MEISJES Ds. H. J. van Achterberg aanvaardt zijn ambt gaat naar Amerika jongste bediende I LEERLING-VERKOOPSTER Winkeljuffrouw Een nette Jongen „Als ambassadeur van Christus hoop ik door Leiden te trekken" Uranium uit de Kongo Anti-revolutionnaire partij zoekt internationaal contact HYPOTHEEKGELDEN 2e Banketbakkers- bediende flinke Jongen NET MEISJE Vergadering LEIDSCHE WOLSPINNERIJ N.V. Gevraagd: Aankomende Mnl. of Vr. kracht KAPPERSBEDIENDE KAPSTER Perzisch of Deventer Tapijt „Bolle Bidruiw Frieslan" DEE-TAX U kent haar'toch MAANDAG 8 MAART. Ministerie van N.H. predikanten thans weer voltallig Met de komst van ds H. J. van Ach terberg naar Leiden ziet de Ned. Hcrv. gemeente te dezer stede, zy hèt in verband met het a.s. vertrek van ds TV. H. Kelder naar Amsterdam en het afscheid van ds D. Kuilman uit de actieve dienst slechts tijdelijk en met uitzondering van ds M. W. J. Geursen, die momenteel aan Indië „is uitge leend", haar ministerie van predikan ten weer compleet. Ds Van Achterberg, dié, zoals bekend, het werk van de naar Utrecht vertrok ken ds H. C. Touw, zal overnemen, werd gisterochtend in de Pieterskerk door zijn zwager, ds K. Roubos van Zwolle, tot zijn dienstwerk ingeleid met een predikatie over 2 Cor. 5 20 „Zo zijn wij dan gezanten vaij Christus' wege, alsof. God door ons bade; wij bidden van Christus' wege. laat U met God verzoe nen". In aansluiting op deze dienst, deed ds Van Achterberg gisteravond, eveneens in de Pieterskerk, zijn Intre de. Onder de zeer vele belangstellenden merkten wy o.m. op de burgemeester, jhr. mr F. H. van Kinschot, de wethou ders, de heren D. v. d. Kwaak, J. C. van Schaik, de gemeentesecretaris, mr J. Bool, alle Hervormde predikanten te dezer stede en voorts afgevaardigden van tal van Leidse kerkgenootschappen, leden van de Gemeentecommissie der Ned. Herv. gemeente en vele kerkelijke colleges, terwijl ook een groep gemeen teleden uit Holten, de vorige stand plaats van ds Van Achterberg, aanwe zig was. Als overdenkingswoord voor deze ure koos de nieuwe predikant Jesaja 55 11 alzo zal mijn woord, dat uit mijn mond uitgaat, ook zijn, het zal niet le dig tot mij wederkeren; maar het zal doen hetgeen my behaagt en het zal voorspoedig zijn in hetgeen, waartoe ik het zend". Eén van de eerste dingen, welke een nieuw ingezetene van Leiden opvalt als hij zijn ogen over de stad laat dwalen, aldus begon spr., is het wederkerend beeld van de kruislings over elkaar aan gebrachte twee sleutels. Of hij nu al bij de aanvrage van zijn verhuisbiljet de van fraai smeedwerk voorziene deur van het Stadhuis binnengaat, dan wel of hij zijn oog meer benedenwaarts op de rioolkolken in de straat richt, steeds weer zal hij herinnerd worden aan het feit, dat hij zijn intrede in de Sleutel stad heeft gedaan. Ook spr. is dit opge vallen. Naar hem werd medegedeeld moeten deze sleutels afkomstig zijn van het allesbeheersend beeld der St. Petrus <Pleters)kerk, welk bedehuis indertijd aan de heilig Petrus was gewijd, in wiens hand de sleutels van het Konink rijk der hemelen waren gelegd. Was de ene sleutel bedoeld om de toegang tot het Koninkrijk Gods te openen, de an dere diende om de hemelpoort te slui ten. Ook spreker, wiens wens het is als een ambassadeur van Christus door Lei den te trekken, hoopt in de toekomst onder het teken van deze sleutels te werken en te verkondigen, dat voor een ieder, die waarachtig gelooft, de hemel poort wijd open zal staan. Uitvoerig weidde ds Van Achterberg voorts uit over de betekenis van Gods woord, dat schept en herschept, krijg voert en ten slotte de overhand neemt. Wie met dit woord te doen krijgt, krijgt met Jezus Christus te doen. De eens aan het kruis van Golgotha de overhand heeft ge kregen. Wanneer Gods woord tot ons komt en Zijn Zoon vriendelijk uitnodi gend aan onze deur verschijnt en klopt om open gedaan te worden, gaat het om onze bekering. Gaat het om dood of leven, om de eeuwige ondergang of het eeuwig behoud. Vervolgens zette spr. uiteen, dat het evangelie van' Jezus Christus niet naar de mens is, omdat deze van nature altijd eigen eer en glo rie zoekt. Zegt God niet zelf: „Mijne wegen zijn niet Uwe wegen en Mijne ge dachten zijn niet Uwe gedachten?" Daarom zullen wij onze eigen wegen en gedachten moeten herzien en moeten toetsen aan het woord van de levende God. Samen zullen wij naar Zijn woord moeten luisteren en de loopbaan moe ten volgen, welke Hij ons in Zijn woord aangeeft. Christus zelf is ons daarin op Zijn weg naar het kruis, een weg van vernietiging en ondergang, voorgegaan. Hoewel v/ij als kerk gaarne de weg naar omhoog gaan, waarschuwde spr. er voor dat ook de weg van de kerk niet een weg van glorie en macht is. Ook zij zal zich moeten richten naar Gods woord en Zijn geboden. In een ernstige peroratie, wees spr. er ten slotte op, dat er in God en Jezus Christus behoud is, maar dan zal dit bij alle neergang en nood, moeten gaan door het verlies van ons leven. Slechts in Jezus Christus, Wiens woord spreekt van oordeel en genade, is er redding. Waar onze wegen doodlopen en gedach ten falen, zijn er t Gods wegen en ge dachten Nadat nog gezongen was Gezang 49 4 „Dank mijn Heiland voor Uw lijden", richtte spreker zich in een persoonlijk woord tot zijn bevestiger, de consulent van wijk II, ds J. van Swijnenburg. zijn collega's, diverse kerkelyfe colleges, af gevaardigden van het jeugdwerk en andere kerkgenootschappen en de plaat selijke overheid. Ds Van Achterberg be sloot met de wens uit te spreken, dat wijk II spoedig in het bezit van een kerk en wykgebouw zou worden gesteld. Aan het einde van de dienst zongen dé aanwezigen de nieuwe predikant de zegenbede uit Psalm 134 toe. Na afloop van deze plechtigheid heeft ds Kuilman namens kerkeraad en ge meente ds Van Achterberg in de con- tistorie nog toegesproken, waarbij hij wees op het grote verschil tussen het door ds Van Achterberg zo juist ver laten dorpse Holten en de grote stad- gemeente. Spr. bad de nieuwe predikant en diens echtgenote Gods verlichting, sterkte en kracht toe. Moge hij U in uw ambtsbediening regeren en U zo een nuttig instrument in Zijn' hand doen zijn, aldus spr. Padvinders spelen voor padvinders VERTONING VAN DE FILM „RIDDERS ZONDER HARNAS" Ruim 1500 padvinders uit Leiden en omgeving, onder wie zich ook verschil lende leaen van het Ned. Padvindsters- gilde bevonden, hebben zich Zaterdag middag tijdens ttfee in de grote Stads gehoorzaal gehouden padvinderssamen komsten uitstekend geamuseerd met de door het hoofdkwartier van de N.P.V. in circulatie gebrachte padvindersfilm „Ridders zonder harnas", waarin ver kenners van de Algonkins- en Dunne- woldgroep van het district Amsterdam de echte padvinderssfeer zeer juist weten te treffen. In het begin van deze film worden wij* binnengeleid in één der laatste samenkomsten, welke deze Am sterdamse verkennerstroep houdt voor het Paaskamp, na afloop waarvan de patrouilles vertrekken voor een stads- verkenning. Hun opdracht bestaat o.a. uit het opsporen en schetsen van oude gevels. Verreweg het belangrijkste deel van deze film, v/elke uiteraard ook een rui me plaats inruimt aan het padvinders lied, wordt in beslag genomen door een bezoek aan een kampterrein in de om geving van Ommen, waar wij de jongens een opwindend spel van verkennen zien spelen en waar enkelen hunner enige overblijfselen van een oude fundering blootleggen. Als er 's avonds een kamp vuur wordt gehouden en de vaandrig een kampverhaal vertelt, worden deze jongens aan hun ontdekking herinnerd. Het verhaal vertelt van een klooster, Öat in de Middeleeuwen in de onmid dellijke nabijheid van het kampterrein moet hebben gestaan. In dit klooster werkte een alchemist aan de bereiding van een slaapdrank, welke hij als ge neesmiddel wilde aanwenden. De ridder van het naburig kasteel en diens schild knaap boden zich, ten einde de weten schap te dienen, als proefpersonen aan. Zij nemen medicijnen in en vallen ogenblikkelijk in een zeer diepe slaap. Het gelukt de alchemist niet hen na de vastgestelde tijd te doën ontwaken. Tot zover het verhaal, dat door de vaandrig, door het ontbreken van enkele bladzij den, niet uitverteld kan worden. De film gaat echter verder.... en wij ma ken kennis met een padvinder, die na de taptoe de slaap niet kan vatten. Stil sluipt hij de tent uit en loopt het bos in. Hij verdwaalt en valt zittend tegen een boom in slaap. In zijn droom ont dekt hij de oude kloosterkelder, waar ridder en schildknaap nog steeds liggen te slapen. Plotseling schrikken deze wakker en worden zij door de padvinder meegenomen naar het kamp, waar de ridder vaststelt, dat, hoewel er,in de loop der eeuwen veel veranderd is in de wereld, de idealen der ridderschap voortleven in de padvindersbeweging. Op dat moment wordt de padvinder ge wekt door zijn hopman en vindt de film, welke in menig opzicht sterk tot het padvindershart spreekt, haar einde. Vooraf werd nog een tekenfilmpje en een film van de onlangs in Frankrijk gehouden jamboree gedraald, zodat het te begrijpen is. dat de jongens, en ook de meisjes, deze middag volop hebben genoten van het mooie werk der NP.V. Professor A. W. Bijvanck van de Leidse Universiteit zal 8. 9 en 11 Maart voor de Vrije Brusselse universiteit een serie van drie lezingen houden over: „De geschiedenis van het Griekse kera miek". JUBILEUM C. A. LABORDUS. Onder hartelijke belangstelling van zyn superieuren, collega's en dagelijkse medewerkers heeft vandaag de .heer C. A. Labordus, smid bij de sajetfabriek der N.V. vh. Cranenburgh en Heringa, zijn 40-jarig jubileum in dienst dezer onder neming gevierd. Hedenmorgen werd de jubilaris ach tereenvolgens door de directie en een der meesterknechts gecomplimenteerd, waar-y bij zijn vele goede eigenschappen werden gememoreerd en bloemen en geschenken in geldelijke vorm mede namens het ge zamenlijke personeel werden overhan- digd. Na afloop dezer eenvoudige, doch har telijke huldiging vertrok de jubilaris naar huis om het feest in intieme kring voort te zetten. ONS GRUNNEGERLAAND. Zaterdagavond kwam de toneelclub der Delftse Groningers voor de Leid se landgenoten in de foyer van de stadszaal opvöeren het „Spul van jon ge laifde" ,,'t Was in Maai", van de hand van de bekende schrijver J. Bus De Delftenaren heten zioh bij de op voering van hun beste kant zien en- hebben voor hun spel veel lof geoogst. Vooral de vrouw, ae „knecht" en Riels verdienen een pluim. Vooraf zong het Delftse dameskoor tje enige üederen, terwijl de pianist Jules de Korte zich eveneens deed ho ren op de piano en in voordracht. Ook dit gedeelte van het program deed het best. Zo is het een aardige avond ge worden. die natuurlijk besloten werd met een dansje. LEIDSE SPAARBANK. Bij de Leidse Spaarbank is gedurende de maand Februari 1948 ingelegd f. 407.765.77 en terugbetaald f. 383.902.04, Ingeschreven zijn 396 nieuwe Inleggers, terwijl 159 boekjes geheel werden uit betaald. Het tegoed der 26.798 inleggers, hier onder begrepbn 2.478 deelnemers aan de Afhaaldienst, bedroeg einde Febru ari 1948 f. 14.673.558.79. Door de Afhaal dienst werd in 8.694 stortingen f30.593.75 ontvangen. Er wefden 113 spaarbusjes ter ledi ging aangeboden met een gezamenlijke inhoud van f. 2.368.71. Op de scholen werd f. 161.63 gespaard. A.R. willen aan nationaal kabinet medewerken Zaterdagmiddag hield de Staten- kringcentrale Leiden der A.R.-par- ty in „In den Vergulden Turk" een vergadering, waarin het Tweede Kamerlid, mr dr E. P. Verkerk, burgemeester van Boskoop, om. de belangrijke mededeling deed, dat het Centraal Comité der A.R.-par- ty bezig is met het leggen van in ternationale contacten met gelijk gezinde partyen in het buitenland. In deze vergadering, welke onder lei ding stond van de heer W. Vogelaar uit Sassenheim, was het woord aller eerst aan het lid der Tweede Kamer, de heer Ohr. van den Heuvel. Als antwoord op de talrijke vragen uit de boezem van de Kamerkieskring gesteld, zette de heer Van den Heuvel uiteen hoe het huidige Kabinet tot stand gekomen was en merkte op, dat de A.R.P. bereid was en is tot deelne ming aan een nationaal kabinet, zulks in tegenstelling tot de Party van de Arbeid, welke er blijkbaar niets voor voelt om de huidige nationale moei lijkheden onder leiding van een natio naal kabinet te overwinnen, Spr. formuleerde zijn grieven tegen de regering-Beel: dit kabinet handelt apportuum; het doet morgen wat het vandaag tegenspreekt; het volgt de "weg van de minste weerstand; het doet geen daadwerkelijke moeite om uit de financiële moeilijkheden te komen; het handhaaft de overigens te laat inge stelde loonstop 1946 niet. Spreker wees er op, dat de Nederlandse staatsschuld thans 5 maal zo groot is als voor de oorlog (25 milliard gulden) en dat deze nog steeds groter wordt. Daar kan het plan-Marshall niets aan veranderen. Wanneer op zeer korte termijn niet rigoreus ingegrepen wordt, is het ban kroet zeker onafwendbaar. De overheid kan op verschillende manieren aan geld komen: le. Docr lening. Dat de huidige rege ring tot neg toe geld wist te lenen in het buitenland, is mede te danken aan. het feit. dat door de vooroorlogse Ne derlandse geldpolitiek, Nederland een uitstekende naam heeft in het buiten land. De regering moet oppassen, dat deze naam niet verloren gaat door al lerlei dwaze socialistische experimen ten. Overigens meet thans het dubbele van de vooroorlogse staatsbegroting aan rente opgebracht worden! Door belastingheffing kan de over heid haar inkomsten niet vermeerde ren. De belastingschrcef kan volgens deskundigen niet verder aangedraaid worden. 2e. Door devaluatie, dat wil dus zeg gen door stelen, 3e. Docr het zelf maken van geld, hetgeen inflatie betekent, met als ge volg de meest anti-sociale politiek, die zich denken Iaat. De regering rest geen andere moge lijkheid dan drastisch haar .uitgaven te beperken. Dit heeft zy tot nu toe niet gedaan. Zy halvere byv. het aan tal ambtenaren. Er zullen daardoor til- delyke moeilijkheden ontstaan, maar die zyn er toch af. Alleen al by We deropbouw heeft men met 23 verschil lende instanties te maken. Resultaat: er wordt niets opgebouwd. Als tweede spreker kwam mr E. P. Verkerk aan 'het woord. Deze behan delde op duideiyke wijze de gestelde vragen ten aanzien van Indië, onze buitenlandse politiek, de middenstand, Duitsland, Wet en recht, Verenigde na ties, Onderwijs,* enz. Spr. toonde aan, dat de A.R. zeker neg een poUtief ge luid kunnen laten horen. Hy deed ten slotte mededeling van het reeds eerder vermelde; dat de A.R. bezig zyn met het leggen van internationale contac ten. Maar er worden geen grote winsten op gemaakt (Van onze correspondent te Brussel). De kwestie van de uranium-leverin- gen uit de Belgische Kongo aan Ame rika blykt in het buitenland meer de belangstelling te hebben dan in Belgie zelf. In bevoegde kringen van de Bel gische hoofdstad is men zelfs van oor deel, dat het de moeite niet loont over deze aangelegenheid langdurig te dis cussiëren, hetgeen wel voLkomen in te genstelling is met de grote belangstel ling, welke Amerikaanse journalisten te Brussel er voor aan de dag leggen. Een ingenieur, die pas uit Kongo teruggekeerd Is, zelde mij ongeveer het volgende: „De Belgische maatschappy Union Minière du Haut-Katanga ex ploiteert in Hocg Katanga een aantal kopermynen. Reeds voor de oorlog was door de Belgen ontdekt, dat de myn te Shinkolobwe uranium, een r&dio achtief erts. bevatte. Dit bleek in de oorlog van uitzonderlijke waaTde te zyn. Maar deze myn wordt niet be waakt. wat overigens nog niet zeggen wil, dat iedereen er toegang heeft. Er bevindt zich daar ook geen .staff" van hohderden Amerikaanse specialis ten, zoals sommige op sensatie beluste bladen met een vloed van details heb ben meegedeeld. Het erts wordt in de meest ruwe staat naar de Verenigde Staten verscheept. Waarom de Belgi sche autoriteiten in Kongo niet zelf trachten er industrieel of militair van gebruik te maken? Het erts op zich zelf is niets. En er zyn enorme, milli- arden dollars kostende, installaties no dig om uit deze vuile massa, eerst het concentraat, daarna de atoommolecule te halen. Geen enkel land heeft, zoals de Ver. Staten, deze middelen, waar uit dan logisch voortvloeit, dat de USA de enige mogelyke cliënten zyn- Het feit, dat dit erts in ruwe staat wordt geleverd, waarna alles nog aan komt op de verwerking, is meteen een be- wys, dat Kongo, en ook België, met deze leveringen geen fabelachtige dol larbedragen incasseert. Het is momen teel zelfs zo, dat de Nationale Bank van België dollars aan de Bank van Belgisch Kongo moet afstaan, omdat de Kongolese mynindustrie momenteel grote aankopen doet van wederuitrus- tingsmaterieel. welke met dollars moe ten worden betaald." Intussen is be vestigd, dat op de uitvoer van dit erts een uitvoerrecht geheven wordt van 60.000 frs. of 341 pond per ton. Actie voor Leidse Jubileumfeesten ingezet Bewaart uw spaarkaarten! Heden zijn de jubileum-spaarkaarten verzonden. De post zal morgen het werk voortzetten. Elk gezin zal op deze wijze met de ton-actie in aanraking worden gebracht. De kaart ziet er byzonder sug gestief uit. De voorkant laat de ton, in welker teken de actie staat/ zien. Aan de binnenzyde van het diepe vat staan de oproepende woorden: „Helpt mede de ton vol te maken". Aan de buitenkant onderaan komen de woorden voor: 50- jarig regeringsjubileum H.M. de Ko ningin en 300-jarige onafhankelykheid van Nederland. De grote actie is dus begonnen! Het 4s zaak, dat de burgery van Leiden in haar geheel beseft, waar het om gaat. Willen wy allen deelgenoot worden in een gepaste, .waardige feestviering, dan zullen wy ook gezamenlyk onze schou ders onder dit werk moeten zetten. WAT IS NODIG? Nodig is, dat wy de ons toegezonden spaarkaart zuini gbewaren. Slaan we de kaart open, dan zien we 20 vakjes. Het is de bedoeling, dat hierin 20 zegels ko men. die ons door de bakker, de melk boer. de winkelier enz. zullen worden verstrekt. Elk zegel kost een kwartje. Gedurende 20 achtereenvolgende weken kan er gespaard worden. Ter opwekking en ter herinnering zul len er korte spreekbeurten via de derde lijn van het radiodistributienet worden gehouden. O.a. zullen het woord voeren: de burgemeester (a.s. Vrijdagavond te 71/4 uur!), de heren P. C. Lindenbergh, pir N. G. Geelkerken. Joh. Jonker, F. Verstegen, I. J. Sloos, P. Herfkens. A. v. d. Neut en A. Galjaard. Deze spreek beurten duren niet langer dan tien mi nuten. N.V. HOLLANDSCHE CONSTRUCTIEWERKPLAATSEN. In de Zaterdag alhier gehouden ver gadering van aandeelhouders der N.V. Hollandsche Constructiewerkplaatsen werden de jaarverslagen over 1944'45 en 1946 goedgekeurd. Over de twee eerstgenoemde jaren werd besloten 4% dividend uit te keren (batig saldo f. 375.000 zonder af trek voor afschrijvingen)over 1946 werd het dividend vastgesteld op 5% (batig saldo f,235.000.eveneens zonder af trek). De verwachting wordt uitgespro ken, dat de resultaten over 1947 niet minder gunstig zullen zyn. De aanverwante onderneming, de N.V. Ned. Electro-laschmaatschappy stelt over 1946 een dividend van 8 en ver wacht over 1947 eveneens bevredigende resultaten. GEÜNIEERDE LOGE VAN THEOSOPHEN. Theosophie en spiritisme. Het onderwerp vor de openbare bU- eenkomst van gistermorgen betrof Theosophie en Spiritisme. Berichten omtrent occulte verschynselen zyn uit alle tydperken der geschiedenis tot ons gekomen. Door de materialistische na tuurwetenschap van de negentiende eeuw werd hun echtheid geloochend; als verklaring werd meestal opzette- ïyk bedrog of zelfbedrog aangevoerd. Voor haar was de enige realiteit de wereld der ziimen. Ten onrechte, en de byzondere psychische stroming van de tweede helft van de vorige eeuw, al gemeen als spiritisme bekend, heeft er zeer toe bijgedragen d'ezs eenzydige instelling te verzwakken. De mensheid heeft haar perioden van meerdere of mindere psychische gevoeligheid, die regelmatig terugkeren. Ook in de twintigste eeuw kan men dit opnieuw opmerken. Het moderne spiritisme is een Westers verschijnsel en is in feite een dodencultus met grote gevaren voor haar beoefenaars. De theosophie heeft in tegenstelling met de weten schap de echtheid van bona fide spiri tistische verschijnselen nimmer geloo chend. Maar zy heeft tevens een ra tionele verklaring der verschynselen gegeven, die de illusie der spiritisten omtrsnt hun „geesten" verstoort en zich daarmee hun gramschap op de hals gehaald. Maar daarmede zyn de wetten der natuur niet ongedaan te maken. De geesten der afgestorvenen spoken zijn geenszins de egoische geesteiyke entiteiten, êie zich tydelyk algeheel van het aardse leven hebben teruggetrokken, maar onbezielde on zichtbare componenten van het ster felijke voertuig door het Ego tijdens het leven gebruikt en even weerzinW2k- kend als het ontbindende grofstoffe- lyke voertuig. Zy vormen tijdelijk en titeiten, die vroeger of later tot ont binding overgaan en die ontbloot zijn van zedehjke gevoelens. Zy kunnen door middel van sensitieve personen tot een schijtileven worden gewekt en veroorzaken in die toestand een deel van de verschijnselen van de spiritis tische séances. Dit gaat ten koste van de gezondheid en de moraliteit van het medium en vormt tevens een gevaar voor de aanzittenden, physiek en psy chisch. Vandaar de waarschuwing van deze practyken verre te blijven en niet medeverantwoordelyk te worden voor de ondergang van het medium. Doch de grote massa, die op sensatie belust is, laat dit alles koud. En het beunha zen met occulte verschijnselen en krachten gaat rustig verder zonder dat hun wezen aan een ernstig onderzoek wordt onderworpen. De gevolgen zullen zich wellicht in dit, maar veeleer eerst in een volgend leven voor de schuldi gen doen gelden, aldus besloot spr. De Heer en Mevrouw B. NAP—VAN VENETIËN geven met grote biydschap kennis van de geboorte van hun Dochter MARIAN ELISABETH Leiden, 6 Maart 1948 Thorbeckestraat 10. Voor Uw harteiyke deelne ming, ons betoond by het overlyden van onze geliefde Dochter, Zuster, Behuwdzuster en Tante JOHANNA KRUIT. zeggen wy U langs deze weg zeer hartelyk dank. Fam KRUIT. Leiden, 9 Maart 1948. Evertsenstraat 16. beschikbaar Makelaarskantoor FREIJSER Joh. de Wittstraat 4. Tel. 26405 LEIDEN. Het Collegium Civitatis Aca demical Lugdunum-Batavae Supremum vraagt voor de administratie van het Leid- sche Studenten Corps, een Type-vaardigheid strekt tot aanbeveling. Sollicitaties onder No 9522 Bureau van dit Blad. GEVRAAGD flinke Leeftijd ongeveer 20 jaar. Banketbakkerij G, P. DE GRAAF Prins Hendrikplein 1, Leiden Telefoon 26213 Direct gevraagd voor maga- zyn en fietswerk, nette Wordl gevraagd ff.e.V.. lepftnH nlm 17 ïaar v.g.g.v., leeftyd plm. 17 jaar. Aanm. hoden van 16 tot 18 u. Aardappelh. VAN KLINKEN, Aalmarkt 6, Telefoon 20034 ALS HULP IN DE HUISHOUDING. In- of extern. C. MEURS, Castelweg 7, Valkenburg (ZJH.) Bij" ons kan gekaatst worden: WARNECKE, STATIONSWEG 6B A. v. Borselen Co. HOOIGRACHT 64 Gewone Jaarlijkse Algemene van Aandeelhouders in de gevestigd, te LEIDEN. Ter aanvulling van de oproep in dit Blad d.d. 1 Maart j.l. wordt medegedeeld, dat het stemrecht op Üe vergadering d.d. 16 Maart a.s. eveneens kan worden uitgeoefend, in dien tenminste twee dagen voor de vergadering ten kan tore van de N.V. wordt ingele verd een bewys van een bin nen- of buitenlandse bank, vermeldende, dat de aandelen by deze bank werden gedepo neerd en aldaar geblokkeerd zullen biyven totdat de ver gadering zal zijn gehouden. 14-15 jaar voor eenvoudig werk. Leids Lederhuis. Schagensteeg No. 6, Leiden. BOEKHANDEL vraagt voor de administratie Brieven met uitv. inl. en verl. salaris onder No 9511 Bureau van dit Blad. GEVRAAGD in brood- en banketbakkery, boven 18 jaar. NAGTEGAAL, Cobetstraat 89 Aanmelden na 7 uur. en een GEVRAAGD. Brieven aan het Bureau van dit Blad onder nummer 9506 te koop gevraagd. Telefoon 55.29.78 Den Haag. Brieven onder nummer 9524 aan het Bureau van dit Blad. GEVRAAGD te Leiden-Oegstgeest of omtrek PAKHUIS of gedeelte van pakhuis op de begane grond, voor het plaatsen van een tiental yscarriers en yscopservator. Opp.vl. plm, 60 M-. Brieven worden spoedigst ingewacht onder No 9523 aan het Bureau van dit Blad. Echte Friese Kruidkoek, Aid Wijf, zoete liefje reepkoek Oude Juffer en verdere diverse soorten Friese artikelen. Onze Friese Kruidkoek in speciale verpakking voor ver zending naar Indië. Jan van Goyenkade 21 TELEFOON 24587 plm. 40 M. rood COCOSMAT (gebruikt) te koop aangebo den. Breedte 1.80 M. Na 6 u. BLOEMMARKT 21. gevraagd plm. 15 jaar. Verfhandel A. VAN BORSELEN CO. Hooigracht 64. GEVRAAGD H Meubilaire goederen, ka chels, fornuizen, brandkasten Inventarissen, bascules ge wichten enz. koopt steeds k contant A. J. Hartwllk, Goe derenbeurs, Burchtsteeg 4, Nieuwe Beestenmarkt 79. (Veemarkt)Telefoon 24013 26627. Ook galvaniseren, ver tinnen, herstellen. H Te huur gevraagd werk- plaats, min. oppervl. pl.m. 25 M2. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 4712 k. Werkster gevraagd, 1 dag per week. Donderdag of Vrij dag, Aanmelden 78 uur. i Rij nsburgerweg 195. 9 Mevrouw de Kater. Prins Bernhardlaan 53. Oegstgeest, vraagt net meisje voor de I morgenuren (812 uur). Gevraagd net meisje Dins dag. Vrydag «912. Aanmel den: Joh. de Wittstraat 20. Spoed. Te koop gevraagd ln goede staat verkerende kof- f ersc hrij f machine (portable), nieuw met opgave prijs, merk, model enz. aan Plas- schaert „De Loods", Noord- wijk aan Zee. Werkster gevraagd, voor het schoonhouden van het kantoor. Aanm. Kemperman, Merelstr. l a. 912 25 u. Wil vragen beleefd Uw aan dacht voor onze etalage van Oud-Hol 1. en Sanders Eau-de- Cologne. Kapper!) Tegelaar. Oude Singel 4. Tel. 22857. Gevraagd net meisje, van goede getuigen voorz. Zelf standig kunn. werken. Boven de 20 Jaar. Aanm. "s avonds na 7 uur. Mevr. Korswagen. Oude Singel 210. Leiden. Kamers. Gezocht 2 kamers met keuken of gebruik van keuken, voor gezin van 3 personen, gemeubileerd of gestoffeerd. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 4666 k. AANGEBODEN Kin derledikant. Commode. Aangeboden grote maat kliy derledikant met hemel en commode. Te bevragen: Langebrug 12. Spoed. Wegens vertrek te koop, babytafel, ovale eettafel Liberty stoel, kleine leun stoel, houten schemerlamp, nachtkastje m. laden, baby box, kinderbadje (emaille), kindertafeltje en stoeltje, elec- trlsche kachel 2 elem.. Noord Boulevard 21. Noordwijk aan Zee. Te koop aangeb. dames mantel. leuk model, nieuw te groot gemaakt door naai ster. ongeveer maat 4244. Prys 65 gulden, zonder punn- ten. Te zien 's avonds na 7 u. Evertsenstraat 37 A. .Tongeman b. z. a. als chauffeur, tevens 3e monteur. Br. Bur. v. d. Blad No. 4722 k Te koop aangeboden man tels, maat 4244 Japonnen maat 4244. enkele paren schoenen maat 38, en een dressoir voor f. 65. Adres: Wasstraat 2B. Aangeboden zwart colb.- cost. met gestreepte panta lon. heren winter Jas en regen jas. Alles gr. maat. Brieven Bur. van dit Blad No. 4676 k. Spoed. Te koop aangeboden wegens vertrek bontjas (zwart embros)hefrenwlnterjas, mt 48. witte wollen dekens, da mes groene wollen mantelpak (als nieuw) maat 40, enig kin- der wlntergoed. Noord Bou levard 21 „De Loods" Noord- wijk aan Zee. Te koop z. g. a. n. Fougers rywlel met nieuwe banden en orig. torpedonaaf. Tevens Service-dre&s van Engelse makelij met pet en leren kop pelriem. voor persoon van pl.m. 1.70 m. Hugo de Vriesstr. 58. Lelden Tochtband, witkalk, wit kwasten. punaises met kast papier, raagbollen, raags tok ken, bezems, luiwagens, dwei len. werkbcrstels. wasborstels, stoffers, mat kloppers bazar - t>ak. wastellen, emmers, fluit ketels. waterpo's, kinderpo's, wasknijpers, schalen, borden, bekers, koekpannen, poffer pannen. Deko Mare 86. Graszoden. Te koop gras zoden, bil grote en kleine par tijen. Scherp concurrerend. J. J Phlllppo, Ambonstr. 12. G. Phlllppo. Mlddelstegr. H Te koop aangeboden naai machine. In goede staat, we gens overcompleet. Te bevra gen bil J. Bregman. Beelaerts- park 37, Benthuizen Agent L D. Smoking, prima stof, In zeer goede staat ter overname aangeboden, zonder punten. Adres- Roodenburgerstraat 13. Na 5 uur s-v.p. I. g. st. z. kinderwagen te koop Ploenstr. 25 A, Leiden. Te koop nieuwe ballonfok oor Valkklasse, "s Avonds té bezichtigen Louise de Colig- nylaan# 18. Oegstgeest. DIVERSEN H Ruiling. Ruiling in het centrum van de stad een bo venhuis. Alleen geschikt voor mensen met 2 kinderen, voor een andere woning, ongeacht wat, of 2 kamers met keuken of gebruik van keuken. Br. Bur. v. d. Blad No. 4667 k TELEF. 26000 U weet wel de typiste die steeds wat nieuws draagt en toch een bescheiden salaris heeft. Zij laat haar jumper in zo'n mo derne kleur verven en 't is inderdaad weer iets nieuws! Hogewoerd :'.Z. Tel. 21981 Fabriek: Herenstr.3 Octobervtr.

Leidsch Dagblad | 1948 | | pagina 4