SANATOGEN AUSTIN 10 HET BESTE VAN DER STOK BUREAUPERSONEEL GEVRAAGD BEGRAFENISSEN EN TRANSPORTEN E.N.K.R.I. Vergadering Vrijz. Dem. Bond Afschaffing van het veeboekje S? Hef proces fe Neurenberg SPORT De Leidsch Dagblad-beker uitgereikt Wij hooren STADSNIEUWS RECHTZAKEN Officiëele Publicaties JANTJE PUCK MAAKT EEN HANGMAT A. SERET NET MEISJE Woningruil ROOYAKKERS' Automobielhandel v_ „Interpreter" WONINGRUIL Winkelj uffrouw VRIJE ZATERDAGOCHTEND - FLINK SALARIS Meisje-Huishoudster ADMINISTRATIEVE KRACHT De Vrijz.-Dem. candidatenlyst voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer is gisteren in een te Amsterdam gehouden vergadering als volgt vastgesteld: 1. Mr. A. M. Joekes. Den Haag; 2. Jan Schilthuis, Den Haag; 3. mej. mr. N. S. C. Tendeloo, Amsterdam; 4. ir. A. Von deling, Leeuwarden; 5. J. C. Deering, Voorburg; 6. ir. S. A. Posthumus, Delft; 7. ir. Z. Th. Fetter, Eindhoven; 8. dr. H. A. Zwanenberg, Enschedé; 9. mej. mr J. Zeelenberg, Rotterdam; 10. J. J. Feringa, Alkmaar; 11. J. A. ter Haar Jzn.. De Wijk (Dr.)12. mr. K. Byisma, Franeker; 13. mr. G. L. Warburg,Gro ningen; 14. mr. A. J. v. d. Weel. Mid delburg; 15 J. Harmsen, Amsterdam. Over eventueele aansluiting by de „Partij van den Arbeid" werd langdurig gesproken door prof. R. Kranenburg, die pleitte voor een nieuw elan en nieuwe partij-verhoudingen, en door mr. A. M. Joekes. die waarschuwde dat niet alle verschillen verdwenen zyn. Overigens was ook deze spreker voor samenbunde ling van krachten en verzocht hy het voorstel goed te keuren. GEEN AANKOOPVERGUNNINGEN MEER NOODIG VOOR RUNDVEE EN SCHAPEN. Met ingang van 11 Februari vervalt voor de veehouders de verplichting het op hun bedryf aanwezige vee in het vee boekje te registreeren. Voorts worden met ingang van den zelfden datum by den handel in rundvee en in schapen de aankoopvergunningen afgeschaft, terwyl eveneens van 11 Fe bruari af het vervoer van runderen en schapen niet meer door een geleide- biljet behoeft te zyn gedekt. Het bovenstaande geldt niet voor den grensstrook met België ter breedte van 5500 meter. De byzondere aandacht wordt er op gevestigd, dat het zakboekje van den rundveehandelaar en het zakboekje van den schapenhandelaar gehandhaafd worden. De handelaren zyn verplicht van eiken aan- en verkoop van een rund of een schaap in het betreffende zak boekje aanteekening te houden, terwyl de wederparty (resp. verkooper en koo- per) verplicht is deze aanteekening door zyn handteekening te bekrachtigen. Verder wordt nog medegedeeld, dat runderen en schapen uitsluitend voor handen mogen worden gehouden door de volgende groepen van personen: a) landbouwers, tuinbouwers, arbeiders in de land- en tuinbouwbedryven en degenen, aan wie een daartoe strekkende vergunning door of namens het bedrUf- schap voor vee en vleesch is verstrekt; b) handelaren, die in het bezit zyn van een geldig te hunnen name gesteld zakboekje, bestemd voor het registreeren van het betrokken dier en in dit boekje op de voorgeschreven wyze hiervan aan teekening hebben gehouden. Ten slotte wordt medegedeeld, dat de verordening registratieplicht 1944 onver anderd van kracht is. waarby o.m. is bepaald, dat een ieder, die een of meer runderen of schapen houdt, by het bu reau van den voedselcommissaris voor zyn provincie als zoodanig geregistreerd moet zyn. ABNORMAAL HOOGE WATERSTAND OP DE MAAS. Ten gevolge van den abnormaal hoo- gen waterstand op de Maas ondervindt de scheepvaart op deze rivier bezwaren. Hieronder lijdt uiteraard de kolenafvoer uit Limburg. Van regeeringswege worden maatrege len getroffen om aan deze moeihjkheden het hoofd te bieden. Indien noodig zal het kwantum kolen, dat per spoor wordt vervoerd, aanzienlijk worden verhoogd, terwyl tevens voorbereidingen worden getroffen om autocolonnes te laten ry- den voor het vervoer van kolen. Wederopbouw met Sanatogen! n dezen lijd van wederopbouw speelt Sanatogen ook weer een groote rol! Het eiwit- en phosphorrijke Sanatogen brengt gezondheid en werklust, een uitspraak be vestigd door meer dan 25000 doktoren I Haal nog heden een busje I Uw apotheker of drogist heelt ze weer en ledige bussen hoeft U niet meer in te leveren Het zenuwsterkend. (Ing. Med.) Grepen uit het Radi ©-Programma VOOR ZATERDAG 9 FEBRUARI. Hilversum I (301 DL)KRO. 12.00 12 30 uur deeleri uit Valerius Gedenck- klanken; 1..4514.15 uur: Cowboysongs en negro spirituals; 14.4515.15 Tom mies zingen en spelen, Engelsche solda- tenmuzlek; 17.1517.40 uur fragmenten uit de Vliegende Hollander van Wagner; 19.3020.00 uur volksliederen der ver- eenlgde volkeren; f' 1521.45 u. luister spel naar sprookje van Andersen, door Ben Bunders. Hilversum II (415 M) VARA: 14 00— 14.15 „Esperanto in dienst van den vrede" lezing door A. Veen; 18.1518.45 uur Benedict Sllberman en zijn Novelty Sere- naders; 20.0520.55 uur Promenade-or kest o.l.v. Albert van Raalte m.m.v. Carlo v Neste, vlooi; 20.5521.55 uut Dooden- huls, hoorspel door Peter Goodman; 22.20 23 00 uur cabaret oi.v. Jan Corduwener; 23.1523 45 uur ensemble „Cantabile". SEYSS INQUART WORDT BESCHULDIGD. Een speciale verslaggever van het A.NP. seint: Seyss Inquart werd gisteren persoon lek aansprakeiyk gesteld voor alles, wat de Duitschers sedert zyn benoeming te gen ons land bedreven hebben. De Fransche aanklager Mounier stelde uitsluitend zyn werk in Neder land in het licht. Van zijn benoe ming af tot het einde van den oorlog is Seyss. alleen reeds uit hoofde van zijn functie verantwoordeiyk voor alle daden van civiel bestuur, aldus Mou nier. Uit redevoeringen van Seyss biykt, dat hfi niet alleen met administratieve doch ook met politieke macht bekleed was. Daarom ls het t-evergeefs, wanneer hy thans tracht, zooals in een hem door Thomas Dodd afgenomen verhoor, voor te stellen alsof hy niets anders was dan een functionaris, belast met het uitvoe ren van orders van hen, voor wie hy, zooals in Oostenrijk, practisch niets anders was dan „telegrafist", zoo zei de aanklager. Mounier merkte op, dat Seyss welis waar heeft getracht, zooals vele zyner collega's, zich voor deze maatregelen te verschuilen achter Himmler. „Het Tri bunaal zal ongetwijfeld dit excuus op de juiste waarde weten te schatten." Seyss werd voorts tenlaste gelegd, mis bruik van de doodstraf te hebben ge maakt tegen menschen die weigerden versterkingen te bouwen of verraad te plegen. Met betrekking tot de acties der standgerechten na de stakingen in 1943. die het gevolg waren van de internee- ring der krijgsgevangenen, werd opge merkt, dat Seyss deze maatregelen in zyn redevoeringen heeft geprezen en de verantwoording op zich genomen heeft. Onder zijn bewind werd een groote zwarte markt in Nederland opgezet en gehandhaafd. In den winter van 1944— 1945 verbood hy het vervoer van voed sel uit de Noordeiyke provincies naar de Westelijke, waardoor een hongerwin ter ontstond, die 125.000 dooden kostte Toen het duidehjk was, dat de Duit- sche zaak verloren was, hebben de Duitschers onder leiding van Seyss een programma uitgevoerd, dat Nederland in onbeschryflijke armoede stortte Zij vernielden fabrieken, scheepswerven, havens, mynen, bruggen en spoorwegen, zy veroorzaakten overstroomingen, zy stalen grondstoffen en machines en brachten die naar het Reich en zy bra ken brandkasten en safes open en stalen juweelen en andere waardevolle voorwerpen. DE UNO. De vergadering der Vereenigde Vol ken heeft de aanbeveling van de com missie voor den permanenten zetel in behandeling genomen en dadehjk bleek er al verzet tegen de keuze van Stam- ford-greenwich. Australië leidde de op positie en stelde voor de keuze uit te stellen tot de zitting van September en intusschen San Francisco als tydehjken zetel te gebruiken. Dit vond steun by Bolivia, Egypte en België. Venezuela, Rusland en China steun den echter de commissie in haar keus. Frankryk stelde uitstel van beslissing voor tot September VOETBAL. Zatcrdageomp. K.N.V.B. Voor de op Zaterdagmiddag te houden competitie van den K.N.V B (4e klasse) zijn vastge steld: Quick Boys—ARC. RAFTer Leede en, Rljnsb Boys—CNV Lcldsche Voetbalbond Het program ma voor Zaterdag luidt: 1ste kl.: ARC 2 RCL 1, 3.45, Noordwyk 2Katwijk 1 3.45 u.; Lelden 1—Quick B. 2, 3.45 u 2de kl. A: Katwijk 2—ARC 3. 3.45 u.; Llsser Boys 1Quick B. 3, 3.45 u 2de kl. B.: Alphla—Lelden 3. 3.45 u.; KoudekerkCNV 2, 3.45 u 3de kl. Quick B. 6—RCL 2. 3 45 uur; (bijterrein)T. en D. 2Llsser Boys 2. 3.45 uur; Terleede 3 teruggetrokken. Jun. A: WLV—Rljnsb. B„ 3.45 u.: Warmunda (B)Quick B (B). 3 45 u jun. B. Aid A: Quick B ASC (a). 2.30 uur, (byterreln); Alph. BoysRoo- denburg (a). 3 45 uur; UVS (a)—KRV. 3 45 uur. Afd. B: (ASC (b)Roodenburg (b), 3.45 uur; Katwyk (b)Llsse, 3.45 uur, (byterreln); Roodenburg (c)—UVS (b) 2.30 uur. HOCKEY. BelgiëNederland een week vervroegd Naar wy van de zijde van den Kon. Ned. Hockeybond vernemen, ls de eerste Internationale hookey-wedstrljd tusschen België en Nederland, voor dames zoowel als heeren, een week vervroegd en thans bepaald op Zondag 31 Maart te Brussel Competitie L.D.D.B. De competitie standen In den L.DD.B lulden thans: le klasse: 1 A.D.C. I 4 gesp. 7 p.: 2. K. D. C. I 4—5; 3. Leiderdorp I 4 -1, 4. RDC I 34; 5 K.W.Z. I 2—1; 6 H.D.C I 2e klasse: 1 RD.C. II 4 gesp. 7 p.; 2. H.D.C. II 4—6; 3. A.D.C. II 4—5; 4. Lei derdorp II 34: 5. A.D.C Hl 44, 6. K.D.C. n 40. KLAVERJASSEN. AdvendoDe Beurs Gisteravond speelden de 2e achttallen van Advendo en De Beurs tegen elkaar Advendo begon zeer nerveus en stond na twee ronden dan ook met 1748 punten achter. Daarna vlotte het eohter veel beter. De eerste twee tafels der 3e ronde brachten al on geveer 1800 p winst voor Advendo en ten slotte won zij met 352 p. WANDELSPORT. Bultenlandsehe belangstelling voor de „Vlerdaagsche" Zoowel uit Denemar ken als uit Engeland komen berichten binnen welke van byzondere belang stelling voor de a.s. vlerdaagsche aï- standsmarschen te Nymegen getuigen Deelnemer uit Kopenhagen en leden van de Engelsche Road-Walking Association, die vroeger reeds aan de Vlerdaagsche deelnamen, geven den wensoh te kennen om. Indien mogeiyk, weer naar Nymegen te komen Ofschoon de marsch dit Jaar geen officieel internationaal karakter zal dragen, zullen zich spontaan melden de buitenlanders niet worden afgewezen. ER IS 20 JAAR OM GESPEELD. Het onlangs beëindigde tournool om het kampioenschap van Lelden is, gelijk ge- meld, gewonnen door W. Hulsman, van de Leldsche Damvereenlglng, die daarmede voor de vyfde maal beslag legde op den zilveren „Leidsch Dagblad"-beker en dezen prijs dus definitief ln zijn bezit kreeg. Op een bijeenkomst ln „Centraal" vond gis teravond de prijsuitreiking plaats door den L.D.V.-voorzitter, den heer Van der Vlist, die zelde dat de beker ln 1926 door het Leidsch Dagblad" ls uitgeloofd. Er is dus 20 Jaar om gespeeld Spreker wees op het voor de L.D.V. verheugende feit dat de wlsselprljs ln al die Jaren slechts tweemaal is gewonnen door spelers, die geen lid waren van LD.V. Dat de beker uiteindelijk ln handen ls gekomen van een L.D.V.-lid, namelijk W. Hulsman, stemde spr. tot groote voldoening. Hij complimenteerde den winnaar met zijn succes en gaf uiting aan de hoop dat Hulsman, die al eens kampioen van Zuid-Holland en 4e ln het tournool om het landskampioen werd, nog eens den hoogsten nationalen titel zal mogen veroveren. De andere prijzen ln den wedstrijd om het kampioenschap van Leiden werden gewonnen door: Hoofdklasse: 2. W. Heemskerk (L.D.V.); le ki.: 1. I. Teleng (L.D.V.) 2 F. Lardee (L.D.V.); 2e klasse: 1. Van Dijk (D.C.L.), 2 J. Slingerland, eenl3-Jarige knaap, die evenals de 13-jarige W Kleljn na goed spel de finale bereikte en de tegenstanders voor vele moeilijkheden plaatste. Belde Jongens kregen een extra-prijsje voor hun volharding en 11 ver. Op den avond der prijsuitreiking heeft de heer W Hulsman nog simultaan ge speeld aan 24 borden. Hij won 15 par tijen, speelde remise tegen M v. Leeuwen, Franken Jr.. Kruider. Wim Kleljn. v. Wezel en Hulsman Sr. en verloor van Sladek, van Bork en Polak De voorzitter deelde nog méde dat Hulsman over een week of vier een bllnd- partlj zal spelen tegen een bekend dammer. Kampioenschappen L.D.D.B. Voor de kampioenschappen van den L D.D B. zul len ln de eerste ronde de clubgenooten van de resp. vereeniglngen tegenover el kaar komen De tweede ronde zal op Za terdag 16 Februari a-s.. te 4 uur ln de muziekschool. Rapenburg 22 worden ge speeld. Over deze belangrijke wedstrijden geven wy een korte voorbeschouwing. Hulsman speelt tegen zijn clubgenoot Pronk en aangezien belde spelers momen teel bij L.D.V..de borden 1 en 2 bezetten, zal het zeker ëcn spannende stryd wor den. Wanneer Huisman echter speelt in denzelfden vorm als bij de kampioen schappen van Lelden, dan geven wij hem de beste kansen Van SteenbergenNachtegeller: belden spelen een zeer sterke partij, maar aan gezien Nachtegeller er een tijdje uit ls geweest, rekenen wij op een overwinning van L. F. van Steenbergen. De Vletter en Brink zijn twee spelers van RD.C. uit Rijnsburg. Wy geven De Vletter een mooie kans om te winnen, aangezien hy meer routine heeft. De Australische minister van han del en landbouw heeft in antwoord op het desbetreffende beroep van Attlee ver_ klaard, dat alle tarwe en meel. welke dë spoorwegen naar de havens kunnen ver voeren, ln de eerste helft van dit jaar ove>- zee zal worden verscheept. Verscheidene wyzigingen zyn aan gebracht in de Belgische rantsoeneering. Zoo is de koffie verhoogd van 300 gr. op 350 gr. per persoon Men ontvangt 600 gr margarine in plaats van 500 gram en 300 gram boter in plaats van 250. Deze maand wordt geen reuzel verstrekt (vo rige maand 200 gr.), doch daarentegen krijgt men 150 gr. vleesch en groenten in blik. Ook ontvangt met 1 dl. tafelolie. Het rantsoen eieerpoeder ls echter van 280 gram gebracht op 140 gr. Het Belgische kabinet heeft beslo ten het witboek over de koningskwestie eerst na de verkiezingen te publiceeren, zooals door den koning was gevraagd. De Fransche minister v. financiën. André Philip, heeft tydens een speciale persconferentie een uiteenzetting over zyn plan gegeven, hetwelk tot doel heeft het tekort van 320 milliard francs te dekken. De minister kondigde een verla ging van 85 milliard francs In de mili taire credieten en de civiele begrooting aan en het intrekken van subsidies tot een bedrag van 47 milliard francs. Hy zeide ook. dat er een verhooging der be lastingen zou komen, welke 38 milliard francs zal inbrengen. Generaal Milan Neditsj, hoofd van de marionettenregeering te Belgrado tij dens de Duitsche bezetting, heeft zelf moord gepleegd toen hy tydens het on derzoek naar zyn misdrijven voor doen officier van justitie werd geleid. (U. P.) De Leidscte Academie De commissie voor economische en sociale aangelegenheden heeft besloten een commissie op te richten, welke de vorming van één enkele wereldgezond heidsorganisatie in behandeling zal ne men, om den oorlog te beginnen tegen de microben. Februari 1575 dies na talis. 21 November 1941 dies fatalis. Als Leiden niet doet wat de Heeren begeeren, dan zullen we Leiden wel mores leeren; Ze gaan daar dan voortaan zelf doceeren: le. Op Volksche wyze te amputeeren. 2e. Het „Recht" met een Volksche saus te serveeren. 3e. In Volkschen geest te philosophee- ren. Kortom: allen, die r ar nog willen studeeren, radicaal „Genechteniseeren! Met in den rug de Duitsche geweren En zóólang tot de kansen weer keeren; Waarna de heeren 'm spoedig smeren. De Academie opnieuw kan floreeren. Haar Stichter .Prins Willem den Eerste" tot eere! Oud-Leidenaar A. L. QUANT. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het candidaatsexamen rechtsgeleerdheid de heeren P C. Beet- stra te Rotterdam, A. Baud te Leiden A. A. Nolst Trenité te Leiden, G L. Eisen te Leiden. P Zonderland te Lei den, G. F. Sandberg te Leiden. L. Roe- leveld te Den Haag, R. van der ■'Veen te Leiden. Geslaagd Groot tentamen Godgeleerd heid de heer Den Tonkelaar te Leiden. Geslaagd Propaedeutisch examen God geleerdheid de heer Brinkerink te Lei den. Geslaagd candidaatsexamen Indologie W M. Nelessen te Den Haag. Geslaagd doctoraal examen Indologie J. Schwenke te Leiden, J. Dedder te Rotterdam. RESIDENTIE-ORKEST. Het is haast ondoenlyk in kort bestek een indruk te geven van de in 1939 door Anthon van der Horst geschreven Symphonie, die thans hier geïntrodu ceerd werd, nadat zy in 1942 in Amster dam haar première beleefde. Een werk grootsch en machtig van conceptie, sterk- staande onder Rus sische en Fransche invloeden, die in den grond niet in het wezen van dezen uitermaten knappen theoreticus en instrumentator liggen. Van der Horst heeft daarbij zyn breedsprakigheid uit jeugdjaren nog niet verloren en zou de dingen veel compaoter kunnen zeggen. Afgezien van eenige waarachtig door voelde stemmmgs- en natuurbeelden, is er veel geforceerds in deze enorm veeleischende partituur Veel. dat met uit innerlijke noodzaak geboren werd en een sfeer van eindelooze herhaling opwekt, zoodat de toehoorder' een ge voel van bevryding met kan onderdruk ken wanneer uiteindelijk het bevrijden de c. gr. t. slot weerklinkt Wij kunnen op een en ander niet dieper ingaan, hoewel een opus als dit het zeker verdient. Herman Scher- chen is een meester-dirigent. die het ontzaglijk moeilijke werk vrywel uit het hoofd beheerschte, met een exactheid, die zeldzaam is Van der Horst kon den aanvankelijk wel zeer schuchter en dank van het publiek op het podium in ont vangst komen nemen. Van welk een natuurlyke frischheid is toch iedere compositie van Dvorak: ook diens boeiend celloconcert. Muziek, voortkomend uit het hart. waaraan men diepe vreugde beieeft. Bernard Michelin was de gedistingueerde solist, wèlgefun- deerd is zyn techniek, de toon echter niet ver-dragend, doch geschraagd door intense muzikaliteit. Het orkest over stemde helaas meermalen. Tot slot bewerkte Russische volks dansen en dansen uit Borodin's „Prince Igor"; illustratief en rijk coloristisch geïnstrumenteerd, waarbij succes by voorbaat verzekerd ls! Scherchen, die sinds 1932 bekendheid verwierf in Zwitserland is een dirigent van groot formaat' het is verwonderlyk, hoe hy met enkele gebaren van hand of vinger, het muzikale beeld telkens tot in détail weet uit te teekenen. En het orkest speelt onder zijn leiding met ongewone glans en verve! Mogen wy hem nog dikwyls terugzien? H. NIEUWE BONKAARTEN. Morgen zyn aan ,Den Burcht" nieu we bonkaarten voor levensmiddelen verkrygbaar voor hen, wier familienaam begint met R tot en met Roo. (Geopend van 8.4012 uur). De minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen heeft op grond van zijn houding gedurende de bezet ting. te rekenen van 17 September 1945, ontslag verleend aan H. Pop, assistent by de verloskunde aan de Universiteit alhier. Haagselie Politierechter. Japon werd herkend. De hulpbesteller bij de posteryen J. J. J. te Lelden zag een pakje op den grond liggen in het bestellerslokaal en hij nam dat mee naar huife. Er zat een Japon in welke een dochtertje van J. cadeau kreeg Toen zij ermede op straat liep, kwam zij echter de eigenares tegen, zoodat de be steller nu terecht stond. Gezien de gun stige antecedenten, wilde de officier wel een voorwaardelijke straf eischen, n.l zes maanden met een proeftijd van drie Jaar. Dat werd ook het vonnis. Burgerlijke Stand van Heiden. GEBOREN: Willem Jan, z. van M. Heijmans en D. van der Luit; Pietertje. d. van C. Vlla- gentihart en J. Hogewonlng; Willem, z. van V/. Westhoek en G. E. Apelt; Gerar- dus Johannes Bertram, z. van A. Corts en M. Zaal; Relnier Alexander, z. van H. Nabarro en T. Rosenbaum; Johanna Jan netje, d. van D. de Graaf en C. M. J. Tulnhof de Moed; Amarilda Alida, d. van G. J. Lezwijn en M. J. A. Leuering; Cor nells Leonardus Hendricus, z. van H. W. van der Meer en K. J. Woutersen; Leen- dert, z. van C. G. Mynders en A. A. Vis sers; Theodorus. z. van T. van de Logt en A. van Berkel; Willem Frederik. z. van W. F. Jong en N. Waasdorp. Lucas z. van C van der Reyden en J. Klaassen; Maria Helena Dorothea dr. van G. A Drlessen en M. A. den Elzen; Wll- helmlna dr. van P. Mleloo en F. Sleyser; Nicolaas z. van P. van Hoven en C. J. L. Tom; Alexander z. van A. van Unen en A. B. de Kler; Thilly dr. van S. E. H. J. Pino en M. Monshouwer; Cornelia dr. van E M. Laman en S. J. de Ru; Fran- clrca Maria Jacoba dr. v. W, J. Atteveld en G M. Drlessen. OVERLEDEN: L. Hamming, man, 78 J.; M. van den Ent, wed. van M. van Ommerlng, 68 J.; A. Hazenoot, man. 48 J.: I. Tegelaar. man 76 j.; H. Dorst, man, 76 j. W. P A. van Nassau z. 2 Jaar; H. P. van Baaien z. 8 maanden; P. Plu, wed. van C Kromhout. 72 J A. van der MelJ dr., 4 maanden- J. Buis z., Jaar; T. Borst wednr,, 80 Jaar. GETROUWD: J. Ar noldus wednr. en W. J. de Graaf gesch.: G. van der Born Jm. en H W. de Jong Jd.; W. J. Schouten Jm. en M. P. C. de Bruljn Jd.; J. Zltnxan Jm. en M. P. Snoep Jd. TOEWIJZING BETONIJZER. Land- en tuinbouwers ln de provincie Zuid-Holland die voor een toewijzing be tonijzer ln aanmerking wenschen te ko men, kunnen hun aanvragen Indienen bU het bureau van den voedselcommissaris, Anna-Paulownastraat- 22 te 's Gravenhage. Deze aanvraag moet geschieden op a-for mulieren, welke verkrijgbaar zyn bij de kamers van koophandel. Een toewijzing wordt alleen afgegeven wanneer het be- noodigde betonijzer aanwezig is. 218 PRIJZEN VOEDERBIETEN- EN SUIKERBIETENZAAD. Voor voederbieten- en suikerbietenzaad oogst 1945 zyn de navolgende prijzen vast gesteld: voor voederbietenzaad groothan- delsprljs geselecteerd f. 146.75, niet geselec teerd f. 130.50; verbruikersprijs 10 kg. en meer geselecteerd f. 200.75; niet geselec teerd I. 180.50; verbruikersprijs minder dan 5 kg. geselecteerd f. 223.50, niet geselec teerd I. 201.25; verbruikersprijs 510 kg. geselecteerd f. 211.25; niet geselecteerd f. 190.25. voor suikerbietenzaad, groothan- delsprijs f. 100.verbruikersprijs 10 kg. en meer f. 138.verbruikersprijs 510 kg. f. 145 verbruikersprijs minder dan 5 kg. f. 153.De prijs voor het voeder bietenzaad geldt voor alle drie typen. Ge noemde prijzen gelden alle per 100 kg. 219 REGISTRATIE SCHADE AAN GRIEND EN RIET. Telers, die tengevolge van oorlogsom standigheden schade hebben geleden aan griend en riet, behooren deze schade per soonlijk aan te melden voor 30 April 1946 bij den plaatselijken bureauhouder van den provincialen voedselcommissaris, in wiens district de schade geleden ls. De be trokkenen ontvangen bij deze aangifte een registratieformulier, dat uiterlijk na drie (3) dagen igevuld en onderteekend weer bij denzelfden plaatselyken bureauhouder moet worden Ingeleverd. 228 Tekeningen van Rein Stuurman. 9 Daar moet wat anders op gevon den worden, want zó heeft bij er niets aan Nou eerst eens even goed denken. Er komen twee diepe rimpel? !n zijn voorhoofd net hoven ?IJn oeus. Dat staat wel erg leltlk. maar het helpt toch want ineens weet hij wat hem te doen staat. Het ls doodeenvoudig: hU moet een touwladder maken Die bindt hy dan vast aan de hangmat en klaar is Kees Nu lacht Jantje weer en op een drafje gaat hU er vandoor om gras te snUden. 10. Na een poosje zit hij weer Ijverig te vlechten en te knopen en 's avonds f3» de touwladder kant eD klaar. Als hij de volgende morgen haastig zijn ont bijt oaar binnen heeft gewerkt laadt hU de ladder op zUn schouder eD gaaf naar zyo hangmat toe. HU heeft nu al pret als hij eraaD denkt hoe fijD hij straks zal liggen luieren in de zon. Bij het omslaan van een hoek ziet bfl de hangmat al tussen de struiken hangen. Maar dan blijft bij plotseling stokstijf staan. HU wrijft zijn ogen eens uit, want het Is nog vroeg en dan ben Je nog wel eeQS.6laperigi Heden 7-2-1946 ontbo den ten Stadhuize, vernam ik de droevige tyding, dat op 27 Febr. 1942 is gesneu veld bij den ondergang van de „De Ruyter", HERMANUS ZAALBERG oud 41 jaar, in leven Serg. Majoor Marinier by K. N. O Ind. Leger Soerabaja. Dat hy ruste in vrede. Uit aller naam: D. ZAALBERG, Vestestraat 100, Leiden. Voor de groote belangstel ling my betoond by het plot seling overlyden van mU'n lie ven Man. betuig ik langs deze. myn harteiyken dank. Mevr de Wed. v. d. LELIE- KOREMAN. Leiden, Februari 1946 Witte Singel 48. 212 211 ARTS 9 FEBRUARI GEEN SPREEKUUR. Gevraagd een v.g.g.v„ v. d. e. n., wegens omstandigheden der tegen woordige, by W. OUDS HOORN, Slager, Morschweg no. 40, Leiden. 217 Huls te Noordw./Zee (Hoofd straat). te ruilen tegen mo dern herenhuls te Leiden of Oegstgeest (geschikt voor Pension). Brieven Bur. van dit Blad onder no. 264a. De aristocraat onder de kleinere wagens Vanaf heden te bezichtigen in onze Showrooms 232 LEIDSCHE STRAATWEG 1 - OEGSTGEEST Telef. 22855. wat er momenteel te koop is op het gebied van LUXE GESCHENKEN en PRIMA HUIS HOUDELIJKE ARTIKELEN heeft 226 Ziet onze etalag?s met byzondere collecties. Wil de dame, die als met een Captain van het Geall. leger by Techn. Bur. N V. ELECTRA, Oude Var kenmarkt 3 te Leiden, in de maand Mei/Juni 1945 een nieuwe 12 Volts accu geleend heeft en deze accu na en kele dagen zou terugbezor gen, ons hierover inlichtin gen verstrekken. 225 Aangeboden een ruim huis centr verwarming, mooi ge legen, voor huis in Oegst- geest of Leiden. Brieven Bur. v. d. Blad onder no. 220. Gevraagd voor direct een in brood- en banketbakkerij liefst met het vak bekend. Brieven Bur. van dit Blad onder no. 223. Faillissement A. C. DIJKMAN. Voorschoten De Rechter-Commissaris ln bovenstaand faillissement heeft by beschikking van 31 Jan. JJ. bepaald: le. dat de schuldvorderin gen uiteriyk den 22 Februari as. ten kantore van onder- geteekende moeten zyn in gediend; 2e. dat de verificatieverga dering is vastgesteld op Za terdag 9 Maart as des voor middags te 10 uur in het Pa leis van Justitie te 's-Gra- venhage, Jan van Nassau- straat 112. 229 De Curator: Mr. M. B. VOS Rapenburg 32, Leiden. worden weer op de normale wyze uitgevoerd, tegen vastgestelde tarieven. 242a ALGEMEENE BEGRAFENIS ONDERNEMING J. SLEIJSER Korevaarstraat no. 13 Telefoon no. 26594 voor typiste-en aankomend typiste, by N.V. INTERNATIO NALE KUNSTHOORN INDUSTRIE, Rouwkooplaan 2, Voor schoten. (Blauwe tram, halte Voorschoten Dorp). 231 TANDH. INRICHTING Kunsttanden - Gebitten - Omzetten niet passend gebit. Reparaties in een dag gereed Spreekuur 9—12 en van 1 tot 4 uur - Telef. 23970. 210 HOOGEWOERD 88A, Leiden Gevraagd een SMIDSKNECHT en een LOODGIETER by Firma Wed. H. J. GRIM BERGEN. Smedery en Cen trale Verwarming te Ryns- burg. 230 Wegens plotseling huwelyk der tegenwoordige voor di rect gevraagd: een Mevr. HANNEMA—VAN MAASDIJK, Prins Hendrik laan 4, Oegstgeest. Tel. 24868 Laat thans Uw portret vergroot en in alle maten en kleuren. 282a P. SCHUIT - Nieuwsteeg 41 Donderdagmorgen 9 uur is uit de Haven te Leiden ont vreemd een yzeren SCHIPPERSVLET met luchtkasten en nog vele byzondere kenteekenen (be schoten geweest). Degene, die aanwijzing tot terugbezor ging kan geven ontvangt f 25 belooning. 274a Adres: S. KRAAN, Waldeck Pyrmontstraat 44, Leiden. ADVERTEERT IN Dl BLAD Voor spoedige indiensttreding by het Academisch Ziekenhuis te Leiden wordt gevraagd een mannelyke of vrouwelijke Vereischt wordt Mulo-diploma of daarmede gelijkstaande ontwikkeling en typen. Leeftyd ca. 21 jaar. 221 Sollicitaties schrifteiyk in te dienen bij den Directeur van het Academisch Ziekenhuis te Leiden. Persoonlijk aanmelden 's ochtends tusschen 9 en 12 uur, Kamer 2, BRANDSTOFFENCOMMISSIE, Oude Singel 236. Leiden. 213

Leidsch Dagblad | 1946 | | pagina 2