Kamers SCHOONMAAKBEDRIJF VERTEGENWOORDIGER H.H. KAPPERS SALON DIENSTMEISJES SCHRIJVER DE BIOSCOPEN Linggadjati wordt niet vóór April onderteekend Lord Killearn naar Batavia? Dagelijks Verkoping l in „SLEGTENHORST's GOEDERENBEURS" Staatsloterij Kerkelijk Leven Voor de Jeugd Radio-programma TH. A. HIJDRA GLAZENWASSCHERU Dagdienstbode Werkster NEDERLANDSCHE BOND VAN VROUWEN WERKZAAM IN BEDRIJF EN BEROEP PRIMA MAATCORSETTEN Lido. Greta Gar'oo heeft belang rijker rolen gespeeld dan die In „De tweezijdige Vrouw"! Deze film van de Metro Goldwyn geeft genoeglijke ont spanning, maar er was een tijd dat men aan iedere nieuwe Garbo-creatie een zekere kunst-waarde poogde toe te ken nen, terwijl men ditmaal aan die poging zelfs -niet toe komt. Deze tweezijdige vrouw is een meisje uit de bergen, die met een ski-leerling huwt, maar al spoe dig ontdekken moet dat de wat lucht hartige echtgenoot in de groote stad on middellijk weer onder de bekoring komt van een vroegere vriendin, die het met de vormen niet al te nauw neemt. Wes halve zij zichzelf een dubbelrol toebe deelt als haar zoogenaamde „tweeling zuster" en als „vrouw van de wereld" haar eigen echtgenoot het hoofd op hol brengt. En tegelijkertijd de conourrent-en uit het zadel licht! Melvyn Douglas is een voortreffelijk tegenspeler en er zijn bovendien vele grappige'momen ten door de vele trucs, welke de cameraman heeft toegepast. Het staat vast dat hij niet temin niet half zooveel succes zou heb ben geboekt indien Douglas niet zoo een buitengewoon goed ski-looper ware ge weest. Maar dat wordt niet opgemerkt door de groote meerderheid der toe schouwers, die niet ter zake kundig zijn en in hem nota bene een beginnelmg meenen te moeten zien. Casino, „Dwaasheid ten top" is één van die vele gezellige films, waarmede men zich een uurtje kostelijk kan amu seeren, maar waarvan men, als men het theater achter zich laat, den inhoud alj weer spoedig is vergeten. De film, de j titel zegt het reeds, brengt ons vele, vaak onlogische, dwaze situaties, welke J tooh ook alle weer doorsprankeld zijn van een dosis gezonde humor. Het is de j geschiedenis van Diana (Jessie Mat- thews), dat niet gezegend is met aard- sdhe goederen. Zij woont samen met een i vriendin en een idealist Max Als de huisbaas hen wegens huurschuld op 9traat wil zetten, besluit Max, koste wat het kost. werk te gaan zoeken. Hij be landt op een reclame-bureau én moet poseeren voor een annonce van lever traan. Ook Diana wordt door den direc teur van het bureau ontdekt, daar hij in haa.r het ideale type ziet voor hu welijksadvertenties en wordt achter volgd door de attenties van een char- manten jongeman, die het ook op Diana heeft voorzien. Lang duurt deze pret echter niet want beiden worden door den directeur c-p straat gezet. Om zich ^e troosten maken beiden nu een auto- Toc-htje. Wanneer de jongeman dan weg ls, verschijnt een ontsnapte krankzin nige, die zich voorstelt een groot zan ger te zijn en Diana dwingt met hem mede te zingen, welke echter ontaardt in een hevige ruzie. Maar ook hier volgt het „happy end". Trianon. Belita, die reeds eerder schaatstriomfen vierde in de Sleutelstad, geeft deze week andermaal verbluffende staaltjes van haar kunnen op de smalle ijzers en een gladde ijsvloer. Helaas blijft het daarbij. Zoowel inhoud als spel van de Amerikaansdhe film „Onder ver- i denking" blijven ver beneden het peil i dat Hollywood, gezien enkele successen die wij na den oorlog mochten bewon deren, bereiken kan en daarmede bene den het peil waartoe wij het normale bioscoopprogramma zoo gaarne zagen opgeheven worden. Zelfs het show-ele ment-, dat Belita's vorige rolprent ken merkte en boven de middelmaat deed uitkomen, ontbreekt in deze film, die wij niet konden bewonderen. Waarmee wij niets ten nadeele van de voortref felijke schoonrijd-demonstratie willen zeggen, die onze bewondering wel kon wegdragen. Luxor-theater, „Thunderrock" (Spookrots) heet de eenzame plaats, waar een gedesillusioneerd journalist zich heeft teruggetrokken en waar hij de functie van vuurtorenwachter ver vult-. In een oud legboek van 'het schip, welks vergaan aanleiding -was tot de plaatsing van dezen vuurtoren, herleeft voor den eenzamen waker het verleden der schipbreukelingen, gedesillusioneer- den'als hij, die naar de Nieuwe Wereld trokken om er een nieuw l-even te be ginnen. Op hoogst- interessante en on- gemeene wijze worden de problemen, waarmede de schipbreukelingen en de wachter worstelden, tegenover en naast elkaar gesteld, waarbij vooral de psy chologische behandeling der conflicten op den voorgrond treedt. Michael Red grave en James Mason, bekend uit „De zevende sluier" spelen er de belangrijk ste rollen in en zij geven daaraan een voortreffelijke vertolking. Het voorpro gramma bestaat uit uitgebreid wereld nieuws en een alleraardigst gekleurd dierenfilmpje. Indisch Weekoverzicht. (Van onzen eigen correspondent). Batavia, 13 Maart '47. Vier' maanden zijn thans voorbijge gaan sinds de ontwerp-overeenkomst van Linggadjati werd geparafeerd, en nog steeds is zij niet door de weder- zijdsche autoriteiten geteekend. Achter de schermen wordt intusschen hard gewerkt aan de oplossing van de inter- pretatie-puzzle. Men zoekt naar een compromis dat misschien zou kunnen liggen in aanvaarding door de Repu bliek van een toelichting der Commis sie-Generaal, met kennisneming door de Republiek van de Nederlandsche in terpretatie, zooals die is gegeven door minister Jonkman. Er moet nu een maal een oplossing worden gevonden en die komt er zeker niet wanneer bei de partijen op hun stuk blijven staan. De tijd dringt-. Economische financieele deskundigen zijn unaniem van oordeel dat de Nederlandsche deviezenpositie thans uiterst precair is. Indië kost ons dagelijks millioenen waar niets tegen over staat-, behoudens wat- copra en rubber uit- de Buitengewesten. Het buitenland, waarvan wij thans zooveel meer afhankelijk zijn dan voor den oorlog, begint ongeduldig te wor den, gezien de Britsche en Amerikaan- sche demarches, naar aanleiding van de zoogenaamde economische blokkade van de Republikeinsche kust. Het geval met de „Martin Behrman", dat dezer dagen de gemoederen ten zeerste heeft bezig gehouden, is een illustratie van het Amerikaansche ongeduld. De groote Amerikaansche zakenlie den willen hier rubber en andere grondstoffen koopen en constateeren Breng al Uw te verkopen onder- en bovenkleding, mémbelcn, bedden, ledikanten muziekinstrumenten enz. enz. naar Leiden's meest betrouw baar adres: PIETERSKERKHOF 28 hoelt P.K. KOORSTEEG 23 Telefoon 25476 - Leiden Gaarne komen wij bij U aan huis. le Trekking 24 Maart a.s. Alle prijzen worden gepubli ceerd. Koopt Uw loten tijdig HOOGE RIJNDIJK 20 Kantoor geopend van 9—6 u. Telefoon 25500. Ambtenaarsgezin zoekt in Oegstgeest, Leiden of omg. tijdelijk 3 k 4 met ergernis dat de door de Singapore- Chineezen gedreven handel deze pro ducten in het Sterlingblok terecht doet komen. Trouwens ook Nederlandsche han delskringen Men met leede oogen aan hoe Singapore door legalen, zoowel als illegalen handel een overheerschende positie dreigt te krijgen als verzamel punt vanNederlandsch-Indische ex portgoederen. Anderzijds dringt de tijd evenzeer voor de Republiek, die verstoken is van allen import. De republikeinen wekken echter niet den indruk bijzon der veel haast te hebben in de meening als zij blijkbaar zijn dat de internatio nale belangstelling voordeeliger voor hen is dan voor de Nederlanders. SJAHRIR NAAR NEW DELHI. Sjahrir keerde pas Woensdag in Ba tavia terug na drie weken in het bin nenland te zijn geweest. Hij zal hier trouwens slechts enkele dagen blijven daar hij begin volgende week als lei der der Indonesische delegatie naar de inter-Aziat-ische conferentie te New Delhi vertrekt. Uiteraard hebben de republikeinen hooge verwachtingen van New Delhi daar dit de eerste maal is dat zij zijn ultgenoodigd voor interna tionale besprekingen in het buitenland. Sjahrir zal wel niet terug zijn voor het einde dezer maand, zoodat het wel op zijn vroegst April zal worden voordat Linggadjati kan worden onderteekend, aangenomen dat overeenstemming kan worden bereikt over de interpretatie kwestie In dit verband zij nog vermeld, dat volgens betrouwbare informaties Lord Killearn binnenkort op Java wordt- verwacht. PREDIKBEURTEN. Voor Zondag 16 Maart. Leiden Doopsgez. Gem 10.30 uinr, ds. A J. Srvaayer. Eng'kse WaUanire, dix heures et denvle, prof. dr. J. N. Bakhui zen v, d. Brink. Evang. Lu'bh. Gem. 10,30 uur, ds. J Pli. Makkink, 5 uiutr, ds. J, H. Smit Duyzentkmvst. Rem. Gem.: 10,30 uur, as P. M. Luca. Ver. van Vrijz. Herv-. (Volkshuis)10,30 uur, ds. M. de Koning van Den Haag. Geref. Gem.: 10,00 en 5 uur, ds. L Rijksen. Chr,. Geref. Gem. 10 en 5 uur, ds. Joh. Jaruren. Geref. Kerk (art. 31); 10,30 uur (Prediker) ds. v. d. Schaaft van Delft (Bidstond voor het gewas), 5,30 uur (Doopsgez. Kerk.) ds. Tennis van Monster Vrije Kart-h. Kerk St. Bonkfaoius Vreewljkstraait 19): 10,30 uur gezongen H. Mis. Oud-Kath Kerk (Zw. Singel 50): 10 uur H. Dienst. Alphen aan den Rijn Neet. Herv. Kerk, Julianartraat: 10 uur ds. P. A Le- feber en 6,30 uur ds. C. J. Lambour. Hulpkerk Gcuwsluls: 10 uur ds. Joh. Stee houwer. Jonathan: 6,30 uur ds. Joh. Ste- houwer. Hooftstraat: 10 uur en 6,30 uur ds. J. van Malesteln van Nleuwpoort - (Bed. H. Doop). Ouictehoornscheweg10 uur dr. Cannegieter. Martha-Stichtlng: 10,30 uur ds. Meijer Geref. Kerken, Zul- üorkerk: 10 uur ds. G Mulder en 6.30 u. ds. Bcsch; Noorderkerk 10 uur ds. Bosch en 6,30 uur ds. Mulder, Hooftstraat10 uur en 6,30 uur dr. M. Bouwman van- Amsterdam (H.A. en Dankz.). Chr Geref. Kerk. Van Reedestraat: 10 en 6 uur ds, W Baalj. Oud Geref. Gemeente, Van Mand e r sloo s tra at9,30( en 4 uur lees- dlenst. Aarlanderveen Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. H Moolhuizen. Bodegraven Ned, Herv. Kerk: 10 uur ds. H. Jonker, 6 uur ds. H. Roeiofsen, Ev\ -Luth. Kerk: 10 en 5 uur ds. D. Sollnger. Geref. Kerk: 10 en 6 uur ds. C. Houtman. Geref. Kerk (Art. 31) Chr. Kleuterschool, 9,30 en 5,30 uur ds. Joh. Dam. Geref Gem 10 en 6 uur leendienst. Nieuwer - brug, Ned. Herv. Kerk (Lokaal d'e Ster): 6,30 uur ds. H Jonker. Benthuizen Ned. Herv. Kerk. 9.30 en 6 uur dis. W. Bieshaar. Geref. Gem.: 9,30 en 2,30 en 6,30 uur d'e heer Hege man te Rotterdam. Boskoop Ned. Herv. Kerk: 9,30 uur ds. L. A. Snijders, 4.30 uur ds. De Leeuw Geref. Kerk: 9,30 en 5 uur ds. Van der Steel. Rem. Kerk voor Vrbz. Hervormden 10 uur ds. K. H. Bears erna van Leiden. Chr. Geref. Kerk: 9,30 en 4.30 uur lees- dienst. Geref. Gem.; 10 en 6 uur leen dienst. Hazerswoude Ned. Herv Kerk: 9,30 en 6,30 uur ds. P. L. Kiehl. Getref. Kerk: 10 en 6,30 uur prof. Gispen van Amster dam. Katwijk aan Zee Ned. Herv. Kerk: Nieuwe Kerk: 10 uur ds. J. G. van Iepe ren; 6 uur ds W. Oost. van Kart wijk aan den Rijen. Oude Kerk: 10 uur ds. H, A Jel'-sma; -6 uur ds. J. G. van Iepe-ren, Ka pel: 10 uur ds. H. Bogers; 6 uur ds. J. J. v. d. Kolft. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. P. Pijlman. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur .aas-dienst. Dinsdag 18 Maart nam. 7 uirr ds. P. v. d. Bijl van Barend-reoht. Geref. Gem. Remise straat10 en 5 uur 1 eesdüenst. Geref. Kerk (Art. 31): 10 uur leesdilenaf 5 uur ds. G. Bce-rnema, Katwijk aan den Rijn Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. W. Oost; 5 uur de heer v. d. Esrg van Valkengurg. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. H. de Valk. Koudekerk Geref. Kerk: 10 en 6,30 uur ds. J. Wolven. Herv. Kerk: 10 uur ds. F. G. v. Blnsbergen (Bidstond v. h. ge was); 6,30 uur ds. F G. v. Binsbergen. Llsse Ned. Herv. Kerk: 10. uur ds. Hadd-srs, 5 uur ds. mr. G. A. Alma. Geref. Kerk: 10 en 4- uur ds. H, W. Wd-erda uit Den Haa.g-Lopsdulnien, Chr. Ger. Kerk: 10 en 4 uur üs. A. Ponste In. Geref. Gem.; 10 en 4 uur ds. A. Verhagen. Oud-Geref. Kerk: 9,30 en 3 uur leendienst. Geref. Ksrk (Art. 31): 10,30 en 4.30 ds. J. J. Verleur. Lelmuiden Herv. Kerk: 9,30 uur ds. v. Veensn Geref. Kerk: 9,30 en 2,30 uur Biduur voor het gewas, ds. C. Moens. Noordwijk-Blnnen Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. W. W. Sldd/ue. Ger. Kerk: 9,30 en 5 uur ds. E. H. Broekstra, emer.pred. te Oegstgeest; v, d. Berghstichting: 11 u. ds. E. H. Broekstra. Ned. Prot. Bond: 10,30 uur ds. A. van Blenen 'uit Bentveld. Noordwijk Zee Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. N J. Cupedo; 5 uur ds. Jellema van Katwijk aan Zee (Jeugddienst). Ger. Kerk: 10 en 5 uur ds. H. A. Wlersinga van Leiden. Noordwijkerhout Ned, H-erv. Kerk: 10 uur ds. D. .T Spa-ling. Oegstgeest Ned. Herv. Gemeente, Groene Kerk: 10,15 uur dr. J. Riemens van Leiden. Pauluskerk 10 uur dr. W. F. Dankbaar. iTene: 5 uur ds. W. v. Wijn- ga-arden van Wassenaar (Jeugddienst). Gebouw Hooge Mcrsch: 9 uur de heer J. F. G. Sierat. Irene: Kinderkerk 10 uur de lieer C. J. Der-ksen. Geref. Kerk Maurtts- laan: 10 en 5 uur ds. Jac. Erlnga. Ge bouw Hooge Morsch: 10,30 en 5 uur ds. M. J. Armtzen. Vrijz. Herv, Gemeente, Wil lem de Zwijgerkerk: 10.30 uur ds. E. D. Spelberg van Hilversum Oudc-Wctering Herv. Kerk: 10 u-ut ds. J. H. Kater van Nieuvween; 2,30 uur ds. v. d. Hooft. Doo-pbedlening, van Over sell!©. Geref. Ker-k: 9,30 uur Bid' uur voor het gewas, ds W. v. d. Bos; 2,30 uur ds. W. v. d. Bos, Ri.jnsburg Ned. Herv. kerk, 10 uur, ds. K. J. H. Burgfj; 5 uur. ds Swijnen- burg van Lelden Kerkzaal 10 uur, ds. v. d. Krlft van Katwijk aan Zee, 5 uur ds. Beker van Voorhout. Geref, kerk. Rapenburg. 10 uur ds. Post, 6 uur ds. v. d. Linde. Voorliouterweg, 10 uur ds v. d. Linde, 6 uur ds. Post. Geref. kerk Art. 31, Vllethof, half elf en half zes ds. Mul van Haarlemmermeer Oost. Chr. Geref. kerk, 10 uur en 5 uur ds. Brandsma. Sassenlieün Ned. Herv. Kerk: 10 en 5 uur ds. Krrjkamp. Geref. Kerk: 9,30 u. - ds. Kuiper, 5 uur ds. Hoekstra. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 Uur ds. Visser. Ned. Prot. Bond: 10,30 uur ds. De Graai' van Haarlem. Voorschoten Ned. Herv Gemeente (Dorp) 10.15 uur ds. H. P. Fortgens; 5 uur ds. Spruijt van Leiden. Ned. Herv. Gemeente (Rijn-dijk)10 uur de heer A. v. d. Berg van Valkenburg. Geref Kerk: 10,30 en 5 uur ds. D. C. Mulder van Lei den. Vrljgem. Geref. Kerk (art. 31), Leiid- scheweg 41: 10 uur en 5 uur ds. C. v. d Jongt. Vereen, van Vrijz. Hervormden, Leidsclye-W'Sg 95; Geen dienst. Voorhout Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. E. J. Beker. Wassenaar Neu. Herv. Kerk. Dorps kerk: 10 uur ds. W. van Wijngen-; 5 en 6 uur dr. H. J. Hond-ers. Kievletkerk: 10 uur dr. W. A. B. ten Kale. Geref. Kerk, Zijllaan: 10 en 5 uur ds^ M P Ferlnga; Bloemcampla-an: 10 en 5 uur ds. G. van rtDuinen. Ned. Prot. Bond: 10,30 uur ds. G Westmyse, Rotter dam. Woubrugge Ned Herv. Kerk; 9,30 en 6,30 uur ds. G. W. K Hucenho'jtz. Ger. Kerk: 9,30 en 6,30 uur dis. W. v d Meu ten. RAADSELS voor allen om uit te kiezen; de groteren (1116 jaar) vijf, de kleineren (711 jaar) drie goede oplossingen. Naam, leeftijd, en adres onder de raad sels. Inzenden, naar Bureau Leidsch Dagblad, of naar Wasstraat 38, tot uiterlijk Dinsdagmorgen 9 uur. I. (Ingezonden door Greet-je Dorre- paal) Schrijf onder elkaar de tegen stellingen van: krom, rijk, niets, dun, zwak. onecht, mooi. De beginletters vormen dan een woord, waarmee je bezig bent. II. (Ingezonden door Joke Smitte- naar) Mijn eerste is een kleur, mijn tweede staat in een bos. Mijn geheel is iets, waaraan een nieuwe loot is ont sproten. III. (Ingezonden door Frans van Eg- mond) Welke bakker verorbert nooit zijn eigen baksel? IV. (Ingezonden door Corrie Zand bergen) Met een m ben ik een eiland, met v een nuttig dier. met b zijn 't kleine schepen, 'k geef met p een buiten sier. V. (Ingezonden door Jan Hakemul- der) Welke vis gaat op twee benen, Huppelend door 't leven henen? VI. (Ingezonden door Beppie West maas) Mijn geheel van 9 letters is een plaatsnaam in Zuid-Holland. 4, 2, 9, 7 is een gedeelte van een schip, 5, 2, 9 is een vroegere landmaat. 4, 6, 6, 5 woont heel dicht bij je, een 4, 9, 5, 8 is hoog, 5, 2, 3, 1 is zwarte kleding. VII- (Ingezonden door Tonny Schade van Westrum en Alle Derogee) a.Het vak van dezen man kun je uit zijn naam lezen: Henk Scroema. b. Zo ook de beroepen van deze dames: 1. Pat Kres. 2. Sara Muust Noetci. VIII. (Ingez. door Jan Ra-vensbergen) - Plaatst in deze 16 vierkantjes 4 maal 2 een 1. 3 maal een a, 3 maal een s. 2 maal 3 een t. 2 maal een k, 1 maal een i en 4 1 maal een o, zo, dat je van links naar rechts en van boven naar VOOR ZONDAG 16 MAART. Hilversum I (301 M.) NCRV: 10,00— M.30: dienst W.ib Gerei', Westerkerk Apel doorn-, voorg. ds. A. S. Timmer; 11,45 12.15: hot kerklied in ds orgelmuziek; KRO: 12,30—12,55 en 13,15—i3,30: Ka- reol Septet; 13,4514,20: R.K. gemengdi- koc-r JU'bilat -> Dear; 14,2014,45 c-n 15,00 -15.20: Utrechtsch Stedelijk Orkest; 16,0016,25: radiotentaaie „probeer het eens met naasten liefde"; 16,3017,00: Ztekenlof in het St. Canislusalc-kenhuds te Nijmegen; NCRV: 17.00—18,30: Jeugd dienst uit Baptistenkerk te Leeuwarden, voovig. ds. F. E Huizinga; KRO: 20,15 21,15: Zilvervloot; 21,15—22,00: deel IV hoorspel ..De man die Donderdag was"; 22.3523,05: Alice Heksch, piano. Nap d-e Klljn, viool; 23,0523,15: g-ramofoonmu- zd-ek- Xed. Herv. Kerk Beroepen te Neder- hemert cirs. J. C. Hooykaas te Arnemuii- den; te Neerbosch-Hee-, A. G. H Krone- man te Westervoort. Geref. Kerken naar Art. 31 K.O. - Be roepen te Dithuizermeeden D. v. Houdft te Rotterdam-Zuid. Aangenomen naar ZwJJnd'recht-Groote Linidt K. J. Dijkema, cand. te Ten Boer, dde bedankte voor BruchtorveLd, Driebergen-Doorn, Perwerd- Hallum, Komharn, Mildam. Murnverwou- de, Noordber-gum, Pieterburen en Valther- mcrad, Chr. Geref, Kerk -Beroepen te Ede A. Zwiep te IJmuid'en; te Hilversum J. M. Visser te H'Ktgeveen. 1. dorp in Overijsel, 2. kleur. 3. naam van een kruipend dier. 4, naam van eea soort hond. OPLOSSINGEN der raadsels uit het vorige nummv, 1. Wie wind zaait, zal storm oogsten. Alie, winter, oog, mos, teen, lissen, Wim, Zaan, zaad, zit. 2. 1. Soest, 2. Epe (Tiel), 3. Sluis, 4. Hattem, 3. Bal, dal, wal, zal, hal, gal. 4. Oplossing volgende keer. 5. Schoorsteenmantel, 6. De -letter o. 7. Wilgekatjes. 8- Portugal; port, u, gal. Beste raadselnichtjes en -neefjes, Nu zijn we al weer aan de 4e ronde van onze prijsraadsels, maardeze éne kêer niet de laatste. Waarom? Wel, met het oog op de beschikbare ruimte in onze krant moet de uitslag van de prijsraadsels één week opschuiven. Jul lie weten, dat er bij deze uitslag, met de namen van de goede oplossers er bij, bijna 2 keer zoveel ruimte11 nodig is als gewoonlijk. Dat kan niet volgende Za terdag, dus zal de verloting een week later plaats hebben. Daarom zenden jullie, alleen bij déze prijsraadsel-ronde, 5 keer in plaats van 4 keer, in voor de loting. Daarna gaat het weer geregeld om de 4 weken. Waar we elke week ons hoekje in de krant mogen hebben, on danks de papierschaarste, mag wel nie mand van jullie „lelijk kijken", nu jul lie geduld één week langer op de proef wordt gesteld. En dan nog maar voor één keer! Helaas waren er enkele drukfoutjes in de raadsels van vorige keer geslopen; in raadsel 1, bij no. 2 winter, moest 16 zijn 26. In raadsel 4, moest „met" zijn „niet-", en „rook" moest zijn „wou". Dit heeft velen in de war gemaakt, jammer van dit leuke raadsel. Daarom geef ik hiervan de oplossing volgende keer: wie nog zin, (en de krant!) heeft, kan het dan nog eens proberen. Ik ontving veel raadsels, fijn voor jullie en voor mij. Welbedankt en ga zo door. Veel groeten van jullie raadsel- tante. Mevr. M. J. BOTERENBROOD- Hilversum II (415 MA VPRO: 10,30 12,00: dftenst giebou-w Vrijz. Herv. Haar lem. voorg, ds. J. Heidtoga; AVRO: 12,00 12,30: nieuwe opnamen.; 12,4013,00: gemengd koor, 14,3015,30: Omroepka- merorfcest; 16,0016,30: Skymastera; VA RA: 18,30—19.00: Stn&cLiva-Sexitet; 19,00 -19,30: radiolympus; 19,3020,00: caba ret Camera Obsoua-a; AVRO: 20,1521,15 opera „Un Balio in> Marsohera'van Verdl: 21,1521,50: deel XI hoorspel „Dombey en Zoon"; 21,5022,10: melodieën van toen en nu; 22,1022,35: Martle Verde- ndus; 22,3523,00: muziek-mtozaïk. VOOR MAANDAG 17 MAART. .Hilversum I (301 M.) NCRV: 10,30 11,00: morgendienst oJ.v. ds. E. E. de Looze; 12,0012,20: Stanley James, or gel; 12,2013,00: Mandolinate; 13,15 14,00 Leo ostdiam; 14,2015,00: Rhap- sodia Sextet; 15.0015,30; YTOoldj'ke klan ken bij de thee; 15,3016,00: dameskoor „Arti"; 16,4517,25: Arle Pet^re, orgel; 17,45—18.00: Rijk Overzee; 20,08-21.15: Bhllharm. Orkest; 21,15—21,35: J. H. Top over de aangifte der vermogensaonwas- belastlmg; 21,3522,00: NCRV-kwar-tet; 22,302-2,45 - Florence Anstra-l. sopraan; 23 0023,15: gra-mofoonmueiek. Hilversum II (115 AL) AVRO: 9,55— 10,00: morgenwijdiing ds. A. A. van Ruler; 10.3511,00: uit Fransche opera's; 12,00 —12,30: Lyra Trio; 12,3513,00: staf mu ziek A'damsche politie; 15,05—16,30: bonbonnlère: 17,3018.00: Skymasters; 18,1519,00: disco-promenade concert; 20,0522,15radiloscoap; 22,4523,00: dr. P. H, R/ft'ter Jr. over het convent van Christen-studenten N ieu wsbeviehtcn. Hilversum I (301 M.) 9.45, 13,00, 19,00 (Zondag 19.30), 20,00. 22,00 uur. Hilversum II (415 M.) 9,45, 13,00, 18.00, 20,00, 23,00 uur. DK weg vaini mhT woord PTt IENTóon^TELLING 'N DE B 'JEN KORF" DEM HAAG WEGE/N15 OVERSTELPENDE BEEANG- 5TEi_LHMG VERLANGD "pM 22.MAARTA.5 Op prima, stand te huur met kleine woonruimte, vpor goed vakman toekomst verze kerd. Brieven aan het Bur. van dit Blad onder No 2139a. Bij het Acadèmisch Zieken huis te Leiden kunnen eenige uitwonende geplaatst worden, v.g.g.v. en niet jonger dan 17 jaar. Persoonlijke aanmelding op Dinsdag en Vrijdag t-usschen 11 en 12 uur v.m. bij het Hoofd van den Huishoude- lijken Dienst Voor ZADEN, PLANTEN, VRUCHTBOMEN. RIET- MATTEN en BONESTAKEN is Uw adies: Noordeinde A8 - LANGERAAR - Tel. 34 Vraagt vrijblijvend prijsopgave. N.V. AMSTERDAM DEN HAAG ROTTERDAM HAARLEM UTRECHT NIJMEGEN AMERSFOORT LEIDEN DELFT GRONINGEN DORDRECHT EINDHOVEN DEN BOSCH Papenstraat 7c, LEIDEN, Telef. 23297 GEVRAAGD voor direct een nette van 85 uur. Donderdagmid dag en Zondags vrij, benevens een nette ongehuwde voor Dinsdag en Vrijdag. Mevrouw STROEBEL, Prinsenweg 44B, Wassenaar. AANGEBODEN een in goeden staat zijnde kruissnarige PIANO aange boden, Brieven onder No 2151a aan het Bureau van dit Blad, NET MEISJE gevraagd boven 17 jaar. voor April, van 8.303 uur. Brieven aan het Bureau van dit Blad onder No 2173a. GEVRAAGD Q Stucadoorsknecht gevraagd prima vakman, voor burger- werk en een metselaar, voor direct. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 2197 k. Goederenbeurs Onder staand adres koopt steeds si- contant meubilair© goederen, kachels, fornuizen, bascules, gewichten, brandkasten enz. Vanouds: A. J. Hartwijk, Burchtsteeg. Nieuwe Beesten markt 79 (Veemarkt). Tel. 24013 - 26627. 9 Naaimachine to koop gevr., oud of defect geen bezwaar. Br. Bur. v. d. Blad No. 1861 k Kinderfiets te koop gevr., leeft. 8 j., met goede banden. Eventueel ruilen voor deken met biibetalen. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 2124 k, Gevr, nette hulp In de huishouding, voor den dag of dag en nacht. Mevr. Goddijn, Witte Singel 55. Lelden. Welke nette juffr. of net meisje, R K, is genegen huls- houden waar te nemen, waar huisvrouw veel in de winkel moet ziln. Goed loon, gezellig thuis. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 2112 k. B! Gevr. electr. fornuis, geheel compleet met pannen. Beslist in goeden staat. Eventueel te ruilen met gasfornuis 4-pits Etna met bijbetaling. Uitste kend onderhouden. Tevens mecanodoos gevr. Briev. Bur. v. d. Blad onder No. 1860 k. E Lerares Huishoudschool zoekt twee gestoffeerde ka mers met kookgelegenheid, tegen Mei of Juni. Brieven Bur v. d. Blad No. 2145 k, 9 Welke gerepatrieerde heeft Amerik. windjack, broek en '■nkelcllpssc-hoenen (of hoge) maat 46, te koop? Adres: HeerengTacht 9. B Tennis - Bridge Studente zoekt tennispartner(s) of clubje. (Geen beglnn.). Te vens contact gezocht met bridgers, om clubje te vormen (2 pers.). Brieven Bur. van dit Blad onder No. 2080 k. 0 Huur-ineasso. Bod gevr. op incasso-w^k, verdienste pl.m. f. 15 p. v/. Voor veel uitbrei ding vatbaar. Brieven Bur. v. d. Blad onder 2168 k. Gevraagd een- of tweeper soons opklapbed met matras, en met of zonder ombouw. Brieven met prijsopg. Bur, v. d. Blad onder No. 2176 k. AANGEBODEN 0 Pick-up met motor en luid spreker, ingebouwd in massief notenhouten kast te koop aangeboden, prijs f. 185. Te vens pitrleten wieg met 2 bedjes voor f.20. Te bevr.: Hooge Rijndijk 176, Lelden 0 Radio te koop aangeb. met U.K.G., nieuw, prima spelend. Tevens een bruidsjapon te koop aangeboden, maat 4042 f 75 Te bevr. LaceRijndijk 142. Grijs jongens-plusfourpak, 12-14 j. aangeb. in goeden st„ in ruil voor heerencolbertjas, mt. 4850. liefst sport, moet ook in goeden staat zijlij Leldscheweg 383, Voorschoten H Goed tehuis aangeb. voor jong poesje (kater), pl.m. 10 weken oud. Tevens aangeb 3 verpleegstersjaponnen mt, 44, in goeden staat. Hoogewoerd 177. 0 Donkerblauw kamgaren heerencostuum aangeb. (voor- oorl. kwaliteit). Maat 52. Te bevr Oude Vest 199. O Galvanlseeren. Waschtcllen. ketels, emmers enz., worden weer als nieuw, opnieuw ver tinnen, vakkundig herstellen. Jarenlange bekendheid. A. J. Hartwijk, Nieuwe Beesten markt 7—9, Tel. 26627—24013. B Te koop aangeb. eeu hond, Lief voor kinderen. Te bevr.: J. Willem Frisostraat 10. 0 B. z. a. te Oegstgeest of Leiden, dame voor de huis houding (intern) bij heer of echtpaar, waar hulp aanwe zig is. Mej. M. Jelier, Rhijn- geesterstraatweg 2, Oegstgeest B Slaapkamers, eiken- en Zweedsch grenen, gelakt. Uw adres is: Ruis, Meubelmakerij, Oranjegracht 85. 0 Mali. lits-jumeaux metAu- ping matrassen, nlah. 3 dig. linnenkast, twee grot© platen in lijst, 25 weckflessen 11/21 met ringen, wit ijzeren ledi kant, Meerburgerstraat 9. BS Radio-controle thuis van toestel en lampen voor f. 2.50 door Radio Koets, oud-chef Insp, en leider Techn. Dienst Eindhoven Philips Radio. Bel op 23005. Gangetje 12, Leiden 0 Te koop aangeb. 1 breima chine klasse 555 cm.438 naalden, 1 breimachine klasse 523 cm.'182 naalden en 1 kousen dicht naaimachine bij J. v d. Kool, Bur gem. Mey- boorhstraat 21, Rijnsburg. Tegen billijken prijs. 0 Aangeb. door omstandighe- cten rashond (Spaniel) 3 maanden en een Jaarsma haardkachel. Nieuwe Beesten markt 1. 0 Aangeb. nieuwe onversUjt- bare en waterdichte h. hee renschoenen, maat 4344 met massief rubberzolen hakken. Prijs f. 30. Te bevr Regen- tesselaan 25, Oegstgeest. 0 Te koop een grondbascule, een paar hooge heerenschoe nen, maat 42 en een goede viool, compleet met stok en kist. G v d. Post, Uiterste gracht 34. B Te lcoop aangeb. nieuw hee rencostuum, grijs, Amerik. model f,85; smoking z. g. a. n. f. 150; 2 smokinghemden a n. f. 30, alles maatwerk (maat 50) en zonder punten. Diefsteeg 19. 0 Het Rlngenhuls. Het adres voor alle reparaties aan goud en zilver. Speciaal ingericht voor onbreekbare horl glazen. Morschstraat 9, Tel. 24920. 0 1 P.K. motor te koop aan geboden, zoo goed als nieuw, in prima staat. Te bevragen J. J. Laman, Zijlsingel 44, Lelden, B Gem, kamer te huur. zon der pension, met vaste was tafel. voor dame of heer, b. b. h. h. Vestigingsvergunning voor Oegstgeest vereist. Adres: Warmonderweg 82, Tel. 24014, Oegstgeest. B Te koop een wollen gabar dine heeren regenjas, ipaafc 5052 voor f50, d.bl. en een. grijs jongens-plusfourpakje voor f. 15, leeft, 14 Jaar. Lee- ge Werfstr, 7 a. Lelden. DIVERSEN B Eerste Leidsche Vuipenre- paratiefabrlek ol.v. Den Vul- penspeeiallst. Reparaties bin nen 1 dag. Spoedgevallen na der te bespreken. Afl. vulpen nen met 14 krt. gouden pen begonnen. Vastgest. factuur- prijzen. De Vulpenspeclalist, Haarl.straat 64. Tel. 24185. B Twee vrienden, ieder met eigen boot, zoeken 2 sportieve dames, 1720 j„ om in het' zeilselzoen mee te zeilen. Br. Bur. v. d. Blad No. 2150 k 0 .Verloren: 11 Maart gouden damesarmband, gaande van Lage Morschweg naar Rljns- burgerweg. Gedachtenis aan Vader. Tegen hoge beloning terug te bezorgen: Wobben, Lage Morschweg 85. Leiden. 0 Net persoon, 40 jaar, vaste betrekking, wenscht langs de zen weg ln kennis te komen met wed, of gescheiden vrouw Kinderen geen bezwaar. Br. Bur. v. d Blad No. 2180 k SLEUTELTJES worden dagelijks opgenomen, ^wanneer voldoende ruimte beschikbaar ls. Ze mogen hoogstens 30 woorden groot zijn (een woord maximum 12 letters) De prijs bedraagt f 1,50 bij vooruitbetaling. Een bewijsnummer wordt niw verstrekt. De Vereeniging stelt zich ten doél:> a, het vormen van een band tus- schen de werkende vrouwen. b. het behartigen van de belangen van de werkende vrouw. Mrs. N. Anderson, Engelsch Organisatrice, komt naar Nederland en zetU de bedoeling van de club uiteen. Deze uiteenzetting wordt gevolgd door een Hollandsche ver taling, en wordt gehouden op Dinsdag 18 Maart, 8 uur in Hotel Liberty, Stationsweg 2, Leiden. a Tie xoerkende vrouwen, ook Tniiv-m-iren zij-n welkom 12 3 4 beneden leest: gest, of gem., met kook gelegenheid of pension. Brie ven onder No 2164a aan het L— Bureau van dit Blad, Mevrouw G, VAREKAMP Mariënpoelstraat 21 Maand., Dinsd., Donderd., Vrljd, van 2—3.45 uur. Ter Inspectie der Registratie en Successie te Leiden, Rapenburg 19, kan een geplaatst worden. Leeftijd van 1624 jaar. Zij, die machineschrijven kunnen, genieten de voorkeur. Goede vooruitzichten. Spoedige sollicitaties mondeling of schriftelijk aan bovengenoemd adres van 912 en van 1416 uur. Plaatselijk Dagblad vraagt voor spoedige indiensttreding voor de advertentie-acquisitie Brieven met voll. inl, onder no. 281 Adv. Bur. „Rijnland" Leiden J. de Wittstraat 35.

Leidsch Dagblad | 1947 | | pagina 6