WIE ZAAIT. ZAL OOGSTEN! ONTEIGENING TOONKUNST MUZIEKSCHOOL llTSTE BERICHTEN SPORT MEDEDEELINGEN. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Dok het volgend eizoen weer een froot genoegen!" „Hoe lang duurt deze winter nog?" vraagt BINNENLAND. I A, A. Beekman 90 jaar Jstor der Nederlandsehe geo- dr. A. A. Beekman, te [venhage, wordt 5 Jan. 90 Hoewel zijn eigenlijke vak, hij onderwijs gaf, de wis- was, genoot de aardrijks- steeds zijn bijzondere be- lelling. Zijn groote werk (rland als polderland'' neemt eds een eereplaats in. iekers fluisterden te hard [bezoekers van een café op Rembrandtplein te Amster- poorden eergisteravond twee en op gedempten toon een [k voeren, dat handelde over nbraak, welke zij blijkbaar blan waren nog dien dag in te plegen. Zij volgden de |en toen deze naar buiten n, doch in de Den Texstraat en zij plotseling het spoor r Daarop stelden zij de po- fan de plannen der inbrekers hoogte en toen enkele uren een bericht binnenkwam, |r in de Cliostraat was inge- |n, bracht men dit direct afgeluisterde inbrekers in Ind. Een rechercheur, die [dat er in de Den Texstraat )e bekenden van de politie toog op onderzoek uit en [succes. In de woning trof hij mannen met hun pas brven buit twee Oostersche [en en een groote Chineesche te samen circa f. 5000 waard Ln. Onder een divan werd een iijzer gevonden en dit bleek |es te passen in de sporen, bij Draak achtergelaten. Toen beide andere cafébezoekers |ibrekers herkenden, moesten hun misdrijf wel bekennen, een vrouw, verdaoht van [g, werd in arrest gesteld. schilder Jan van der Linde Maandag 3 Januari he kunstschilder Jan van der Ie te Amsterdam zijn 80sten ^ardag vieren. van der Linde, Amster- fner van geboorte, was een ng van A. Halverdink. Hij in de hoofdstad lange jaren likt er zich in de schilders- Id een goeden naam verwor- Hij schilderde landschap stadsgezichten en zeege en en vele van zijn doeken :n naar Duitschland, Hon- Amerika en vele andere en Zoo kocht ook de Zweed kroonprins destijds een aan- 'an zijn aquarellen, t Rijksprentenkabinet te ierdam bezit van zijn hand aquarel van de Groote Kerk 'eventer, terwijl men in het rl. Historisch Scheepvaart- ium te Amsterdam van hem schilderij vindt, voorstellende viermastbark op de Maas Rotterdam. BUITENLAND igunstige situatie in den En- hen mijnbouw Volgens de tingen in Londensche krin gen is de huidige situatie in den Engelschen mijnbouw allesbehalve bevredigend. Mac Donald, die het ambt van Engelsche brand- stoffencontroleur bekleedt, heeft zich zelfs erover uitgelaten, dat men een catastrofe tegemoet gaat, terwijl de leider van de Engelsche mijnwerkers in Zuid-Wales open. lijk van een zeer ongunstige si tuatie heeft gesproken. De mijn werkers zelf zijn erover verbit terd, dat de regering weliswaar een langeren en Intensieveren ar beidstijd verlangt, ten einde de productie te verhoogen, maar dat zij van den anderen kant den eisch om een weekloon van 6 pond te garandeeren, heeft afgewezen. (D.N.B.). De aanval op Berlijn - De Brit- sche berichtendienst meldt, dat bij den terreuraanval op Berlijn in den afgeloopen nacht 20 eigen bommenwerpers verloren zijn ge gaan. (D.N.B.) VOETBAL. A.S.C.Westerkwartier In plaats van A.S.C.Alphen wordt Zondag de wedstrijd A.S.C.Wes- .evkwartier gespeeld Afd. Leiden van den N.V.B. De uitslagen zijn: Zondagcómpe- title: le kl. A: Alphen 3Roo- denburg 2 54. le kl. B: Lisse 3 Morschkw., Morschkw. niet op gekomen 2e kl. A: DOCOS 4 AZL 1 7—6. 2e kl. B: DOCOS 4 Alph Boys 2 12—1; ZLC 2— VVLV 2 7—2; Teylineen 2—AOV AOV niet opgekomen. 3e kl.; Roo- denburg 4ASC 7 04; Foreholte 2—Lugd. 5 13; WLV 3—Leid- sche Boys 2 52. Jun. A le kl.: Alph. BoysDOCOS 90. 2e kl.: ASC CLugd 07. BRIDGE Viertallencompetitie N.B.B. Voor het districtskampioenschap 2e klasse won team mevr Bonte (het vroegere team mevr. Kuipers) van team Bussching met 11 p. De verdere uitslagen zijn; 2e klasse: Rietbergen wint van Jungs lager met 45 p.; mej. van Boxtel wint van mevr. Vorst met '19 p.; Rtihr- wiem gelijk tegen mevr Lamberts (2 p. ten gunste van mevr. Lam berts): Huivenaar wint van Kan- biei- met 45 p.; Tijssen wint van mej Snoeker met 53 p. DISTRIBUTIEDIENST HILLEGOM. Brandstoffen voor kamer- en Pensionbewoners. Van 3 t.m. 8 Januari kunnen aan de kantoren van den Distri- butiedienst formulieren worden afgehaald voor 't aanvragen van vaste brandstoffen voor kamer- en pensionbewoners, voor de pe riode van 1 Januari t.m. 30 April 1944, Wanneer de woning door middel van haarden en kachels wordt verwarmd, dient een for mulier M.D. 333-13 te worden in gevuld. Voor gevallen waarin de woning slechts door middel van centrale verwarming kan worden verwarmd moet een formulier M. D. 333-14 in duplo worden inge vuld. Het afhalen der formulieren kan geschieden te Hdllegom op Woensdag 5, Donderdag 6 en Vrij dag 7 Januari van 912 uur v.m., te Bisse op Maandag 3 en Vrijdag 7 Januari van 911.30 uur v.m. en Dinsdag 4 Januari van 23 u. nm., te Sassenheim op Maandag 3 Januari van 23 uur n.m., Don derdag 6 en Zaterdag 8 Januari van 9—11.30 uur v.m. De ingevulde formulieren moe ten vóór 15 Januari bij den Dis- tribufciedienst worden ingeleverd. Melk voor giftigen arbeid. Voor hen, die nog geen aan vraagformulier M.D. 223-72, ter verkrijging van melkbonnen voor giftigen arbeid, hebben afgehaald en wederom ingediend, bestaat hiertoe nog de gelegenheid tot uiterlijk Dinsdag 4 Januari 1944, bij de kantoren van den Distri- butiedienst. Ruiling machtigingen opslag aardappelen. Personen, die op de in hun be zit zijnde machtigingen opslag aardappelen geen winteraard appelen hebben kunnen betrekken kunnen deze machtigingen in de week van 3 tan. 8 Januari aan de kantoren van den Distributie- dienst inwisselen tegen bonkaar ten N.B. 401, waaraan zich acht aardappelbonnen bevinden, welke geldig zullen worden verklaard in de eerste en tweede periode 1944. Personen, woonachtig in de ge meenten Lisse en Sassenheim kunnen deze machtigingen ter in ruiling aanbieden op de uren van openstelling der agentschappen in deze gemeenten, waarna zij na eenige dagen een oproep zuilen ontvangen om de bonkaarten N.B. 401 af te halen. MELK TOEWIJZINGEN. Tot dusverre ontvingen melk handelaren ln het zg. volle melk- gebled bij inlevering van tapte- melkbonne'n, waarop zij volle melk hadden afgeleverd, taptemelk toe wijzingen voor een aantal rantsoe nen, overeenkomende met het aantal ingeleverde bonnen, Iii ver band met de tijdelijke verlaging van het melkrantsoen in dit volle melk gebied (d.w.z. enkelè afgele gen gebieden van ons land, o.a. het grootste deel van Zeeland en een klein deel van Limburg) tot één liter volle melk per bon, zul len zij met ingang van 3 Januari a.s. in plaats van taptemelktoewij- zingen, inelktoewij/.ingen ontvan gen en wel voor elke 35 tepte- melkbonuen een toewijzing voor1 20 rantsoenen melk. Handelaren, die zoowel in het bovengenoemde ge bied volle melk, als daarbuiten taptemelk afleveren dienen bij In levering van hun bonnen bij den distributledienst op te geven voor hoeveel bonnen zij een toewijzing voor melk en voor hoeveel bonnen zij een toewijzing voor taptemelk wenschen te ontvangen. Zij moeten izybii rekening houden met het aantal klanten, aan hetwelk zij op taptemelkbonnen volle melk afle veren. Zij dienen de riktoewij- zingen. voor zoover zij zelf produ cent zijn, zorgvuldig te bewaren, dan wel deze, wanneer zij geen producent zijn aan de producenten, van wie zij volle melk betrekken, af te geven, evenals tot dusverre geschiedde met de taptemelktoe- wijzlngen. De verantwoording door de producenten tegenover het Be drijfschap voor Zuivel dient uit sluitend te geschieden aan de hand van de melktoewijzlngen. Taptemelktoewijzingen mogen de ze producenten niet meer aanne men. Op de melktoewijzingen moer ten zij één liter volle melk per rantsoen afleveren 6140 VERVAARDIG INGS VERBOD SIGAREN- EN SIGARETTENAAN STEKERS. Blijkens een ln de Staatscourant van 28 Dec. 1943 opgenomen be kendmaking, is met ingang van dien datum de vervaardiging van sigaren- en sigarettenaanstekers van elke soort zonder vergunning verboden. Het verbod geldt voor alle opdrachten. Een overgangster mijn van 2 maanden is toegestaan voor het opgebruiken van op het tijdstip van Inwerkingtreding van het verbod aanwezig onbewerkt of gedeeltelijk bewerkt materiaal voor de fabricage van sigaren- en siga rettenaanstekers. In uitzonderings gevallen kan een vergunning wor den verleend door den directeur van het Bureau voor" de Metalen- verwerkende Industrie (Riouw- straat 182, Den Haag). Verzoekers moeten hun aanvraag goed ge motiveerd en van gegevens voor zien in duplo indienen: a. voor zoover het Weermacht6- en „Ver- lagerungs"-opdrachten betreft, bij den Duitschen gevolmachtigde bij het Rijksbureau voor Verwerkende Industrieën (Riouwstraat 170, den Haag), b. voor zoover het export opdrachten betreft door tusschen- komst van den Centralen Dienst voor in- en Uitvoer (Piet Hein- plein 6. den Haag); c. in andere gevallen door tusschenkomst van het secretariaat der Bedrijfsgroep, waartoe de verzoeker behoort SLIJP9CHIJVEN, SLIJPSTEENBN. SCHUUKLINNEN EN SCHUUR PAPIER. Ondernemingen, Ingeschreven bij het Rijksbureau voor' Glas. Kera miek en Houtproducten, die slijp- schijven of slijpsteenen, geheel of gedeeltelijk vervaardigd van kiel. zand. kwarts, amaril, sllicum car bide en/of corund, schuurlinnen of schuurpapier vervaardigen, koopen. voorhanden of in voor raad hebben, gebruiken, verbrui ken bewerkèU, verwerken, te koop aanbieden, verkoopen, afleveren of deze behandelingen doen verrich ten, dienen daartoe vergunning te vragen aan de directie van het Rijksbureau voornoemd Juliana v. Stolberglaan 27. te 's-Gravenhage. BUREAU- EN TEEKENARTIKELEN SCHRIJFGEREEDSCHAP Blijkens de Staatscourant van 28 Dec. 1943 Is met ingang van dien datum het vervaardigen zonder ver gunning van (geheel of gedeelte lijk) metalen bureau, of schrijf- artlkelen, schrijfgereedschap en teekenartikelen of van onderdeelen daarvan verboden. Onder vervaar diging wordt ook verstaan het sa menstellen uit onderdeelen. Voor het afmaken van de fabricage, waarmede op het tijdstip van in werkingtreding van het verbod reeds was aangevangen, is nog een termijn van 2 maanden toegestaan. Aan de ondernemingen welke zich. met het vervaardigen van bedoelde producten bezighouden, is een al- gemeene vergunning verleend door de uitvoering van opdrachten, be stemd voor uitvoer naar andere landen dan Duitschland, het pro tectoraat Bohemen en Moravië, het generaal-gouvernement Elzas- Lotharingen, Luxemburg en de be zette gebieden van Frankrijk, Bel gië, Noorwegen, Denemarken en Servië voor zoover hiervoor door den Centralen dienst voor In_ en Uitvoer verstrekte grondstof fencer- tificaten aanwezig zijn In bijzon der dringende -gevallen kunnen Iiltzonderingsvergunningen worden verleend door den directeur van het Bureau voor de Metalen-Ver werkende .Industrie (Riouwstraat 182, den Haag). Verzoekers moeten hun aanvragen goed gemoti veerd en van gegevens voorzien in duplo indienen: a. indien zij betrekking hebban op Weer- machts- en „Verlagerungsnop- drachten, bij den Duitschen gevol machtigde by het Rijksbureau voor Verwerkende Industrieën (Riouw straat 170, den Haag)b, ln andere gevallen door tusschenkomst van het Secretariaat der Bedrijfsgroep, waartoe verzoeker behoort STALEN SPIJKERS VOOR PIJPBEUGELS. Blijkens een bekendmaking van den directeur van het Bureau voor de Metalen-verwerkende Industrie in de Staatscourant van 28 Dec. 1943 is het aan fabrikanten met ingang van dien datum verboden andere stalen spijkers voor pijp- beugels te vervaardigen dan met gesneden punten en lenskop in de volgende lengten en dikten: lengte: 16 23 30, 40 50, 60 m.n\. dikte: 2, 2, 2, 2, 2, 2'A. 2 2>/2 m.m. Gedurende 2 maanden na dien datum is de vervaardiging van spijkers in verboden uitvoeringen, lengten en dikten echter nog toe gestaan, indien dit geschiedt uit daarvoor op dat tijdstip voorradig onbewerkt of gedeeltelijk bewerkt materiaal. Voorts Is het fabrikan ten verboden stalen spijkers voor pijpbeugels te verkoopen en af te leveren anders dan verpakt in doozen of zakken Inhoudende 100 stuks of in groote verpakkingen van 10 sakken elk bevattende 100 stuks ln één pakket. Deze verpakkingen mogen niet van een etiket zijn voorzien; zij behooren echter wel het aantal en de groot te der spijkers te vermelden. Ten slotte kunnen bij uitzonderings vergunning, aan te vragen bij bo- vengenoemden directeur, afwijkin gen van vorenomschreven regeling worden toegestaan. Verzoekers moeten hun aanvragen goed ge motiveerd en-van gegevens voor zien in duplo indienen: a, voor zdbver het Weermachts. en ,,Ver- lagerungs"opdrachten betreft, by den Duitschen gevolmachtigde bij het Rijksbureau voor Verwerkende Industrieën (Riouwstraat 170, den Haag); b. voor zoover het export opdrachten betreft, door tusschen komst van den Centralen Dienst voor In. en Uitvoer (Piet Hein- plein 6 den Haag); c. ln alle an dere gevallen door tusschenkomst_ van het Secretariaat der Bedrijfs groep. waartoe verzoeker behoort. Wnd. hoofdred.: K. Been, Lelden. Redactiestaf: K. Been (binnen land en sport); J. Brouwer (bui tenland en stadsnieuws); Th. J. Hannema (omgeving en muziek). Politiek medewerker: W. H. Streng, Wassenaar. Verantwoordelijk voor de advertenties: A Poortman. ndarts Bouma, Oegst- t, vraagt assistente 3 avonden 6.20plm. Gevr. Nette Werkster v.g g.v. Aanm. Jagerslaan 3A Wassenaar, Mevr. van Grafhorst. lan Oogstgoed voorspelt: in bet |vat at, verzuurt éilS Moeder is na maar wat blij, dat ze enkele mudden prima aardappels in voorraad heelt. Hebben is hebben. En dan die kast met weck; 'n waar ge noegen! Zorgt daarom, dat U in het voorjaar weer Uw stukje grond ter beschikking hebt. U hebt er ook dan weer hetzelfde genot van, want Tegen storting y. 25 ct. op postrek. 425050 t.n.vde Algemeens Landsdrukkerij ie 's-Gravenhage ontvangt U 'n interessant boekje: „Voedingsgewassen in eigen tuin". De Officier van Justitie te 's Gravenhage doet aankondiging, dat bij von nis van de Arr. Recht bank te 's Gravenhage, Tweede Kamer, d.d. 16 December 1943, gewezen in de zaak van den Com missaris van de Provincie Zuid-Holland, eischer q.q. tegen Elisabeth Anna Verloop, wonende te Zeist, gedaagde, is uitgesproken de onteigening, vrij van alle lasten, rechten, hu ren en pachten, ten be hoeve van den Staat der Nederlanden, van 50 A. 90 c.A. van het perceel sectie B nummer 1192, 1 H.A., 60 A. 60 cJV. van het perceel sectie B num mer 163, 1 H.A. 11 A. 70 c.A. van het perceel sec tie B nummer 162, alles gemeente Leiderdorp, met bepaling van het bedrag der door eischer aan ge daagde te betalen schade loosstelling op f. 9059.10, waarin begrepen f. 140.46 voor Maria Boekee, echt- genoote van A. J. Ouwe hand, f. 136.51 voor A. Rijnsburger Pzn. en f. 94.95 voor A. Rijnsbur ger Tzn. en onder verdere voorwaarden als in het vonnis nader omschreven. De Officier van Justitie voornoemd, 6126 BLOK Gevraagd Net Meisje van 8 tot 3 uur goed loon en prima kost. Niet be neden 16 jaar. Moet van goede getuigen voorzien zijn. Mevrouw Schudel, Koningstraat 54, Leider dorp. Als U nti denkt, dat het met de kou wel zal los- /oopen, zoudt U stréks met uw kolenrantsoen wel eens kunnen vastloopen. Dn dan zit U in de kou! Doe dus alsof het nog heel lang koud hlijft en blijf zuinig stoken. Uiterst zuinig! Verwarm één kamer! Ilaal meer warmte uit minder Rapenburg 22 - Tel. 21729 Hervatting der lessen op Gevraagd te Leiden in Dinsdag 4 Januari a.s.chr. gezin met één kindje Inschrijving van nieuwe beschaafd Meisje als hulp leerlingen 's Maandags- en 's Woensdag van 1.30 2.30. in de huishouding, intern, P.G. Briev. onder No. 6157 Bur. van dit Blad. ezin, Meisje gevraag, dagen in klein ('sZondags vrij),of werk ster v. enkele ochtenden. Aanm. liefst 's middaga Lammenschansweg 46.

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 3