BOEKHOUDER Werktuigbouwkundig Teekenaar Kinderjuffrouw Eenige Jongens Neffe Melklooper LOOPJONGEN De toestand op Java STADSNIEUWS De nieuwe dienst regeling der N.Z.H. Met een enkel woord SPORT Officiëele Publicaties JANTJE PUCK MAAKT EEN HANGMAT] Brandhout BRANDSTOFPOMPEN EN -VERSTUIVERS Aamnaaksters, Twijnsters, Haspelaarsters, Breisters en Leerlingen MEISJES TWEE VROUWELIJKE KANTOORBEDIENDEN, TELEFONISTE-TYPISTE Hulp i.d. Huishouding Het officieele Britsche communiqué deelt over den toestand op Java mede: Bandoeng: de watertoevoer is afge sneden. Nederlanders, die bezig waren met het evacueeren van de Chineezen uit de kampongs in de buurt van Ba ros, zijn door Indonesiërs beschoten. Eén man werd daarbij gedood, één ge wond. Bij het hotel Isola was alles rustig, doch drie door Indonesiërs af geschoten mortiergranaten kwamen ln de buurt neer. Britsche artillerie bracht de mortier tot zwijgen door de stelling, waarin deze zich bevond, te beschieten. Gis teren hadden 500 Japaneezen bevel ge kregen Bandoeng binnen te mar- cheeren; zij ontmoetten echter tegen stand van Indonesiërs van Lembang uit en beproeven nu een andere route Buitenzorg: Men ontving tijdens het doorzoeken van een handgranatenfa- brlek daar verscheidene telefonische oproepen van menschen die naar de be wegingen en plannen van Britsche le gereenheden kwamen lnformeeren. Een Britsche tolk verstrekte dezen Indone siërs de wonderlijkste gegevens om hen te misleiden. In den nacht van Zondag op Maan dag zijn in één zone de telefoondraden doorgesneden, doch zij werden spoedig hersteld. Batavia: Gisteren zijn ln het Noor den van de stad 10, in het havengebied één plunderaar gearresteerd. In het ge bied ten Oosten van de haven is een wegversperring opgeruimd. Oost-Java en de Buitengewesten: Eenige botsingen van weinig beteeke- Van de 9 koloniehuizen van het Centr. Genootschap voor kinderuitzen ding- en vacantiekolonies is alleen dat te Nunspeet nog intact. De totaalkosten voor reparatie op basis van 1939 zullen f. 160.000.— bedra gen; voor het aanschaffen en installee- ren van nieuwe huizen is f. 310.000.— benoodigd. Gisteren is te Utrecht, 60 jaar oud plotseling overleden prof. L. Rutten, do cent in geologie aan de rijksuniversiteit aldaar en directeur van het geologisch mineralogisch instituut. De repatrieerenden aan boord van de Johan van Oldenbarnevelt hebben spontaan meer dan duizend gulden bij eengebracht en aan dit bedrag de vol gende bestemming gegeven: f.400.— voor het „Prinses Margriet fonds" f. 300.voor het Nederlandsche Roode Kruis en het restant voor de N.Z.H.- Reddingmaatschappij. Van de zijde der „Christofoorgroep" wordt verzocht er de aandacht op te vestigen dat slechts een gedeelte dezer groep naar de „Partij van den Arbeid" is overgegaan. Gisteren zijn in het gebouw van het loodswezen te Rotterdam Koninklijke onderscheidingen uitgereikt aan een tweetal loodsen, n.l. den binnenloods R. Roelss en zijn gepensionneerden collega J. Roos, die beiden het bronzen kruis ontvingen omdat zij bij het uitbreken van den oorlog in Mei 1940. twee onder zeebooten. n.l. de 0.24 en de 0.25. wel ke te Roterdam in aanbouw waren, on der gevaarvolle omstandigheden 'naar Hoek van Holland hebben gebracht. Beide onderzeebooten zijn daarna be houden in Engeland aangekomen. Op vragen van het Tweede Kamer lid, den heer Schmal, heeft de minister geantwoord dat vanwege den proc. fis caal bij het bijz. gerechtshof te Den Haag inderdaad politieke gevangenen buiten vervolging worden gesteld onder voorwaarde dat zij afstand doen van het recht tot terugvordering van de on roerende goederen, hun oorspronkelijk toebehoorende, voor zoover die bij of na de arrestatie van overheidswege uit hun woning zijn verwijderd. Die voorwaarde wordt echter alleen opgelegd in geval len, waarvan de schuld van den betrok kene is gebleken. Bij een inval in een villa aan den Utrechtschen weg te Hilversum heeft de politie een 50-tal kostbare appara ten, een groote partij militaire dekens, 26 wielen met banden van zware le gerwagens. een motorfiets en verschil lende andere motoren in beslag geno men, welke kennelijk afkomstig waren van het Canadeesche leger. Het onder zoek naar de wijze, waarop deze goe deren zijn verkregen, is nog gaande. United Press meldt uit Batavia dat admiraal Helfrich per vliegtuig naar Nederland is vertrokken, uitgeleide ge daan door vele Britsche en Nederland sche autoriteiten. Gisteravond omstreeks half elf moest het spoorwegverkeer op het baan vak Borne-Almelo in de lijn Hengelo- Almelo, als gevolg van den hoogen wa terstand worden gestaakt. AANZIENLIJKE UITBREIDING IN DE AVONDUREN. Zooals wij reeds eerder hebben me degedeeld, zal de N.Z.H. met ingang van Maandag a.s. haar diensten in de avonduren aanmerkelijk uitbreiden. Wij hebben ons om nadere inlich tingen dienaangaande gewend tot de afd. Vervoer te Haarlem, waar wij de navolgende bijzonderheden vernamen: Op de stadslijn vertrekt de eerste tram van den Hooge Rijndijk 's mor gens te 6.47 uur; 's avonds na 20 urn- gaan de trams om de 10 minuten rij den, tot 23.02, 23.12 en 23.22. De laatste doorgaande tram naar Oegstgeest ver trekt van den Rijndijk om 22.52 uur. Van Oegstgeest vertrekt de eerste tram om 6.37 uur; de laatste doorgaande om 23 uur, waarna nog trams tot de remise rijden om 23.07 en 23.17 uur. Van Leiden naar Den Haag vertrekt de eerste tram om 6 en de laatste om 23 uur; er wordt den geheelen dag een 2" minutendienst gereden, waarna 's avonds de vertrektijden als volgt zijn: 18.30. 19 20, 21, 22 en 23 uur. Uit Den Haag zijn de eerste en laatste ver trektijden respectievelijk 6.40 en 23 uur. Op de lijn Leiden en Katwijk aan Zee wordt van 6—9 uur een halfuur- dienst onderhouden, van 10—1 uur een uurdienst Cook een tram van 12.30 uur!) en van 1.30—19.30 uur wederom een halfuurdienst. De laatste trams vertrekken van Leiden om 19.30, 21 en 22.15 uur Uit Katwijk aan Zee vertrekt de eerste tram van 6.37 uur en de laatste om 1937, 20.07, 21.37 en 22.50 uur. Van Leiden naar Noordwijk vertrekt de eerste tram om 6.15 uur, de laatste om 19 45. 20.45 en 22.15 uur; van Noord- wijk Cper bus) de eerste om 6.30, de laatste om 19.53, 20.53 en 22.23 uur. Op de lijn LeidenHaarlem wordt den geheelen dag een halfuur dienst gereden: vertrek var Leiden eerste tram 6.32 uur, laatste 20.32 en 20.02 uur; uit Haarlem zijn deze tijdstippen pre- cies dezelfde. „KUN JE NOG ZINGEN, ZING DAN MEE". A.s. Donderdag organiseert het comité „Kunst en Ontspanning" van N.VJL, weer één van die gezellige samenzang- avonden in de Stadsgehoorzaal, welke hier ter stede al zoo aardig ingeburgerd raken. Het geheel staat weer onder leiding van Herman Stenz, met aan den vleu gel Tilly Leening. Verder verleent als extra-attractie het ..K. 0."-koor zijn medewerking. Komt allen en toont hoe Leiden kan zingen. OPRICHTINGSVERGADERING VERON. Nadat reeds onlangs een voorloopig bestuur was benoemd, bestaande uit de heeren de Reiger (voorzitter), Diep straten (secretariaat Joh. de Wittstr. 48) en H. J. Jesse, zal Donderdagavond in de Harmonie worden overgegaan tot de definitieve oprichting van een plaat selijke afdeeling der Veron (Ver. voor experimenteel radio-onderzoek in Ne derland), zijnde de samensmelting der vroegere N V.V.R., V.U.K.A. en N.V. LR. Dooi deze fusie is bereikt, dat er slechts één landelijke organisatie be staat, waarin allen die zich bezighou den met de bestudeering der electro- nen-techniek beroepstechnici zoowel als amateurs, zijn samengebracht. Ds. L. RIJKSEN. Ds. L. Rijksen, predikant bij de Geref, Gem. alhier, heeft voor het beroep naar Apeldoorn bedankt. Grepen uit het Radio-Programma VOOR WOENSDAG 13 FEBRUARI. Hilversum I (301 M): N C R.V. 13,20— 13.45: beroemde zangers zingen; 14.50 15.30: oude muziek door het ensemble Leering te Amsterdam: 18.0018.15 en 18.4519.00: Willem Vogel, organist, met medewerking van Maartje Kliffens, so praan; 20.0521.00 en 21.2022 00: Radio Philharmonisch orkest o. 1. v. Albert van Raai te, soliste Jo Vincent; 21.002120: lezing 'a. Kuiper over „humor"; 22 30 23.15: groote orkesten spelen. Hilversum II (415 M.)V.A.R.A 12.00— 12.30; ensemble George Frank; 13.15 14.00; Nina Dolce en haar ensemble en plano van Tonny Schlfferstein en Joop de Leur; 15.0015.35: Plnokklo, deel I, vervolghoorspei voor de Jeugd; 17.00 17.30: radioversie van Walt Disney's .Sneeuwwitje en de zeven dwergen", mu ziek van Churchill 19.3020.00: deel III van „De beginselverklaring van het Vrijz. Protestantisme" door ds. J. Zuurdeeg; 22.3022.45 Eddy Walls speelt; 23.30 24.00: bekende dansorkesten. LEIDSCHE KUNSTKRING VOOR ALLEN. Rontgen-kwartet. Het doet altijd prettig aan, nog steeds voortdurende groei in een ensemble te mogen constateeren. Dat is het geval met het Röntgen-kwartet. De namen der leden bewaarden wij in levendige herinnering en wederom mo gen zij met eere genoemd worden. Joachim Röntgen is een primarius, die veel aan zijn muzikalen naam ver plicht is enhij voldoet volop aan die verplichting. Gesteund door een prachtig instru ment en een intelligente muzikaliteit, stimuleert hij zijn partners, t.w. Plet Nijland (secundus), Wim de Zoete (alt) en Cornells Preuyt (cello), drie uitne mende krachten! Zij weerden zich in Mozart, Tschaikowsky en het beroem de kwartet van Ravel, Vooral dit laat ste was een toetssteen voor hun kun nen: kleur en klank waren homogeen, de pizzicati-effecten hadden o.i. ver fijnder productie kunnen verdragen. Toch werd het geheel reeds verwonder lijk ver geheven in de sfeer van puur immaterieele schoonheid, die buiten- landsche ensembles ons wel eens van dit opus voortooverden. Mozart's frisch- heid. Tschaikowsky's donkere weemoed, waarbij in het melancholieke, doch niet diepgaande Andante Cantabile (con sordino) de Russische sfeer zui ver getroffen wordt in tegenstelling tot de andere, volkomen Westersch ge oriënteerde deelen zij waren tegen stellingen, die aan dit programma een boeiend relief verleenden. Als extra, na het. enthousiaste ap plaus, het beroemde gevoelvolle An dante uit Schubert's H moll kwartet. H. Ds. J. H. SMIT DUYZENTKUNST. Ds. J. H. Smit Duyzentkunst, predi kant bij de Evang. Luth. Gemeente te Wildervank-Veendam, die hetberoep naar onze stad heeft aangenomen zal as. Zondagmiddag afscheid nemen van zijn gemeenten. SLUITING GEZINSWEEK. Gisteravond werd de Gezinsweek van Katholiek Leiden besloten met een .schouwburgvoorstelling, verzorgd dooi de „Ghesellen van de Spelewei" onder leiding van Antoon Sweers. Het Huis was goed bezet en heeft zich best ge amuseerd met een drietal voordrachten en een tweetal twee-bedrijvige tooneel- stukjes. Vooral de voordrachten, w.o. twee van Felix Timmermans, n.l. het sprookje „Hoe het varken aan de krul in zijn staart komt" en „De Kistpro- cessie", deden het voortreffelijk. Trou wens alle werden goed voorgedragen en speciaal de laatstgenoemde. De eerste sketch was wel eenigszlns te vieux jeu, de tweede sloeg in. Al met al een aar dig, goed verzorgd program, dat reke- nng hield met het gehalte der bezoe kers. JOODSCHE COÖRDINATIE COMMISSIE (J.C.C.). Tijdens een zeer geanimeerde verga dering in de Rose Zaal van Café „Zo- merzorg" is een afdeeling van de J.C.C. voor Leiden en omstreken .opgericht. De J.C.C. heeft langzamerhand in Ne derland een bekenden klank gekregen. Na den wereldoorlog werd in Amerika de Joint Committee in het leven geroe pen met het doel steun te verleenen aan de Joodsche Oorlogsslachtoffers in Europa. Dit comité, waarvan de fond sen door Amerikaansche Joden bijeen gebracht worden, bezit thans vertak kingen in alle landen, welke het slacht offer van oorlogsgeweld geworden zijn. Het bestuur van de Leidsche afdee ling is als volgt samengesteld: Voorzitter Is. Leman, seer. mej. J. J. Wolf (De Sitterlaan 38 A), leden: mr. C. J. Goudsmit. mej. S. F. R. de Leeuw L. van Amerongen en I. Italië. Aanvragen slechts schriftelijk aan het secretariaat te richten. Binnenkort zal een wekelijksch spreekuur gehouden worden, waarvan nadere aankondiging volgt. SCHAKEN. Philldor ILeidsch Schaakgenootschap II. In Centraal is gisteravond een belangrijke wedstrijd voor de competitie van den L.S.B. gespeeld. Won Philldor, dan was het practlsch kampioen. Zoover ls het nog niet gekomen, zooals onder staand overzicht uitwijst. J Blok (Ph.)N. E- J- Modderman (L.S.G.) V2—V2. W. F. SchüssJ. v. Stee nis xx. A. BarkemaM. Ml Segaar 01. J. KoetA. Mulder 10, J. A. P- Moonen (res.)A. A. Idema \'2V2, A. J. H. Koe voetC. Kuilman 01, W. F. WakkaA. H. A. Vlasveld V2—V2, G. Pels—D. de Jong xx. E W. v d. BurghM. Bloem xx, J. GaljaardJ. v. Deventer V2V2. Totaal 3xxx4xxx. Van den totaal-uitslag valt nog weinig te zeggen. De partii van het 9e bord wordt uitgespeeld. De ocmpetltlelelder zal de belde afgebroken partijen beslissen. Om den „Zilveren Koning" van het Leidsch Dagblad Niet op 13 Febr, doch op Woensdag 20 Febr. a.s. zullen de wed strijden om het kampioenschap van Lel den en omstreken beginnen ln Café Royal a/d. Doezastr. en wel 's avonds om 7 uur: De indeeling is de volgende: A: 1. P. Zonderland (L.S.G.). 2. H. Ele- mans (Zoeterw.), 3. W. Demmendal (L.S.G.)4. F. Teleng (Vriendenschaar). 5. J. Blok (Phil.) en 6. A. H. J. Koevoet (Phll.). B: 1. A. Barkema (Ph.), 2. E. A v. Ga len (Katw.), 3 Ir. J. Westra (LS.G.). 4. A, Smit (Vr.), 5. Th. v. d. Berg (Oegstg.). 6. Mr C. J. Leembruggen (L.S.G.). C. 1. C. Zandvliet (Vr.). 2. I. Kantebeen (Alphen), 3. A. Geyer (Zw.), 4. G. Bos scha (LS.G.) 5. J. Koet (Phll.). 6. J. Orbaan (L.S.G.) D. 1. W. H. v. d. Nat (L.S.G). 2. P. J. Planjer (Lelthen), 3. D. Posthuma (Al phen), 4. Mr. A. J. Mulder (Phil.), J. Koet Jr. (Vr.) en D. v. Gelder (Zoeterw.). Euwe 11 Maart I11 Noordwijk Ter gelegenheid van het tien larie bestaan van de Noordwijksche Schaakvereeniglng, gisteravond ln een onderlinge vergade ring zonder speciale feestelijkheden her dacht. zal dr. Max Euwe op 11 Maart a.s. simultaan komen spelen tegen de leden \an de Jublleerende vereenlging ln „Flora" in Noordwijk-Blnnen. De wed strijden zullen om 7.30 uur nm. aanvan gen. BRIDGE. Districtscompetitie viertallen. Voor deze competitie werd gisteravond te Alphen de voorlaatste ronde gespeeld in de tweede afdeeling. De stand is thans: 1. team Beyer (L.) 7 gesp. 12 p; 2, Tan (L.) 710: 3. Hoogewerf (A.) 89; 4. Van Leeuwen (L 78; 5. Van Delft (L.) 6 6: 6. v. d. Leede (A.) 76; 7. Harting (A.) 75; 8 Huivenaar (L.) 53; 9. Van Beek (A.) 8—2. KLAVERJASSEN. Tienjarig bestaan „De Pelikaan" Ter gelegenheid van haar tienjarig bestaan hield de Leidsche klaverjasvereenlglng „De Pelikaan" een feestavond, welke zeer druk was bezocht. Na een Inleiding van. den voorzitter van de feestcommissie, heer C. A. Sllerings, werd aan de heeren A. H. J. Sllerings en M. Sierat, resp. voor zitter en penningmeester der vereenigng een geschenk overhandigd. Gesproken werd vervolgens door afgevaardigden van den Haagschen klaverjasbond en van de vereenlgingen V.O.P., de Witte en Crool- mans (alle Den Haag) en De Beurs, v. d. Werf en Advendo (alle Leiden). Tal van toespraken gingen gepaard met de aanbieding van ien souvenir. Vervolgens werd een cabaretprogramma afgewerkt, dat zeer ln den cmaak viel. Na afloop was er bal. HOCKEY. Wedstrilden te Blocmendaal Te Bloe- mendaal spelen Zondag a.s. een drietal nationale dames-elftallen tegen elkaar. In het a-elftal ls mej L Nljpels (Lelden) als linksbuiten opgesteld. BOKSEN. Leidsche amateurs ln Den Haag In den Haagschen P'erc vei strijden gehouden tusschen Haagsche, Leidsche en «.o.. .rei.. Voor onze stadgenooten .varen te resul taten: H Krommendam (Rotterdam) wint op punten van D. Steenbergen (Lel den). H Gah i l ris pin ten van J. Roelandse (Lelden). BILJARTEN. L.U.T.O. (Lisse)Klein Rustoord. In het gebouw van den R.K. Volksbond te Llsse werd de returnwedstrijd gespeeld tusschen L.U.T.O. I en „Klein Rustoord P' (Oud Ade). Er werd libre gespeeld. De bezoekers wisten met een verschil van 187 carb. te zegevieren. Het verloop was als volgt: J. v. d Hulst (K. R.)—G. C. Degger (Luto) 300187 (v. d. Hulst maakte een gemiddelde van 20.—): L. Turk—C. Faas 200172; Jac. v. d. MeerA. van Dijk 150104; C. VrijburgJ. de Jong 150 150, Uitslag KI. R. 800 car.Luto 613 car. Kampioenschap Bloembollenstreek In zijn partij tegen B. Mastenbroek wist G. C. Degger een fraaie prestatie te leve ren door het recordgemiddelde van J. Duivenvoorden van 25.te verbeteren. In 8 beurten won Degger van Masten broek. een gemiddelde dus van 31.25! Op wel zeer duidelijke wijze heeft Degger zich hersteld van zijn zware nederlaag. Uitslagen: G. C. DeggerB. Mastenbroek 250 53; B. DuivenvoordeP. Duivenvoorde 250186; W, Visser—B. Duivenvoorde 250186; J. DuivenvoordeP. Duiven- voorde 250190; DeggerP. Duivenvoorde 250191; DeggerW. Waasdorp 25091; MastenbroekWaasdorp 250127. Op 13 Februari worden de landwed- strijden gespeeld. SCHERMEN. Voorronde sabel-kamploenscliap van Nederland In de schermzaal van de „Vrije Wapenbroeders" te Den Haag had de voorronde voor het sabelkampioen schap van Nederland plaats. 30 spelers van het district Zuid-Holland streden om een plaats ln de finale, welke op 3 Maart as. te Amsterdam zal worden ge houden De namen van de 6 best geplaatsten, die ln de finale zullen uitkomen, zijn: 1. J. Zoet, Parade et Riposte; 2. Hoe vers, H.P.S.V.; 3. H. ter Weer, Tewe; 4. Fraterman, St. Michael; 5. Mennlk, Cyrano en 6. Berkhuizen Sr., V.W.B. VOETBAL. De Engelsclie bekerwedstrijden Voor de vijfde ronde van den F.A.-beker werd de returnwedstrijd Sheffield Wednesday —Stoke City gespeeld. De wedstrijd ein digde zonder doelpunten, zoodat Stoke City door de eerste overwlnnk-g van 20 naar de volgende ronde overgaat. Truman in 1948 geen candidaat Volgens een correspondent van de „Chigaco Sun" heeft president Truman in een privé-verklaring gezegd, dat hij in 1948 niet naar het presidentschap zal dingen. DE PROFESSORENWIJK. De jaarvergadering. Onder buitengewoon groote belangstel ling de zaal van „Zomerzorg" was ge heel bezet hield „De Professorenwijk" gisteravond haar eerste jaarvergadering. De voorzitter, de heer D. v. d. Kwaak, memoreerde in zijn openingswoord het vertrek van het bestuurslid, den heer J. Swart naar Haarlem. Spr. stelde voor hem tot eerelid te benoemen, waarmede de vergadering met een krachtig applaus instemde. Voorts wees spr. er op. dat met het gemeentebestuur onderhandelingen ge opend zijn. welke ten doel hebben te ko men tot de oprichting van een speel weide. Verder heeft het bestuur bij de Ned. Spoorwegen aangedrongen op het instellen van een halte in de lijn Leiden —Utrecht. Gedacht is daarbij aan de spoorwegkruising Heerenstraat. De secretaris, de heer S. Platteel, bracht een uitvoerig jaarverslag uit, dat de vele werkzaamheden van de vereeni- ging in het afgeloopen jaar de revue liet passeeren. De vereeniging, welke op 9 Aug. 1945 is opgericht, mag zich in een grooten bloei verheugen. Op 31 Decem ber j.l. waren 1327 personen als lid inge schreven. Het jaarverslag van den penningmees ter den heer B Staal, gaf een batig saldo te zien. Hem werd décharge ver leend. Als bestuurslid werden herkozen de heeren D. v. d. Kwaak, voorzitter en C. W. van Bentveld, tweede secretaris, ter wijl in de vacature-J. Swart de heer J. J. Roozen werd gekozen. In de rondvraag kwam het deelnemen van „De Professorenwijk" aan de 5 Mei viering ter sprake. De voorzitter deelde mede, dat het bestuur op het standpunt staat, dat er naar gestreefd moet wor den, dat een groot deel van de feeste lijkheden dien dag in de wijk valt. Aan den optocht, welke de 5 Mei-vereeniging in de middaguren organiseert, is de ver eeniging in principe bereid mede te wer ken. Met een krachtig applaus hechtte de vergadering haar goedkeuring aan dit besluit. De zeer geslaagde avond werd afge wisseld door muziek van den heer De Haas met zijn band en het optreden van het muzikale trio Philips, Brown en Nichols. De 33-jarige C. B.. die nog vier maanden gevangenisstraf tegoed had, is gisteren door de politie aangehouden en ter beschikking van den Officier van Justitie gesteld. Gistermiddag is op de Marè een bakfiets, bestuurd door P. G., tegen een lantaarnpaal gereden, waardoor een in de bakfiets liggend vat met 200 K.G. boter te water geraakte en, evenals 60 eieren, verloren gingen. Het vat met boter is later op het droge gehaald. De 5-jarige P. de W., een meerijdertje, bekwam eenige verwondingen en is in het Academisch Ziekenhuis ter verple ging opgenomen. Ds. Geursen, die zooals gemeld 24 Maart zijn intrede zal doen in de Ned Herv. Gemeente alhier, komt hier als tiende predikant en zal speciaal wor den belast met het werk onder de bui tenkerkelijken. AGENDA. Heden. Rapenburg 61: Alg. Anthroposophisché Ver. Spr. mevr. Casparé. 8 uur nam. Donderdag. SassenheimAandeel houders vergadering N.V. Sassenheimsche Motorreederlj, 8 uur Kerkelijk leven PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Drachten vac. J. Dlkboom) S. Lamberts, vr(jz. jeugdpred. te Amsterdam; naar St. Pancras C. G Wiegers, cand. te Alkmagr; naar Hyppolitushoef-Oosterland J. v. d. Linden te Godlinze; naar Bussum H. J. ter Haar Romeny Bosmeer, die be dankte voor Zeist; Bedankt voor Assen (3e pred. pl.) P. v. d. Heyden te Uitwier- da: voor Amelde en Tienhoven (toez.) L. Blok te Mlddelharnls; voor Workum (toez.) (vac. J. Loos) R. Ros te Aalsum; Beroepen te Nissc (toez.) J. W. Lely cand. en hulppred. te Zeist. Geref. Kerken Tweetal te Lutterade C. W. P. den Boer te den Bommel en S. G. Oegema te Haulerwljk; Beroepen te Noord-Scharwoude P. Homburg, cand. te Hello; te Wildervank H, v. Twlllert te Wleringerwerf; té Heemse J. S. Greida- nus te Wijhe (O Vrije Evang. Gemeenten Bedankt voor Zaandam-Wormerveer I. J. Vasseur te Bussum Het Zendingscentrum der Geref. Kerken Het Zendingscentrum der Geref. Ker ken te Baarn zal, naar wij vernemen. Woensdag 20 Febr a.s. 's-mlddags om 3 uur plechtig worden geopend. Tot de officieele opening zijn tal van officieele personen uitgenoodigd, w.o. de ministers van Overzeesche gebiedsdeelen en van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, Reünisten-organisatie F.Q.I. Tot lid en voorzitter van de reunlstenorganlsatie Fides Querlt Intellectum aan de Tbeol. Hoogeschool der Geref. kerken te Kam pen is gekozen ln de plaats van prof. dr. K, Schilder die bedankt bad ds. E. I. Nnwijn, Geref. predikant te Kampen. Als quaestor werd gekozen dr. K. J. Cremer, bibliothecaris van de Theol. Hoogeschool en tot assessor dr. P. D. Kuiper te Sas senheim. Examens De Doopsgez. predikanten Mej. da. M. B. de Lugt en ds. P. v. d. Meulen te Wormerveer zijn geslaagd voor het doctoraal examen theologie. Ds. Joh. Luurlng f In den ouderdom van 69 jaar is overleden ds. Joh Luuring em. predikant der Ned. Herv. Kerk. De overledene aanvaardde ln 1900 zijn ambt te Nes en Wierum en diende de gemeen ten van Zwartsluis, Gorinchem en Ha- zerswoude en van 1929 tot aan zijn eme ritaat die van Oudwoude. Ds. Luurlng nam in Friesland een vooraanstaande plaats in. Hij was praeses van het clas sicaal bestuur van Dokkum, bestuurslid van de Prov. vereeniging Kinderzorg en. van de afd. Friesland van de Ver. voor Chr. Volksonderwijs, terwijl hij voorzit ter was van de Chr. Hlst. Kiesvereenlglng in Kollumerland, idem van het comité voor werkloozenzorg ln deze gemeente eu praetor yan den ring Kollum. De overledene behoorde tot de Confes- sloneele richting in de Ned. Herv. Kerk. VISCHCROQUETTEN. Verkoop van visohcroquetten, voor zoo ver voorradig, op Vrijdag 15 Februari a.s. van 1416 30 uur in perceel Hartesteeg 3 uitsluitend voor ondersteunden van den Dienst voor Gemeenschapszorg, Bureau Mare, die Donderdag. 14 Februari t.v. ultkeerlng hebben ontvangen en wel zii, wier naam begint met de letters A t/m. D van 1414.30, E t/'m. H van 14.3015, I t/m. N van 1515.30, O t/m. S van 15.30—16. T t/m. Z van 16—16.30. Aan die regeling wordt streng de hand gehouden. Legimltatiekaart. contröle_ strook, pakmaterlaal en gepast geld me- denemen. De prijs bedraagt 5 cent per stuk. 318 M. G. VER WEI J, Weth. Loco-Burgemeester. Tekeningen van Rein Stuurman. 15. Piepend klemt hij zich vast aan de touwen en kijkt met moeite over de rand om te zien wie daar aan zijn staart hangt. En als hij dan Jantje Puk, zijn vijand, ziet begint hij erg lelijk te schelden en te dreigen. Maar daar geeft Jantje niet om. Schelden doet geen zeer maar staarttrekken des te meer. Als Jopie bemerkt dat al dat schelden niets helpt probeert bij het andersom. Hij begint te smeken. 16, „Och toe. Jantje, laat me nou los* Ik wist niet, dat die schommel van jotx was. IÜ zal er heus nooit meer aan ko men". Als Jantje dat smeken hoort houdt hij op met trekken. Maar dei staart laat hij niet los hoor. „Het ls geen schommel, domoor. Het Is een' hangmat". „Nou, een manghat dan"» „Hangmat, niet manghat". verbetert Jantje en hij moet nu toch even lachen. „Hangmat" zegt Jople gehoor zaam. Wegens ziekte is het huwe lijk van Mr. M. E. VAN NIEVELT en Mej. S. W. VAN DE SANDE BAKHUYZEN uitgesteld van 16 Februari tot 28 Febr. Stadhuis 11 uur. Marekerk 11.45 uur. 302 Algemeene kennisgeving. Heden overleed in vollen Vrede, na een langdurige ziekte, tot onze diepe droef heid, onze innig geliefde Dochter, Zuster, Behuwd zuster en Nicht, BARENDINA SMITTENAAR, in den leeftijd van 38 jaar. Uit aller naam: A. SMITTENAAR C. SMITTENAAR— NAGTEGAAL. Leiden, 11 Februari 1946. Hooigracht 102. 321 De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Donder dag 14 Febr. te 2 uur op de begraafplaats „Rhijn- hof". Op 7 Februari 1946 over leed onze lieve Vader en Behuwdvader, Mr. PIETER JACOB STIGTER, Kapitein d. Infanterie b.d. Oud-Leeraar aan de Kon. Mil. Academie Officier in de Orde van Oranje Nassau. M. C. BICKER CAARTEN- STIGTER A. BICKER CAARTEN De crematie heeft op 11 dezer plaats gevonden. Geen bezoek. ^Met groote blijdschap geven wij hiermede kennis van de 'ge boorte van onze Dochter en Zusje GEERTRUIDA. A. P. VAN ES J. VAN ES—ERADES Leiden, '11 Februari 1946. Zijlsingel 46. 320 te koop, eiken, desgewenscht kachelklaar thuisbezorgd. Noordervliet Van Goor, Pieter Maritzstraat 10-12, Wassenaar. 288a Mevr. LEFEBVRE, Van Merlenlaan 29, Heemstede, zoekt per half April bij haar 4 schoolg. kinderen en a.s. baby een ervaren goed kunn. naaien. 311 gevraagd, leeftijd 1517 Jaar, voor wikkel-, stamp- en knip werk. - RADIO JESSE, 315 Rijnsburgerweg 35. Een Grossiersbedrijf te Leiden vraagt voor spoedige indienst treding een ervaren Sollicitanten moeten beschikken over een grondige admini stratieve kennis, in staat zijn om in voorkomende gevallen het bedrijf zelfstandig te kunnen leiden en vrij zijn van mili tairen dienst. Leeftijd 2530 jaar. Brieven met uitvoerige inlichtingen betr. opleiding, levens loop en verlangd salaris aan het Bur. van dit Blad no. 308. gevraagd. Hoog loon. Bij ge bleken geschiktheid goede vooruitzichten. - Aanmelden: Leidsche Melkinrichting DE SIER KAN, De Sitterlaan 87. Tevens 306 gevraagd. - Aanmelden Leidsche Melkinrichting DE SIERKAN. Heerenstraat 96. Laat uw reviseeren bij 344a P. Zwanenburg, Koestraat 4. DAMESRIJBROEK of costuum te koop gevraagd, maat 40 of 42. Tevens gevr. Heerenrijbroek, m. 58, liefst militair buitenmodel. Brieven Bur. v, d. Blad no. 390a. NET MEISJE gevraagd voor heele of halve dagen of voor dag en nacht. Mevr. STIGTER, 358a Thorbeckestraat 12. Gevraagd een 387a AANKOMEND HALFWAS bij Brood- en Banketbakkerij H. C. VAN NOORT, Hoogewoerd no. 122 - Leiden. Gevraagd N.V. v. Cranenburgh Heringa's Sajetfabriek Aanmelden: Vliet 15, Leiden. Boekbinderij P U L L E, Leiden, heeft voor nette serieuze 303 goed betaald werk, mi nimum leeftijd 16 jaar. Uitstekende sociale voor waarden. Reiskosten voor buiten de stad worden voorloopig ver goed. - Schriftelijke of mondelinge aanmelding aan het kantoor: Oude Rijn 34. ADVERTEERT 'N Dl BLAD De N.V. LEIDSCHE DUINWATER MAATSCHAPPIJ zoekt voor haar bureau kunnende' typen en bij voorkeur bekend met het gebruik van moderne kantoormachines. - Schriftelijke sollicitaties met uitvoerige inlichtingen te richten aan de Directie der LJD.M., Stationsweg 12, Leiden. 300 Voor spoedige indiensttreding te Leiden wordt gevraagd een aankomend Brieven met volledige inlichtingen omtrent opleiding enz., alsmede verlangd salaris onder no. 314 Bur. van dit Blad. Het Nederlandsche Beheers instituut, Vertegenwoordiging Leiden, Rünsburgerweg 21, vraagt zo spoedig mogelijk een Voorkeur geniet zij, die met de bediening van een tele fooncentrale bekend is Persoonlijke aanmelding tusschen 9 en 10 uur 312 Gevraagd: v. d. en n., in kl gezin; hoog loon; hulp voor ruw werk aanwezig. - Mevrouw E. J. SPEELMAN - „Casa Reale" 313 Sassenheim. Kleine Advertenties GEVRAAGD Door een arbeidersgezin te koop gevr. een wieg en toe behoren en babygoed. A. Fok ker, Parkstraat 16. Voorscho ten. Plano te koop gevraagd. Brieven, merk en prijs, Bur. v. d. Blad onder No. 335 k. Nette Juffr., h. b. b. h. h„ zoekt ongemeub. zlt-slaapka- mer met stookgelegenheid. Br. met prijsopg. Bur. v. d. Blad onder No. 356 k. Gevr., Ln gezin van 3 per sonen, dienstmeisje of werk ster voor hulp ln de ochtend uren. Aanmeld, 's morgens na 10 uur. Lijsterstr. 39. Lelden. Aan hetzelfde adres te koop gevr. dlvanbed of spiraalma tras plus kapokmatras. Eenvoudige gemeub. kamer gevr.. bill, prijs, met kookgas Brandstofbonnen en vleesbon nen kan verhuurder gebrui ken. Br. Bur. v. d. Blad onder No. 345 k. Juffr., b. b. b. h.. zoekt zlt-slaapkamer, ongem. Brie ven: Boekhandel C. Segaar, Noordelnde 26. Lelden. Modern eiken dressoir te koop gevraagd. Br. Bur. v. d. Blad onder No. 353 k. Te koop gevr. verpleeg- stersschorten, in prima staat. Adres: Bestevaersweg 21 Kat wijk a/Zee. Orgel of plano gevraagd A contant. Franco brieven met prijs en omschrijving aan Jo han Groeneveld. Schoonhoven Woningvull te Leiden. Heel huls, bev. vijf kamers, v.- en a kamer, suite, gang, keuken, plaats, tuin en schuur, boven 3 kamers met balkon, wenst to ruilen voor groot heeren huls, op nette stand. Br. Bur. van dit Blad onder No. 393 k. AANGEBODEN Nieuw vooroorlogsch cos tuum aangeb., ln ruil voor wringer (op electr. Velo te plaatsen) of schoenen mt. 39, 40. 41 en 42. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 343 k. Moderne kinderwagen aan geboden, blauw m. grijzen kap Evertsenstraat 29. Leiden. Kinderbox f. 17.50, paar rubber kaplaarzen, maat 42. Hoeks gasoventje. binnenban den 28 X 1 1/2. Langezaal Stille Rfjn 7. B Beschaafde Geref. Juffrouw b z. a. als hulp 1. d. huishoud, voor dag en nacht. Is 9 mnd. werkz. geweest als 1.1. verpl. Br. Bur. v. d. Blad No 319 k. B Te koop eenige fraaie ge haakte kleedjes van garen No. 80, rond en ovaal van f. 3.75 af. Groot rond kleed, middel lijn 1 M. h f. 27.50. Vraagt zlchtzending geheel vrljblil- vend. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 341 k. B Aangeb. 1 p. hoge Jongens- schoenen 39, 1 p. lage jon gensschoenen 38 en een goede wringer. Evertsenstraat 29. Leiden. B Aangeb. op netten stand te Oegstgeest. gestoff. of gemeu bileerde kamers, voor besch. heer of dame. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 362 k. B Te koop zeer fraaie lederen actetasch, m. vakken, alsmede lederen handkoffer, c.a. 40 x 60 cm. Zw. led. rijlaarzen mt. 42. Verhoog, RiJnsb.weg 75. Te koop hout, kachelklaar. i Te bevr.: Lindestraat 14 a. B Wonlngrui]. Den Haag Leiden, Heel huisje (bev. 5 kamers, keuken, zolder). Den Haag ln ruil voor groot bo venhuis ln Lelden, liefst b(J Station. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 357 k. DIVERSEN B Rullen: 2 balten- en 2 blnnénbanden. 28 xlj4 (voor oorlogs) voor vloerkleed. Brie ven onder lett. K. aan T. van Beelen, Kon. WllhAtraat 15, Katwijk aan Zee. B Ruilen: nieuwe zwarte da mesmantel, oude kwal. voor Jaeger herenhemden, grote maat. Brieven onder letter A. aan T. v. Beelen. Kon. Wilh.- straat 15. Katwilk aan Zee. Kleine Advertenties. worden dagelijks opgenomen, wanneer voldoende ruimte beschikbaar is. Ze mogen hoogstens 30 woorden groot zijn (een woord maximum 12 letters). De prijs bedraagt f. 1.50 bij vooruitbetaling. Een bewijsnummer wordt niet verstrekt.

Leidsch Dagblad | 1946 | | pagina 2