H.H. ROKERS GENEMUIDER-MATTEN Goedkope 3-daagse retours Het jubileum van de Vakschool voor Meisjes r MEISJE Laatste Berichten Kerkelijk Leven LEIDEN - SCHIPHOL - AMStERDAM v.v. RONDVAART OP BEIDE PINKSTERDAGEN MATRASSEN MAKERS WINKELJUFFROUW EN EEN JONGEN PHILIPS RADIO Jongeman j 100 x200 lste Bakkers- bediende 2 Beschaafde Meisjes Gevraagd ADVERTEERT IN DIT BLAD Talrijke sprekers huldigen het bestuur. Tijdens de herdenkings-bijeenkomst, welke gistermiddag onder grote be langstelling In de school is gehouden ter gelegenheid van het 30-jarig be staan van de Vakschool voor Meisjes voor Leiden en Omstreken, hebben zeer velen het bestuur gehuldigd voor de leiding, welke het reeds 30 Jaar aan de ze inrichting geeft, mede waardoor de school thans zulk een vooraanstaande plaats in het nijverheidsonderwijs in neemt. Nadat de presidente, mevrouw J. A. de KosterSijthoff. de herdenkingsrede had uitgesproken, voerde de directrice, mej. C. H. Hoytlnk, het woord, die al lereerst haar gelukwensen aanbood. Een lange reeks van drukke, meer rus tige. zorgvolle of opgewekte schoolja ren, aldus vervolgde spreekster, is voor bij gegaan. Veel is er in die jaren van U als bestuur gevergd. Talloze verga deringen legden beslag op uw vrije tijd. Hoe dikwijls moest er geconfereerd worden over de verschillende uitbrei dingen, hoe waren er niet tal van per soneelskwesties op te lossen en wat kostte het een moeite om de financiën te verzorgen. Ik geloof echter, dat wan neer vrouwen dit werk doen, zij dit ver richten met hart en ziel. dus goed. Men heeft wel eens terloops de opmerking gemaakt, dat scholen als de onze eigen lijk ook wel zouden „lopen" zonder een bestuur, omdat het Rijk toch alles re gelt. Ik zou dit niet gaarne onderschrij ven; ten eerste zou deze school dan voor 30 jaar niet gesticht zijn, ten tweede zou de taak van een directrice aanmerkelijk zwaarder worden en ten derde, en dit is het voornaamste, geeft een bestuur cachet aan een school, draagt het de verantwoordelijkheid en geeft het leerkrachten en directrice de morele steun en waardering, welke wij toch ook wel eens nodig hebben. Een bijzonder woord van gelukwens sprak spreekster hierop tot de presiden te mevr. De Koster en het bestuurslid, mevr. Coebergh, die beiden heden ook 30 jaar deel van het bestuur uitmaken. Wat U in deze jaren voor de school zijt geweest, is niet in een paar woorden met raad en daad te helpen en daarbij te zeggen, vooral waar het hier een voorzitster betreft, die immer bereid is voortreffelijk leiding weet te geven. Laat ik het, aldus spr., mogen samen vatten met een „wij danken U beiden heel hartelijk". Mej. Hoy tink beëindigde haar toe spraak met het bestuur de verzekering te geven, dat alle leerkrachten alles in het werk zullen stellen om de school een waardige plaats te doen innemen in de steeds groter wordende rij der zusteren, opdat, het doel der vereniging goed en degelijk vakonderwijs te doen geven aan het jonge meisje, ten volle zal worden verwezenlijkt. Mej. M. Michels, inspeclrlce van het Nijverheidsonderwijs, huldigde hierna het bestuur voor zijn grote toewijding en buitengewone gaven steeds In liet belang van deze school aan de dag ge legd Uw werk en leidihg hebben het voor mij als inspectrlce, steeds gemak kelijk gemaakt om met een gerust ge weten een gunstig advies over uw school uit te brengen, waarbij ik overtuigd was, dat het geld, dat voor deze inrichting van onderwijs werd uitgegeven, altijd goed besteed was. Namens de leraressen en vele oud leraressen der schiol bood vervolgens mej W. H. van Velthuysen, aan het bestuur een electrische klok aan. De voorzitter van de Bond van Be sturen, de heer J. de Waal, herinnerde aan de vele moeilijkheden, welke het bestuur in de loop der Jaren heeft over wonnen, waardoor deze inrichting ls SportspHmitcrs De Italiaan Prolettl won gisteravond te Brussel het Europees kampioenschap lichtgewicht door een overwinning op de Belgische titelhouder Dussart. In lietaelf- de programma werd de Europese titelhou der in het vlleggewlcht, de Belg Pf&rys onttroond door Saudeyrou (Frankrijk). do competitie-wedstrijd (voetbal) •t Gooi—AJax. gisteravond gespeeld, ein digde ln een 3—0 overwinning voor de Amsterdammers. De vertegenwoordigende voetbalploeg van Luxemburg verloor elsteren ln Praag met 8—1 van TJ. Slovaklje B. De hockeyploegen HHYC en Breda zullen met de Pinksterdagen deelnemen aan een groot Internationaal tournool te Kamerljk. Onze stadgenoten do amateur-boksers Snik en Burggraaf zullen Woensdag as. te Den Haag uitkomen ln het bljprogram- ma van een stedenwedstrild Den Haag Haarlem. Het Oostelijk voetbalelftal behaalde gisteravond te Eindhoven een verdiende 20 overwinning op de Zuidelijke ploeg. Na de 9e etappe van de ronde van Spanje bezet Van de Voorde de 14e plaats met 24 minuten achterstand op de leider D Rodriguez (Spanje). Pauwels ls 27e, uitgegroeid tot wat zij thans is. Nadat de heer G. N. Meurs namens het Ned- Verbond van directrices en leerkrachten bij het N.O. de gelukwensen had aan geboden, deed dit de heer G. E. E. Kuijntjes namens het bestuur van de Ambachtsschool, die daarbij tevens wees op de prettige verstandhouding, welke er steeds tussen beide Inrichtin gen had bestaan. De burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, die namens het gemeentebe stuur het woord voerde, bracht woor den van bijzondere dank aan het be stuur voor de wijze, waarop het zijn taak al die jaren had opgevat en waar aan het te danken was, dat alles zo prachtig gaande kon worden gehouden. Spr. hoopte, dat de school nog vele Ja ren in het belang en het welzijn van de jonge meisjes mocht werkzaam zijn. Sympathieke woorden sprak ten slot te de lerares, mej. C. Oosten, aan het adres der beide jubilarissen, mevr. De Koster en mevr. Coebergh, hetgeen zij vergezeld deed gaan met de aanbieding van een fraai bloemstukje. Met een enkel woord heeft mevr. De Koster bedankt voor al de vriendelijke woorden en voor de aangeboden ge schenken. waarna de thee werd rond gediend. Hierop hebben de aanwezigen de in het schoolgebouw ingerichte ten toonstelling bezichtigd. Pinksterspel. INDRUKWEKKENDE OPVOERING VAN DE CHRISTEN STUDEN TENRAAD. De Christen Studentenraad, die in verband met het naderend Pinksterfeest gisteravond op de Burcht een Pinkster spel heeft opgevoerd, heeft daarmede de sinds vorig jaar ingestelde gewoonte toen in de Hooglandse Kerk een derge lijk spel werd gebracht met ere voort gezet. De belangstelling voor deze opvoering, welke deze avond alleen voor de stu denten was bedoeld, was verheugend groot. De rotonde was geheel bezet. On der de belangstellenden, die ruim een uur met stille bewondering en grote aan dacht de opvoering hebben gevolgd, merkten wij o.m. op de burgemeester, Jhr. mr. F. H. van Kinschot en de rec- tor-magnificus. prof. mr. R. P. Cleve- ringa. Op de oude Burcht, welke voor dit spel al zeer geëigend was. flitsten tegen het. uur van aanvang de schijnwerpers aan, die. afwisselend van de handeling en opstelling der spelers, het podium de den baden in een zee van licht of in het half duister deden schuilgaan. Na inleidende declamatie van de spel leider verschenen de apostelen, waaron der een Judas ontbrak, op het podium, waarbij zich ook later de vrouwen voeg den. Het bijbelverhaal dat vrijwel op de voet werd gevolgd, bracht ons allereerst de hemelvaart van Christus, waarbij wij de apostelen ln grote vertwijfeling zien achterblijven. Het is Petrus, die na een kort ogenblik van wankelmoedigheid, be seft. dat Christus' jongeren nog voor een geweldige taak staan en hen als leids man voorgaat. Ten einde de apostel- schaar. waar door het verraad van een Judas een open plaats Ls gekomen, weer voltallig te doen zijn. volgt nu allereerst de verkiezing door het lot - van Mat thias. die zich daarop ook bij de elf voegt- Grote indruk maakt hierop het moment van 't eigenlijke Pinksterwonder: de uitstorting van de Heilige Geest dooi de spelleider zo voortreffelijk gezegd. Nu eerst vatten de apostelen hun opdracht; .predik het evangelie alle creaturen" met heilige blijdschap aan en vertrekken zij in verschillende richtingen. Vooraf werden wij echter nog bepaald bij de jeschiedenls van Saulus. die na zijn op treden tegen Stefanus. de reële marte laar om des geloofs wille, op de weg naar Damascus dooi- de geest Gods wordt staande gehouden en tot inkeer komt. De medewerkenden, die in dit spel zulk een heilige ernst aan de dag leg den. hadden deze avond het wonder van Pinksteren op wel zeer bijzondere wijze gebracht! Vrijdagavond volgt nog een opvoering, welke toegankelijk is voor de burgerij. VERPLAATSINGEN INVOERRECHTEN EN ACCIJNZEN. De heer H. Bleyleven, commies-secre taris aan de Ispectie I. en A. alhier, ls met ingang van 16 Juni a.s. verplaat-st naar de Inspectie I. en A. te 's-Gra- venhage. De heer C J. v. d. Toorn, thans com- cies-chef de bureau ter Inspectie I. en A. te Gouda is met ingang van dezelfde datum verplaatst naar de Inspectie I. en A. alhier. De 14-jarige timmermansleerling op de Ambachtsschool A. de M. uit Rijnsburg had gisteren het ongeluk met een beitel in het rechterdij been te ste ken. De slagader werd geraakt. Door de EH.D. werd de jongen naar het zieken huis vervoerd. ESPERANTISTEN BIJEEN. In „De Harmonie" waren de beide Leidse Esperanto-Verenigingen „Pacen" en „Fajrero" met de Esperantisten uit Boskoop bijeen in een feestelijke samen komst welke geopend werd door de heer Baljet Na het zingen van „La Espero" door alle aanwezigen werd muziek van Brahms ten gehore gebracht door mevr. v. d. Wijngaard en de heer Trouwee, terwijl mej. Trouwee enkele dansen uit voerde. Een van de damesleden uit Bos koop zong enige Esperantoliederen waarna de uitslag van de vertaalwed- st-rijd in Esperanto werd bekend ge maakt. De afdeling Boskoop behaalde ln afd. 1 de meeste punten en mocht een fraai Esperanto-boekwerk in ont vangst nemen. Winnaar van de wissel beker in de 2e afd werd de Esperanto- Vereniging „Fajrero" alhier. Na de pauze werden twee toneelstuk jes opgeveerd en wel één in Esperanto en één in het Nederlands, terwijl de heer F. van der Meijden, die een spe ciale Esperanto-pot-pourri had samen gesteld naar bekende melodieën, de aanwezigen op de hem eigen geestige manier wist bezig te houden De medewerksters werden in de bloe metjes gezet, terwijl aan de heer De- genkamp als blijk van erkentelijkheid voor zijn gewaardeerde medewerking een ets werd aangeboden ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagdvoor het doctoraal examen Rechtsgeleerdheid: de heren L. D. Aeyelts (Apeldoorn) en G. A. J. Dolk (Delft); doctoraal examen Wis- en Na tuurkunde (Geologie): de heer J. H. Gi Fuchter (Leiden)candiöaatsexamen Wis- en Natuurkunde (B)de heer J. Verhoeff 's-Gravenhage) Gepromoveerd tot doctor in de Lette ren Wijsbegeerte op proefschrift geti teld „De Botjah-Angon (Herdersjongen) ln de Javaanse Cultuur": de heer Koes Sardjono (Leiden), voor het candi- daatsexamen Godgeleerdheid J. P. Ka bel (Maassluis)candidaatsexamen in de geneeskunde; J. Wieriks (Leiden), J. H. van Dijk ('s-Gravenhage), H. L. Kalsbeek Cs-GraVenhage), G- H. J. M. Kemme (Rijswijk), A. Stuurman 's-Gravenhage), C. F. M. Klooster 's-Gravenhage), J Kreukniet (Rotter dam), H van Houten Cs-Gravenhage), J. P. Nater (Rotterdam), J. C. Chou- four Cs-Gravenhage), J. Meljers (Schie dam), H. J. C. Zwijsen (Rotterdam), A. v. d. Maas (Delft). SPEELTUINVERENIGING „MORSCHKWARTIER". Voor een goed bezette zaal gaf deze vereniging een uitvoering in de foyer van de Stadsgehoorzaal. Na een inleidend woord van de heer S. v. Egmond werd aangevangen met het met zorg samengesteld programma. Een dertigtal kleuters bracht op voor treffelijke wijze een zestal liedjes ten gehore, waarvan vooral het laatste de „Huzaartjes" 'n geweldig succes oogstte Vervolgens werd opgevoerd het zang spel „Lentebloemen" een spel in drie bedrijven van Cath. v. Rennes, welk spel bijzonder de aandacht van de toe hoorders heeft weten te boeien. Fraaie solo's en met zorg Ingestudeerde decla maties wisten het geheel te vervolma ken, terwijl de costuums en de vele bloemen alles tot een lust maakte voor het oog. Een woord van lof voor mej. Trouwee, die de dansjes met de kleinen had ingestudeerd. Bloemen werden aangeboden aan de dames, die tijd en energie aan de voor bereiding van deze uitvoering hadden gegeven. Ook aan Sjaantje van Egmond, die de hoofdrol van Koningin Lente ver vulde, wat zij zeer verdienstelijk had gedaan, werden bloemen aangeboden, maar niet minder goed. heeft ook Betty, haar jonge zusje, als Prins Zonneschijn haar declamaties ten gehore gebracht. Het geheel stond onder leiding van- de heer Cappendijk, met aan de vleugel de heer H. Riebeek. De 19-Jarige instrumentmaker G. de B. liet zich gisteren langs een touw zakken van de 6 M. hoge verdieping van het gebouw van het St. Franciscus Liefdewerk aan de Nieuwstraat. Die glijpartij werd hem evenwel te heet aan de handen, hij liet het touw los en viel op de stenen. Met een rechterenkel- fractuur werd hij naar het ziekenhuis gebracht. LEIDERDORP zyilaan en Meijepoldcr in de verga dering van stemgerechtigde Ingelanden van bovengenoemde polder werd de reke ning over 1946 vastgesteld de inkomsten op f.2421,40, de uitgavjn op f. 1582,01, het batig slot derhalve op 1.339,39. De begroting voor 1947 werd vastgesteld op f. 3667,28 aan Inkomsten en uitgaven. De omslag voor dat Jaar werd bepaald op f. 15 tegen f. 12 ln 1946 per H.A. Voor het polderpersoneel werden nieuwe salarlsregellngen vastgesteld De tijdens de vergadering gehouden ver. kiezing voor een voorzitter had tot resul taat, dat de heer H W. Heijkoop werd herbenoemd VOORSCHOTEN. Medische Zondagsdienst Van Zater dagmiddag tot Dinsdagmorgen wordt de mecKsohe dienst waargenomen door dr. C, Kuljpers. HET ZENDINGSWERK IN INDUS Lezing van mej, C. B. Renders. Verwacht werd, dat de vele zendings vrienden elkaar zouden verdringen om deze interessante lezing bij te wonen. Het kwam echter anders uit en „Staal- wijk" was lang niet ..vol", Ds. Kuilman, die de spreekster Inleidde, betreurde.dat van de vele genodigden, zo weinigen op gekomen waren, hetgeen een weerspie geling vormt van de inzinking; die zich op het gebied der zendingsverenigingen vertoont. Merkwaardig is dat de dames op het ogenblik het meest actief zijn. ook wat het zendingswerk betreft- en dat zij momenteel de meeste praktische steun bieden. Daarna was het woord aan mej. Rijnders, Hervormde. Gerëf kerken en Leger des Heils werken samen bij het zen dingswerk in Indië, doch de leiding is in handen van de Indonesiërs, terwijl de daar aanwezige zendelingen alleen ad viserend optreden. In de meeste gebie- den wordt de Indonesische zending zelf- standig verklaard, doch blijven de Ned. Zendingsverenigingen steeds klaar om bij te staan. Deze regeling dateert- van kort. voor da oorlog en hoewel bij de in stelling daarvan, men de gevolgen niet- kon voor- of overzien, is thans geble ken dat hierdoor het werk der zending tijdens de bezetting door de Japanners het meest gediend werd. Dat de taak der zending nog niet licht gezien mag worden, blijkt uit het feit dat van de 70 millioen zielen er slechts 2Vj tot het Christendom zijn overgegaan. Tijdens de Japanse bezetting heeft de Indonesi sche zending zich staande gehouden en is zfi zelfs gegroeid. Op Nieuw Guinea, waar 4 zendelingen en 30 Goeroe's om gekomen zijn tijdens de oorlog, komen weer moeilijkheden. Een anti-vreemdelingen-beweging, die steeds sterker wordt, maakt het moeilijk voor de niet ingevoerde zendelingen om daar te gaan werken. Het werk is zeer moeilijk door het ontbreken van alle communicatie-mid delen. Van de 6 motorboten is er slechts één over. een vliegtuig is dringend no dig. wil het werk voortgezet kunnen wor den. Tochten van 16 en meer dagen in een prauw voor een bepaald bezoek zijn geen zeldzaamheden en belemmeren het werk. Hiervoor hebben de Ned. Jonge lingsverenigingen zich ingezet, zij zullen trachten boten te krijgen. De geestelijke nood is nog groter dan de materleele. Het onderwijs moet geheel nieuw opge zet worden en centraal geleid. Op Halmaheira is de gezondheidstoe stand zeer slecht, het sterfte-cüfer is zeer hoog en dan is er nog 20 zo on dervoed dat- zij als invaliden kunnen worden aangemerkt. Groot is de vraag naar arbeidskrach ten. Zendelingen, onderwijzers, doktoren en verpleegsters zijn broodnodig, er kun nen er echter maar weinig uitgezonden worden, terwijl z\] die daar werkten, noodzakelijk met verlof teruggenomen moesten worden- Enkelen wilden wach ten tot zij eerst weer in het door hen bewerkte gebied toegelaten konden wor den. terwijl dit door de geallieerde be palingen nog niet toegestaan kon wor den. Er werden vele vragen gesteld, welke door mej. Renders tot aller tevredenheid werden beantwoord. FEESTAVOND „MAREDIJKKW ARTIER". De buurtvereniging „Maredijkk war- tier" had gisteravond haar leden en datwaren er vele opgeroepen voor een feestavond in de Stadsgehoorzaal, welke o.m. ook werd bijgewoond door afgevaardigden van de Federatie van buurtverenigingen en enkele zuster verenigingen. De voorzitter, .de heer G. A. Sassen, heette allen welkom, ln aansluiting waarop hij nog mededeelde, dat in ver band met het groot aantal kinderen, dat van de onlangs op het Schuttersveld geopende speelweide gebruik maakt, het terrein zeer binnenkort zal worden ver groot. Een aantrekkelijk programma, waar aan „The Hawaiian Revellers" en de toneelvereniging „Kunst naar Kracht" hun medewerking verleenden en waarbij Koos Speenhoff als conferencier optrad, vulde de avond, die met een geanimeerd bal o.l.v. de heer Paul Breddels Jr. werd besloten. BEURSOVERZICHT AMSTERDAM. 22 Mei. Vraag en aanbod waren vandaag on geveer met elkander in overeenstem ming, zodat de hoofdkoersen weinig of niet verschilden bij de vorige slotprijzen Tijdens de vrije handel kwam echter enig materiaal aan de markt en de koer sen legden een uitgesproken neiging tot achteruitgang aan de dag. Koninklijke liepen bij een hoofdkoers van 390 ach teruit tot 385. Unilever zakte in van 268 tot 264^ en Philips van 364 tot 360. In Scheepvaartaandelen beperkten de ver liezen zich tot slechts één of een paar punten. Van de suikeraandelen daalden H.V.A.'s van 230 tot 226. De Amerikaanse markt was stil en de koersen wat hoger conform Wallstreet, De belangstelling voor de conversielening was sterk ver minderd; de koers was vrijwel onveran derd. Overigens waren de Ned. staats papieren nagenoeg ongewijzigd. Burgerl. Stand van Leiden GEBOREN: Maria Johanna, d. van L van der Kamp en S, A. Ramak; Maria Catharlna. d. van D. J. Koome en K. J. Lieshout; Peter, z. van P. Reljken en. C, van Tongeren; Hubertus Adrianus Marlnus, z. van M. A. H. van Remundt en. M. H. P. Rljkelljk- liuizen; Hendrlkus Johannes, z. van J. Scheffers en J. F. A. Witt-eman; Helena Maria Fenantla, d. van J. N. Verwen en H. Visser; Martini, d. van J. Jansen en J. G. Favlei; Wilhelmina Anna Maria. d. van J. M van Wleringen en W. M. Rijnbeeik; Pleter Adrlaan, z. van J. C. Kroon en T. W. de Kok; Trijntje, d. van G. W. Dom burg en c P. Stapper; Cornells, z. van C. Gutter en A van Strlen; Johannes, z. van H. N. de Jongh en M. Rozenboom; Maria Pctronella. d. van A. J. Zandvliet en P. W. Dongelmans; Petrus Engelmundus Theodorus Ignatius, z. von C. M. Hoog kamer en J. M. Warmerdam; Lena, d van C. vap Egmond en G. Noppen; Bernardus Francesco, z. van F. B. Delsasso en A. M. van der Kaai. Johannes Nicola? z. van J. N. Bouter en L Haberl; Johannes Pteter z. van J. Karstens en J. de Moolj: Cornells Theo dorus Maria z. van C. A. Slingerland en E. J. M van. Sonderen; Willem Fredrlk z. van W, F. van de Wijngaard en J. C. M. Kromhout, MaTcel Henricus Wlllibror- dus Maria z. van J. F. Depstraten en C. J W. M. de B'ie; Sonja Eleonore d. van P. J Nieboer en J. S. van de Vlsch. Madeleine Maria, d. van H. M. A. Jaars veld en A. M. Rosls; Cornells Gerardus Maria, z. van G. W. van der Poel en C. C. van der Voort; Hendrik, z. van H. D. van Putten en J. Clere; Elizabeth Maria, d. van J. J. A. M. Roozen en G. Hensier; Elisa beth Cornelia, d, van A. N T. Delfos en J. H. van Benten; Gerard, z. van B. Erades en J. Schaap. OVERLEDEN: L. Trouwee. hulsvr van T. Ouwerkerk. 68 J J E. van der Welde. wed. van J. F. A Mulock Houwer 73 J.; A. G. Gle- zen. man. 66 J. J. C. Neuteboom, wed. van J. van Schravendljk, 80 Jaar; G. T. Neuteboom, wedv.. 68 Jaar. J. Del me er wed, van W. F. Lamon, 83 Jaar; C. J van Went wed. van C. L. Waldkötter. 72 Jaar; W. Sira d. 15 Jaar; C. Schotanus d. 16 jaar; A Piket man 57 Jaar; F. M. Verduijn man 76 Jaar; A. P. J. van Dam z. 5 Jaar; M. L. S. F. West- maas vrouw 82 jaar. Bcuzemaker, hulsvr. van M. Car ton. 71 Jaar; E. van Benten. hulsvr. van D. D, de Gunst, 47 Jaar; M. B. Chrlstlaanse wed van J. Hannessen, 78 Jaar. ONDERTROUWD: H L. van Dam, gesch. 48 Jaar en A. Koetsier Jd 29 Jaar: G. L. den Hollander Jm 21 Jaar en E. C. Smit Jd 20 Jaar- J. Hoogervorst Jm 29 Jaar en P. G. Klooster man Jd 23 Jaar; W. van Ipenburg Jm 38 Jaar en K. Walbröhl gsoh. 37 Jaar; P. L. Kerkvliet Jm 21 Jaar en J. Slegtenhorst Jd 20 Jaar; G A. de Klerk Jm 30 Jaar en J. Blansjaar Jd 28 Jaar; A. Kooien gesch 47 Jaar en M F van Leen gesch. 50 Jaar; L. van den Oever Jm 19 Jaar en S. H W. de Bruin Jd 21 Jaar. M. R. Slellser Jm 28 Jaar en W. Verstraaten Jd 20 Jaar; P. van Tongeren Jm 23 Jaar en M. J. C. Bakker Jd 20 Jaar; C M. Uyi Jm 21 Jaar en B C Poot ld 23 Jaar; L. de Vries Jm 21 Jaar en J H. T. KuiJer Jd 19 Jaar; A van den Brink Jm 33 Jaar en J Nachte- geller gesch. 35 Jaar; R. P. Kramers Jm 27 Jaar en A. H. Kraemer Jd 24 Jaar; J. Kukler Jm 23 Jaar en A. C. E. Cats Jd 25 Jaar; A. van Loon, wedr. 25 Jaar en C. Kalkhoven ld 26 Jaar; G. H. F. Remmé Jm 25 Jaar en T. A. Dolstra Jd 26 Jaar; G. II. Bllkman Jm 25 Jaar en A. Aartsen Jd 24 Jaar- J. G van 't- Groenewout Jm 23 Jaar en j. A. Wassenens Jd 22 Jaar GETROUWD: O F. Rila Jm en K. M. E. Gullkers Jd; D. du Pree Jm en P. van Erkei Jd; J B. D. RooiJakkers wedr en Q M Meiman Jd; W Schoen wedr en P E. Bonte wed.; W. Beekman Jm en J Sloos Jd; H Bouwman gesch. en W F Cobalt wed.; J. Kloot wijk gesch en J. H. M. Keljzer Jd; N J. Koet gesch. en C. J Klink Jd: A. Loovens lm en M W. Zeilstra Jd; R. H. B. Lorrler Jm en M J S. Mennes Jd; T. Peterl Jm en C. Gordijn Jd; A. Siebert Jm en H. H. Bouwman Jd; J. C. Verhoog Jm en J. Kemner Jd. SCHEEPSBERIOHTEN. Abbekerk 19 Mel van Sydney n. Bris bane. Algenlb Buenos Alres-Antwerpen, pass. 20 Mel St. Vincent; Algorab. 20 Mei van Pernambuco naar Bahla; Bacchus, Mala jaR'dam, 20 Mei van Gibraltar; Eemdljk, 19 Mel van Philadelphia naar R'dam: Egmond, vermoedelijk 27 Mei van Montevideo te R'dam verwacht. Gains- ville Victory. 17 Mel va-n New-York naar R'dam; Hedel. MonetrealR.'dam, 18 Mei van Quebec: Hilversum 20 Mei van Sfax te Rotterdam- Madoera, 18 Mei van Cal cutta naar Seattle; Radja 19 Mel van N.- Orleans te New-York- Rossum 20 Mei van Danzlg te R'dam; Rotti. 20 Mei van Bombay te R'dam; Sagmaw Victory. 28 Mel te R'dam verwacht van New-York; Slbajak 20 Mei 17.15 uur van R'dam naar Batavia; Stad Arnhem 20 Mei van Bil bao te ÏJmuiden Stad Maassluis 19 Mcl van R'dam te Baltimore om te laden voor R'dam of A'dam: Stad Sohledam 20 Mei /an ÏJmuiden te R'dam; Straat Soenda. Rio de Janeiro-Durban 18 Mel te Dur ban: Talang Akar 19 Mei van Ballk Pa Dan naar Sydney: Thorbecke. Shanghai R'dam. 18 Mei te Manilla; Westerdam. R'dam—New-York 20 Mel op 47.07 N. en 29 56 W K.N.S.M. Titus 19 Mei van Trinidad naar Paramaribo: Svolder 21 Mei te Am sterdam; Hydra 18 Mei te Guanta Nederland Van d Waal 14 Mei te Lourenco Marques- Rottl 21 Mei te Rot terdam Holl.—Afrika LUnen - Singkep 18 Mei te Belra; Randfonteln 19 Me' van Mom- bassa naar Port Said Vlnke Farmsum 20 Mei Scllly ge passeerd Hilversum 20 Mei te R'dam; Willem Barendz. 21 Mel te Amsterdam. DE „ORANJE" ZATERDAGMORGEW IN ÏJMUIDEN. Het m.s. Oranje, met 817 passagiers aan. boord, zal Zaterdagmorgen a.s. om 8 uur in ÏJmuiden aankomen. De debarkatle vindt plaats te Am sterdam om 13 uur. A.N.WB. RADIO-BOODSCHAP TOT NED. KAMPEERDERS. Op Zaterdag a.s. zal de A.N.W.B. een radio-boodschap richten tot alle Ne derlandse kampeerders van 20,05—20,15 over Hilversum I (301 M.). Deze radio-boodschap zal de inleiding vormen van een landelijke actie tot verbetering van de stijl v&n het bui tenleven en van het kamperen in het bijzonder. DE OVERVAL TE AMTERDAM. In haar onderzoek naar de daders van de aanslag op de 42-j. bewaker L. vanR. te Amsterdam, heeft de politie heden nacht een 21-j. Duitser, die in een klein hotelletje verbleef, van zijn bed gelicht. De man werd ook nog voor een andere zaak gezocht. De Amsterdammer J, A. Loos, die reeds aangehouden was. is weer op vrije voeten gesteld, daar hij een voldoende alibi heeft kunnen opgeven. Ncd. Hcrv. Kerk Beroepen: to Bladel (toez.) J. T. Klamer te Ter Aa (U.); to Genemulden (toez.) P. J. F. Lamens to Elspeet; te Oosterhaule Joh Bfjlsma to Blokzijl; te Roden (toez.) D. Kramer to Drogeham; to Aalsmeer W. Moerman te Nieuwkoop; te Burum (toez.) W. de Jong to Zuldwolde (Dr.), Aangenomen: naar Losdorp W. A. Dek ker to Scharnegoutum; de ben. als precL ln algem dienst voor do gestelfjke vera, der militairen ln Ncd.-Indië J. M, Ba- rer.drecht te Oostwold (Old.); de ben. tot hulppred. te Zoeterwoude J. R. II. Helde- ma, ln gelijke betrekking werkzaam te Amsterdam-Sloten. Bedankt: voor Aagtckerke H. J. L, A. Couvée te Welsum. voor Ugehelen J. H. Renting te Helnkenszandvoor Colljns- plaat J. H. Renting te Helnkenszand. Geref. Kerken Beroepen: te Slbculo- Kloosterhaar, W, Wlerslnga, cand. to Apel doorn; te Ten Boer J. W Sllngenborg te Roodeschool; te IJlst P. C. Jongbloed te Marken. Aangenomen: naar Krabbendam H. Vrugglnk, cand. te 's-Gravenhagc. Vrije Evang. Gemeenten Bedankt: voor Utrecht Jac. Llssenberg te Dordrecht. EEN ORGANISATIE „IN DIENST DER KERK" OPGERICHT. Te Utrecht is gisteren o.l.v. de heer E. S. van Veen. voorzitter vaau do Christelijk Nationale Werkmansbond, de oprichtings vergadering gehouden van de organisatie van Hervormde mannen ln Nederland „In dienst der Kerk". Met volledige medowcr- klng van de Generale Synode ls deze or. ganlsntle opgericht uit het Christelijk Na tionaal Werkmansverbond en de Federatie van Hervormde Mannen-Verenigingen. In zijn openingswoord wees df heer Van Veen er op, dat de ontwikkeling van de sociale wetgeving het maatschappelijk werk door het Werkmansverbond ln do afgelopen 50 Jaar verricht overbodig heeft gemaakt en dat de behoefte groeide aan een bo- zlnnlngsorganlsatlo. die de stoottroep der kerk zou worden. Ds. H. W to Wlnkoi uit Groningen, voorzitter van de Federatie van Hervormde Mannen ln Nederland echetete de ontwikkeling der mannenveronlglngen, waarin de bestudering van Gods Woord het. middelpunt was. Ds, M .a, Krop uit Geldermalsen gaf een beschouwing over de moeilijkheden der nieuwe organisatie, die in haar statuten uitdrukt, dat haar grondslag wordt gevonden ln het belelden der Hervormde Kerk. Spr noemde verder het onderzoeken van dc He'llge Schrift, het verlenen van persoonlijke zielszorg aan elkaar en besprekingen van kerkelijke, cul turele en maatschappelijke vraagstukken van groot belang AGENDA HEDEN: Stadszaal: K. en O. R'dama Fhllhar- monlsoh Orkest 8 uur nam, Schouwburg: K, en O.: „De Spooktrein". 8 uur nam. VRIJDAG: Schouwburg: K, en O.: „De Spooktrein". 8 uur nam. Stadszaal: Metropole.orkest en Cordu- wener-kwartet t.b.v. Prins Bornhard- stlchtlng. 8 1/4 uur nam. ZATERDAG. Kat wij k-aan-Zee (Voorstraat 72): Jaarverg. Ver. tot stichting van Chr. scholen voor B.LO. 21/2 uur nam. Maandag. Stadszaal. Chr. zangconcours. 11H uur voorin. Schouwburg: „Het Godsgerecht". 8 uur nam. DINSDAG. In den vergulden Turk: Alg. ledcnverg. 3 October-vereniging. 8 uur nam. Middelstegracht: Bultengew. aandeel- houdersverg C. V. Tlejcman en Dros. 2 uur nam. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Za terdag 17 Mei. 13 uur tot Maandagoch tend 26 Mei 8 uur, waargenomen door apotheek Kok. Rapenburg 9. tel. 24807 en Apotheek ,Tot hulp der Mensheid", Hooigracht 48, tel. 21060, Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apotheek. Wllhel- mlnapark 8, Tel. 26274. Geen geldige tabaksbonnen meer? Geen bezwaar! Wtl hebben voor U sigaren, sigariUos, rook- pruim, en shagtabak zonder bon. Sigarenmagazijn „IRENE", Korcvaarstr. 65, hoek J. v. Houtk. met het fraaie Salonjacht „SUCCES" 500 personen, op 25 en 26 MEI a.s. (Pinksteren). VERTREK LEIDEN. HAVEN v.m. 9 UUT. VERTREK AMSTERDAM, n.m 5 uur. Voor boot naar Amsterdam op Zaterdag 24 5Iei n.m. 4 uur Vertrek Beestenmarkt, Leiden. Tarief f2.—. Kaarten vooraf verkrtjgb Mareslngel 11 over de Kager- en Braassemermeren per m.s .Ursula' Vertrek Haven. Lelden n.m 2 r. Tarief f 1.50. Redery Gebr. Harland, Mïiresingel 11 Leiden tel. 30664 vHP- Salonboten te huur tot 500 personen. REDEKO, LEIDEN Witte Singel 13a. vraagt LEERLING- MATRASSENMAKERIJ VULIONGENS. Aanmelden Iedere dag van 9—5 uur. V-, J Willighagen's Levensmldde- lenbedrijf vraagt nette voor wijk- en winkel werk. Aanmelden: Langstraat lila, Wassenaar. '47 aangeb: L., K. en U.K.G. Br, Bur. v. d. BI. no. 7021. 27 jaar (ongeh net voorko men, vele jaren in levens middelenbranche werkzaam geweest, zoekt betrekking met goede toekomst. Is goed met het zakenleven op de hoogte ten is in het bezit van een 'Middenstandsdiploma. Br. No 6782a Bur. van dit Blad KOOPT NU sterk mooi en voordeelig DEURMATJES W.C. MATTEN 1.45 1.88 18.10 140x180 22.80 170x230 35,40 200x 300 54.30 Voor deze en andere schoonmaakartikelen natuurlijk naar HAARLEMMERSTRAAT 172-174 Gevraagd een en een HALFWAS in gem. bedrijf, bij Joh. Jongeneel, Nieuw-Vennep, Tel. 353. Gevraagd voor direct of 1 Juni een keurig v. d. en n.; v.g.g.v. Loon f.75 p. m. Mevr. GLEICHMANN, Sohoüwweg 55, Wassenaar, Tel. 2407. Mevr. RADEMAKER, Prins Hendriklaan 2, Oegstgeest, vraagt voor 15 Juni voor de huishouding; 1 kun nende koken en 1 kunnende tafeldienen; van 2035 Jaar. In gezin van 3 personen. Reiskosten voor kennnis- making worden vergoed. 2de jaars meisjesstudente (med.) vraagt te Leiden te gen September gestoffeerde ZIT-SLAAPKAMER, waarin water en gas aanwezig zijn. Brieven aan Mevr. LANS, Teylingerhorstlaan 7 te Was senaar, Tel. K. 1751. 9938. EEUVA/EN IN GEBRUIK en nog steeds niet overtroffen! Dat geldt ook voorDouwe Egberts, geslachten lang door de echte koffie-kenners gekozen om haar pittige, volle smaak, haar opwek kend, verkwikkend aroma?

Leidsch Dagblad | 1947 | | pagina 3