Koning George van Griekenland plotseling overleden De nieuwe bonnen Dakota-overlevenden in wildernis ,'t Is grappig te bedenken dat dood gewaand wordt" WEERBERICHT Met een enkel woord 86ste Jaargang WOENSDAG 2 APRIL 1947 No. 26048 LEIDSCH DAGBLAD Directeur: J. W, Henny, Hoofdredactie: E W Menkhorst en J Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f3,30 per 3 maanden; 26 cents per week Telefoon Directie en Administratie: 25041 Telefoon Redactie: 21507 - Giro no: 57055 Zijn broer Paul volgt hem op Koning George II van Griekenland is gistermiddag om half drie plotse ling aan een beroerte overleden Hij bereikte den leeftijd van 56 jaar. De koning is, toen hij na een bespre king met den minister van Onderwijs Wijlen koning George. in het paleis was teruggekeerd, onwel geworden. Hij ging naar zijn slaapka mer waar hij om een glas water en een handdoek vroeg. Door een duizeling be vangen, ging hij op bed liggen en stierf. Hij was lijdende aan angina pectoris. Koning George was in September 1946 na 516 jaar ballingschap weer op den troon gekomen Dit was de tweede maal. dat hij na een ballingschap de kroon terugkreeg. Koning George, die een achterklein zoon van koningin Victoria van Enge land was, volgde in 1922 zijn vader ko ning Konstantijn op. In 1917 had hij op grond van een ultimatum der en tente het land met zijn vader moeten verlaten. Daar hij in de Pruisische garde ge diend had, werd hij gepasseerd en de regeering aan ejjn broeder Alexander overgedragen. Na den dood van Alexan der in 1920 en na het aftreden van ko ning Konstantijn in 1922 regeerde ko ning George een jaar lang, een perio de van onrust, gekenmerkt door een mislukten opstand van den rechter vleugel onder generaal Metaxas. Toen de republikeinen zich in 1924 te Athene van de macht meester maakten, verliet hij het land. Zijn ballingschap bracht hij grootendeels in Engeland door, tot dat hij in November 1935, nadat het GTiéksche volk voor de monarchie had gestemd, den troon weer besteeg. Zijn regeering duurde 5% jaar tot April 1941. toen hij door de invasie der Duit- sche'rs gedwongen werd zijn Jand we derom te veraten. Drie dagen, voordat de Duitschers Athene bereikten, wist hfj naar Kreta te ontkomen. Na 3 dagen zwerven dooi de bergen, achtervolgd door Duitsche parachutisten en overnachtend in ho len en schaapherdershutten, slaagde koning George er in Egypte te bereiken. Later ging hij weer naar Engeland. In September 1946 stemde het Griek - sche volk weer voor de monarchie, dit maal met een meerderheid van 69%, zoodat koning George weer naar zijn land terugkeerde. Koning George werd 20 Juli 1890 ge boren. In 1921 huwde hij Elizabeth, de oudste dochter van koning Ferdinand en koningin Marie van Roemenië, welk huwelijk in 1935 werd ontbonden. Het huwelijk bleef nderloos. Koning George wordt opgevolgd door zijn broer Paul, die gistermiddag reeds is beëedigd in een speciale zitting van het parlement. Koning Paul werd in 1901 geboren en huwde in 1938 met prihses Frederika Louise van Brunswijk. Uit dit huwelijk zijn 3 kinderen ge boren: prins Konstantijn, geboren Juni 1940. die thans kroonprins wordt, prin ses Sophia, geboren in 1938. en prinses Irene, in 1942 te Kaapstad geboren. Prinses Irene heeft generaal Jan Smuts, eerste minister van Zuid-Afrika, tot peetvader De 45-jarige koning is de 6 de Griek- sche monarch in de 117 jaar, sinds Griekenland na van Turkije onafhan kelijk te zijn geworden tot koninkrijk werd uitgeroepen. De Grieksche regeering heeft het Grieksche volk officieel van den dood van koning George verwittigd door de volgende boodschap: „Zijn groote liefde voor Griekenland weerspiegelde zich in al zijn daden. Toen de gemotoriseerde barbaren aan Griekenland's grenzen verschenen, gaf hij hun hetzelfde antwoord van Leoni- das in den slag bij Thermopylae. Van toen af aan voerde hjj het Grieksche volk aan en werd het symbool van het totale verzet van het Grieksche volk". Aan het eind van de boodschap wordt de hoop uitgesproken, dat „het bewind van koning Paul met Griekenland's welvaart en roem gepaard zal gaan". De eerste minister, Maximos, bood den nieuwen koning het ontslag van het kabinet aan en ontving opdracht een nieuwe regeering te vormen. In een boodschap aan het Grieksche volk zeide koning Paul: „Wij zien ons voor een strijd geplaatst, waarbij het om ons bestaan, onze onafhankelijk heid en onze vrijheden gaat. Eensge zind zullen we hem tot een goed einde brengen". Over wijlen koning George zeide de nieuwe koning: „Mijn geliefde broeder is met een gerust geweten gestorven. Voor zijn land was geen offer hem te groot. Morgen zal het lichaam van koning George naar de metropolitaansche kerk worden overgebracht, waar het zal wor den opgebaard. De begrafenis zal Zon dag plaats vinden te Tatoi. In zijn eerste radioboodschap deed koning Paul een beroep op het volk zich te vereenigen. „Ons eeuwig land", zoo zeide hij, „roept ons op voor den strijd voor vrijheid en onafhankelijk heid". Zoowel uit Engeland als uit Amerika komen hartelijke brieven van medele ven met dit verlies voor Griekenland, Koning Paul. zoowel uit officieele als niet officieele kringen. Reeds klinkt van over den Oceaan de verzekering, dat niets zal veranderen in de Amerikaansche poli tiek! De Engelsche dienstplichtwet Het wetsontwerp volgens hetwelk de regeling voor den militairen dienst plicht met 5 jaar wordt verlengd, is in het Britsche Lagerhuis in tweede le zing gegaan, nadat het amendement van een aantal Labourleden, om het ontwerp te verwerpen, met 368 tegen 85 stemmen was afgewezen. DE BEVOEGDHEID VAN DUITSCHE POLITIE IN ANGLO-AMERÏ- KAANSCHE ZONE. Krachtens een te Berlijn geteekende Anglo-Amerikaansche overeenkomst zal de bevoegdheid van de Duitsche politie in de Engelsche en Amerikaansche zone van Duitschland zich thans over de beide zones gezamenlijk uitstrekken, ter vergemakkelijking van de opsporing van misdadigers. De overeenkomst geldt niet voor Berlijn en voor Britsche en Amerikaansche staatsburgers. HABSBURGERS OP VERBODEN GROND. Ondanks het feit, dat het betreden van Oostenrijksch grondgebied aan de familie Habsburg verboden is, hebben twee leden van deze familie, wier na men als George Salvator en Marie Va lerie werden opgegeven, zich heimelijk van Zwitserland naar Oostenrijk be geven, waar naar verluidt, zij den nacht te Hall bij Innsbruck in de Fransche zone hebben doorgebracht. WAAR EEN SCHOONHEIDS SALON" AL NIET lOE DIENT! Voor dames om van te rillen! Ambtenaren van den C.C.D. ontdekten in een keider onder een schoonheidssalon te Amsterdam een geslacht rund. De trap, welke van de zaak naar den kelder voer de, bleek verstevigd; van een planken schot was een soort loop brug gemaakt, waardoor het mo gelijk was een koe via den salon in den kelder te brengen. Zaag, messen, weegschaal en pakpapier droegen er toe bij den indruk te vestigen, dat men zich in een sla gerij bevond. De eigenaar van den salon werd in hechtenis genomen. Hij ver klaarde den kelder te hebben ver huurd aan een persoon, wiens naam hij niet wenschte te noe men. Ruim 250 kg. vleesch, vet, beenderen en afvallen, benevens de slagers-attributen werden in be slag genomen. Te Moskou. GEHEIME ZITTING BRACHT NOG GEEN OPLOSSING. De vier ministers van buitenlandsche zaken zijn gisteren te Moskou in ge heime zitting bijeen gekomen om te trachten over kwesties, waaromtrent de besprekingen practisch waren doodge- loopen. overeenstemming te bereiken. De atmosfeer van een beperkte zitting wordt gunstiger geacht voor het berei ken van een redelijk compromis. Men beschouwt het als een hoopvol teeken, dat de conferentie ten slotte in een sta dium is gekomen, waarin behoorlijke vorderingen kunnen worden geboekt. Bevin ontving, alvorens hij zich in conferentie begaf, den Oostenrijkschen minister van buitenlandsche zaken. dr. Karl Gruber. De geheime zitting duurde 3 uur en 20 minuten en ging over het vredesver drag met Duitschland en over het peil van de Duitsche industrie. Daarna hebben de vier ministers of ficieel bekend gemaakt, dat zij „tot geen enkele beslissing" waren gekomen. Uit het laconieke communiqué trekt de correspondent van Reuter de conclu sie. dat de ministers hebben besloten zich niet verder te verdiepen in de eco nomische aspecten van het rapport van den Bestuursraad. Dit besluit zou om drieërlei redenen kunnen zfjn genomen: Molotof heeft meer tijd noodig om de door Bevin, Marshall en Bidault afge legde verklaringen te verwerken; De ministers hebben uitgemaakt, dat de mogeljjkheden tot een compromis in zake de besproken kwesties tijdelijk zijn uitgeput; Eenige mate van overeenstem ming is bereikt, doch men wenscht hier van nog geen mededeeling te doen al vorens de aangelegenheid volledig be sproken is- Waarnemers achten de mogelijkheid niet uitgesloten, dat de Fransche dele gatie met een compromisvoorstel zal ko men inzake de aan den bestuursraad te geven economische richtlijnen voor de volgende phase van Duitschland. Op het vliegveld Sitten in Wallis werden H.K.H. Prinses Juliana en Prinses Mar griet verwelkomd door onzen Gezant in Bern. Ridder Bosch van Rosenthal. Prinses Margriet schijnt zich bijzonder te vermaken. (Anefo-A.T.) Voor 't tijdvak van 6 /tm 19 April 1947 geeft elk der volgende bonnen recht op het koopen van: BONKAARTEN KA, KB, KC 703 (strook no. 4) 676 algemeen: 750 gram suiker, bo terhamstrooisel enz., of 1500 gram jam, stroop enz., of 750 gram cho colade of suikerwerk; 677 algemeen: 1 ei; 678 algemeen: 2 liter petroleum; 67e, 67—1 reserve: 100 gram gedroog de zuidvruchten. BONKAARTEN KD, KE 703 (strook no. 4) 683, 684, 685 algemeen: 250 gram suiker, bcterhamstrooisel enz., of 500 gram jam, stroop enz., of 250 gram chocolade of suikerwerk; 686 algemeen: 1 ei; 687 algemeen: 2 liter petroleum; 68—t reserve: 100 gram gedroogde zuidvruchten. BONKAARTEN MA. MD 704 (bijz. ar beid, a.s. moeders) (strook no. 4) 674 suiker: 250 gram suiker, boter hamstrooisel enz., of 500 gram jam, stroop enz., of 250 gram cho colade of suikerwerk. TABAKSKAARTEN enz. QA, QB QC 704 671 tabak: 3 rantsoenen tabaksarti kelen; 672, 673 tabak: 2 rantsoenen ta baksartikelen; 67—1 versnaperingen: 200 gram cho colade en/of suikerwerk, of 200 gram suiker, boterhamstrooisel enz., of 400 gram jam, stroop enz. 67—3 versnaperingen: 100 gram cho colade en/of suikerwerk, of 100 gram suiker, boterhamstrooisel, enz., of 200 gram jam, stroop enz. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Donderdag 3 April worden gebruikt. De eieren op de bonnen 67—7 en 68—6 zullen in den loop van het tijdvak van 3 t/m 19 April worden afgeleverd. Men kan niet rekenen op aflevering gedu rende de eerste dagen van den geldig heidsduur. De bomien 678 en 687 algemeen voor 2 liter petroleum zijn geldig t/m 17 Mei a.s. Je Vier man op twee vlotten De nieuwe commandant van de Leidsche brandweer, de heer S- W. Hagedoorn, spreekt na zfln installatie het corps toe. In een interview met den correspon dent van Aneta te Katherine heeft de piloot van de verongelukte Nederland- sche Dakota. Van Nifterik. het volgen de verteld: „Dinsdagmiddag 25 Maart kort na drie uur in den middag weigerde de electri- sche inrichting van het toestel. Op dat moment werd de laatste radio-boodschap uitgezonden. We wisten, dat we Darwin niet konden halen en de machine er gens aan den grond moesten zetten. Ik slaagde er in voor donker te lan den. Onder ons was dicht geboomte, plotseling zag ik heuvelruggen voor mij oprijzen. Ik maakte een buiklanding, terwijl ikzelf alleen in de cockpit zat en de anderen, op alles voorbereid, in de staart. Bij het landen raakten we en kele boomtoppen, waardoor een vleugel afbrak. Donderdagochtend om half zeven zijn wij vertrokken, op twee vlotten de ri vier afzakkend op elk vlot twee man. Aan levensmiddelen hadden wij veertig sinaasappelen en twee blikken gecon denseerde melk aan boord. We waren gewapend met twee stenguns en drie pistolen. EEN HOND OPGEGETEN. Toen een van de vele krokodillen, die we in de rivier zagen, het voorste vlot naderde, schoot ik hem dood met een stengun. Wij hadden twee honden. Ba- taan en Sikkie. Bataan was een pointer, die ik bij mijn vertrek uit Sydney ge kocht had. Zondag was Bataan. door dat hij aan de pooten gewond was. heel zwak en daar we bijna niets meer te eten hadden, heb ik den hond maar doodgeschoten. Gestroopt en half geroosterd hadden wij vieren er een kostelijken maaltijd aan. De andere hond. Sikkie, hield 's nachts de wacht. In den middag van den tweeden dag arriveerden we in het Katherineravijn. Doordat ik dikwijls boven de streek gevlogen heb. kende ik het terrein hier. Den tweeden nacht kampeerden we bij het ravijn Ons mo reel bleef goed en wanneer we in den zonneschijn stroomafwaarts dreven/was het soms grappig om te bedenken dat we waarschijnlijk dood gewaand werden Een van de vlotten is in een stroomver snelling omgeslagen en verloren gegaan. VERSCHRIKKELIJKE BERGEN Houniet is daarbij bijna verdronken, maar kon door Barnaart nog gered wor den. We verdeelden onzen voorraad si naasappelen zoodanig, dat wij er drie per dag aten. Op 29 Maart was alle ge condenseerde melk gebruikt. We zetten de reis voort op een vlot. dat we. toen we te voet verder gingen aan zijn lot overlieten. Met mijn vulpen schreef ik de positie van ons vliegtuig op den rand en de mededeeling, dat we allen ongedeerd waren. Langs den Westelijken oever van de rivier gingen we in de richting van Ka therine. We wierpen het meeste van onze uitrusting weg behalve onze spie gels. waarmee we signalen konden ge ven en de geweren. Dien nacht rolden we ons in een dekzeil. De bergen wa ren verschrikkelijk. We moesten zeer veel klimmen en elke berg kwam uit op een diep ravijn Tegen den avond van den 29sten Maart waren we door gebrek aan slaap en voedsel volkomen uitgeput en werden bij tijden door duizelingen overvallen. VERMAGERD, MAAR GEZOND! De rotsen waren heet en Barnaart's voeten bloedden, maar we konden niet rusten. Zondag bleven we doorloopen, door struikgewas. Maandagnacht slie pen we aan den rivieroever, slechts 12 km. van Katherine. Vanochtend vonden we de sporen van een vrachtauto en watermeloenen. We volgden de sporen en toen we de rivier waren overgestoken, vonden we den po- litie-sergeant Smyth". Hoewel de vier mannen veel gewicht verloren hebben en hun voeten en knie- en geschaafd zijn, zullen zij volgens dr. Alderman van het ziekenhuis in Kathe rine. met rusthouden en medische be handeling spoedig weer beter zijn. De communisten in Amerika De Amerikaansche commissie van het Huis van Afgevaardigden inzake anti- Amerikaansche activiteit heeft de com munistische partij in Amerika een vijf de colonne genoemd. Men eischte maat regelen tegen de partij wegens het in gebreke blijven zich in te laten schrij ven als „agente van een vreemde mo gendheid". Vrij koud De Bilt verwacht tot morgenavond: Zwaar bewolkt met enkele opklarin gen in den nacht en vroegen ochtend hier en daar nevel of mist. Nog enkele verspreide buitjes, voornamelijk in den namiddag in het Zuid-Oosten van het land. Vrij koud. zwakken tot matigen wind hoofdzakelijk tusschen Noord en Oost. 3 April. Zon op: 6.13 uur; onder 19,15 uur. Maan op: 16.32 uur; onder: 6 uur (5 April: V.M.). Hoogwater te Katwijk-aan-Zee te 2 40 en 15.04 uur. BINNENLAND. Het bestuur van den Bond van Ned militaire oorlogsslachtoffers heeft, m overleg met de ministeries van Oorlog en Marine, besloten alle gewonde en inva lide militairen van de Koninklijke Land macht die in Indonesië streden en de nagelaten betrekkingen van de gesneu velden. in haar organisatie op te nemen. Zij verzoekt dezen slachtoffers zich schriftelijk te melden bij het Bondsbu- reau, Nicolaas Maesstraat 36. te Amster dam. Gistermorgen is het stoffelijk over schot van de houwers W. H. Heugen, C. v. Roosmalen en van den hulphouwer N. J. Quaedvlleg. slachtoffers van het onge luk iii den staatsmijn Hendrik ter aarde besteld. De 1 April - herdenking te de Briel is herdacht mat een kxanslegglng, een toespraak van burgemeester van Sleen en het uitspreken van een feestrede door prof. dr. J. A. van Harmei. het uitvoeren van de cantate ..Het lied van den Briel". besloten door de historische revue „1572 1813", waarvan die spelleldlng berustte bij den heer Kommer Kleyn. Ten slotte werd een histor.sohe optocht gehouden. De 45-j. grondwerker A. Rijken te Rotterdam werd tijdens zijn werkzaamhe den meegesleurd door een laadbak en zoo ernstig gewond, dat hij kort daarna in een ziekenhuis overleed. Prof. Sohermerhom is voor een kort bezoek in gezelschap van zijn echtgenoote naar BiUiton vertrokken Op het kruispunt in Wierden van de wegen naar Almelo, Rljssen en Nijver- dal ls gistermorgen om half acht de 38-J. tuinman G. N. uit Wierden door een vrachtauto van het expeditiebedrijf Z, te Hordenberg gegrepen en op slag gedood. Het slachtoffer was gehuwd en had twee kinderen. Dr. E. D. Spelberg is aangesteld als directeur van den VPJt.O. en hoofd redacteur van het programmablad van dezen omroep „Vrije Geluiden". BUITENLAND. De steenkoolproductie in het Ruhr- gebled is met ongeveer twintigduizend ton per dag verminderd ten gevolge van het wegblijven van Duitsche mijnwer kers. die onofficieel in staking zijn ge gaan van wege den honger. Het aanta: aldus stakende mijnwerkers wordt ge schat op ongeveer vijftienduizend. ZIJ zullen hun extra-rantsoenen voor de ko mende periode moeten derven Te Duis burg en Brunswijk zijn stakingen uitge broken. De voormalige Amerikaansche am bassadeur In Nederland, Stanley Horn- beck, heeft Maandag aan president Tru man verslag uitgebracht over den toe stand in Nederland. Daarna verklaarde hij tegenover een journalist: Nederland letert uitstekend werk, hoewel het door gebrek aan ruwe grondstoffen belem merd wordt". De Fransche autoriteiten hopen, dat de 50.000 ton metende ..Europa", thar.s rLiberté geheeten. welke December J.l. half ls gezonken in de haven von be Havre, met Paschen weer vlot zal zijn. Het Canadeesche Roode Kruis nee ft bij stemming besloten 1.500.000 dollar voor aanvullende hulp aan Engeland ter beschikking te stellen. Dit 1© bestemd voor de slachtoffers der overstroomingen 800 Werktuigkundigen van de „Bri tish European Aar ways en meer dan 200 leden van het overige personeel op het vliegveld Northolt (Engeland) hebben gedreigd na Paschen het werk neer te leggen Het Belgische Staatsblad publiceert een besluit, dat. vanaf 1 Mei 1947 spe ciale zegels voor maaltijden in hotels en restaurants zullen worden afgegeven aan alle niet-Ingezetenen, die minstens 48 uur ln België zullen verblijven. Ingezetenen, die veel gebruik maken van restaurants, kunnen eveneens „maaltijdzegels" ver krijgen, doch slechts tegen Inruiling van de gewone bonner voor levensmiddelen. De Zweedsohe regeering heeft alle voorraden papier en daarvan vervaardig de artikelen ln het bezit vara fabrikanten en handelaren opgevorderd. Een woord voerder der regeering heeft medegedeeld, dat de opvordering een tijdelijke moat- egel was. die ten doel had, de voorzie ning van den binneniandsche markt van -pier en aanverwante producten te re- uceeren. tot het verbrulkspeil van 1944 1945 en het surplus voor den export te bestemmen. Het bestuur van de Panziatische conferentie te New Delhi heeft besloten een permanent orgaan voor de samen werking der Aziatische landen ln het le ven te roepen. Deze instantie, die voor- loopig „organisatie voor Aziatische be trekkingen" zal heeten. heeft tot taak: 1. Bestudeerlng ven aQgemeene op Azië betrekking hebbende vraagstukken; 2. Versterking van de samenwerking tus schen de leden dezer organisatie; 3. Be vorderen van den economischen vooruit gang en het welzijn der Aziatische vol ken Besloten ls. in 1949 de volgende Aziatische conferentie te houden. Een groote menigte Jongelieden marcheerde gisteren door de straten van Brunswijk. Auto's werden omvergeworpen en ruiten ra militaire gebouwen inge slagen. Dit was een der hongerdemon- atratles. die bulten het Ruhrgebled zijn gehouden De eigenlijke demonstratie, waaraan fabrieksarbeiders deelnamen, verliep ordelijk. Britsche wielrijders en Duitsche politieagenten werden door de demonstranten met steenen bekogeld. De orde kon pas worden hersteld, toen pant serwagens waren uitgerukt. Tijdens een receptie, welke door de Sovjet-delegatie op de Sovjet-Russische ambassade te Londen gegeven werd, ls Winston Churchill door de Russische parlementsleden met de grootste harte- ijkheld ontvangen. Churchill en Attlee brachten een wodka-toast uit op de En- gelsoh-SovJet-Russlsche vriendschap. Met ingang van heden is het tele foonverkeer tusschen Engeland en Duitschland hervat. Arm Polen! BLISS LANE WAARSCHUWT. „De toestand in Europa zal gevaar lijk blijven, indien de Russen uiteinde lijk niet beseffen, dat zy door het on derdrukken van de vrijheid van een land als b.v. Polen de wereld in een impasse voeren", aldus Bliss Lane, die onlangs ontslag genomen heeft als Amerikaansche ambassadeur in Polen, tegenover verslaggevers. Bliss Lane leg de er den nadruk op, dat hij zijn per soonlijke meening uitte. „Maar", zoo ging hij verder, „ik vrees, dat de Rus sen reeds te ver gegaan zijn om terug te kunnen gaan. Ik hoop evenwel, dat het Poolsche vraagstuk op vredelievende wijze geregeld kan worden. Wij zouden tot overeenstemming kunnen komen met de Sovjet-Unie. indien zij ons hal verwege tegemoet zóu komen Ik geloof echter niet, dat een dergelijke overeen komst mogelijk is, zoolang de Sovjet- russische regeering haar huidige ex pansionistische politiek voortzet. Ir. Po len vertegenwoordigen de communisten niet meer dan 10% der bevolking. 80% der Polen is katholiek. Deze slaat met angst de communistische penetratie gade. Het grootste ongeluk, dan Polen echter zou kunnen overkomen, zou een revolutie tegen het huidige bewind zijn. omdat zij door de communistische strijdkrachten der Russen en Polen met geweld onderdrukt zou worden". Na Franco's rede. Een Spaansch monarchistisch woord voerder verklaarde te Parijs, dat Fran co's stap een laatste poging is om het regiem te redden. In Spaansch-republi- keinsche kringen zeide men, dat de stap bewijst, dat het regiem niet lang meer kan voortduren. Don Juan, de Spaansche troonpre tendent. heeft tegenover een correspon dent van Reuter verklaard, dat Franco zijn mededeeling over de Spaansche monarchie had gedaan zonder vooraf gaande toestemming. De troonpreten dent zeide. dat hij in de nabije toe komst. op het meest geschikte tijdstip, een verklaring over zijn standpunt ten aanzien van de nieuwe wet zou afleg gen. Een groote menigte verzamelde zich gisteren te Madrid voor het voormalig koninklijk paleis. Men juichte toen ge neraal Franco, in gezelschap van het kabinet, tot drie maal toe op het bal- con verscheen. De laatste maal zeide Franco: „Dank voor uw enthousiasme. Uw vertrouwen in Spanje maakt het onwankelbaar". Eerder op den dag hadden eenheden van de gewapende macht gedurende twee uur voor Franco gedefileerd ter gelegenheid van de herdenking van het einde van den burgeroorlog.

Leidsch Dagblad | 1947 | | pagina 1