PERSONEEL U.V.S.-DE SPARTAAN Met een enkel woord Oefenwedstrijd stelde teleur RECHTZAKEN STADSNIEUWS Officiëele Publicaties JANTJE PUCK MAAKT EEN HANGMAT TANDARTSEN WONINGRUIL NET DIENSTMEISJE Hypotheek MEISJE MEISJE Bankinstelling Leidsche Volksuniversiteit JONGEN DAGGELDER Schoenmakersleerling of halfwas Ongem. kamers Magazijnmeester AANKOMENDE KRACHT Boekhandel Kleermaker VOETBALWEDSTRIJD ZONDAG ct.s. OPENING BLOEMENVEILING TE ROELOFARENDSVEEN NARCISSEN en TULPEN PIANO OF VLEUGEL EEN ADRES VAN DEN DELFTSCHEN STUDENTENBOND. De mededeeling van den minister van onderwijs aan den rector-magnificusder Technische Hoogeschool te Delft be treffende halveering van de maximale sanctie tegen Delftsche studenten-on derteekenaars is voor den Delftschen Studentenraad aanleiding geweest tot het zenden van een adres aan den mi nister. Zij verklaren zeer gegriefd te zijn door het feit, dat de beslissing van den minister geheel zonder voorkennis der studenten is genomen. Tot dusver had het vertrouwen in den minister den Studentenraad weerhouden om een actie te voeren als tegenwicht tegen de uit gebreide proopaganda der studenten- teekenaars. Thans wil deze raad zich echter beraden omtrent alle voor de studenten uit de beschikking voortvloei ende consequenties. HET EERSTE NEDERLANDSCHE BATALJON OP BANKA AANGEKOMEN. Het eerste Nederlandsche bataljon, dat Malakka heeft verlaten om onder verantwoordelijkheid van de 26ste Brit- sche divisie in Nederl.-Indië aan de acties deel te nemen, heeft een succes volle landing gemaakt op het bekende tin-eiland Banka en de hoofdstad Mun- tok bezet, zonder dat er een schot is gelost en zonder dat men op eenigen tegenstand is gestuit. Alle Japanneezen zijn in Muntok ge concentreerd, waar de politiebureaux en alle openbare gebouwen onmiddellijk zijn overgenomen. Luitenant-kolonel Van Gulik leidt deze actie?. VIRULY VLIEGT NAAR DE WEST. Vanmorgen is de vlucht van Schiphol naar de West begonnen. Commandant van de N. L. 305 is de piloot Viruly. Tweede bestuurder is Bak, Er zijn 20 passagiers aan boord, employés van de B.P.M. Men, denkt de vlucht in veertig vlieguren, verdeeld over 3 dagen, te vol brengen. Minister Van Schaik was vanmorgen bij het vertrek aanwezig. Te Leeuwarden zullen in de eerste dagen van Mei eenige „Friesche dagen" worden georganiseerd ter demonstratie van wat Friesland presteerb op industri eel, landbouwkundig en cultureel ge bied. Door onvoorzichtigheid is gisteren de 22-jarige Jacob van Koningsbruggen ter hoogte van het voormalige Noorder- bad te Zandvoort op slag gedood. Hij vond een landmijn, die hij uit speelsch- heid wilde weggooien, hoewel hij van tevoren werd gewaarschuwd. De studentenraad van alle Neder landsche universiteiten komt heden in Delft in vergadering bijeen ter bespre king van de algemeene houding der Nederlandsche studenten ten opzichte van het conflict in Amsterdam. De gemeenteraad van Amsterdam benoemde tot directeur der gemeente lijke verzorgingshuizen voor ouden van dagen, den heer C Brink, secretaris van den Alg. Ned. Chr. Ambtenarenbond. Het meisje, dat Maandag jj, op het Maastunnelplein te Rotterdam uit een Engelsche militaire auto werd ge slingerd- bij een botsing met de tram en op slag werd gedood, is gebleken te zijn de 16Jarige E. M. de Broeder uit de Duivenvoordestraat te Rotterdam. In Haarlem komt voorloopig geen stadion. Het door ons vermelde voor stel van B. en W. is door den gemeen teraad verworpen. Officieel is te Batavia medege deeld, dat de opperbevelhebber van de Nederl. vloot in de Indische wateren, Schout-bij-Nacht Pinke, is bevorderd tot vice-admiraal. De scheepvaart is over de geheele lengte van de Twentekanalen stopgezet, aangezien er in verband met het hooge water groote hoeveelheden grond in het kanaal zijn gestort. Naar wij vernemen is dezer dagen een commissie van de N.Z.H.TM, voor den aankoop van materiaal naar Enge land vertrokken. De Katholieke Boerenbond heeft dezer dagen vijftig jaar bestaan. Bij een fabriek in het Zuiden van het land bleek de melk, die voor een ziekenhuis ten behoeve van zuigelingen was bewerkt, dermate met taptemelk te zijn vervalscht, dat het vetgehalte was teruggeloopen tot 2%, Even ergerlijk is het geknoei van een fabriek in het Westen van het land, waar aan de melk, bestemd voor een stichting voor zwak zinnigen, ongeveer 25% water was toe gevoegd. Het is te hopen, dat hier zeer streng zal worden gestraft! Slechts enkele spelers van Internationale kwaliteit. (Van onzen redacteur) De gisteren in het ultverkochté Spar- tastadion te Rotterdam gespeelde oefenwedstrijd tusschen. twee nationale proefelf tallen zal al echts weinig toe schouwers aigeheele voldoening hebben Beschonken! Natuurlyk zou het onjuist zijn uit één oefenwedstrijd, van de Candida ten voor het Nederlandsch elftal ver gaande conclusies te trekken, vooral v/aar de spelers nog ln geen enkel op zicht op elkaar ingesteld waren en de sfeer van een interlandwedstrijd on getwijfeld meer stlmuleerend kan wer ken dan die van een oefening op een door-de-weekschen dag. maar veel perspectief heeft het spel van gisteren toch waarlijk niet geopend. Het begon dadelijk zoo goed dat het publiek reeds na eenige minuten enthousiast ging meeleven, doch veel te snel zakte het tempo en ook veel te gouw daalden de verrichtingen tot een peil dat bepaald beneden matige ver wachtingen is gebleven. Eén speler slechts stak met hoofd en schouders boven de anderen uit. Dat was Kraak, de doelman van Stormvogels, die in prachtlgen stijl zijn doel verdedigde en maar eenmaal op een fout van betee- kenls kon worden betrapt I Deze slanke, lenige keeper was op het spel gecon centreerd als geen ander, stond altiid op de goede plaats, was buitengewoon klemvast, verbaasde door zijn verre uit trappen tot vele meters over de midden lijn en dirigeerde de achterhoede ln denzelfden trant als Indertijd Van cier M*ulen dat met zooveel talont heeft gedaan. Stellig: ook keeper Van Raalte zou in onze nationale ploeg een goed figuur slaan, maar Kraak's verkiezing staat voor ons onomstootelijk vast! Voor hem stonden twee goede backs: Wliders en Van der Linden, die hun taak naar behooren verrichtten en een ln technisch opzicht sterkeren Indruk maakten dan het duo: Potharstv, d. Keiden (als plaatsvervanger voor den geblesseerden De Jong) aan de over zijde. Behalve ln den aanvang heeft de tegenpartij her- nen echter ook niet zoo bijster moeilijk gemaakt en aeksr v. d. Linnen Ls niet van het gehalte als onze backs uit den tijd van vóór den oorlog De halfllnies ontliepen elkaar niet zoo heel veel ln kwaliteit. Het was behoor lijk eerste-klasse-spel. maar van inter nationaals, die vechten voor hun kans, mocht bepaald meer worden verwacht. Pellikaan was de beste. Hij had goed het oog op de aanvallen der tegenpartij, greep voortdurend tactisch ln en wist het spel op verdienstelijke v/ljze te openen. Schljvenaar, de spil van de an dere ploeg, deed wat overdreven rustig: een speler, die geen stap schijnt te ver zetten als dat niet dringend noodzake lijk lijkt! Hij hield het spel wat korter en wat meer ln het midden dan Pelli kaan. maar deed niettemin gedurende de eerste helft vele goede dingen, Later trok hij zich echter ver terug, ging stopper-spil spelen en kon toen o 1. niet meer voldoen aan de elschen, welke wij aan een gegadigde voor ons nationale elftal meenen te mogen stellen. Bij de kanthalfs deden Van Bultenen en Stljger het beste werk. maar wat misten wij het fijne en geacheveerde spel van Iemand als Van Heel! De, Feyenoord- man De Vroet was wegens een blessure afwezig. Ongetwijfeld zal hem nog een kans worden, geboden Matig was ook het voorhoede-spel aan weerszijden. De B-ploeg begon dadelijk zoo goed! Onder leiding van Kick Smit, die gooohelde als ln zijn beste dagen en voortdurend verrassende openingen maakte, welke keeper Kraak voor tal- looze lastige problemen stelden, ging het ln hoog tempo door de verdediging der A-ploeg en men noemde langs dé lijn al namen van spelers, die zonder twijfel ln het Nederlan<isch elftal zou den worden gekozen: Smit, Roozen (zijn clubgenoot, die doorzettingsver mogen aan snelheid paarde) en zeker ook Wilkes, van Xerxes, die een groote vaardigheid met den bal demonstreerde, verdienstelijk schoot en zich naar links en rechts goed aanpaste! Maar velen zullen tenslotte, die positieve meening wel wat herzien hebben. Smit, die zijn ,,zwervers"-taak geheel verwaarloosde (tekort aan snelheid?) werd zwakker en zwakker en schoot bovendien slecht en ook Roozen en Wllkes deelden ln de malaise, al kon men dan ook voortdu rend waardeering hebben voor de wijze waarop Roozen (die overigens nimmer het spel verdeelde) telkens weer poogde de A-defensle met snelle doorbraken te verrassen. Er waren ook verder geen uitblinkers. Lenstra maakte twee mooie doelpunten (de uitslag werd 20), maar toonde overigens geen moment zijn bijzondere kwaliteiten. Mld-voor Ehlen verdeelde het spel beter dan Roozen, maar tot een schot is de man uit Sit- tard niet gekomen. Er waren daarnevens als voorhoede-spelers der belde elftal len: v. d. Gijp, Ooms, Drager, van Beek en Holleman, doch van hen zal o.i. al leen Drager een kans maken op het dragen van de Oranjetrui. Gisteren stond hij rechtsbuiten. Het lijkt ons wenschelljk hem een volgenden keer links op te stellen (zooals eerst ook ae bedoeling was) en dan den thans afwe zigen v d. Engel te probeeren als rechtsbuiten. Al-inet-al hebben wij zoo'n Idee. dat de samenstelling van de nationale ploeg niet zoo b^el vee: van de volgende (geenszins Ideale) combinatie zal ver schillen: Doel Kraak: acht»1-: Wliders en De Jong: midden: Van Buitenen, PelMkaan cn De V'oet: voor: v. d. Engel. Lenstra. Roozen, Smit en Drager. VlisslngenLelden Naar wij ver nemen zal het Leidsch elftal ^behou dens goedkeuring van den bona) met Paschen een tweedaagsoh bezoek bren gen aan Vlisslngen, waar op Eersten Paaschdag tegen het Vllssingsch-elftal zal worden gespeeld. Na afloop wordt den spelers een feestavond aangeboden. Met Pinksteren komen de sportlieden uit Vlisslngen weer naar Lelden. Gedu rende drie dagen denkt men wedstrij den te houden voor voetbal, korfbal, handbal, enz. De voetbalwedstrijd hoopt men dan te laten spelen tusschen UVS en het Vllsslngsch elftal. De Engelsche bekerwedstrijden De gisteren gespeelde returnwedstrijden van de vijfde bekerronde hadden het volgende resultaat: Charlton Athletic Preston North End 60 (Preston uit geschakeld): Derby County-Brighton 6-1 (Brighton uitgeschakeld): Birmingham Sunderland 31 (Sunderland uitge schakeld) BradfordBarnsley 11 (Barnsley uitgeschakeld); Middlesbrough Bolton Wanderers 11 (Middlesbrough uitgeschakeld. De belangstelling te Middlesbrough was zoo groot, dat alle fabrieken en zaken maar bij voorbaat 's middags sloten. BIJ de laatste acht hebben zich thans geplaatst: Charlton Athletic, Derby Coun ty. Birmingham. Bradford, Bolton Wan derers, Stoke City en Aston Villa Heden zal beslist worden of Brentford dan wel Queens Park Rangers naar deze zesde ronde overgaat. SCHAKEN. „Leidsche Doofstommen Sehaakveretnl- ging ..Revanche" Dinsdagavond ls de zevende onderlinge wedstrijd gespeeld, waarvan de uitslag als volgt luidt: J. G. Vreeswijk—T Fakkel 1—0, A. de Jong—H. J de Haas 0—1, A. -Verbiest— J. Falentijn 0—1. AIR. J. J. SCHKIEKE VOOR HET BIJZ. GERECHTSHOF. Op 19 Maart zal voor het Bijzondere Gerechtshof te 's-Gravenhage terecht staan mr. J, J. Schrieke, die in bezet tingstijd secretaris-generaal van het De partement van Justitie ls geweest. UIT DE RIJNSTREEK. LEIDERDORP- Alg. Ziekenfonds In de vergadering van het Algemeen Ziekenfonds voor Lei derdorp en omstreken onder voorzitter schap van den heer G. v. d. Beek bleek een nadeelig saldo van f. 212.15 bereikt te zijn bij f. 5574,49 aan uitkeerlngen. Het ledenaantal bedroeg 272. De heer G. Am- ker, die 25 Jaar bestuurslid was, werd ge huldigd en vervolgens herkozen als be stuurslid, evenals A. Cats. De heeren A. Jans-sen en B. v. d. Vegte traden als nieu we leden tot het bestuur toe. Een voorstel om het boetestelsel weer ln te voeren werd verworpen. Het sana toriumfonds zal worden opgeheven, de gelden zullen worden gestort ln de kas van het ziekenfonds. In 1948 zal het 55- jarlg bestaan der kas feestelijk worden Grepen uit het Radio-Programma VOOR VRIJDAG 15 FEBRUARI. Hil\ ersum I (301 M.) NCRV 13.15—14 00 uur Stlc'itsch Salon-orkest; 16.0016,30 uur: Orgelconcert P. Kee ln de ronde Luth. Kerk te A'dam; 22.2520 40 uur: Nederlandsche liederen met flultbegelel- dlng door H. van Oss; 20.05-20.25 en 20 40 21 00 uur: de Mar ln ierskapel der Kon. Marine o.l.v. Ie Lt. G. Nleuwland; 21.00 21.15 uur: Op de brug; 21.1522.00 uur: Concertgebouw trio. G. Hengeveld, piano. J. Keessen, viool, H. v. Wezel, cello; 22.30 23.30 uur: Concert door Radio Phil- harmonisch Orkest O-l.v. K. v. d. Griend. Hilversum II (415 M.) AVRO: 12.00- 12 30 uur: Pierre Palla, concertorgel en Ina Verwoerd, zang; VARA: 16.0016.30 uur: ,,De kunst van het instrumenteeren" door G. Landré, met gramofoonplaten: 18.1518.45 uur: Benedict Sllberman en zijn Novelty Serenaders m.m.v. Novelty Sisters: 20.3021.00 uur: ,J3e ziekten van de maatschappij en hunne genezing", deel I, door ds. H. J. Mispelblom Beyer; 21.3022.00 u.: ,,Men vraagt, vJj draaien" 23.1523.45 uur: Sweet and swing door WH Walls. herdacht Tot dit doel werd een fonds opgericht waarin de leden wekelijks 2 cent kunnen storten. De vergadering werd door den voorzitter gesloten. CHR. HIST. UNIE. De Leidsche afdeeling vergadert. De afd. Leiden van d.' Ohr. Hist. Unie hield gisteravond in het gebouw „Re- hoboth" een ledenvergadering, welke on der leiding stond van den heer Y, Tijmstra. In deze vergadering heeft de voorzit ter van den Statenkring Leiden der C. H Unie, kapitein P. van Houten van Wassenaar, een uiteenzetting gegeven over enkele politieke vragen van dezen tijd. Na stil gestaan te hebben bij het optreden van E D.D. en Ned. Unie sprak hij over de N.V.B. Spr. had scherpe cri- tiek op de eenheidsmanie, welke zich in deze beweging uit en keurde het ten sterkste af, dat prof Schermerhorn in zijn kwaliteit van minister-president er propaganda voor maakt. Kapitein van Houten, die tijdens de bezetting vier jaar in Engeland in het Nederlandsche leger heeft gediend en ook meerdere malen voor Radio-Oranje sprak, zette vervol gens uiteen, dat hij zich evenmin veree- ahigen kon met de wijze waarop thans Mussert en Blokzijl berecht worden. Voortgaande laakte spr. de houding van verscheidene ministers, die thans aan partij-politiek doen en hij betreurde het, dat de Generale Synode der N.H. Kerk bij haar eerste optreden zich uitsprak vóór een nationalen omroep. Er zijn voor haar, aldus spr., belangrijker onderwer pen en waartoe zij ook meer competent is Als thans Mgr. De Jong pleit voor den terugkeer van den K.R.O. en wh ook zien gebeuren, dat de VARA en AVRO terugkomen, dan gelooft hij zeker, dat de C.H.-vrienden de N.C.R.V. evenmin in den steek zullen laten. Het komt spr. zeer ongewenscht voor, dat een minister van Oorlog thans op grond van zijn be voegdheden zendtijd vordert. Tenslotte stond spr. nog een oogenblik stil bjj de nieuwe Partij van den Arbeid, welke door een machtige propaganda wordt gesteund en waarbij de radio wordt ingeschakeld. Aangezien de heeren Y. Tijmstra en C. H. v. d. Wijngaard, resp. voorzitter en secretaris, hun functie niet meer kunnen waarnemen, doch wel als bestuurslid zullen aanblijven, werd als voorzitter de heer L. Questroo en als secretaris de heer L. Elderhorst gekozen, terwijl in een vacature de heer Schinkel werd benoemd. Nadat ook nog over de candidaat- stelling van leden der Tweede Kamel en der Prov. Staten van gedachten was gewisseld, sloot de heer Jac. Wilbrink de samenkomst met gebed. VACANTIEBEZIGHEDEN VOOR DE SCHOOLJEUGD. Commissie van voorbereiding gevormd. Jeugdzorg, speciaal in de vacantie- periode, was het onderwerp van een gis teravond ten Stadhuize gehouden be spreking tusschen afgevaardigden van de verschillende wykbesturen, speeltuin- vereenigingen en vertegenwoordigers van het gemeentebestuur. De heer H. Zunderman Jr., die bij aanvankelijke afwezigheid van wethou der Van Schaik als voorzitter optrad, memoreerde de vorig jaar bij de orga nisatie der vacantiebezigheden door de commissie ondervonden moeilijkheden, hoofdzakelijk ten gevolge van den te korten voorbereidingstijd. De heer Vijlbrief stelde voor, gezien vooral de groote financieele moeilijk heden, eerst de medewerking van de gemeente in dit opzicht te verkrijgen en eerst dan aan het werk te gaan en hij bepleitte tevens de voorbereiding van een programma voor de geheele vacantie- periode, en niet zooals vorig jaar voor een kortere periode, zoodat geen reke ning kon worden gehouden met het ver dere vacantieverlcop. Ook de heer Bosch drong aan op steun van de zijde van het gemeentebestuur, dat gezien het initia tief voor deze bespreking het belang van het werk toch wel degelijk inzag. De heeren Zunderman en Legerstee verklaarden voorts, dat er ondanks het huidige gebrek aan steun vast voorbe reidend werk gedaan kan worden. De gemeente is afhankelijk van Gedepu teerde Staten en kan niet eigenmachtig financieelen steun verleenen. Ook N.V.H. is afhankelijk van Den Haag, zoodat in Leiden, wanneer de geheele organisatie niet wordt geliquideerd, geen toezeg gingen kunnen worden gedaan. Wethouder Van Schaik, die inmiddels was gearriveerd, merkte op, dat de ge meente zeker het belang van het werk Inziet en daarom ook verwacht, goed gefundeerde plannen voorgelegd te krij gen. Zijn die aanwezig, dan zal zeker financieele steun niet uitblijven, hoewel nu niet direct een vast bedrag genoemd kon worden Op grond van deze toezegging werd een voorbereidende commissie gevormd uit mej. Rut-h, mevr. de Graaf en de Leidsche Schouwburg Kunstavond voor de Gezagstroepcn. Zou een programma van „ernstige kunst" in den smaak vallen? Dat was de groote vraag, maar zij werd bevestigend beantwoord. Het bewijs is geleverd: ont spanning op zijn tijd, gced, maar ook aan den ernst kan behoefte bestaan. Men luisterde naar twee prachtige liederen- reeksen. gezongen door de alt mevr. Belia BrusseKeyzer. Haar sonoor or gaan ontwikkelt zich nog steeds in juiste banen, haar dictie is duidelijk. Nieuw was voor ons de figuur der declamatrice, mejuffrouw Miep Quelle uit Soest. Zij droeg verzets- en andere poëzie voor: nog wat jong en vlak. met, vccaliter gesproken, te weinig muzikale expressie en differentiatie, doch zuiver en sober, met goede beloften! De climax was ontegenzeggelijk het spel van den pianist Iskar Aribo. wiens vertolking van Moussorgsky's „Tableau d'une exposition", wij reeds eerder in be sloten kring hoorden. Hij liet een inte ressante, instructieve uiteenzetting aan deze epische muziek voorafgaan en maakte van de kleurrijke schilderingen, geschreven als eerbetoon aan zijn vriend, den schilder Eduard von Hart- mann, iets buitengewoon suggestiefs. Aribo's uitbeeldingskracht is groot, waarbij gezegd dient, dat deze illustra tieve, brillant geschreven muziek op zichzelf reeds de noodige elementen voor een effectrijken inhoud biedt. Aribo's vertolking oogstte, evenals die der dames,- een opmerkelijk dankbaar applaus. Kapitein van der Horst heeft namens den bevelhebber van het district Delft, den avond met eenige innemende woor den geopend. Helaas moesten wij van hem vernemen, dat avonden als deze wegens gebrek aan geldmiddelen moeten worden stopgezet. Betreurenswaardig! H. heeren Lardee, Lepelaar, Verbrugge, Vijlbrief en Zunderman. Na een waardeerend woord van wet houder Van Schaik voor het speeltuin, werk in Leiden, werd de bijeenkomst gesloten. De heer W, Eduard alhier slaagde voor het examen staatspraktijkdiploma handel en administratie. De politie alhier heeft aangehouden en in verzekerde bewaring gesteld den 32-jarigen H. B., verdacht van zwarten handel. Bij hem werden 1000 sigaretten in beslag genomen. Aan ons Bureau ligt voor belang stellenden ter inzage de passagierslijst van het ms „Noordam" dat op weg is naar Nederland met repatrieerenden uit Indië. Kerkelijk leven Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Letkuin J. Kalma te Warga. Bedankt voor Blezellnge J. Voorsteegh te Driel. Geref. Kerken Tweetal te St. Pancras A. Mollema te Oosterwolde (Fr.) en D. Vlsch te Kolhorn; te Veemvoudsterwal T. de Boer te Achlum en F. H. Vonk te Boxum; te Amsterdam-N., G. P. Hajer te Ede en H. J. Pllen te Haren. (Gron.). Be roepen te Brussel (voor den evang. arbeid te Denderleeuw) j. C Everaars te Sloten (Fr.); te Middelstum J Brouwer te Roer mond; te Rysoord (2e pred.pl.) C. Ver spui! te Rulnerwold; te St. Pancras D. Vlsch te Kolhorn; te IJsselmonde L. v. d. Linde te Fijnaart; te Hoek (Z.) F. M. Ver veen. cand. te Abbenbroek; te Laren (N.H.) H. Buitlnk te Nleuw-Beets; te Glatier- brug T. Lopers te Eelllngwolde. Aangeno men naar Arum B. Wagenaar te Reitsum; UITBREIDINGSPLAN. De Burgem. van Leiden brengt ter al gemeene kennis, dat met ingang van 15 Febr. a.s. tot en met 14 Maart d.a.v. voor een ieder ter Inzage zal liggen op de af- deellng Algemeene Zaken der gemeente secretarie een ontwerp van eén plan van uitbreiding ten aanzien van gronden en water, gelegen a. ln een nabij den Bosch- en Gast huispolder, aan de Oostzijde hun grens vindende ln den Trekvllet en aan de Zuidzijde begrensd door de trambaan LeidenV oorschoten; b. aan en nabij het Zuidelijk gedeelte van de Rijn- en Schlekade. aan de Zuid zijde grenzende aan de sub a genoemde gronden; e. aan en nabij het Zuidelijk gedeelte van de Jan van Goyenkade; d. aan en nabij het Zuidelijk gedeelte van de Schelpenkade Dit plan zal strekken ter vervanging van het plan van uitbreiding voor de gemeente Lelden, vastgesteld bij raads besluit van 6 November 193L voor zoo ver betreft een deel van vorenbedoelde gronden8 365 M. G. VERWEIJ. Weth. Loco-Burgemeester. Leiden. 14 Februari 1946. INLEVERING SP" "PELBONNEN. Het centraal distributiekantoor deelt mede, dat handelaren in groente en/of fruit de bonnen b 73, c 73. d 73 en e 73 op 18 19 of 20 Februari as. bij de plaat selijke dIstrlbutleddensten moeten inle veren ter verkrijging van toewijzingen no. 688. Op deze dagen moeten ook zieken huizen en andere bijzondere instellingen deze toewijzingen bij de distributiedien sten afhalen. Deze Instellingen moeten hierbij opgeven hoeveel personen geboren ln 1925 óf later ln de Instelling aanwezig zijn. 357 INLEVERING RANTSOENBONNEN VOEDINGS- EN GENOTMIDDELEN. Het centraal distributiekantoor deelt mede, dat detaillisten de rantsoenbonnen voor voedlngs- en genotmiddelen, welke voorzien zijn van de letter ,,a" en de aanduiding van het artikel, alsmede de rantsoenbonnen met opdruk „een rant soen artikel c", „een rantoen artikel d/", „een rantsoen artikel f", „een rantsoen artikel g" en „een rantsoen artikel h" voor het laatst bij de plaatselijke distri butiediensten kunnen inleveren by de eerstvolgende inlevering van genummerde bonnen voor de betreffende artikelen na 17 Februari a.s. 356 TOEWIJZINGEN PINDAKAAS. Het centraal distributiekantoor deelt mede, dat detaillisten in pindakaas de bonnen b 72 ln de week van 17 t/m 23 Febr. bij de plaatselijke distributiedien sten moeten inleveren ter verkrijging van toewijzingen no. 687. Grossiers dienen zich op de ontvangen toewijzingen no. 687 bij de fabrikanten te bevoorraden. Zij ontvangen derhalve geen afzonderlijke grossierstoewyzingen. Wel kunnen zij de coupures 687 desgewenscht bij de plaat selijke diensten inwisselen tegen coupu res voor een grooter aantal rantsoenen. Ziekenhuizen en Instellingen moeten in bovengenoemde week eveneens toewijzin gen 687 voor pindakaas afhalen. Zij moe ten opgeven hoeveel personen, geboren in het tijdvak 1925 t/m 1930 ln de instelling aanwezig zijn. 358 A W'BIEDING TEENHOUT. De voorzitter van het bedrijfschap voor griend en riet deelt aan belanghebbenden mede, dat hy den datum, waarvoor te velde staand teenhout, griend'hout en riet van het oogstjaar 19451946 te koop dient te worden aangeboden, heeft bepaald op 15 Februari 1946. 355 naar Woerden (2e pred.pl.) O. C. Broek Roelofs te Geesteren-Gelsenaar, die be dankte voor Nleuw-Amsterdam (2e pred. pl naar Ouddorp (Z.H.) J. v. d. Veen, cand. en hulppred. te 's Gravenhage-Loos- duinen. Bedankt voor Ulxum G. S. Oegema te Haulerwijk; voor Zevenhuizen L. BHJd^rp te O verveen. Tekeningen van Rein Stuurman. 19. Hij wil langs het touw weglopen. Maar plofeen beukenootje vliegt pardoes tegen zijn lijf eD wipt hem om ver. Hij verliest zijn evenwicht en valt. Maar Jople ls vlug. Onder het vallen houdt hij bet touw vast en slaat meteen zijn staart er omheen zodat hij nu ondersteboven komt te hangen. Dat ls niet leuk. maar bet had erger kun nen aflopen Met veel moeite probeert hij weer op het touw te klimmen. 20. Maar dat valt niet mee. Om zijn evenwicht te bewaren elaat zijn staart nu omhoog, dan omlaag en dat ls ge vaarlijk want Jantje Is ook niet van gisteren Die springt als een kikker op bet staartpuntje af, dat telkens bijna onder zijn bereik komt. O, o, dat ls spannend, wie zal het winnen? Einde lijk slaagt Jople erin op het touw te klauteren en daar zit hij nu uit te bla zen. Maar zodra hij weer kan spreken begint hij opnieuw. 1921—1946 Op 4 Maart a.s. hopen onze geliefde Ouders W. VAN DEN BRINK en J. VAN DEN BRINK— SONNEVELD den dag te herdenken waarop zij vóór 25 jaar in den echt werden ver bonden. Dat God hen nog lang moge sparen is de wensch van hun dankbare Kin deren. 366 Venlo: J. H. HUYBERS. H. HUYBERS— VAN DEN BRINK. Leiden: WIM, JOPIE, TINEKE, NELLY, EVERT, JAN Leiden, 14 Febr. 1946. Da Costastr. 105. LOURENS BOSCH, VAN DIJK, DE GRAAF, REEKERS en STAPEL houden 375 Vrijdag cn Zaterdag GEEN SPREEKUUR. Haren (Gron.)—Leiden (Oegstgeest) Gevraagd: étage, eenige ka mers of heel huis te Lelden of Oegstgeest, in ruil voor moderne comfortabele villa (eventueel gedeeltelijk gemeu bileerd) te Haren (Gron.). Brieven onder No. 361 aan het Bureau van dit Blad. gevraagd boven de 18 Jaar. Mevr. v. d. Blom, Steenstr. 51 JTel. 21721. 371 HONIG maakt weer heerlijke, voedzame Honig's Kalfssoep met vermicelli! U moet er Uw winkelier eens naar vragen. Zes kloeke borden kostelijke soep bereidt U uit één pakje van 27 cents. gelden aangeboden op solide onderpand. Uitv. brieven on der No. 599 Wensing's Adv. Bureau Tempeliersstraat 32, Haarlem. 372 In gezin van twee personen gevraagd voor dag of dag en nacht. Liefst per 1 Maart. Weekend vrij. Condities nader te bespreken. 371 Mevr. van Willigen, Jonker laan 45, Wassenaar, Tel. 2133. gevraagd boven 15 jaar, hulp van werkster aanwezig. Mevr. Jansen, Zoeterwoudsche Singel 12. 376 VRAAGT Brieven onder No. 369 aan het Bureau van dit Blad. Cursus A 7. INLEIDING IN HET RECHT. Belangrijke cursus van zes avonden: 21 en 28 Februari. 7, 14, 21 en 28 Maart, des avonds 8 uur in het Leidsche Volkshuis, Apothekersdijk, door Prof. Mr. J. C. VAN OVEN, Mr. S. MOK en Mr. Dr. H. D. M. KNOL. ONDERWERPEN: De beginselen van het recht. De rechtsontwikkeling in de laatste honderd jaar. Een greep uit de praktijk van het privaatrecht. Prijs voor abonné's f. 3.voor anderen f. 4.50. Toegangsbewijzen bij Lissone, Brcestraat 36. Voorts Vondellaan 36 en Cobetstraat 81. 363 Men kan zich opgeven als abonné (f. 1.50) of als donateur (min. f. 10) der Leidsche Volks universiteit aan het secretariaat: Cobetstr. 81. gevraagd in Drogisterij voor aile voorkomende bezigheden. Leeftijd 15 éi 16 jaar. 378 De Kempenaerstraat 12, Oegstgeest. GEVRAAGD voor zoo spoedig mogelijk een goed kunnende melken en ver trouwd met alle boerenwerk, bij J. P. van der Stoel, Room- burgcrweg 3. 347 gevraagd. 374 Firma Van Kempen, Oude Rijn 128. TE HUUR in villa te Wassenaar tegen het verrichten v. lichte huish- bezigheden. Tel. 9072 of brie ven Hertelaan 4, Wassenaar. 370 Biedt zich aan een magazijn meester, P.G., gehuwd. 25 jaar oud. Brieven aan Agent van Leidsch Dagblad, Oude Wete ring. 373 lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Adverteert Ln het „Leidsch Dagblad" l Oude en Nieuwe Boekhandel zoekt zoo spoedig mogelijk een in het bijzonder ter verdere opleiding in het Antiquariaat. Eigenhandig geschreven brieven met uitvoerige inlichtingen omtrent leeftijd, schoolopleiding en verdere bijzonderheden onder No. 360 aan het Bureau van dit Blad. zoekt winkel me.t of zonder woning in centrum stad. Des gewenscht met ruil van rui me woning of gedeelte daar van in buitenwijk. Eventueel overneming huur voor langen tijd. Brieven Bureau van dit Blad onder No. 359. Grootwerker en broek- en vestenmaker gevraagd. Kleermakerij A den Boer, Oegstgeest, Oude Rijnzicht. weg 4 en 8. 368 VOORVERKOOP Zaterdag van 95 uur Reisbureau 380 Lissone Lindeman, Brcestraat 36 op VRIJDAG 15 FEBRUARI a.s. des 'smorgens om 9.30 uur. Naast andere bloemensoorten zullen groote partijen GEVRAAGD Een goede gebruikte Volled. opgave van prys, merk en houtsoort. Bur v. d. Blad onder no. 294. worden aangeboden. Reisgelegenheid voor kooplieden naar de veiling: vanuit Leiden per bus vertrek 8 uur vanaf de Beestenmarkt, vanuit Aalsmeer vertrek 9 uur vanaf station. 362 Bloemenaanvoer vanaf de veiling naar alle richtingen tegen zeer billijke tarieven. Commissionairs op de veiling aanwezig. Voorloopig zal op Maandag, Woensdag en Vrijdag 's morgens om 9.30 uur bloemenveiling worden gehouden. HET BESTUUR. Kleine Advertenties GEVRAAGD Bloemistknecht gevraagd v. vast werk en een spltter. Aan melden hij Th. v. Rijn. Val- kenburgscheweg 17 te Katwijk a, d. Ryn. Net Jong meisje gevraagd voor halve dagen. Fam. van Wlngen. Roodenburgerstraat 13 Te huur gevraagd 2 of 3 kamers met keuken op be- hooriyke stand door gepens. wed. met dochter. Brieven met prysopgaaf onder No. 457k Bur. v. d. Blad. Piano te koop gevraagd. Brieven, merk en prijs onder No 335k Bur v. d. Blad Ingenieursbureau Ir. G. J. Film. Voor een onzer monteurs wiens ouders buiten de stad wonen, zoeken wy een goed kosthuis, 's Zaterdagsmiddags en 's Zondags afwezig. Brieven onder No, 44ok Bur. v. d. Blad. AANGEBODEN Tc koop 500 K.G. Spinazie- zaad (scherp) billijken prijs, te bevragen bij J. v. Leeuwen, Nleuwsteeg 2a, Katwyk a. d. RUn. B Best paardentuig te koop, geheel compleet en een groote paardenborst (nieuw) by D de Koning; Nleuwsteeg 4. Katwyk a. d. Ryn. Te koop aangeboden mooie lap donkerbl. mantelstof of rullen voor linnengoed. Tevens 2 mooie zijden nachtjaponnen en bruine schoudertasch. Na 6 uur. Evertsenstraat 63. B Te koop aangeboden z, g. a. nieuwe Protos stofzuiger, 220 v. Bevr. Hoofdstraat 60d. Leider dorp. B Te koop marter bontje, pri ma tennlssch. groote maat, nieuwe slobkousen, textiel (ka toen en Jaeger) capuchon, electr kookplaatje. n. elastiek 3 en 7'/o c.M. breed. Plantsoen No. 77. 82 „Alirend" tekentafel 80 x 120 met parallel geleiding te koop. Z.g.a.n. f. 65.Vliet 5a Leiden. B Tc koop aangeboden een box f. 15.een wagenvacht f. 25. Melchior Treublaan 46. B Te koop 4 stoelen, 2 arm stoelen, 1 theetafel. Na 5 uur. Buys Ballotstraat 18. B Te koop een motorvlet 16 ton, een zeilvlet 17 ton. Te be zichtigen Langegracht no. 44, Lelden. G. J. J. Nlevaart. DIVERSEN B Huwelijk. Jongeman wcnscht kennismaking met eenvoudig Jong meisje uit Lelden of om geving. Leeftijd 3438 jaar. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 446k. In ruil aangeboden een zoo goed als nieuw polshorloge v. ln goeden staat zijnde heeren beroeps werkschoenen maat 46. Adres: P. Schadde, v. Doorn van de Vegtstraat 7, Katwyk aan Zee.

Leidsch Dagblad | 1946 | | pagina 2