voetbalzorgen ineens ver dwenen. toen een veertiental lieftallige Nieuw-Brunhilde-dames het grastapyt optrlppelden o mer op de luchtige to nen van een zestal walsen van Brahms rhythmische gymnastiek van de beste soort te demonstrereneen waar ge noegen voor oog en oor, want Han Zirikzee accompagneerde op de piano en wat de leidster, mej. Ort betreft.... goede wiin behoeft geen krans! EIND GOED. AL GOED. Zo brak dan het slot der middag aan met de tweede helft der voetbalontmoe ting en na een aanvankeiyk rustig be gin konden wy gelukkig een gaandeweg actievere UVS-ploeg aanschouwen, die uiteindeiyk langere adem scheen te be zitten dan de mannen van de L.S.K. Het werd 32 doordat Blom hard op doel schoot en de door Freyser weggestompte bal voor de voeten van M. de Wolf die nu op de plaats van Fazel opereerde, welke weer de uitgevallen Koolhaas ln de half linie vervingbelandde, die geen fout maakte. Een schitterende kop bal van Blom was Freyser eveneens t* machtig en dit 3—3 jseltjke spel bete kende tevens het einde van een ge slaagde sportmiddag.

Leidsch Dagblad | 1948 | | pagina 5