ZATERDAG Balanskoopjes BLUS BAND! PEPERZAK Flink droog Pakhuis MIRANDA OPENING Mifi) FLINKE JONGE HUISHOUDSTER Slagersbediende OPENBARE BEKENDMAKING Het Leidsch Dagblad «MnweiQiwiiiiiiiiiiniiiwiiwiwwwiiiiiwwi Diana is anders! BEHEERST 'T VAK Ik kies Blue Band, want alleen het beste is goed genoeg voor de kinde ren. Zij moeten er nog van groeien Blue Band heeft ook zo'n lekkere, verse smaak. En't is gezond, voedzaam en rijk aan vitaminen. Vraag Uw winkelier om Blue Band UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN. De heer F. W. van Loo overleden Ten gevolge van een hartverlamming is Nieuwjaarsmorgen te zijnen huize zeer onverwachts overleden de heer F. W. van Loo. De overledene was in onze gemeente een zser geziene syhipathieke figuur, die behalve onderwijzer aan de Openbare school aan de Oudshoorn- seweg en Leraar aan de Nutsam- bachtstekenschool een werkzaam aan deel had in het verenigingsleven. De heer Van Loo was kerkelijk ontvanger van de Ned. Herv. Kerk aan de Ouds- hoornseweg, penningmeester van de Wilhelminavereniging, Commissaris van de Nutsbibliotheek, secr.-penn. van de Toneelvereniging Nut en Genoegen. De ter aarde bestelling zal plaats vinden op Maandag 5 Januari a.s op de Oosterbegraafplaats aan de Ver lengde Aarkade te 2 uur. Auto-ongeval dat goed afliep Vo rige nacht omstreeks halfvier is de Canadese piloot bij de K.L.M Th. Ph. met zijn auto nabij de Gouwsluise Brug halverwege de oprit door de gladheid van het wegdek uit de bocht gegleden en van de hoogte af over de kop ge slagen. Met de wielen omhoog bleef de wagen vlak voor een diepe sloot liggen- De beide inzittenden de piloot en diens echtgenote die. op weg waren naai" hun woning te Gouda en van Amsterdam af kwamen, wisten zich uit de auto te werken. zy begaven zich naar het bruggenhuisje waar de dienstdoende bruggewachter P. P. hen de nodige verzorging heeft gegeven. Beide waren gelukkig slechts licht gewond. Nieuwjaarsreceptie Burgemeester Zeer velen hebben gebruik gemaakt van de gelegenheid, open gesteld door de burgemeester, om op Nieuwjaarsdag aan het hoofd van de gemeente en diens echtgenote gelukwensen aan te bieden. Deze receptie vond plaats op het gemeentehuis, aanwezig waren de wethouders met hun dames, alsmede vele raadsleden der onderscheiden fracties, leden van het gemeenteper- soneel en afgevaardigden van vele ver enigingen. Brigadier Z. J. van Gijzel met pen sioen Op Oudejaarsdag heeft het politiecorps alhier afscheid genomen van brigadier Z. J. van Gijzel, die met ingang van 1 Januari de politie na VRIJDAG ruim dertigjarige dienst met pensioen verliet. In de trouwzaal van het gemeente huis heeft dit afscheid plaats gevon den in aanwezigheid van de burgemees ter mr. Schokking en de naaste fami lieleden van de scheidende politieman. In hartelijke bewoordingen sprak de burgemeester Van Gijzel en diens echt genote toe, waarbij spr vooral de goede kwaliteiten van de brigadier releveerde. Spr. eindigde met de aanbieding na mens het korps van een prachtige vul pen terwijl mevr. van Gijzel bloemen werden aangeboden en sprak daarbij de wens uit, dat Van Gijzel nog lange tijd van zijn welverdiend pensioen zal kun nen genieten. Ook het hoofd van het korps cte heer Groothuijse sprak de heer Van Gijzel toe en gewaagde van de prettige ver standhouding en goede samenwerking die er steeds tussen hem en de thans scheidende heeft bestaan. Men bleef hierna nog geruime tijd in de beste stemming bijeen Met dit heengaan verdwijnt wel een der meest vertrouwde figuren uit ons straatbeeld, immers vrijwel iedereen kent brigadier Van Gijzel en het wil ons voorkomen, dat het andersom ook wel het geval zal zijn. JANUARI WADDINXVEEN. Raadsvergadering Dinsdagavond kwam de raad dezer gemeente bijeen onder voorzitterschap van burgemees ter A. Warnaar Jz„ Aan de heer Van der Loo wordt ont zag verleend als deurwaarder voor de plaatselijke belastingen, terwijl in zijn plaats wordt benoemd de heer A. Th. Zoethoutmaar, ambt. bij de gemeente ontvanger. Overeenkomstig gedaan verzoek wordt voorts ontslag verleend aan de heer J. Roggeveen als schoorsteenschouwer en aan de heer J. G. Herfst als ambte naar van de Burgerlijke Stand. Als ambt v. d. Burgerl. Stand worden be noemd burgemeester Warnaar en de heer J. van Steijn, commies ter secre tarie. Ten gevolge van daling van het aan tal leerlingen wordt daarna ontslag ver leend aan mej. Slagter als onderwijze res aan de openb. school B. Ten gevolge van een juridische on juistheid moet de commissie voor ad vies over woonruimteverdeling opnieuw worden benoemd. Na stemming blijken alle leden opnieuw te zijn benoemd. De voorzitter deelt nog mede. dat B. en W. voornemens zijn in de volgende vergadering met een voorstel ce komen tot toekenning van Dresentiegeld voor deze leden. Het daarna aan de orde komende voorstel tot vaststelling van een ver ordening op de verdeling van woon ruimte geeft verschillende leden aan leiding tot het stellen van vragen. Vervolgens stelt de raad vast een verordening op de aangifte van woon ruimte. Deze verordening zal binnen kort ter kennis van de Ingezetenen worden gebracht. Met algemene stemmen worat aange nomen een voorstel tot vaststelling van een verordening op het beheer der ge meente-bedrijven en een voorstel tot aanschaffing van instrumenten voor de openbare school A. De cokesprijzen voor particulieren zullen belangrijk worden verlaagd. De prijs per hl. afgehaald van de fabriek wordt verlaagd van f. 2,15 op f. 1,80. Het nadelig verschil ten gevolge van deze verlaging zal gedeeltelijk worden opgevangen door rijkssubsidie. Vervolgens besluit de raad aan Ged. Staten te adviseren de wedde voor de wethouders vast te stellen op f. 1000, 's jaars. Bij de rondvraag blijken de heren modderkolk en Okkerse ernstige be zwaren te hebben tegen de verplaatsing van het politiebureau in een voor be woning geschikt huis. Wethouder Oudijk verdedigt dit be sluit op grond van het feit dat de ge meente-secretarie ernstige behoefte aan de hierdoor vrijkomende ruimte heeft. De heer Herfst gaat heen Over eenkomstig zijn verzoek heeft de Ge meenteraad mi-V. 1 Januari j.l. eervol ontslag verleend aan oud-wethouder Herfst als ambtenaar van de burger lijke stand dezer gemeente, onder dankbetuiging voor de bewezen dien sten. De heer Herfst werd bij raadsbesluit van 4 September 1917 als ambt. v. d.' burgerlijke stand benoemd en voltrok op 17 October van dat jaar het eerste huwelijk. Bijna ononderbroken heeft deze functionaris ruim 30 jaren nage noeg alle trouwlustigen in deze -ge meente in de echt verbonden. Wel ge teld waren dit 1462 paren! De krant voor iedereen. Gevraagd in Amsterdam in gezin met 3 schoolg. kinderen. Indien gewenst intern. Goed salaris en goede kost. Alleen zij die zelfst. kunnen werken gelieven te reflec teren, onder letter KN aan JFrits van Alphen Reel. Bur., Spuistraat 102-6, Amsterdam-C. N.V. Phacomij. Amsterdam. Tel. 33357 Bruidsjapon te koop gevr., moet beslist goed rijn, maat 4042. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 251 k. AANGEBODEN Aangeboden 1 luidspreker, 1 kool-microfoon en elec. gra- mofoonmotor. 's Avonds na 6 uur. B. v d. Pluym, Acacia straat No. 7. Lelden. Aangeb. complete scherm- uitrusting, twee maskers, twee vesten, een pantalon, een sa bel en floret en foudraal. Alles in uitstekende staat. Prijs f. 57.50. Te bevragen: D. Can- noo. Groenhovenstr. 20, Led den. Biedt zich aan werkster, voor Maandag. Dinsdag en Donderdag, Brieven Mej. H. P. den Haan, Spoorlaan 13. Voorhout. fl Aangeboden 1 donkere win terjas (nieuw), 2 wlnterpak- ken. In zeer goede staat, voor persoon van pl.m. 1.75 M. Br, Bur. v. d. Blad No. 224 k Fries landarbeider biedt rich aan, bekend met alle boerderij werk. Waning ver eist Br. onder letter J. aan Fam. de Jong, Tijmstraat 1, Katwijk aan Zee. 9 Aangeboden een zo goed als euw donkerblauw herencos- tuum en een grijs herencos- tuum. Adreswarmonderweg 68. Oegstgeest. Reclame-aanbieding. BU aankoop van een onzer kalen ders met fraai gekleurde re productie h 50 ct.. verstrek ken wil gratis, twee rollen prima crêpe-closetpapier. Zakagenda's 75 ct. Papierhan del N. Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. Winterjas. Aangeboden he renwinterjas. grote maat voor 35 punten. Kam Oimeslaan 36 a. Bijlessen. Bijwerken van leerlingen van Mulo. H3.S. en Gymnasium ln Wiskunde. Sahedkunde en Natuurkunde door Technicus. Brieven Bur. van dit Blad No. 258 k. Laat uw kind geen kou vatten, laat een windscherm of klnderwagenkap vernieu wen. orlg. Engels leer. Spui ten, verchromen, relzlgersbe- zoek vrijblijvend. Zend brief kaart. Kinderwagenbedrij f „Speciaal", Uiterstegracht 14, Leiden. Tel. 20759. H Te koop aangeboden don kerblauwe damesmantel, m. 42, vooroorl. f. 35, kort dames manteltje grijs f. 5, jongens jasje leeft. 4 J. f. 2 50. Na 7 u. 'savonds. Te bevragen: Da Costastraat 6. Lelden. DIVERSEN Succes bij wonlngruil! Zendt 50 ct. aan Makelaar P. Kaskens, Oud Diemerlaan 24, Diemen (Postgiro 99169) en U ontvangt honderden ruil- aanbledlngen door het ge hele land. Vermist jonge bouvier, 8 mild., (kleur zwart), luistert paar de naam Trix. Gaarne terug bezorgd op Hofweg 7, Voorschoten. Maan dagmorgen verloren damespolshorloge, van Duln- riohtstraat met tram tot Wassenaar. Tegen bel. ter. bez. Lenl Hakker, Dulnrichtstr. 28 Oegstgeest Het bestuur van de „Swift- Comblnatie" wenst haar leden donateurs en begunstigers een gelukkig 1948. SLEUTELTJES worden dagelijks opgenomen, wanneer voldoende ruimte beschikbaar Is. Ze mogen hoogstens 30 woorden groot zijn (een woord maximum 12 letters). De prijs bedraagt f. 1.50 bi) vooruitbetaling. Een bewijsnummer wordt niet verstrekt Het eerste drupje zachtgeurende Diana, dat zich in Uw huid vleit, zegt U al dat Diana iets heel anders is. En dar is het ook! Want Diana heeft een drievoudige werking. Het vitamine F voedt de huid. Twee andere ingrediënten hergeven Uw huid de natuurlijke zachtheid en bieden be scherming tegen alle schadelijke invloeden van het weer, zeep en hard water. Begin vandaag nog Diana te gebruiken. U koopt het bij apothe kers, drogisten en de goede parfumerie-2aken. Zaterdag v.m. 10 uur Rijwielhandel, Reparatie-inrich ting en Stalling. rAN BRUGGE, Vrouwensteeg 7, vdi. Pelikaanstraat 21. GEVRAAGD Gevraagd flink zelfstandig meisje, liefst van bulten. Niet beneden 20 jaar. Voor hele dagen. In 6taat Üe hulshou ding geheel waar te nemen. Week-end vrij. v. g. g. v: Nassaulaan 23, Oegstgeest Eenvoudige alleenstaande burgerjuffr.. gevorderde leef tijd, matig pensioen vraagt spoedig gemeubileerde zlt- slaapkamer (tje) of samenwo ning met heer of dame. on verschillig waar. Ik bezit geen meubelen noch bed Brieven Bur. van dit Blad No. 21 k. Gevraagd een zelfstandige dienstbode, voor dag en nacht V. g. g. v Mevrouw Kruyt, Zoeterwoudse Singel 91. Lel den. N.V. Mij. voor Wasverwerking Amersfoort zijn onze bontmantels door afwerking, model en kwaliteit. Opvallend vooral zijn onze prijzen - alléén mo gelijk door vervaardiging op eigen ateliers. Een greep uit onze enorme sortering Bisam vanaff 1625,- Persianer Pattes vanaf f 1695,- Yemen vanaf f 875,- Beverette vanaf f 695,- Seal vanaff 625,- Lapin vanaf f 425,- LAAN VAN MEERDERVOORT 291, bU Valkenbosplein Telef. 336665. DEN HAAG. Traml. 1, 3. 7, 12, 14 Brengt U in de week van 28 Januari een bezoek aan „LIDO", teneinde onze schitterende mode-bontfilm te kunnen bezichtigen. Een onzer coupeurs komt U gaarne geheel vrijblijvend met een uitgebreide collectie bezoeken. kunt U profiteren van onze Voor weinig geld en niet veel punten slaagt U zeker bij NIEUWE RIJN 35. TEL. 20989 Burgemeester en wethou ders van LEIDSCHENDAM brengen ter voldoening aan het bepaalde in artikel 80 der onteigeningswet ter open bare kennis, dat op de secre tarie der gemeente gedurende dertig dagen van 5 Januari tri. 7 Februari 1948 voor een ieder ter inzage is nederge- legd: le. een uitgewerkt, bij besluit van de Raad dd. 29 Decem ber 1947 voorlopig goedge keurd plan met uitvoerige kaarten en met grondteke- ningen, waarop de ten name van de gemeente te onteige nen percelen of perceelsge deelte in rode kleur zijn aan gegeven, zulks in verband met het saneringsplan Ach terweg c.a. 2e. Een lijst van de ka dastrale nummers der te ont eigenen percelen of perceels gedeelten. Binnen veertien dagen na verloop van voormelde ter mijn kunnen belanghebben den hun bezwaren schrifte lijk aan het gemeentebestuur opgeven. Leldschendam, 30 Dec. 1947. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, BANNING. De Secretaris, H. J. v. DELFT. Te huur gevraagd omtrek Hogewoerd. Aanbiedingen onder No 6735 aan het Bureau van dit Blad GEVRAAGD nette by J. E. OUDSHOORN, Oegstgeesterweg 39, Rijnsburg MB LEIDSE SCHOUWBURG MB HET RESIDENTIE TOONEEL Dir.: Dirk Verbeek en Cor v. d. Lugt Melsert Jr. ZATERDAGAVOND 3 JANUARI, 8 UUR Op veler verzoek herhaling van het geestige succesbiyspel: van Peter Blackmore. ^ily Bouwmeester, Tilly Perin-Bouwmeester, Matthieu van Eysden en anderen. Populaire prijzen: f3.tot f 0,50. Bespreekt tijdig Uw plaatsen!!! Vanaf Donderdag dagelijks van 101 uur, Telefoon 20195. door haar met zoveel zorg ge kozen, edele wassoorten.

Leidsch Dagblad | 1948 | | pagina 6