Laga wint de Jubileumbeker Jef Lataster verbetert Nederlands record 10 K.M. In kampioens-compefifie stijgt spanning ten top Cijferparade B.v.y. verblufte vriend en vijand Rondom de Korf Hagenaars wonnen 12 taarten fleste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Maandag 31 Mei 1948 Tweede Blad No. 26399 De loeiwedstiijden van de Koninklijke In de beslissing Dames Acht ging Nereus voorsprong op De Hoop. Willem 3, dat derde Interessante strijd op de Double Scull Door een overwinning in de Oude Acht en de Ongestuurde Vier heeft de Dclftsc Studenten Roeivereniging La- ga voor de tweede maal in successie meer seniornummers van de door de Koninklijke Nederlandse Zeil- en Roeivereniging op de Bosbaan bü Amsterdam georganiseerde roelwed- strijden gewonnen dan de andere deel nemende verenigingen en behoudt zij dus ook voor 1948 de grote zilveren jubileumbeker, die in 1937 door R. J. Th. Mcurer als blijvende wisselpry's voor deze wedstrijden werd uitgeloofd. Van de 15 beslissingen, die Zondag middag werden verroeid, was de Oude Acht zeker de enerverendste. De drie boten trokken vrijwel neus aan neus over de 2 km. lange baan, waarbij Ne reus ten slotte met een krachtige, doch rustige sldg de leiding nam. 300 meter voor de finish sloeg Laga een felle spurt wist op Nereus in te lopen en met een taft lengte te winnen. Willem 3 eindig de op een halve lengte. De tjjd van La ga was 6 min. 31.8 sec. Interessant was voorts de strijd tus sen Nederland's troeven voor de Olympische Spelen op de Double Scull Van der Meer en Neumeier, die elkaar bij gebrek aan enige tegenstanders van formaat in ons land, gisteren in dividueel in de Oude Skif bestreden. Met Ten Houten ging dit drietal van Willem 3 van start. Neumeier gleed in de sierlijke skif bjjna feilloos over het water en verschafte zich zonder enige merkbare inspanning een voor sprong van enkele lengten op Van der Meer, die binnenkort uit Engeland een niéuwe en betere boot verwacht. Ten Houten kon het uiteraard tegen zijn twee fameuze clubgenoten niet bol werken en ging op ruim 10 lengten door de finish. Met de intensieve training op de Double Scull van de beide Willem 3-ers Is nog geen aanvang gemaakt, omdat men wil vermijden, dat zij lang voor de Spelen te Londen hun hoogtepunt reeds zouden hebben bereikt en dit zouden zijn gepasseerd juist als het er op aan komt. De tegenstand bij de komende training zal worden gevormd door b.v. Ongestuurde Vieren. Er was één buitenlandse boot, die aan de wedstrijden deelnam: de Ruder- verein .Nautilus von 1878" uit Wenen won in 7 min. 45 sec. de twee zonder stuurman voor de Laak met 7.51.2. Door een misverstand startte bij de Dames Vier de ploeg van Die Leythe niet. De Hoop won de kilometer in 4 min. 02. sec. Toen een half uur later de damesploegen Dubbel Vier van start gingen mocht de enkele Vier van Die Leythe alsnog proberen onder de sti mulerende invloed van deze race bene den de tijd van De Hoop te blijven, het geen inderdaad gelukte. Met een tijd van 3 min. 57.8 kwam Die Leythe zelfs als tweede aan achter Willem 3. Bijna hadden de organisatoren daarop Die Leythe tot winnaar van de Dames Vier uitgeroepen maar zij zwichtten vooreen terecht ingediend protest van De Hoop. Gaat het Nederlands elftal met rugnummers spelen? Het Noorse elftal speelde Woensdag j.l. tegen de Oranjehemden met rug nummers, een gewoonte, welke in Europa meer en meer te doen gebrui kelijk is. In dit verband heeft een redacteur van het ANP zich tot de voorzitter van de KNVB, de heer Lotsy, gewend met de vraag, hoe het bestuur van de KNVB hiertegenover stond. De heer Lotsy deelde mede, dat hij persoonlijk zou toejuichen indien ook het Neder lands elftal ln de toekomst met rug nummers in interland-wedstrijden zou spelen. Iiy verklaarde, dat deze kwes tie op een der eerstvolgende be stuursvergaderingen aan de orde zal komen. FRANS OLYMPISCH TEAM TEGEN DE ZWALUWEN. De Franse voetbalbond heeft aan het bestuur van de KNVB verzocht het Olympisch elftal voor de Spelen te Lon den een wedstrijd te laten spelen tegen de amateuristische ploeg van Frankrijk, welk team dit land op het Olympisch voetbaltournooiz al vertegenwoordigen. De ontmoeting zou plaats vinden op 14 Juli te Parijs, de nationale feestdag. Het bestuur van de KNVB heeft, naar wij vernemen, de uitnodiging in deze vorm niet aanvaard, maar het ligt wel in de bedoeling dat een Zwaluwenteam naar de Franse hoofdstad zal gaan om op 14 Juli aan de Olympische ploeg van Frankrijk partij te geven. OM „DE LEIDSE SLEUTELS". Lisse in de finale. Voor de demi-finale om „De Leidse Sleutels" speelde Lisse I op haar terrein tegen de Alphen-reserves. Het heeft in deze wedstrijd niet aan spanning ontbroken, daar vooral de laatste tien minuten een felle strijd ge leverd is. Reeds in de eerste helft bleek, dat beide elftallen zich ten volle gaven, waarbij Lisse over het algemeen in de meerderheid was, hetgeen door een 2-tal doelpunten van Faas en Boot beloond werd. Nog juist voor het verstrijken van de eerste helft wisten de bezoekers de achterstand te verkleinen. In de tweede helft werd het tempo nog meer opge voerd en uit een der aanvallen van Al- hpen werd de bezoekers een penalty toegewezen wegens hands. Deze goede kans om gelijk te maken werd niet be nut, daar doelman Beysens uitstekend redde. Lisse had daarentegen meer suc ces, daar Vrijburg met een fraaie kopbal het derde doelpunt voor Lisse fabri ceerde. Het zwoegen der Alphenaren werd nog beloond met een tweede doelpunt (3-2), met welke stand onder grote spanning Set einde kwam. als eerste door de finish met een kleine buiten mededinging meeroeide, kwam als binnen. die in de Dames Vier nauwelijks enige strijd had moeten leveren en dus bo ven de 4 min. was gebleven. Besloten werd op de komende wedstrijden van De Hoop dit nummer opnieuw te laten roeien tussen de beide ploegen. De uitslagen van Zondag luiden: Twee zonder Stuurman: 1. Nautilus von 1878 7.45.-, 2. De Laak 7.51.2, 3. Het Spaarne. Jonge Skif: 1. Spaarne (P. G. Mul der) 8.02.2, 2. Amstel <L. Relding), 3 Viking (J. L. Terpstra). Oude Skif: 1. Neumeier 7.51.8, 2. Van der Meer 7.58.8, 3. Ten Houten (allen Willem 3). Oude Twee: 1. Die Leythe 8.18.7: 2. Njord. Dames Acht: 1. Nereus 3.37.4; 2. De Hoop 3.39.6, 3. Willem 3. Jonge Vier: 1. Njord 7.21.-, 2. Die Leythe, 3. Laga. Overnaadse Twee: 1. Njord 8.48.8, 2. Het Spaarne 8.57.4. Dames Vier: (voorlopig) 1000 meter: 1. en 2. Die Leythe 3.57.8 en De Hoop 4.00.2 (wordt overgeroeid); 3. Zaanland Z.V. Oude Acht: 1. Laga 6.31.8, 2. Nereus op taftlengte, 3. Willem 3 op halve lengte Jonge Twee: 1. De Hoop 8.15.-, 2. Aegir 8.21.-, 3. Die Leythe. Dames Dubbel Vier: 1. Willem 3 3.52.6 2. Viking, 3 Het SDaarne. Jonge Acht: 1. Nereus 6.32.4, 2. Laga 6.35.8. 3. Triton, 4. Amstel. Lichte Vier: 1. Laga 7.37.2, 2. Spaarne 7.44.-, 3. Njord. 4. Willem 3. Stfjlroeien Dames Oude Vier: 1. Spaar ne 105 pnt., 2. Corn. Tromp 96 pnt. Veteranen Vier (1250 meter): 1. De Hunze 5.0.0, 2. De Hoop 5.8.-. Dames Skif: 1. Hunze (mevr. A. Groot Boomsmn), 2. De Laak <mej. P. Jan sen. 3. Die Leythe (mei. D. de Niet"). Uitslagen van Zaterdag: Jonge Vier: 1. Willem3 8.04.8,2.Laga 2, 3. Laga 1. Oude Vier: 1. Njord 8.0.9, 2. Laga 8.17.7. Overnaadse Vier: 1. De Laak 8.26.2,2. De Dorische. 3. Triton, 4. Njord Jonge Acht: 1. De Hoop 7.10.4, 2. N;ord. 3 Nereus, 4. Laga. Jonge Twee: 1. Spaarne 8.15.-, 2. De Hoon 8.16.7. Overnaadse Skif: 1. Njord (J. A. Brug- geman) 9.2.2, 2. Spaarne (H. A. Reus), 3. Willem 3 (J. V/. van Schelt). Vier zonder Stuurman: 1. Laga 7.41.4, 2. Willem 3 7.43.-, 3. Nereus. Veteranen Skif (1000 meter): 1. De Hoop (Jan Zeegers) 4.252, 2. De Maas (J. W. MuntzV Styiroeien Dames Beginnelingen Vier: 1. De Laak 104 pnt., 2. Spaarne 100 pnt. 3. Die Leythe 92 pnt. Idem Jonge Vier: 1. Spaarne 102 pnt., 2. Die Hunze 94 pnt., 3. Viking 88 pnt. Idem Jonge Skif: 1. De Hood 97 ont., 2. Die Leythe 92 pnt. Idem beginnelingen Skif: 1. Die Ley the 102 pnt., 2. Het Spaarne 90 pnt. KIMNASTEN—RAAD VAN ARBEID. Zaterdagmiddag voetbalden de leer lingen van dè Middelbare Handels school „Kennis is Macht" tegen een elf tal, bestaande uit personeelsleden van de Raad van Arbeid. De mannen van de Raad waren in de eerste helft ver in de meerderheid. Keer op keer werd het Kimnastendoel be laagd, zodat de rust met een 40 voor sprong inging. Waarschijnlijk had de achterstand de Kimnasten tot meer activiteit, aangezet, want na de pauze maakten zij twee goals en de tegenpartij nog één. De Raad van Arbeid won dus met 62. Sportsplinters Zondagmiddag speelde Blauw Zwart een wedstrijd tegen Wassenaar om de Zonneschijnbeker. Wassenaar won met 3—2. Op de Nenijto-sintelbaan te Rot terdam werden gistermiddag interre gionale atletiekwedstrijden gehouden. De estafette-ploeg van D.OJ3. met de lopers Van Ba vel, A. de Swart, K. Knop en W. Vaal wonnen op keurige wijze de 4 x 890 meter en vestigde hierop een nieuw Zuid-Hollands record met 8 min. 15.6 sec. Het Nederlandse koppel Sohulte Boeyen heeft deelgenomen aan wed strijden in het velodroom te Heyst-op- aen-Bergh: een omnium en een kop pelwedstrijd over 80 km. De omnium braoht geen succes, maar de koppel- wedstrijd werd met 'n ronde voorsprong door de Nederlanders gewonnen. SVV heeft het te Den Haag geor ganiseerde tournooi om de Vrijheids kelk 1945 gebruikt om nog eens te be wijzen, dat het niet per abuis eerste klasser is geworden. Eerst sloegen de Schiedammers In de halve finale Em ma bij het nemen van strafschoppen en in de eindstrijd werd VUC met 1-0 bedwongen. Het Vierbonden-tournooi, waar aan ook door de L.V.B. wordt deelge nomen, en dat aanvankelijk was uitge steld, zal thans Zondag as. op het ter rein van de Spartaan te Haarlem wor den gehouden. Ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum van de Amsterdamse Sc her m- club werd Zaterdagavond een gala-as- saut gehouden, met als hoogtepunt een wedstrijd tussen de Olympische sabel- ploegen wonnen acht partijen, maar de équipes van Nederland en België. Beide Belgen behaalden toch de overwinning met 60 gegeven en 59 ontvangen tref fers. De wedstrijden in 12-voetsjollen om de Zilveren Miss Blanche wissel beker, die Zaterdag en Zondag op de Kralingse Plassen werden gehouden, ziin gewonnen door Floor Daniels in „Spinta". Voordien had Frans Daniels de beker viermaal gewonnen en hij zag zich, althans voor dit jaar, het defi nitieve bezit van de beker ontgaan. In de voorwedstrijd om het wereldkampioenschap handbal bleef Frankrijk met 63 baas over Portugal. In de competitie om het Neder landse dames districtskampioenschap handbal won Hygia (Assen) met 32 van Athene (Den Haag). Bij de heren zegevierde C.WP. (Voorburg) met 53 over W.I.K. (Groningen) In het Olympisch Stadion werd Pronk onbedreigd winnaar van de wed strijd met motorgangmaking. De revan che van de „Ronde van Nederland" tussen de Zaanstreekploeg, bestaande uit Van Beek, Evers, Vooren en Bakker, en de Luxemburgers Kirchen, Gold- schmidt, Igel en Kemp werd een teleur stelling. Dit was niet te verwonderen, want in tegenstelling tot de Zaanstre- kers, die nog wel eens op de baan rij den. zijn de Luxemburgers zuivere weg renners, die zich op het cement in het geheel niet thuis voelen. Zowel de tijdrit over 500 meter met vliegende start, de ploegachtervolging en de klas- sementwedstrijd waren dan ook voor de mannen van de Zaan. De wedstrijden om de grote auto- mobielprijs van Parijs trokken meer dan 100.000 toeschouwers. De hoofd schotel van het programma was de wedstrijd in de zware klasse, die door Giraud Cabantous met Talbot <4.5 liter) werd gewonnen in 2 uur, 3 min. 52.2 s. De afstand bedroeg 314.170 km, de gem. snelheid 146.272 km per uur. Op de eerste dag van de interna tionale kampioenschappen van België hebben zich geen verrassingen voor gedaan: alle favorieten plaatsten zich in de volgende ronde. In de eerste ron de van het dames enkelspel won onze landgenote mej. Hermsen met 64, 36, 97 van mevr. De Bary (B.). - De 42e ontmoeting tussen de Bel gische en Nederlandse Limburgers, die gistermiddag te Roermond werd ge speeld, is in een volkomen verdiende 32 overwinning der Belgen geëindigd. Tenn aanschouwe van meer dan 1.000 toeschouwers zegevierde Spanje te Barcelona met 11 over Ierland. Oostenrijk won in Istamboul met 10 van Turkse. De Amerikaan Frank Stranaham heeft het Britse amateur golfkampioen- schap gewonnen. Hij sloeg de Engels man Charles Stowe in de finale (36 ho les) met vijf en vier. Wel en wee in voetballand. Beslissingswedstrijd Meerburg-Zw. Blauw voor plaats in de vierde klasse Het is Heerenveen Zondag niet ge lukt om via een overwinning op BW het kampioenschap van Nederland in de wacht te slepen. De Bossenaren lieten het zover niet komen en zorg den door een 31 zege, dat de span ning er tot de laatste wedstrijden in blijft. De situatie is thans zo, dat Hce- renveen en BW gelijk aan kop gaan en beide nog op bezoek moeten by uit geschakelde clubs, die echter in staat zün het de twee candidatcn lastig te maken. Heerenveen moet a.s. Zondag naar Go Ahead en op 13 Juni gaat BW naar EDO. Een spannend slot, dat echter nog beter tot zijn recht zou zijn gekomen als beide wedstrijden tegelijk zouden worden gespeeld! Eindigen beide ontmoetingen in over winningen voor de koplopers, dan zal een extra wedstrijd nodig zijn om de landskampioen aan te wijzen. In Deventer deelden Go Ahead en EDO de punten, welke uitslag de ver houding goed weergaf. De stand luidt thans: BW 9 6 1 2 13 17—9 Heerenveen 9 6 1 2 13 26—18 Go Ahead 9 4 2 3 10 19—20 EDO 9 3 3 3 9 15—18 PSV 9 2 1 6 5 14—20 Haarlem 9 2 7 4 15—21 PROMOTIE - DEGRADATIE. Helmond handhaafde zich in de eerste klasse door een 3—0 zege op Dosko. De Helmondse club is tussen haakjes de enige eerste klasser, die zich het vege lijf wist te redden. Meerburg en Zwart Blauw speelden op het UVS-terrein voor een plaats in de vierde klasse. Beide ploegen hadden geducht last van zenuwen en lieten niet veel fraais zien. Owel scoorde voor Meer burg uit een strafschop het eerste doel punt, kort daarop bracht Scholtes de partijen weer op gelijke voet. Nadat Owel zich de luxe gepermitteerd had een tweede strafschop te missen, bracht Meerburg de stand op 21. Voor rust scoorden Venvaal en Scholtes voor Zwart Blauw, waardoor de Hagenaars met 2—3 de leiding namen. Meerburg was in de tweede helft gevaarlijker, maar succes bleef voorlopig uit. Eerst kort voor het einde gelukte het Owel met een goed doelpunt gelijk te maken. Door deze uitslag is een beslissingswed strijd nodig. Nederland BW—Heeren- Om het kampioenschap van Nederland. Zuidelijke kampioen overklaste Heerenveen Onder een belangstelling zo overwel digend, dat de meeste toegangen naar het BW-terrein werden geforceerd en doorbroken, hebben wij Heerenveen met 31 zien verliezen van een BVV- elftal, dat iedereen verblufte door haar zeer sterk spel. Geen spoor viel er bü de Bossenaren meer te beken nen van het technische wel fraaie, maar te lauw*en onproductief blijven de tik-tak-spel. Reeds in de eerste minuut kopte van Overbeek de bal na een goed genomen hoekschop tegen de lat. Tevergeefs trachtte de nieuwe spil De Jong, zwoe gend als een paard, het overwicht der Bossenaren te breken. Hij, noch zijn medespelers konden vat krijgen op de in zeer hoog tempo spelende BW-aan- val, die het spel open hield, waardoor de Heerenveense verdediging alle moei te had om haar positie te handhaven. Na 6 minuten ontstond er een gat waar v. d. Dungen doorheen glipte, wel werd zijn schot gekeerd, doch de naar bin nengekomen v. d. Langenberg joeg de terugspringende bal onhoudbaar langs Veenstra (10). Abe Lenstra, die het dan toch maar eens probeerde, dwaalde al spoedig van de links naar de rechtsbinnenplaats, teneinde de onpasseerbare remmers te ontlopen. De BW-verdediging verviel echter niet in de fout die in Heerenveen werd gemaakt, door een mannetje bij de beroemde Fries te zetten met de op dracht, niets anders te doen dan hem te schaduwen. Integendeel, de beide kant- halfs van BW. Remmers en Vos speel den een zeer nuttige party, aanvallend en verdedigend, al naar dat in het spel- verloop het beste uitkwam. Zo kon de BW-aanval, door dit tweetal voortdu rend weer opgestuwd, een enorme druk op het Heerenveense doel volhouden. Slechts zelden konden de bezoekers tot een tegenaanval komen, die dan echter ver voor het doel van Saris vastliep op het onverzettelijke blok BW-verdedf- gers. By de aanvang van de tweede helft bedroeg de voorsprong van BW nog steeds slechts 10. Heerenveen zette toen even alles op alles. Wuyts trok vanuit de halflinie mede ten aanval en na 6 minuten liet Abe een fraai staaltje van techniek zien door temidden van tal van spelers de bal zuiver om te halen: slechts dank zij een tijgersprong kon Saris er in slagen de harde en goed ge mikte kopstoot van Jonkman te pare ren. Ondanks de enorme geestdrift, die de Friezen aan de dag legden, liet BW zich niet intimideren. Geen ogenblik viel er bü de Bossenaren een teruggang ln zelfvertrouwen te constateren. Het tempo bleef enorm hoog, waarbij de technische balbehandeling een klasse beter was dan bü de meeste Heeren- veners, die meestal blük gaven in moei- lükheden te zitten. In de elfde minuut werd het felle tegenoffensief van de gasten gebroken met een dier vele staaltjes vlot open spel, die de toe schouwers al zo vaak in vervoering had den gebracht. Van Beek kreeg een af gemeten pas van v. d. Dungen, onmid- delly'k daalde een hoge voorzet midden voor het doel en v. Overbeek, opbotsend tegen v. d. Laan zag al vallend kans de bal langs Veenstra te trekken 20. Abe kwam op de rechtsbuitenplaats te staan, maar ook daar kreeg hü vrüwel niets te doen. BW bleef verre supe rieur, Nog 10 minuten waren er te spe len toen de BW defensie in een onge vaarlijk lükende positie door de felheid van Jonkman werd overrompeld. De Friese reus rende op een hoge bal van Ploeg toe en kopte onhoudbaar ln: 21. De bijna 2000 Friezen die Heeren veen hadden vergezeld begonnen weer hoop te krijgen en roerden zich geducht, doch BW, doorwerkend met de beheer sing van de sterkere, liet zich niet over rompelen. In de laatste minuut kwam De Jongh te vallen met Van Overbeek. De kleine BVV-er werd vastgehouden, waarvoor Karei v. d. Meer een straf schop gaf, die Van Overbeek keihard en zuiver benutte, 31. En zo eindigde de strjjd, waarin Heerenveen zich van het landskampioenschap had kunnen verzekeren, doch waarin de Friezen door BW zün overtroffen, met tot slot een uitslag die overeenkwam met de krachtsverhouding. Kampioenschap van EDO—Go Ahead 2—2; v^en 31. Om de KNVB-beker IW—WA 1—0, DDV—Neptunus 6—0, Holland— Wageningen 2—2, DFC—Fortuna 3—1, Zw. Boys—CHRC 2—1, Cone. SVD— Roermond 2—2, Achilles—Emmen 1—2, Sportcl. EmmaLimburg 01. Gewone competitie: Be QuickEn schede 46, MWBrabantia 31. Promotie/degradatie Distr. 5, 2e kl. DOSKO—Helmond 0—3. (Helmond blyft eerste klasser). Dstr. 2, 4e kl.: Meerburg—Zw. Blauw 3—3. TENNIS. Overgangsklasse: Leldse Stud. MLTC Iwoo 1 5—3; Leidse LTC 1—Leimo- nias 6 53. 3e kl.: Leidse Hout 2—LTV Zaandam 2 8—0; Leidse Stud. MLTC 3—Velser- beek 1 5—3; Leidse LTC 3—Cl. te Wer- ve 3 5—3. 4e kl.; Leidse Hout 4—Petrolea 0—8. Lammers wint weer de 110 meter horden SELECTIEWEDSTRIJDEN TE UTRECHT. De sintclbaan van „Hellas" te Utrecht werd Zondagmiddag voor de eerste maal na de bevrijding in gebruik ge nomen. Men heeft onlangs de baan, die ln de oorlogsjaren danig had ge leden, hersteld en o.a. van een nieu we toplaag voorzien. Het sprak wel van zelf, dat de baan nog zwaar liep. Deze factor en de slechte weersom standigheden het regende vrijwel gedurende dc gehele middag wa ren oorzaak van dc veelal matige prestaties. Een uitzondering vormde daarbij het prachtige lopen van de Limburger Jef Lataster op de 10.000 meter, die ondanks de zware baan en het feit, dat hü geen tegenstanders van formaat had, het Nederlands re cord met 0.6 sec. verbeterde en op 31 min. 45.2 sec. bracht. Het record stond sinds Oslo op zyn naam met 31 min. 45.8 sec., maar welk een verschil tussen de omstandigheden te Oslo en deze te Utrecht. Toen een prachtige athletiekdag en zware tegen stand van .geduchte mededingers, dit maal een voor ahtletiek onaangenaam weer en een race in zün eentje. Het werd dus een strüd tegen het uurwerk. Men had voor de Avon-athleet een tyd- schema van precies 32 minuten vastge legd, maar het aanvangstempo was hoog en na tien ronden moesten de Eind- hovenaar Slegt en de Leeuwarder Wal stra lossen. Van dat moment af liep Lataster zyn eigen race. De vijf kilo meter werd afgelegd in 15 min. 42 sec., met andere woorden, op de helft van de afstand was de Limburger, die in uit stekende vorm is, niet minder dan 18 seconden op zyn tijdschema voor. Vier ronden voor het einde kreeg hy een kleine inzinking en verloor hy enkele seconden, maar in de laatste twee ron den had Lataster zich volkomen her steld. Zo kon het Nederlands record, ondanks de ongunstige omstandigheden toch nog verbeterd worden, zij het dat het verschil slechts 0.6 sec. bedroeg. Op de 1500 meter was ons een duel beloofd tussen De Ruyter en Slykhuis, maar de laatste liet verstek gaan. aan gezien hü eens een Zondag volkomen rust wilde nemen. Het werd nu een ge makkelijke overwinning van De Ruyter met Kist, die buitengewoon taai Is, maar aan wiens stfjl nog wel het een en an der moet worden veranderd, op de tweede plaats. Op de 100 meter bleef Kleyn van de sintelbaan weg door een lichte spier blessure. Scholten werd winnaar in 11.1 sec. voor de Blauw Witter Meyer met 11.2 sec. Op de 110 meter horden noteerde Zwaan in de serie 15.7 sec, maar werd in de eindstrüd door Lammers met 15.8 sec. geslagen, een tüd die hy zelf ook kreeg toegewezen. Bij de dames won mevr. Fanny Blan- kersKoen het verspringen met 5.26 meter, het hoogspringen met 1.51% me- L.D.W.S. en L.F.C. in eindstrijd Zaterdagmiddagbeker In de halve eindstrüd voor de Za terdagmiddagbeker, werden Zaterdag middag op het LFC-tcrreln de vol gende wedstrijden gespeeld: LEIDEN I—LDWS I 0—2. In een enthousiast gespeelde wed strijd, heeft LDWS door beter ploeg- verband verdiend gewonnen. Reeds di rect na aanvang zagen wij LDWS her haaldelijk voor het Leiden-doel, dat echter uitstekend werd verdedigd. Lei den kon zich in de eerste helft slechts bepalen tot enkele gevaarlijke uitval len, waarby eenmaal een niet te mis sen kans werd naast geschoten. Ook LDWS, veel sterker, wist het niet tot doelpunten te brengen Direct na de hervatting volgde een goede LDWS- aanval en v. d. Weyden scoorde ver diend 01. Lelden kon zich niet her stellen en nam een veel te afwachten de houding aan, waardoor LDWS na een goed halfuur opnieuw door v. d. Weyden succes had, in welke stand geen verandering meer kwam. LFC I—RIJNSB. BOYS I -1. LFC verscheen met een gehele reser- veploeg en daar ook Rünsb. Boys en kele goede spelers miste werd het een weinig fraaie vertoning. Met wind mee was LFC sterker en wist reeds na een kwartier door haar rechtsbuiten de leiding te nemen 1—0. R. Boys kwam fel opzetten en even voor rust maakten de Boys verdiend gelijk. 11. In de tweede helft vielen de gasten stevig aan en vooral de rechtsbuiten speelde een prima partü- De LFC-achterhoede gaf echter geen krimp en met de hulp van Tisseur kon een enkele maal het spel verplaatst worden. Toch ontsnapte het LFC-doel verschillende malen aan een doorboring, maar dan plots een nieuwe uitval. De bal ging van voet tot voet en voor de tweede maal was de R B.-kee per geslagen 21. Ondanks heftige po gingen bleef de stand ongewüzigd. In de eindstrijd komen nu LFC en LDWS. CRICKET. NED. CRICKETBOND. Uitslagen van gisteren. Ie klasse: HCC IIRW: gew. door HCC met 2 runs en 1 wicket (RW 170, HCC 172 voor 9); HDVS—Sparta: gew. door HDVS met 29 runs (HDVS 144, Sparta 115); HaarlemQuick: gew. door Haarlem met 2 runs en 1 wicket (Quick 98, Haarlem 100 voor 9); PW—HBS: uit gesteld: VOC—ACC: gew. door ACC met 53 runs (VOC 39 en 66 opgegeven; ACC 92); WV—VRA: gew. door WV met 5 runs (VW 89, VRA 84). 2do klasse B: XerxesAjax; gew. door Ajax met 3 runs en 6 wickets (Xerxes 38 en 42, C. Wenting 6 voor 11 en 5 voor 20, H. Vreeken 4 voor 22 en 3 voor 18; Ajax 27 (A. de Goederen 14) en 56 voor 4 (ge sloten). H. Vreeken 15, K. Sloos 14 niet uit, C. Wenting 12; Cric—ACC II: gew. door ACC met 6 runs (ACC 64 en 81 voor 3, Cric 58); LCC—HDVS II: gew. door HDVS met 154 runs (HDVS 195 voor 5 (gesloten) A. Keuzekamp 126 niet uit; A. v. Es 4 voor 83, J. Hopp 1—45; LCC 41, waarvan P. de Boer 15 en C. J. Metsch 12 niet uit. ter en de 80 meter horden in 12.2 sec., prestaties, welke door de weersomstan digheden ongunstig werden beïnvloed. De belangrijkste uitslagen luidden: Heren: 100 meter: 1. Scholten AV '23 11.1 sec.: 2. Meyer Blauw Wit 11.2 sec. 110 meter horden: 1. Lammers AV '45 15.8 sec.; 2. J. M. Zwaan AAC 15.8 sec. Hoogspringen: 1. Keyzer Prinses Ju liana 1.71% meter. 10.000 meter hardlopen: 1. Lataster Avon 31.45.2 sec. (nieuw Nederlands re cord 2. Walstra Vitesse 32.36.2. 1500 meter hardlopen: De Ruyter AV '23 4.03.0; 2. Kist Gooise AC 4.06.0. Verspringen: 1. Houtman AV '23 6.77 m.: 2. Naaktgeboren DFC 6.75 m. 400 meter horden: 1. Schulenberg AC Tion 57.7 sec.; 2. Schaay AV '23 58.7 sec. Speerwerpen: 1. Lutkeveld APGS 54.52 meter; 2. Vorenkamp Vlug en Le nig 54.18 meter. Hinkstapsprong: 1. Lourens Kome ten 14.14 meter; 2. Peters PEC 13.42 meter. Kogelstoten: 1. De Bruyn Vlug en Lenig 14.63 meter; 2. Kluft Haarlem 13.28 meter. Polstokhoogspringen: 1. Lamoree Haarlem 3.80 meter; 2. Zwart Haarlem 3.33 meter. 4 x 100 meter estafette; 1. Nationale ploeg 43.3 sec.; 2. AAC '46 sec. Dames: 4 x 100 meter estafette: 1. Nationale ploeg 49.8 sec.; 2. Palthena. 100 meter hardlopen: 1. De Jong Zaanland 12.9 sec.; 2. Xenia Stadt—De Jong Celebes 12.9 sec.. Speerwerpen: 1. Jo TeunissenWaal boer UDI 36.46 meter; 2. Ans Koning Gona 36.44 meter. Verspringen: 1. Fanny BlankersKoen Sagitta 5.26 meter; 2. Nel Vos PSV 5.06 meter. 80 meter hordenlopen: 1. Fanny Blan kers—Koen Sagitta 12.2 sec.; 2. Hetty Petter AC Tion 13.3 sec. Hoogspringen: 1. Fanny Blankers Koen Sagitta 1.51% meter; 2. Nel BlaauboerVan Blanken Sagitta 1.42% meter. Nederlandse athletiekploeg voor wedstrijd tegen Tsjechen De Nederlandse athletiekploeg, welke 22 en 23 Juni te Vickovice tegen Tsje- cho-Slowaküe in een landenwedstrüd uitkomt, is als volgt samengesteld: 100 meter: Klevn (Vlug en Lenig) en Scholten (AV 1923). 200 meter: Scholten (AV 1923) en Kleyn (Vlug en Lenig). 400 meter: Blok (AV 1923) en Bakels (AAC). 800 meter: De Ruyter (AV 1923) en Rlbbens (AV 1923). 1500 meter: De Ruyter (AV 1923) en Slijkhuis (AAC). 5000 meter: Slükhuis (AAC) en Lataster (Avon). 110 meter horden: Zwaan (AAC) en Lammers (AV 1945). 400 meter horden: Schulenberg (AO Tion) en Schaay (AV 1923) Vèrsprlngen: Naaktgeboren (DFC) en Houtman (AV 1923). Hoogspringen: Keyzer (Prinses Julia na). Hink-stap-sprong: Lourens (De Ko meten) en Broeken (K. en K.). Polsstokhoogspringen: Lamoree (Haar lem) en Verkes (Haarlem). Speerwerpen: Lutkeveld (APGS) en Brasser (AAC). Discuswerpen: De Bruin (Vlug en Lenig) en Brasser (AAC). Kogelstoten: De Bruin (Vlug en Le nig) en Houtzager (PSV). Kogelslingeren: De Bruin (Vlug en Lenig) en Houtzager (PSV). 4 x 100 meter estafette: Kleyn (Vlug en Lenig), Scholten (AV 1923), Lam mers AV 1945) en Blok (AV 1923). re serve Nusse (AAC). 4 x 400 meter estafette: Bakels (AAC), Blok (AV 1923). Nusse (AAC), Scholten (AV 1923) en Schulenberg (AC Tion). De tweede man voor het hoogsprin gen zal pas tijdens de wedstrüd worden aangewezen. De samenstelling van do 4 x 400 meter estafette zal eveneens eerst ter plaatse geschieden. Ten slotte Is het nog niet zeker of Slükhuis op do 5000 meter zal starten, aangezien dit geheel afhankelük ls van de samenstel ling van het programma. Mocht het niet mogelük zün, dan neemt Walstra zün plaats in. Westerkwartier aan kop in kampioens-competitie Voor de kampioenscompetitie van de K.N.K.B, werden de volgende resultaten behaald: DetoWesterkwartier 59- Naas—Vitesse 3—3; Vitesse—Naas 5—5. De stand luidt thans: Westerkwartier 5 5 0 0 4810 10 8 Het Zuiden 5 4 0 1 27—18 Deto 6 2 0 4 20—39 4 Vitesse 2 0 2 0 8—8 2 Naas 8 0 2 6 1947 2 GESLAAGDE PROPAGANDA- WEDSTRIJD IN DE PROFESSORENWIJK. Het Leidse twaalftal en een combi natie van de twee sterkste Haagse le klasse-clubs „Ons Eibernest" en „Gym nasiasten" speelden Zaterdagmiddag op de speelweide van de buurtvereniging De Professorenwük een propaganda- wedstryd. welke zeer zeker geslaagd ge noemd mag worden. De publieke be langstelling v/as zeer bevredigend en hoewel het spelpeil geen grote hoogte bereikte, was het toch van dien aard, dat men kon zien hoe korfbal gespeeld behoort te worden. De eerste helft was zeker het aantrekkelükst. De ploegen wogen aardig tegen elkaar op. Welis waar waren de Hagenaars technisch en tactisch beter, doch de geestdrift van de Leidenaars hield de balans vrywel in evenwicht. De ruststand 3—3 gaf de verhouding dan ook uitstekend weer. Na de hervatting daalde het spelpeil aan Leidse zyde, zodat de Haagse-combina tie een verdiende 53 zege alsmede de uitgeloofde 12 taarten in de wacht sleepte. De Leidse doelpunten werden resp. gescoord door de heren K. Broek hof, C. Hartevelt en K. Ligtvoet. Na afloop van deze ontmoeting speel de in de avonduren het senioren-elftal van de Professorenwijk een voetbalwed strijd tegen het personeel van de Twentse Bank. Tot doelpunten kwam men niet en zo eindigde deze vriend schappelijke wedstrüd, zoals werd be gonnen. KORFBAL. CHRISTELIJKE KORFBALBOND. Goede dag voor Pernix WINNAAR VAN DE VOPS EN DE LEIDING IN DE COMPETITIE. Afgelopen Zaterdag was voor Pernix wel een gelukkige dag. Ten eerste werd zy op wel zeer duidelijke wijze winnaar van de traditlonelo VOPS- wedstrijden en in de tweede plaats bezorgde FIKS in de competitie Per nix een surprise, door tegen Excelsior gelük te spelen (4—4). Excelsior heeft nu een verliespunt meer dan Pernix, dat nu alleen aan de kop gaat. De VOPS-wedstrüden verliepen vlot en voor de laatste ronde, tussen Pernix en ODI, waren de Leidenaars reeds ze ker van de wimpel. ODI viel weer tegen en eindigde zelfs op de laatste plaats. SNEL bleek over 'n uitstekend twaalftal te beschikken, maar had geen goede dag en klasseerde zich als derde. VEO eindigde ons inziens een plaatsje te hoog door een fortuinlüke overwinning op SNEL (21). Pernix was op dreef en was onbetwist de sterkste ploeg. ZIJ scoorde in deze' drie wedstrijden 9 doel punten en noteerde geen enkel tegen- punt. De VOPS-wlmpel werd dan ook volkomen verdiend gewonnen, De uitslagen waren: VEO—ODI 00, SNEL—Pernix 0—2, ODI—SNEL 0—1, Pernix—VEO 5—0, SNEL—VEO 1—2, Pernix—ODI 20. Eindstand: 1. Pernix 3 gesp. 6 pnt., 2. VEO 3 gesp. 3 pnt., 3. SNEL 3 gesp. 2 pnt., 4. ODI 3 gesp. 1 pnt. Pernix bleek tevens nog de sterkste veteranen te bezitten. In deze wedstrij den tussen de oudgedienden hoorden we de botten kraken! De resultaten wa ren: Pernix—VEO 2—1, VEO—SNEL 0—0, SNELPernix 1—2. Het ideaal der L.R.B. zou zi/'a Aan ied're hrua een haak of liin,

Leidsch Dagblad | 1948 | | pagina 5