KEUZEBON Oegstgeester begrotingskluif ten dele afgehandeld RECHTZAKEN Mevrouw, BESTEED UW KEUZEBON BIJ UW BANKETBAKKER!! Te weinig sportmogelijkheden in Wassenaar DISTRIBUTIE-NIEUWS 86ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Donderdag 8 Januari 1948 Tweede Blad No 26280 Een „prettige en leuke" discussie De gemeenteraad van Oegstgeest kwam gisteravond in een blijkbaar al lervriendelijkste stemming bijeen voor de behandeling van een lijvige agenda,, waarop tegen het einde de behande ling van de gemeentebegroting voor het ingetreden jaar prijkte. Zoals was te voorzien liet het vergevorderde uur het na de algemene beschouwingen over die begroting niet toe. de agenda geheel af te werken, zodat^de &rtikelsgewijze be handeling en het laatste agendapunt werden uitgesteld tot Donderdag 15 Januari. Na opening door de voorzitter, waar aan een door de heer Oosterom be antwoorde nieuwjaarsrede was ver bonden en goedkeuring van de notu len bleek by de ingekomen stukken een schreven te zyn van de heer H. Boom, waarin deze om gezondheids redenen met ingang van 10 Januari ontslag neemt als raadslid. (Zijn op volger op de candidateniyst van de Party van de Arbeid is de heer J. S. van Mameren. Voorts heeft de voorzitter zyn benoe ming tot lid van de commissie van ad vies volgens art. 8 der woonruimtewet aanvaard. Tot opzichter tekenaar twee de klasse gemeentewerken is benoemd de heer J. A. Geuze te Middelburg. De heer J. M. A. M. Verbaken kreeg eervol ontslag als secretaris-penningmeester van het Burgeriyk Armbestuur en als adjunct-commies ter secretarie. B. en W. deelden ten slotte mede, dat langs de Rijnsburgerweg een noodverlichting is aangebracht. De jaarwedde der wethouders werd verhoogd tot f. 1000. Enig debat ontstond naar aanleiding van een voorstel van B. en W. tot be noeming van een lid van het Burger iyk Armbestuur. Mevr. Kramers ver wonderde zich over de voordracht van B. en W., die twee heren vermeldt, ter wijl vorig jaar is toegezegd dat reke ning zou worden gehouden met de ge uite wens tot benoeming van een vrouw. Spr. stelde voor een nieuwe voordracht op te maken, waarin deze toezegging gestand wordt gedaan. De heer Simon Thomas onderstreepte deze wens, ter wijl ook de heer Van de Poel daarvan voorstander bleek te zyn. Het voorstel van mevr. Kramers tot opstelling van een nieuwe voordracht werd met 9 te gen 6 stemmen aanvaard. HAMERPUNTEN. Voorts werden ou. zonder of na en kele opmerkingen aangenomen het voor stel van B. en W. tot wijziging van het ambtenarenreglement, idem om afwij zend te beschikken op het verzoek van Rynlands Borgstellingsfonds tot deel name aan de garantieregeling ter dek king van verliezen, idem tot verkoop van grond, idem tot aankoop van grond ter verbreding van de Kempenaerstraat en de Terweeweg, idem inzake het ver zoek van de Montessorischool tot be schikbaarstelling van gelden voor aan schaf van meubelen doch afwijzend te beschikken op het verzoek om mede werking van die school by verbouw van percelen aan de Geversstraat, idem tot inwilliging van het verzoek van het be stuur der byz. lagere school aan de Mors tot medewerking ter vergoeding van geleden bombardementsschade, idem tot verlenen van medewerking aan het bestuur der Hervormde school (En- degeesterstraatweg) tot bouw van twee lokalen, idem tot sluiten van een reke ning-courant-overeenkomst met de Bank voor Nederlandse gemeenten De rekening van het grondbedrijf over 1946 werd vastgesteld. Voorts werden goed- gekeurd de begroting 1948 van het Bur geriyk Armbestuur en de begroting van het gemeentelyk grondbedrijf voor dit jaar. MOET SOCIALE ZORG OP GROTER LEEST WORDEN GESCHOEID? By de algemene beschouwingen over de gemeentebegroting 1948 hield mevr. Kramers een krachtig pleidooi voor een j bredere activiteit op het terrein van sociale zorg. Het Burgerlijk Armbestuur dient te worden omgezet in een sociale dienst, waar aan vele vrouwelijke krach ten gaarne vrywillige hulp willen ver lenen. die niet ontbeerd kan worden. Slechts zy kunnen de andere Zorgen dan de financiële effectief uit de weg ruimen. Slechts een sociale dienst kan ook in de noden der „nieuwe armen" voorzien. Tehuizen voor ouden van da gen zyn in deze gemeente onmisbaar. Voorts zou een „gemeenschapshuis" als centrum van verenigingsleven en ont moetingspunt voor ouden van dagen zeer zyn aan te bevelen als middel tot overwinnen van de hedendaagse mat heid in het leven. Een welvarende ge meente als Oegstgeest moet dergeiyke instellingen kunnen bekostieen. Wethouder De Neef betreurt dezecri- tiek, die het werk der kerken z.i. mis kent. De inrichting van de bepleite nieuwe instellingen wordt door hem voor deze tyd te kostbaar geacht. De voor zitter wyst er later op, dat ook z.i. de sociale zorg in de eerste plaats kerke- werk is. Een sociale dienst scheut juist de stroefheid, aan ieder ambteiyk ap paraat eigen, die mevr. Kramers door andere maatregelen juist wil voorko men. De mogelijkheden voor de ge noemde nieuwe instellingen hebben de volle aandacht van B. en W. Wethou der Devsselbloem betoogt, nimmer me dewerking te zullen verlenen aan socia lisatie van de armenzorg, die op parti culier initiatief in de eerste plaats blijft aangewezen. UITBREIDING DER INDUSTRIE. De heren Kerckhoff en Blomsma dringen aan op groter industrialisatie, Waarvoor terreinen moeten worden aan gewezen. Wethouder Deysselbloem zegt alle medewerking van B. en W. toe, in dien een beroep op Oegstgeest zal wor den gedaan, doch betwyfelt of dit het geval zal zyn. Er is onvoldoende ar beidsreserve, terwyl industrialisatie langs de Ryn niet zal worden toege staan, zodat vestiging van industrieën het uitbreidingsplan overhoop zou gooien. De voorzitter beaamt dit. BEGROTINGSMANIPULATIES. WONINGBOUW. VERKEER EN RIOLERING. Mr. Valentgoed bepleit overheveling van posten van gewone dienst naar ka- pitaaldienst, waarover "zowel wethouder De Neef als de voorzitter gebelgd zyn. Het gaat niet aan, lopende zaken ten koste van het nageslacht te brengen. Voorts drong mr. Valentgoed aan op snellere woningbouw, snelle oplossing van het verkeersvraagstuk in de Ge versstraat en directe aanpakking van het rioleringsprobleem. Burgemeester en wethouder tonen de moeilykheden ten aanzien van deze punten aan. Woning bouw stuit af op materiaaltoewijzing, het verkeersvraagstuk op de hoge kosten, verbonden aan rechtvaardige vervan ging der te slopen bedryven en de rio lering op de onzekerheid ten aanzien van het pryspeil in dé toekomst, waar door het onverantwoord is grote kapi talen te steken in machinerieën. Al deze punten hebben echter de volle aandacht van B. en W. EERSTE ONVOORWAARDELIJKE; GEVANGENISSTRAF VOOR PERSDELICT. Nadat de Amsterdamse Arrondisse mentsrechtbank in November en De cember j.l. twee Nederlandse journa listen wegens belediging van 't open baar gezag of enkele dragers daar van nog tot geldboetes met voorwaar delijke gevangenisstraffen had veroor deeld, heeft de Amsterdamse politie rechter thans de assistent-hoofdredac teur van het door de heer L. A Ro- drigues Lopes geredigeerde weekblad „De Nieuwe Post" wegens een soortge- ïyk persdelict na een eis van 4 weken tot een onvoorwaardelUke gevangenis straf van 6 weken veroordeeld. P. W. Russel Jr. had in dit week blad aangedrongen op een onderzoek inzake de Nederlandse vlasindustrie, omdat „gefluisterd wordt, dat minister Mansholt als belanghebbende in de coöperatieve vlasfabriek Dinteloord" in de eerste plaats zyn eigen interessen behartigde. Minister Mansholt diende naar aanleiding hiervan een aanklacht tegen Russel in. Op 20 November j.l. waarschuwde mr B Kist, Officier van Justitie by de Arrondissementsrechtbank te Am sterdam, tijdens de zaak tegen de heer Rodrlgues alle journalisten, dat welis waar de vóór die tyd gepleegde pers- delicten nog mild zouden worden be recht, maar dat voor eventuele komen de overtredingen op dit gebied een strengere maatstaf zou worden aange nomen. De heer Russel heeeft tegën 't von nis hoger beroep aangetekend. BERLICUMPLEIN. STRAAT VERLICHTING ETC. B. en W. zullen advies uitbrengen over een voorstel van mevr. Kramers om „het" vyvertje van Oegstgeest met aan grenzende straten het „Berlicumplein" te noemen, als aandenken en als op lossing van het straatnamenraadsel op dit punt. Uitbreiding van de straatver lichting stuit af op materiaalscbnarste en de lage gastoewyzing, die 20 procent van 1939 bedraagt. Voorts werd aan dacht gevraagd voor de t.b.c.-nestry- ding. B. en W. zullen binnenkort met voorstellen komen tot steun aan Sole Mio in Noordwyk. Het bedrag f.2000.— werd in dit verband genoemd. De voorzitter omschreef de ••.•.-.v'cf als „prettig en leuk". Hy prees de rfeer der debatten en vermaakte zich over de flagrante tegenstry'digheden in de gemaakte opmerkingen. Spr. "rok nog maals van leer tegen de overheidsdwang en de financiële politiek van liet ryk ten aanzien van de gemeenten. Tot slot van de vergadering dankte hy het scheidende raadslid H. 3oom voor diens oprechte werk in het belang van de gemeente, steeds verricht met. vriendelykheid en inzicht. De heer Boom dankte voor dit afscheidswoord, dat een aangename werkkring afsloot. DE TOEKOMSTIGE VERENIGDE STATEN VAN INDONESIË Langzamerhand begint zich de toestand in Indoneèië duidelijker al te tekenen, met uitzondering van Java en Sumatra zyn' thans de deelstaten van de Ver. Staten van Indonesië bekend geworden. Een groot vraagteken blyft nog het gebied, dat zal worden omvat door de Republiek Indonesia. Op het ogenblik wordt hieronder naast Java nog vrijwel geheel Sumatra verstaan. Meerdere punten wyzen er echter op, dat Suma tra zal verdeeld worden in verschillende deelstaten. De actie "tot vorming van het autonome gebied West-Sumatra het gebied rond Padang en de pogingen om te komen tot een zelfstandig gebied Zuid Sumatra, staven deze be wering Ook Java zal niet als een geheel deel uitmaken van de Federatieve Staat. Vywel zeker is. dat West Java binnen kort gevormd zal worden, zodat met de mogelijkheid moet woden rekening gehoudep, dat uiteindeiyk het republi keinse gebied zich zal uitstrekken over Midden-Java. In dit stadium is het interessant thans te zien, hoe de toestand zich tot heden heelt ontwlkeld. De nieuwe bonnen VOOR HET TIJDVAK VAN 11 TJVL 24 JANUARI 1948. Elk der volgends bonnen geeft recht op het kopen van: Bonkaarten KA, KB. KC 713 113 Algemeen: 750 gram suiker, boter hamstrooisel enz. of 1500 gram jam, stroop enz. of 750 gram versnape ringen. 112 Algemeen- 250 gram waspoeder. 109 Algemeen: 1 ei. 110 Algemeen: 1600 gram brood (geldig tot 17/1 a.s.). 111 Algemeen: 400 gram brood of 1 rantsoen gebak (geldig t.m. 7 Februari a.s.). 105 Reserve: 800 gram brood (geldig t.m. 17/1 a.s.). 108 Reserve: 400 gram brood (geldig t.m. 17/1 a.s.). 115 Algemeen: 500 gram sinaasappelen (voor-inleveringsbon) Bonkaarten KD, KE 713. 613,614 Algemeen: 250 gram suiker, bo terhamstrooisel enz. of 500 gram jam, stroop enz. of 250 gram ver snaperingen. 612 Algemeen: 500 gram waspoeder. 609 Algemeen: 1 ei. 610 Algemeen: 400 gram brood (geldig t.m. 17/1 a.s.). 611 Algemeen: 400 gram boter of 1 rantsoen gebak (geldig t.m. 7 Februari a.s.). 604 Reserve: 400 gran. brood (geldig t.m. 17/1 as.). 608 Reserve: 500 gram bloem of zelf- ryzend bakmeel of kindermeel of kinderbiscuits. 615 Algemeen: 500 gram sinaasappelen tvoQr-inleveringsbon) Bonkaarten MA, MB, MC, MD. MH 801 (byz. arbeid, a.s. moeders en zieken. 1035 suiker: 250 gram suiker, boterham strooisel enz. of 500 gram jam, stroop enz. of 250 -gram versnape ringen. Tabak- en versnaperingenkaarten enz. QA. GB, QO 711. Ingezonden Mededeling Het Bestuur Ned. Banketver. afd. Leiden. Niet alleen in ons land, ook elders heeft ter op plaatsen waar het niet thuis ten de oevers van de Moesel traden en watervallen veranderd. men last van enorme hoeveelheden wa- hoort. £iehier de waterstromen die bui- nu de straten van Metz in rivieren en Raadsvergadering Woensdagmorgen j.l. kwam de ge meenteraad in openbare vergadering by een met als voorzitter de burge meester, die, na de Raad geluk te heb ben gewenst-, uitvoerig bericht gaf over de gebeurtenissen in Wassenaar gedu rende 1947, o.a. een toeneming van de bevolking met pl.m. 400, waardoor het aantal inwoners op 1 Jan. 1948 was gestegen tot 22841. Hy deelde ook me de, dat de financiële overeenkomst met het Ryk de mogelykheid heeft gescha pen om by zuinig beheer de gemeen- teiyke huishouding te doen zonder de reserves aan te spreken. Op zyn verzoek werd ontslag ver leend aan de heer A. A. Janse. onder- wyzer a. d. o.L school aan de Bloem- ca-mplaan, en werd in diens plaats aangesteld de heer K. Weyland, hoofd der openbare lagere school te Zoeter- woude. In de bestaande vacature voor lichamelijke oefening aan de openbare scholen werd voorzien door de benoe ming van de heer M. van Arkel, con sulent voor lich. opvoeding te 's-Gra- venhage. Het bestuur van de Vereni ging voor Chr. Nat. Schoolonderwys verzocht medewerking voor de bouw van twee lokalen aan de school aan de Herenweg voor handenarbeid, waar mee naar raming f. 13.000 gemoeid is, welke medewerking werd verkregen. De geldlening aangegaan met de N.V. Algem. Noord-Hollandse Mij. van Le vensverzekering tegen een rente van 41/8 per resto groot f. 65.000 werd geconverteerd in ene tegen 3.%. In de legesverordening werden enige wij zigingen gebracht. Vastgesteld werd een verordening op de aangifte en het gebruik van woon gelegenheid in de gemeente tevens een verordening regelende de samenstelling en de werkwijze van de commissie van advies als bedoeld in- art. 8 van de Woonruimtewet. Vastgesteld werd een verordening tot wijziging der electriciteits-, gas- en wa terverordening. Aan de heren Beekes en Van Cleeff werden geldleningen van maximum f. 3.470 en f. 4.126,86 verstrekt onder verband van 2e hypotheek, waarvoor aan het ryk tot gelyke bedragen voor schotten zullen worden gevraagd. Dc commissie, welke een onderzoek instelde naar de wyze waarop de sport en de lichamelyke oefening van gemeentewege kan worden bevorderd, kwam tot de conclusie, dat er een ernstig tekort is aan sportterreinen ten dienste van de diverse onder- wysinstellingen cn dat Wassenaar dringend behoefte heeft aan een zwembad. Het meest geschikte ter rein hiervoor bleek te zyn het weide- complex ten Noord-Oosten van de Schouwlaan tussen de Schouwwcg en de Backershagenlaan, in verband waarmee werd besloten tot wijziging van het uitbreidingsplan om, na vast stelling daarvan, tot minnelijke aan koop of zo nodig tot onteigening van de grond over te gaan. De Heyeres Fabrieken N.V. bauwde aan de Santhorstlaan zonder daarvoor vergunning te hebben en B, en W. ga ven last tot afbraak en mr W Hugen- holtz te Leiden wendde zich namens zyn cliënte, de genoemde N.V. tot de Raad. Aangezien i.e. geen beroep by dit college open staat stelden B. en W. voor, het schrijven van mr Hugenholtz ter afdoening in hunne handen te stel len. Aanbieding der begroting voor 1948 had plaats en in de beoordelingscom missie werden benoemd de heren Blom. Eysinok, Kool en v. d. Poel. FEUILLETON Mijnheer MelviVs ivonderlijke fantasie door W. H. LANE CRAUFORD 13) Henry en Christopher hadden nog geen woord met elkander gesproken over Michael's gedrag. Het was altyd karakteriserend voor hun vriendschap geweest, dat nooit twee van hen de derde becritiseerden. Alle zaken, die een van hen betrof, werden altijd be sproken, als ze alle drie tegenwoordig waren. Maar een situatie als de tegen woordige was nog nooit voorgekomen. Dit alles was zonder antecedent en het was werkelyk niet te verwonderen, dat Henry niet langer in staat was alle opgepropte emoties voor zich alleen te houden. Hy stond stil en zei vastbera den en streng: „Dat kan zo niet langer doorgaan. Christopher keek hem vragend aan. „Michael kan niet op alle mogelijke en onmogeiyke uren thuiskomen, dat is tegen de principes, waarop onze sa menleving is gebaseerd; het is onmo gelijk op die manier een behoorlyke huishouding te voeren; het verdubbelt het werk der bedienden;' het brengt alles In de war." Christopher bromde iets onverstaan baars en Henry begon opnieuw op en neer te lopen. „Wie is die vnend van hem?vroeg hU toen. t „Dat zou ik ook wel willen weten. „Heeft hij je niets verteld?" „Geen woord." Henry beet op zyn onderlip. „Het is onaangenaam," zei hij, „zeer onaange naam." „Ach," zei Christopher, ,zo ver- schrikkelyk kan ik het niet vinden." Een ogenblik zwegen zU beiden, toen zei Henry op sombere toon: „Ik moet je iets vertellen." Er was geen twijfel mogelijk, dat dit iets zeer belangrijks was en Christopher was dan ook vol aandacht. „Vanavond ben ik in Michael's ka mer geweest de foto van Maude is verdwenen!" Christopher sperde zyn ogen wijd open. „Bedoel Je, dat. die foto niet meer op zyn tafel staat?" „Ik bedoel, dat die foto er niet meer is!" Er was een ogenblik van diepe stil te. De foto van de donkerharige Maude met de diep-ernstige ogen had op Mi chael's tafel gestaan, sinds haar ontij dige dood. Michael aanbad die foto, zoals Henri de foto van Josephine aan bad en Christopher die van Cynthia. Het was ongelofelijk, dat die foto ver- dwenen was, maar, het was waar, Mi- j chaei had de laatste tyd zoveel din- I gen gedaan, die ongelofelUk waren. Christopher zei maar zyn stem klonk weinig overtuigend: .Misschien is het glas gebroken." „Daar heeft Michael niets van ge zegd." „Neen neen, dat is waar," De stilte, die nu volgde, hield zeer lang aan. „Zou die vriend van "hem niet eens Henry zweeg, de woorden wilden piet over zyn lippen komen. „Niet een.." hielp Christopher hem, „Zou die vriend geen vrouw kunnen zyn?" Het was er uit. Henry hi^ia zyn adem in. „Dat zou my niet verwonderen." Henry haalde zyn wenkbrauwen zeer hocg op. Hy was ontzet over Christo phers onverschilligheid. „Maarmaar, begrip Je niet, wat ik bedoel?" vroeg hjj aarzelend." „Je bedoelt, dathy die dame het hof maakt." Henry huiverde, die uitdrukking deed hem py'n. „Ik bedoel, dat ik het niet uitgesloten acht, dat Michael de een of andere dwaze bevlieging heeft." Hij kuchte. „Een vonkje, dat overgebleven is van zyn verloren jeugd. Een vonkje, dat om zo te zeggen, weer ontvlamd Is en zyn denkvermogen heeft verward. Zodat hy nu ideeën heeft, die hele maal niet ln overeenstemming zyn met zyn leeftijd." Christopher slaakte een diepe zucht. „Het is mogelijk," zei hy tenslotte. „Maar ik zal het spoedig weten," klonk het woedend. „Hoe?" „Ik zal het hem vragen." „En als heteh.- r „Dan kan hij ophouden met die on zin," zei Henry driftig. „Dat moet hij maar aan de jongeren overlaten; hy behoort te denken aan zyn waardig heid en aan zyn verplichtingen; hy kan er niet mee doorgaan zich als 'n dwaas aan te stellen en hy moet de foto van Maude weer op zyn tafel plaatsen." Christopher trok een bedenkeiyk ge zicht. „Het is 'n onderwerp, dat voor zichtig behandeld moet worden," zeihy. ,1k zal er waarachtig geen doekjes omwinden," gaf Henryte kennen. „Dat is goed, maar wees toch maar voorzichtig als Je over die dame be- V-01.V-02 tabak: 1 rantsoen sigaretten of kerftabak. V-03 tabak: 2 rantsoenen sigaretten of kerftabak. V-01 versnaperingen: 200 gram versna peringen of 200 gram suiker, bo terhamstrooisel enz. of 400 gram jam. stroop enz. V-03 versnaperingen: 100 gram versna peringen of 100 gram suiker, bo terhamstrooisel enz. of 200 gram jam, stroop enz. Tabak 4-Reserve: 50 gram scheerzeep of 100 gram scheercreme of 400 gram snelscheercreme. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 9 Januari worden gebruikt. De bonnen 115 en 615 algemeen voor sinaasappelen moeten uiteriyk op 17 Januari a.s. by een handelaar in groen te en of fruit worden ingeleverd. De bon voor scheerzeep blijft voorlopig geldig. Een rantsoen gebak bedraagt: onge veer 280 gram beschuit (2 hele rollen), of 300 gram biscuits, ongevulde wafels, crackers, matzes, toast, of 400 gram speculaas, koekjes of 560 gram ontbyt- koek, taai-taai, Amsterdamse korstjes of 600 gram stroopwafels of een hoe veelheid gebak, waarin 280 gram bloem en/of zetmeel is verwerkt, met uitzon dering van poffertjes, verse Hollandse en Paryse wafels en oliebollen. Niet aangewezen zyn en vernietigd kunnen worden dfc bonnen: 049, 051, 549, 551. 554, alg., 040, 041, 042, 048, 547, 548, 070, 071, 072. 077, 576, 677, reserve, 032, 033, 533, 062, 063, 563 melk. Ingezonden Mededeling 42). Panda naderde het torentje en merkte met biydschap, dat de deur op een kier stond. Héél voorzichtig stak hij zyn hoofd om het hoekje en keek in het inwendige rond. Het was er een kale boel oud, stoffig en verwaar loosd. En midden in dat sombere ver trek zat een bejaarde, oude Oosterling droefgeestig voor zich uit te staren! „Goede middag, meneer!" zei Panda nader tredend. „Neem me niet kwalyk, dat,ik U stoor, maar ik wilde U vra gen, of U ook iet§ van het vliegende tapyt van de sultan afweet!" „Salaam Alsikum!" zei de oude. „Zet U neder! Alvorens ik op Uw vraag kan! ingaan, moet ik echter een vraagstuk oplossen. Weest dus zo goed te zwygenl en my aan myn meditaties over te ia ten!" Panda ging zitten en zweeg, de grys- aard verviel weer tot gepeins en zo bleef dat twee volle uren. Toen kreeg Panda er genoeg van. „Wat is dat voor een vraagstuk?" vroeg hy. „Misschien kan ik U helpen!" gtat." Henry opende zyn mond om te spre ken, maar op dat ogenblik werd de voordeur dichtgeslagen, en hy vertrok zyn gezicht tot een ondoorgrondelyk masker. Vanuit de hal klonk opgewekt fluiten en even later kwam Michael de kamer binnenstormen. Hy deed twee stappen en bleef plotseling verbaasd staan, toen hy zag, dat Henry nog op was. Hy had er op gerekend, dat de zitkamer leeg zou zyn. Dat Christopher nog niet naar bed was, had hy nog j wel voor mogelijk gehouden, want die j was niet helemaal een slaaf van zyn gewoonten, maar dat Henry er nog was, terwyl de klok op de schoorsteen aantoonde, dat het een kwartier over zyn tyd was, aan die mogelijkheid had hy niet gedacht. „Hoe komt het. dat Je nog op bent?" stootte hy uit. ,Ik heb op jou gewacht." Michael staarde hem aan. „Maar ik heb Je gezegd, dat ik laat zou thuis komen," Ja, en Je bent inderdaad laat." Het was stiL Michael ging naar de tafel en schonk zich een whisky-soda in. „Nu, ik ben bly, dat ik je nog zie", zei hy langzaam „Ik heb je iets te ver tellen" Henry scheen enigszins van zyn stuk gehracht door die mededeling. .Hm, wat ik jou te vertellen heb," zei hij nadrukkeiyk. „is, dat die ongeregelde gewoonten, die je er tegenwoordig op na houdt zeer ongenaam en lastig zyn in een huishouding als de onze en ik verzoek je dan ook wat geregelder te j zijn in de toekomst." Henry had zien voor ziin doen, zeer zacht uitgedrukt, maar Michael scheen dit niei voldoende te appreciëren want j hy mompelde een uitdagend „Dat hangt er van af, wat je onder geregeld verstaat." ,Ik bedoel, de normale en vastgestelde tijden in acht nemen," snauwde Henry, niet te laat komen „Maar ik heb normale en vastgestelde tyden in acht genomen," antwoordde Michael. Henry werd vuurrood van kwaadheid ..Maar je bent de laatste vier weken bij na geen enkele keer op tyd geweest voor het diner zei hy tandenknarsend". .,Ik ben iedere avond op dezelfde tyd thuisgekomen", redeneerde Michael. (Wordt vervolgd) BETREFFENDE UW KEUZE-BR00DB0N WAT KUNT U DAAROP KRIJGEN? o.a. 300 gram biscuits, of 400 gram koekjes, of 560 gram ontbytkoek. WAT KUNT U NOG MEER DOEN U kunt uw keuze-bon in drie delen splitsen. Op 1 deel kunt U ver krijgen 100 gram biscuits, of 133 gr. vanille koekjes, of 4 eierkoeken, of 5 bruintjes. Op 2 delen: 1 ontbijtkoek van 370 gr. Wanneer U één of slechts twee delen van uw bon wilt besteden, ontvangt U voor het restant een WISSELBON, welke U het recht geeft, nog eens verse biscuits, ontbijtkoek, koekjes e.d. te kopen. WELK VOORDEEL HEBT U DUS? Dat U, door uw bon by C. Jamin te besteden, steeds vers bakwerk hebt. Met Kerstmis waren wy totaal uitverkocht, zodat wy thans beginnen met VERSE VOORRAAD! AGENDA HEDEN. Stads zaal Residentie-orkest. Soliste Su zanne Pelgnot 8 uur nam. Gerecht 10; Theosof Ver. Spr. L. W. J. Labout 8 uur nam. ZATERDAG. Stads zaalUitvoering Lelds-» Turn- club. 8 uur nam.

Leidsch Dagblad | 1948 | | pagina 5