DIERENPARK WASSENAAR MEISJE Poerwokerto en Batoe op Java en Kabandjahe op Sumatra bezet Baisse-factoren voor de beurs TIMMERLIEDEN Laatste Berichten Optreden tegen brandstichtende benden DE BIOSCOPEN Kerkelijk Leven STADSNIEUWS Radio-programma Voor de Jeugd BEKWAME MACHINE BANKWERKERS Gebrs. van Beukering Egyptische arbeiders weigeren hulpverlening aan „Volendam". GEEN DOORVAART DOOR SUEZ. KANAAL. De Egyptische arbeiders in de be drijven, verband houdende met het Suezkanaal, hebben, volgens bericht van het te Cairo verschijnend blad ai TxjfSfw''' „1,1., i" »r ;t i geconsolideerd en vinden de zuiverings- »A1 Misn aldus Reuter, besloten niet acties onverminderd voortgang mede te werken aan de doorvaart van On Onet-.fnxra de „Volendam". Het Nederlandse Legerbericht: Op Java werden de bereikte posities In het gebied rondom Banjoemas wer- «J -v tjen bruggen over de Serajoe intact Het blad schrijft: „De Egyptische ar beiders nemen Nederland kwalijk, dat het dit schip met mannen en wapens, welke hun broeders in Indonesia moe ten doden, door de Egyptische wateren laten varen" Reuter tekent bij dit bericht aan, dat Radio Djokja een beroep heeft gedaan op de havenarbeiders te Suez, Aden, Colombo en Singapore on- „fe:n spoedig ste de noodzakelijke stapper, te nemen tegen de „Volendam". Spoedig bezetting van Djokja? Volgens UP, zijn de Ned. troepen de hoofdstad van Djokja op 70 mijl gena derd. De Indonesiërs staken de stad Tjilatjap in brand. Uit alles blijkt, dat het eerste doel der Nederlanders is. al dus U.P. de bezetting van Djokja, wel ke spoedig kan worden verwacht. aangetroffen. Poerwokerto werd bezet. Op Oost-Java werd de verbinding over In de stad woedden hevige branden, land tussen Sitobondo en Banjoewangi Op West-Java werd in het Z.W. van tot stand gebracht. Hier en daar wer- Tangerang en Scrpong tegen brand den enkele schermutselingen met ben- stichtende benden opgetreden. Bij Bui den gerapporteerd. Bij Soerabaja. in de tenzorg werden twee Japanezen gevan- sectoren Tjennee Modjokerto kwamen gen genomen. opnieuw infiltratiepogingen voor, welke Sumatra: Vanuit Pematabg Siantar werden afgeslagen. Batoe, 18 K.M. ten werd Kabandjahe ten Zuiden van Mc- N.W. van IMalang werd bezet. dan bezet. Volgens luchtvcrkenningcn Bij de zuivering van Malang werd staan Kabandjahp en Brastagi in brand, enige snipperactiviteit ondervonden. Bij Lawang meldden zich vrijwillig 36 leden van de Arl aan, w.o. zich enige offi cieren bevonden. ENTHOUSIASME BIJ WELERI. Midden-Java: Bij Weleri, ten Wes ten van Semarang, haalde de bevol- De Chinese bevolking in het gebied ten Noorden van Loeboekpakam en Per- baoengan werd door Laskarsbenden ge terroriseerd. Bij Pematang Siantar wer den tien Duitsers en drie Japannezen gevangen genomen. Het totaal aan verliezen op onze zijde tot en met gisteren bedraagt: 59 ge king onze troepen enthousiast binnen, 'sneuveld, 16verm'step en 131 gewonden. UIT DE OMSTREKEN VOORSCHOTEN De heer T. Verbeek alhier is be noemd tot klerk tweede klasse bij de dienst sociale zaken te Almelo. „Marshall waar zijt gij (Van onze financiële medewerker). Een ongeluk komt zeiden alleen en zo waren er deze week ook een reeks ongunstige factoren, welke de Amster damse beurs hebben beïnvloed en die de koersen belangrijk beneden het peil van de vorige week deden dalen. Daarwas in de eerste plaats het wereldrumoer om Indië. De Amsterdamse beurs reageerde hierop ongunstig. De door de regering en ook door mr. Van Kleffens terecht genoemde interne aangelegenheid wordt thans tot een geschilpunt van internationale beteke nis opgeblazen, zodat Engeland ge lijk bekend reeds het verstrekken van militaire faciliteiten heeft stopge zet. Men zou anders zeggen dat Engeland aan zijn eigen moeilijkheden wel ge noeg heeft en wel wat anders te doen heeft dan zich met andermans zaken te bemoeien. De Londense beurs en hier is de tweede baissefactor verkeerde deze week in een soort wanhoopsstemming, niet over Indië, want de doorsnee- Engelsman trekt zich daar weinig van aan, maar over de criticke financiële en economische positie, waarin het eens zo machtige eilandenrijk verkeert. De betalingsbalans toont een dermate on gunstig beeld, dat het Amerikaanse crediet in een veel sneller tempo moet worden aangesproken dan bedoeld was. met het gevolg, dat de Britsepremier een laatste beroep heeft moeten doen op de arbeidende bevolking, met name op de mijnwerkers, om de arbeids- Casino In de film .JDe laatste der Mohicanen", naar het gelijknamige, vooral op jongeren veel indruk makende boek van James Cooper, herleeft weer eens de eertijds heftig gevoerde strijd tussen blanken en Indianen. Het gaat om het bezit van een fort, welk bezit Fransen en Engelsen elkander betwis ten om aan hun zucht naar expansie te voldoen. De sinds enkele eeuwen uit gestorven N, Amerikaanse Indianen stam der Mohicanen is hierbij uiteraard nauw betrokken. Tal van spannende momenten voltrekken zich in deze film vooral als het gaat om de twee char mante officiersdochters, Alice en Cor- ry, uit de handen der wild toestormen de Indanen te houden. Trianon Charley Chaplin, welke min of meer geregelde bioscoopbezoe ker uit de laatste decennia kent niet dat potsierlijke mannetje met het bol hoedje boven op zijn wilde haardos, het plukkerig kneveltje, de veel te wijde broek om zijn dwaze zwabberbenen en het onafscheidelijke rottinkje? In de „goede oude tijd", toen een uitgebreid bij programma vaak aan twéé hoofd films voorafging, verzorgde hij de ko mische noot in ontelbare zgn. éénac- t-ers; in latere jaren bracht hij zelf hoofdfilms uit: „Het Jochie" „Gold Rush". „Modern Times". In zijn laat ste schepping „De Dictator" vervult hij voor het eerst een sprekende en zelfs een dubbele rol, n.l. die van het Joodse kappertje uit het Ghetto en die van de dictator Hinkel, waarin men niet prestaties op te voeren, ten einde een grotere export van kolen mogelijk te maken. Een van de nadelen der geleide econo mie is, dat wanneer ze misluks, de re gering en niet ten onrechte de schuld krijgt en zo begint de Londense financiële wereld meer en meer haar vertrouwen in de regering te verliezen, o.m. ook in haar goedkoop-geldpolitiek, ten gevolge waarvan de Engelse staats fondsen deze week een zeer flauw ver loop hadden en de 2% Console reeds 12 lager noteren dan toen de Labour- regering aan het bewind kwam. Waar moet dat heen? Dit vraagt men zich zowel in Am sterdam als in New York af, want de positie van Nederland vertoont veel overeenkomst met die van Engeland, al was er dan deze week ook een be richt dat de eerste tranche van het crediet der Wereldbank eerlang zal worden verstrekt. De deviezennood in ons land bljjkt wel uit het voorne men om opnieuw de Dollarfondsen te registreren, waaruit sommigen lezen dat straks tot vordering in de eerste plaats van Amerikaanse obligaties zal worden overgegaan. En New York, dat zowel op de goede renmarkten als op de fondsenbeurs juist een hamseperiode achte de rug heeft, raakte aeze week onder invloed van Londen, ooi. van streek, omdat het de graanprijzen gevoelig zag dalen en een economische crisis in Engeland op de noodzakelijke export der V.S. ongetwij feld haar ongunstige uitwerking zou hebben. V/aardoor dus de hoog opgevoerde productie ir gevaar zou komen. Marshall, waar zijt gij?.. AGENDA DF BIOSCOPEN. Trianon „De dictator" Zat. en Zon. 2 1/4, 4Vi, 7 en 9 1/4 uur- overige dagen 2%. 7 en 91/4 uur. Rex „Ridder zonder vrees'' (alle leeft.) Zat. en Zord. 21/4, 41/4, 71/4 en 9 1/4 uur; overige dagen 2 1/4. 7 1/4 en 9 1/4 uur. Cncï-to „De laatste der Mohicanen" (14 jaar) Zat. en Zond. 2%, 4 3/4, 7 en 9 1/4 u.. overige dagen 2*4 7 en 91/4 u. Lido „Op het nippertje" alle leeft.) Zat en Zond 2H, 4V*. 7 en 91/4 uur: overige dagen 214, 7 en 9 1/4 uur. Luxor „Rhapsody in Blue" (14 J Zond. 2, 4%. 7 en 9% uur; overige da gen 2J4. 7 en 9'4 uur. Greenway ,.Mrs Miniver" (14 jaar) Zot. 7 en 91/4 uur: Zond. 2%, 7 en 9 "i /4 uur: omriep dagen te 8 uur. Greenway (Voorschoten) „Mrs. Mi niver" (14 jaar). Zat 7 en 91/4 uur; Zond. 2J4, 7 en 91/4 uur; overige da gen te 8 uur. De geneeskundige Zondagsdienst der bulsartsen te Leiden wordt van heden middag. 2 uur tot Maandagmorgen, 8 uur, waargenomen door de doktoren Van Bockel, De Jager, Langezaal en Verbrugge Te Oegstgeest door dr. H. Varekamp tel, 21916, De dienst der dierenartsen wordt waar genomen door de heren N. A. Commandeur en W Weening. De avond-, nacht, en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 2 Augustus 13 uur tot Zaterdag 9 Augus tus 8 uur waargenomen door dé Artotheek Herding en Blanken, Howwoerd 171, Tel. 20502 en de Apotheek Reifst Steenstraat 35 Tel 20136 Te Oegstgeest door de Oegstèeester Apotheek. Wllhelralnapark 8, Tel. 26274. <r-*n Leiden GEBOREN. Diana Catharlna, d van A W. Helj. mans en P. Oomens, Jacomiintje Eliza beth, d. van C de Ru en Akershoek; Hermanus Stephanus z. van C. van der Wal en A, Vermeer, Eleonore Mariene, d. van E. Munting en C. M Koel; Johanna Catharlna, d. van A. Spek en M. Voorde wind; Arendlna, d. van J. H. Hazewindlis en G. Paap. Dirk Martlnus, z van C van der Gugten en M. Haasnoot; Aafje Maartje, d. van C. van der Gugten en M Haasnoot. veel moeite heeft Hitier te herkennen. De gehele opzet van de film is een ca- ricaturele schildering te geven van de de menselijke waardigheid negerende dictatuur en waar de regisseur in die opzet volledig slaagde, verdient zijn streven uit dien hoofde alleen reeds hartelijke toejuiching. Over de wijze waarop dit resultaat werd bereikt, kun nen we minder enthousiast zijn. Het valt ons, die de zegeningen van Hitiers dictatuur maar van al te nabij hebben meegemaakt, vaak moeilijk de Ame rikaanse visie daarop te aanvaarden, al vermaken we ons kostelijk om tal van echte chaplin-vondsten, waarvan we de scènes in Kinkels werkkamer met de globe en de eetpartij van de cakes met de ingebakken munten als de meest ge slaagde noemen. Het daarin voorkomende hlk-tafreel herinneren we ons in een betere editie uit „«Modern Times" en is dus weinig origineel, hoewel het ons enige vrolijke momenten bezorgt. De film brengt er trouwens vele, zodat men zich al-met- al voortreffelijk zal amuseren. Maar wellicht hadden we voor ons zelf de verwachtingen wat te hoog gespannen! Luxor De titel van de film, die deze week in dit theater draalt, behoeft nauwelijks commentaar. Overbekend immers is de „Rhapsody in blue" van Gershwin, wiens leven het thema van deze film uitmaakt. Zoals de meeste films over het leven van de musici is ook in deze rolprent de muziek het be langrijkste element, en terecht is daar om aan de orkest- en solistenkeuze bij zondere aandacht besteed. De Rhap sody in blue associeerd men automa tisch met Paul Whiteman, en het is dan ook diens orkest, dat deze merk waardige compositie uitvoerd. Sterk in spel is deze film over het algemeen niet. terwijl de handelng niet in hoge mate boeit, doch beschouwt men het als in de eerste plaats een muzikale be levenis, dan kunnen wij voor de resul taten van het streven alle lof hebben. Lido Dit theater brengt ons deze week de film „Op het Nippertje" met Will Hay en John Mills in de hoofd rol, Op het Ministerie van Handel te Londen tracht men een zeer belangrij ke overeenkomst met Amerika tot stand te brengen. Voor het geven van advies heeft men hiertoe de buitenlandse prof. Davies uitgenodigd. De Duitsers, die hier achter zijn gekomen, proberen deze overeenkomst te verijdelen, ontvoeren de prof. en zenden één van hun eigen mensen naar de conferentie. Een jong employé van het ministerie krijgt arg waan en gaat met zijn schuldeiser, die hij een baantje op het Min. beloofd heeft, voor detective spelen. Zij vinden de prof. terug in een kliniek en wsten deze na veel vrolijke wederwaardighe den te bevrijden. Juist als de overeen komst getekend zal worden brengen zij de echte prof. binnen en wordt de in dringer ontmaskerd. Een aardige en vlot gespeelde film. Rex Joe Brown op het witte doek waarborgt de bezoeker altijd een vro lijke avond, zo ook ditmaal, waar wij hem in „Ridder zonder vrees" de kans van zijn leven zien nemen. Vooraf draait de voor liefhebbers van cowboy films aantrekkelijke rolprent „Amor op de ranch". Een vacantieprogramma van 100% amusement! PREDIKBEURTEN VOOR ZONDAG 3 AUGUSTUS. Lelden Ned. Herv. Gemeente (Pieters kerk) 10 uur dr. J. Riemens, 7 uur ds. Corts te De Kaag; (Hooglandse kerk); 8.30 uur ds. J. C. van Apeldoorn, 10.30 uur (Jeugddienst) ds. D. Kuilman; (Ooster- kerk) 10 uur dr. J. C. Brokken, leger- predikant; (Marekerk): 10 uur ds. A. M. Knotnerus te Oegstgeest; nam. 5 uur ds. Kuilman (Doopdlenst)(Kooikapel) 10 uur theol. cand. de heer H. A. Laurentius; Marschweglokaal) 10 uur ds. J. C. van Apeldoorn; (Aula gymnasium) 10 uur (jeugdkerk) theol stud, de heer J Ver duin; (Acad Ziekenhuis) 10.30 uur mej. da. M. van Everdlngen; Doopsgez. Gem.: geen dienst. Egllse Wallonne: 10.30 uur M. J. F. Hayet. Evaaig. Luth. Gemeente; 10.30 uur, dr' D. W van Wijngaarden. Rem. Gemeente; 10.30 uur ds. H. v. d. Lof van Amsterdam. Ver. van Vrljz. Herv, (Volks huls): 10.30 uur, ds. F. v. d. Heijden. Chr. Geref. Kerk; 10 en. 5 uur prof. Geels van Apeldoorn. Geref. Gemeente; 10 en 5 uur leesdlenst. Christian Science (Steenschuur 4); 10.30 uur dienst. Vrije Kath. Kerk St. Bonlfaclus VreewUkstraat 19)10 uur gezongen H. Mis. Oud-Kath. Kerk (Zw. Singel 50; 10 uur H. Dienst Leiderdorp Ned Herv. Gemeente: 10 uur ds. J. P Honnef (H Doop). 7-30 uur (jeugddienst) ds mr. G Alma van Llsse. Geref. Kerk- 10 en 6 30 uur ds. Dijk. Oegstgeest Ned. Herv Gem Groene Kerk; 10 15 uur ds. G. F Callenbach (Bed. H. D.) Pauluskerk: 10 uur ars. J. E. L. Brummelkanvp (hulppr.). b uur ds. R P. A. Rutgers (em pred .Katwijk aan Zee) Hoge Morsch: 9 uur ds. M. J. Punselle (em pred. Lelden) Irene. Kinderkerk: geen dienst. Geref Kerk Maurltslaan: 10 en 5 uur ds. P D. Kuypers van Sassen- helm. Hoge Morsoh: 10.30 en 5 uur cand. Vuigglnk van Den Haag VriJz. Herv. Ge meente. Willem de Zwijgerkeik: 10.15 u. ds. A van Iterson. Valkenburg Herv Kerk (noodkerk): 10 uur ds. J C J Bronsgeest; 6.30 uur de heer J. de Groot Ger. Kerk (zaal-De Vries)10.30 uur ds H J. Kouwenhoven Jr., van Wageningen en 5 uur ds Bouma Voorschoten Ned Herv. Gem. (dorp) 10.15 en 17 uur ds Marsman. Brulnlsse. Ned Herv. Gem (Rijndijk) 10 uur ds. J. f? vileraren Katwijk aan Zee. Geref Kerk 10 en 17 uur ds J C Houtzagers. Vrljgem Geref. Kerk. Leldseweg 4-1: 10 en '17 uur ds. C. v. d Jagt. Ned. lierv. Kerk Beroepen te Eemnes- It'--. J. v. d. Haar te Kampverveen; te nnsselternijveen A. de Kleine te Oude- mlrdum: te Hulzen (toez.) H. v. Gosllnga te AüDelsoha; te Parrega (toez T. J. Drenth te Buurmalseu; te Westkapelle (toez.) H. Coolsma te Prlncenhage Geref. Kerken Beroepen te Koot- wilkerbroek H. Moolhulzen tc Aarlander- ve'en Bedankt voor Zuid-Beyerland K Feenatm Krallngscheveer*. Geref. Kerken naar art. 31 K.O. Be roepen te Langerak H. Amelink. cand. te de Bilt Chr. Geref. Kerk Tweetal te Opper does A C. Noort, ca.nd. te Apeldoorn en K. J Velema. cand. t.e 's-Gravenhage; te Ede J. v Doorn te Urk en A C Noort. -"nd te Aneldoorn Eeroepen te 's-Gra- ---ndeel J. G v. Minnen te Delft Geref. Gemeenten Beroepen te Bors_ sele M. v. d. Ketterll cand. te Rotterdam. Aangenomen naar Vlaardlngen M. v. d. KettpvH cand. te Rotterdam die bedankte voor Alblassendam Bodeeraven. Borssele. Collinsnlaat. Dinteloord. Genemulden. H. I. Ambacht Herkingen. Hilversum. Kortgene. Krabbc"dijkp I.lsse N'lkerk. Oud-Beyer- land. Rilland-Bath, Scheven ingen. Tricht, Waarde. Westzaan en Zaandam. STEUNT HET SPEELTUINWERK! De Bond van Speeltuinverenigingen voor Leiden en Omstreken houdt van daag in onze stad een speldjesverkoop, waarvan de opbrengst het gezamenlijke Leidse speeltuinwerk ten goede komt. Gezien het uitstekende werk, dat deze verenigingen in onze stad verrichten, wekken wij gaarne op deze actie te steunen LEIDSE SPAARBANK. Bij de Leidse Spaarbank is gedurende de maand Juli 1947 ingelegd f325,555,24 en terugbetaald f. 371,143,01; ingeschre ven zijn 200 nieuwe inleggers, terwijl 123 boekjes geheel werden uitbetaald. Het tegoed der 25.510 inleggers, hier onder begrepen 1,764 deelnemers aan de Afhaaldienst, bedroeg einde Juli 1947 f. 14,448,472,51. Door de Afhaaldienst werd in 6,068 stortingen f. 21,143,50 ontvangen. Er werden 120 spaarbusjes ter lediging aangeboden met een gezamenlijke In houd van f. 2,767,44, Op de scholen werd f 89,65 gespaard- OPENLUCHT-FILMVOORSTELLING Evenals j.l. Dinsdag zal in de komen de week een openlucht-filmvoorstelling gegeven worde voor de kinderen, welke deelnemen aan de vacantiebezigheden. Op veler verzoek zullen deze keer ook volwassenen in de gelegenheid gesteld j worden tegen een geringe entrée een voorstelling bij te wonen. A.s, Dinsdag om 19,30 uur zal de bio scoopwagen van de Arfi uitAmsterdam op het Sportterrein van de Zoeterwoud- se Singel een voorstelling geven voor volwassenen. Onze stadgenoot de heer H. J. van der Werff behaalde het staatsdiploma voor heilgymnastiek en massage, Gistermiddag is de 3-jarige F. R., toen hij zonder op het verkeer te letten de Haagweg wilde oversteken, tegen een op dat moment passerend motorrijwiel opgelopen. De E.H.D. heeft het jongetje met enige scheurWondjes boven de ogen en een hersenschudding naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht. De heer L. W. Lodder alhier is ge slaagd voor het examen Frans L O. Onze stadgenoot, de beer Jac. A. de Vos slaagde in Den Haag voor het diploma boekhouden M O. De heer A. Harmsen slaagde niet voor het examen Frans, dooh Engels M. O. SCHEEPSBERICHTEN. K.N.S.M.: Ilos, 30/7 te Lissabon; Ores tes, 30/7 van Dublin naar Amsterdam; Iris, 1/8 naar IJmulden; Santos. 1/8 te Rotter dam; Cottlca, 30/7 van Trinidad naar do Azoren; Zeehond. 31/7 te Fuik Bay: Ganlmedes, 31/7 te Callao; Theseus. 31/7 te Canneto. Holl, Afrika Lijnen: Langleescott ,31/7 van Suez naar Oost-Afrlka; Maaskerk, 30/7 van Freetown naar Dakar; Congostroom, 30/7 van Dakar naar Freetown; Nlger- stroom. 31/7 van Monrovia naar Freetown; Jaarstroom, 31/7 in Liberia. Mij. Nederland: Ceram, 30/7 te Kaap stad; Manoeran, 27/7 van Sebu; Nieuw Holland. 30/7 Ceylon gepasseerd; Poelau Laut, 24/7 te Batavia; Tallsse, 30/7 Oues- sant gepasseerd; Radja, 1/8 te Semarang. Mi). Oceaan: Phrontls, 28/7 te Port Swettenham; Polydorus, 28/7 te Aden. VOOR ZONDAG 3 AUGUSTUS. Hilversum I (301 M.) NCRV 8 00: nieuws; 8.15: van man tot man; 8.30: dienst Begijnhofkapel Haarlem, voorg. ds. G. W. v. Deth- 9.30 nieuws; 9.45: Symph. Orkest; 9.55: inleiding Hoogmis; 10 00: Hoogmis PraemonstratenserabdlJ Heeswhk; 11.30; KRO-trlo; 12.00. Angelus; 12.03: planoplaten; 12.15; boekbespreking; 12 30: Vaudeville-orkest; 12,55: zonnewijzer. 13.20: Vaudeville-Orkest; 13.4o; apologie, 14,00: volksliedjes; 14.30: Kurhausconcert Resfdentle-Orkcst; 16.20: klankbeeld over mgr dr. Alphons Arlëns; 16.30: Zlekenlof; NCRV 17.00: dienst Gerei'. Bethelkera te Schevenlngen voorg dr H Holtrop; 18,30: Ned, strijdkr.; 19,00; Flor Peters. kerk orgel; 19.15: Bazeler Kamerkoor; 19.30: nieuws- KRO 19.45 reportage hondenten, toonst.; 20.00: reportage H Bloedspel te Brugge: 20.15: de Zilvervloot. 21.00: van Zwitserland naar de Wolga: 21.15: deel II luisterspel „Moord ln de pauze"; 21.50: vlooi en plano; 22.10: avondgebed en li turgische kalender: 22.30: nieuws; 22.45: Katn. nieuws, 22.5024.00: werken van Beethoven. Hilversum II (415 M.) - VARA 8 00: nieuws; 8.15: soclallstenmars. 8.18; BBC- symphonie Orkest: 8,30: voor het platte land; 8.40. vlooi en orgel 9.00: gram.- muzlek: 9 12. postdulvenberichten, 9.15: geestelijk leven; 9.30: verzoekprogramma VPRO xO.OO: noodlot en verrijzenis van de V/lerlngermeer, 10.30: dienst Ned. Herv. Kerk Mlddenmeer, voorg. ds. J. Vink; 11.45: van hart tot hart; AVRO 12,00: postdulvenberlohten; 12.03: gram.platcn 12.30: Londens Symphonic Orkest; 12.40: Verenigde Helderse Zangers; 13.00 nieuws; 13.15: zonnige klanken. 13.50: spoorwegen spreken; 14.00: Licht Symphonic Orkest; 14.05: boekbespreking; 14.30: muziek mo zaïek; 15.00: fllmpraatje. 15.15: kalel- doscoop: 16.15: reportage spo.t; VPRO 17.00: voordracht; VARA 17.30: Mannen koor Helnekens Bierbrouwerij. 17.50: gra- mofoonmuz18.00: nieuws; 18,15: sport, reportage: 18.30: omroeporkest; 19,00: Tiende internationaal kamp op de Paas- heuvel. 19.25: omroeporkest; AVRO 20.00: nieuws; 20.05: actualiteiten; 20.15: opera- concert: 21.10* deel III hoorspel „De blau. we smaragd"; 21.35: orgel en plano; 22.05: meesters van het chanson; 22 30: dans orkesten: 23.00: nieuws; 23.1524.00: gra- mofoonmuzlek. VOOR MAANDAG 4 AUGUSTUS. Hilversum I (301 AL) NCRV 7.00: nieuws. 7.15: ochtendgymnastiek; 7.30 twee orkesten; 7.45: woord voor de dag; 8.00: nieuws; 8.15: liederen; 9.00: Lili Krans, plano. 9.15: ziekenbezoek; 9.30: licht klassiek concert, 10.30: morgen dienst o.l.v. ds. W. v. d. Bos; 11.00: trio; 11.15: voordracht; 11.35: Nelson Eddy zingt; 11.45: Royal Air Force Band; 12.00: viool en bariton; 12.30: weeroverzicht; 12.32: Plet Post, orgel: 13.00 nieuws; 13.16 Mandollnata. 14:00' voor jonge moeders; 14.20: Canzonetta Sextet, 15.00: bij een kopje thee; 15.20. werken v. Nederlandse componisten; 16.00: bijbellezing; 16.45: BBC Scottish Orchestra; 16 55: Verenigde zangers: 17 30: sport; 17.45: Rijk Overzee; 18.00: Schütz-Monteverd* cyclus; 18.20: gram.muzlek. 18.30 Ned. Strijdkr; 19.00: nieuws; 19.15 boekbespreking; 19.30: ac tueel geluld; 19.45: appèl pol, gevange nen uit bezettingstijd; 30,00' nieuws; 20.05: proloog: 22.15' Mlch. Adr. de Ruy- ter-cantate; 21.00: kerken in .1e U.S.A 21.20: Kurhausconcert Residentie-orkest. 22.05: discoklanken; 22.30: nieuws; 22.45: avondoverdenking; 23 0024.00: avond- klanken. Hilversum H (415 M.J AVRO 7.00: nieuws; 7.15: ochtendgymnastiek; 7.30: opgew. muziek: 8.00; nieuws; 8.15: llohte varia; 8.45: walsmuziek. 9.15: morgenwij ding door dr A. A. van Ruler; 9.30: wa terstanden; 9.35: arbeidsvitaminen; 10.30 voor de vrouw; 10.35: pianomuziek; 11.00: op de uitkijk: 11.15: ensemble Jetty Can tor; 11.45. werken van Dvorak; 12.30: ln 't.spionnetje: 12,35- Internationale zang; 13 00: nieuws: 13.15: ensemble Geza Kiss: 13.50: orgel en zang. 14.20: wat gaat er om ln de wereld- 14.35* viool en plano; 15 00: bonbonnlèrè; 16.00: voordracht; 16 10: Indië tournée; 16.30: Maria Stroo speelt pianomuziek van Debussy: 17.00: ooeretteconcert. 17.45: werzen van Percy Fletcher: 18.00: nieuws; 18.15 Skymasters; 18.45: planoduo; 19.15; lichamelijke op voeding ln Nederland; 1930: muziek uit Hongarije; 20.00: nieuws; 20.05: dieren, bescherming; 20.15: Kurhausconcert Re. sldentle-orkest: 21.15: voordracht. 22.00: lichte melodieën; 22.30: Denemarken soreekt tot Holland: 23.00: nieuws; 23.15: Euwe over internationale achtkampen 23.2524.00: Eduard Grieg-programma. RAADSELS voor allen om uit te kiezen; d* groteren (1116 jaar) vijf, do kleineren (711 jaar) drie goede oplossingen. Naam, leeftijd en adres onder de raadsels. Inzenden naar Bureau Leidsch Dagblad, tot uiterlük Dinsdagmorgen 9 uur. I. (Ingezonden door Jannle Jonker). Wat vind je midden in het water? II. (Ingezonden door Klazina v. d- Plas) Mijn geheel is een spreekwoord van 37 letters. 2. 3, 12, 15 is iets, wat men dagelijks doet, 19, 16, 5, 14, 23, 8, 19 is een meisjesnaam, 6. 7, 24, 22 een zwemvogel, 1, 4, 5, 20, 36, 23, 5, 21 is iemand van het Koninklijk Huis, 13, 10, 11, 11, 17, 5 een boot, 27, 26 een lekkernij 18, 32. 35. 37, 10, 33, 26, 25, 27, 5 een inhoudsmaat, 28, 29, 35, 10 een jongens naam, 31, 27, 30 een boom, 37, 34, 35, 36, 37 is een strenge orde, 9, 19, 16, 17, 5 een familielid. III. (Ingezonden door Gerrit Kuyt). Wie doet een lange reis, en gaat toch niet verder? IV. (Ingezonden door Ineke David). Ik ben hier ver vandaan. Draai me om, en iedereen heeft me. V. (Ingezonden door Greetje Dorre- paal). Ik ben een klein plantje. Ver wijder één letter, en dan kook je op mij. VI. (Ingezonden door Hans Colmjon). Welk vak hebben deze heren? 1. A. S. Menhorkec, 2. M. Orkeelb. VII. (Ingezonden door Maria v. d. Marei). Door 3 gaten kruipen de men sen er in, en na 1 dag of enkele dagen kruipen zij er weer uit. Wat is dat? VIII. (Ingezonden door Bep Brouwer) In dit vierkant moeten, van links naar rechts, en van boven naar beneden, de zelfde woorden worden ingevuld. 1. Soort spier. 2. Verhard gedeelte van de huid. 3. Klein eiland in de Middellandse Zee. 4. Ander woord voor „strak". OPLOSSINGEN der raadsels uit het vorige nummer. 1. Appel of peer. 2. Oorbel. 3. 1. Leeuwerik; 2. Nachtegaal; 3. Merel: 4. Roodborstje; 5, Vlaamse gaai. 4. Mast, Sam. 5- Nesten uithalen. Ali, Nel, Stlen, Hein, Teun. 6. De koning van het schaakspel. 7. Kat. 8- Horen, zien en zwijgen. Oor, geen, zien, een, hen, zwijn. Beste raadselnichtjes en -neefjes, Nu komen er 2 weken raadselvacantie, tot 23 Augustus dus. Dan zijn we allen weer present. We kunnen over het weer tevreden zijn in deze vacantie, hè! Ge niet nog volop! Als je tijd te veel hebt, ga je maar alvast nieuwe raadsels be denken. Tot over 3 weken. Veel groeten, cn veel vacantiepleizier voor allen. Jullie Raadseltante, Mevr. M. J. BOTERENBROOD. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 1 Aug. Coöp. Groentenvelllng. Rode kool 6.508.70, spitskool 4.20, groene kool 4.204.70, rabarber 4.006,00, kroten 4.205.90, uien 16.00—28.00, peen 8.40— 9.10, aardappelen 6.8010.00, andijvie 2.80 7.00. snijbonen 19.0053.00, stoktoonen 290047.00, pronkbonen 11.0021.00, stambonen 14.0021.00, doperwten, 26.00 50.00, postelein 4.009.00; spinazie 8.00 12.00, tomaten 16.0030.00, alles per 100 kilo. Komkommers 2.0010.00, bloemkool 2 0063.00, meloenen 14.00121.00; sla 1.608.10, perziken 3.0070.00 alles per 100 stuks. Kroten 2.00-3.20, peterselie 0.50 —5.10, selderij 2.50—6.00. peen 4.0015.30, alles per 100 bos. KATWIJK a. d. RIJN. 1 Aug. Groenten- veiling. Aardappelen groten 9,1014.10, bonken 9.1010.00, drielingen 3.704.80, rabarber 5.907.10 postelein 5.8010.90, peterselie 0.600.9Ó, sla 4.4010.20, uien 14.2023.30, selderie 1.101.40, groene kool 6.809.00, kroten 5.206.10, waspeen 8.4011.60, Idem II 4.005.10, bospeon 12.1018.60, herebonen 9.3019.10. bloem kool I A 70.5082.20; idem I 50,0061.60: Idem II 16 7021.90, snijbonen 10.0018.00 ROELOFARENDS VEEN1 Aug, Groen- tenvelllng. Augurken baster 4.50, grof 3.00, stippel 1.25 per 25 kg. Snijbonen 0.503.60, Prinsebonen 2.203.65, Dubb. Stambonen 1.201.70. Pronkbonen 0.40—0.55 per 10 kg. Kropsla 1.6010.50, Andijvie 2.80. Peen 6.00, Tomaten 4.0021,00, Bloemkool 2,00 —17.00. ROELOFARENDSVEEN, 1 Aug Bloemen veiling. Colvlllels 217 ct„ Gladiolen 15 44 ct,, Alstroemerla 1520 ct., Dahlia's 220 ct., Asters 218 ct.. Anemonen 36 ct., Chrys. Rayonanten 1416 ct., Anglala 37 ct.. Leeuwbekken 47 ct,.. Montbretla 211 ct.. Llatrls 220 ct„ Seablosa 10 14 ct.. Lelies 17-^23 ct. zeldzame nieuwe aanwinsten uit Z.-Afrilca o.a. WILDEBEESTEN GROTE SPEELTUIN EZELTJE- EN PONEY-RIJDEN Tiidelijke expositie van DODGE Sherman-tank en eenmans'duikboot. Gezellig Café-Restaurant. Geopend tot 's avonds 9 u. Te bereiken met Gele Tram gevraagd voor onze reparatie-werkplaats: Gunstige arbeidsvoorwaarden en flink loon. Persoonlijke of schriftelijke aanmeldingen aan: N.V. Katwijksche Kalkzandsteenfabriek, Katwijk a.d. Rijn GEVRAAGD als hulp in de huishouding, liefst boven 18 jaar, zelfstan dig kunnende werken. HAARLEMMERSTRAAT 217. GEVRAAGD voor woning bouw eenige 1 HOUTLAAN 21, LEIDEN *4>ilÉ©®3ll Voor t 10- cassations. ÉÉN gulden contant terug GEVRAAGD Hl Heer, ln het bezit van eigen bed. z. b. b. h., zoekt zlt-slaapkamer met pension Br. Bur v. d. Blad No. 964 k Gevr. net morgenmeisje, eventueel dagmeisje, eerlilk en aardig met kinderen Goed loon Of een werkster voor 3 morgens per week. Aanmel den: Mevr. Blaauw. De Laat de Kanterstraat 28A. Te koop gevraagd heeren- regenjas, groote maat. Brie ven met opg van kleur en prils Bur van dit Blad onder No. 1040 k. Heer vraagt administratief werk voor drie avonden per week. Bil voorkeur thuis Brieven Bur. van dit Blad onder No. 1039 k. Rustige Frlesclie Jongeman. 19 J.. zoekt zlt-slaapkamer. met pension, tegen 15 Sep tember. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 1057 k. Werkster of meisje. Gevr. een Jonge werkster voor 2 da gen of 1 dag en 2 halve da gen of meisje voor de morgen uren. Mevrouw J. H. Groen, Nieuwe Mare 7. AANGEBODEN Erres radio te koop aange boden. Type 1946 met ultra korte golf. Weinig gebruikt Brieven Bur. van dit Blad on der No. 1091 k. Te koop nieuwe trouwjapon wit met toebehoren. Mt. 40-42 Meer en Houtstr. 35. Llsse. Aangeboden, ln bcscli. mi lieu. op le stand Oegstgeest. kamer met gebr. badkamer, met pension, (geen gezin) Br. Bur. v. d. Blad No. 475 k Te koop zeilboot, 14-vt. Jol blank eikenhout, ln goede conditie met prima tuig. prijs f 600.- Te bezichtigen Jachtwerf „De Bolder". Zout keetlaan 1. Oegstgeest bij het Groene Kerkje). Tel. 21153 Te koop 6 markiezen, breed 1.08 M„ bekleed met nieuw doek L. Enthoven, Llsserdllk 512. Haarlemmermeer Damesjurk te koop. nieuw van prima kwaliteit, maat ongeveer 4041. zonder pun ten. prils f.40. Staats, Hoogl. Kerkgracht 10. Te koop aangeboden aqua rium met standaard, ln goe de staat, lang 81 cm., breed 42 cm., hoog 47 cm inhoud 160 liter. Te bevragen: Roe mer Vlssoherstraat 20, te Lel den (a/d. Lage Morschweg). B Jonge hennen! Prachtig uitgegroeide kerngezonde die ren. W, L,, P L.. Reds, Barnev. Exequers. October a/d. leg. Broederil Groeneveld, Hen- nenfokkerij. Valk Boumanweg 26 A. Tel. 25590 Rilkserken- ning A. 15386. Plck-up combinatie met platen, avondjurk (rose m. 38 of 40) en relswleg te koop aangeb. Alles ln pr. staat Te zien: Vliet 37 a, B Chow-chow te k. aangeb., oud 3 mnd.. reu. wegens ver trek lief voor kinderen Prils billltk. Korte Hansenstraat 2. Lelden. Motorbootje te koop. ruw- olle 12 P.K., merk Candia. geschikt voor plezierboot je, ook voor opduwer of veerboot- Je H. Wlskerke, Schip 2 Gebr. Stampersgat. Te koop een 2-pers. kano, z g. a n, met peddels en ver der toebehooron of rullen te gen een best heorcnrllwlel Adres: Mare 67 a. Te koop aangeboden een grote handwagen, ook te ge bruiken als sleeperswagen. Te bevragen: C de Rode. Hoofd straat 168, Leiderdorp. B Biedt zich aan dagmeisje, van 8 tot 5 uur. Leeftijd 21 Jaar. 's Zondags vril Br. Bur. v. d Blad No. 1089 k Jongensfiets (leeftl|d 812 Jaar) te koop, op luchtban den Stille Rlln 5 a, Lelden. B Te koop damesrllwlel, zoo goed als nieuwe banden. Zes hennen met haan f.3.50 per stuk. Te bevragen: J. L. v d. Boog. Langebrug 7 A, Lelden. DIVERSEN B Kanoverhuur. Verhuur van kano's Stalling en verkoop van kano's en zeilboten. Jachthaven De Trekvaart. H Gellsmc.rt. Maredllk 149 A Plakmachlnes, schooletui's, gradenbogen, driehoeken, luxe post, kindorpo8t. vulpotloden, vulpenetul's, stempelinkt, di verse soorten stencils, stencil- inkt. carbonpapier, kastpapier, tekenpapier, boterhampapier, pepercllps. Journaals met 2 geldkol „De Sleutels" Haarl.- straat 64. Luistert naar de Radlo-ult- zondlng op Maandagavond 4 dezer van 8.05 tot 8.15, golf lengte 416 M. ..Een woord van hart tot hart" en geeft U op als lid van de Dierenbescher ming; Secretariaat: Apothe- kersdllk No. 23, Leiden Nette Jongeman, 27 Jaar, zoekt ernstige kennismaking met net en sportlef meisje to® 25 Jaax, P.G. Brieven met foto (op eerewoord retour) Bur. van dit Blad No. 10711c.

Leidsch Dagblad | 1947 | | pagina 3