SLECHTHORENDEN! rerplex Laatste Berichten HET IS NIET WAAR... Bereid niet Uitvoering Turnkring Leiden en Omstreken. De Stadsgehoorzaal was vrijwel uit verkocht toen gisteravond de Turn kring Leiden en Omstreken van het Kon. Ned. Gymn. Verbond een uit voering hield en er zal na afloop wel geen toeschouwer geweest zün, die spijt van zijn bezoek had! Er werd over het algemeen goede, soms zelfs voortreffelijk sport geboden. Voorzitter Metz sprak een kort ope ningswoord en heette o.a welkom wet houder Van Schaik, Commissaris Meyer, de heer De Haan, Consulent Lich. Öpv. en een aantal afgevaardigden van de Kennemer Turnkring Na de opmars bracht de damesvereni ging „Kwiek" uit Leimuiden een serie vrij eenvoudige, doch zorgvuldig voor bereide lenigheidsoefeningen. De he renver. „Excelsior" (Leiden) kwam ver volgens op het enorme podium met een der fraaiste nummers van het program ma, hoogbrug. De oefeningen werden knap en beheerst uitgevoerd, het voor treffelijke werk van Gerard Wiethaar (als gast) vormde wel het hoogtepunt. Een knötsoefening, uitgevoerd door de Leidse „Concordia-dames" verliep niet geheel zonder fouten, doch verdiende be slist een voldoende. Na een minderge- slaagde oefenine paardspringen van een dames-combinatie voerde de Leidse Turnclub een knotsoefening uit, die o.i. ver boven haar kunnen ging. Als de stof wat eenvoudiger was gehouden, had dit nummer ongetwijfeld succes kunnen hebben, nil was het uitgesproken slecht. Na de pauze liet een heren-combina- tie zien. hoe er aan het hoogrek gewerkt behoort te worden. Zonder de anderen tekort te doen moet het prachtige tur nen van Frans de Waal en Wiethaar hier even speciaal vermeld worden Een vrije oefening van de Brunhtlde-dames verliep, op een paar kleinigheden jia zeer behoorlijk en werd gevolgd door een atractieve ondersteunings-oefening der Excelsior-heren. Keurig werk leverde Nieuw Brunhilde met een zeer verzorgde rhytmische oefening- Jammer, dat het besluit van het vlot afgewerkte pro gramma (ringenzwaaien van de dames Keurklassp der Turnkring) niet een da verende climax vormde. De dameswerk- ten wat slordig, slapjes en onzeker. OPSTELLENWEDSTRIJD „DIERENBESCHERMING". De prijsuitreiking. In de gezellig ingerichte kleine zaal van de Graanbeurs had gistermiddag de prijsuitreiking plaats van de opstellen wedstrijd op de scholen, door „Dieren bescherming" in samenwerking met ue Contact-commissie voor het Onderwijs georganiseerd. De heer M. van Zwieten de Blom sprak als lid van de Contact-commissie de jeugdige winners toe en reikte de prijsjes uit. Wat ingezonden is, is de moeite waard. Uit de opstellen is wel gebleken, dat vele kinderen doordion- gen zün van de idee „Behandel at- eie ren met zachtheid en spaar de vogels". De prijsuitreiking werd afgewisseld met het optreden van de heer Willy Al berto, goochelaar en sneltekenaar, wiens knappe prestaties zeer in de smaak vie len van oud en jong. Na een consumptie te hebben gebruikt kregen de meisjes en jongens ^og ge legenheid de bazar van „Dierenbescher ming" in de grote zaal te bezoeken cn daar enige keren aan de attracties mede te doen. „DE PROFESSORENWIJK". In haar „clublokaal" aan de Fran- chimontlaan herdacht de schaakclub „De Professorenwük" gisteravond met een gongwedstrijd en een hersengym- nastiek-ontmoeting tussen het le en 2e tiental haar tweejarig bestaan. De voorzitter der buurtvereniging waar van de schaakclub een onderdeel vormt de heer D. v. d. Kwaak, bood de schakers zün hartelijke gelukwensen aan en wees met voldoening op de uit stekende geest, die in alle gelederen van de „Professorenwijk" wordt gevon den. D= voorzitter van de schaakclub, de heer J. Putman, dankte met een enkel woord. De eerste vier prüswin- naars van de gongwedstrijd waren de heren Hogedoorn, Lammens, de Jong en de 13-jarige Wielhouwer. Een gezellig samenzün hield de enthousiaste scha kers nog lange tüd bijeen. G. E. E. KUYNTJES KONINKLIJK ONDERSCHEIDEN By Kon. Besluit van 8 November j.l. is de heer G. E. E. Kuyntjes, directeur der Ambachtsschool alhier, benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. INTERN. VER, „BELLAMY". Productie en consumptie. Wegens verhindering van de heer Horsmeier Jr. sprak gisteravond de heer v. d. Srijl uit Den Haag in de „Harmonie" voor de afd. Leiden der „Int. Ver. Bellamy" over het onderwerp „Productie en consumptie". Na opening der vergadering door de voorzitter van de afd. Leiden, de heer Teljeur, begon spr. zijn inleiding met op te merken, dat het kapitalistische systeem van produceren en consumeren gebaseerd is op een chronisch tekort aan koopkracht bij de bevolking. De consument komt steeds geld tekort. Ve le nuttige en vaak onontbeerlüke arti kelen blijven buiten bereik bij gebrek aan koopkracht. Alleen bü handhaving van deze si tuatie is het kapitalistisch systeem be staanbaar. Immers het produceren heeft het maken van winst ten doel en dat is slechts mogelijk als de vraag groter is dan het aanbod. Bü grote vraag, hoge prüzen, veel winst, Een sprekend voorbeeld hiervan was de zwarte handel in het laatste half jaar dei" Duitse bezetting. Is de situatie echter omgekeerd, is het aanbod groter dan de vraag, dan heeft dit prijsdaling en steeds ^cherper wor dende concurrentie ten gevolge, zodat er geen winst meer gemaakt kan wor den. Bü groot aanbod dus lage prijzen en weinig winst of zelfs verlies. Deze situatie deed zich voor in de periode, die aan het uitbreken van de jongste oorlog vooraf ging, toen enorme hoe veelheden consumptie-goederen in ma- gazljnen en winkels waren opgeslagen en de bevolking door werkloosheid en gebrek aan koopkracht deze goedkope goederen toch niet kon kopen. Hand having van het kapitalistische stelsel waarbü slechts geproduceerd wordt om de wihst, is een garantie voor blijvende armoede der ganse bevolking. Het grote Idee, dat Edward Bellamy hiertegenover stelt, is een systeem waarbü geproduceerd wordt om de be hoefte van de mensheid te bevredigen op basis van economische gelükheid voor allen. Dit systeem kweekt goede eigenschappen, omdat de mens sterk beïnvloed wordt door de omstandighe- den, waaronder hij leeft. Nadat spr. nog vele vragen had beantwoord, werd de vergadering onder dankzegging aan de spreker, door de heer Teljeur gesloten GOUDEN DOCTORATEN. Op de volgende data zal het vijftig jaar geleden zün dat de daarbij ge noemde heren aan deze Universiteit promoveerden tot doctor in de rechts wetenschap 18 Nov. mr. P. J. - M. Aalberse te 's-Gravenhage, oud-li1 Raad v. State en oud-minister. 19 Nov. mr. H. C. van de Wück te 's-Gravenhage. 23 Nov. mr. M. A. Wolfson te Drie bergen. 25 Nov. mr. J. A. M. Parijn te 's-Gra- venhage, Oud-Minister. 26 Nov. mr. A. M. Ledeboer te Over- veen, oud-president van de rechtbank te Alkmaar. LEIDSE SCHOUWBURG KUNSTKRING HET SCHOUWSPEL. „De Zondaar". Voor het eerst hebben we Cor v. d. Lugt Melsert dan weer op de planken gezien. Hü had voor zijn debuut het oog laten vallen op het Nederlands toneel spel van mr. J. H. Penning „De Zon daar", dat reeds voor de oorlog is ge gaan, zü het, als wü ons goed herin neren, onder andere titel. Het stuk is de belangstelling zeker nog alleszins waard, il gaat het niet al te diep. Na 4 jaar gevangenisstraf keert een onschuldig veroordeelde onverwachts te ug in zijn woning. Daar verneemt nü. dat zün vrouw zich heeft laten scheiden en met een oude vriend is hertrouwd- Bovendien gaat zün zoon zich die dag officieel verloven. Men ziet, reden te over voor st-of vbor 'n drama! De auteur heeft het echter over een andere boeg geworpen. De „Zondaar" blijkt met het oude leven te hebben afgerekend en zelfs wanneer zün onschuld ten slotte over tuigend kan worden bewezen door de bekenning van de werkelüke dader, wüst hij dit af. Het is z.i. beter, dat alles maar bü het oude blüft en hü trekt de wereld in Het is interessant door de vaak scherp zinnige dialoog, al ontwükt deze soms de grote vraagstukken. Zou het kunnen zün dat Cor v. d. Lugt voor zün „terugkeer" dit stuk heeft uit gekozen om eigen persoonlüke redenen? Het zou zo mal niet zijn! Zelf speelt hü deze zondaar met al die ingetogenheid, die hem zo bij uitstek ligt. Soms zou men zeggen, dat hü hele maal niet speelt en tochzün creatie deed ons denken aan zün figuur uit Fabricius' „Eenzaam". Prachtig weet hü deze rol ten voeten uit tot volle leven te brengen. Het was een genot zijn, creatie te volgen. Jammer, dat tie omstandigheden hem niet in staat hebben gesteld een betere groep om zich heen te verzamelen. Laat ons hopen, dat dit beter moge worden. Nu is het weinig minder dan een „ster"- gezelschap, met alle gebreken van dien Slechts Magda Janssens als zün echt genote kon zich tegenover de „zondaar" staande houden, de rest vervlakte danig, Noch Alexander, noch Theo Vink wa ren b.v. opgewassen tegen hun rol. spe ciaal de eerste schoot danig te kort. De bürollen detoneerden ten minste niet al te zeer, ook al bleven zü onder de maat, zondert men de oude dienstbode uit. Het gulle en zeer dankbare applaus van de vrijwel geheel gevulde schouw burg gold dan ook, volkomen terecht, Cor v. d. Lugt Melsert Die het, zoals gezegd, meer dan verdiende! M. ONS GRUNNEGERLAAND. De Leidse Groningers waren gister avond büeen in de Foyer van de Ge hoorzaal. Trots storm en regen waren velen opgekomen om te genieten van de opvoering door de eigen toneelclub van „De olie Vrygezel" door B. H. Broekema. De voorzitter de heer H. A. Vriend heette alle aanwezigen hartelijk wel kom in het bü zon der de afgevaardigden van de zusterverenigingen op taal- en dialectisch gebied. Vervolgens wenste de heer C. Krans namens de Lustrum- Cojnmissie het Bestuur geluk met het 25-jarig bestaan der vereniging, welk feit in April feestelük zal worden her dacht. Hij bood een copie aan van een Gronings wapenschild, dat voor het Bestuur in de maak is. De Voorzitter dankte hiervoor met een enkel woord. Hü hoopte hierop in April terug te ko men. De opvoering was. zoals men dat van de Groningse „komedianten" gewend is. Men heeft zich braaf geamuseerd bü dit echt stuk Gronings boerenleven. Aan de dames-executanten werden bloemen geoffreerd. Na afloop bleef men onder een dansje nog gezellig büeen. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het doctoraal examen rechtsgeleerdheid: de heer J. E. M. Llppman (Schevenlngen)candidaats- examen letteren en wüsbegeerte (Fran se taal en letterkunde) mej. J. ,A. Huys- man (Leiden). Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan" der Ver. voor Logopaedie en Phoniatrie heeft gisteravond in Den Haag prof. dr. P H, G. van Gilse al hier een voordracht gehouden over de ontwikkeling van het onderzoek van de spraakbeweglng van het strotten noofd met behulp van Rötgenstralen. De Middenstand blaast verzamelen. BIJEENKOMST VAN DE R.K. MIDDENSTANDSBOND. De afdeling Leiden van de R.K. Middenstandsbond, welke ook in het vorig winterseizoen zulk een grote acti viteit aan de dag heeft gelegd, heeft gisteravond in de geheel bezette bo venzaal van ..De Harmonie" haar actie voor de komende maanden ingezet met een samenkomst, waarin de heer A. de Gruüter. directeur van de R.K. Sla gershond, een uiteenzetting heeft ge geven van het belang en de taak van een krachtig gelelde en tot volle ont- I vrikkeling gebrachte middenstand. Daarnaast heeft- de energieke voor zitter van deze middenstandsorganisa tie, de heer F. C. de Hosson, het aan alle leden uitgereikte winterprogram- ma toegelicht. De heer De Gruüter, die allereerst wees op de maohtspolltiek, welke de vakbonden in Amerika en Australië op heel het maatschappelü'k en politiek leven uitoefenen, in welk verband hü ook de invloed van de communistische vakbonden in een land als Frankrijk noemde, toonde aan de hand hiervan aan, dat de arbeiders, in tegenstelling met de middenstanders, maar al te goed begrepen hebben, dat een krach tige, eensgezinde actie veel kan bijdra gen tot de verwezenlüking van hun idealen. In Nederland zal dit in de naaste toekomst zelfs leiden tot een medezeggingsschap .van de werknemers in het bedrijfsleven Hoewel ook spr een gevaar ziet in de vooral door com munisten toegepaste methoden, waar door een gezonde vooruitgang van het bedrijfsleven ernstig wordt belemmerd, kan hij waardering hebben voor het geen door de arbeidersorganisaties reeds werd bereikt en voor de vele, ook financiële, offers, welke hiervoor wer den gebracht. In tegenstelling met de arbeiders heeft het de middenstanders veelal aan de nodLge activiteit ontbro ken. Het heeft hen vaak aan fantasie ontbroken om te zien wat er uit de middenstand is op te bouwen. Ook de contributiekwestie was vele midden standers, ten onrechte, een doorn ln het oog. Wü zullen terdege moeten be- grüpen, dat een middenstands vakorga nisatie een lichaam is, dat ons Inko men een garantie van onze winstmar ge als een arbeider op het loon, dat hem door züh vakbond wordt verze kerd. In dit verband wekte spr. op tot een krachtige middenstandsorganisa tie. Ook in ander opzicht is het van belang, dat wü onze belangen veilig weten in een dergelüke organisatie en wel cp het terrein van de aotle, welke momenteel door de arbeidersorganisa ties wordt ontwikkeld voor de gebruiks- ccöperaties. Om hiertegen te kunnen optreden komt het spr. gewenst voor, dat de middenstanders alle pogingen in het werk stellen om tot een centrale inkoop te komen. Zeer belangrijk Is verder ook, dat wü er op toezien, dat In onze volksvertegenwoordiging afgevaar digden zitting hebben, die hun woord durven spreken als er met de mlddenstandsbelangen wordt gesold en die op het juiste moment de regering een krachtig halt dur ven toeroepen. In het verleden is het, aldus spr., nog te veel voorge komen, dat de volksvertegenwoor digers wel ageerden als de belan gen van de middenstand in ge drang kwamen, maar dat zü, als het op stemming aankwam, toch de regering steunden. Wü moeten juist in onze politieke partijen het bekende spel van de wip gaan spe len. De middenstand moot bü elk voor ontwerp van wet de eis stellen, dat bepaalde clausules er in worden opge nomen. Indien dit niet gebeurt, dan moeten wij elke medewerking opzeg gen. Helaas gebeurt dit heden ten da ge nog niet in onze politieke parrijen. Tenslotte zette spr. uiteen, dat de mid denstanders ook in de commissie- Wol tersom 100 p.Ct. der zetels moeten ■opeisen. Willen wü dit echter allemaal bereiken, dan nioeten de middenstan ders, evenals de arbeiders, ook hun fi nanciële offer weten te brengen, hét geen spr. zich gedacht had door het betalen van een contributie van f. 100 per jaar. De heer De Gruüter eindigde met een krachtige opwekking te stre- ven naar een gezonde tot handelen be- I reid zünde middenstand. Doen wü dit niet. dan kunnen wü rustig gaan sol liciteren bü de coöperaties of het groot-kapitaal, want dan is de detail handel uitgeschakeld. Op deze lezing volgde een geanimeerde gedachtenwls- seiing. CHR. HIST. UNIE. De Leidse gemeentefinanciën. In de bovenzaal van „In den Vergul den Turk" hield de afd. Leiden van de Chr. Hist. Unie gisteravond een verga dering, waarin de heer F. Verstegen, gemeente-ontvanger te dezer stede, ge sproken heeft over „Enige aspecten van de gemeentefinanciën". De voorzitter, de heer D. v. d. Kwaak, sprak een inleidend woord, waarin hü er op wees, dat de C.H.U. wenst op te komen voor gezag en vrijheid en streeft naar een gezondmaking der rijks- en gemeentefinanciën, Spr. achtte het on juist, dat thans een kleine meerderheid regeert over een minderheid, met wel ker wensen nagenoeg geen rekening wordt gehouden. Spr hoopte, dat ons volk deze onjuistheid spoedig zal gaan inzien. Ten slotte zette spr. uiteen, dat het in de Unie niet gaat om het getal, maar om het principe, dat getoetst is aan Gods woord. Spr. vond het een verblijdend verschijnsel, dat de aanwas van nieuwe leden nog steeds blüft aan houden. De heer Verstegen, die hierna het woord verkreeg, zette allereerst het standpunt van de C.H.U. t.o.v. de ge meentefinanciën uiteen, waarbü hU er op wees, dat de Unie in alle takken van gemeentebeheer de grootst moge lijke zuinigheid en doelmatigheid wil betrachten. Het ademt de geest: geen geld uitgeven als je het niet hebt. Wü moeten hierbü echter bedenken, dat er na 1940 zo het een en ander is veran derd en dat de sociale nood, welke heerst onder de bevolking, gelenigd moet worden, ook als er niet voldoen de middelen direct voor het grypen liggen. Verder zal moeten worden ge streefd naar een effic'ënt beheer van de gemeente en haar bedrijven en het zal goed zijn ln vele gevallen het par ticulier bedrüf tot voorbeeld te nemen. Nadat spr. op de z.i. enig juiste weg van de zelfstandigheid der gemeente had gewezen, zeide hij. dat wanneer de autonomie der gemeente ooit een phra se is geweest, dit in de achter ons lig gende jaren was, toen 800 van de ruim 1000 gemeenten noodlijdend waren, w.z. naar het Rüksmaatschappelük Huipbetoon in Den Haag moesten gaan, waar een leder, die daar om hulp kwam vragen, aan bandert werd gelegd. Uitvoerig weidde de heer Verstegen vervolgens uit over de samenstelling van een begroting, welke een afspiege ling dient te zün van het financiële be- ■eld. daarom ls zii ook van politieke be- tekenis. Nadat spr. had verklaard, dar Lelden op 1 Januari een schuld had van J8 millioen gulden, dit is f. 225.—per noofd der bevolking, terwül de gemeente bo vendien nog een schuld heeft van 10 millioen gulden betreffende de volks huisvesting, herinnerde hü er aan, dat de begroting voor 1947 een tekort van ruim twee millioen gulden aanwees. Vervolgens deelde spr. het een en an der mede over de werkzaamheden van de commissie-Oud, welke in haar rap port vooropstelt, dat voor een gezond gemeentelük leven een deugdelijk fi nanciële grondslag van het gemeente- bestel een conditio sine qua non Is. Deze commissie heeft nu een regeling ontworpen voor de jaren 1948—1950. Het gemeentefonds zal nu worden gevoed door de hoofdsommen grondbelasting, personele belasting en ondernemersbe lasting plus een bedrag van ruim f. 178 millioen van de totale opbrengst^ van alle rijksbelastingen. Achtereenvolgens liet spr. de verschillende begrotings hoofdstukken de revue passeren om ten slotte te verklaren, dat hij met een ge matigd optimisme de toestand van de Leidse financiën tegemoet treedt. Na afloop was er gelegenheid om met spr. van. gedachten te wisselen. KUNSTKRING „HET SCHOUWSPEL" Kindervoorstelling. Jan Klaassen met Katrün hebben gistermiddag in de foyer der Stadsge hoorzaal aan ruim 300 kinderen een vrolijke middag bezorgd. Gebruld is er om hun kostelüke avonturen met de aap, de veldwachter en de burgemeester Minister Schagen van Leeuweai zal inderdaad aftreden. MOTIEVEN NOG ONBEKEND. De minister-president heeft in zün antwoordrede op de algemene be schouwingen van de RUksbegrotlng medegedeeld, dat de Minister van Ma rine, de heer J. J. A. Schagen van Leeuwen, hem inderdaad heeft mede gedeeld voornemens te züm zün ont slag als Minister van Marine aan te bieden. Aangezien over de aanvaar ding van dit ontslag nog niet is be slist, stelt de Minister-President de Kamer voor op de motieven van dit ontslag niet nader in te gaan. Wederom 10 jaar geëist tegen F. Weinreb Het Büz. Gerechtshof te Den Haag heeft heden opnieuw de zaak behan deld tegen de 36-j. doctorandus in de economie, F. Weinreb uit Lemberg ge boortige Jood, die er van beschuldigd wordt, tussen April 1942 en Fabruari 1944 Joodse medeburgers voorgespiegeld te hebben, dat zü ten einde aan de portatie door de Duitsers te ontkomen naar het buitenland konden emigre ren, terwül hü geweten zou hebben.dat van deze emigratie niets kon komen. De procureur-fiscaal was van oor deel te moeten persisteren bü *Un «1® van 10 jaar gevangenisstraf. Na Raadkamer achtte het Hof geen termen aanwezig, W. in vrijheid te stel* len. Uitspraak 27 November as. DE BRAND OP DE „ALPHERAT" Omtrent de brand op de „Alpherat" vernemen wü. dat het vuur werd ondekfi in ruim 1 en onmiddelhjk met de be strijding er van werd begonnen. Aange nomen kan worden, dat de „Alpherat" thans reeds te Honkong ligt. De omvang van de brand is beperkt gebleven. DODELIJK ONGEVAL OP DE IJM. 14. De IJmuiden 14 (Isabel) is vannacht te IJmuiden binnengelopen met 2 ge kwetsten aan boord, die brandwonden opliepen ten gevolge van het springen van een püp. Eén hunner, de 58 jarige tremmer De Jong uit Haarlem is inmiddels overle den. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 12 Nov. Coöp. Groenteveiling. Per 100 kilo: andijvie f. 1430; kroten f. 1.80 tot f. 6,60; gele kool 610. gr. kool 11,9016,30; r. kool 6 11, witte kool 4,50; sprultkool 642; Chi nese kool f. 7: boerenkool 416; poen f. 4,408,90; prei f,1522; 6plnazlo f.2. 51; tomaten f. 1664; uien f. 1520; wit lof f.1071; druiven f.100104; was- peen f. 9,5014; gekookte kroten f. 13 17; schorseneren f. 2730. Per 100 stuks; bloemkool f 243: sla f. 1,60-18,20. knol- Per 100 stuks; selderü f l13. Per 100 bos: peen f.7— 25: peterselie f. 2—2.80; selderü f. 3,46— 5.30; radijs f. 1,16—2.30. BEURSOVERZICHT AMSTERDAM, 13 Nov. De handel gaf heden geen tekenen van opleving. De hoofdkoersen zowel van Unilever als Philips waren eeh paar punten lager, evenals Koninklüke. Ko- ninklüke zakten even in tot 448, maar stegen later tot 452. Tüdens het vrüe verkeer ontwikkelde zich een drukke handel in de nieuwe aandelen Hoog ovens, die opliepen tot 159, terwül de aandelen tot 164 stegen. De rubberaan delen waren onregelmatig, evenals Ta bakken -n Suikeraandelen. De bank aandelen waren prijshoudend, meren deels wat hoger. De nieuwe concersie- lening 1947 was iets luier. De Amerikaanse markt was stil en een fractie luier. die onderling een fikse veldslag lever den, waaruit hoe kan het anders natuurlük Jan Klaassen als de held te voorschijn kwam. Een gezellig büprogramma bracht nog verschillende kinderen als artist op de planken, die zich daar dapper weerden. Kortom een voor de kinderen onverge- telü'ke middag en voor de Kunstkring „Het Schouwspel", welke deze voorstel ling organiseerde, één waarop het met grote voldoening kan terugzien. GEVRAAGD ES Nette werkster gevraagd. voor Maandag en Vrijdag. De Sitterlaan 33. O Net meisje gevraagd, tot 1G jaar. voor lichte huishoude lijke bezigheden, voor enkele ochtenden per week. Adres: Roodenburgerstr. 13, nabil Zoeterw. Singel. B Jong echtpaar zoekt kamer met kookgelegenheid. Vrouw genegen ln de hulshouding te helpen. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 7169 k. Te koop gevraagd 2 1-pers. spiraalmatrassen. Molenlaan 43 Telef. K. 1717 - 325. Voorscho ten. B Gevraagd net eerlijk meisje, niet beneden 16 Jaar, van 93 of 95 uur. Jan van Goyenkade 19. Gevraagd flink meisje, van 9 tot 2. meerdere hulp aanwe zig. Mevroüw Barnard, Nassau- laan 23. Oegstgeest, Tel. 22577. B Gevraagd in g. st. z. pluche divankleed ln ruil voor tex tielpunten. ev. kleine bflbet. Duinzichtstraat 10. Oegstceest. Gevraagd net meisje voor dag of dag en nacht. Liefst meisje van bulten. RjJnsb.weg 56. B Stalbenodlgdheden, Voor handen: koestaken. staakha- ken. grampels, koerlemen. schoppen, mestvorken, schep emmers. melkbussen enz. Voorts rattenkorven. mollen- Klemmen, bascules, gewichten, eiken was-, regen- spekkuipen. Jarenlange bekendheid. A. J. Hartwiik. Landbouwhuis Nieu we Beestenmarkt 79 (vee markt). Telef. 26627. Te koop hulskameraraeuble- ment. Te bevragen: Pelikaanstraat 23. 0 Vilten toclitband. blompen, weckringen. waterpo's, kin derpo's kattenbakken. ïnmaak- potten, kolenzlften, kolen schoppen, poken, haakjes, pof ferpannen. steelpannen, koek pannen, - wonderpannen. bed- kruiken, waterzakken, gasslang waterslang, broodtrommel, sponzen bromtollen, serviesje, poppen, beren, goocheldozen. Deko. Mare 86. B Te koop echt Japans mokka servies, frultservles. 12 open ruitbordjes en 3 dito schalen. Br. Bur. v. d. Blad No. 7177 k 0 Aangeboden salamander ka chel. klein model (gevoerd m. vuursteen), Te bevtagen na 7 uur 's avonds. Burggravenlaan 22. B Daipeswintermantel. maat 42 aangeboden. Buys Ballotstraat 8. Te koop wilnrode emaiJle haardkachel. Prijs f. 45. Julian astraat 69. 0 Verloren Zaterdagnacht een paar zwarte glacé handschoe nen met wol gevoerd. Tegen beloning terug te bezorgen: Nieuwe Rijn 38. 0 Verloren verchroomde da- rpespolshorloge met schildpad- leren bandje Gaande Lage Morschweg naar Rijn- en Schlekade. Zondagmiddag on geveer 3.30. Tegen flinke belo ning terug te bezorgen: Const. Huligenslaan 9. Lelden. 0 Kinderwagen kapot. Wü vernieuwen de oudste wagen. Bekleden van kappen, zeiltjes. Te koop 2 Engels model kin derwagens als nieuw met spat borden, pracht vering f,65 en f. 75, Klnderwagenbedrijf Ro- dijn. Uiterstegracht 14. Telef. 20759. 0 Zün uw meubelen, lopers, kleden of bedden stuk? Stuur een kaartje ,wü repareren snel en blllilk. Middelstegracht 25. SLEUTELTJES worden dagelijks opgenomen, wanneer voldoende ruimte beschikbaar is. Ze mogen hoogstens 30 woorden groot zü'n (een woord maximum 12 letters). De prijs bedraagt f. 1.50 bü vooruitbetaling. Een bewüsnummer wordt niet verstrekt. dat er voor U geen onmiddellyke afdoende hulp zou zün. Waarom zoudt U nog langer wachten of zich behelpen met een verouderd en onvolmaakt hulpmiddel, als Geervliet de bekende en door alle oorartsen aanbe volen specialist op dit gebied U direct aan het nieuwste Amerikaanse of Engelse hoor toestel kan helpen? Bezoekt onze maandelükse zitting in LEIDEN Wü zün iedere derde Maandag van de maand ln „LIBERTY", Stationsweg 2, Leiden. Vraagt zonodig opgave van onze zittingsdagen in andere plaatsen. N.V. Instrumenthcmdel v/h Fa. P. GEERVLIET Keizersgracht 411 Amsterdam v* Laat hem gerust spelen met zijn blok ken op Uw glanzende PERPLEX-vloer. PERPLEX-parket is warm en isolerend, sluit tocht en koude buiten. Duizenden zijn er vol lof over. PERPLEX wordt reeds vanaf f 4.- per M2 gelegd. Toonkamer» Kees Starre, Binnenhuisarchitect, Hoog- landsche Kerkgracht 9, Leiden lanascne jxerxgracr .y c*sKl1' npp e*~ C,chaats IS' ëUnt u -i Drievoud 4? ..o Wum omgeeft M y Een product van de i4(?eï-T>a/'6et vloerenfabriek, den Haag. OP GOEDIi ZEEP STAAT

Leidsch Dagblad | 1947 | | pagina 3