ELTAX Aulobusringlijn UITBREIDING DIENSTREGELING Ik zing hel hoogste Bekwame Sfeno-Typisfe Aankomend Kantoorbediende (ml.) Consumenteii-crediet ontmóet weinig instemming Laatste Berichten Officieele publicatie Kerkelijk Leven -r Kleine Advertenties Slechts 250 van de 5000 arbeiders dienden een aanvrage in. Evenals elders ln het land, schijnt men ook te dezer stede in werknemers kringen, althans te oordeelen naar het aantal aanvragen, dat is binnengekomen, weinig animo te hebben voor deelne ming in het consumentencrediet. Uit een onderhoud, dat wij hedenoch tend hadden met den heer J. A. van Zanten, directeur van de Gem. Volks- credietbank. tevens secretaris van den Districtsraad voor het-Consumentencre diet, bleek ons, dat van de 2900 arbei ders, die in acht fabrieken te dezer stede werken, slechts honderd een aan vrage hebben ingediend. Daarnaast zijn nog 92 aanvragen binnengekomen van kleine zelfstandigen of van arbeiders, die in kleine bedrijven werkzaam zijn. Ten slotte hebben bij den Dienst van Sociale Zaken nog vijftig van de 1650 daarvoor in aanmerking komende per sonen een beroep op het consumenten crediet gedaan. Zooals de zaken dus thans staan, hebben pl.m. 250 personen een aan vrage ingediend. Dit is een zeer ge ring aanfal als men aanneemt, dat, gezien de moeilijke tijdsomstandig heden, Leiden volgens een zeer voor zichtige schatting ongeveer 5000 arbeiders telt, die voor het crediet in aanmerking komen. Men koestert de verwachting, dat, al hoewel de termijn van aanvrage eerst 9 November a.s afloopt, het meeren- deel der arbeiders, dat van het crediet gebruik wenscht te maken, zijn aanvraag reeds heeft ingediend. Zü hebben daar toe immers reeds veertien dagen de ge legenheid gehad.. BEZWAREN VAN DE CREDIETNEMERS. Uit gesprekken met arbeiders is het den heer Van Zanten duidelijk gewor den, dat men over het algemeen heel weinig voelt om zich in de schuld te steken. Bovendien wordt het als een bezwaar gevoeld, dat straks geen geld, doch bonnen worden verstrekt, waar voor lang nog niet alle artikelen (zoo is meubilair uitgesloten) verkrijgbaar zul len zijn. Een remmende factor van deze bonnenverstrekking is tevens, dat de ar beiders, door in den winkel met een bonnetje te betalen, te kennen moet geven aan het consumentencrediet deel genomen te hebben. Voor velen een kwestie van niet geringe beteekenis. Ditzelfde bezwaar schuilt in de vragen lijst (er zijn niet minder dan circa 60 vragen) welke men moet invullen alvo rens men aanspraak op een ver strekking kan maken. Daarbij komt nog dat men hierin niet alleen zijn eigen ONDERSCHEIDING VOOR PROF. OORT. De Fransche Academie voor Weten schappen heeft den Prix Jules Cesar Janssen, bestaande uit een medaille, toegekend aan prof. dr. J. H. Oort, di recteur der Leldsche Sterrewacht. HERWONNEN LEVENSKRACHT. Men schrijft ons: Morgen zal het Plaatselijk Comité van „Herwonnen Levenskracht" te Leiden een beroep doen op Uw offervaardig heid ten bate van de T.B C.-bestrljding. Veel wordt gedaan om deze gevreesde ziekte een halt toe te roepen en dèn lijders aan deze kwaal genezing te bren gen. Wij zijn er van overtuigd dat U mèt ons de noodzakelijkheid zult er kennen, dat hier geholpen móét worden. Hier is een taak weggelegd van naasten liefde. Laat het niet^by woorden blijven, doch stelt daden! Hedenavond Houdt het comité zitting in het Vincentiusgebouw, Hoogl. Kerk- gracht 32, waar men zich van 79 uur nog kan opgeven voor hulp bij de col lecte en eventueele inlichtingen zullen worden verstrekt. werkgever moet kennen, maar ook die van de in loondienst zijnde kinderen. Voor wat de voorschriften betreft t.a.v. de afwijkende wyze van betaling of geheele of gedeeltelijke kwijtschel ding van terugbetaling van het consu mentencrediet, deelde de heer Van Zanten ons nog mede. dat hiervan nog niets bekend is. Vermoedelijk wordt dit eerst na sluiting van den aanvraagter- mijn bekend gemaakt. „SCHIPHOL, INSTAPPEN!" In de gisteravond gehouden zitting van den Oegstgeester gemeenteraad deelde de burgemeester, de heer Bau- mann mede, dat binnenkort ten gerieve van de passagiers naar en van Schip hol een halte van de KL.M.-buslijn SchipholDen Haag v.v. zal worden gevestigd op het viaduct nabij de Leld sche Buurt. Ook aspirant-luchtreizigers uit Lei den zullen deze tijding ongetwijfeld met vreugde begroeten, omdat tot dusverre de verbinding tusschen Leiden en Schiphol alles behalve ideaal was te noemen. VER. VAN EX-POLITIEKE GEVANGENEN. Gisteravond hield de afdeeling Lei den van de Nederlandsche Vereeniglng van Ex-Politieke Gevangenen uit den Bezettingstijd haar ledenvergadering in ,.Den Vergulden Turk". Een verslag van het congres te Enschedé werd gedaan. In de plaats van de scheidende be stuursleden mr. Tj. D. Schaper en dr. D. v. Lingen werden gekozen de heeren J. Cahen en 'W. M. v d- Burg. Besloten werd tot instelling van een pers- en propaganda-commissie. Na afloop van de vergadering bleven de leden in ge zellig samenzijn bijeen. HET VERZAMELEN VAN POSTZEGELS. Causerie van den heer Ensingh. De Leidsche Ver. van Postzegelver zamelaars hield gisteravond in.Liberty" een algemeene vergadering, waarin de voorz. de heer R. Ensingh, allereerst het overlijden memoreerde van den heer R. de Wilde, oprichter, eerste voorzitter en eerelid der vereeniging. Met een oogenblik van stilte werd zijn nagedachtenis geëerd. De heer Ensingh hield vervolgens zijn aangekondigde causerie over „populaire en impopulaire zegels om te verzame len". In Nederland verzamelt men in de- allereerste plaats zegels van Nederland en Overzeesche Gewesten. Behalve het gewoon verzamelen van zegels bestaat er ook een verzamelen specialiteiten, als plaatnummers, kleur- variëteiten, nummerstempels, afstem pelingen enz. Naast de verzameling van Nederland en de specialisatie daarvan kan men zijn verzamelgebied, al naar de belang stelling zulks vraagt, uitbreiden, doch over de keuze hierbij verwonderae spr. zich in sterke mate. Men verzamelt dan meestal België, Frankrijk, de Scandina vische landen of Dqitschland en slechts weinigen kijken naar Engeland of de Ver. Staten, welke eigenlijk toch den meesten aftrek moesten hebben. Vervolgens behandelde spr. nog even de oude klassieke zegels en wees erop, dat voorzichtigheid daarbij geboden is. Er is veel studie noodig om daarin goed thuis te raken, hetgeen spr. aan de hand van imitatie en reparatie aan toonde. Aan het slot van de causerie bleek hoezeer het gebodene van den heer En singh op prijs gesteld werd; een har telijk applaus was zijn belooning. De voorz. deelde vervolgens nog me de, dat op 8 en 9 Nov. de aangekondigde Jeugdtentoonstelling in Liberty zal wor den gehouden. Vrijdagavond 8 Nov. te 7 30 uur zal de opening der tentoonstel ling plaats vinden. Zaterdagmiddag zal de heer v. Kampenhout een causerie houden. De gebruikelijke veiling besloot deze druk bezochte bijeenkomst. MINISTERIEEL BEZOEK AAN CHRYSANTHEN TENTOONSTELLING Gistermiddag heeft de minister van Landbouw, S. L. Mansholt, een bezoek gebracht aan de chrysanthen-tentoon- stelling in de Stadsgehoorzaal. De mi nister werd rondgeleid door bestuurs leden en uitte daarbij groote bewonde ring voor het geëxposeerde materiaal, dat als onderdeel van den tuinbouw zijn groote belangstelling heeft. Zaterdagochtend omstreeks half elf wordt een bezoek verwacht van den Commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. L. A. Kes- per. Ds. J. H. MULDER ALS STUDENTEN PREDIKANT BEROEPEN. In vacature - ds. R. C. Harder. In de vacature - ds. R. C. Harder is door den kerkeraad der Geref. Kerk te dezer stede als studentenpredikant be roepen ds J. Hessels Mulder. Geref. predikant te Vlaardingen, Ds. J. Hessels Mulder werd 3 October 1906 te Broek-op-Langendijk geboren, waar zijn vader, ds. J. Mulder, thans emeritus predikant te Heemstede, pre dikant was. Ds. Mulder studeerde aan de V.U., waar hij in 1931 candidaat werd om 26 Juni 1932 door zijn vader te Giesen - Oud en Nieuwkerk in zijn ambt te worden bevestigd. Uit verschillende be roepen werd na tien jaar dat naar Vlissingen aangenomen, waar hij 26 Maart 1942 intrede deed. Ds Mulder was o.m. secretaris van de reünisten- organisatie N.D.D.D. van de V.U. en maakte deel uit van de jongste Gene rale Synode te Zwolle. Als bijzonderheid voegen wij hieraan toe, dat ds. Mulder een achterkleinzoon is van wijlen ds. J. Hessels. in leven predikant te Zwolle, wiens naam hij ook draagt, den groot vader van oud-minister mr. J. Donner. Ds. Mulder is gehuwd met een dochter van wijlen den Haarlemschen notaris G. Wolzak. Het echt jaar Mulder heeft vier jongens. DE INBRAAK IN DE TABAKSGROSSIERDERIJ. Reeds 2000 pakjes sigaretten en 1000 pakjes shag achterhaald. In verband met de inbraak in de ta- baksgrossierderij van den heer D. aan de Oude Vest. waarbij 6000 pakjes siga retten en 2000 pakjes shag werden ont vreemd. heeft de politie te dezer stede in samenwerking met de Haagsche re cherche, in 's-Gravenhage reeds 2000 pakjes sigaretten en 1000 pakjes shag van deze inbraak afkomstig, achter haald. Een zestal arrestaties werd ver richt. waarvan vier personen t.w. W. G. A.Z. L. S., J. v.d. V. en L. A. M. A. Z. voor' den Officier van Justitie zijn ge leid. Mr. J M. H. ten Doesschate. advo caat en procureur en waarnemend grif fier bij het Kantongerecht te dezer stede is bij Kon. Besluit benoemd tot griffier by het Kantongerecht te Tiel LEIDEN 30 October. Coöp. Groenten- velling. Andijvie 3.50—12,60. Snljboonen 162, gele kool 1014, groene kool 416, roode kool 4.2016. witte kool 5,606,50, boerenkool 916. Ohtneesche kool 23, sprultkool 4177, tomaten 464. drui ven 90—94, kroten 57,30, spinazie 23— 37 peen 10,3016.30. uien 610.90, rapen 6—^-8. wlnterposteleln 59. prei I 519. Alles per 100 kilo. Komkommers 219. Bloemkool I 2431, II 1319. III 58, sla 1,105.70, knolselderij I 915. I>27, bleekselderij 3—12. Alles per 100 stuks. Peterselie 3 204.10. peen 7—19, selderij 15,40. Alles per 100 bos. SCHEEPSBERICHTEN. Positie troepenschepen. Indrapoera, uitreis, 29/10 v. Port Said; Kota Agoeng, ultr., 26/10 v. Belawan, K.N-S.M, „Grana" 28/10 van Rotter dam naar Venetië; „Helder" 30/10 te Amsterdam: „Carlbla" 29/10 van Am sterdam naar Kopenhagen; „Dundee 29/10 van Amsterdam naar Rotterdam: „Bonaire" 29/10 te Perth; „Tiro" 29/10 te Bilbao; „Kemphaan" 29/10 van Aar- huus naar Kopenhagen; Cdyscus" 29,10 van Oporto naar Lelxoes. Maatschappij „Nederland" .Slnkep passeert Gibraltar 29/10 Holl—Afrlkallln „Nijkerk" 29/10 v. Genua; „Randfontein" 29/10 van Mo- sambiaue. K. H. L. „Aert van der Neer 29'jO te Santos, thuisreis. Telegram van Indische politieke partijen aan Nederlandsche gezaghebbers. Gisteren werd uit Batavia het vol gende telegram aan den Nederlandschen eersten minister, de voorzitters der Eerste en Tweede Kamer en de Neder landsche Staten Generaal gezonden: „Tengevolge van de onaangename gevoelens met betrekking tot de ont wikkeling van den toestand, dringen de onder genoemde politieke partyen en groepeeringen er by de Nederlandsch- Indische regeering en de commissie- generaal op aan, geen bindende over eenkomst met de Republiek Indonesia aan te gaan met betrekking tot prin- cipieele doelstellingen zonder de goed keuring van de Staten Generaal te hebben verkregen". Het telegram is onderteekend door de Christeiyke Staatkundige Party, Een- heidsgroep, Groep mr. Slamet, Indische Katholieke Volksparty, Berkoempoelan Bangsa Maloekoe Bandoen (volksorgani satie van de Molukken, afdeeling Ban doeng), Persatoean Timoer Besar (ver eeniging van de Groote Oost) en de Vaderlandsche Club. DE MIJNEXPLOSIE TE MENADO. De Nederlandsche marine-voorlich tingsdienst deelt mede, dat tengevolge van de mynexplosie te Menado thans 38 personen zyn gedood. De Nederland sche marine-commandant heeft bevel gegeven alle mynruimingswerkzaamhe- den te staken, zoolang het onderzoek naar de oorzaak aan den gang is. Indien kan worden bewezen, dat het ongeluk heeft plaats gevonden tenge volge van sabotage of „booby traps", dan zal in overweging worden genomen het opruimen van mynen voortaan geheel door Japanneezen te doen verrichten. OOK HET VOOROORLOGSCIIE NED. INDISCHE GELD ONGELDIG. In tegenstelling met een vroeger bericht wordt thans medegedeeld, dat Moham med Hatta ln zijn radiorede ter gelegen heid van de Invoering van het republl- kelnsche geld heeft verklaard, dat de vooroorlogsche bankbiljetten van de Java- Bank m. l. v 30 October ongeldig zijn. Tevens wordt het vervoer van vooroor- logsch en Japansch geld verboden. Over treding van dit verbod kan worden ge straft mgt een maximum van 5 Jaar ge vangenisstraf of een boete van 10.000 republlkelnsche guldens. UIT DE OMSTREKEN. OEGSTGEEST. Langdurige raadszitting De raad van deze gemeente toonde zich glster^ond ln zijn openbare vergadering uitermate spraakzaam. Er werd een uitvoerige, doch niet zeer belangxilke agenda afgewerkt, hetgeen ongeveer djle en een half uur ln beslag nam, waarna een geheime zitting volgde. Na opening door den voorzitter, burge meester J. C. Baumaim installeerde deze het raadslid N. A. Kerkhoff (K.V.P.). De heer L. de Neef heeft zijn wethoudersbe noeming aanvaard. Bericht is ontvangen van den heer N. Zandbergen, dat hil be dankt als lid van den raad. Als zijn op volger Is mr. J. H. Valentgoed (C.H.) aan gewezen. De voorzitter wijdde woorden van groote waardeering Jegens den heer Zandbergen, die in 1919 zUn Intrede in den raad deed en ln 1927 het wethouder schap aanvaardde. In zijn ambt heeft hij veel voor de gemeente gedaan, waardoor hi| zich aller achting verwierf en een zeer bijzondere plaats ls gaan Innemen. Spr. wenschte hem een schoonen levensavond toe. Aan C Ouwersloot werd eervol ont slag verleend als voorman van gemeente werken met ingang van 1 Nov. 1. v. m. benoeming elders. Wethouder L. de Neef ls belast met het waarnemend burge meesterschap. wethouder W. J. J. Dljs- selbloem treedt als tweede waarnemer op. De taakverdeeling van B. en W. is als volgt geregeld: burgemeester Baumann behartigt algemeene zaken, politie en volkshuisvesting, wethouder De Neef od- derwys en financiën en wethouder Dys- selbloem openbare werken en sociale za ken. Wethouder De Neef zal optreden als voorzitter van het burgerlilk armbestuur. Tot adjunct-commies ter secretarie is be noemd de heer G. Quelle, ambtenaar ter secretarie van Ameide. De K.L.M zal binnenkort ten behoeve van passagiers uit Oegstgeest en Lelden op het viaduct over den RlJnzichtweg een halte vestigen van den autobusdienst tus schen Den Haag en Schiphol. De heer P. J. Verhoef werd gekozen in de vacature van den heer Th. J. J. van Beek als lid der wonlngcommlssle. Eep voorstel tot uitbreiding van deze commis sie zal ter sprake worden gebracht na prae-advies van B. en W Op voorstel van mevr. Kramers werd de benoeming van een lid van het burgerlilk armbestuur overeenkomstig het reglement uitgesteld tot December. De heer H. Brlll te Appln- gedam werd benoemd tot opzichter-tee kenaar bil gemeentewerken ln de vaca ture Bakkers met vervroegde toekenning van vier periodieke-verhoogingen. Het voorstel tot wilziglng van de hon denbelasting lokte een langdurig debat uit, dat uiteindelijk leidde tot twee nieu we voorstellen, Het voorstel van den heer Blomsma tot Invoering van de klasse be- drijfs. en waakhonden, en twee klassen luxe honden werd met 95 stemmen ver» worpen. Het voorstel Oosterom (geamen deerd B. en W.-voorstel) werd aangeno men met U3 stemmen. Ook werd ge- rulmen tild gesproken over de- nieuwe regelingen Inzake ophalen van hulsyull De wenschen van den heer Blomsma In zake verstrekking van standaardemmers kunnen voorlooplg niet verwezenlilkt worden De voorzitter zegde soepele toe passing toe van de bepaling dat zonder extra vergoeding slechts één emmer per g-ezln afgegeven mag worden ter gerust stelling- van den heer De Gruyter. daar anders het voorstel van twee- ln plaats van eenmaal per week vuil ophalen ver loren zou gaan. Met overname van een voorstel van den heer Blomsma inzake een eenvoudiger regeling voor het opha len van afval van gestichten en groote bedryven wordt het voorstel van B. en W. z. h. st. aangenomen Evenzoo de voor gestelde wijziging van de leges-verorde ning. Uitvoerig werd gedebatteerd over de voorgestelde wijziging der verordening tot regeling \an de Jaarwedden van ambte naren en gemeente-arbeiders. Alvorens het voorstel ongewijzigd werd aangeno men ontspon zich een debat over salaris sen en loonen. hetgeen bulten de strek king van het voorstel viel. Dit beoogt slechts eenvoudiger organisatie. Salaris herziening lag niet ln de bedoeling van dit voorstel. Een voorstel van den heer Blomsma tot verzoeken om een hoogere klasslficatle van de gemeente, ondervond tegenstand omdat het vruchteloos werd geacht. Wethouder Dilsselbloem achtte op den duur deze herklasslflcatle verzekerd. Het onderhavige voorstel bevatte even eens delegatie aan B. en W. van de be- noemlngsbevoegdheid van den raad, dit met het oog op de noodzaak van snel handelen nu het aanbod van allerlei per soneel zoo gering is. Volgden nog eenlge besluite® tot ver koop van gemeentegrond en verhuur van gemeente-eigendommen. De voorgestelde verhuur van Geversstraat 22 aan de Ge meente Gods vond geen doorgang On derzocht zal worden of deze localltelt te vens voor andere bijeenkomsten gebruikt kan worden, Dê gemeenterekeningen en de reke ningen van het grondbedrijf over 1943 en 1944 werden als volgt vastgesteld: ge meenterekening 1943 gewone dienst Ink. f. 1.201.946.05. ultg. f. 1 168.620.98, batig saldo f. 33.325,07. Gemeenterekening 1944 gewone dienst ink. f. 804.649,42, ultg. f. 933.704,67, nadeellg saldo f. 129.055,25. Grondbedrijf 1943 baten en lasten f. 11.340,46, over 1944 baten en lasten f. 11.690,62. Met 113 stemmen werd het voorstel van B. en W. tot beschikbaar stellen van een crediet van f. 12.800.voor verbete ring van het trottoir langs de Nassau-' laan aangenomen. De heer Blomsma sprak zich tegen dit crediet uit en wilde eerst een straatbelas ting Ingevoerd zien. Wethouder De Neef merkte daarentegen op dat straatbelas- ting slechts als steun voor de gemeente- financiën fungeert, niet bedoeld ls als bijdrage in straatonderhoud. In 1947 zal toch niet aan een straatbelasting en ver makelijkheidsbelasting kunnen worden ontkomen. Het trottoir zal slechts voor een deel wor den betegeld, terwill de beboomde strook vrij biyft ter voorkoming van een te stads aanzien De trottoirs ln de Indische buurt zullen binnenkort uit gewone middelen hersteld worden. De geloofsbrieven van den heer Va lentgoed werden ln orde bevonden. De rondvraag bracht discussies over de zeer slechte verlichting ln de gemeente, waar na de raad tot geheime zitting overging. Het agentschap van den distributie- dienst te Oegstgeest. Endegeesterstraatweg 5, wordt met ingang van Vrijdag 1 No vember a.s. verplaatst naar Geversstr. 5, (oude Gemeente school). 9004 In Indië een groot gebrek aan theologische werkers. T.o.v. DE RADIO KAN SYNODE ZICH NIET IN VEREENIGINGSKADER VOEGEN. In de zitting van de Generale Synode der Ned. Herv, Kerk is benoemd tot kerkeiyk archivaris mr. Naudin ten Cate. Naar aanleiding van het verzoek van het werkverband voor evangelisatie van de stichting „Kerk en Wereld" werd besloten de kerkeraad van Charlois te verzoeken ds. G. P. Klyn aldaar voor de helft van zyn ambtwerk vry te stel len voor de leiding van de redactie van „De Open Deur" en het daaraan ver bonden evangelisatie-werk. Als afgevaardigde van de Protestant - sche Kerk in Indië was ds. H. H. van Herwerden van Batavia aanwezig. Hy deed een klemmend beroep op de kerk om geesteUjken steun. De groote kan sen voor de kerk ln Indië kunnen vol gens ds. van Herwerden thans niet be nut worden wegwis het gebrek aan theologische werkers. De jonge Indische kerken zijn bovendien zonder theologi sche leiding. Daar komt nu nog by de zorg voor de duizenden pas aankomende soldaten uit Nederland. Voor dit ontzagiyk werk zyn thans slechts een gering aantal predikanten aanwezig. Deze mededeelingen deed de Generale Synode besluiten onmlddeliyk de uit zending van minstens 15 predikanten met rüpe ervaring te bewerkstelligen, door den nood der Indische kerk met grooten nadruk aan de predikanten en de gemeenten voor te leggen. Deze uitzending zal bedoeld zyn voor 2 jaar en de leeftydgrens naar boven zal voor deze byzondere gevallen zelfs boven de 45 Jaar gesteld worden. Op een verzoek van de classis Heus- den om by alle vragen die zich thans aan de kerk opdringen, de voorrang te verlëenen aan die over de beiydenis van Jezus Christus, antwoordde de Synode, dat zy bij de huidige werkorde in een tusschentijdsche periode leeft, waarin de kerk zich op de beiydenis moet voor bereiden. Het thans geven van een ant woord zou voortydig zyn. HET RADIO-VRAAGSTUK. De Generale Synode heeft zich uit voerig bezig gehouden met de vragen rondom de veranderingen in het hui dige radio-bestel. De Synode verklaarde met op één na algemeene stemmen, dat de Ned. Herv. Kerk niet kan berusten in een regeling van de radio-aange legenheden. waarin de kerk voor haar uitzendingen van kerkdiensten en van anderen aard zich in een vereenigingskader zou moeten voe- «ren. De Synode wil haar verant woordelijkheid in breeden zin Je gens het gansche volk in geen enkel opzicht pry s geven. Het moderamen van de Generale Sy node zal op verzoek van het bestuur van de Ned. Christ. Mllltairen-vereeni- ging de predikanten en kerkeraden op hun verantwoordeiykheid voor de dienstplichtigen wyzen. oD verzoek van het hoofdbestuur van de Christ. Nat. Werkmansbond benoem de de Generale Synode een commissie uit haar midden, die met het hoofdbe stuur van dezen bond de vorming van een zoo breed mogeiyke Hervormde mannen-organisatie zal ontwerpen. BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM, 31 October. De algemeene lustelooze stemming der laatste dagen duidt wel op de bijna vol slagen apathie der effectenmarkt. Daar komt by, dat ook Wallstreet weinig op wekkends biedt en gisteren wederom op lager niveau kwam De markt bhjft ge kenmerkt door een zeer geringe be langstelling, hoewel meerendeels hoo gere advleskoersen vernomen werden, o. a, voor Olie op 335 340, AKU op 121 HVA op 250, Unilever exclaim en exdivi- dend op 227 tegen gisteren 254, zoodat de koers per saldo ongewyzlgd was. Claims Unilever golden f.205. Ingaande 1 NOVEMBER a.s. in beide richtingen KWARTIERSDIENST, vanat v.m. 7 uur (vertrek Hooge Rijndijk) tol n.m. 11.15 (vanai Station). Des Zondags van v.m. 8.30 tot n.m. 11.15. l-1TT De N.V. Distilleerderij «DE FRANSCHE KROON" v.h. Hartevelt Zoon te Leiden vraagt een zeer en een Goede getuigen vereischt. Sollicitaties schriftelijk. GEVRAAGD Ruiling. Aangeb. étage cn zolder, centr. stad. bij tram halten, tegen étage en zolder, richting of Oegstgeest. Brie ven en Inlicht.: Anna Pau- lownastraat 14, Lelden. Wie wil gezinswasje v. 2 personen verzorgen? Liefst voll. brieven aan Bur. v. d. Blad onder No. 3519 k. Gevr., nette meisjes voor binderij werkzaamheden. Af wisselend werk op aantrekke lijke voorwaarden. N.V. Boek binderij v/h. fa. J. G. Pulle, Oude Riln 34. Lelden. Winterjas ter overn. gevr., o. k„ maat 4850,zwart of donkergrlls ln g. st. zijnde, dosgewenscht 20 punten. Br. met Drijs Bur. van dit Blad onder No. 3537 k. Gevr., voor drie volwassen personen, twee kamers, event, gestoffeerd, met gebruik van keuken, tegen flinke, vergoe ding. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 3524 k, Nette werkster gevraagd. Zich aan te melden bil Mevr. Bouman, Zoeterwoudsche Sin gel 7, Lelden. Heer zoekt gem. zlt-slaap- kamer, stroomend water en 's avonds eenlge verwarming. Br. Bur. v. d. Blad No. 3588 k Gevr. klein huis of ge deelte van huis. met gebruik van keuken. Oegstgeest of omgeving. Aanbiedingen met opgave van prijs. Bur. van dit Blad onder .No. 3591 k. Heerenryiaarzen te koop gevr.. maat 43. Brieven met pri.jsopg. Bur. v. d. Blad on der No. 3593 k. Wie wil voor mij een vest breien. Mevr. Collée, De Ge neste tstra at 108 a Kamer. Gevr. zit-slnnpk., zond, pens., zoo mogelilk zonz.. door dame (v. 96 u afw.), ln besch. omgeving. Br. Bur. v. d. Blad No. 3596 k Kunstschaatsen en schaats seizoenen, maat 43 1/2, ter overname gevraagd. Brieven Bur. van dit Blad No. 3606 k I Flink meisje gevr. voor den I dag. liefst v. g. g. v. Charlotte de Bourbonlaan 4. Oeg6tgeest Heer, Ing., b. b. h. h. zoekt gem. zlt-slaapkamer. zonder pension. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 3631 k. Goede mangel gevraagd. - Brieven Bur. van dit Blad on der No. 3639 k. Gevraagd een dagdienst bode en een Tuindersknecht Adres: Rijlaarsdam, Besjeslaan 5, Leiderdorp (H. R.). Net 25-Jarlg meisje, zoekt slaapkamertje, werk. stand. Zoo spoedig mogeiyk. Brieven Bur. van dit Blad No. 3669 k Dagmeisje gevr. door mevr. Holleman, Witte Singel 19, Lelden. Aanm. tussen 68 u. Breiwerk van allerlei soort aan huls gevraagd. Brieven Bur van dit Blad No. 3713 k. AANGEBODEN Aangeb. dames- en heren- rijwiel. 1. g. st., zonder ban den. Lange Schelstr. 9 A, (Oude Singel). Ter overn. 1 bontmantel f. 100, 3 jurken, kl. maten, dlv. winterhoeden en baret ten, gr., bl. en wit, Zoeterwoudsche Singel 56 a. Te koop 1 plusfour, over jas, leeft. 14 J„ 1 v.o. trai ningspak m. 42 (nieuw), 2 p. J.schoenen m. 39, of rullen m. 43. Te bevr.: Terweepark 3 's avonds 79 uur. Gramofoonllefhebbers. Koffer- en salonpathefoons v.af f. 25. Engelsche en Hol- landsche muziek-, zang- on dansplaten v.af 75 ct. Luid sprekers. gramofoonmotoren. veeren; reparaties goed en goedkoop. Janvossensteeg 41, Lelden. Te koop een maiitelkachel met plaat en pijp. Bevragen: Catrynestraat 3 a. Origin. Hoover stofzuiger, geen gerestaureerde, pas na gezien, nog als nieuw, klopt, veegt, zuigt, voor 127 Volt spann. f. 180.Brieven Bur. van dit Blad No. 3620 k. Nette werkster b. z. a-, voor 2 3 ochtenden ln de week Br. Bur. v. d. Blad No. 3618 k Aangeb. nieuw Jongens- plusfourpak, leeftijd 14 j. Te bevr.: Du 1 venbodestraat 16, Lelden. Aangeb. een slaapkamer, voor net meisje. Brieven Bur. v. d. Blad No. 3623 k. Aangeb. een kamer met degelijk goed pension, voor 1 of 2 heeren. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 3624 k. Te koop; 6 meter witte zijde. Spanjaardslaan 1. Lei derdorp. Te koop aangeb. micros coop. Merk „Leltz". Da Costa- straat 49, Lelden. Te koop mooie goed onder houden kachel met plaat en pijpen. Potgieterslaan 28 a. Te koop aangeb. een old finish lamp voet voor staande schemerlamp, een lectuurbak old finish, alles vooroorl. kwa liteit, nooit gebruikt. Adres: Heerenstraat 83 B. Te koop aangeboden groote palm. Te bevr.: Burggraven- laan 28. Elke reparatie aan Uw wo ning, hoe klein *of van welke aard ook wordt snel en bll- iyk uitgevoerd. Brieven Bur. v. d Blad onder No. 3640 k. Prima kinderledikant te koop aangeboden. Te bevr.: Lage RUndUk 37. Te koop een kinderwagen, ln prima staat en tevens te rullen een z. g. a. n. wlnter- Japon voor swagger, maat 42- 44. Berkenkade 28. Leiderdorp 2 dames b. z. a. voor ver stel- en stopwerk, voor één of twee ochtenden per week. Liefst buitenshuis. Br. Bur. v. d. Blad No. 3589 k Te koop tuinslang, tevens damesjekker of ruilep voor heeren regenjas. Brieven Bur. v. d. Blad No. 3590 k. Dame, uit nette stand, zoekt, door omstandlgh. ge dwongen,- 2 d. p. w. hulsh. werk. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 3656 k. Te koop een v.o. 1. z. g. st. zwt. laken, gekl. Jas en vest. Normale maat. P de la Courtstr. 91. Te koop grasmachine, tuin gereedschap. 3 ladders, boot motor, 2 vaarbomen en diver sen. Rijndijk 152, b/d. Haag sche Schouw. Wegens plaatsgebrek aan geboden: 4 stoelen en 2 cra- pauds en een kookkacheltje. Te bezichtigen: Maandag en Dinsdag 4 en 5 Nov. tusschen 68 uur. Rilnzlchtweg 29,, Oegstgeest. Een flinke werkster biedt zich aan, 5 dagen per week. f 5 per dag. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 3666 k. Aangeb. enkele prima spe lende radio's, 1 versterker, spotprijs, prlsmakyker. divan met pracht kleed en een ameublement, kamerbiljart. Te zien: Middelweg 1 (b. d. Hoogl. Kerk). Aangeb. 6 nieuwe luiere, in ruil voor pyama flanel. Acacialaan 15 Leiderdorp. Prachtig schilderij aangeb. Te bevr.: Willemstraat 32. Nieuwe damesschoenen, (donkerblauw), mt. 38, aan geboden. ln ruil voor wol, (geen rose of wit). Rynstraat 21 a Lelden, 's Avonds na 6 u. Winterberglng: Zeilboten en kano's, ln ruime loodsen. Jachthaven „De Trekvaart" H. Geitsman. Maredijk 149 A. Prlvé-adres: Breestraat 32 A Houtskool voor het aan maken van haarden en ka chels in papleren zakken van 1/4 H.L. f. 2.50 per zak. Fir ma B. Zeilstra. Langebrug. Aangeb. ter overname en kele Perzische Tapijtjes en een wandkleed. Alles aan par ticulieren. Brieven Bur. v. d. Blad onder No, 3507 k. Accordeon te koop aangeb., planoklavier. 80 bassen, ln prima staat. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 3509 k. Te koop aangeb. een antiek eiken scly^jfbureau en een theetafel *}et los blaf. Br. Bur. v. d. Blad ™o. 3393 k Salamanderkacheltje te koop. Nleuw6teeg 27, Lelden. Te koop: nieuwe moderne blauwe tafzijden avondjapon, maat 42, f. 50. Leldscheweg 226, Voorschoten, bil Zllver- fabrlek. Te koop zwart damesman telpak, m 42. m. pers. kraag, bil na niet gedragen. Berken- kade 33. Leiderdorp, Tel. 23588 Lief tehuis gezocht, voor mooie cypersche poesjes. 7 weken oud. Te bekomen te gen advertentlekosten. Boerhaavelaan 51. e Te koop. zw. winterm, met bont. m. 40. Collée, de Gene- stetstraat 108 a. Te koop of te rullen tegen leeren Jas, 30 mooie konijnen vellen voor bontjas, zilver- gTiJs. Event, ook voering. Br. Bur. v. d. Blad No. 3525 k Te koop kachel met plaat en pijpen, fornuis, kamer matting, rolschaatsen, ledi kanten, accordeon, losse stoe len, winterjas enz. Hooigracht 55. Te koop studleplnno. Te bevragen: Const. Huygens" laan 49, Lelden. Te koop aangeb. 2 dames mantels. waarvan 1 Imitatie astrakan, maat 4446 en zw. velour dameshoed. Bolsotkade 2. Te koop, In zeer goeden staat zijnde (massief eiken) hulsk. orgel. Brieven Bur. v. d. Blad onder 3540 k. Aangeb. Seal mantel, lang en modern mantelcostuum, m. 42. damesmantel m. bont. jongenspakje en jasje, 3 J. Te bevr.Groenhovenstraat 8. Te koop aangeb. een v.o. wintermantel, zonder punten, maat 42. Schelpenkade 64. Aangeb. tafelblljart op lel, 100/50, met queuen, ballen, teller en waterpas, z. g. a. n. Te bez. 68 u. Gasstraat 14. Lelden. Bergruimte. Een grote droge kelder te huur, met aparte Ingang, omtrek Lan gebrug, bil de Brandweer. Br. Bur. v. d. Blad No. 3573 k Aangeb. 2 schulfladders, 26 sport, roeiboot en rolbus- haard. Te bevragen tusschen 5 en 8 uur. Van Assendelft- strnat 2 A. Oegstgeest. Biedt zich aan; Aide de cuisine, goede vakkennis, en van goede getuigen voorzien. P.G. Brieven aan: A. J. v. Rultesnburg. Bllleveldlaan 15. Warmond. Te koop 4 Gotfi. fauteuils met tafel, een old finish lees- lamp, een Goth. boekenkast en een twee-pers. eiken ledi kant. Te bevr.: J. A. Cavé, Borgerstraat 4. Te koop chique zwarte jas. vooroorl. kwal., met mol bont borst. Twee maal gedragen, maat 44—46. Prils f.200.—. Br. Bur. v. d. Blad No. 3680 k Tc koop mooie hond, waakt zeer scherp, ls tevens goede jachthond, mooi gebouwd en geteekend Voor aannemelijk bod. Houtlaan 9, Lelden. Te huur aangeb. kamer, op Zuiden, met goed pension. Prijs f. 125. Weekend afwezig f. 110. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 3679 k. Tekenaar-Constructeur; MTS'er, vraagt werk voof de avonduren. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 3691 k. Ter overname aangeb. tafel 116 x 87. prils f.40. Te be vragen: de Loos, Plantage 5 a. Na 7 uur 's avonds. Sloep. Te koop aangeboden een overnaadsche sloep. 6 me ter lang. "eer geschikt voor aanhangmotor. Prils f. 225. Te zien: Haarl.vaart 7, Oegstgeest Te koop aangeb. vooroorl. donkergrijs heerencostuum. Groote maat. Haven 44, Gevraagd een Engclscli 1- pers. ijzer ledikant met ka pokmatras, met prijsopgaaf. Br. Bur. v d. Blad No. 3673 k Te koop, wegens opheffing zaak. mooie tuo.Toauk. 152 x 0 57 M., met teakhouten blad en 3 laden. Te Uem Nleuw- straat. 28. hoek Middelweg. B Te koop: 1 /ulc/woH. dam. wintermant.. 3taalbl. m. echt bont, maat 4446 en 1 p h. heerenbott.. m 40 (n Plantsoen 67. Radiotoestel aangeboden 4- lamps m. verlichte naam- schaal, lange, korte en ultra korte golf. SDeelt prln^a. mo derne kast. Te horen: Stad houderslaan 21, lx bellen. Lelden. Te koop wieg, nieuw. Te bevr.Poelgeeststraat 12 a. Leiden. Te koop gevr., een .jongens jas, 15 J. Te koop aangeb. een half Salamandertje, z.g. Dui veltje. A. de Romijn. 3 Octo- berstraat 2 a. DIVERSEN Belooning voor degene, die echtpaar kan helpen aan gem. of ongem. kamer(s) m. kook gelegenheid. Brieven Bur. v. d. Blad onder NÓ 3700 k. Voor bestel en kleln-expe- ditle per bakfiets, voor Lel den en Omstreken ls Bestel dienst Tempo. Kort Rapen burg No. 12. Telef. 26024. Alleenstaand persoon, 29 J. vakman, vast Inkom, wenscht kennis te maken met net meisje of Jonge weduwe. Een kind geen bezwaar. Brieven Bur. v. d. Blad No. 3727 k. Gebruikte Corona schrijf machine in ruil voor prima klein model radio, eventueel met bijbetaling. Schrlfteiyke aanbieding met opgave van merk, golflengte enz. Ballego, Hofbrouckerlaan 20, Oegst geest, Ovcrheindcn. Van 3 M. stof maken wil voor U een prima passend overhemd, met twee boorden. Reparaties ne men wy ook aan. In een week klaar. v. Soest, Stecnstr. 53 A. Wilt U verzekerd zijn van een goed passend overhemd met prima passende boorden. Laten wil deze dan voor U maken. v. Soest, Steenstr. 53 A Gevraagd 1 plrma 2-pcrs. opklapbed. rullen tegen 1- pers. m. omb„ 1 glas ln lood raam 110-75-80. Te koop een verchr. vogelkool. Br. Bur. v. d. Blad onder No. 3601 k. Woning aangeb. te Amster dam, Rotterdam. Dordrecht of Vlissingen. ln ruil voor Oegst geest of Lelden. H. v. Steen bergen, B. de Bruinelaan 15, Zwijndrecht. Welke Leidenaar wil zijn .middenstandswoning met tuin rullen voor een zelfde ln Noordwijk (B.). Te bevragen: Jansen. Bljdorpstr. 6. Noord- wijk Binnen. Te ruil of te koop meis jes lakschoenen, nw., m. 34. k 35, voor J-sohoenen. nw. of net gedragen, m. 34. Ook rul len voor schoenenbon. W. v. Zuylen, Haorlemmerwog 57 c. Rullen: heerenflets met luchtbanden voor kinderwa gen. (Ook te koop). B. God- dijn. Langebrug 77. Te rullen een paar hooge Jongensschoenen. maat 39, voor een Daar leeren dames laarzen. maat 39 Roodborst- straat 21 2 x b. Vriendin. Net 'burgermeisje 20 Jaar. P.G, zoekt kennis making met vriendin. Brieven Bur. van dit Blad No. 3639 k. 4-dellg boekwerk, gesch. der Fr. Revolutie v. Jean Jaurés. aangeboden ln ruil v. 1. g. st. z. mandoline. Tevens les gevr. v. meisje v. 11 J. Br. Bur v. d. Blad No. 3557 k De Vulnen6peciallst. Ilebt U gezocht tn alle zaken naar Iemand om? Uw pen te maken. Neem dan aAn deze goede raad De Vulpmspeclallst maakt hem weer rvnraat. Haarl.straat 64. Tel. 24tfl5. Kleine Advertentie# worden dagelUks opgenomen, wanneer voldoende ruimte beschikbaar is. Ze mogen hoogstens 30 woorden groot zyn (een woord maximum 12 letters) De prys bedraagt f. 1,50 by vooruitbetaling Een bewysnummer wordt niet verstrekt

Leidsch Dagblad | 1946 | | pagina 3