OVERHEMDEN Jongste of aank. Bediende (M. of Vr.) LUXE VERHUURONDERNEMING Een Directeur-Leraar ,VITALIS" IWeer talrijke plaatsen bezet Republikeinse berichten volkomen onwaar STADSNIEUWS RECHTZAKEN Laatste Berichten Kerkelijk Leven DE BIOSCOPEN Radio-programma BEZOEKT DE GROTE KORTEBAANDRAVERIJ EN WINDHONDENRENNEN TE STOMPWIJK Grote Kortebaandraverij 1500 aan prijzen VERMOGENSAANWASBELASTING! ACCOUNTANTSKANTOOR JAC. STOL Openbare Verkoping O Fin UUoLFSLRG an school f.10.000.- AMB. AVOND TEKENSCHOOL VOORSCHOTEN R. EL W. LEIDEN Legeibericht van hedenmorgen: Hedenmorgen is het volgende of ficiële legerbericht verstrekt (het is als legerbericht no. 10 genum merd). In West-Java bereikten onze troepen de brug bij Losari, halver wege de weg CheribonTegaL Aan de Noordkust werd Indrama- joe bezet- Ten Zuid-Oosten van Bandoeng werden Bandjaran en Soreang, beidfc circa 15 km.van Bandoeng, bezet. Uit Midden-Java (Semarang, Sa- latiga) wordt gemeld, dat de be volking in steeds stijgend getal te rugkeert naar de dessa's, waaruit de TRI haar tevoren verdreven had. In Oost-Java werd Lawang bezet, terwijl overland de verbin ding van Soerabaja met de oost hoek tot stand is gebracht via de wc PasoeroeanProbolinj*go. Uit de sector-Modjokerto wordt verhoogde Republikeinse activiteit gemeld. Sumatra: In Palembang heeft het opruimen van de versperringen enige vertraging in onze bewegin gen gebracht. Weerstand van be tekenis is nagenoeg nergens onder vonden met uitzondering van het gebied van de rivier de Komme- ring. Deze werd echter zonder moeite overwonnen. De genie her stelde binnen korte tijd een aantal vernielde bruggen. De houding van de bevolking was overal bepaald vriendschannelijk te noemen. Ter vcuf^eninu van <?e -..ijgeko- men gebiedsdelen worden zuive ringsacties voortgezet. Sinds de vorige opgaven zijn aan onze zijde geen doden gevallen. Ook het aan tal vermisten is hetzelfde gebleven. In de laatste 24 uur werden negen man gewond. De totale verliescij fers zijn dus thans: gesneuveld 32; vermist 7? gewond 50. Het legerbericht bevat ten slotte nog dc mededeling, dat alle berichten uit. Republikeinse bron, volgens welke door de T.R.I. hier en daar successen zijn behaald (Modjokerto, Salatiga, Tjimahi enz.) alle volledig onjuist zijn. ZWEMVERENIGING „DE LEIDSCHE WATERVRIENDEN". In „de Overdekte" is door de Wa tervrienden het diploma A en B ver- zwommen, waarvoor veel animo be stond. Er waren n.l. 60 deelnemers- (sters) waarvan er 58 slaagden. De geslaagden zijn: Diploma A meis jes: Fietje v. d. Born, Judith Siebert, Femmy v. d. Linden, Rietje v. d. Wey- den, Nelly de Bruin, Alle v: d Linden. Else Vergunst, Johanna de la Rie, Nel ly v. d, Zeeuw, Willy Arends, Janny Linschoten Willy Jansen. Gereetje Beek ma Willy Hartevelt en Anny v.d. Hoed. Idem jongens: Bert Bavelaar, Jan Neuteboom. B. Habraken, C. H. Koo reman. Kees v. d. Voorst, Piet v. d. Linden, Piet Bres, Piet Dool, Harry Schilder, B. Schilder, Paul Buis. G. Kayser, P. G. Verbrugge, H. J. Ver- brugge. A. Serdijn, S. Serdijn, G. Fi- lipo, M, v. Dam, V. Rietkerken, G. J. Batelaa, B, Scheer. Diploma B, meisjes: Ria Ouwerkerk, Rietje v.d. Weyden, Janny Zirkzee Janny Springer. Anny Springer. Alle v. d. Linden, H. D. Wiggers, Joke Mar- keze, Els v. Weizen, Tiny Gouwen tak, Rie Cornelisse Tiny v. Hooven- Idem jongens: Piet Bres. Harry Schil der. H J. Verbrugge, P. J. Verbrugge, G Kayser, A. Serdijn, S. Serdijn, G. J. Batelaan. BONKAARTEN HALEN. Maandag (8%—113/4 en 14—16 uur), zijn aan de beurt voor het afhalen v.an nieuwe bonkaarten de gezinnen waar van het hoofd een stamkaartnummer heeft van 90,001 tot en met 95 000. Overlegd moeten worden de tweede distributiestamkaail en de nog niet aangewezen stroken van de bonkaarten 707. Ter gelegenheid van het 85-Jarig bestaan der Zondagsschool „Laat de Kinderkens tot Mij komen" wordt a.s. Maandagavond in de Kooikapel een dank- en bedestond gehouden, waarin als sprekers zullen optreden ds. v. d. Krift van Katwijk aan Zee en ds. Post van Rijnsburg. OEGSTGEEST Raadsvergadering De gemeenteraad zal in openbare vergadering bijeenkomen op Woensdag 30 Juli a-s des avonds te 7 uur Als voornaamste punten komen op de agenda o.a, voor de volgende voorstellen: Verkoop van een perceel grond aan de Laan van Alkemade; verhuur van een perceel grond aan de Hofbroucerlaan aan de Ver tot instandhouding van Kinder speelweiden: verpachting van een stuk land aan de Hof dij ck aan C P, J. Paarde. kooper; verhuur van land aan de Abspoel- weg aan de Leidse Mixed Hockey Club: Een voorstel om overeenkomstig de Rijks regeling aan de gemeente-ambtenaren een gratificatie toe te kennen van 2 der wedden met een maximum van f50 Een voorstel tot wijziging en hernieuwde vaststelling van het Reglement van Orde voor de vergaderingen van de raad en be handeling van bezwaarschriften straat belasting. LEIDERDORr Uitstapje De Geref Jong. Ver. maakte eën uitstapje per touringcar. De reis ving om 6 uur 's morgens aan en ging over Utrecht, welke stad werd bezichtigd om dan verder te gaan vla Zeist naar Arnhem. Hier werd het openlucht museum bezocht De terugreis ging over Apeldoorn, 's Avonds halftwaalf keerde het gezelschap hoogst voldaan weer te Leiderdorp terug Wegens drukke werkzaamheden be dankte de heer A. Schipper als bestuurs lid van de C-hr. Nat. Schoolvereniging. 8 jaar voor ex-Jeugdstorm leider Van Dieren De v.m jeugdstormleider van het ge west Noord-Holland., G. A. van Dieren uit Amsterdam, die bovendien tijdens de bezetting de leidersfunctie van de hoofdafdeling Jeugdherbergen van de N.J.S. en die van gemachtigde van het Jeugdherbergwezen In Nederland aan vaardde. is door het Bijz. Gerechtshof te Amsterdam tot een gevangenisstraf van 8 jaar met aftrek van voorarrest veroordeeld. Intussen acht het Hof het ongewenst, dat politieke delinquenten, die van hun dwalingen zijn teruggekomen, langer dan noodzakelijk van hun vrijheid be roofd blijven. Daar de veroordeelde slechts door grove kortzichtigheid tot zijn anti-Nederlandse daden is geko men en daarover thans oprecht berouw heeft getoond, heeft het Hof in zijn sententie bepaald en bij monde van de president prof dr. J van Hamel uitge sproken, dat Van D., door zich tijdens zijn gevangenschap onberispelijk te ge dragen, in aanmerking kan komen voor gratie en op deze wijze dus zelf aan zijn vervroegde ïnvrijheidsstelling kan mede werken. EX-BURGEMEESTERS VAN HILVER SUM EN ZAANDAM VEROORDEELD. De 51-j. vroegere commies en w.n, ge meentesecretaris ter secretarie te Ber gen (N.H.), Geert J. H Fijn, die ais overtuigd nationaal-socialist tijdens de bezetting achtereenvolgens tot burge meester van de gemeenten Egmond, Bergen en Hilversum werd benoemd, is vanmorgen door het Bijz. Gerechtshof te Amsterdam tot een gevangenisstraf van 10 jaar veroordeeld met aftrek van het voorarrest en ontzetting uit de rechten voor het leven. Hetzelfde feeree1/ veroordeelde de 44-j. vroegere officier der koopvaardij, H. Vftters, die als lid der NSB in Augustus 1942 de natlonaal-socialisti- sche burgemeester Ravenswaay in Zaan dam opvolgde, tot een gevangenisstraf voor de tijd van 2 jaar en 9 maanden met aftrek van voorarrest Ter ztting was naar voren gekomen, dat de ex- burgemeester in 1943 grotendeels van zijn dwalingen was teruggekomen en dat hij „niet kan worden gerangschikt onder de grote oorlogsmisdadigers", zo als de Procureur-Fiscaal, mr- H. G. Th. Keune het uitdrukte. Binnenkort Ned. landingen, o.a. te Tjilatjap? Het Republikeisne legercommuniqué, hedenochtend door Radio-Djokja om geroepen, maakt melding van een Ne derlandse vloot voor de Zulokust van Bantam. Waarnemers te Batavia zeiden, dat binnenkort een Nederlandse amphibie- landing aan de Zuidkust va.n Java zou worden uitgevoerd, waarschijnlijk in de nabijheid van de voornaamste haven Tjilatjap. Verkenningsvluchten boven een uitge strekt gebied in West-Java, dat toebe hoort aan de Anglo rritch Plantation Company hebben uitgewezen, dat Soe- bang, het centrum van dit gebied, met inbegrip van de krachtstations o.a. door brand volkomen is verwoesi. Het bezetten van Pamanoekan doen de Nederlanders gisteren reeds ver meld betekent dat de Nederlandse strijdkrachten hun opmars ten Noorden van Soebang hebben voltooid. DEBARKATIE ..KOTA BAROE". Het m^.^.Kota Baroe" met 754 repa- trlërenden aan boord wordt Zondagavond 27 Juli te Hoek van Holland verwacht. De debarkatle zal Maandagmorgen om 9 uur ln Rotterdam plaats vinden. DE SPRINTWEDSTRIJDEN BEGONNEN. Om half tien hedenmorgen zijn de wereldkampioenschappen wielrennen op de Pare des Princes-baan begonnen met de series sprint amateurs. Oorspron- kelij zouden de wedstrijden in de mid daguren beginnen, doch de wedstrijd commissarissen hadden onverwacht be sloten de series en eventueel de her- kansingsritten reeds in de vroege, mor genuren te houden. Het gevolg van de ze plotselinge beslssing was, dat ver scheidene renners niet voor de start aanwezig waren en de veertien series op zeer onregelmatige wijze moesten worden verwerkt. De drie Nederland.se sprinters komen pas later in de ochtend aan de beurt. Waarschijnlijk heeft Bijster een vrije rit aangezien zijn tegenstander, de Egyptenq/ar Lorry, niet zal komen op dagen. D? eerste resultaten waren: Schandorff (Denemarken) w. van Wing (China). Harris (Eng.) w. van Pozzi (Italië) en 3. Bos (Oostenrijk). Sensever (Fr.) w. van Lauf (Am.) en 3 Rocca (Uruguay) Gillen (Luxemburg) w. van Tricotti (Uruguay) en Hansen (Den.) Kamber (Zw.) w. van Lyons (Terl.) en Wolf (Oostenr.). DE NED DELEGATIE NAAF DE AT G. VERGADERING DER V N. Als hoofd der Nederlandse del°®"tie naar de alg. vergadering van de Ver. Naties, welke 16 September a.s. wordt gehouden, is aangewezen nu. C G W H baron van Boetzelaer van Oosterhout, minister van Bultenl Zaken Als plaats vervangend hoofd ral optreden dr. J. H. van Royen, Hr. Ms. ambassadeur te Ottawa, oud-minister van Buitenl. Za ken. AGENDA Onze plaatsgenote mej. Gre Koning behaalde te Den Haag het diploma steno grafie. VOORSCHOTEN Gemeenteraad De raa.d dezer ge meente Is voor een openbare zitting op Woensdag 30 -Juli a.s. 's avonds om 8 uur bijeengeroepen o.a. voor de behandeling van onderstaande agendapunten: voorstel van B. en W. tot toekennen van een schadevergoeding aan de N.V Pletteri) van Enthoven te Delft, wegens de niet door gegane bouw van een gashouder; voorstel van B en W tot afwijzing van het verzoek van W. C. Derks om toekenning van een vergoeding ex art. 13 der L.O.-wet 1920; voorstel van B. en W, tot het aangaan van een geldlening ad. f. 175 000 bij de N.V. Bank voor Nederlandse gemeenten; voorstel van B en W. tot het toekennen Yan een subsidie aan de afd. Voorschoten van ..Het Groene Kruis"; voorstel van B. en W. tot toekenning van een gratificatie aan het gemeentepersoneel; voorstel van B. en W. tot het verlenen van medewer king ex art. 72 der L O.-wet 1920 ten behoeve van het bestuur der R.K. Jon gensschool. ZONDAG. Oud-Hortuszicht: Openbaar concert ..Nieuw Leven". 71/2 uur nam. MAANDAG: Koolkapel: Dank- en bidstond „Laat de Kinderkens tot Mij komen", 8 uur nam. WOENSDAG Stompwljk: Kortebaandraverlj te 2 uur nam DE BIOSCOPEN. Luxor ..'t Zit in de lucht" (14 J.) dag, 2 1/2. 7 en 9 1/4 u.; Zond 2 1/2. 4 3/4. 7 en 9 1/4 uur. Lldo „Achter de tralies" (alle leeft.) Zat. en Zon. 2 1/2, 41/2, 7 en 9 1/4 u.; overige dagen 2 1/2, 7 en 9 1/4 uur Casino „Ongeweten liefde" (14 J.) Zat. en Zon. 2 1/2, 4 3/4, 7 en 9 1/4 u.; overige dagen 2 1/2. 7 en 9 1/4 uur. Rex „Spllkers met koppen" (alle leeft.) Zat. en Zon 2 1/4. 4 1/4, 7 1/4 en 9 1/4 u,; overige dagen 21/4, 71/4 en 9 1/4 uur. Trianon „Geniet van Je 4even" (al le leeft.) dag. 2 1/2, 7 en 9 1/4 u.; Zat en Zon. 21/2. 4 1/2, 7 en 9 1/4 uur. Greemvay (Voorschoten)„Tarzan's ver borgen schat", 8 uur nam. Zat 7 en 9 1/4 u.; Zond. 2 1/2. 7 en 9 1/4 uur. De geneeskundige Zondagsdienst der huisartsen te Lelden wordt van heden middag 2 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doktoren Hartman, Jasperse, Kortmann en Simons, Te Oegstgeest door dr. Flu, tel. 22030 en dr. v. d. Vliet-de Vries^ ,tel. 22331. De dienst der dierenartsen wordt waar genomen door de heren Ch. P. van Oos- trom en H J Stol. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van heden middag 13 uur tot Zaterdagmorgen 2 Augustus 8 uur waargenomen door de Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, tel, 20552 en de Haven-apotheek, Haven 18. tel. 20085. Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apotheek. Wilhelminapark 8, tel. 26274, N'ed. Herv. Kerk Beroepen te Dussen (toez.) W. Vroeglndewey te Poortvliet; te Valkenswaard J. A. Alsfelt te Helenaveen. Aangenomen naar Houten (U) H. a. Leen- mans te iJsselmuiden, die bedankte voor Gameren en voor Neerlangbroek. Benoemd tot geest, verz bij de wederopbouwkam- pen met standpl. Arnhem A. Koolstra, Ind. pred. met verlof te 's-Gravenhage, die deze benoeming heeft aangenomen. Geref. Kerken Aangenomen naar Wierden M. Kamper te Nieuw-Weerdinge. Geref. Kerken naar art. 31 IC.O. Aan genomen naar Noordbergum J. Kok. cand. te Hilversum, die bedankte voor Alkmaar. Bergschenhoek. Berkum, Daarlerveen, Den Ham. Haren-Onnen, Pleterburen, Terneu- zen, Ulrum en Valthermond. Beroepen te Goes H. Amellnk Jr.. cand. te De Bilt. VOOR ZONDAG 27 JULI. Lelden Ned, Herv. Gem. (Pieters kerk) Vm 10 uur ds. D Kuilman; nm. 7 uur dr. W. D. v. Wijngaarden; (Hoogl. Kerk) Vm. 8 30 en 10.30 (H.A ds. J. de Wit; (Oosterkerk)Vm. 10 (H.D.) ds. M. Ottevanger; nm 5 (dankz. 'H.A.) ds. P. W. Spruyt; (Marekerk) Vm 10 (H.A.) ds. P. W. Spruyt: (Kooikapel) Vm 10 ds. K. J. H. Burgy van Rljnsburg; (Morsch- weglokaal) Vm 10 dr. W. D. van Wijn gaarden; (Acad. Ziekenhuis) Vm. 10.30 mej. dr. W. C Snethlage; (Jeugdkerk Aula Gymnasium) Vm. 10 cand J. Ver duin: (Geref Mlnnchwls) Vm. 7 Joh. de Groot. Doopsgez. Gem geen dienst. Egllse Wallonne: pas de service. Evang. Luth. Gem.: Vm 9 uur zendeling De Neef; vm. 10 uur, dr. H. Faber van Schie dam. Chr. Geref, Gem.: Voorm 10 en nam. 5 uur ds Joh. Jansen. Chris tian Science (Stecnschuur 4)dienst te 10% uur voorm. Oud-Kath. Kerk (Z.W. Singel 50)Vm 10 uur dienst. Alphen aan den Rijn Ned, Herv. Gem. Julianastraat Vm. 9 uur ds. Alma van Lisse; vm 10.30 uur ds. Joh. Ste- houwer (Bed H. Doop) en 6 30 uur ds. J. Sohoneveld van Den Haag. Jonathan Vm 10 uur ds. C. J. Lambour Hulpkerk Gouwsluls Nm. 6.30 uur ds. J Slok van Dordrecht. Hooftstraat Vm. 10 en nm 6.30 uur ds. J. Slok van Dordrecht. Ouds- hoomseweg Vm 10 uur dr. Cannegieter. Martha-Stichtlng Vm. 10.30 uur* ds. Luxor George Forrnby maakt deze week een dubbele tour do^r de Sleutel stad en zal daarbij ongetwijfeld vele laohers op zijn hand krijgen. Luxor brengt de reprise van „"tZit in de lucht", en hoewel het vóó- de oorlog ook al in de lucht zat blijft deze film de gelegenheid bieden, een aangenaam uurtje verstrooiing te vinden. Ee.n „luchtig" programma, dat in deze zo merse dagen is afgestempr op verdien stelijk amusement. Rex Georg Forrnby met zijn nim mer ontbrekende grijns of, wat in de film „Spijkers met koppen" geregeld voorkomt, met alle symptomen van ont steltenis en angst, weet de bioscoopbe zoekers permanent aan het lachen te houden. Te midden van dolle avonturen als politie-agent en motor-accrobaat, bovendien als ongewild bendelid, weet hij altijd nog tijd te vinden voor zijn lied jes, die ongetwijfeld zullen Inslaan. Een typisch- vacantie-programma. Lido Stan Laurel en Oliver Hardy komen het amusement in de Leidse bioscopen, waaraan waarlijk deze week geen gebrek bestaat, aanvullen met een onderhoudende geschiedenis, waarin zij alle traditionele onhandigheden en kinderlijke „genoegens" bot vieren, die wij reeds in zovele films van hen ken nen. Hun dwaze avonturen zijn deze week te bewonderen onder de titel „Achter de tralies". Trianon „Geniet van je leven": een aantrekkelijke titel in dit sombere tijds gewricht. De titel van een film. welke zich afspeelt in het dwaze, dooh verre va-n verheven Hollywoodse filmstudio leven, waarin tal van bekende acteurs en actrices zingen en spelen op een wij ze, die maar heel weinig met de reële wereld te maken heeft. Het gaat er wel vrolijk, maar toch erg vreemdsoortig toe. Vooraf een geslaagd tekenfilmpje uit de dierenwereld. Casino De hoge verwachting, wel ke de aankondiging van het optreden van Charles Boyer en Joan Fontaine, de sterren uit „Gaslicht" en .Rebecca" wekt, gaat in de film „Ongeweten lief de" niet geheel en al in vervulling. De te kortkoming schuilt niet zozeer in het spel der hoofdpersonen, dat zoals mocht worden verondersteld, van pri ma gehalte ls, als wel in onvoldoende spanning in het scenario, dat* daar door niet altijd de aandacht weet te boeien. Het verhaal wordt „de vreemd ste liefdesgeschiedenis sinds jaren" ge noemd en dat is zeker niet te veel ge zegd. lön, het voorprogramma draalt zeer uitgebreid en interessant wereld nieuws. Meijer, Geref. Kerken. Zulderkerk Vm. 10 uur ds J. A. Bosch en nm. 6.30 uur ds. H. A. Wlersinga van Lelden. Noor- derkerk Vm. 10 uur ds. Wlersinga van Lelden en nm 6.30 uur ds. Bosch. Hooft straat Vm. 11 uur en nm. 6.30 uur ds. W. A. Wljmenga vlootpredlkant te Hil versum Geref. kerken (Onderh art. 31) Hotel Centraal Vm. 10 uur en nm. 3 uur Prof. P. Deddens van Kampen. Chr. Geref Kerk. Van Recdestraat: Vm, 10 ai. en nm. 6 uur Leesdienst. Oud Geref. Kerk, Van Mandersloostraat: Vm. 9.30 uur en nm. 4 uur Leesdienst Aarlanderveen Geref. Kerk Vm. 10 uur en nm. 6.30 ds. Aalberts van Hil versum Boskoop Ned. Herv. Kerk. geen dienst. Gebouw ..Salvatorl" vm. 9 en 10% uur de heer P. van Oosterom uit Nleu- wcroord; nam. 414 uur cand J. de Mars. Geref. Kerk: Vm. 9% en nm. 5 uur ds. Van der Stoel. Chr. Geref. Kerk: Vm. 9% en nm. 4% uur. de heer Van Leeu wen uit Rljswllk Z.H. Rem Kerk voor Vrilz. Hervormden: Vm. 10 uur de heer J. B. Schouwlnk uit Schiedam. Geref Gem.: Vm. 10 en nm. 6 uur. leesdienst Benthuizen Ned. Herv. Kerk Vm. 9.30: G. Lans. em pred. te R'dam; nm. 6 uur de heer P. van Oosterom van Nieu- weroord Geref. Gem. Vm. 9 30 en nm. 6 uur leesdienst. Bodegraven Ned. Herv Kerk: Vm. 10 uur ds. H. Roelofsen; nm. 6 30 uur ds. H. Jonker. Geref Kerk Vm. 10 en nm. 6 uur ds C. Houtman Geref. Kerk (Art. 31) Vm. 9.30 en nm 5.30 uur ds. Joh. Dam. Evans. Luth Kerk Vm. 10 uur ds. D. Sollnger. Geref Gem. Vm. 10 en nm. 6 uur Leesdienst. ITazerswoude Ned. Herv. Kerk. V.m. 101/2 en n m. 6 1/2 uur ds. Blns- bergen van Koudekerk a/d. Rf1n. Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 6 1/2 uur ds J. Oussoren. Katwllk aan den Rlin Ned. Herv. Kerk:Vm. 10 u ds. W. M. A. Kalkman. Amsterdam: nm. 530 ds. J. Hadders te Llsse Geref. Kerk: Vm 9.30 en nm 5 uur ds.. J. M. Bloemkolk te Gaplnge. Ger. Kerk art; 31: Vm. 10.30 ds. v. Venetlën te Wormerveer; nm. 5.30 uur ds. Smellk te Apeldoorn. Katwijk aau Zee Nieuwe Kerk: Vm. 10 uur ds. J. J v. d. Krlft; nm. 6 uur ds. J. W. van Barneveld. van Woerden. Oude Kerk: Vm. 814 uur (Baddlenst) ds J. W. van Barneveld: vm. 10 uur ds. D. Bouman; nm. 6 uur ds J. N. de Ruiter, van Sneek. Kapel: Vm. 10 uur ds. C. Warmolts. van IJsselmonde: nm. 6 uur ds. H A. Jellema (Bed. H.D.). Geref, Kerk: Vm. 8% uur ds. E. Pijlman van Rotterdam-Schiebroek; Vm. 10% uur ds. L, Kuiper, van Amsterdam; nm 4 uur ds. L. Kuiper; nm. 6 uur ds. E. Pijlman. Chr Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 5 uur ds. P. v. d. Bijl. Geref. Gem. (Remise straat) Vm 10 en nm. 5 uur cand. C. Hegeman. van Rotterdam. Geref. Kerk (art. 31): Vm. 10 uur ds. Smellk. van Apeldoorn: nm. 5 uur ds van Venetlën. Koudekerk Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 u. ds. Riemens te Lelden, em predi kant; nm. 7 uur ds. v. Binsbergen. Geref Kerk: Vm. 10 u. en nm 6.30 ds. Wolven. Leiderdorp Ned. Herv. Gcm. Vm. 10 en nm. 6 30 ds. J. P. Honnef. Lelmulden Ned. Herv. Kerk Vm. 9.30 uur ds v. Veenen. Geref. Kerk: Vm. 9.30 uur en nm. 6.30 u. ds. C Moens Llsse Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 uur ds. J Hadders; nm. 5 uur ds. Mr, G. A. Alma. Geref. Kerk. Vm. 10 uur ds. B. Timmer van Den Haag-Oost: nm 5 uur ds. A. v. Wijngaarden van Groningen. Chr. Ger. Kerk: Vm 10 uur Leesdienst; nm 3.30 uur ds. N. Brondsma van Rijns- burg; Geref Gem.: Vm. 10 en nm. 4 uur Burgerl. Stand van Leiden GEBOREN': Emily Elizabeth, d. van J. A. Vermolm en A. F. de Nocker; Johannes Marl» Xa ver lus. z. van W. H. van Egmond en. C. M. Stolker; Willem, z. van W. d© Wit en A. C. van der Veer; Ohrlstlaan, z. van. C. Otto en S. Schmidt; Adrianus Theodorus, z. van Th. J. van der Holst on M. v. d. Zon; Catharina Maria. d. van J. H. Chou- foer en J. Starre; Magda Maria, d. van H. C. Boot en C. C. v. d. Kwartel. OVERLEDEN: L. Mlercmet. wedr., 61 Jaar; D. de Boer, man. 57 Jaar; F. van der Blfj, man, 63 Jaar; J. M. Siegers, man. 46 jaar; D. Baartse, man, 39 Jaar; H. W. Bleckmann, vrouw, 65 Jaar. ds. A. Verhagen van Kampen. Oud Geref. Gem.: Vm. 9 30 en nm. 3 uur Leesdienst. Geref. Kerk (Art. 31) Vm. 10% uur en nm. 4% uur. ds J. J. Verleur, Nleuwerbrug Geref. Kerk: Vm 10 uur Leesdienst; nm. 2.30 ds. Broek Roe lof s van Woerden. Ned. Herv Kerk (Lo kaal „De Ster") nm. 6.30 uur ds. H. Roelofsen van Bodegraven Oegstgeest Ned Herv Gemeente: Groene Kerk: Vm 10.15 uur drs. J. E. L Brummelkamp (Hulppr.). Pauluskork: Vm. 10 uur ds. A. J. de Neef: nm. 5 uur ds G. F. Callenbach. Hooge Morsch: Vm. 9 uur de heer A. v. d. Berg van Val kenburg. Irene, Klnderkerk de heer J F. G. Slerat. Geref. Kerk, Maurltslaan: Vm. 10 uur en nm 5 uur ds. Jac. Erlnga. Hoge oMrsch: Vm. 10 uur en nm. 5 uur ds. M. J. Arntzen Vrilz, Herv. Ge meente. Willem de Zwljgerkerk: Vm. 10.30 uur dr mr. C. D. Boerlage van Uit geest. Sasscnhclm Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 uur de heer J de Groot van Lelden; nm. 7 uur dr Gravemeyer van Den Haag Geref. Kerk: Vm. 9% en nm. 5 uur ds Kuiper. Chr. Geref Kerk: Voorm. 10 en nm. 5 uur ds. Visser Ned Prot. Bond: Voorm. 10.15 uur. ds Pols van Hlllegom. Rljnsburg Ned Herv. Kerk Vm. 10 uur de heer J. Swllnenburg van Zeist; nm. 5 uur ds. P. de Bruin van Klazlna- veen. Kerkzaal Vm 10 uur ds. P. de Bruin van Klazlnaveen; nm. 5 uur d© heer J. Swllnenburg. Ger. Kerk, Rapen burg Vm 10 uur ds. v. d. Linde; nm. 6 uur ds. Post. Voorhouterweg. vm. 10 u. ds. Post; nm 6 uur ds. v. d. Linde. Ger. Kerk (Art. 31) Vm. 10.30 uur ds, de Wal n.m, 5 30 uur ds. de Wal; Chr. Geref. Kerk Vm. 10 uur en nam. 5 uur ds. Brandsma. Valkenburg Ned. Herv. Kerk Nood kerk: Vm. 10 uur (Bed H.A.) en nm. 6% uur ds. Baas (Bed. H.A, en Dankz Ger. Kerk. zaal de Vries: Vm. 1044nm 5 u. ds. Hilnjee. Ger. Kerk (Art. 13 zaal do Vries) Vm 8.30 ds. van Venetië uit Wor merveer: nm. 3 uur. ds. Smellk uit Apel doorn. Voorschoten Ned. Herv. Gem (Dorp) Vm. 10.15 uur ds. H Honders van Was senaar; nm. 19 uur ds. Mr G. Alma van Llsse (Jeugddienst). Ned. Herv. Gem (Rijndijk)Vm. 10 uur de heer J. Vink van Katwllk aan Zee Ger. Kerk: Vm. 10 uur en nm. 17 uur ds. J. C. Houtzagers. Vrijgem. Geref Kerk: (Leldseweg 41): Vm. 10 uur en nm. 17 uur ds. C. van der Jagt. Waddlnxveen Ver. Wet en Evange lie: Nm, 4.15 uur ds. W. S. van Leeuwen van Rottterdam Geref. Kerk: Vm. 10 uur en nm. 6% uur ds. Oussoren van Hazerswoude. Ned. Herv. Kerk: Vm 8.45 uur. vm. 10% uur en nm. 6% uur ds L. Vroeglndewelj. Rem. Geref. Gom Vm. 10 uur ds, P. D van Roollen van Bos koop. Chr Afgesch. Gem vm. 10 uur en nam. 5 uur ds. W J. van der Kraats. MARKTBERICHTEN KATWIJK a. d. RIJN. 25 Juli. Groenten- veiling. Aardappelen grote f, 1010.70; bonken f. 5—11.70; Drielingen f. 3.80—6,10; sla f. 8.2011.80; Bospeen f.511.70; was_ peen I f. 3—7.50: Idem II f.34.20; bos- kroten f. 2—2.10, Andijvie f. 4.805.10: Bloemkool I f. 25.10—55.10; Idem II f. 9.40 16,10; kroten per 100 kg f'. 48; Here bonen f. 1825; snijbonen f. 1017; tuin bonen f. 916; uien f. 922; Doppers f. 30—38. VOOR ZONDAG 27 JULI. Hilversum I (301 M.) KRO: 8,00: nieuws; 8,15: f luitmuziek van Roussel; 8.25: inleiding Hoogmis; 8.30: Hoogmis kapel te Weert; NCRV: 9.30: nieuws; 9.45: Paasbergkoor; 10.00: diensit St. Mlohaplskerk Zwolle voorg. J. C v. Elzenga; 11.30: gewijde muziek; KRO: 12.15: boekbespreking; 12.30: Vaudeville orkest; 12,55: zonnewijzer; 13,00: nieuws; 13.15: over boeken; 13.20: Vaudeville Orkest; 13.40: apologie; 14.00: Toon- kunstkoor Arnhem; 14.30: KVP; 14.40: Toonkuinstkoor Arnhem; 16.10: W Gle- seklng speelt. Debussy; 16.20: Kath. 'thuis front; 16.30: aiekenlof Bloemend aal; NO RV: 17.00: Chr. Geref Kerk te Deventer, voorg. ds. H. Toornman; 18,30: Ned, strUdkr.; 19,00: Utrechts Sted, Orkest; 19.15; kent. gij Uw bijbel; 19,30: nieuws; KRO: 19..45: wielerkampioenschappen Parijs; 20,00: actualiteiten; 20,07: Alfredo Campoli;t 20,15: de zilvervloot; 21,00: muziek van Howard Barlow; 21,15: luisterspel „Moord Ln de pauze"; 21,55: orgelwerken van Raoh; 22,10: avondge bed en liturgische kalender; 22,25: vaders dagboek; 22.30: nieuws; 22,45: Kath. nieuws; 22,50: Mozart programma; 23,50 24.00: Helnrich Schiusnus zingt. nilversum II (415 M.) VARA: 8.00: nieuws; 8.15: morgenrood; 8.18. London Ouverture; 8.30: voor de tuin; 8,45: gra- mofoonmuEilek: 9,12: postdulvenberlch- ten; 9,15: aan de start; 9,30: verzoek programma; 10,00: geestelijk leven; 10.15: Polen zingt; 10,45: in de tuin der poëzie; 11,00: IJrjo Kllplnen; 11.15: parade der Verenigde Volken; AVRO: 12,00: post- dulveniberlohten; 12,03: gr'amofoonmu- alek; 12,30: R. Casadeus. plano; 12,40: A'dam Knapenkoor; 13,00: nieuws; 13,15: orkest Gregor Serban; 13,50: spoorwegen spreken; 14,00: Light Symphony Or chestra; 14,05: boekbespreking; 14.30: Kurhausconcert Residentieorkest; 16,30: spor (reportageVARA: 17,00: Koor van Deense taxichauffeurs; 17,20: Fanfare corps „Kunst na Arbeid" uit Purmerend; 17.40: muziek van Chopin; 18,00: nieuws, 17,15: sport; VPRO: 18,30: vrijzinnig protestanten ln de stadsgemeenschap; AVRO: 20,00: nieuws; 20,05: aotualltei- ten; 20.15: Waltzt-lme; 20,45: deel II hoorspel „De blauwe smaragd"; 21,10: natuur decors; 21,40: chansons van Mau rice Chevalier; 22,00: Radio Phllh. Ork.; 23,00: nieuws; 23,1524,00: gramofoon- muelek VOOR MAANDAG 28 JULI. Hilversum I (301 M.) NORV: 7,00:, nieuws; 7,15: ochtendgymnastiek; 7,30: een rustig begin; 7,45: woord voor do dag; 8,00: nieuws; 8,15: liederen; 9,00: variaties op Mozart; 9,15: ziekenbezoek; 9,30; morgenconcert10.30: morgendienst o l.v. ds. Y. v. d. Zee; 11,00: muziek van F. Schmltt; 11,15: voordracht; 11,35: muzLek uit de Oost; 11,45: Lyrische suite van Gr leg; 12,00: Ovuatitrio; 12 30: P Post, orgel; 13,00: nieuws; 13,15: Con- tnental Quintet; 14,00: voor Jonge moe ders; 14,20: dubbel vier; 14.35: cello en plano; 15,15: Franse orkestwerken; 16,00: bijbellezing; 16,45: kamermuziek; 17,30: sport en actualiteiten; 17,45: Rijk Over zee; 18,00: bariton t.n plano: 18,30: prop Ned. strljdkr.: 19.00: nieuws; 19,15: boek bespreking; 19.30: aotueel geluld; 19,45: appél voor pol. gevangenen bezettingstijd; 20,00: nieuws; 20,05: proloog; 20.15: veel gevraagde platen; 20,40: modern sprookje voor volwassenen; 21,00: orgelwerken van Bach; 21,30: rond het kampvuur; 22,00: wereld JeugdJconf er en tie Oslo; 22,15: Amu sementsorkest; 22,30: nieuws; 22,45: Avondoverdenking; 23.00: George Bou- langer, vlooi; 23,15: Euwe over zone- schaaktournool23,2624,00: Don Ko zakken koor. Hilversum II (415 M.) VARA: 7,00: nieuws; 7,15: ochtendgymnastiek; 7,30: Fransprogramma; 8,00: nieuws; 8,15: lied P. v. d. A,; 8.18: luchtige klanken; 9,00: kamermuziek; 9,30: waterstanden; 9,35: werken van Rachrvaninoff; VPRO: 10,00: morgenwijding door ds F, Oort; VARA: 10,20- ziekenbezoek; li,00': voor dracht; 11,15: riool en plano; 11.35: E. Schumann en t. Sclpa; 12,00: Vaudeville Orkest; 12,30: kalender; 12,35: ensemble Vlncentius; 13, Ck)nieuws; 13,15: voor het platteland; 13,20: acoordeonorkest; 13,50: Prairie Ranblers; 14,05: W. Hlel- kema, plano; 14,30: voor de vtouw; 14,45: opera Paljas; 16,00: fabel „Flap doet niet mee"; 16.12: Georg Freundorfer, citer; 16,30: muzikale causerie; 17,00: athle- t'ek; 17,30: licht orkestconcert; 18.00: nieuws; 18,15: Malando; 18,45: klank beeld „met man en macht"; 19,00: alt en plano; 19,25: de noodvoorziening voor ouden van dagen; 19,40: Johan Jong, or gel: 20,00: nleiiws; 20,15: Residentie orkest; 21.4F: Deens dansorkest Peter Rasmussen; 22.15: in de balzaal; 22,45: sport; 23,00: nieuws; 23,1524,00: licht© avor.dklanken. DINSDAG 29 JULI n.m. 2 uur. Belangrijke WINDHONDENRENNEN waarvoor meer dan 30 van de snelste zJjn ingeschreven, waaronder verschillende i-omnjoenen. Daarna 6.30 uur Nationale BOKKENRACE, waarvoor de inschrijving sluit Maandagavond 10 uur bij C. J. v. d Bosch. Meerlaan 5. WOENSDAG 30 JULI n.m. 2 uur Groot succes: 37 paarden ingeschreven. Reductiekaarten voor de draverij verkrijgbaar tot uiterlijk Maandagavond 10 uur bij J. van Esveld. C. WAAIJER, Voorzitter C. J. v. d. BOSCH, Secretaris. Wij belasten ons met alle belasting zaken, bijhouden en controleren van Uw BOEKHOUDING, ADVIEZEN, CONTRACTEN enz. BREESTRAAT 117 DEN HAAG LEIDEN ROTTERDAM Van 3 Meter stof maken wij voor U een pilma passend OVERHEMD met 2 losse boorden. Ook reparaties. Tevens Uw adres voor het vakkundig maken van gordijnen, alles in een week klaar. M. VAN SOEST, Steenstraat 53A. Notaris Mr. C. PUNT te Noord wijk zal op Woensdagen 6 en 13 Augustus 1947 te 11.30 uur v.m. in Café „De Zwaan" te Noordwijkerhout PUBLIEK VEILEN: Perc. 1, 2, 3. Drie Woon. huizen'met schuren en erven Heerenweg 182184 en 186 te Noordwijkerhout Verhuurd voor f 5,-, f 3,75 en f3,75 p w. Perc. 4, 5, 6, 7. Drie per- ceelen weiland en een perc. bouwland in den Hoogeveen- schen polder aldaar, groot 1.40.10 H.A., 1 H.A., 97.30 are en 44.70 are Verpacht tot 1952 voor f 150, f 110. f 106,50 en f 58,50. Perc. 8, 9, 10. Een woon huis met schuur, een bouw terrein met hooiberg en schuur, en een arbeiderswo ning met groot erf, alle aan de Dorpstraat No 10 te Noord wijkerhout groot resp, 6.38 are, 3.44 are en 27.54 are. te samen verhuurd tot 1 Novem ber 1949 voor f 14 per week. Perc 11. Een perceel bouw terrein aan den Heerenweg te Noordwijkerhout naast het perceel Heerenweg 190, groot 9.10 ara, vrij van huur. Alles nader bij billetten en veilingskaart omschreven. Nadere inlichtingen bij ge noemden Notaris. Over een NIEUW FOTOTOESTEL kunnen wij U zeer binnenkort verheugende inlichtingen ver schaffen! Hik iihivj bfö|- ciné eylenbeet^ BREESTRfIRT 79 LEI DER-TEL 21851 PRISMAK1IKERS. FOTOSTAN DAARDS, FOTOALBUMS, FOTO- LECTUUR, VERGROTINGSPA PIER, VERGROTINGSAPPA RATEN, ONTWIKKELAARS, CHEMICALIËN ONTWIKKELEN AFDRUKKEN VERGROTINGEN INDUSTRIE-OPNAMEN FOTOCOPIEËN enz. GEVRAAGD voor spoedige indiensttreding voor lichte kantoorwerkzaamheden. MULO-opleiding vereist. Sollicitaties aan Fa. BOER EN JAEGER, Houthandel. Hoge Rijndijk 260, Leiden. Laat U dan tijdig inschrijven voor een cursus Steno-typiste; Correspondentie of Conversatie Ne derlands, Frans, Duits. Engels, Schoonschrijven, Boekhouden, .opl. Middenst.ex., Privé Secretaresse. Speciale cursus Algemene Ontwikkeling, op de KON. ERK. PITMANSCHOOL ■>LANTSOEN 65 Dir. S. H. v. LUYKEN EIDEN, Telefoon 26558 Spreekuren 2-5, 7-9. TER OVERNAME AANGEBODEN een in vol bedrijf met 3 wagens, w.o. 6 pers. Voor nadere inlichtingen brieven Bureau v. d. Blad no 9562 ZOJUIST ONTVANGEN: Grijze Zomerpantalons en Jongensplusfour- costuums. Fa. J. J. SLOOS EN ZOON, Heerenkleeding Stille Rijn 11 Leiden COMBINATIE vraagt crediet van onder 2e Hypotheek-verband op een zéér waardevol pand. Brieven aan Adv. Bur. „Rijn land" te Leiden, J. de Witt. straat 35, onder no 1225. Gevraagd TE VOORSCHOTEN Bouwk, tekenen. 8 lesuren per week. Bij voork. wettelijke bevoegdheid. Salaris Rijksregeling 3e kl. Sollicitaties bij A. J. TURION, Voorstraat 52, Voorschoten, vóór 15 Augustus a.s. EVENAART NATUURLIJK BRONWATER

Leidsch Dagblad | 1947 | | pagina 3